NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8848 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 25 APRIL 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: .r per drie maanden: Ifpt* *ÊsÊÈÊ? Van 5 regels 50 Cts.r iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haailem - - J Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1.30 Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 fev.f W 50 Cts. voor 3 plaatsingln a contant. V P S' Afzonderlijke nummers- 0.02 ps j 'l® n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarue 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT' ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 26 APRIL. Gebouw St. Bavo, Smedestr. 23: Huls- vlijttentoonstelling. Schouwburg: Optreden van Louis Bouwmeester, 8 uur. Brongebouw: Lezing door den lieer H. P. Berlage Nzn., 8 uur. Stadsnieuws Boeken zaa 1. Het café aan de Oude Gracht bij de Jaeobijnenstraat is verdwenen en het gebouw overgegaan aan den boekhan delaar den heer H. de Vries, die het thans laat verbouwen en aan zijn zaak in deze straat trekt. Er wordt een flinke zaal gemaakt, waar het publiek vrijen toegang verkrijgt zon der verplichting van koopen, terwijl het tevens dienst zal doen als vei- lingslokaa.l van openbare boekverlcoo- pingen. Dit laatste missen wij nog in onze stad. Laf. Men schrijft ons: Toen het 6-jarig zoontje van den heer K. gistermiddag aan de Wester gracht naar het vischjesvangen stond te kijken, werd hij door een grooten jongen in het water geduwd, zoodat nij geheel onder ging. Ouders worden wel gewaarschuwd, hun kinderen te wijzen op het gevaarlijke, om in de nabijheid te komen van kwajongens. 3ie blijkbaar uit alle deelen der stad s middags vereenigd, een tocht onder nemen, met het doel leelijke streken oit te halen. DE MOOIE BOOM OVER DE UULPBUS. De bekende boom aan het Kenau park in den volksmond Wilde kers ge naamd, prijkt thans weer in zijn vol le schoonheid. Alle takken zijn dichtbezet met prachtige witte bloemen. Ilct is dan ook bij het eerste gezicht of een zwa re sneeuwbui op dezen boom neerge daald is, wat natuurlijk tusschen het jonge groen der andere boomen een prachtig effect geeft. MILITIE. EERSTE ZITTING VAN DEN MILITIERAAD. De Burgemeester van Haarlem, Gezien de artikelen 44 en 45 dei' Mi- tiliewet Brengt ter kennis van belangheb benden dat de eerste zitting van den Militie raad in dit jaar voor deze gemeente zal worden gehouden in den Doelen alhier, op 30 April 1912, aanvangende des voormiddags te 10 uur; dat door den Militieraad uitspraak zal worden gedaan omtrent vrijstel ling wegens eigen militairen dienst of broederdienst en omtrent uitsluiting van den dienst, voor zoover de uit spraak aan dien raad is opgedragen; cu dat de uitspraken geschieden in het openbaar, nadat belanghebbenden, op plants en tijd bovengenoemd, in de ge legenheid zullen zijn gesteld hunne aanvragen om vrijstelling toe te lich ten of to doen toelichten. Boottocht naar Muidea Door de muziekvereeniging „Voor waarts" en de zangvereeniglng. „Ex celsior" zal dezen zomer, evenals vo rige jaren, een boottocht worden ge houden. De tocht gaat dit jaar naar Weesp, Muiden- en Muiderberg, terug naar het Tolhuis te Amsterdam, en zal plaats vinden op Zondag 21 Juli aanstaande. Er is tevens een spaar kas aan verbonden, waar door de deelnemers elke week een bedrag kon worden bespaard. Levering. Door het Ministerie va,n Oorlog is de levering van meubelen voor de forten te Edam en Purmerend opge dragen aan de firma G. Alders Jr., alhier. EEN HONDERDJARIGE. Eenige maanden geleden vierde de firma Veen haar 100-jarig bestaan