NIEU WS= en ADVERTENTIEBLAD. Instautanées. 29e Jaargang, No. 8827 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 30 MAART 1912 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1^5 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts, per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER I "''TAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE lil AD. BULWER, de Laatste dagen van Pompejl. TWEEDE DEEL. Vele geabonncerden van onze Roman-Bibliotheek heb ben hei 2de deel van dit werk nog niet afgehaald. Hun wordt vriende.ijk ver zocht dit te doen: het werk Is a f 0,45 gebonden en f 0,25 ingenaaid beschik baar aan ons Bureau Groote houtstraat 53. DE ADMINISTRATIE. AGENDA ZO.Sb.vU dl MAART Soc VereeuLgiug: Matinée Haarl. Muziekkorps, 2 1/2 uur Schouwburg: „Janus Tulp", 8 uur. Brongebouw: Soirée Gynin. Vereen. „Bato". De Kroon: Bioscoopvoorstellingen Alberts Frères. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. KL Vereeniging: Bioscoopvoorstellin gen. Rusthoek, Bloemenctaal: Concert, 2 1/2 uur. MAANDAG 1 APRIL. Gebouw H. J. V.: Lezing door Dr H. de Hartog, 8 uur. KL Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In liet Vierde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Organist en orgel", in de rubriek Om Ons Heen. INTERNATIONAL VISITS ASSO CIATION. Dezen zomer, 22 of 23 Juli, komt in Haarlem op bezoek dc International Visits Association, om hier tien dagen te blijven. De oorsprong van deze Engeisclie vereeniging t3 de volgende; In 1902 besloot oen groep personen te Oxford om Denemarkeu te gaan zien, maar v- af de voorlichting in te roepen an leidende personen aldaar, die hun mededeel:ngen zouden kunnen doen over land en volk, opdat het bezoek meer dan oppervlakkige kennis tengo voige zou kunnen hebben. De proef slaagde zoo goed, dat vier jaar later een bezoek aan Zweden vo'gde; daarna maakte men reizen naar Noorwegen en in 1909 en 1910 kwam het gezelschap naar Nederland lntusschen was er eon veroen igng van gomaakt onder bovenstaand.-u naam, met den Earl of Stamford als voorzitter. Bij de bezoeken aan Nederland was de eerste maal den Haag, de tweede Lelden hot middelpunt. Bij don kaat sten keer had men den heer C. He ij man, onzen stadgenoot, de toen eeu voordracht hield over liet .derwijs in Nederland, gevraagd of een be zoek aan Haarlem niet mogelijk zou zijn. De heer Heijman had z jn mede werking daaraan gaarne toegezegd, maar in 1911 is er niet van gekomen, daar de vereeniging toen naar Dene marken is gegaan. Dit jaar zal het bezoek aan Haarlem dan plaats heb ben. Het doe! van deze bezoeken is om aan de bevolking van verschillende land-en gelegenheid te geven, eikaars gewoonten en instellingen te bostu- deeren. Hoewel er uitstapjes op het program ma staan, dit jaar bijvoo'rbeeld naar den Haag, Rotterdam en Dordrecht, wordt er ernstig werk gedaan. Ver schillende bekende oersonen, voor mannen op een of ander gebied, of die een bepaald vak onderwijzen, zul len in Haarlem voordrachten houden, natuurlijk in het Engetsch. over aller lei onderwerpen van economie, poli tiek, geschiedenis, staats-instellingen en zoo meer. Do lijst van sprekers volgt, ze is thans nog niet volledig. Het aantal bezoekers was in Leiden omstreeks 120, hoe groot het nu zijn zal is vooruit niet te zeggen. Naar de beroepen of ambten is het i ge- mengd gezelschap: personen van adel, landbouwers, predikanten, rechtere, onderwijzers, enz. Met medewerking van de vei-eeni ging voor vreemdelingenverkeer zul len zij zooveel mogelijk in de Ilaar- leinsche hotels worden gciiu.svest en overigens zal een beroep w^-rJen ge daan op de gastvrijheid van ruim be huisde ingezetenen. Ongetwijfeld niet te vergeefs: wij mogen het op prijs stellen, dat buitenlanders op ernstige wijze studie willen maken van onze stad, ons land en ons volk. