Faillissement Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET.' INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 17 April 1912. Hoogste barometerstand 774.4 m.M. to Memel; laagste 754.7 m.M. te Bodo. Verwachting tot den avond van 18 April Wind zwakke tot matigen Ooste- liiken tot Zuid-Oostelijken wind. "Gesteldheid van de luchtlicht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer. TemperatuurOverdag iets zach ter mogelijk nachtvorst. BAROMETESRTAND TE HAARLEM. uur 708 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 774 m.M. OPGAVE VAN t JOH M. SCHMIDT Opticien 83 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 17 April Hoogste gistoron F. 53* Laagste heden nacht. F. 40 Hedenmiddag 12 uur F. 46 Gedurende de zonsverduistering ge daald tot 52 gr. HOOQ- en LAAQWATZRSTANDEN 18 April. Hoog water. IJmuidenv.m. 8u.31m.;n.m. 8 u. 47 m Katwijk v.m. 3u. 6in.;n.m. 8u. 2dm Pellen v.m. 3U. 5im.;n.m. 4u. 7m Laag water. IJmuiden v.ra.llu. 3i m.; n.m.il u. 47m itaiwijk v.m.llu. tl m.; n.rn. 11 u. 27m Petten 11 tn. lu. lm., v.tn. lu. i7 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, aulos en andere voerlui- jen, moet te 7-24 uur geschieden. duiver minder overeenkomst heeft met het kwartje, dan bijv. in Duitscn- iand het 50-pfennigstuk met het 10- pfennigstuk. is duidelijk aan het licht 5etreden, dat die gelijkenis ui den weg staat aan de invoering van dien stuiver en zelfs na veiloOp van eenige jaren aanleiding blijft geven tot ver wisseling van de beide stukken. Vermits de toch reeds moeilijke strijd tegen de Belgische nikkelen munten in Limburg en in de streken van Noord-Brabant, welke aan Bel gis grenzen, niet gedoogt, dut. in na volging van hetgeen voor Iudië is voorgesteld, oen nikkelen munt met sen centrale opening- wordt inge voerd, heeft de Minister do oplossing van de moeilijkheid om een munt te verkrijgen, die niet tot verwarring met een der bestaande zilveren mun ten aanleiding kan geven, in geheel andere richting 'gedocht en, op bet voorbeeld van Cevlon, oen vierkante, nikkelen munt doen ontwerpen. Het kwam hem voor, dat er togen dien vorm geen bezwaren kondefi bestaan, mits door sterke afronding der hoe ken er tegen werd gewaakt, dat de munten een scherpen kant vertoonen. Het thans voorgestelde stuk waar tan «enige exemplaren ter griffie van de Tweede Kamer zijn gedeponeerd (aan 's Rijks Munt is. met behoud van den vierkanten vorm en den beel denaar nog een ander proefstuk in bewerking genomen, waarbij ge streefd zal worden naar een minder drukke versiering van het stuk) voldoet z. i. aan dat veroischte. Het groote voorvloei van vierkante stuk ken is dat zii, indien men ze laat val len. niet. gelijk kleine, ronde munten, ver weg rollen cn alsdan in menig geval moeilijk zijn terug te vinden. R'i hef vaststellen van de grootte van bef stuk is er rekening mede gehou den. dat wellicht te «eniger tüd het publiek bezwaren gaat maken togen de zeer klein© 10-r«nf stokken en op de vervanging daarvan door nikkelen stukken gaat aandringen. Ia dat ge val ligt het voor de hand ook -die stukken vierkant te maken. Eindelijk wordt de invoer verboden van in Duitschland en België gangba re. andere dan gouden munt. Dit verbod geldt niet, indien het inge voerde niet meer bedraagt dan. in zilver. 20 Murk of 25 francs, in on edel metaal. 