3500 menschen kor» bergen ruim 1800 passagiers en 890 man personeel. Onder deze passagiers waren de pre sident van de White Star Line, de eiaermres der hoot, de journalist Stead en ook de zoon van Jhr. O. Reuchlin. directeur van de Holland— Amerika I.iju Het schio mat 17 000 ton, de ma chines hadden 40.000 paarde-kracht sterkte. Aan boord was alle3 zeer weelderig ingericht. De Tatanic maakte haar eerste reis. Woensdagavond was Cherbourg ver laten, Volgens de eerste telegrammen zijn alleen de vrouwen gered en is de boot gezonken. De Titanic vervoerde ook een zeer groote postverzending, 3500 postzak ken. Te Amsterdam was reeds gister middag een particulier telegram ont vangen, dat alle passagiers gered zij". Deze tijding is later bevestigd. Uit New-York werd geseind, dat naar de directie der White Star lijn meldde, do Virginian de Titanic te hulp was gekomen en dal er geen gevaar be- siond voor het levön der passagiers. Te New-York werd later nog een radio-telegram ontvangen, meldende, dat alle passagiers van de Titanic gered zijn. Reute» Bureau te Londen beves tigde daarna ook, dat alle passagiers de Titanic verlieten en wel Maandag morgen. Volgens berichten uit Halifax is de Titanic nog steeds drijvende en vaart zachtjes aan op naar Halifax, getrok ken door eenige andere stoomsche- pen. Volgens latere berichten zou de Ti tanic toch nog gezonken zijn. De Titanic had voor 1,000,000 pond aan diamanten aan boord; de lading vertegenwoordigt een waarde van na genoeg 3,000,000 pond. Ook andere booten hebben gehol pen. Twintig booten vol geredde pas sagiers zi i n o. a. aan boord van de Carpathia opgenomen. Het casco van het schip was voor tón millioen pond sterling verzekerd, een bedrag, dat over de geheele we reld geplaatst is, gedeeltelijk bij Lloyd's. Op de Amsterdamsche markt werd voor ongeveer 98.000 gulden getee- kend. De waarde van het schip is ander half millioen pond, dus 18.000 000 gul den. Omdat de mantsehnppij niet een iets hoostere premie wilde betalen, werd het geheele bedrag niet verze kerd. Over de inrichting van het schip kan nog gemeld worden De Titanic beeft 4 scheorsteenen. He eerste klas vestibule en statie trap staat tusschen de twee voorste schoorsteen en Achter de vestibule. or> bet promenadedek, bevindt zich de eerste klas schr- fsalon, daaronder weer 1ste klas dekhutten. On het 5de dok is de 1ste klas recentiesnlon, twee dekken lager de Turksche badinrich ting en derde klas eetkamer. Vóór de vestibule op het booten-dek de hutten der officieren en daaronder de hut van den Marconigroafdaar-. nder weer 4 dekken met state-rooms. Een dek lager bevindt zich het zwem bassin en de lawntennis-baau. Meer naar voren bergplaatsen voor de mail- zakken envoor de automobielen voor de rijke Amerikanen. De kop van het schip geeft ruimte voor eenige derde klasse hutten en voor slaap plaatsen van de bemanning. Boven aun de eerste klasse staatsie trap met koepel, daarnaast 1ste klasse rookkamer en er onder het restau rant. waar a la carle gegeten kan worden, door wie niet met de anderen in de groote eetzaal wil eten. De lees zaal met bibliotheek is onder de twee de klasse rookkamer op het derde 'dek. De drie bovenste dekken hebben naast den middenbouw, aan den kant het schip dus. een open promenade dek. waar men wandelen kan. Links on het vijfde dek de groote eetzaal, waar honderden menschen tesreluk aan kleine tafeltjes eten kun nen. Daarboven de eetzalen voor de bedienden, daarnaast de keuken. En hooger weer de eerste klasse ..state rooms'', zooals de Enzelschen zeegen, ?n hutten, zooals wij, eenvoudige Hollanders, ze minder eïge.naardig oolitelen. Want de beste zijn geen hutten maar fraaie vertrekken en sa lons. Links onderaan vindt