DIMES- en KINDES CONFECTIEMAGAZIJN AftmMing Dames- en Kindermantels,Costuumsen Gostuumrokken Speciale afdeeling N©uweauféÊsB COSTUUMS EN MANTELS NAAR MAAT Anegang 20 a, hoek Frankestraat. Openbare Verkooping Amotïe-Veiling „Bioemendaalsch Bsgin" WOESTDUIN, „Het Witte Huis" Grootst gesorteerde Speciaal Magazijn van HEROPENING van liet geheel gerestaureerde en naar de eischen des tifds nieuw ingerichte Magazijn. PALEIS-RA ADIIUISQUAESTHS TE AMSTERDAM. Het Gemeenteblad bevat liet ant woord van den minister van binnen- landsche zaken, naar aanleiding van het raadsbesluit, waarbij 13. en W. werden uitgenoodigd, zich tot den mi nister te wenden met de vraag, te willen bevorderen, dat liet koninklijk pajois op den Dam weer ter beschik king van de gemeente worde gesteld. Dat Amsterdam er prijs op stelt, dit grootsche monument van bouwkunde weder als .stadhuis te bezitten, ook om de herinnering aan het roemrijke tijdperk van kracht en bloei der stad, waarin het is gebouwd, acht de mi- Dister ten volle verklaarbaar. Echter kan do traditie van nu bijna, een eeuw sinds het herstel van onze on afhankelijkheid niet door de regee ring eu ook niet door de hoofdstad zelve worden prijsgegeven, zonder dat deze; laatste haar karakter als zooda nig verliest. Zelfs nl behoeft dit niet als essen tieel te worden aangemerkt, is dnar- niedo verbonden hel vertoeven van den Koning of do Koningin op den Dam, in het hart der stad. Uit een en ander vloeit voort, dat de regeering niet in overweging kan nemen, het Koninklijk Paleis ter beschikking dei- gemeente te stellen, zoolang niet op nieuw een koninklijk paleis, volledig geschikt niet slechts voor het verblijf van de Koningin en Hare gasten, maar ook voor de ontvangst zoowel van burgers en autoriteiten als vreem de souvereinen en staatshoofden in Amsterdam zal zijn verrezen en voor zijne bestemming in gereedheid ge bracht. Tevens zou allereerst moeten vast staan. dat de noodige gelden voor den bouw en de inrichting van het nieu we Paleis ter beschikking van het rijk zullen worden gesteld. Immers, ter wijl ongetwijfeld daarmede een be langrijk bedrag zou zijn gemoeid, zou de regeering niet verantwoord wezen, Indien zij, door. onverplicht, het Pa leis aan de gemeente af te staan, het rijk voor den last van die uitgaaf stelde. Uit het raadsbesluit, in vorband met de daarover gevoerde beraods'aging. aldus besluit de minister, blijkt ech- te'r niet, of het do bedoeling van len gem een te raad is, het aan de regee ring mogelijk te maken, om het door den raad gevraagdo in gunstige over weging te nemen. Zoolang de gemeen teraad daaromtrent in het onzekere verkeert, kan.over dit vraagstuk door de regeering met de gemeente geen overleg worden gepleegd. De „Telegraaf" gelooft niet, dat er nu iels van kan komen, 'tBlad schrijft o. a. Of onder die omstandigheden Am sterdam in staat zal zijn de millioenen hijeen te brengen, die de regeering er too -/uilen kunnen bewegen, het door den Rand gevraagdo in ernstige over- weeing to nomen, valt te betwijfelen. Zelfs de drie millioen van het destijds ter zijde gestelde voorstel der hiecron Scheltoma, Lambrechtsen van Rit- them en Zwart zouden in het aller gunstigste geval slechts 50 procent bedragen van de som, benoodigd voor het in de verlangde richting in