NIEUWS* en ADVERTENTIEBLAD. 2 ->e Jaargang, No. 8836 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. TONDERDAG 11 APRIL '912 A Tot de plaatsing vaft advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad :s uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telepiioon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Yennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haa:iem van 1—5 regels 1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRiiÓAü 12 APRIL. BI. Kruis, Groenmarkt: Lezing door dr. Van Royen voor de Ver. tot bev. der homöeopathie in Nederland, 8 u. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel ling. Stadsnieuws SCHRIFTELIJK EXAMEN. 292 candidaten nemen heden deel aan het schriftelijk examen voer de acte 1. o. in het Brougebouw. KINDER-ORANJ EBOND „PRINSES JULIANA". Deze bond, ge\estigd in het Ara- sterdamsch kwartier, heeft een pro gramma opgemaakt der feestelijkhe den, te houden op Dinsdag 30 April 1912, op het 'leylersplein, ter gelegen heid van den verjaardag van H. K. II. Prinses Juliana. Het feest is toegankelijk voor kinde ren der leden, van 515 jaar s Morgens om 9 uur wordt een op tocht tan versierde wagens, fietsen, enz., door het kwartier gehouden (opgeluisterd door muziek), 's Mid dags om 11/2 uur vangen de kinder spelen aan, bestaande uit mastklim- men, zakloopen, hardloopen met hin dernissen en sprietloopen voor jon gens, en tonkruien, broodjeshapnen, fleschtïkken en zakloopen voor meis jes. Voor de kleinste kinderen (jon gens en meisjes)zakloopen. 's Avonds 8 uur heeft een bioscoop- vooi«telling op het verlichte terrein plaats. Deze wordt ook (evenals de kinderspelen) niet muziek opgeluis terd. 20 April wordt de gelegenheid, zich voor deelneming op te geven, geslo ten. Aan den optocht zijn geldprijzen verbonden, en aan de kinderspelen luxe-voorwerpen. Uit de Rechtszaal MISHANDELING. De Ileemsteedsche politic- zat op 6 Maart eenige Haarlemmers achterna. Ec-n kat, die in 't nauw zit, maakt soms rare sprongen, maar een man, die door de dienaren der wet vervolgd wordt, doet voor de kat niet onder. Be achtervolgde personen reden op de brug bij de Cruquius, toeu Simou Visser en Ar.toon Goossens passeer den. visser doelende op de jacht mei de pohtie zei aan de vervolgden: hunnen jelui "t nog al winnen? Dit was voor de vervolgden aanlei- d> om Visser en Goossens een pak slaag te geven. Voor een der mishandelaars moest 't openbaar Ministerie evenwel vrij spraak vragen, omdat bij. cn ook de getui'-en thans verklaarden, dat do slagen door anderen waren toege bracht en hij (beklaagde) zelfs als vre destichter was opgetreden. De andere beklaaede bekende. Tegen hem vorderde "t O. M. drie ma.nden gevangenisstraf, meedee lend, dat beklaagde zeer ongunstig be koud slaat en het der politic herhaal delijk lastig maakt. Waarom de Haarlemmers thans door de iioihie nagezeten werden bleek niet. DIEFSTAL VAN GRASZODEN. Een 19-jarige friulknopcr te Heem- slede wdde z'n tuintje wat verfraai en en haalde daartoe 58 graszoden weg van 't laud van Van den Aardweg te Heemstede. Beklaagde incende, dat hij de zo den wel van 't land mocht wegnemen omdat het bouwland was. De eigenaar, als getuige gehoord, zei, dat er veel graszoden gestolen worden. Dit is naJ.-lig voor den grond, want t land wordt een mod- derpoel en moet bij het bouwen meer opgehoogd worden dan anders. Het O M. eischte tegen dezen be klaaede 10 gulden boete of 10 dagen hechtenis. Beklaagde vond de straf wel wat hoog. NOG EEN MISHANDELINGETJE. Een tuinder uit Heemskerk heeft ruzie gehad met de eigenaars van de aan zijn land grenzenden grond, de g broeders Beentjes. Om z'n woede te koelen heeft hij dc gebroeders toen met een schop geslagen. Beklaagde ontkende. Do Beentjes had Jen hem geplaagd en gedreigd. Ik heb toen alleen een schop wegge gooid, maar daardoor zijn de gebroe ders niet geraakt. 