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: S. Schindler. Gasthu.ssïngel 18 A, een broche. J. Oudolf, Tulpenstraat -16 rood, een werkbroek. II. v. Zomeren, Groendaalsteeg 7 rd een dameshoed en een paar dames- hamdschoenen. M. Meijer, Wijdesteeg 25, ean boek. H. J. Duyff, Stationsplein 5, zwart damestaschje met inhoud. Mr. THIEL BEDANKT ALS WET HOUDER. Mr. J. II. Thiel heeft gisteravond, te laat ora het in ons vorig nummer te vermelden, aan het Gemeentebestuur een schrijven gezonden, waarin hij bedankt voor zijn benoeming tot tij delijk wethouder. De heer Thiel, wien wij om inlich tingen verzochten, meende geen vrij heid te kunnen vinden, om do roden, waarom hij bedankt heeft, te pubb- ceerem Wij vernemen, dat thans in aan* niericing komen voor het tijde) ijk-wet- houderschap de heeren Rinterna en Kleijnenberg. Daar de heer Rinkema ongesteld is, zal de keus vennoedel ij a op den beer Kleijnenberg vallen. KINDERBEWAARPLAATS. Behalve het Warmoeziertje, dat bo- stemd is voor schoolgaande kinderen van weduwen die uit werken gaan sn daarom haar kinderen onbeheerd zou den moeien laten, is er eene bewaar plaats voor jonge kinderen in liet go- bouw 'van de Industrieschool. Voor het Noorden der stad is deze gelegenheid ongelegen, schrijft „Het Predi kbeu rtenblad". Ook in het Noorden der stad zal nu zulk eene inrichting verrijzen en wel aan de Parklaan no. 8. Als leden van het bestuur dezer in richting werden ons genoemd: Mej. A. Kleijnenberg, Besturende zuster van Sarepta, Mevrouw M. Bie rens de Haan-Waüer, Mej. J. de Pet 1 en freule van Lynden. Snelverband. Vrijdagavond had in de „Koren beurs' de jaarlijksche a'gc-mceue \er- gadering plaats. Uit het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij hei volgende: Dit jaar had de vereeniging het voorrecht dr. Ch. A. Gotte als vasten leider der oefenavonden aan zich verbonden te zien. Het ledental dal het vorige jaar slechts 12 bedroeg, s thans gestegen tot veertig, vertegen woordigende 26 beroepenverdeeld over 20 werkgevers. Van de groote nrich tingen waren steeds meer dan een persoon lid der vereeniging. Herhaal de malen hebben de leden huniu diensten kunnen verleenen, zoowel in hun bedrijf als bij gevallen, die op straat voorkwamen. Aan drie der leden werd door de Maatschappij tot reddiug van drenke lingen de medaille aangeboden. Dat de burgemeester het beschermheer schap aanvaardde kan zeker ook van groot belang voor de vereeniging ge acht worden. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat dit jaar ook finan cieel niet ongunstig ia geweest. Door den Bond van industrieelen en kooplieden en van de Patroonsvereo- niging zijn ook subs .dies toegezegd. De heeren J. Tales en N. Hartog, die aan de beurt van aftreding wa ren, werden met algemeen© stemmen herkozen. Medegedeeld werd, dat een der dok toren de volgende maand vvxm* de ver eeniging een lezing zal houden over een hvgiênisch onderwerp. Vraaggesprek van den dag. MET EEN HUISEIGENAAR. Woensdag is in den Raad het voor stel van en W., om van de heeren gubrs. Zuithuf en Giorgis drie per- ceelen in de Koksteeg aan te koopen (ter verbreeding van die steeg), ver worpen. Een eigenaar van huizen in die steeg hebben we nu eens naarz'n meening over deze quaestie ge vraagd. Zou het mogelijk zijn, denkt u, dat de betrokken huiseigenaren een gezamenlijke aanbieding tot civiele» prijs zullen doen van de huizen, die voor de verbreeding noodig zijn Ik geloof