men de ketels met de kolenhergplants er kun dig tusschen. En de machines daar achter. eerst de onrlerwetsche znieer- machines, daarachter de turbine. Achterin zijn de vertrekken van 2de en 3de klas. Tiet., Wild schrijft: F.n dit trotsche gevaarte, dat en kele maanden tot de „Imoerator" van de Hamburg-Amerika met zijn 50.000 ton de grootste wezen zal onder Engelsclie vlag als het grootste schip der wereld, moest varen met in luxe en comfort badende passagiers, waarvan die der derde klasse nog oneindig beter behuisd eu verzorgd waren, dan de eerste klasse passa giers enkele tientallen jaren geleden, is nu vergaan, de zwakkere gebleken bij een botsing met een ijsberg in den donkeren nacht. Ongetwijfeld zullen aller gedachten gaan naar nieuwe veiligheidsmaatregelen tegen het verschrikkelijkste alter gevaren in de route van den Noord-Atlautischeu Oceaan De ijsberg. Zoo vraagt men ons reedswaar echter fietsen en automobielen gebruik maken van het terrein ver vooruit verlichtende lam pen, is het dan niet verwonderlijk, dat - waar men zulke prachtige zoeklich ten bezit de groote, snelvarende zeeschepen daar nog niet mede voor- •zieu zijn. Doch het mag betwijfeld worden, of verblindende zoeklichten liet zicht op zee verbeteren zullen en of de nevelen aan de ijsbergen ook zoeklichten niet machteloos zullen maken. Gerust mag worden aangenomen dat alles wat op het gebied van het red- dingswezen aan boord van zulk een drijvend hotel, met een bevolking van een twee en een half duizend zielen, behoort aanwezig te zijn, bij de nieuw gebouwdea Titanic aanwezig was. liet schip was volgens de laatste eischou ingericht. Maar aan don an deren kant is er natuurlijk nooit vol doende van dien aard aan boord in verhouding tot het aantal opvaren den. Aangezien de telegrammen spreken van sloepen, welke met passagier?' het schip verlaten hebben, mag men aannemen, dat de commandant, door het langzaam wegzinken van het voor schip voorbereid op wat er gebeuren ging, den tijd heeft gehad, de booten te doen uitzetten, bezetten en weg varen, voordat de zuiging in hel wa ter alles in de diepte meesleepte. Het groote gevaar bij zulk een ramp is natuurlijk het ontstaan van eeu paniek, zooals o. a. plaats greep aan boord van de Fransche Transatlanti sche stoomboot „Le Bourgogne", die eenige jaren geleden door een zeil schip aangevaren, zonk. De erfgena men van den heer Antonie Pallock. een Amerikaansch miilionnair, die ook bij het ongeluk om het leven kwam, hebben daarna een prijsvraag uitgeschreven van 100.000 francs voor een afdoend middel om bij zulk een ramp alle mensclienlevens te red den. Tot nog toe is de beloonine niet verdiend, slechts een gedeelte van den prijs is toegekend. Ook andere schepen hebben last van ijsbergen gehad. De stoomsche pen „Curmania" en „Niagara", die te New-York aankwamen, hadden ijs bergen oDtinoet. Het eerste schip had een gevaariijke reis, maar kwam er door de „Niagara" was minder ge lukkig. Zij kreeg twee gaten in de kiel, en had verschillende platen ver bogen. OVERSTROOMINGEN. In het Mississippidal is nog een aantal dijkbreuken voorgekomen. Twaalf dorpen zijn ten gevolge daar van overstroomd. MOORDEN. Te Parijs is Zaterdag een Russisch meisje van nauwelijks drie-en-twin tig jaar op straat doodgeschoten door een jongeman, eveneens een Rus, die haar met zijn liefde achtervolgde. Toen dera oord plaats^ had. wandelde het slachtoffer in gezelschap van haar zuster en een kennis. De moor denaar, achtervolgd, vuurde met een revolver op de politieagenten, die, op lijfsbehoud bedacht, terugschoten. Een hunner trof den moordenaar in den buik. Na korten tijd stierf hij. Te Lynn, in den staat Massachu setts. is een opzienbarende moord ge schied Een