NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2 e Jaargang. No. 8837 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 12 APRIL 912 A ABONNEMENTEN A D V E RT E N T J N: PER DRIE MAANDEN: ^an rege's 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1JU OHaarlem van 1—5 regels ƒ1—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der WBiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)j -30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.05 (0,/,jC^ 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. CttÏÏustreerd Zondagsblad, voor Haarlem* J 037J4 RedaCt'e e" Administratle: Groote Houtstraat 53. B de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER li ES IA AT UIT ACHT BI ADZ1JDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 13 APRIL. Schouwburg: „Het hoogste recht". 8 uur- Gebouw St. Bavo, Smedestraat. Ten toonstelling teckeningm, 7 30—9 30 u. De Kroon: Bioscoopvoorstelling Al- beits Frères, 8.15 uur. Bïosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel lingen. Stadsnieuws Om OnsHee n. Ia het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Een Ampnkaarisehe Courant", iu de rubriek Om Ons Heen. Donderdagavond hielden de Jonge vo.jruitstr. vrijzinnigen hun jaarver g il in de bovenzaal van do Ver eenling. De lmeenkomst werd geopend door «V -"rzitter. don lieer Joh. de Kan ter, die mededeelde, dat de toestand <1t vereen i-ms- zeer was vooruitge gaan, door de aanwerving van nieu we loden, waarvoor don heeren II. Ploeg Jr. en II. W. de Graaff een w"''il on hulde werd crebracht. Spreker wekte de aanwezigen op, vooral mot aanwerving van nieuwe ler' o voort te gaan. Verder bracht hii in herinnering, dal bibliotheek zeer is vooruitge gaan en thans gevestigd is in het Nvt. houw Hii hoopte, dat de leden van de h:hliolheek veel gebruik zul len mnlcen. Uit 1..1 w,,., '.veiny van den secreta ris block, dat de vereeniging thans tolt 68 wV™«- en 10.1 hui ion bp won e je den en 3 begunstigers Aan den aftre denden en zich niet meer herkies- ,,|,n Spprpt.flriSi den heer 11 W de Grnnff word door den voor zittor hulde gebracht voor zijn ijverig werken voor de vereeniging. De leden stemden door applaus met dr7'^ hulde in Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de kas sluit met ei \oorii. .1" saldo van 53.82. Na goedkeuring van liet verslag v. overgegaan tot het kiezen van t bestuur, dat ieder jaar moet aftre <i liet lurige bestuur werd herko zen, terwijl in plaats van den secreta ry ..ei, z. n ue heer Van den Berg, die van zijn benoeming zal wor- rhnv Ki-yi"s .geven. Daarna ving de heer J. van Esso, een der leden der vereeniging, zijn le zing aan over de sociale economische zi-ur i iici Joodsoie: ruagstuk. Spreker ging na, hoe de Israëlieten in sommige landen worden ten achter gesteld, hoe zij in Rusland worden be bandeld. Vele ambten en vakken mogen door hen niet uitgeoefend worden. Door hel anti semitisme dat in veie landen lieerscM; zoeken de Israëlieten hun heil in het emigreeren en wel voor namelijk naar Amerika. Maar juist doordat de joden zich li.'lst ui groote steden ophouden, en niet geschikt zijn voor landarbeid, ko men zij, op de plaatsen waar zij zich vestigen uoor hun groot aantal, zoo als tegenvvouiuig in New-York, in bot 6mg met devakvercenigingen. en be lemmeren zonder liet te willen, de arbeïdsbeweging;want door te grooten toevloed van emigranten is er geen Keorek. mn arbeidskrachten, en vor- den de loonen door de concurrentie in verdrukkng gebracht. Na afloop van de lezing, die met belangstelling werd aangehoord cn waarvoor door den voorz. dank werd Beuracht, sloot hij de vergadering met den wensch, dat de volgende "maal meerdere leden, er waren er ditmaal slechts 9, aanwezig zouden zijn. KENNEMER ELECTRICITEITS- MAATSCHAPPIJ. De aandeelhoudersvergadering had