10 Mark of 12 1/2 francs Waar de mogelijkheid bestaat, dat, op den dag der afkondiging van do nieuwe wet, de stempels voor liet gouden vijf guldenstuk niet alle gereed zullen zijn, wordt de bepaling van bel tijdstip, waarop met het slaan, van die munten oen aanvang kan ge maakt worden, voorbehouden. OUDERDOMSPENSJONNEERING. Het bestuur van den Nationaleo Bond van Handels en Kantoorbedien den ..Mercurius" heeft zich gewend per adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal, instemming betui gende met de motie-Troelstra aan gaande de ouderdomspensionn-eermg en de Kamer verzocht die motie aan Ut nemen. BALDADIGHEID. Te Culemborg hebben eenige opge schoten Jongens in het Culembo'rzscbo veld in dronkenschap ergerlijke bal dadigheid1 gepleegd, door in eenige boerenhuizen aldaar met een flobert pistool door de ruilen te schieten, waardoor een vrouw bijna in het hoofd is getroffen. Bij eon der huizen was de kogel in de bedstede gedron gen, welke op dat oogenblik beslapen werd. De daders zijn in handen der po litie. PHOTOGRAFEEREN OP EEN TEN TOONSTELLING. Op de 4-jaarlijksche tentoonstelling in 't stedelijk museum te Amsterdam mag niet gephotografeerd worden, al leen door een Anistcrdamschc boek- verkoopcrsfirma, die van de photo's briefkaarten in den handel zal bren gen, Om bij rechterlijk vonnis uit tc maken of bet aan bezoekers, die den toegangsprijs betaald hebben, verbo den kan worden om photo's te maken, heeft de heer Carl Corvey, voorzitter der Ned. vereenigng „de Illustratie- pers" en hoofdredacteur van Het Le ven, eenige photo's laten maken. Des wege is hij nu bekeurd. Met spanning wacht de Illustratiepers nu O), den afloop van dit proces. Het Hb'ld. voegt aan 't bericht toe: Wij willen hierbij slechts opmer ken, dat indien de eigenaren der za len 't photografeeren niet kunnen verbieden, zij b.v. ook geen kunstwer ken van personen, die geen reproduc ties willen laten vervaardigen, zou den kunnen opnemen. ZIEKENVERPLEGING. De Nodcri Bond voor Ziekenverple ging houdt dit jaar te Rotterdam zijn olgemeene vergadering, op Donderdag 30 Mei. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. De 135ste jaariijksche algemeene vergadering der maatschappij van Nijverheid wordt 21 en 22 Juni a.s. te Delft gehouden. DROEVE ZAAK. Men seint ons uit Mcppel: Hedenuacht had een zeer droevig ongeluk plaats op de Werkhorst bij Meppel. De scheepsbouwmeester R. Trowes wilde een ijzeren vischboot leveren aan den visscher Pomp. De boot moest gisteren worden afgele verd, hetwelk ook geschiedde doch Trewes had de boot voor een veel te laag bedrag aangenomen en had daar alle spijt van. Gisterenmiddag had de aflevering plaats. T. weigerde het geld in ont vangst te nemen en wilde ook geen kwitantie teekenen maar vroeg de boot terug. Pomp wilde die niet toe staan. Gisterenavond durfde Pomp zich niet ter ruste te begeven uit vrees dat Trewes de boot zou weghalen. Daarom stelde hij zich met zijn zoon verdekt op en begaf zich achter een kruisbessenboompje. Zijn zoon ging toen met een geweer gewapend in de boot. Te 2 uur 's nachts verscheen Trewes met zijn zoontje in eon boot. Trewes had eveneens een geweer bij zich. Bij de vischboot gekomen logde T. zijn geweer er in cn klom in de boot. Van dit oogenblik maakte de zoon van Pomp gebruik om bet geweer van Trewes te grijpen en in het water te werpen. Trewes werd hierop woe dend en wierp zich op den jongen Pomp, doch deze hield ziin geweer op Trewes gericht, een worsteling ontstond, ccn schot ontbrandde Toen do oude Pomp hierop zijn schuilplaats verliet, niet wetende wie van beiden getroffen was, vond hij Trewes doodelijk gekwetst. Spoedig hierop overleed de onge lukkige. Het gerecht uit Assen is naar de plaats des onheils vertrokken. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Het Nederlandsch Elftal. De Nuderlandsch Elftal-commissie heeft Dinsdagavond te Utrecht verga derd, en voor den wedstrijd Neder land—Belgie te Dordrecht top 28 April a. s.) het volgende vertegenwoordi gend elftal gekozen Doel: M. Góbcl (Vitesse) Achter: jhr. C. W. Feith (II. V. V.), John lleyning (II. V. V.) Midden: G. Fortgoons (Ajax), J. M. de Korvet' (Sparta), en G. Bouw meester (Haarlem) Voor J. van Breda Kolff (II. V. V.) jhr. G. de Serrière (II. V. V.), II. J. M. Francken (H. F. C.), Jan Tlio- mée (Concordia), en N. van Berckel (Quick, Nijmegen). Men ziet dus, dat «1e commissie twee wijzigingen in 't elftal hoeft gebracht. Hórburger is vervangen door «ion Haarlemspeler Bouwmeester, en Vos door don U. V. V.'er De Serrière. De eerste wijziging is wel het meest ver rassend. Er hing wel zooiets in de lucht, er werd wel over gepraat dut d i e en d i e kans had 0111 111 Höi bur- ger's plaats te komen, maar de nu gemaakte verandering is toch feite lijk oen verrassing. De 28ste April zal ons moeten loeren, of de commissie hier eon gelukkigen greep heeft ge daan. Dat Bouwmeester slecht of onvol doende zal spelen, is m. i. ondenk baar. Hij is werkelijk een der boste ..wing-lialfs", di© op onze voetbalvel den verschijnen. Hij speelt ©en be trouwbaar spel, neemt goed af, trapt bijzonder goed en is een stevig lieer, die tegen ©en duwtje bestand is. Z'n beste wedstrijden in dit seizoen zijn, geloof ik, welde btide laatste ontmoe tingen HaarlemII. F. C. geweest. Op liet sj»ei der Francken's schijnt do njeuwe international ©en bijzonder goeden kijk te bobben. Door Bouwmeester ia 't elftal op te nemen, heeft de commissie een heel goed speler gekozen. Maar of zo ©eu verbeteiuig heeft gemaakt, door hem in de plaats van Horburger te stol len Dat is een vraag, waarvan de beantwoording 111. 1. tot 28 April dient te worden uitgesteld. Dat Vos door de Serrière is vervan gen, kan nnar mijn mooning heel moeilijk «en verbetering geven. Da Serrière is te veel „solist hij houdt van drijven en pingeion en hoeft al tijd neicing om 't ullócu te willen doen. En iemand van zijn lichaams bouw wordt te gemakkelijk opzïi ge zet. om tegen de Belgen met zoo'n spel succes te hebben. Jammer is "t, dat. de commissie er blijkbaar niet in geslaagd is een be ter opvolger voor John Heyning te vinden. R. P. AJAX—IL F. C. Op verzoek van It. F. C. wordt a s. Zondag te Amsterdam dc wedstrijd Ajax—H. F. C. tóch gespeeld hoe wel de Klerck en Slcup in het militai re elftal tegen de Belgen moeten uit komen. Waarschijnlijk spelen H. v. d Weerd en Jhr. C. Sandberg nu als invallers mee, zoodnt het Jlaarlem- sche team weinig of niet verzwakt wordt Voor do West. reserve le klasse spelen a.s. Zondag nog Velocitas II en Hercules II. Laatste Berichten Do Zonsverduistering. Als men Heine gelooven mag zijn zon en maan twee wezens, die niet op elkaar gesteld zijn. Vandaar, zegt liet ,.Buck der Lieder", dat vrouw Luna vlucht, wanneer des morgens dc zon negod verschijnt cn pas weerkeert, als Phoebus des avonds weer verdwe nen is. De oorzaak daarvan moet, in zuiver krantenstijl gozeid, schuilen in een liefdesverhouding. Heine heeft zeker nooit een zons verduistering meegemakt, anders