plaatselijk zeer hekend tl- lantroop, de 74-jarige George Marsh, werd op een eenzamen landweg, dicht bij Lynn, dood gevonden, met zes ko gels in hot lichaam. Do daad moet. volgens de politie, niet ter plaatse zijn gepleegd Vermoe delijk is Mareh in een automobiel ver moord en uit het voertuig geworpen op de plaats, waar men hem gevonden heeft. TUBERCULOSE-CONGRES TE ROME. In tegenwoordigheid van den ko- n ïg had op het lvapitool tc Rome, de opening van het 7de tuberculose con gres plaats, bijgewoond door 4000 congressisten, onder wie versche dene officieele afgevaardigden van vreem de mogendheden. HET BESTUURBARE LUCHTSCHIP SCHu TTE-LANZ VERONGELUKT. Uit .Schwetzingen wordt geseind!, dat, toen Zaterdag het bestuurbare luchtschip Schütte-Lanz eenige ma noeuvres boven de stad had uitge voerd, het luchtschip plotseling op een vlakte in de nabijheid der stad daal de, wegens een defect aan den motor en de stuurinrichting, welke daling zoo snel in zijn werk ging, dat de spits van het luchtschip eu de voorste gondel een eind in den grond drong. De personen die zich in den voorsten gondel 'n eind in den grond drongen, geworpen. Allen hieven ongedeerd, behalve een monteur, die eenige rib ben brak. Ook de geheele watervoor raad viel uit den gondel. Bevrijd van dezen last steeg het luchtschip onmid dellijk zeer snel, waarop ook de twee de motor weigerde. Het luchtschip, dat niet meer bestuurd kon worden dreef over den Rijn en landde in de nabijheid van Altripp op rotsïgen bo dem op 400 meter afstand van den Rijn. Nadat een stoomboot het lucht schip over den Rijn had gesleept werd 't vandaar door soldaten naar de ankerplaats gebracht en in de loods bij Rheinau geborgen. De kwetsuren-van den monteur zijn niet levensgevaarlijk. DE PARIJSCHE BANDIETEN. Zaterdagnacht heerschte er in de Rue Royale te Parijs een onbeschrijf lijke opwinding. Een automobiel, die van den faubourg Saint-IIonoré kwam, vluchtte in wilde vaart naa'r de Madeleine, achtervolgd door een auto van den veiligheidsdienst. Re volverschoten en het geroep van: „Houd ze!" verschrikten de talrijke voorbijgangers. Naar men verzekerde zaten in de eerste automobiel de on vindbare bandieten Bonnot en Ga'r- nier. Op den hoek van de Madeleine wist de geheimzinnig© auto echter in de drukte aan zijn vervolgers te ont komen. DUITSCHE GEWESTEN. Tut gouverneur van Togo is, naar uit vertrouwbare bron wordt gemeld, benoemd hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg; ais gouverneur van Duitsch-Oost-Afrika is de directeur van het departement van koloniën, dr. Scknei aangewezen. EEN GEVAARLIJKE GAST. Zaterdag werd in het Witte Huis een indringer aangehouden, die po ging deed de vertrekken van presi dent Taft te naderen. De man verzet te zich heftig tegen zijn arrestatie een mes werd bij hem in beslag geno men. De man bleek een Duitècher te zijn. EEN MERKWAARDIGE ROOF wordt uit New-York gemeld. Daar drongen nl. vier gewapende bandie ten ecu restaura.nl binnen. Met hun revolvers dwongen zij de veertig aan wezige gasten hun kostbaarheden en geld af te geven. Na hun buit in be zit te hebben genomen, namen de roo- vers plaats in een buiten wachtende auto, waarna ze de vlucht namen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. NEDERLAND—BELGIe TE DORDRECHT. Naar aanleiding van een hardnek kig loopend gerucht, dat Dordrecht wegens heerschende roodvonk besmet is verklaard, hooft de Tel. daarom trent inlichtingen verzocht. liet blad verneemt, dat inderdaad Dordrecht nog officieel door roodvonk besmet is, alhoewel het aantal ziekte gevallen niet grooter is dan in norma le omstandigheden. Ooheffing van de epiedemie-verklaring mag dan ook met recht verwacht worden. Wanneer echter die opheffing niet