en cr werd in dit blad toen op gewezen, dnt dc oprichter een man van energie moet zijn geweest, om een zaak te be ginnen in den benarden Franschen tijd, toen hiér alles in diep verval was en alle lust en moed tot eigen Initiatief-mis dood kon worden be schouwd. Het is zeker een eer voor onze stad te kunnen wijzen op nog n Inrichting van nijverheid die om streeks deze dagen den juisten da tum weten we niet een eeuw be staat. We bedoelen de fabriek van lak en vernissen van de firma Van Thiol. De oprichting dezer fabriek dagtee- kent uit den jare 1812, ze was oor spronkelijk gevestigd in den toenma- ligen stadstuin, thans het Kenau park, waar de lakken en vernissen aanvankelijk werden gestookt. Dit duurde tot 1817 toen de fabrikant van de stedelijke regeering vergunning verkreeg dc stokerij over te brengen naar ecu gebouw in de Zaksteeg. 12 September 1856 brandde zij ongeluk kigerwijze geheel af, waarna de con cessie om de fabriek op dezelfde plaats te mogen blijven uitoefenen, op andere dan vroegere gestelde voor waarden werd verleend. Bij den her bouw der fabriek onderging deze door den aankoop van een bijgelegen per ceel eenige uitbreiding, evenals in 1886 door den aanbouw van een ma gazijn op in de Biggesteeg nu Bloe- mertsteeg uitkomenden grond. Op richter der fabriek in 1812 was de heer I-I. F. van Thiel. Gehoord. Gisteren werden door den Rechter commissaris in het Huis van Bewa ring gehoord de z.g. Zaansche apa chen, verdacht van diefstal met be dreiging, en zekere B., verdacht van oplichting ten huize van mevr. Lu- cassen op „Dennenheuvel" te Heem stede. HET LIED VAN DE „TITANIC". Vrijdagmiddag, bij het Carillon- bespelen, zal de heer Ezerman het ge- wijdo lied: „Dichter bij U, mijn Godl" ten gehoore brengen. Wij drukken hieronder de vertaling van dit lied af Nader, mijn God, bij U 1 U naderbij 1 Zij ook de weg daartoe Een kruis voor mij 1 Wat dan mijn toekomst zij, U nader, naderbij Nader, mijn God, bij U I U naderbij 1 Schoon op mijn pelgrimspad De znn verdwijn', Rustplaats voor 't moede hoofd, Een steen moog' zijn In U verheug ik mij Breng mij U naderhii 1 Nader, mijn God, bij U 1 U naderbij Zoo 'voert mij ied're tred Nader bij huis. Al wat Gij mij bereidt, Voorspoed of kruis. Eng'len, zij nooden mij, IJ nader, naderbij 1 Nader, mijn God, bij U I U naderbij I Dan, als de morgen daagt, Wekt mij Uw mond Uw vriend'lijk aangezicht Vreugde verkondt I Ja, ied're nacht brengt mij i IJ nader, naderbij 1 Nader, miin God, bij U 1 U naderbij I De heer Ezerman zal dit lied ook Dinsdagmiddag ten gehoore brengen bij de orgelbespeling, builen het pro gramma om. OMGESLAGEN. Woensdagnamiddag waren een drietal jongelui op het Nooder Buiten Spaame aan het zeilen in een tjotter. Door den harden wind kantelde plot seling de boot bij het maken van een wending. De invarenden klommen er op, en werden door oen spoedig na derbij roeienden schipper aan den wegkant aan wal gezet, STOPPEN TE HALFWEG. Alléén reizigers voor I-Iaarlem", had de conducteur van de E. S. M. te Amsterdam geroepen, toen we op 't Spui instapten, „niet voor Aerden- hout of Zandvoort Maar hij vertelde er niet bij, dat we een kwartiertje extra te Halfweg zouden mooten wachten. De man, wist het toen zelf nog niet en wij had den er geen vermoeden van, zelfs onzo sombere medereiziger niet, die verklaarde: „als ik meega, gebeurt er altijd wat met de tram". Maar dat was, toen we al bij Half weg eerste halte stilstonden en... stil bleven staan. Wie zijn hoofd uit het raampje stak zag wat de oorzaak was. Van een wagen van het Kaarselade- veer was het linkerachterwiel gebro ken, juist toen de wagen (zulke din gen treffen altijd op hun slechtst) de vermaarde Kluft opging, dwars over de rails. 