niet, dat het daar voorshands toe zal komen. Een der gelijk plan moet niet van de huis eigenaren. maar van het gemeente bestuur uitgaan. Kom ik met eene dergelijke aanbieding aanzetten, dan zoekt men er speciale belangetjes van mij achter. Maar ik kan u verzeke ren, dat het hier een verkeersverbete- ring van heel veel belang betrof. De Raad heeft naar mijn meening dan ook te snel het voorstel maar verwor pen. M. i. is hel niet voldoende over wogen, dat indertijd bij verbreeding van andere straten op een zelfde wij ze te werk is gegaan, als nu werd voorgesteld. De verbreeding ging zoo geleidelijk-aan, en men zou hier al oen flink begin gemaakt hebben, door die drie huizen aan te koopen. Maar het is toch een logisch be zwaar, dat de andere perceelen te kostbaar voor aankoop zouden wor den, als men aanving met er enkele aan te koopen Ja ik meende dat men zich aanvankelijk niet alle eigenaren voor- loopig zou hebben verstaan. Dat was waarschijnlijk wel de beste weg ge weest. Het geopperde bezwaar van den heer Modoo, dat 60 per M2. te veel was voor aankoop van grond, kan ik niet dcelen. Alen kan in zoo'n geval toch niet alléén uitgaan van het Idéé ik koop grond, en betaal niet meer dan zóóveel per M2.Neen, men koopt huizen, en moet de waarde daarvan nu eenmaal betalen, al is het dan voor verbreeding van een straat. Is het verkeer door de Koksteeg dan zoo bijzonder druk Zeker op bepaalde tijdstippen van den dag moet er veel te veel door die nauwe steeg heen. Dan komen er zware petroleumwagens. karren van de Lichtfabrieken en weer andere vervoermiddelen, die de lading van schepen aan den Koudenhorn gelost hebben. Het straatje geeft een mooie, korte verbinding met de binnenstad, en daarom wil alles en ieder- erdoor. Maar het resultaat is, dat er dikwijls onstopptneen ontstaan, en een heel gemanoeuvreer met de besnannen wagens is dan noodig. om alles er door te laten gaan. Vooral de hoek bji de Rakenessergracht is gevaarlijk. Het is daarom wél jammer, dat door de verwerping van het voorstel van R. en W. de voorziening in een wer- keliik slechten verkeerstoestand voor- loopig vun de baan is I C r m r. T)e door ons aangekondigde voor stelling van .De advertentie of hoe het weeuwtje uit het bof van Holland eevrijd word" za! plaats hebben op TVn«dag 9 April a s. in den Schouw burg. Na de voorstelling worden de op het tooneeIconcours behaalde prijzen ut- ge'rcikt, waarna or bal is. Prijsuitdeeling. Hedenmorgen had aan de openbare lagere scholen de ha'fjaarlijkscbe prijsuitdeeling plaats. Evenals altijd ontvingen elk der vertrekkende leer lingen die loffelijk ontslag kregen, ook een praktisch geschenk. Voor een leerling werd een groot bedrag uitgetrokken ton e.:n<le hem in oen vak te doen opleiden. HOSPITAAL-KERKSCHIP. Hedenmiddag d'rio uur zal het nieu we Hospitaal-kerkschip, dat op de Werf Conrad gebouwd wordt, te wa ter loopon. Oorspronkelijk was men voorne mens ecnige pl echt i gh eden aan "t te- water-laton te verbinden, doch daar van heeft men afgezien. Van het schip is thans nog alleen do romp gereed. De lengte van het schip is 93.6 Eng. voet; de breedte 21.3 voet; de hol'o 12.1 voot De wato'rvzrplaatsing be draagt 192 ton. Het schip wordt dreven door een Kromhout-motor van 7G P.K. De inrichting van het srbip wordt als volgt: Voorin komt het logies voo* de bemanning, bestaande uit 8 per sonen. Daarachter komt een hut voer •oen yèrplcgar of verpleegster. Dao volgt de hut voor den kok én den hof meester. Hierbij sluit zich aan de hos pitaalruimte, waar 8 bedden ge plaatst worden. Dan komen een isolatiehut, de bad kamer, de provisiekamer, de apo theek. de mach m kantor en eindelijk hutten voor kapitein en stuurman. Het schip blijft, na de te-water ta king aan de werf om daar geheet in gericht te worden. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 5 timmerlieden, 1 machinale houibeweruer, vva genmaker. 1 meubelmaker, mo delmaker, 8 metselaars, 5 opper lieden, 1 stucadoors, 1 witters, 3 machinebankwerkers, 1 monteurs, 7 grofbankwerkers, 2 metaaldraaiers 1 vuurwerker, 1 këtelmaker, 4 burgersmedm, 2 machinisten, 2 sto kers, 2 electricieus, 1 instrument makers, 2 koperbankwerkers, 1 ko perslagers, 1 loodgieters, 2 schoen makers, 1 zadelmaker, kleerma kers, 8 schilders, behangers, stoffeerder, 3 bloemisten, 1 tuin lieden, 1U grondwerkers, 4 bakkers 1 banketbakker, 1 slager, 2 krui deniersbedienden, 1 keliuers, 14 ma- gaaijnknechts, la loopknechts, 3 huis knechts, 2 sigarenmakers, iu kantoor bedienden, boekdruksers, 4 letter zetter, 1 lithograaf, binders, 24 losse werklieden 1 dienstboden, li werksters, 2 naaisters, 1 kook sters, 3 huishoudsters, ti vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., 1 steenhouwer voegers, 4 Koetsiers en voerlieden 1 boerenknechts. DE FHANSCHE MOORDENAARS EN AUTODIEVEN. De overal-gezochte, overal-geziene, maar nergens-govonden Franscbe misdadigers Bomiot, Carouy en Gur- mer, die van diverse moorden en dief stallen ueschuldipd worden, bezorgen der Hollandsche politie veel last. Niet door hun aan-, maar door hun afwe zigheid. De Haarlemsche politie heeft ook al bezoeken gehad van menschen, die vermoedens hadden. Vrijdagavond werd zij opgebeld door don acteur Ko Balfoort, van Royaards' gezelschap, die vertelde, dat mevrouw Royaards Sandberg op het Amsterdamsche station drie personen had gezien, wier uiterlijk met de signalementen der autodieven-en-moordenaars over eenstemden. De heer Van der Beek. inspecteur der recherche, ging dade lijk mevrouw Royaards opzoeken, die vertelde... dat ze om G uur 40 onge veer van het Amslcrdamsche station zeven mannen had zien vertrekken naar Rotterdam Ze waren slordig gekleed, ze maakten lawaai, zes van hen spraken Engelsch en de ze vende bestelde oen glas bier In.... goed Hollamlüch Die zevende Jeok wel op een der signalementen. Maar hij nad geen haardT Hee-ie gezel schap had het voorkomen van zeelie den Kortom, de belangrijke aanwijzin gen van mevrouw Royaards en den heer Balfoort hebben de politie in 't vinden der drie Fransche boeven geen stap vendor gebracht I Knapenkoor. Naar wij vernemen zijn van de 150 jongens, die zich voor het onlangs al hier opgerichte knapenkoor hadden aangemeld, na gehouden stemkeu- rïng, een 50-tal toegelaten. Gelegenheid bestaat nog om zich als lid aan te melden bij Dr. A. II. de Hartog. Hoofdambten are n-d i n e r. Gisteren boden de beer en mevrouw Jhr. Mr. J. \V. G. Bureel van Hoge- landen aan de hoofden van de ver schillende takken van Gemeentedienst het ja&rlijksch diner aan, waarmede de reeks van oificieele diners ten hui ze van den Burgemeester besloten werd. Mede zaten aan de heer J W. van Bi 1de 1 beek, griffier ter secretarie, en de hoor E. A. von Saher. directeur van de School voor Kunstnijverheid. Aan tafel hield de Burgemeester een toespraak, die beantwoord weid door Dr. A. H. Garrer, rector van het Gymnasium. MUSEUM VAN SCHILDERIJEN. De heer A. Rinkema, die onlangs be noemd was als lid der Commissie van toez.cht op het Museum, heeft voor die benoeming bedankt, omdat hij met gelooft in deze functie de gemeen te van dienst te kunnen zijn. Wij noemen dat een verstandig be sluit. Indien de Comrrr-ss.e eea.ge beteekenis zal hebben, moet zij ge vormd worden door personen, die kunstenaar zijn