't O. M. hield 't bij de verklaringen van de Beentjes en vorderde tegen den t»ind»- 1 week gevangenisstraf. Beklaagde was 't met die straf niet eeus. De president informeerde naar 3e geldelijke verdiensten van den be klaagde, wat wel een aanwijzing is, dat er kans is, dat beklaagde er met een geldboete afkomt. KWADE PLANNEN. Twee Velsenanrs kregen in een her berg ruzie met eenige visscherlieden. S, en O. hebben toen P. Prins u handeld, O. heeft l.em bovendien met een open knipmes bedreigd, onder de woorden: „ik zal je darmen uit je lijf steken". Zoover is 't gelukkig niet gekomen, Prins heeft z'n darmen behouden. Beklaagden waren niet verschenen. Ook eenige getuigen waren niet ver schenen, een zit heeleinaal in IJs land. De behandeling der zaak werd dan ook tijdelijk uitgesteld. VERDUISTERING. De Haarlemsche bier- en ijsfabriek „t Spaarne" had te Zaandam aan een bierhuishouder een inventaris van een café verhuurd. De bierhuishouder M. kon T in 't bierhuis niet bolwerken en verkocht den geheelen inventaris aan P. Win ter voor f 550. 't Was een buffet met toebehooren, een toonbank, een bil jart met, toebehooren, een fonograaf met platen, 6 tafels en 25 stoelen. Beklaagde bekende, „ik zat in nood", zoo zei hij ter verontschuldi ging- Winter verklaarde, dat hij slechts f 56 van de f 550 aan M. betaald heeft. Over het overige geld wordt een pro cedure gevoerd met de bierbrouwerij. 't O. M. eischte-tegen M. drie we ken gevangenisstraf. Beklaagde vroeg een lichtere straf. AL WEER EEN MISHANDELING. Nu was 't een 21-jarige Haarlem mermeerder, die in t beiUmtgdeuoank- je kwam ie staan. Hij heeit a Maart, lueu hij graafwerk verrichtte, zijn op zichter J. üe Groot met een schop drie klappen op den arm en een op den rug gegeven. De Groot moest zich onder behan deling van een geneesheer stellen en heeft veel pijn gehad. Beklaague zei, dat de opzichter on gegronde aanmerkingen maakte. Hij was daardoor zeer dril tig geworden. De eiseh luidde: twee weken gevan- genisstraf. EEN DIEFSTALLET JE. Een mannetje, dat nog al veel mis- Lruik maakt van sterken drank, heeft op Zondag 17 Maart te Edam uit den winkel van C. Roskam, twee verf kwasten en een pakje goudpoeder weggenomen. Beklaagde is een aangetrouwde oom van den benadeelden Roskam. De laatste vroeg voor zijn oom een lichte straf. Do veldwachter uit Edam zei, dat beklaagde ongunstig bekend staal, vooral op Zaterdagavond en Zondag maakt hij veel misbruik van sterken drank. Dan is de geheele buurt voor hein bang. Met t oog daarop eischte 't O. M. een week gevangenisstraf. Beklaagde wou t liever botalen. President: Hoeveel verdien je in de week. Beklaagde: 10 of 11 gulden. President: En hoeveel gaat daar van naar den kastelein. Beklaagde: Niet zoo heel veel. UITSPRAKEN. P. H. E., koopman zwervende, be delarij, 12 dagen hechtenis. W M., zonder beroep te Lisse, mis handeling, f 10 boete of 1 weck hech tenis. A. H., vischknecht te Velsen, dief stal, f 3 boete of 1 week tuchtschool. S. C. B., dienstbode te Haarlem, diefstal, f 3 boete of 3dagon heohte- nis. J de W., arbeider te Sloten, dief stal, f 40 boete of 12 dagen hechtenis. C. L. S., arbeider te Zandvoort, mishandeling, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. 