NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2 ^e» Jaargang, No. 8842 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 18 AP^TL tgi2 a Tot ds plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is. uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA V/armoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1.65 Alzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1- -5 regels 1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE Hf.AD. AGENDA VRIJDAG 19 APRIL. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling. Brongebouw: Lezing door den lieer 11 P. Berlage Nzn., 8 uur. Sue. Vereenigmg: Feestavond Geh.- Ontli. Zangk. „Kunst Adelt", 8 uur. Heemslede: R K Vereenigingsgeb.: Passiespelen, 8.15 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad vaD dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen. BIOSCOOP-VOORSTELLING IN DEN SCHOUWBURG. Dat was heel jammer, gisteravond, dal de Schouwburg niet dicht bezet was. Want de bioscoop-voorstelling van „Union" uil Amsterdam was een van de aardigste en mooiste, die we hebben gezien. Behalve" de eerste film, die wat on duidelijk was (we bedoelen de kijkjes in Arabié waren alle beeldenreck- eon zeer scherp en rustig. Vooral trof ons. dat vele der voorstellingen, die opgenomen zijn, blijkbaar in prachti ge landstreken zijn gebioscopeerd. Dit was bv. het geval bij de zeer mooie film, die de geschiedenis van de dochter van een smokkelaar r.\ er- gaf cn de zeer langdurige beelden reeks van een tragische liefdeshisto rie. Vooral deze laatste muntte uit door prachtige landschappen. Deze film vulde bijna het geheele na-dc- pauze-gedeelte. De bezoekers van den schouwburg waren merkbaar onder den indruk. Maar zij hebben ook ge lachen, geschaterd zelfs om de lcomi- echc voorstellingen. Een der kostelijkste was de historie van de dienstbode, die de rolschaatsen van mevrouw aantrekt. Men kan zich voorstellen, welk een ojigelnkken de telkens vallende dienstbode veroor zaakte. Nog veel andere grappige films wer den vertoond. Men amuseerde zich dan ook blijk baar heel erg. Des middags was een middagvoor stelling gegeven, waarbij het jonge geslacht zich ook terdego vermaakt beeft. Vanavond en morgenavond geeft „Lnion" nog voorstellingen te Haar lem. Ongeval. Heden voormiddag ten 9.30 uur is In de Prins Hendrikstraat de as ge broken van den tweewieligen melkwa gen van de boerderij „Bronstee" on der Heemstede. Ongelukken hadden daarbij niet plaats. De wagen bleef staan, maar icon niet verder. Hierom moest om een ander gezonden wor den. hetgeen nog al oponthoud veroor-' znaktc, zeer ten ongerief van de clien tèle. ONVOLDOENDE BESPANNING. Een schadepost. Een voor één paard te zwaar bela den wagen van den expediteur Bos alhier kon gisteravond to Halfweg niet tegen de Ivluft aldaar worden ojigetrokken; de wagen reed achteruil tegen een zwaar hekwerk, waarop 't voertuig in hellenden stand bleef rus ten. Spoedig was hulp aanwezig, hel paard werd uit zijn netelige positie verlust en de wagen moest met zijn grooten inhoud geheel ontladen wor den. Gevolgen: een mank paard, gebro ken wagen en schade aun de goede ren! Misschien een les ook voor andere Haarlemsche expediteurs om bij de bespanning hunner wagens en hel ladend aarin en daarop, meer te den ken om de nog altijd te Halfweg t, «taande Kluft, die hinderpaal in het verkeer. JUBILé. Gister was het 40 jaar, dat de heer H. de Jong aan de Prov. Griffie werk zaam was. Dit Is niet onopgemerkt gebleven. De heer de Jong, thans commies aan de Financieele afdeeliog, werd ge complimenteerd door Gedeputeer de Staten. Bij monde van den Commissaris der Koningin werd bern een gouden horloge geschonken. De heer