of van kunst stude hebben gemaakt en aan geen van deze beide voorwaarden voldeed de heer Rinkema: hij beeft daarop trou wens ook nooit aanspraak gomaakt De meerderheid van den Raad koos hem blijkbaar om speciaal toezicht ie houden op den bouw van het mu seum en onder deze vreemde vlag heeft de heer Rinkema, zooals wij ook hoopten, .ie Commissie n.et wil len binnenzeilen. Het gaat met zijn gezondheid zeer naar wenseh, maar zijn dokter vindt beter, dat hij nog geen bezoeken ont vangt. F. A. GRIJSEELS. Na een vrij langdurige riekte is hier ter stede overleden de heer F. A. Grij seels, eigenaar van de apotheek in de Lange Voorstraat. Dc heer Grijseels vestigde zich hier ter stede in 1S71 als apotheker in do apotheek der firma Mons en Grïj seels, nadat hij in 1865 zij-n a po the toersdiploma had behaald. De heer Grijseels was eon zeer be kende persoonlijkheid in enz© stad en oen gezien man. Hij had dan ook zitting in allerlei bestuurscolleges. De heer Grijseels maakte deel uit van hot Roomsch Katholiek Parochi aal Armbestuur, waarbij hij onder voorzitter was. Hij was l d van Je Haarlemsche gezondheidscommissie, onder-voorzitter van het dep. Haar lem van de Node'rl. vlaatsch. tot be vordering dor Pharmacic, lid van de Beheerscommissie van 't Douchebad huis van 't Witte Kruis aan den Kou denhorn. Verder was de heer Grij seels regent van het Hofje van Oud- Alkemade (de Twaalf Apostelen) >p de Ged. Voldersgracht, van het Hof je van Mr. P. Codde, genaamd Spoorwater in de Lange Heerenstraat, ■\an het Vrouwe- of Ververshofje op 't Groot Heiligland, en van het Guuri Hureishofje aan den Kampersingel. Ook was hij bestuurslid van het Fonds van Johannes Coelomb.e. De lieer Grijseels, d-e m Den Haag geboren is, bereikte den leeftijd va a 08 jaren. De ter aardebestelling hoeft Dinsdag om elf uur plaats op liet Roomscn- Kath. kerkhof te Schoten. Vooraf word the t lijk naar de Ka Ihedroie kerk op de Leidsche vaart gebracht, waar de U.tvaartinisseu .-.orden gehouden. Omstreeks half II vertrekt de lijkstoet vandaar naar de begraafplaats aan den Schot-er weg. AANBESTEDING. Heden is door der. arcmtect J. van den Ban m het Café Brinkmann, aanbesteed Het verbouwen der win- K Us van „Eigen Hulp", gelegen m de Zijlstraat, aan de Gedempte Oude Gracht alhier. 16 biljetten waren ingekomen. In geschreven is door W. van Zanten, Haarlem, voor 74.900, M. Nederkoorn. id., voor 77.266, A. van Slingerland, Uithoorn voor 78.300, H. lenden. Haarlem, voor 77.680, W. Hoek. id.. 77100, G. J. van Slingerland, id., /78.2Ü0, Mar tens en Zoon, id., 75.900, Gebr. Joustra, id., 76.845, A. N. Cornelis- sen, id., 76.478, J. A. Kaub en H. Bierhoom, id., ƒ82.990, H. G. Schol ten, id., I 77.684, W. Saeijs, id., ƒ76 430 J A Jonker en Zoon, id., 77.850, J. Verhagen, "d., ƒ78100, J. H. van Wa- genkigen, Spaarndam, 77 800, li van 't Wout, Haarlem, 78.000. Nuttige handwerken. Geslaagd voor het examen te 's-Gra- verthage moj. C. M. v. Gelder te Haar lem. Aandeel houders verg ade ring. De Eerste Haarlemsche Automobie lenmaatschappij, directeur de beer J. Inpijn, heeft gisteren het dividend op 5 pCt. bepaald (vorig jaar eveneens 5 pCt.), nadat ruime afschrijvingen ge daan waren. VRIJZINNIG HERVORMDEN. In de vergadering van de Vereeni ging van Vrijzinnig Hervormden werd gisteren het verslag van den penningmeester, Dr. A. H. van de* Weerd, goedgekeurd. Naar aanleiding van het verslag van den heer D. W. A. Westerveld over de algemeene vergadering te Hoorn, ontspon zich een langdurige en geanimeerde gedachtenwisseling over de landelijke organisatie. Tot een resultaat geraakte men niet Aan het 6lot der bijeenkomst