13., hv. D. K., zonder beroep te Schoten, mishandeling f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Th. H. E., schipper le Sassenheim, strooperij met behulp van een wagen, f 6 boete of 12 dagen hechtenis. J. L. J. S., los werkman te Heem slede, verduistering en diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. G. Glos werkman te Wormerveer, mishandeling, 1 week gevangeaisstr. P. K, landbouwer tc Ilaarlemmer- liede en Spaamwoudc, mishandeling, 0 maanden gevangenisstraf. L. E. B., werkman, zonder vaste woonplaats, 5 weken gevangenisstraf mot tafrek der preventieve hechtenis. J. C. K., huisv.v van E. W., zonder beroep te Beverwijk, eenv. beleedigmg f 2 boete of 1 dag hechtenis. J. R., visschcr te Scheveningcn, desertic, 14 dagen gevangenisstraf. A. V. zilversmidsknechu tc Haar lem, wederspannigheid, 10 boete of 8 dagen hechtenis. J. H. L., bleekerskn'echt te Haarlem, diefstal, 5 boete- 5 dagen hechte nis. J. H, loopknecht te Schoten, opz. vernieling 5 boete of 5 dagen hech tenis J. S., arbeider te Beverwijk, mishan doling, I 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. A,. groenteventer, te Wijk aan Zee en Duin, opz. vernieling, 4 boete of 4 dagen hechtenis. M. L»., arbeider ie Wijk aan Zee en Duin, mishandeling, S boete of da gen hechtenis. G. O., melkslijter te Lisse, dieren mishandeling, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. E. en B. H., le slagersknecht, 2e schippersknecht te Purmerend, eenv. beieed. en wederspannigheid, ieder een week gevangenisstraf. J. J., zonder beroep te Zaandam, diefstal, 10 dagen gevangenisstraf. B. E., vischventer te Haarlem, diefstal, f 3 boete of 1 week tucht school. J. B., landbouwer te Haarlemmer meer, appél vervoer besmet vee, f 5 boete of 1 dag hechtenis. G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij. A. van der Ven, Zuiderslraat 8, een reticule met inhoud. J1 -loellaart, Breestraat 16, een re ticule. G. Elling, Spaamwouderstraat 63 rood, een rozenkrans. P. de Haan, Voortingstraat 28, een armband. W. Kloezem, Esschilderstraat 20 rd., een hondonmuilkorf. C. Martens, Ordonnance 10e Reg. Inf. 3o Bal. een bril in etui. li. J. Schutte, Diikstraat 14, gereed schap "van een rijwielreparateur. A. Vermeijs, L. Heerenvest 62, een étui met geld en een sleuteltje. C. P- Verzijiberg, Schnoevooglstraat 22 rood, een broche. Bureau van Politie, een duimstok, oen dameshorloge met ketting en me- duiilon met 2 portretten; een huis sleutel; een voetbal. Aanbesteding. Door den heer J. H. Welsenaar is onderhands aanbesteed het bouwen van een vetsmelterij met knechtswo ning. Ingeschreven weid als volgt Groenings 16,000, Miezerus f 16.349 Van Amslc-I 16,777. Lubbers f 16 9S9, Firma Martens 16,990, Coöp. Bcvu- wersbond 17.771. London 18,938. Benoeming. Tot commissaris van de Algemee- ne Noord-Hollandsche Maatschappij van Levensvorzekering is benoemd Jhr. Mr. D E. van I.ennep. Buree- meester vnn Heemstede, in de vacatu re ontstaan door het overlijden van Baron F. M vaD Lynden. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken KENNEMER ELECTRICITEITS- MAATS. TE BLOEMENDAAL. Het jaarverslag, zooals dat in de hedenmiddag te houden aandeelhou dersvergadering ter goedkeuring zal voorgelegd worden, memoreert met leedwezen het overlijden van den heer P Goedkoop Dzn. als commissaris. De Raad van Commissarissen stelt aoor. de directie voor haar gehouden beheer te déchargeeren en de balans en winst- en verliesrekening goed le keuren. Verder wordt voorgesteld, om den heer C. J van Sluys op zijn ver zoek eervol ontslag te verleenen als directeur, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, en hem pensioen tr- verleenen. Het verslag der directie over het achtste boekjaar vermeldt een toene ming van het aantal aangesloten lam pen (dat thans 33323 bed ran ct) met 12.3 een toeneming van dat der motoren met 17.5 en van dat der afgeleverde K.W.U. met 11.2 De bruto inkomsten bedroegen over het, afgeloopen jaar f 157.532.67 voor stroomlevering en meterhuur, en 1/7403.52 aan divers» baten, zoodat het i totaal 164.936.19 was. Na aftrek der exploitatiekosten ad f 95.559.161/2 blijft een bruto winst over, groot 69.377.02 1 '2. Voorgesteld wordt, om daarvan 29,120 (5 over het kapi