plaats heeft vóór 2S April a. s.. op welken datum de wedstrijd Neder landBelgië wordt gespeeld, komt de Nederlandsche Voetbalbond in een lastig parket. Het komt het bind voor. dat men moeilijk de Belgen kan uit nood i gen te komen spelen in een plaats, die officieel nog besmet is verklaard. De bestuurscommissie van den N V. R. heeft deze zaak reeds in behan deling. H. S. ISBRfiCKER. De bekende Ilaagsche sportman H S Isbrflcker, nonninvmeestor van de Ilaagsche Voetbalvereniging en de 's-Gravenhaagsche Cricketclub, en voorzitter van den Nederlnndschen Cricketbond, herdacht Zondag den dag, waarop hii vóór 30 jaren in de snort wereld trad. De heer Tsbrüeker werd op een re ceptie te ziinen huize door velen cr/>- comnlimenteerd Een bloemenhoede werd hem gebracht, en bovendien hoorl tiidens de federat'e-wedofriidfiT» on het H. V. V.-terrein de lieer Moor- man hem met een toepasselijk woord een krans aan. HOCKEY. VICTORIA-" A ART FM COMRI- NATIE. 4—1 Het Mixed Hock°v-eIftal Victoria snelde Maande? ziin derden vved- strhd tecen ce'n Tlnnr'em-cnmhinatïe Tn liet herin is de laatste annvan- ftWVl- .sterker cn na ongeveer 10 mi nuten weet de Gruvter uit een geza- menl"k onbrenccn fe doel nun ten De ze voorsnrong bl'"ft echter niet lnn? bestaan, want na korten t"d slant L Tti'vdnn een voorzet van rechts in hot not waarbü d«zoifdo soeW voor de rust nog een doelpunt weet te voegen. Rust komt dan met den stand 2—1. in het voordcel van de voetbal- hockey'ers. Na de rust gaan de partijen eerst weer goed gelijk op Beide voorhoe den vallen herhaaldelijk aan. maar voorloopig zijn de achterhoeders hun de haas. Langzamerhand komt Victo ria weer in do meerderheid De voor hoede bestookt herhaaldelijk het vij andelijk doel. en ten slotte weet Rey- don nog twee doelpunten te maken en aldus zijn elftal eeiie 4—I-overwin ning te bezorgen. Scheidsrechter Kreunen floot in de eer=te helft hii gebrek aan een fluit: op zijn vingers tot ieders voldoening. LUCHTVAART. HENRI BAKKER. Zaterdagavond om 7 uur kwam de aviateur Bakker van de Molenheide. Hij vloog om den toren van Breda in sierliike vlucht op een honderd meter hoogte, daarna keerde hij terug naar de Molenheide. Aangezien hii. om den beker van Breda te verdienen, tusschen 2 c-n 5 uur dien tocht had moeten volbren gen, zullen hij en Van den Burg a.s. Maandag bij gunstig weer daarom moeten concurreeren. Heden zullen beide vliegers op de Molenheide demonstraties geven, als de omstandigheden meewerken. Vervolg Binnealacd. DE KONINGIN-MOEDER, zal na haar bezoek aan Amsterdam op reis gaan naar Heidelberg, om daar de Koningin-Weduwe van Zwe den te bezoeken, haar tante. PROMOTIE BIJ HET LEGER. De legerbevordering voor Mei a.s. wordt een dezer dagen verwacht. MR. E. II. a'JACOB. In den ouderdom van 84 jaar is te 's-Gravenhage ov erleden de heer mr. E. H. s'Jacob, staatsraad in buiten- gewonen dienst, oudcommissaris des Konings in de provincie Utrecht. ROZENTENTOONSTELLING. In 1913 wordt te Boskoop een rozen- tentoonstelling gehouden. AL WEER EEN MOLEN VERDWENEN. De molen van H. J. Garssen te Oud leuzen brandde geheel af. Oorzaak is vermoedelijk het warmloopen der as Verzekering dekt de schade. MUSEUM VAN DEN VOLKSBOND. Men schrijft ons: Door den Volksbond tegen drank misbruik is te Utrecht in het perceel aan do Biltstraat no. 74, waar ook het Leesmuseum is gevestigd, een Mu seum ingericht, dat van heden af kos teloos voor het publiek wordt openge steld op werkdagen van 11 tot 5, op Zon- en feestdagen van 1 tot 5 uur. In een 4-tal vertrekken is ccn groo te collectie photografieëiv en platen, tabellen en graphische voorstellingen bijeengebracht, alle op het alcoholis me en zijn bestrijding betrekking heb bende, terwijl buitendien