werd opgewekt om Zondagmorgen de be vestiging van nieuwe lidmaten door Ds. Bax in de kerk te Santpoort te gaan bijwonen. Belangstellenden kunnen om half tien met een extra- tram der vereeniging naar Santpoort gaan en vandaar mee naar Haarlem terug rijden, als de godsdienstoefe ning is afgeloopen. Jeugdige redders. Wezen wij c-r voor enkele dagen op, hoe gevaarlijk het is, van den wal op de in het Sjjaarne liggende schuiten te springen. Vrijdagmiddag had dit spelletje aan een 5-jarig jongentje weer bet leven kunnen kosten. Het ventje was zonder dat iemand het gemerkt had. in het Z.-B. Spaarne tegenover de terreinen der firma Schornagel, geraakt. Gelukkig kwamen bijtijds twee jon gens van een jaar of negen voorbij, ze zagen het knaapje en zijn klompjes drijven tusschen de schuit en den wal in. Fluks wierpen zij zich op den grond, bukten voorover, en slaagden er met heel veel moeite in, het dren- kelingetje op den wal te krijgen, waar bleek, dat het wel veel water heel binnen gekregen, doch overigens nog gezond was Huilende ging het nu in een sukkeldrafje naar zijn wo ning in de Tulpenslraat. Aan de ieugdice, flinke redders een woord van hulde. Kwaadaardige hond. Een drietal meisjes liep Vrijdag avond op het Z B. Spaarne kalm huiswaarts, toen eensklaps de hond van den heer M. op de kleinste van het drietal toesprong en het kindje geducht in liet handje beet. Huilende en hevig geschrokken lie pen de kinderen naar huis, waar ds wonden werden uitgewasschen en te lefonisch de politie met het gebeurde werd in kennis gesteld, met dit resul taat, dat nog denzelfden avond de eigenaar gelast werd, zijn hond te muilkorven. Hedenmorgen kon men „ÏTeck'' met zijn muilbandje om zien loopen. Z'n verdiende loon 1 Op hol. Een voor een vierwielige» wagen gespannen paard sloeg Vrijdagmid dag om viif uur op het Kennemer- plein op hol. Het dier rende door tot in de Kruisstraat, viel toen en werd daarbij zóó verwond, dat bet niet meer Ingespannen kon worden en naar den stal van den stalhouder Peulen moest worden gebracht. Een vermoedelijk valsche rijksdaalder werd ten politicbureele gedeponeerd door den heer v. T. Een ongeluk. Vrijdagmiddag had een ongeluk plaats op de paardenmarkt Een Haarlemmermeerder K. H., kreeg van een dravend paard een trap te gen den buik. De man werd binnen gebracht in een café op de Baan. liet ongeval scheen geen ernstige gevol gen te zullen hebben, want hij ge voelde slechts weinig pijn. Noodlottig ongeval. Op het Phoenix-terrein speelden Vrijdagavond ceuige jongens met daar liggende cementriiigen. Toen twee dier ringen tegen elkaar botsten brak cr een vun, en de 7-jurige ol- kert Koning (wonende Lang<; Molen straat) die in den ring was gekropen, werd door de stukken ernstig ge wond aan voor- en achterhoofd. Op advies van dr. Peereboom werd de jongen per brancax-d naai het St Klï- sabetlisgasthuis gebracht. Zijn toe stand was toen reeds levensgevaar lijk. Vanmorgen vernamen we, dut de kleine Volkert IC in het gasthuis is overleden. De Bollenilag. Zondag zal men zeker boel »eel moois kunnen zien op de bollenvel den. Onz© berichtgever te Bennebroek raadt aan, om niet op de hoofdwegen to blijven, maar ook de zijwegen in to slaan. De Ken nemerduinweg to Bennebroek b.v die hoog gelegen is, biedt een prachtig kijkje op de bol lenvelden. Men komt op dien weg door do Bennebroeker- en Schoollaan. Eenige andere correspondenten schrijven ons nog Uit Schoten: Nu het zonnetje de laatste dagen zich nog al heeft laten zien en 't weer heel zacht was. zijn de bloemknop pen ontloken, vooral do hyacinten.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1