Donderdagmiddag in café Brinkmann plaats. De balans werd goedgekeurd. De lieer F. W. baron van Tuyll van Serooskerken werd herkozen als com missaris. In de vacature P. Goedkoop wp. ,1 gekozen de hcor de Bijll Nache- nius. In verband met de voorgeno men uitbreiding van het aantal com missarissen werd tenslotte gekozen de heer J. van Hasselt, te Heemstede. I'ol gedelegeerd commissaris werd benoemd' de hoer van Tuyll. Besloten werd, den heer van Sluys op zijn verzoek eervol ontslag te ver- leenen als directeur. De heer F. A. Smit-Kleine werd tot directeur be noemd. VOOR ALLEN DER H. IJ. S. M. De uitvoering gisterenavond door de Coöperatieve Vereeniging „Voor Allen der 11. IJ. S. M." gegeven, had velen door het aanlokkende program ma waarvan de samensteller of sa menstellers alle eer hebben naar de Vereeniging doen gaan. Wel verschilde het programma wei nig wat de medewerkenden betreft, met dat van vorige uitvoeringen, doch zelden wordt een programma uitge voerd, dat men zoo naar ieders smaak kan noemen. De nuiziekvereeniging de M. IJ. S. M., onder leiding van den heer Carl J. Th. Franke, opende het program ma met Marciie Lorraine van Lunne en Fruhlings-Erwachen van C. Bach. Dit gezelschap maakte wederom een goeden indruk door goede stemming en muzikale uitvoering. Wei is 't met deze vereen, hetzelf de als met haast iedere harmoniever- eeniging, nl. dat het koper beter is dan bel hout, doch dit zal de direc- teui' wel traei i n te verbeteren. Onder applaus trad daarna het ge mengd dubbel kwartet „H. F.", op, dat thans door ziekte van één der sopra nen geassisteerd werd door Mevr. i-itilage. Zleer goed werden de verschil lende nummers door dit kwartet ten gehoore gebracht en zouals wij dit ge wend zijn haast overbodig om het nog eens te zeggen met mooie nu- ancecring. Het kwam ons voor, dat de ult-parlij wat zwak is tegenover so praan en bas, doch ïedoio partij is op zich zelf zeer goed te noemen. De le sopraan van dit kwartet, mej. Marie Gijsbertsc, droeg met mooi ge luid eenige liederen voor, zeer leven dig en muzikaal door den heer Piela- ge begeleid. Het opgewekte kermislicd van Emil Hullebrock moest herhaald worden; zij had een groot en welverdiend suc- Mr. Joh. Schraders trad op in zijn créatie éénvierde uur moderne mu ziek. stel u niet voor, geachte lezers en lezeressen, dat deze heer een Simfonie van Mahler of een Don Juan van Strauss ging becriliseeren ol er iets van uitvoeren. Zijn instrumenten bestonden uit wijn- en andere glazen, waarmede hij door bestrijking met de vingers over de randen, een geluid maakte van twee lluiten. Modern is die kunst niet, doch wel is daar veel geduld voor noodig, en al bleef er eens een half toontje weg in de 2e stem, veel succes had ook deze heer. Het harmonica-spel, door hem gege ven, overtrof zijn eerste praostatiés niet, ja verminderde zelfs bij het pu bheli de eerst gemaakte goede stem ming. liet duo Van Musscher was weder om in goede conditie en werkte da nig op de lachspieren. Verder vermeldde het programma nog m'r. Belling, illusionist. Onze conclusie is dat de samenstellers vau een zoo varieerend programma daar alle eer van hebben. De uitvoering van de vereeniging „Voor allen der II. IJ. S. M." kenmer ken zicli door een aangename gezellig heid. K. DE POLIT1E-ADRESSEN. We hebben al gemeld-, dat de Haar- lemsche Politievereeniging „Verbete ring zij ons streven aan den Raad heeft geadresseerd. Gevraagd wordt, gelijk gemeld, lo. om uitbreiding van het aantal agen ten 1ste kl. van 17 tot 20 en dat der 2e kl. tot 30 man, of het aantal ran gen met een rang te vermeerderen om meer bevordering van het personeel mogelijk te maken; 2o. om het salaris in den proeftijd te verho'ogen van f 72ö tot f 750 en dat voor de defïnitief-aangestelden van f 750 tot f 775 of f 800; So. om twee- of