1-Iet. tooneel van 't ongeval was als volgt gearrangeerd door t Noodlot, dat voor regisseur had gespeeld. De fatale wagen, invaliderig op zijn kant gezonken, eenige noeste mannen, die hem in 't zweet van hun aan schijn trachtten op te vijzelen, daar om heen veel belangstellenden en desonkundigen, die raad gaven, ter wijl twee ingenieurs, die in do tram Het f888t V3I1 8t. zaten, toekeken en met de discretio der bescheideuhoid zwegen. Naast de spoorlijnbreukeling twee wagens van een vroegeren dienst, die uit Amsterdam vertrokken was, daar achter d'e onze, in de verte onze opvol- Deo ger. Overal wandelden reizigers gezel lig de wagens in en uit, een gezellige pan, waarvan 't bijna jammer was, dat ze op haar einde liep, toen de dorpsmid kwam aandragen rnet een wiel, dat hij wel niet boven mate aanprees, maar toch levenslang ga randeerde, d.w.z. zoolang als 't le ven van dat wiel duurde. Toen dat er onder gezet was, week weldra de wa gen van de -plaats waar hij niet hoorde. De weg was wij, we zouden de brug passeeren. De eerste, die er over ging was een zandtrein van de maatschap pij uit de richting Ilaarlein. Eerst daarna kwamen wij men- schen aan de beurt en werden dan ook netjes in een gezelllgen optocht naar Haarlem gebracht, onderweg een overeenkomstig aantal wagens van de andere richting ontmoetende. Als we een anderen keer onzen on- fortuinlijken medereiziger in de tram zien stappen, gaan we liever naar huis loopen. Of nemen een taxil Van een orgel gevallen. Niet van bet orgel van de Grooto Kerk, maar van het bekende straator gel, getrokken door een hit, is Woeus- dagmiduag een 5-jang meisje op het Leiuschepiein gevallen. Zonder dat iemand het gezien had was de 5-jarige Cornelia Balm op het 4-wieligo onderstel gekropen, en toen hit orgel in beweging werd gebracht, viel de kleine met oen smak op den grond. Daardoor kreeg ze eenige klei ne verwondingen aan het hoofd, ver loor ze ean paar tandjes en werd een harer polsjes gekneusd. Door een aanwezigen politie-agent werd het kindje naar huis gebracht. Jubileum. lieden herdenkt de heer C. de Graaf, werkzaam in de afdeeling Rij- tuigbankwerkerij der Centrale Werk plaats ii. IJ. S. M., den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij ge noemde maatschappij. Van de directie ontving hij een en veloppe met inhoud. Aanbesteding. Woensdagavond is in het café De Korenbeurs door het bestgaur der Bomvvereeniging „Door Eendracht Saaingebraclit" aanbesteed Het schilderen der voorgevels van de 98 woningen, gelegen aan de Zuid polderstraat, Vooruitgangstraat, Fa- bricinsstraat. Twaalf biljetten waren ingekomen. Ingeschreven is door Antonissen, Haarlem, voor 1237. Kamerling, Maarsen, voor 1163. Bouma, Amsterdam, voor 1160. P. H. van den Bos, te Heemstede, oor ƒ1125. J. B. Bouwer, Haarlem, voor ƒ1075 A. Lebeau, Haarlem, voor ƒ1029, W. H. Bielle, Haarlem, voor ƒ1005. Van I-Iesteren, Haarlem, voor ƒ989. H. J. Bakker, Haarlem, voor ƒ945. S. Goldstein, Haarlem, voor 897. Oorschot en Lelieveld, te Haarlem, voor ƒ889. Wesselius, Haarlem, voor 829. Uit de Rechtszaal DIEFSTAL VAN GELD. A. V. was op Donderdag 7 Dec. j.l. aan boord gekomen van „De Atlas", welke to IJ muiden gemeerd lag. Met den kapitein maakte hij een praatje, waarna hij heenging in de richting van het logies. Den volgenden dag kwaan de kapi- in tot de minder aangename ont dekking, dat uit zijm broek zijn porte- monnaie met een bedrog van ruim 23 was ontvreemd. Dat kon niemand dors dan A. V. gedaan hebben. En de kapitein had goed gezien. A. V. bekende volmondig bij zijn eerste verhoor te IJmuïden, hij was liet logies binnengegaan, en had de portemonnaie gestolen. Hoeveel er ia zat wist hij niet. Hij was naar een cafe gegaan, had oude schuld betaald en meteen op den goeden afloop .nog aar een borreltje genomen. 