had hij kunnen waarnemen dat zon en maan wel degelijk samen aan het fir mament prijken. Dat hebben we van daag gezien, toen het zwarte portret van Luna op de zonneschijf werd af- geteekend. Het gebeurt inderdaad bij alke maansomloop, dat de maan tegelijk aan den hemel staat met de zon, maar haar zwak licht, dat zij van de zon leent, wordt dan overschenen door het geweldige zonnelicht. Alsd it sterkere licht verdwijnt, wordt de maan eerst zichtbaar. Al leen aan de omstandigheid, dat de maan nu precies onder de zon door ging, hebben wij het te danken, dat we „den fakkel van den avond" nu ook eens overdag gezien hebben, al was liet nu ook een gedoofde fakkel. De twee hemellichamen waren zoo vriendelijk haar samenkomst te hou den op een plaats, waardoor '1; ach ter m'n schrijftafel het interessante verschijnsel volgen kon l'usschen twee regels van een vraaggesprek in, aanschouwde ik de ontmoeting tus- schen de aarde veriichtingsapparen. Tusschen twee regels schrift in 1 Als of een verschijnsel, dat we voor 1999 niet meer terug zullen zien dus wij niet mcerl niet meer eerbied ver- diendel Ik moet het tot m'n leedwezen er kennen, dat we oneerbiedig waren. Dan toonden de onderwijzers, die om half 12 de kinderen vrij gaven meer respect jegens zon en maan. In liet eesrt bleek er omstreeks kwart over elven nog rnaar weinig van de maan te zien. De zon felde nog even sterk als van morgen. Eerst om half twaalf konden we uit de tuinen en de straten iri den omtrek, waar natuurlijk iedereen al geruimen tijd met zwart geroet glas of wanrnemingskaart naar boven stond te turen, de eerste hekennings- teeken van: „Tjé ja, nou kan je 't zien!" Toen was de maan al een eindje voor de zon geschoven. Bedrogen onze oogen ons niet, dan zagen we niet alleen de halcirkelschaduw op de zonneschijf, maar daarnaast ook twee hoornachtige schaduwen, aan eiken kant een. Dat bleef zoo, tot omstreeks kwart vóór eenen dc hoorn links van de zon verdween. Toen was het overal half-schcmer geworden. Een vreemd gezicht, de lange scha duwen over de straten met het heel- erg gedempte licht naasl de schaduw- bi'.ikken. De straten waren gevuld met een halfverduisterd uitgebleekt zonne licht. De temperatuur daalde belangrijk. In de lucht veroorzaakte -die warm- te-vermindering duidelijk zichtbare nevelen. Gelukkig belemmerde deze de waar nemingen niet. Overal op strant ston den in het begin der verduistering de waarnemers. Wat op straat Tton staan, stond op strant met het oog- beschermende glaasje. En wat som migen al niet voor verklaringen wis ten te geven. Na de verduistering, om zes minu ten over half één, werd de holnngstel- ]ng veel minder. Naarmate het zonne licht toenam, vedrwenen de menschen van de straat in huis. Omstreeks twee utfr was 't ver schijnsel geeëindigd. Gevallen. Een jong meisje, leerling© «Ier school voor m. 11. I. 0.. reed gisteren jer fiets over de Zijlvest, met. haar tasch met boeken in de eene Imnd en sturende met de andere. Plotseling trok «en jongen non een hmsnel, vluchtte toen zonder omzien w.;q en liep pardoes tegen de fiets aan. zoodot het meisje, op niets v©r- darl t, viel. Daar zij niet verder kon gaan werd zii naar het St. Elizabeths ivastiiiiis ervoenl. waar bleek, dat •/ij baar knieën had bezeerd. Her ij k. Donderdag beeft de herijk van ma ten en g'-iuichten plaats voor Alle ging en Warmoesstraat, van 8 -17 en van 1—4 uur voor Lange «11 Korte W rstraat. BRANDSTICHTER. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft T. E. v. S. te Velsen, overeenkomstig 't vonnis der Haarlcinsche Rechtbank wegens brandstichting veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. VERBETERING 7.IJ ONS STREVEN. De Haarlemscho Politievereeniging „Verbetering zij ons Streven", geves tigd te Haarlem viert heden haar 10- jarig bestaan. Ter gelegenheid van deco feestvie ring, waarop wij in ons volgend num uier nader terugkomen, had heden- mddag te 3 uur eeue groote vergade ring in het Brongebouw plaats, waar in de heer A. Lankester, leider van den Haarlemschen Politie Vak- en Taalcursus sprak over „Verbetering zij ons Streven". Heden- en morgenavond heeft een feestelijke bijeenkomst plaats niet me dewerking van het Duo Vogel. Een zeer aardig programma is daar voor samengesteld. En Donderdagmiddag is het feest voor dc* kinderen, cn zal o.m. een bios coop voorstelling plaats hebben. Het beloven aardige dagen te wor den. NIEUWE STRAAT. Heden heeft men van gemeentewege een begin gemaakt met het maken van een nieuwe straat, deze loopt van de Schouwtjeslaan af bezijden het gebouw van den Bond van Oud onderofficieren en doorsnijdt het daarachter gelegen weiland tot aan den tuin van den heer van Tubergen. HOLLENDE KOE. Gistermorgen negen uur rukte een koe op het Spaarne, die een beetje dartel was, zich uit de handen van den geleider los, en rende in dolle vaart het Spaarne af in de richting van den Kampersingel. De 10 jarige P. Bos die daar op de brug stond en de koe niet aan zag komen, werd door haar omver gcloopen, waardoor hij een bloedende wond aan het hoofd bekwam. De koe werd daarop door eenige mannen gegrepen en aan den geleider weder gegeven. Van 't Kantongerecht Uitspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan C. S., te Wijk aan Zee en Duin, en M. Z., te Velsen, overtreding Leer plichtwet. No. 1 110 boete of drie da gen hechtenis. No. 2 (5 boete of drie dagen hechtenis. G. B. en drie anderen, te Beverwijk, overtreding IJkwet, No. 1 (0 50 boete of een dus- hc-chtenis, de anderen /I boete of een dag hechtenis. J. J. R., en M. P. B., te Amsterdam, overtreding Spoorwct, /0.50 boete of een dag hechtenis. J. de M., te Velsen, stroopcrij, /0.50 boete of een dag hechtenis. E. F., te Velsen, en P. W. J. V., te Haarlem, straatschenderij, 4 boete of twee dagen hechtenis. \V. F. de W., te Haarlem, nacht rumoer, 15 boete of drie dagen hech tenis. Th. B., te Haarlem, loopen op ver boden grond en valsche-naam-opgave doen, 13 en (1° boete of drie en tien dagen hechtenis. A. J., te Haarlem, en vijf anderen, loopen op verboden grond, f5 boete of 8 dagen hechtenis. H. C., te Haarlem, en zes anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, f 4 boete of twee dagen hechtenis, f :i boete of twee dagen' hechteuis, en 1 boete of een dag hechtenis. A. II., en twee anderen, te Bever wijk, overtreding Politieverordening Beverwijk, 1 boete of een dag hech tenis. C. P. en twee anderen, te Velsen, overtreding Politieverordening Vel sen, Nu. 1 f3 boete of een dag hech tenis. de anderen f 4 boete of drie da gen hechtenis. .\i. J. A. C. van U., te Scheven in gen, en A. L. te Amsterdam, overtre ding .Vloioi verordening Uuarlemnicr- lieue, No. 1 lu Ducie ol vijf uugen liecnteiiis, No. 2 f 11/ boete of drie da gen neciitenis. C. G. b., te Haarlem, en 15 anderen, overtreding Motor- en Kijwiel-Bugle- meni, 2 boete of een dag hechtenis, 11 boete of een dag hecnten.s, en I u.