taal van 582.400) uit te keeren. In verband met de uitbreiding van kapitaal in 1912 komt liet wenschelijk voor, de bestaande dividend-reserve ad 1.2 over het aaiideelenkapitn.il, uit te keeren, zoodat de aandeelhou ders 6.2 dividend ontvangen zul len. De inkomsten vermeerderden slechts weinig in het afgeloopen jaar. Rede nen daarvan zijn, dat de baten ver minderden doordat steeds meer per- ceelen kosteloos aan het geleidingsnet worden aangesloten, en doordat on der de batc-n in 1910 voorkwamen bet saldo der liquidatie van de electrici- feïts-mnatschappij „Rijswijk" en een 'moge post aan gekweekte rente. Ver der werden de strc om-in komsten ge drukt door een diphterie-epidemie in Zandvoort en de invoering van metaaldraadlampen voor de straah verlichting te Bloemendnal De uit gaven slogen door verschillende oor zaken. o, tv. door groot brandstoffen- verbruik. Op 31 December 1911 waren cre- plaatst 1725 eleetriciteitsmeters en 525 stroornbegrenzers. Voor liet verleenen van kostelooze aansluitin" -an 327 perceelen werd besteed 3287.18. Een ruim gebruik werd crcniual.t van de crelegenheid tot buren vnn electrisrhe huis-installa ties: /5161.G5 werd uitgegeven voor het aanbrengen der installaties in 203 perceelen met 799 lampen. Van de gaslevering door Haarlemj aan Velsen ondervond de maatschap-; tv; c»cn nadeelde nnnslni the weging te Velsen was zelfs levendiger dan in vorige jaren. T)e 'groote Oetoberstorm bracht veel schade in bet hovenarondS-net. ter wijl 1/4 der aangeslotenen eednrende di»n nacht van licht verstoken bleef. De tarieven werden ook weer dit jrmr gewijzigd, ten einde te trachten steeds broedcrc kringen voor de ener gie-levering le winnen. De N. V. Kalkmndsteenfabriek „De ITooee Berg" werd aangesloten, tervvhl er vrii groot» wnarschijn 1 iikheïd he«taat, dat hetzel'de op den duur zal geschie den niet het waterleidïngs-onmpsia- fion in de duinen benoorden Wijk aan Zee. Voorbereidende maatregelen wer den getroffen voor den ombouw der centrales te IJmuidén en Tlloemen- daal. De 317.600 gewone aandpelen K. E. M., waarvan snrakc was in het voor gaand jaarverslag, zijn geniaalst, en naar hehoef'p zal over het bedrag in den loon van 1912 worden beschikt. D» eonressie-Zandvoorf werd ver- leugd en loont nu evena's de conces- siën-Bloemendan' en -Velsen af op 31 December 1937. VELSEN. Gsmeenteraadsvsrkiezlnrj. Woensdag had de herstemming plaats voor de verkiezing van een ge meenteraadslid (vacature-K. Brok) (S. D. A. P.) Van de 734 kiezers brachten er 450 hun stem uit. w.o. 7 briefjes van on waarde hlcken, zoodat het totaal gel dige stemmen 443 was. In het le stemdisinct werden 2S9 geldige stemmen en 7- van onwuarde uitgebracht; in het 2e district 154 gel dig© stemmen en 2 van onwaarde. De uitslag was: S. Eskes (R.-K.) lc dstrict 148, 2e district bi', totaal 210. II. Voorn (V.-D.J, le district 141, 2e district 92, totaal 233. De heer 11. VOORN (V.-D.) is dus gekozen met 23 stemmen verschil en de verhouding van linksche partijen tot rechtsche is daardoor dezelfde ge bleven in den Raad; nlj 9 tegen 8. De linkerzijde bestaat nu uit 7 vrijzinnig- democraten en 2 sociaal-democra ten. Laatstgenoemden hebben bij deze verkiezing een zetel verloren aan de vrijzinnig-democraten. HILLEGOM. In het Illllegoms Nieuws- en Adver tentieblad schrijft de lieer P. H. van Waveren Ilzn over het merkwaardige gat. dat met dicht wil: Te Heemstede en voor een gedeelte ook te Bennebroek bevindt zich op eene zekere diepte in den grond een Jaag grint.w elke ziel» tot onder de Haarlemmermeer uitstrekt. Het zak- waler van Heemstede cn Bennebroek loont alngs deze grintlaag af naar de Haarlemmermeer Vandaar, dat men in Heemstede een sloot en een put aantrof, die leeg liep; vandaar ook de klachten over droogte van den