'c Zou echter minder goed afloopen, dun hij gedacht had, want het O. M. vorderde tegen den niét-verschencn beklaagde bevestiging van bet in Fe bruari gewezen vonnis, waai" tegen door bold, verzet was aangeteekend. Gaat de Rechtbank met deze be krachtiging van het vonnis mede, dan zal bekl. 2 maanden moeten „hrom- Nadat de driedaagsche geestelijke j oefeningen het Tricidium en een armenbedeeling vooraf waren gegaan is vandaag liet plechtige feest gevierd van de 25-jarige vestiging der Broe ders van de orde van „St. Joannes de Deo" te Haarlem. De groote weldadigheid en barm hartigheid door de Broeders van dit geslicht betoond in den loop dor ja ren, heeft de „St. Joannes de Deo" een sterke en blijvende sympathie ge- wekt bij onze stadgenooien, ook bij I velen van andere godsdienstige ge- zmdten, wijl de Broeders bij hun liefdewerk niet vragen naar geloof en kerk Die sympathie is heden tot uiting gekomen bij het herdenkings feest Om 10 uur vanmorgen zijn de plech tigheden begonnen in het feestelijk- vorsierde gesticht. Van de versiering was veel werk i gemaakt. De ingang van het gesticht aan de Maerten van H&wnskerk- straat was omgroend en in de gangen stonden fraaie bloemengroepen tus schen de groen versie ringen, die de wanden verborgen. Van omhoog hingen de bloemfes toenen uit de gewelven neer en te midden daarvan waren frissche tui len met tulpen en seringen aange- brccht. De kapel zelve, waar de aanvangs- plechtigheid geschiedde, was rondom en omhoog een wemeling van kleur. liet zonnelicht glansde door de hoo- ge Gothische kerkvensters, zacht ge tint door de veolveirvighed der ven sters in de ruimte neer en schonk schetjes blankheid in de bloemenkel- kel, die tusschen de met weli-iekende dennetakken omwonden pilaren, in fraaie manden waren saamgebracht. Uit het hooge centrum van de kapel daalden breede slingers doorbloemd gren, afgewisseld door breede banen doek, rood-wit-geel er uit naar bene den en naar de muren, waarop de Kruisgang, in vakken afgedeeld, om rand was met tulpeurijen. Op den achtergrond stond het altaar in een mystieke men ging van gekleurd daglicht het stille electrische kaarsenlicht en <ïe zacht- ontgloeiende rood, groen en gele lampjes. Voor dit altaar celibreerde de kanunik van bet kathedraal kapit tel Z. H. E. Bosman de Heilige mis, daar bijgestaan door pastoor Lips en de vroeger rector, de sub-deken Van Aalst. Nevens bet altaar, meer in de kapel, was het beeld van St. Joannes de Deo door de kunstvaardige hand: eener dame, overdekt en omgeven door een prachtig, geborduurden troonhemel van witte en roode zijde. De mis ving aan met het Veni-créa- tor, naar een eigen compositie van den heer Jac. de Jong, onder wiens leiding het boor hier zong. Dit koor bestond uit broeders van het gesticht, bijgestaan door eenige andere zan gers. Hierop bracht het koor de „Missa Festivavan Loots ten gehoore, waar na -de mis den verderen voortgang had. De mis werd o.a. bijgewoond door Mgr. J. J. de Graaf, Directeur van het Bisschoppelijk museum, Kamer- f heer van Z. H. den Paus. De mis werd besloten met het Haec Diës van Van Giessen. Na afloop van de mis ving de re ceptie aan in de alweer fraai-versier- de ontvangkamer. I-Iier namen de Broeder-overste Co- lumbanus en de onder-overste Broe der Alexius de gelukwenschen in ont vangst. Nadat ververschingen waren rond