dricjaarlijksche ver hoogingen van f 25 of f 50 in te voeren voor de agenten 1ste, 2de en 3de klasse. Aan do toelichting ontleenen we het volgende: Het aantal politie-agenten dient uitgebreid te worden ook omdat de te genwoordige regeling niet zeer voor- deelig is voor de agenten. Bevordering tot ageDt eerste klasse is voor de meesten zoo goed als nooit m-ogelijk en voor de jongst-anngestel- den Is de kans om tot een hoogere klasse bevorderd te worden zeeer ge- In 1901 waren er 76 agenten (15 eerste kl., 20 tweede kl. en 41 derde klasse). Sinds dien is het korps met 30 agen ten uitgebreid, doch de eerste kl. telt slechts twee agenten meer. The ver meerdering was ie gering om genoeg zame promotiekuns te vcrschuRen. Wat de salarisreaeling betreft, deze is ongunstiger, dan die voor ambte naren en beambten van wie men min der vordert. Zij genieten f 50 verhoo ging en de agenten slechts 1 25. De 3emeentebeambten hebben één- of tweujaarlijksche verhoogingen. De agenten 3e kl. krijgen verhoo ging na h jaar, die der 1ste ld. na 10 of 15 jaar, terwijl de agenten 2de kl. geen verhooging genieten. Voorts wodrt opgemerkt, dat het uurloon der agenten 4de kl. grooter is, dan die der 1ste, 2de en 3de kl. Dat der 1ste kL is gemiddeld 22 1/10 cent, 21 1/2 ct. en 20 20 4/5 ct., dat der 2ck kl. 20 1/5 cent, dat der 3de kl. 19 4/5, 19 en 18 1/2 cent. Voorts wordt op grond van een huishoudlijstje betoogd dat de noodige uitgaven f 16.07 per week bedragen en daarom een salaris van f 16 bepleit. De opmerking wordt gemaakt, dat gewone arbeiders een middel bezit ten (de werkstaking) om hun wen- schen doorgevoeld ie krijgen, doch dat de politie dit middel niet mag en niet kan benutte. Bijgevoegd is ook een staat met loonschalen bij de politie in eenige andere gemeente in ons lar.d. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. hebben reeds op 5 Mei 1909 een crediet gekregen voor het maken van een spoorwegverbinding naar de lichtfabrieken, voor zoover die wei keu komen op 't terrein der Hollandsche Spoor. Voor de werken op gemeentcterrein is f 37.500 noodig, welk crediet B. en W. aanvragen, Voor de verlegging van de E. N. E. T.-rails op de Zijlvest moet de boo- menrij tussc-hen Raaks en Zijlbrug op één hoorn na (die bij de Raaks) wor den geveld. B. en W. vragen daartoe machtiging. B. en W. stellen voor de ontsmet tingsoven uit het St. Elisabeth's Gast huis te verplaatsen naar het terrein der Gemeentereiniging. Daarvoor is f G00 noodig. Voorts is f 99 noodig voor aanschaffing van een waschma- chine, wringmachine en mangel voor de ontsmetting van lijfgoederen. B. en W. vragen daarom een cre diet van f 700. Het Rijk zal waar schijnlijk de helft daarvan vergoeden. Verder zijn in druk verschenen het verzoekschrift van den heer W. Ezer- man, om ontslag als organist en klok kenist met 1 Juni en het adres van den heer G. J. van Gasteren en 263 anderen tot behoud van de kermis en adressen in dezen geest van Frits van Haarlem, Solser en Hesse, Ilen'ri ter Hall, Nederl. Tooneelvereeniging de Nederl. Artistenvereeniging. De heer Ter Hall rekent uit, dat zijn 150 medewerkers in de kermis- week f 2100 te Haarlem uitgeven. Ter Hall heeft nu al een contract met de Vereeniging gesloten, om gedurende 5 jaar in de kermisweek daar op te tre den. De bewoners van de Meesterlotte- laan vragen om behnrding der laan, daar die vol kuilen en oneffenheden B. en W. stellen voor, om in dezen weg een klïnkerstraat te doen leggen, gezamenlijk met Heemstede. De gemeenschappelijke kosten zijn 1750. Ook zullen B. en W. de ver lichting in die Laan verbeteren. EFEST VIER ING POLITIE VEREENIGING. A.s. Donderdag en Vrijdag 18 en 19 April wordt door „Verbetering zij ons streven" het 10-ajrig bestnan feeste lijk gevierd in het Brongebouw. Donderdag worden de afgevaardig den en