afzonderlij ke afdeelingen zijn gewijd aan de Huisvlijt, de Volkshuisvesting, de Volksvoeding, de pogingen tot herstel van drankzucht, de tuberculose enz. Alles te zamen geeft een recht aan trekkelijk aanschouwelijk beeld van den Volksbond en zijn veelomvattend werk en is een nieuw bewijs van de activiteit van den Bond, die de groote waarde gevoelende van aanschouwe lijke voorstelling, oak ten deze geheel met de eischen van zijn tijd meegaat. TIER LAGE GEPASSEERD, 't Bouwk Weekblad toekent protest aan, dat ouk Bi i lage niet is uitgonoo- digd mee te dingen naar de prijsvraag voor den bouw van een raadhuis te Berlijn, „Waar Berlage èn niet gevraagd is in de jury, én met is uiigenoodigd voor do prijsvraag, krijgt dit passee- n-n geheel liet karakter van een ma nifestatie tegen de moderne Ilolland- 8cho architectuur zooaJs die door Ber lage en zijn moer directe leerlingen wordt toegepast. Men wil dus Berlage I en zijn stijl niet",zoo wordt geschre ven. Stadsnieuws NEDERL. BOND VOOR ZIEKEN VERPLEGING. De af<L Haarlem en omstreken van den Nulerl. Bond voor Ziekenverple ging vergaderde Maandagavond on der voorzitterschap van Dr. H. J. van Linden van den Heuveil. Na lezing der notulen werd de beschrijvings brief voor de algemeene vergadering le Rotterdam behandeld. De afdeeling Haarlem stelt o.a. voor, om het diploma van verpleeg ster van den bond ook toe te kennen aan verdienstelijke personen, die wel iswaar het examen niet hebben afge legd, maar toch in de practijk zeer veel ervaring hebben verkregen. De oudere diaconessen bv. kunnen geen examen meer doen en zijn tooh zeer goed in de verpleging. Aan dergelijke verpleegsters wil men eershalve een diploma verschaffen. Ifet Hoofdbestuur ontraadt de aan neming van dit voorstel, omdat het diploma z. i. een weieuschappelijk vakdiploma moet blijven en men vreest, dat de waarde van het di ploma verminderen zal. Na eenige discussie werd besloten, om het voor stel-Haarlem te handhaven. Tot afgevaardigde naar die verga dering werd benoemd Prof. Van Wal- sem en tot plaatsvervanger Dr. van Linden v. d. Heuvell. Daarna begaf men zich uit den foyer van de Kroon naar de schouw burgzaal, om een bioscoopvoorstel ling bij te wonen. De films, die vertoond werden, droe gen deels het kenmerkende karakter van den Bond. Zoo zag men films, die den bloedsomloop in beeld brach ten, levende beelden omtrent de toe passing van de radiographic. Rönt genstralen, de werking der lucht bij de ademhaling en den Franschen Hospitaaldienst op IJsland. Maar anderdeels werden ook andere beelden vertoond, o.a. een gondel vaart door Venetië, redding in de Alpen enz. De bioscopischc beelden, die van de firma Alberts frfrres waren, werden met belangstelling door de leden en genoodigden bekeken. Vooral de zeer vergroote beel den van den bloedsomloop, waar bij men de bloedlichaampjes in ijling- sche vlucht door de aderen zag snel len waren frappant. Ook de met Röntgenstralen opgenomen films, voorstellende armen, handen en voe ten, en de ademhaling van een mar motje waren heel merkwaardig. Der gelijke beeldenreeksen zijn zeer nut tig en leerzaam en geven een duide lijk beeld van het innerlijke leven. Het publiek bleek dat ook op prijs te dellen. NUTTIGE HANDWERKEN. Geslaagd voor 't examen te 's-Gra venhage mej. G. J. de Vries, te Haar lem. ZENDING. 't Hulp zendings-genootschap order de zinspreuk „De liefde van Christus dringt ons", hield Maandagavond in •le Janskerk zijn 60ste openbare jaar vergadering. 