Dijckmeester, chef van de afd. Fina-ncién, bood namens alle ambtenaren een prachtig schilderij aan. Bij zijn komst aan het bureau was de schrijftafel van den jubilaris met bloemen versierd. lastantanées. Vraaggesprek van den dag. MET TWEE ENGELSCIIE SPORTSMEN. Woensdagavond kreeg het clubge bouw van de R. en Z. V. „Het Spaarne'Engelsch bezoek. In hun kleine canoes kwamen twee jonge En- gelsche toeristen uaugevaren. Ze leg den aan bij 't vlot, cn vroegen om hun bootjes voor den nacht in het schui tenhuis te mogen bergen, 't geen na tuurlijk weid toegestaan. De beide overnaadsche canoès, van slechts 'n meter of drie lengt» maar vrij solide en stevig gebouwd, zijn handig ingedeeld, met een goede berg plaats voor alle reis-altributen en 'n geriefelijke zitplaats met kussens. Toch lijkt het wel een vrij vermoeiend werk, om met 'n pagaai (waaraan twee riembladen) de boot over 'n cenigszius beduidenden afstand voort te werken. Maar de canoes kunnen ook als zeilboot ingericht worden, door "n kleine mast met een z.g. Grieksch zeiltje erin te plaatsen. Als de touristen dus op hun tocht wind mee hebben, kunnen ze door te zeilen met die kleine kano's flink opschieten. Even hebben we de twee jonge En- golschen gesproken over hun tocht. Maakt u een grooten water tocht door Nederland? Ja, we ziju in Dordrecht begon nen, en hebben toen geregeld dage- lijksche étapes afgelegd. Hoeveel nu al? Juist vijf. In Rotterdam, Delft. Den Ilaag eu Leiden hebben we rust gehouden. En waarheen gaat nu uw verdere reis? Naar Marken waarschijnlijk. Morgen gaan we eerst op Amsterdam af, via 't Noordzeekanaal. We komen van Oxford en we willen op deze ma nier eens wat van Holland zienl Vanmorgen zijn de heeren D. V. Newhall en Paul D Wilmot (both of Lincoln Collego, Oxfo'rd) In hun typi sche kleine vaartuigjes naar Amster dam vertrokken. Ze troffen 't ditmaal, hadden wind mee en konden begin nen met zeilen. The first time! zei de kleine, steeds-lachende Wil mot. We'd always the wind against us! Voor hun afvaart van het plankier der loods diepten ze Baedekers op uit de canoes, ontvouwden kaarten van Amsterdam en vroegen eCrst nog al lerlei bijzonderheden over de sluizen, die ze onderweg en in de hoofdstad op hun tocht zouden knnnen ontmoe ten. En daartusschen vertelde-ie van de reis, van Dordrecht naar hier. die „very interesting" was geweest. Vér- moeiend vonden ze zoo'n tocht niet, en met 't weer troffen ze het best, of schoon de windrichting meestal dan niet in hun voordeel was. We hebben nog kunnen constntee- ren dat de kleine booten ('t gewone Engelsche model van „picnic-canoes stabiel in 't water lagen en "n zetje konden verdrogen. Juist om halftwpalf gleden de beide bootjes onder de spoorbrug door, en 't laatste wat we van de twee Oxo nians zagen waren de sportpetten, waarmee ze ten afscheid, wuifden. BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN. Gisterenavond had de laatste fees telijke bijeenkomst met dames in dit seizoen plaats, van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-On- derofficiorau. in het Bondsgebouw aan de Schouwtjeslaan. Daar hel weer hiertoe bij uitstok medewerkte, was dan ook om half negen do verga derzaal geheel gevuld. Met een kort woord opende de voor zitter deze feestelijke bijeenkomst cn riep alleri het welkom toe. in het bij zonder den heer Lips, lid van den Bond. die pas van een ernstige ziek te is hersteld. Verder deelde spreker mede, dat het gebouw na 1 Mei Snplaats van 2—5 uur, zal geopend zijn des Zon dags van 5—8 uur, on dal in den loop van den zomer ©en propaganda avond zal worden georganiseerd, voor het te stichten rust- en vacantie- oord. Hierna werd met de wedstrijden in schieten, kaartspelen en