genoodigden uit andere ge meenten des middags te 12 uur in dt Korenbeurs door het bestuur ontvan gen en hun een plat du jour aangebo den, terwiit des namiddags te 6 uur een diner in de Korenbeurs wordt ge geven, waaraan zullen deelnemen de afgevaardigden en genoodigden, het bestuur der vereeniging en de leden, voor zoover die daaraan willen deel nemen. Een kleine deserteur. Gistermorgen tegen twaair uur was liet driejarig zoontje van don heer R., uit de Duvenvoordestraat de ouder lijke woning ontloopen. Alles werd in tiet werk gesteld om den kleinen jon gen te vinden, waarbij de jeugd, die vncantie heeft, dapper medewerkte. Na een uurtje zoeken mocht liet zijn ouder broertje gelukken hem te vin den aan het eind van de Heeren straat bij den Jansweg. Hij had alzoo een gevaarliiken toer gemankt en werd dan ook met groote vreugde in veiliger haven binnengeloodst. Geen gasontploffing. Te kwart voor éénen sprong giste ren bij het drukke kruispunt aan de Krocht de band van een automobiel met zóó'n geweldigen knal, dat velen aan een easontploffing dachten en dan ook inderhaast naar buiten kwa men. De chauffeur probeerde nog door te riiden, doch moest het bij de Nieuwe Kruisstraat opgeven. Een re serveband moest worden aangebracht, waar ongeveer een uur mee heen ging. De inzittende dames waren ver plicht, dien tijd een -oed heenkomen te zoeken. J u b i 1 e u m. Den 15den April hoopt de beer A. van Heulen, schilder bij de firma Beijnes, den dag te herdenken, waar op hij vóór 50 jaar bij deze firma in dienst trad. S1 o t b a 1. De dansuiiüel'wijzer J. Warmer geeft Zaterdagavond een siotbal voor zijn leerlingen. KINDERCLUBJES E/N HUISVLUT- CURSUSSEN. Men schrijit ous Zoiidagmniuag 14 April a.s., van 24 uur, zal in de buitengewone school voor lager onderwijs, Gedemp te Oude Gruciil No. 131, tentoonge steld worden wat door de kinder clubjes en door de leerlingen van de huisvlijt-cursussen is vervaardigd. Het is maar kinderwerk, maar toch is het aan een ieder die het wel meent met zijn omgeving, aan een ieder die iets voelt voor goede opvoeding, aan te raden, eens een kijkje te gaan ne men want men kan er zien, hoe met geringe middelen de jeugd geleerd kan worden, zelf iets te kunnen. Op de 26 kinderclubjes en huisvlijt- cursussen, waar gemiddeld 340 kin deren enkele uren in de week werden bezig gehouden met vrouwelijke hand werken, teekenen, kartonwerk en houtbewerking, is heel wat afge daan. Men zal zich op die tentoonstelling kunnen overtuigen, dat de vrouwen en mannen, die hun tijd en moeite aan deze clubjes en cursussen gaven, oen v ei u ïens iel ij vveiü neuhen ver- ncut en ane steun vermenen. Onge lukkig is die steun tot nu toe onvol- doenue en de lueivohist ziel er voor Ual onderwijs duiiüer uit. liet tekort van dezen winter, hoewel alles zoo zuinig uingenjK. is mgericut, bedraagt ongeveer 2vU en hoogst waarscinju- l.ijk zal er met met die clubjes en cursussen kunnen worden doorge gaan. Hartelijk hoopt evenwel ondergetee- keiide, dat velen zullen inzien, dat dit een ramp zoude zijn en dat zij door mdde bijdragen zuiieu heipen gaar ne wil hij die bijdragen in ontvangst P. M. HERINGA, Penningmeester, Bakenessergracht G5. VERGADERING VAN STEEN HOUWERS. De vergadering, die gisteravond in het Blauwe Kruis zou worden gehou den, om te trachten eene vereeniging van steenhouwersgezellen te slichten, is niet doorgegaan. De oorzaak daarvan was, dat per advertentie een aDdere datum was aangekondigd, dan bij de administra tie van het gebouw was ingeschreven. Met den vertegenwoordiger vail de Landelijke federatie van arbeiders in de bouwvakken «rijgen de weinig tal rijke opgekoiuenen dus onverrichter- zuke huiswaarts. A. R i n k e m a. De toestand van den heer A. Rinke- ma is zóo gunstig, dat hij morgen het Gasthuis zal verlaten. Schouwburg. De