óo noete oi een uag hechtenis. 001 is werden er nog 18 personen veroordeeld wegens openbare dron- kenscnap tot tien en zeven dagen hechtenis, ƒ6 boete of drie dagen hechtenis, en /2 boete of twee dagen hechtenis. VELSEN. GEMEENTERAAD. Do Raad is vanmorgen om 10 1/4 uur in vergadering bijeengekomen. Afwezig zijn do hoeren Scliuitema- ker en De Boer, zoodat er (aangezien er nog '11 vacature is) 14 letten pre sent zijn (8 van rechts en 6 van links). Bij een voorstel, om «en kade den naam „Julianakade" te geven, zegt dc tieor LANDE WEERD, dat luj aan de verdiensten van Prinses Juliana niet wil tornon, maar meent, dat er menschen zijn, die in verband met verdiensten voor de plaats IJmuiden er rueer recht op hebben, dat straten naar hun naam worden genoemd. Weihoudei ERMEUL N ant woordt, dat er indertijd ook wel een ander© straat naai- een ander vorste lijk persoon is genoemd, zonder «iat men wist of hij later speciale veldiep ste 11 voor IJmuiden zou hebben. De kade wordt Julianaknde ge noemd. De zon s-v er duistering. VV'o zitten plots in '11 discussie over de zonsverduistering. De VOORZITTER stelt voer, om half twaalf te pauzceren, opdat de Raad de zonsverduistering ook kan waarnemen. Wethouder NETSCHER is cr vóór, door te vergaderen. Vanavond lezen we wel in de krant over «He verduis tering. En er is nu zoovéél ie doen. Do VOORZITTER Op 't moment der verduistering vind ik de zonsver duistering interessanter dan de Riuul De heer NETSCHER O, zoo t Afschaffing «Ier kermis. I)e heer KOELEMIJ stelt voor, om wegens onvoltalligheid dit punt-uit te stellen tot een volgende raadsverga dering. Do VOORZITTER nclit dit bezwaar lijk, met het oog op de verpachting door de gemeente. Beter is het, to besluiten óf tot afschaffing óf tot uit stel voor een jaar. Een lang© discussie ontstaat, waar- de heer VAN UH1JN (als mede-on- derteekenaar van het voorstel tot af schaffing) zegt er niets voor te voe len om het voorstel in te trekken. In stemming komt het voorstel - Koelemij. Dit wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Besloten wordt, het hoofd der «ohool te Santpoort te ontheffen van Is verplichting tot het bewonen van z'n ambtswoning en hem (350 tege moetkoming in huishuur te geven. Nog wordt besloten tot splitsing der 4e, 5e en 60 klassen der school te IJmuiden. Daarna houdt de Raad \óor de pauze nog eenige minuten zit- 1 ng met gesloten deuren, ter behan deling van een voorstel tot onbewoon- baarverklaring van enkele perceeleri. Even voor 't einde der ochtendzit iing kwam de secretaris, de heer Wy- •"oldy Daniëls, aan alle raadsleden en persmenscheu stukjes glas uit reiken, om de zon te kunnen bewon deren. In Velsen hebben ze toch al- lid wat bijzonders! 't Leek nu wel. alsor die zonsverduistering van ge- meentewege georganiseerd \va31 Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 17 April 1912, '.AROUCHERE OYENS Co's BANK, STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 67 3/4. TABAKSAANDEELEN. Vast. Bindjey 101. Dcli Maatschappij 554, Medan 240 Rotterdam Deli 449, Se- nembah 570—571.. PETROLEUM-AANDEELEN. Vast. Koninkl'ike Pctr. 533534, Dordi- sche Olie 1081/2, Geconsolideerde 318—319. Sumatra Palembnng 191 1/4. Orion 119, Intern. P.um. Petr. 175. MIJN AANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 173112, Winstbew. 