dominee- ren een aanvang gemaakt. Onder de deelnemers heerschte den ganschen avond een prettige stemming. Voor schieten werden^ prijswinners de hoeren L. de Raad én II. J. Bou- man, voor kaarten mejuffrouw Waa lewijn eu de heer I.. A. Boers, en voor doiiniieeren de dames Lucas en De Klerk Door den voorzitter werden do prijzen aan de gelukkige winsters cn winners uitgereikt, en hiormede behenren de feestavondjes van den bor d voor dit seizoon ook weer tot het verleden. K i n d c r s c h r i k. Een onzer berichtgevers schrijft: Een afdecling Padvinders marcheer de gisteravond omstreeks 10 uur van de Brouwersvaart over de Wester gracht naar de stad Het ontbrak niet aan marschmuziek zeer tot ongenoe gen der omwonenden, wier kleine kinderen met schril} wakker werden door dit ongewone leven in den stil len avond. Waarorn vroeg men is dit leven maken onlangs te Over- vcen verboden of gestaakt en brengt men 't nu over naar Ilaarlem's stille straten?. Woningnood. In de 11. gehouden vergadering van de afd. Haarlem van den Bond van Gemeentewerklieden besprak de heer A. Naglzaam den woningnood al hier, en daarmede in verband de fo- rensenbelastïng voor Haarlemsche werklieden tc Schoten woonachtig. Verder werd de binnenkort te houden woningtelling, uitgaande van het llaarl. Arb.-Secretariaat besproken. Benoeming. Tot doctor in het Diaconiehuis aan de Jansslraat is benoemd de heer Dr. K. E- de Jung in de plaats van wijlen Dr. H. J. Moojen. Eigendomskwestie. De heer Van Brederodc, die eigenaar is van het perceel Donkere Spaarne No. 6, heeft zich verzet tegen de in gebruikneming van den wal van zijn perceel, die, naar hij meent, zijn eigendom is. Hij vraagt ook om afdoe ning van bet adres, door hem net vo rig jaar aun den Rand gericht, om trent liet eigendomsrecht over den walgrond. Gekozen. Bij de Woensdag alhier gehouden verkiezing is gekozen tot voorzitter van den Poelpolder onder Haarlem- merliede c. a., de heer J. H. Engele, te Zuid-Schalkwijk Kunst Adelt. Op den feestavond, volgend op het feestconcert van dit geheelonthou ders-zangkoor, zal de bioscoop niet vertoond worden door den heer B. Smit. maar dcor den heer Herman Smits. Gevonden voorwerpen. Terug Ie bekomen bij M. Pollé Oranjestraat no. 103, een breekijzer. G. de Wilde, Van Mnrumstr.mt 57, een kinderpirlemonnaie met inhoud. II. Camfers. Goetzeestraat 20, Scho ten. een boekentasch inh. eemge schoolboeken. H. v. d. Brink, Bercklieydestraat 2G rood. een spouzendoos en een griffel- koker. S. Bontjemes, K. Houtstraat 4 rood, een portemonnnie met inhoud. M. Mulder, Bakenessergracht 36 rood, een iasje. A. Laureij, Parklaan 39, een kaart met sajet. G Lodder, Kinheimweg 27, Bloe- mendaal, een portemonnaie met in houd. Feestavond. De dansondervvuzers Michielse en Van Ake zeven Zaterdag een feest avond in het Brongebouw met bios coop en voordrachten van den heeren mevrouw Voget. „ONDER ONS". Gisteravond was. in de concertzaal der ..Vereenigmg", het gemengd koor „Onder Ons" weer eens aan 't woord. Men weet bij een optreden van dit uit muntend "ezel^chap. onder zijn ta lent- en ijvervollen dirigent Henri Pielage, al bij voorbaat iets heel goeds te zulleu hooren. Dit was dan ook dezen avond in niet geringe mate het geval waarmede evenwel niet gezegd wordt, dat „Onder Ons" nu juist zijn schitterende reputatie heeft overtroffen. Geopend werd met mijn „Frühlings- symphonie" die er nu bij het koor perfect in bleek te zitten, maar waar van de voordracht toch nog te onrus tig.' te weinig gemoedelijk was. Hon ger naar opvatting stond m. i. het tweede koornummer „Intocht", van P. J. Jos. Vranckcn een koorwerk je van edele stemming, in welks auteur men zoowel den technisch er varen