comedie van il G. J. Roelvink „Freuleken" heeft hier gisterenavond veel. succes gehad. De schouwburg was goed bezet. Vegetariërs. In hel. laatst van April hoopt de af- deeling Haarlem van den Nederland- schcn Vegetariërsbond een vergade ring te houden met den heer Nolthe- nius als snreker. Uit de Omstreken SLOTEN. De hoofdelijke omslag is alhier met 3/4 procent verminderd kunnen wor den en voor dit jaar gebracht op 2 3/4 procent. Door het koude, gure weer der laat ste dagen is het vee, dat reeds buiten liep. meestal weer gestald geworden. BLOEMENDAAL. BLOEMENDAALSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN-VEREENIGING. Donderdagavond had in hotel Wel- jelegen te Eloemendaal de maande- lijksche ledenvergadering plaats van de Bloemendaalsche Amateur Foto- grafen Vereeniging. Onder presidium van den voorzitter, den heer N. J. de Kruyff, werd de vergadering te onge veer 8 1/2 uur geopend. Nadat de notulen der vorige verga dering gelezen en goedgekeurd waren, hield de voorzitter een causerie, geti teld „Wie is de grondlegger der fo tografie?". waarin spreker ons mede deelde, dat niet Daguerre, zooals dik wijls verondersteld wordt, doch Niep- ce de eer toekomt, dezen naam te dra gen. Vervolgen,s toonde de heer Zwartser ons verscheidene nieuwe snufjes op het gebied der fotografie, o a. een electrische donkere-kamer- lamp, een bijzonder soort van statief, enz. De heer Bispinck vertoonde daarna een zeer vernuftig samengestelde Ka merbioscoop, waarop hij eenige films zeer duidelijk projecteerde. Eenige genotvolle oogenblikken werden on3 daarna geschonken door de voordracht van den heer P. H. Cool. Spreker verleide ons een door hem in Noorwegen gemaakte reis en •duideliiktc zijne voordracht door liet toonen van talrijke lichtbeelden, waaronder prachtige staaltjes van fo- tografeerkuust. Een langdurig ap plaus dankte den spreker voor zijn leerrijke rede. Als slot van den avond nam de voorzitter wederom het woord tot het houden van een voordracht, getiteld „De Student", waarbij wij talrijke plaatjes on het doek te zien kregen van sludeDten uit vroegere jaren. Hierna werd de vergadering geslo ten en ginsr ieder, ongetwijfeld hoogst voldaan over het dien avond genote- ne, huiswaarts. HEEMSTEDE. Tot candidaten voor den Gemeente raad zijn gesteld de heeren W. Droo- ger en H. A. Waller. BENNEBROEK. In de Woensdag gehouden Raads vergadering te Alkmaar is tot onder wijzeres aan de derde gemeenteschool benoemd mej. A. C. Abcouvver, werk zaam aan de Openbare Lagere School alhier. SANTPOORT. Mej. J. G. van Goeverden, alhier, is geslaagd voor het examen Slöjd. VELSEN. Door het bestuur der afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Typogra fenbond zal binnenkort alhier eene ergadering worden gehouden voor de typografen in Velsen en omstreken en waar door den heer Tork, Provin ciaal vertegenwoordiger van den A. N. T. B., zal worden gesproken over het nut van organisatie. IJMUIDEN. Belooning. Heden is door de reederij Firma Wed. S. J. Groen, te IJmuiden, aan .Tochem van Loozen, schipper van den stoomtrawler Eveline, uitgereikt een hem door de Engelsche Regeering toe gezegden 81-heepskiiker, wegens het redden van Engelsche schipbreuke lingen. De kijker, een kostbaar stuk, is in een fraai étui verpakt, waarop de volgende inscriptie is gegraveerd Presented by the Rritish Government to JOCIIEM VAN LOOZEN, Skipper of the Dutch Steam trawler ..Eveline" of IJmuiden. in acknow- ledgrnent. of his humanity and kind ness to the shipwrecked crew of the British S.S. „Envoy" of Hull, which was abandoned in the North Sea on the 8th. November 1911. HAARLEMMERMEER. Rijwieldiefstal. Een schildersknecht, werkzaam aan het in aanbouw zijnde post- en tele graafkantoor te Hoofddorp, heeft zich uit de voeten gemaakt met het rij wiel van