147, Great Cobar 8771 '2 88, Ned. Ind. Handelsbank 245, Hide en Leather 25 3/4. AMERIKAANSCHE MARKT prijs houdend. Atchison 108. Denver 24 5/8. Eric 37 1/2. Kansas 28. Preferente 63 1/2. Missouri 30 3/4. Ontario 40 1/2. Rock Island 29 5/16. Southern Rails 30. Union Pacific 172, C. Wabash 9 1/2, Wabash Pittsburg 3 7/16, Stee! 703/4, Car ren 59 1/2, C. Marine's 5 5/16, Pre ferente 21 5/16, Amalgamated 82 11/6, C Cigars 58 5/8, Bonds 65 11, 2e Mex. 29 7/8, Comm. Can. 335/8. Telegrammen DE RAMP VAN DE „TITANIC". NEW-YORK, 17 April. (Reuter.) Eon telegram van Cape Race meldt, dat de kapitein van de „Olympic" een draadloos bericht zond, waarin werd medegedeeld, dat de eenige overleven den van de ramp die zijn, welke zich aan boord van de „Carpathia" bevin- De tweede, derde, vierde en vijfde officier, en de tweede Mareonigrafist zijn «le eenige officieren van de „Ti tanic", die gered zijn. (Ilbld.) Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 17 April: S. Mok en D. Benninga; J. Bijster en C. van Dam; .T. J. de Leeuw en S. J. Silvis; J. M. v. d. Ilorst en A. M. Slebos; A. Hoes en A P. Bosman; J. v. d. Giessen en N. Dekker GETROUWD: 17 April: J. C. Pijl en C. Lentsch; C. Klerk en G M. de Koe; J. Rodenburg en S. C. Bookelaar; P. II v, Roden burg en S. C. Beekelaar; P. IL van Raaphorst en G. Walkotte; J. W. I-ler- mus en TI. As; L. Konings en N. Roo- sen; F. M. Schellings cn H R. van Leeuwen; P. W. van 't Hof en J. C L. Orval; J. A. v. der Linden en II. Fris. BEVALLEN: 15 April: M. Schiphorst—Meijer d. 14 A M. Boogaart-'Visser d. 16 C. M. Kna- pe-Metz d. G. E, van Veen-Witte d. OVERLEDEN: 15 April: A M. 1 maand dochter v. C Rooker, Schrevcliusstraat; 17 A. Bak ker-Evcrs, 75 j., Nieuwlandjo. Marktnieuws Haarlem, 17 April 1912. Koeien. Aangevoerd 2 st. N. Kalveren. Aangevoerd cn verk. 2 St., /II-/7, Schapen. Aangevoerd «11 verwocht 38 st.. f 29-/ 22. ea Biggen. Aangevoerd en verk. 3 st., 12. GEMEENTERAAD Vergadering van den Ruud der Ge meente Haarlem op Woensdag 17 April des middags oin half 2 uur in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter Jhr. Mr. J. W, G. Boreel van ITogelauden, voorzitter. Afwezig de tieeren Rinke.na en Mid delkoop, Krelage en Slingenberg. De heer De Breuk is weder aan wezig. PUNT 1. Mcdedeetingen on ingekomen stuk ken. De VOORZITTER deelt mede, in antwoord stp een vraag van den heer Sehi ouders, dal B. en W. geen vrij heid vinden, «in 30 April (Juliana- d.ig) vacautie aan de schoolkinderen te geven, daar er dan geen feestelijk heden pla its hebben en er vrij wordt gegeven op 22 April, den Bloemendag. B. en W. deeleu mede, 111 antwoord op een vraag van den heer Schram, dut, overeenkomstig het advies van den directeur van den llout en de Plantsoenen, niet zal overgegaan worden tot plaatsing van meerdere banken in de plantsoenen. Op 25 Maart hebben B. en W. da kas van den gemeente ontvanger 11a. gezien. In kas was f 1.374.739.87. De heer VAN ROSSUM acht het ntet wonschelijk, zulk een groot bedrag in deposito te geven bij de Amsterdam- sclie Bank. Is de gemeente ontvanger nu verantwoordelijk voor dit bedrag van 1.255.000 gulden. Kan dit geld niet meer rentegevend belegd wor den De heer TIMMER vraagt of dit de posito gedekt is door onderpand. De heer KRUSEMAN deelt mede, dat onderpand voor dit bedrag niet alleen, maar zelfs overwaarde aan wezig is. Bij het aangaan der geldleening, waarvan dit bedrag een restant is, is bedongen, dat riet restant als depo sito bij die bank zou belegd worden. De heer VAN ROSSUM acht het ge- wenscht, in de .toekomst