gediend nam Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen het woord, om als voorzitter van een comité, dat zich hiertoe ge vormd had, de feestgave aan te bie den. Mr. Heerkens Thijssen begon met te constateeren, dat men hier bijeen gekomen was, om een buitengewoon heuglijk feit in de geschiedenis van Haarlem te herdenken, nl. dat zich hier 25 jaren geleden een groep man nen heeft gevestigd, die zich ten doel stellen wel te doen en goedheid rond zich te zaaien in Haarlem en omstre ken. Dat dit streven der broeders sym pathie heeft gewekt, getuigt de be langstelling hier, maar ook hetgeen men buiten hoort, wanneer men zich onder het volk beweegt. „Dat zal een mooi feest worden," j had de heer Thijssen een eenvoudig man op straat hooren zeggen, „want" I had de man er bij gevoegd, dat zijn mehschen, die vrienden hebben onder alle standen. Hoewel spreker niet lang zou stil staan de geschiedeuis van het Ge- sticht, deed hij daaruit toch enkele grepen. Hij ging dan na, hoe de broeders zich hier hebben gevestigd on uitnoo- diging van den vorigen Bisschop, Z. IJ M. Bottemanne, hoe z'<< gesteund werden door de regenten van bet Hof je van Berenstein en zich eerst be paalden tot verpleging van ouden van dagen. B den bouw van het gesticht zag men iets, dat men wel in de middel- ecuwen zou verwacht hebben, maar thans niet meer, nl. dat de broeders zelf steenen en kalk aandrietren en den Broeder-overste het werk d.ed uitvoeren. Haarlem is in offervaardigheid niet achtergebleven en thans is er-een ge sticht tot stand gekomen, zoo schitte rend en schoon, als men er niet vele in ons land aantreft. Zes 'aar na de slichting was reeds e ote uit breiding noodig en nu heeft men een gebouw, dat in alle behoeften voorz-'ei. Daarna zich richtende tot de Broe ders, sprak de heer Thijssen een v arm woord over hun verre van ge makkelijke taak. Met liefde en toewij ding hebben zïi honderden en duizen den verpleegd; zelf3 wanneer de me-n- schen lijden ana de weerzinwekkend ste ziekten, willen zij hun helpen. En die hulp wordt g-"*even zond-r on derscheid le maken naar het geloof. Daarom buigt heel Haarlem zich eerbiedig, zeide de heer Th., voor hel schitterend voorbeeld, dat de Broe- d--c geven. Wanneer de Broeders bijeen ziet, kan men hun zelfs niet aanzien, wie de meerderen en wie de minderen zijn. Allen zijn gelijk. Want zij zoeken niet een aardsche beloo ning, doch volgen hooger voorbeeld niet hoop op dé eeuwigheid. Aciitereenvolgens herdacht spreker thans de verdiensten van het geeste lijk hoofd der stichting, Mgr. Bos man, die den zieken in hun (aatste uren troost biedtDr. Bückman, die gedurende 18 jaar al zijn krachten aan het gesticht wijdt, en Dr. Steffe- laar, den chirurg, die ook de Broe ders opleidt voor hun taak. Hierna deelde Mr. Th. mee, dat Haarlem niet alleen in woorden, maar ook metterdaad van haar sym pathie wilde doen blijken. Daarom is door de burgerij een niet onbelang rijke som Teld bijeengebracht ten bate van het gesticht. In het slot zijner rode herinnerde Mr. Thijssen aan het woord van Christus „Wat gij aan de minsten gedaan hebt, dat iiebt gij aan Mij ge daan", als het symbool van den ar beid in dit gesticht. Hierna overhandigde hij de enve loppe met een som gelds ten bedra ge vaii 3200, aan den Broeder-over ste Celumbonus, die zeide, deze feest gave met een woord van dank uit een oprecht gemoed, te aanvaarden ten bate van het St. Joannes de Deo- gesticht. Hierna complimenteerden verschei- denen der aanwezigen het bestuur van het gesticht. Onder hen waren vele oversten van Broederhuizen in ons land, o. a. ook van het Moederhuis te