't Kerkgebouw was bijna geheel ge vuld met belangstellenden. Als eerste spreker trad op Ds. G. T. A. Jonker van Utrecht. Deze wees er op, dat de wereld is de akker Gods. die bebouwd moet worden, bearbeid door de verkondigers van het evan gelie als de blijde boodschap des heils. Reeds heel lang is er door de Chris tenen tot God gebeden: ,Uw konink rijk kome". En Gods koninkrijk is thans meer dan ooit te voren komen de. Er is in bijna alle heidenlanden een roep naar het Christendom. Over al, in China, in Korea, in Japan, in Perzië, in Afrika, is een ontwaking gekomen, de tijd is nu geschikt om daar het evangelie te brengen. Nu-of nooit! Als de Christenen deze gele genheid laten voorbijgaan, dan komt deze wellicht in geen eeuwen meer terug. De strijd moet nu beslist wor den, of Afrika en Azië Christenlan den zullen worden, of nog meer ko men onder de macht van de volgelin gen der wetenschap die het meenen zonder God te kunnen stellen. Lang hebben de Christenen gebe den, dat God het werk der zending mocht zegenen. Nu doet God dit, maar laten de Christenen nu hun roeping verstaan en zooveel ze dit kunnen hot werk der zending steunen. Wat aangevangen is en nu zoo heerlijk vordert mag niet onderbroken wor den. Ook wekte spreker op om ln onze Christenlanden zooveel mogelijk een heid des geloofs te bewerken. Jezus heeft tot den Vader gebeden „dat zij allen één zijn". Door de verdeeldheid wordt het werk der zending bemoei lijkt en aan de eere Gods te kort ge daan. Tweede spreker was de lieer J. Fort- gens, zendeling-leeraar te Halma- heira, deze is met verlof hier te lande en hield tijdens dit verlof thans juist zijn 100ste rede voor de zending. Deze begon het zendelinggenoot schap geluk te wenschen niet zijn 60- Jarlg bestaan en herdacht hoeveel deze vereeniging gedaan heeft voor den zendingsarbeid, vooral op Hal- inuheira. Maar ook hij wekte op tot een uiterste krachtinspanning, om den groolen veldslag met 'l heidendom te leveren, gelijk Ds. Jonker dit in 't licht gesteld had. Tenslotte deelde spreker eenige voor vallen mede uit zijn leven, ten bewijze van „de alles overwinnende kracht van het woord Gods". Het werk der zendelingen is moei lijk, vooral Ook op Halmaheira. De inlandsche bevolking spreekt daar wel 10 verschillende talen. Het eischl dus zeer veel inspanning om de taal der bevolking machtig te worden,want eerst dan is het mogelijk om den menschen het evangelié te brengen. Dan moeten er nog vele vooroordeelen overwonnen worden, maar na vol harding worden de pogingen in vele gevallen met succes bekroond. Als laatste spreker trud op Ds. C. J. v Paassen van Haarlem, onder wiens toezicht het zendelinggenoot schap staat. Hij deelde mede dat de vereeniging dit jaar f 740 verzameld heeft Dit is evenwel gerekend wat noodïg is voor de zending, zooals deze zich nu gaat ontwikkelen, nog veel te weinig. Daarom wekte ook hij tot krachtigen steun op. Door de gemeente werden verschil lende psalmen en gezangen gezongen, waarvan de meesten op de zending betrekking haddeu. VEILING. Uitslag der veiling van onroerende goederen in het „Algemeen Verkoop- lokaal" te Haarlem op Maandag 15 April 1912, des avonds na 6 uur. 1. Een dubbel gebouw aau de Nieu we Gracht no. 13. J. W. G. Droste, (j. q„ 122,000. 2. Een heerenhuis en erve met tuin aan net Flein no. 18. Een bouwterrein aan het Wijde Geldeloozepad. 4. Een bouwterrein aan het Wijde Geldeloozepad. Een koetshuis met paarden stalling en erve, benevens afzonderlijk opg. bovenwoning aan het Plein hoek Wij de Geldeloozepad no. 20 zw. en rood. De perceelen 2 en 5 gecombineerd. De ueiceeleu 3 en 4 gecombineerd. De perceelen 2 tot en met 5 gecom bineerd, P. Hoogeveen, f32710. Een huis en erve met tuin aan het Plein no. 30, A. Hoogeveen, 7850. 7. Een huis en erve met open plaats aan de Kampervest no. 23. 8 Een huis en erve met open plaats en afzonderlijk opg. bovenwoning aan de Kampervest no. 21. De perceelen 7 en 8 gecombineerd, J. F. E Paulen, f 6145. 