bewe ging stellen der regeering. Als er geen wonderen gebeuren, lijkt ons de oplossing der Paleis- Raadhuis k vvestie in door den Raad gewenschten zin, onder deze omstan digheden onmogelijk. Toch schijnen eenigo hoogstijverige personen uit do pro Paleis-Raad- huis-conunissie, gevormd uit do bur gerij, den moed nog niet op te geven. Zijn we wel ingelicht, dan zou bij lien het Voornemen bestaan, die com missie uit de burgerij te bewegen aan den Raad to adresseoren, om dat col lege te verzoeken, een nieuwen stap bij de regeering te doen in de door haar en den gemeenteraad verlangde richting en daarbij de hooge regee ring te doen weten, dat een zeer langrijk bedrag vanwege de gemeen te, met den grond er bij, voor het bou wen van een nieuw waardig Konink lijk verblijf binnen Amsterdam be schikbaar is. Buitendien zouden deze stadgenoo- ten een beroep op de burgerij willen doen om de door den Raad beschik baar te stellen som nog mot ©en be langrijk bedrag te vermeerderen. Binnen enkele dagen zouden de le den dier commissie ter bespreking van die voorstellen worden bijeenge roepen. We hebben nu af te wachten, iu welk© richting zicli deze voor Amster dam zoo belangrijke kwestie verder zal ontwikkelen. Vooralsnog gcvlooveu we echter niet, dat èn de gemeente, èn de burgerij in staat zullen zijn, do G a 7 millioen af te zonderen, die, zonder het terrein, voor hot voldoen aan de door de regeering gestelde eischen, voor een gunstig in overwe ging nemen alleen worden gesteld. DE KAMERVERKIEZING TE HOORN. In de gehoudeü vergadering van vrijzinnige kiesvereenigingen in het Kiesdistrict Hoorn te Oosthuizen werd bij derde stemming definitief candi- daat gesteld de heer W. de Jong. uit Den Haag, met 10 stemmen. Op Dr. Wydenes Spaans werden 9 stemmen uitgebracht. HOOGLEERAAR. Dr. W. J. Kuhler, Doopsgezind pre- dkiant te Leiden, heeft do benoeming tot lioogleeraar aan 't Doopsgezind Seminarie te Amsterdam aangeno men. DE VERBODEN VIOLIERS. De Hbld.-correspondenl te Den Bosch meldt Van officieel© zijde vernemen wij thans, dat het verzoek om een vorbod der „Violiers" tot den burgemeester van Den Bosch werd gericht door den ©r»""rrabijn, den Zeereerwaarden heer S. Heertjes en den heer L. Elias, lid van het Israëlietisch kerkbestuur, niede namens eenigo notabelen di<?r gemeente. VLEE3CHKEURING. Naar liet Hbld. verneemt, is eoni- gen tijd geleden door den Minister van Landbouw, Nijvcrlieid en Handel het oordeel van Gedeputeerde Staten der onderscheidene provinciën ge vraagd over een door hem opgemaakt ontwerp-Vleeschkeuringswet. Het ontworp bevat alleen algemeen ne voorschriften de nadere regeling dei- zaak wordt meest aan de gemeon- tebesturen overgelaten. Volgens deze voorschriften zal het vee voor en na het slachten moeten worden gekeurd en zal het vrije ver keer met vleeschwaren mogen plaats hebben, als overal de keuring is door gevoerd. t Het ontwerp zwijgt van een ver plichting tot oprichting van een open baar slachthuis voor zekere rubrieken van gemeenten. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN De 15-jarige Marie Mulder to Zaan dam, d;e door een kachel in brand geraakte, is in het ziekenhuis te Am sterdam aan de gevolgen overleden. Letteren en Kunst JUBILé-VAN LIER. De drie theater-directeuren, de hoe ren Isoard, Lion en Joseph van Lier herdachten gisteren het feit, dat ze vóór 25 jaar als directeuren van hot Grand Theatre te Amsterdam optra den, terwi'l het tevens 60 jaar gele den was, dat do firma A. van Lier werd opgericht. Het heeft den jubilarissen, niet aan belangstelling ontbroken. Het Grand Théater was feesielijk versierd. Gistermiddag was er receptie Op den achtergrond der zaal prijkte te midden van groen en bloemen en feestverlichting de buste van den stichter der firma, wijlen den heer A van Lier. Velen uit de artistenwereld en ook andere belangstellenden kwamen de hoeren Van Lier gelukwenschen. Do heer L. R. Paerl sprak de jubi larissen toe. als voorzitter der rece- lingscommissie Hii ©verhendied© e'-n ■prachtig gedenkboek, op beide jubilé's betrekkin/ hebbend. Dit boek is sa mengesteld door de hoeren J. H. van der Hoeven, II. K. Teune en dr. Curt Elweinspoek. Afdrukken van dit gedenkboek zijn aan autoriteiten gezonden, o. a. aan de Koningin en den Prins. 's Avonds had een. feestvoorstelling plaats, een „soirée de grand gala". Vele bekende artistön werkten me de, om brokstukken van verschillende tooneelstukken, o. a. het. 4de bedrijf van „Nora", „Oom Braesig", „De Koopman van Venetië", enz., op te voeren. Onder de meewerkende arlis- ten was ook Louis Bouwmeester. liet woord werd gevoerd door Mr. P. W. de Koning, den voorzitter der nfdeeline Amsterdam van „Het Nc- clorlandsch Tooneelverbond", die o.a. zei „Ik hoop. dat uw driemanschap een ééiimanschap blijve, en de tradi tie van liet oude huis Van Lier onder uw bestuur hier verder moge bloeien. Ik kan u meer aanbieden dan enkel woorden ik ben in staat u toezegging te doen van iets, dat u den moed en het vertrouwen in de toekomst zal hergeven. Er zijn menschen bijeenge komen, die voor financieelen steun van uwe onderneming f 80.000 wisten te plaatsen der voorgenomen obliga- tieleening. Dat is wel het hechtste metaal, waarop uw kunsttempel ge grond kan worden." (Spontane toe juichingen). Enkele andere sprekers boden kran sen en bloemstukken aan. Sport en Wedstrijden DE COMPETITIESTAND is nu in de Westelijke eerste klasse: Sparta D. F. C. II. F. C. V. O. C. Quick H. V. V. a s a I a 12 8 1 3 17 31-14 1.42 16 9 3 4 21 36-25 1 31 14 9 0 5 18 44-25 1.28 13 6 3 4 15 23-16 1.15 16 7 3 6 17 27-21 1.0" 16 7 1 8 15 32-35 0.93 Haarlem 15 6 1 8 13 3241 0.86 Ajax (A.) 13 3 4 6 10 16-25 0.76 Velocitas 15 3 5 7 11 16-39 0.72 H. B. S. 16 3 3 10 9 19-37 0.56 Door D. F. C.'s nederlaag krijgt II. F. C. (dat éen punt minder verloren heeft) weer aardige kans voor het kampioenschap. Pers-Overzicht EEN OORDEEL OVER DE BAKKERSWET. 't Alg, Handelsblad schrijft o. a. De wet van minister Talnia is een wet, die de normale ontwikkeling van het bakkersbedrijf remt, die het ma ken van groot© en goed ingerichte broodfabrieken - tegengaat en hot kleinbedrijf bevordert, die bet brood duurder izal maken voor ons geheel© volk. Er zij-n nog talrijke bezwaren tegen do wet, aan te voeren reeds vroeger is dat ook door ons gedaan. Doch wat baat liet, waar 's lands belang slechts in de tweede plaats geacht zal wor den, en waar de beslissing over deze wet, evenals over de komende verze keringswetten, slechts van politieke overwegingen zal afhangen. Gemengd Nieuws AUTO-BANDIETEN". Gister eischten vier mannen