grond. Die grintlaag vindt men echter in den polder, waar het raadselachtige gat ligt, niet. Deze polder droogt ook niet uit, en volgens den heer P. H. van Waveren Hz. kan er geen sprake zi n van communicatie tusschcn den kuil van den heer Walkers en de Haarlemmermeer. Was dit wel zoo, dan zou immers die kuil leegloopen, terwijl er juist water in blijft staan. De lieer P. H. van W. Hzn. redeneer de nog verder. Vroeger, toen er nog belasting op brandstoffen bestond, werd cr in den polder clandestien veen afgegraven. Nu nog zijn er pul ten gevonden, die met zand waren ge vuld. Mogeli'k is deze kuil een veen- put geweest, welke niet gedicht, maar gemakshalve opde een of ande re manier afgedekt werd, bijv. met takken, waarover teelgrond werd ge bracht. Zoo'n afdekking kan plotse ling bezweken zijn, waardoor de veen put weer te voorschijn kwam. Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten dat men hier eenvoudig te doen heeft mei een oude wel. OVERVEEN. Voor den Nationalen Schietwed strijd van „Generaal Joubert" te Over- veen heeft douairière Mr. Vissen van Htzerswoude Wplwillend eene prach tige pendule geschonken. HEEMSTEDE. RAADSVERKIEZING. Heden heeft de candidaa'.?!ellir.g voor de verkiezing van een Ld van den gemeenteraad plaats. Van R.-K. en Protestantsche zijde is de heer H. A. Waller (lib.) candidaat gesteld, ter- wel er (naar we vanmorgen verna men) veel kans be-staat dat ter elfder ure nog een werklieden-candidaat zal worden gesteld. Binnenland Het Hoofdbestuur van den Bond v. Ned Onderwijzers meldt ons: Op Donderdag 16 Mei e.k., Hemel- vaartsdfic zal het Hoofdbestuur van den Rond van Nederlandsche Onder wijzers op 10 verschillende plaatsen salarismeetings beleggen, eenerzijds om de Nederlandsche klasse-onderwij zers in de gelegenheid te stellen, als één man te protesteeren tegen de grievende en beleedigende behande ling hun, zoowel door de Regeering als door de meerderheid der Tweede Kamer bij de bespreking der moties Arts en Tor Laau aangedaan, ander zijds om aan Regeering en Volksver tegenwoordiging duidelijk te maken, dat slechts een afdoende regeling der onderwijzerssalarissen een einde kan maken aan de thans heersclieude, sleeds toenemende en alleszins ge- i rechtvaardigde ontevredenheid der onderwijzers. Deze vergaderingen zijn een ver volg op de in den loop van IC 1 door de afdeelingen van den Bond begon nen actie bij ue gemeentebesturen die in grooto meerderheid óf wel onwillig óf wel onmachtig bleken, de ge- wenschte verbeteringen aan te bren gen. IN BRAND GERAAKT. In het gemeente-ziekenhuis te 's- Gravenhage is overleden een vrouw uit de Katerstraat aldaar, van wie de kleeren, terwijl z:j op een stoel zat te slapen, vlam hadden gevat aan een brandend petroleum toestel. MINNENIJD. Als vermoedelijken dader van den aanslag, Maandagnacht te Groote- brock uit minnenijd gepleegd, is zeke re W uit Hoogwoud, aangehouden en geboeid naar het huis van bewaring le Alkmaar overgebracht. De getroffene is nog niet buiten ge vaar. EEN MELKOORLOG. Na verzet van de verbruikers heb ben de melkboeren te Schiermonnik oog den prijs der melk weer van 8 op 7 cent moeten brengen. Alleen eenige boeren blijven 8 cent eischen, maar die verkoupen bijna niets meer, zoo dat ook zij wel zullen moeten toege ven. TOT STEUN. De vereeniging Tot Steun houdt hare algerneene vergadering op Vrij dag 3 Mei te Apeldoorn. DE OPLICHTER. De Tel. meldt: Het jongmensch. dat er zijn werk van maakt in verschillende steden van ons land oplichterijen te plegen, door zich bij families in te dringen als „zoon van een collega of kennis van den heer des huizes", of iets der gelijks, heeft thans te Alkmaar zijn siag geslagen. Bij een weduwe stelde hij zich voor als een vriend van den in Amerika vertoevenden zoon. Hij gaf