9. Een pakhuis en erve aan de De Witstraat no. 43. Gebr. Jacobson. 535. Rubriek voor Vragen Geabonneerd en hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te t-nden bij do Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en soo spoedig mot-dijk. Aau vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den intender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Mijn kip heeft het somtijds zeer benauwd. Zij legt in 't geheel niet. Wat is hieraan tc doen. ANTWOORD: Om u een raad te ge ven, dat directe genezing volgt, zou een wonder zijn, daar de benauwd heid uit zooveel oorzaken kan voort vloeien. Zonder de kip van de ande ren af en geef haar als voedsel rijst in melk gekookt en wat paddi. Zeer wefnig of geen groen en vooral op een warme plaats houden. VRAAG: Mijn kippen, leggende, hebben geregeld bloed in hun eieren. Wal is hieraan te doon? ANTWOORD: Uw kippen zijn te vet, als u ze wat minder voeder geeft, gaat het vanzelf over. De eieren zien er wat onsmakelijk uit, doch schadelijk voor de consumptie zijn ze niet. VRAAG: In do eieren mijner kippen zie ik voortdurcud bloed. Wat is daar van de oorzaak? ANTWOORD: Zie vorige vraag. VRAAG: Van mijn kippen is er plot seling een gestorven, die den vorigen dag nog gelegd had. Wat kan daar van de oorzaak zijn. ANTWOORD: Hiervan is de oorzaak moeilijk te zeggen, het kan door een schrik komen, dat ze op de plaats dood blijven VRAAG. Ik heb veel zangvogels- Ztj eten en drinken veel, worden opge blazen en sterven dan. Kunt u mij ook zeggen .wat ik hieraan moet doen ANTWOORD. Hier is wel raad voor te geven als u eerst opgeeft den naam der vogels, die u heeft. Alle vogels kunnen niet op dezelfde manier be handeld worden om te genezen. VRAAG. Ik heb een hond, die lost heeft van het uitvallen van haar. Vermoedelijk heeft hij een lintworm. Wat moet ik daartegen doen ANTWOORD. Tegen het uitvallen van het tiaar behoeft u niets te doen dan den hond eiken dag flink borsTe- !en. Voor lintworm moet ge u wenden tot de firma Schuld Co., Ooen Rijstuin, Rotterdam dezo firma heeft hiervoor ©en uitstekend middel VRAAG. Een mijner kippen zit ge regeld in elkaar gedoken als ze leg gen moet Wat kan hiervan de oor zaak zijn liet voer bestaat uit ge mengd kippenvoer en alle dagen groen. ANTWOORD. De oorzaak is hier moeilijk van op te geven, als de kip overigens goed gezond is, zou ik u raden er niets tuin te doen. Vooral niet te veel voeren, opdat ze niet te vet kan worden. VRAAG. Mijn kat verhaart ere en krijgt huiduitslag. Wat moet ik hier aan doen i ANTWOORD. De huid wasschen met lauw water en groene zeep. met lauw water nawasscheii en de open wonden insmeren mot Perubalsem. VRAAG. Mijn kat verliest aau doi rug veei haar, overigens is ze fhnit gezond. Wat moet »k hieraan doen 'f ANTWOORD. Indien de huio zuiver ;s. behoeft u niets te doen dan <Kj kat met een schuier flink hei orde haar er uit borstelen. Kr komt dan van zelf weer nieuw haar in. Uit de Omstreken BENNEBROEK. Een commissie bestaande uit de hee- ren Ds. J. A. Gerlh van Wijk, Dr A. houwenaar, J. R. K- baron van Itter- suin, S. Roozon, J. Kuijpers, P. N. v. Doorninck en H. J Kalkoen Jr. hr.d zich ©enigen tijd geleden gevormd om den afgetreden brievengaarder, K. Schipper bij zijn vertrek naar Putten een souvenir aan te bieden. Gisteren werd het cadeau een enveloppe met inhoud aan den heer Schipper o,tr handigd. Ds. J. A. Gerth van Wijk sprak en kele woorden tot dun scheidenden postambtenaar. Hij bracht ia herinne ring hoe de heer Schipper ondanks zijn hoogen leeftijd tot op den hul digen dag opgewekt en met nauwge zette plichtsbetrachting zijn taak had volbracht. Zijn welwillendheid is be kend, steeds was hij bereid anderen te helpen en al