anders te bandelen. De heer KRUSEMAN weet niet, of dan denzelfden koers zou kunnen be. dongen worden. De heer W. Ezerman vraagt, we. gens gezondheidsredenen, met 1 Juli ontslag als organist en klokkenist. Dit ontslag wordt eervol verleend. De heer Slingenberg komt ter ver gadering. PUNT 2. Zitting met gesloten deuren. PUNT 3. De Kermis gehandhaafd. Herstemming over liet voorstel- Bregonje om de kermis met ingang vau 1913 af te schaffen. In de vorige vergadering staakten de stemmen met 15 tegen 15. Vóór stemden de heoren Weyland, l'jeenk Willink, Krealge, De Braai, Slingenberg, Thijssen, Loosjes, Wil- kens, Thlel, Elffers, Modoo, Vau Rossom, Schram, Lasschuit en Bre- gonje. Tegen waren de heeren Mcrens, Le vert, Timmer, Vau Sty rum, Van den Berg, Loomeijer, v. d. Kamp, Kleij- nenberg, Krusernan, Schreuders, Eulswit, Spoor, Visser, Welsenaar en Seignette. Het voorstel wordt verworpen me. 17 tegen 13 stemmen. Vóór waren de heeren De Braai, Loosjes, Van ltossum, Slingenberg, Modoo, Schram, Thiel, Bregonje, I.asschuit, Thijssen. Weijland, Elf fers. Tjeenk Willink. Tegen waren de heeren Levert, Wil* kens, Merens, Van Styrum, Seignette, Van den Berg, Kleynenberg. Schreu- «Iers. Loomeijer. Timmer, Welsenaar, isscr, Van dc Kamp. Spoor, Huiswil, D© Breuk en Krusernan. De kermis blijft dus gehandhaafd. PUNT 4. B. en W. stellen voor de perceeleri Scheenmakersdijk kad. sectie D, nos. 617G, 0177, 7265 en 6016 3.14 Are aan te koopen voor 4450. Aldus wordt besloten. PUNT 5. B. cn W. stellen voorden ontsmet tlngsoven uit het St. Elisabeth s Gast huis te verplaatsen naar liet terrein der Gemeentereiniging. Daarvoor is f 600 noodig. Voorts is f 99 noodig voor aanschaffing van een waschma- chine, wringmachine en mangel voor dc ontsmetting van lijfgoederen. B. en W. vragen daarom een cre- diet van f 700. Het Rijk zal waar schijnlijk dc Helft daarvan vergoeden* Aklus wordt besloten. PUNT 6. De jaarwedde van den adjunct directeur van 't. Openhaar Slachthuis f 1800 tot f 2200 komt B. en W. voor niet in billijke verhouding te staan tot de diensten die van hein worden gevorderd cn tot hetgeen door lien, die in andere gemeenten een gelijk ambt bckleeden, als inkomen kan worden genoten. B. c-n W. stellen voor de jaarwedde te brengen op f 2000—f 2500 zulks met ingang van 10 Maart 1912, den datum waarop do tegenwoordige titularis door B. en W. voor vast is benoemd. Hot voorstel tot salariOTerhooging1 van d©n directeur van het Slachthuis, is aangenomen met 19 tegen 10 stem men. (Ongccorngerd). (Do zitting duurt voort.) Hedenavond is het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. Boekhandel FA. VOOGD (A. Wiesen- baan).. Groote Houtstraat 94. A. AP.ONS Jr. Sigarenmagazijn, Spaarnwonderstraat 138. v. DIES BERG EN, Sigarenwinkel, Cronjéstraat 5. C. B. WI.IERS. Clercqstrant 97. A. VAN DER KLOET, Sigarenwinkel, Ostadestraat 3. AAN ONZF. BUREAUX: Zuider Rui- tenspaarne 12 en Gr Houtstraat 53. ADVERTENTIES Bij vonnis van de Arrondissement;». Rechtbank te Haarlem d.d. 9 April 1912 is JAN VAN WIJNGAARDEN, koopman en winkelier In galanterieën wonende te Zaandam, verklaard in staat van faillissement, met benoe ming van den EdelAchtbaren Heer Mr. IT. VAN LOGHEM DE JOSSELIN DE JONG tot Rechter-Commissari» en van den ondergeteekende, Advo caat en Procureur, kantoor hondend» te Haarlem, Spaarne 94, tot curator. De Curator, Mr. A. H. J. MERENS.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 2