op den weg van Montgéron bij Parijs van een auto-bestuurder, dat hij zijn voer tuig aan hen zou overgeven. De he- stuurde'r werd gedood, de man die In zat, gewond. De vior mannen twee medeplichtigen maakten zich daarna meester van bet voertuig en reden in de richting van Parij3 weg, Zij kwamen te Ch&mil'.y aan, drongen daar een crediet-insteling binnen, doodden twee beambten, verwondden oen derde ernstig en namen met een buit van 40 000 fres. de wijk. Stoomvaartbenchten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Merauke, v. Rotterdam n. Java, passeerde 25 Maart v.m. Perim. Het st. Besooki, van Java naar Rot terdam, passeerde 25 Maart n.m. Ouessant. Het et. Kawi, van Java naar Rot terdam, arriveerde 24 Maart te Mar seille en zette de reis voort. Het st. Bogor, van Java naa'r Rot terdam, vertrok 24 Maart v. Mar seille. Het st. Ophir, van Rotterdam n. Java, arriveerde 24 Maart to Sou thampton. Het st. Bandoeng, van Rotterdam naar Java, passeerde 23 Maart Sagres Het st. Rindjani, van Rotterdam naar Java, vertrok 24 Maart van Co lombo. Het st. Lombok, vertrok 24 Maart v. Amsterdam .naa'r Java. Het st. Kediri vertrok 24 Maart v. Rotterdam naar Java en arriveerde 25 Maart te Antwerpen. Het st. Prins Eitel Friedrich, van Japan naa'r Amsterdam, passeerde 24 Maart Perim. Het st. Kanlnata, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 24 Maart Perim. Het st. Lombok, vertrok 24 Maart V. Antwerpen naar Batavia. Hel st. Grotius, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 2-4 Maart van Lissa bon. Het st. Koning Willem II, v Amster dam naar Batavia, vertrok 23 Maart van Suez. Het st. Vondel arriveerde 2-4 Maart v. Amsterdam te Batavia. Het st. Madura, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 24 Maart Perim. Ilot st. Oranje, van Batavia naar Amsterdam-, arriveerde 24 Maart te Suez. Het st. Steel an dia. v. Buenos Ayres naar Amsterdam, vertrok 24 Maart v. Montevideo. Hot st. Uranium, v. Rotterdam n. New-York, passeerde 24 Maart Nan tucket. Het st. Arosteldijk, v. Rotterdam n. Boston en Philadelphia, passeerde 25 Maart nam. 1 uur Dover. Het st. Zieten (Canada-Lijn), v. Portland n. Rotterdam en Homburg, passeerde 25 Maart 's middags 12 uur Dover. Het st. Delfland, v. Buenos-Ayros naar Amsterdam, vertrok 22 Maart v. Bahia. Het st. Kl-eist, van Rotterdam naar Japan, arriveerde 25 Maart te Co lombo. Het st. Prinzess Alice arriveerde 24 Maart van Rotterdam te Hiogo. Het st. York, van Japan naar Am sterdam, arriveerde 24 Maart te Sin gapore. wagens sterfgeval. Ten overstaan van Notaris C. A. JOEKES, zullen do Makelaars P. HOOGEVEcN Lzn. en J. dAfeSEN, op fifaandag 19 April 1812, des avonds na 6 uur in het Algemeen Verkooplokaal te Haarlem aan Nieuwe Gracht no. 74, in publieke veiling brengen: 1. Een HUIS en ERVE met TUIN, allergunstigst staande en gelegen te Haarlem aan het Plein, met ruim uit zicht op de liaan en den Haarlemmer hout, plaatsel. geteekend No. 30, kad. secf/ie 1, no. 600, groot 1 Are 6 Centi aren. liet perceel is in eigen gebruik en na betaling terstond te aanvaarden. 