den opzichter aan noemd werk. Zeer waarschijnlijk heeft hij het reeds te gelde gemaakt. Zijne opsporing zal worden verzocht, daar hij een zwervend persoon is. HAAR LEMMERLIED E EN SPAARNWOUDE. ONDERT UOUV\ U P. van der Hulst en A. W. J. van Loon. F. J. II. Schheidcr en M. J Baren dregt. SCHOTEN. Zonda.gssluit.ing. Te Schoten zal een request naar den gemeenteraad worden verzonden te verkrijging van ten gemeentelijke verordening, bepalende, dat alle win kels Zondags gesloten moeten zijn. Door eenige winkeliers ie deze actie op touw gezet. binnenland KONINKLIJK BEZOEK. De Koningin-Moeder heeft gister de terreinen van de gem.reiniging te 's-Gravenhage bezichtigd. IIET PANTSERSCHIP. Over 't pantserschip schrijft de mi nister in zijn memorie ran ant woord o.a.: Hoezeer het gevoelen ran den Mi- nis onveranderd gebleven is, hoezeer hij ook het gedane voorstel ongerept wenscht te handhaven en aan de grondslagen waarop het is opge bouwd nog onveranderlijk vasthoudt, toch acht hij het bij eene zoo klaarblijkelijk onjuiste meening als waarvan het Voorloopig Verslag blijk gaf nuttig er hier met nadruk op te wijzen, dat het voorgestelde pant serschip in niets praejudicieert op 3 andere samenstelling onzer In dische scheepsmacht dan hij zich tot heden steeds voor oogen heeft ge steld, wanneer men daartoe na nade re gezette overweging alsnog mocht besluiten. BENZINE ONTPLOFFING. Door ontploffing van benzine bij 't vullen van een lamp is de schilders knecht H., te Leeuwarden, door ern stige brandwonden gekwetst WINKELSLUITING. Te Utrecht is een voorloopig comité voor een actie voor winkelsluiting op- gericht. VERBRANDINGSOVEN. De Leidsche gemeenteraad stelde f 180000 beschikbaar voor de oprich ting van een verbrandingsinstallatie bij de gem.reiniging. DE HOLLANDSCHE TENTOON STELLING TE LONDEN. Een talrijke schade Engelsche cn buitenlandsche journalisten heeft gis teren een bezoek gebracht aan het Hollandsche dorp c<p de tentoonstel ling van het volmaakte huis in Olym- pia. De Nederlandsche afdeeling zal ongetwijfeld de voornaamste aantrek kingskracht van de geheele tentoon stelling toonen te bezitten. Gemengd Nieuws STAKENDE HAVENARBEIDERS. De huvenarbeiders te Lorient heb ben de algemeeue staking afgekon digd. De werkzaamheden aan alle wer ven zijn ontwricht. VOOR DEN VREDE. 27 Mei wordt te Luxemburg een In ternationale vredesmanifestatie ge houden. NIEUWE LANDVERHUIZERS DIENS I'. Duitsche financiers willen een niei» wen landverhuizersdienst tusschen Emden en New-York oprichten. Sport en Wedstrijden ZWEMSPORT. NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. De jaarlijksche algemeene vergade ring van den Ned. Zwembond zal op 5 Mei gehouden worden. LUCHTVAART. BUSCH GEVALLEN. De avïateur Busch was Donderdag morgen vroeg op de Molenheide opge stegen, ten einde naar Rorgen-op- Zoom te vliegen, In de nabijheid van Zevenbergen is hij met zijn toestel ge vallen. De aviateur werd gelukkiger wijze slechts licht gewond doch de machine totaal werd vernield. GYMNASTIEK. GHWF.ST NOORD-llOLLAND. UITVOERING TE HOORN. Aan <le Gewestelijke uitvoering vart het N. G. V., 30 Juni te Hoorn te hou den. zullen plan. 60 vereenigingen met ongeveer 1000 turnsters en turners deelnemen. VOETBAL. Vriendschappelijke wedstrijd. HAARLEM V-ALLEN WEERBAAR III, 3—3. Allen Weerbaar wint den toss, zoo- dat Haarlem eerst tegen den sterken wind in moet spelen. De eerste vijl minuten ri'n voor Haarlem, die deze meerderheid in een doelpunt weet om te zetten. Kort hierna maakt Allen Weerbaar gelijk. Vóór rust weten beide partijen nog één keer te doelpunten, zoodat de rust intreedt met trelijken stand: 2—2. Na de rust is Allen Weerbaar ge- heul ingesloten. In deze periode vallen de keeper en de middenvoor, die ook

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1