op jhr. Alsbach van Rooij van Hoevelaken te heeten en arts te Am sterdam te zijn. Zijn verhaal werd geloofd en men noodigde den vrien delijken jongen man uit, om te blij ven koffiedrinken. Hij voldeed volgaarne aan dit ver zoek en vertelde, dat zijn vader di recteur was van een krankzinnigen gesticht in Indie, waar toevallig een familielid, van de weduwe verblijf hield. Twee dagen later kwam da jonkheer terug, bleef weer koffiedrin ken, maar vertelde, dat hij zijn taschje met geld en papieren in den trein had laten liggen. Hij verzocht nu, hem zooveel te geven dat hij di- neeren kon en naar Haarlem reizen, waar zijn familie woonde. Hoewel men lont begon te ruiken en reeds het plan had de politie op te bellen, werd hem toch een klein lie- drag ter hand gesteld. De belofte om met Paschen het geld terug te bren gen, kwam de jonkheer echter niet na. De zaak is in handen der politie ge geven. A. N. V. Naar het N. v. d D. vernoemt, zal dr. If. J. Kiewiet de Jonge, die d:zer dagen zijn ontslag heeft ingediend alp rector van het gymnasium te Dord recht, zich geheel gaan wijden aan de belangen van het Algemeen Neder landsen Verbond. ONDERSCHEIDING VAN HOLLAND- SCHE PROFESSOREN. De professoren Naber uit Amster dam en llesseling uit Leiden ziin vol gens de Tel. door de hoogeschool te Athene benoemd tot doctor-honorls causa. NATIONAAL VERBOND VAN GE MEENTE-A MBTËNAR E N. Op 16 Mei wordt te Delft de gcdcle» geerdenvergadering gehouden van het Nationaal Verbond van gemeente ambtenaren in Nederland. Aan dc or de komt o.a. het rapport van do com missie ad hoe inzake centra'.ieatie van het verbond. De commissie komt tot de conclusie, dat tot nog toe een federatie van di verse vereenigingen van gemeente ambtenaren in den lande was, drin gend geboden is cn zij heeft bij haar rapport gevoegd, waarin de meer ccn- tralisticke vorm is belichaamd. AANBESTEDINGSQUAESTiE TE WORMERVEER. Het gemeentebestuur van Wormer veer zou gistermiddag aanbesteden: 't aanleggen van straten, met bruggen, walmuren, rioleeringen, enz. in 3 per ceelen of in massa, de perceelen 1 en 3 of 2 en 3. Er waren 14 gegadigden, doch om dezelfde reden als bij de vorige aan besteding het wegeren van risico- oV erna ma door de Gemeente werd ook nu geen enkel biljet ingeleverd. Slechts bij wijze van formaliteit werd de bus geopend en geledigd I Vermoedelijk zal ook dit werk, evenals het vorige, waarmee men reeds begonnen is, in eigen beheer worden uitgevoerd. VEILIGHEIDSTOESTEL. Op 't landgoed Raaphorst zijn gis» ter in tegenwoordigheid van Prin3 Hendrik, den minister can Justitie en enkele andere genoodigden goedge slaagde proeven genomen niet liet vei ligheidstoestel „Protector", ter voorko ming van overr ij dingen met auto's en tramwagens. VERGIFTIGING. Door het eten van soep, die ge kookt was in een pan waarin juist een nieuwe bodem was gemaakt, is mej. V., wonende Boerhaavestraat te Amsterdam ernstig ongesteld gewor den. Zij is in het gasthuis opgeno men. VERDRONKEN. De 17-jarige dochter van den ecliiï- der Vennik te Meppel, sedert Paasch- maandag vermist, is gisteren leven loos aldaar uit de Hoogeveensclie vaart opgevischt Omtrent de oorzaak van het ongeval is niets bekend. AUTO-ONGELUK. Gistermiddag is te Üoornde auto van den heer Blcydenstein uit Am sterdam tegen een boom gereden en bi'na geheel vernield. De chuuffeur werd bewusteloos opgenomen. Geluk kig bevond zich niemand in de auto. Sport en Wedstrijden VOETBAL. H. F. C.'s SERIE WEDSTRIJDEN. De jaarlij ksche seriewedstrijden voor de lagere elftallen der H. F. C. worden morgen (Vrijdag) en Zaterdag op het terrein aan de Spanjnardslaan gehouden. Het programma luidt a-oor Vrijdag: 2e afd. 10 uur, wedstrijd aH. F. C. IV— Bloemendaol IL

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1