was de kantoortijd reeds lang verstreken, men klopte bij Schipper niet te vergeefs aan. Zijn werkkracht kan veel jongeren tot voorbeeld strekken. Van de 46 dienstjaren die de heer Schipper achter den rug heeft, bracht hij er ruim 20 te Bennebroek door. „Onze beste wenschen," zeiae spr., vergezellen hem bij zijn vertrek naar Gelderland. We hopen, dat hij zich spoedig zal verzoenen met zijn amb teloos burgerschap cn nog vele jaren van zijn welverdiende rust mag geme ten." Op Woensdag 25 April zal de jaar- lijksche grasverpachting ten raadhui- ze plaats hebben. Rechtszaken BRANDSTICHTING.. De zaak te-gen den 24-jurigen koop man en kleermaker Naphtali A., waaraan do Amsterdamoche recht bank zoovele langdurige zittingen wijdde, werd gisteren auor het Am sterdamsche Gerechtshof iu beuando lmg genomen. Do Klaag-, ie was beschuldigd van op zettelijke brandstichting, gepleegd op 27 Juni van het vorige jaar in de bij hem ais magazijn gebruikte suite, ge legen ou de bel-étage van perceel Au» SLel no. 85 to Amsterdam. Het O. M. bij de Rechtbank had te- geu den beklaagde vier jaren gevan genisstraf geoischt, maar de Recht bank achtte niet wettig en overtui gend bewezen, dat bekl. opzettelijk vuur in aanraking heeft gebracht met de uitaestrooide benzine, eu sprak hem vrij. Van dit vrijsprekend vonnis kwam het O. M. in appèl. Er waren 22 getuigen on deskundi gen in hooger beroep gedagvaard Beklaagde was met verschenen, zoodat verstek tegen hem werd ver leend. Daarna werd door den raadsheer rapporteur verslag uitgebracht. Een aantal getuigen werd gisteren gehoord. Hun verklaringen leverden geen nieuwe gezichtspunten op. He den zullen de overige getuigen en des- kundigem worden gehoord. Stoomvaart/berichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Ilct st. Rembrandt, v Batavia, naar Amsterdam, vertrok 13 April van Ge nua. liet st. Prinses Juliana, v. Amster dam n. Batavia, arriv. 14 April lo Southampton. liet st. Grotius, v. Amsterdam naar Batavia, vertrok 14 April van Colom bo. Het st. Java vertrok T3 April v. Ran goon n. Java. Het st. Prins Willem I van Amster dam n. Paramaribo, pass. 14 April des v m. 8 u. 40 m Oucssant Volgens draadloos bericht via Crook- haven bevond het st. Potsdam, v. Rot terdam n. Newyork, zich 15 April, des middags 12 uur, op 260 mijl West van Lizard. liet st. Zeelandia arrriv. 15 April v Buenos Ayres te Amsterdam. Het st. Uranium arriv. 15 April v. Newyork le Rotterdam Het st. Delfland arriv 15 April van Buenos Ayres te Amsterdam. Het st Sindoro, arriv. 14 April v. Java te Rotterdam. Het st. Tabanan, v. Java naar Rot terdam, vertr. 13 April v. Padang. Ilel st. Ternate, v. Rotterdam cn Hamburg n. Java, vertr. 14 April des voorm. van "Antwerpen en pass. des voorin. Vlissingeh. Het st. Palembang, v. Rotterdam n. Java, vertr. 14 April v. Suez, liet st. Djocja, v. Rotterdam en Ham burg via Southampton naar Java, ver trok 14 April van Suez. liet st. Maiang arriv. 15 April van Rotterdam ie Ilamb. Het st. Wilis, v. Java naar Rotter dam, vertr. 14 April van Suez. Hst st. l'ambora, v. Rotterdam naar Java, vertr. 14 April van Tanger cn Gibraltar. liet st. Bcsoeki, v. Rotterdam naar Java, pass. 14 April des namiddags Wight. Het st. Rotterdam arriveerde 14 April dc3 nam. v. Rotterdam te New- York. Het st Yolturno, v. Rotterdam naar New York, passeerde 13 April Lizard. Het st. Zijldijk, Burg Lijn, v. Savan nah n. Rotterdam en Hamburg, pass. 15 April v ra. 1 u- 15 m. Prawiepoint. - Hot st. Merauke, v. Rotterdam naar Java, arriv. 13 Aprilte Batavia. Het st. Goentoer, v. Rotterdam naar Java, arriv. 15 April te Batavia. liet st üplur, van Rotterdam naar Java. arriv. 14 April te Aden.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7