2. Een HUIS en ERVE met OPEN PLAATS, staande en gelegen te Haar lem aan de Kampervest, met uitgang aan de De Witstraat, plaatsel. gel. no. 23, kad Sectie D, no. 7450, groot 83 Centiaren. Verhuurd tot 1 Augustus 1912 voor f 260 per jaar. 3. Een HUIS en ERVE, beneden in gericht voor Schilderswerkplaats met open plaats en afzonderlijk opgaande BOVENWONING benevens uitgang aan de De Witstraat, staande en gele gen naast bet voorgaande aan de Kam pervest no. 21, kad. Sectie D 7451, groot 1 Are 4 Centiaren. Verhuurd tot 31 Augustus 1912 voor f 260 per jaar. De perceelen nos. 2 en 3 eerst afzon derlijk en daarna gecombineerd. 4. Een PAKHUIS en ERVE, staan de en gelegen te Haarlem aan.de De Witstraat, plaatsel. get. No. 48, kad. Sectie D 6068, groot 87 centiaren. Dit perceel is onverhuurd en na be taling terstond te aanvaarden. De perceelen zijn te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags, alsmede op den Verkoopdag :s middags van 24 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere Lnformatièn bij bovenge- noemdon Notaris, Jansweg 52 en de Makelaars. Nieuwe Gracht 74 en Wil- sonspleiu 4. Openbare cp Zaterdag 30 Haart 1912, s namiddags na 5 uur in bet Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, ten overstaan van de No tarissen J. KOOLHOVEN en A. v. d. POLST CLEMENT, van: Vier HUIZEN en ERVEN aan den Kleverpa'rkweg te Haarlem, ge- teekend 132, 134, 136 en 138 bij bet kadaster dier gemeente, bekend ou der Sectie A, numero 3269, groot 1 A. 74 c.A., Sectie A, numero 3268, groot 1 A. 72 c.A., Sectie A, numero 3267, groot 1 A. 72 c.A. en Sectie A, numero 3266, groot 1 A. 73 c.A. De perceelen worden eerst ieder af zonderlijk en daarna gecombineerd in veiling gebracht. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van bovengenoemde No tarissen, Nieuwe Gracht 84. van ©enige gebouwen en opstallen, staande op hot terrein der voormalige wascjbinrlchting aan den Keunamerweg te Bloemen- daal, nabij Jan Gijzenvaart, op Vrijdag 29 Maart 1912 ten 12 ure door don Makelaar A. OVERAKKER ten overstaan van den Notaris J. H. WILDËRVANCK DE BLEC0DRT te Bloemendaal. Bezichtiging van 25 Maart a.s. af dagelijks. Inlichtingen verstrekken Notaris en Makelaar bovengenoemd. GROOTE Om contant geld op Donderdag 28 Maart a. 8. des morgens 10 uur van het welbe kende Hotel te Vogelenzang, Gem. Bloemendaal, ten overslaan van den Heer M. I. WANING, Deurwaarder te Haarlem. O.a. 4000 beste blauwe Pannen. Een partij Dak-Ribben 3 bij 3. Pl.m. 500 Vloerdelen, duims, 1 1/4 en 1 1/2 duims. Een partij 2 en 3. Een groote partij Tengels. Een groote par tij Kraalschot en veel nieuw Vloer hout. Een groote partij balken in alle lengten en zwaarten. Ramen en Deu ren. Voorts 100.000 Vechtscbe Steen en, een partij Waalsteenen. Een partij oud Eiken bout, Brandhout en Puin. Een partij Baddings, G© gal va» niseorde platen, Closets, enz. Alle zeer solide materialen. DROGISTERIJ Barrevoefestraat 5. Aangemaakte Verf, Witkalk en Witkwasten, Goud- en Zil verbrons, Lakken en Vernissen, Black Varnish en verdere schoonmaakartikelen. Zeegras 4 ct, per pond. G. J. STROOMBERG, Assistent-Apotheker. PU RA. Do echte PURA van de Ileeren VAN ECK en COLLET, Amsterdam, is het beste voor hol reinigen der bierleidin- jen. Alom verkrijgbaar bij B. F. BONAR3US, Korte Heer®nsSraat 21. Groote Afslag. Versch Kalfsvi., Lappen en Gebakt 25 cent per 5 ons, t'ukjes 30 ct., Gen- de la Reystraat 17 (7choterkwartiet). F. DE KUSTER.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7