componist als den intelligente» Palestrina-dingent herkent. Het num mer vond hier een volkomen waardi ge, zeer schoone vertolking. Van het slotnummer „De Winter", behoef ik niets te zeggen. We weten al lang hoe voortreffelijk „Onder Ons" dit werkje voordraagt. Verder hoorden we aan vocale kunst een Brahins-prograinma (7 Lie- bes!ieder uit op. 52 en 4 Zigeurier- lieder uit op. 112). uitgevoerd door het Duhbelkwartet H. P. De meeste van deze nummers mochten juweeltjes van welluidendheid heelen alleen die en kele waar de afzonderlijke mannen stemmen wat meer op den voorgrond kwamen, staken bij de overige niet gunstig af. De begeleiding der „Liebeslieder" geschiedde door de domes Betsy Pie lage en Wilh. Myzlérus, die der „Zi- geunerlieder" door laatstgenoemde al leen nlles zeer muzikaal en mooi aansluitend. Hoe populair „II. P." bij de leden i van „Onder Ons" is en hoezeer zijn optreden wordt gewaardeerd, bleek herhnrildelijk uit 'net zeer levendig applaus. Soliste van den avond was mejuffr. Annie Peereboom, van hier, viool- ëlève van het Conservatorium te Amsterdam. Zij opende baar program met een paar stukken van Vieuxtemps („Rêverie" en Andante uit het 2e Con cert'. Zij toonde daarin een beslist muziknlen aanleg en vrij veel tech niek. Haar glorie schijnt zij te stellen in een forschen, breeden toon. Uit muntend natuurlijk maarzij verwaarloost daardoor wel eens de schoonheid en een enkelen keer rok wel de reinheid van toon. En deze laatste eigenschappen staan toch im mers altijd nog hnoger dan de eerste. Laat ik echter niet verzuimen te zeg gen. dat baar nummers van bet twee de deel in dit hoogere opzicht bedui dend meer bevrediging schonken Het Adagio van Schubert werd al héél en „Srhön Rosmarin" van Kreirier weinig minder verdienstelijk gespeeld. Dit laatste stukje kresen we tweemaal te hooren, vanwege het uitbundig ap plaus. dat de solfstc te beurt viel een succes dat. hoop ik. de jonge vio liste een krachtige aansporing zal zijn om met ernst en minutieuse zorg aan de ontwikkeling van haar veelbelo vend talent voort te werken. PHILIP LOOTS. NOG MEER KWIJT. De Zandvoorter, die f 20 vermiste, is bij ontnuchtering tot de ontdekking gekomen, dat hij ook nog een bankje van f 40 kwijt was. WEG. Een aan D. A. W. II. in 't Rippcr- dapnrk toebehoorende teil, die buiten stond is weggenomen. Het vuilnis, dat er in was, was er uitgeworpen. Op gespoord is M. v. A., koopman-in-alles, die bekend heeft de teil meegenomen te hebben. Hij dacht, dat bet voor werp wegggooid was. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 10 tot en met 16 April zijn te Haarlem voorgekomen: 1 geval van roodvonk en 3 gevallen van diphtheritis. Te Haarlemmermeer 2 gevallen vau roodvonk. Te Bloeruen- daal 1 geval van diphtheritis. PAARD GEVALLEN. Woensdagavond, te ongeveer half zeven, kwam een paard gespannen voor een rijtuig, toebehoorende aan een stalhouder op den Kleinen Hout weg, te vallen op den hoek van de Lange en Korte VeerstraaL De koet sier moest plotseling inhouden voor een fietser, met gevolg dat het paard uitgleed over de steenen en viel. Spoe dig was hulp aanwezig. Eenige de kens werden onder de pooten van het paard gelegd, nadat het was uitge spannen en toen met vereende krach ten het paard opgetild. Daarna werd het dier weer ingespannen waarbij de heer Sweerts, uit de Kleine Hout straat den koetsier behulpzaam was. ZONSVERDUISTERING. Waarnemers hebben ons meege deeld, dat de tulpen zich gister sloten tijdens de zonsverduistering. Verschil lende meedeelingen bereikten ons, dat de vogels zeer schuw en angstig rond vlogen. SCHOORSTEENBRANDJE. Gisternamiddag omstreeks zes uur ontstond er een begin van brand op de Westergracht, op de bovenwoning van den heer Dreijer. Hoewel het zich ernstig liet aanzien, .wisten de buren, waaronder de huisheer het met em mers water te blusschen, zoodat de slangen wagen en de spuit geen dienst behoefden te doen. Het verbrande was verzekerd. VOLKSWEERBAARHEID. Zaterdag 20 April a s. zullen de af- deelingcu Haarlem, Bloemendual en Zandvoort eene gezamenlijke veld dienstoefening houden nabij Zand voort. Do oefening vangt aan te 8 uur nam. en zal te 12 uur 's nachts eindr- gen. BOUWKUNDE. Te Amsterdam zijn geslaagde voor 't examen bouwkundig opzichter: W. v. d. Weg, P. G. Cramer, C. J. van Zetten, D. van Buuren en J. G. Auf- derlieyde allen te Haarlem. W. Kroon, te Haarlemmermeer, en L. Ubels, ie IJmuiden. Voor bouwkundig teeke naar Hogervorsi te Haarlem. Voor uil voerder van burgerlijke bouwwer ken P. G. Cramer te Haarlem. CHR. BEWAARSCHOOL ONDERWIJZERESSEN. Geslaagd te 's Gravenhage P. van Booren te Haarlem. TWIST OP DE AMSTERD. VAART. Naar aanleiding van het bericht iri ons blad van Maandag deelt mcj. li ons mee, dat Bertha L. schriftelijk den heer K. dreigend om geld heeft gevraagd. Deze brief berust bij de po litie. Zij kondigde daarin haar komst aan met de mcdedeeling zonder geld niet weg te zullen gaan. Inderdaad kwam zij aan de zaak dreigend om geld vragen. De echtgenoot van mej. K, wenschte, dat haar dit gegeven werd om af te zijn van de last die B. L. hen verschafte. Toen mej. li. baar mededeelde, dat zij eenig geld kon krijgen, indien ze zich nooit meer aan de zaak of huis liet zien, hief zij haar parapluie op om mej. K. in liet gezicht te slaan. Mej. K. meende dit niet te moeten afwachten en weerde ferm af. De parapluie is daardoor op de eige nares zelve terechtgekomen. Aldus heeft de zaak zich toegedragen. BOOTTOCHT. Dc Muziekvereeniging „Vooruit gang," dir. de heer Hariot, zal op 23 Juni evenals vorige jaren, een boot tocht houden naar Alkmaar, met de groote salonboot „Ceres". Uit de Rechtszaal DIEFSTAL VAN EEN HORLOGE. De 21-jarige C. A. v. E. te Haarlem mermeer had van zijn zuster een zil veren horloge met dito ketting weg genomen. Dat was heel leclijk van het jonge- mcnsch. Maar z'n zuster ook met mis, gal hei aqn. De politic speurde het gjstoleue, dat voor 1 gulden verkoent was. op en gaf het huar voor hetzelf de bediuK terug. Waarom zij het had aangegeven Haar broer maakte veel misbruik vau sterken drank, bezorgde zijn ouders veel last en verdriet. En zoo had zij dezo gelegenheid aangegrepen, om hem uit huis te krijgen. Dat was haar prachtig gelukt. Want behalve den tijd in voorarrest doorgebracht, vor derde het O M. nu nog 9 maanden gevangenisstraf. DAT VIEL MEE. Daarna kwam zekere B. in het bankje der beklaagden. De officier vroeg schorsing der zaak, omdat een gotuige niet was verschenen. Ik heb er mets op tegen, voegde de verdediger, Mr. Ribbius, or aan toe, muur zou der Rechtbank dan wel willen ve<zoeken hem onmiddellijk in vrijheid te stellen, daar net voor-ar rest. dat nu al 4 weken duurde, an ders wel eens langer kan zijn dan de eventueele straf. De Rechtbank scheen bet daarmede volkomen eens te zijn, schorste de zaak en beval boklaagdo's onmiddel lijke invrijheidstelling. Beklaagde was indertijd gevangen genomen wegens het aanbieden van een v-alsche quitantie bij den heor B. VERBORGEN UIT WINSTBEJAG. B. R. te Zaandam had omstreeks 9 Febr. een tabaksdoos, twee zuur- vorkjes en een breinaaldhouder, waarvan hij wist, dat ze van diefstal afkomstig waren, uit wistbejag ver borgen en later doen verkoopen, zoo doende voordeel trekkende uit gesto len voorwerpen. Voor dit feit eiachte het O. M. 4 maanden gevangenisstraf tegen be klaagde. wiens doopceel door den of ficier van te vorem even werd gelicht en waaruit oleek, dat bekl. reeds meermalen met de kerkermuren ken nis maakt. Mr. Brüek, als verdediger aan be klaagde toegevoegd, wees er op. dat zijn cliënt zeer slecht wat zijn ge zondheidstoestand betreft togen ge vangenisstraf kan. Pleiter riep derhalve voor bekl. cle mentie 'Q. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Drankwet. Aan vergunningsrecht voor 1912 moet alhier worden betaald S12 5Ö voor 20 vergunningen. Verlof. Door B. en W. is aan Jhr. R. W. P. F. von Müblen, ontvanger dezer ge meente, een verlof verleend van 27 April tot en met 4 Mei a. s. Van II. v. II. aan den Glippenveg is een hee'renrijwiel gestolen. IIALFW EG. Het grasgewas op den Rijnland- sclien dijk, in 34 perceelea gisteren alhier publiek verpacht, heeft opge bracht ƒ8812. of bijna f 10UÜ meer dan het vorige jaar. HAARLEMMERMEER. Overreden. Aon den Ringdijk werd een 6-jarig jongetje van een arbeider door een voorbijgaanden boerenwagen overre den. Het ventje werd luid jammeren de opgenomen en onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Deze constateerde beenbreuk cu ernstige inwendige kneuzingen. De toestand van den kleinen jongen is niet buiten gevaar. De voerman van den wagen beeft, zuoals gebleken is, geen "schuld aan bet ongeval. 1,etteren eu Kunst Het Tooned TE AMSTERDAM. SIROCCO, tooneelspel ln 3 bedrijven van Betr? Ronucci—Beckuian door de N. V. Het Tooneel. Mevrouw Betsy Ranucci—Beekman, de actrice van het gezelschap Royaards, heeft gisterenavond als tooneoischrijfpt.-T gedebuteerd mei „Sirocco", tooncelspel in 3 bedrijven. Na afloop der voorstelling is mevr. Ranucci- -Beekman, die zelf de hoofd rol in haar stuk vervulde, met bloe men on hartelijk applaus door het talrijk opgekomen pub'iek gehuldigd. Waarschijnlijk zou deze huldiging nog algemeenc-r en spontaner ziin ge weest. als de dorde acte op dezelfde hoogte had .gestaan als de eerste twee bedrijven. Sirocco beeft voel goede qunliteiten. In het laatste bedrijf heeft de'toonoelspeelstcr do tooneelschrijfster echter in don steek gelaten en werd hhr.r stuk literatuur en niet al te sterke lite ratuur inplaats van toonee! d« handeling was zoek en haar men- schon spraken boekentaal. Wat na het goede en veel belovende begin zeer Jammer was. Over stuk en spel morgen meer. J B. SCHUIL. Binnenland RADEN VAN BEROEP VOOR DE DIRECTE BELASTINGEN. De &rrondissements-rechfba:.k tl Amsterdam heeft aan de Tweede Ka mer een adres gezonden, houdende be zwaren tegen de bepaling In het ont werp van wet tot „instelling van ra den van beroep voor de directe belas tingen", dat de voorzitters zullen ge kozen worden door het gerechtshof uit de leden der rechtbank en dat d:e voorzitters onbezoldigd zullen zijn, in tegenstelling met de leden van de Be roepsraden, die gesalarieerd zulieD worden. De rechtbank verzoekt het wetsont werp niet en in ieder geval niet on gewijzigd aan te nemen. De wijzigin gen zouden dan dezo moeten zijn: het le lid van art. 3 te doen luiden „de voorzitter en plaatsverv. voorzittel worden door de rechtbank, bij \o:-r- keur int haar leden benoemd en orL 9: de voorzitter en de leden van den raad van beroep de plaatsvervan gers niet daaronder begrepen als ook de griffier genieten een bezoldi ging uit 's rijks schatkist". DE GASTENTOONSTELLING. die vanwege de gemeente te Amstcn- dam in September en October gehou den zal worden belooft een succes le worden. Alle zaalruimte is reeds be zet, zoodat do ruimte nu nog uitge breid moet worden. A. DE MONCHY. 90 jaar oud is te Rotterdam overle», den de heer A. de Monchy, oud-wet houder van Rotterdam en eon bekom de figuur in de financieele en scheep» wereld.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1