Montabauer in Westfalen, Broeder Ignatius, die een tijdlang, na 1897, overste van het Haarlemsche gesticht was en nu als vertegenwoordiger optrad van den Gen er aal-overste der orde. Verder was er de oud-kolonel F. b. A. van Steinhardt Carré. Later kwam nog ter roc-ntie Jhr. mr. J. W. G. Boreel van J-Iogelanden, Burgemeester van Haarlem, die zijn gelukwensch kwam aanbieden en ge turnde 'n z:;n honce waardeering oor het werk der broeders. Ook kwa men verscheidene Raadsleden ter re ceptie. Des middags om half 3 droeg Mgr. A. J. Gallier, Bisschop van Haarlem een Pontificaal lof op, waarbij legen- woordig zou zijn Mr. dr. Van Leeu- wen. Commissaris der Koningin in N.- Holland. De Pater Franciskaan Sim- phcius van Breda sprak de feestpredi katie uit. Daarna volgde een samenzijn, waarna de Bisschop met de Broeders aan een feestmaal zullen aanzitten. In de omgeving van het gesticht wordt veel gevlagd. Het zangkoor beeft voor dc kapel een stel altaarbelleii aangeboden. J u b i 1 e u m. I-Iedeu herdacht de heer L. Fortgens winkzanm in de afd. schilderswerk plaats van do Centrale Werkplaats der 11. IJ. S. M., den dag, waarop bij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad. Namens de maatschap pij ontving de jubilaris ©en envelop pe met inhoud en- diploma. Van de zijde der kameraden werd op verlangen van den jubilaris, niets gedaan. Kinder Oranjeboni Door den penningmeester van den Kinder Oranjebcmd „Prinses Juliana" is een gift ontvangen van 25 van Jhi. Mr. Frank K. van Lennep, voor de feestelijkheden op Dinsdag SO April o. B. AVADIA. Het boek, dat aan mevrouw Schuil werd aangeboden, is getiteld Helden der Toonkunst, van Henri Viotta. Onder de aanwezigen bevonden zich de drie directeuren der scholen voor hooger en middelbaar .onderwijs, de heeren Dr. A. II. Garrer, A. Borg man en W. C. G. H. van Mourik Broekman. G e h e e 1-on t h o u d i n g. In de Woensdagavond gehouden vergadering der afd. Haarlem van de Ned. Ver. lot afschaffing van alcohol houdende dranken, onder voorzitter schap van den lieer M. H. Groenen- daal, werden allereerst eenige mede- deelingen gedaan over den boottocht der afd. op 7 Juli naar Alkmaar. Besloten werd, om in samenwerking met de afd. Schoten een wandeltocht te houden op Hemelvaartsdag en dan tevens lectuur te verspreiden. Het voorstel van de afd. Bolsward, om de Ned. Ver. ter gelegenheid vau haar 70-jarig bestaan een vaandel ten geschenke te geven, werd aangeno men, daarvoor zal 5 worden uitge trokken uit de afdeelingskas. Door den secretaris, den heer Ves- ter, werden daarna op onderhoudende wijze eenige korte, krachtige uitspra ken ten beste gegeven, voorkomende in verschillende tijdscliriften in zake de .drankbestrijding en getiteld: Klein geschut. Na nog een opwekking om deel te nemen aan de 1 Mei-betooging en tot bezoek aan de tweede uitvoering van de onderafdeclirtg Nieuw Le.en', de toon eel vereen. werd deze verga dering gesloten. L ij n Haarlemmermeer. Aan de Centrale Werkplaats der II. IJ. S. M. alhier zijn reeds de rij tuigen aangekomen voor de lijn in de Haarlemmermeer, Ze zijn vervaar digd te Dusseldorf en gebouwd met middendoorgang en aan het einde een bal con. laatste berichten. Zie vervolg Staxisnieuws onder Uit de Omstreken SANTPOORT. Ds. W. Bax, die bedankte voor het beroep naar Tiel, ontving van zijne gemeenteleden, als blijk van waardee ring van zijn werken in de gemeente, eene fraaie, antieke, eikenhouten boe kenkast ten geschenke. BEVERWIJK. Aanbesteed is het onderhoud van het post- en telegraafgebouw te Be verwijk lot en met 31 Maart 1915. Min ste inschrijver V. P. Braun en Zn., ie Beverwijk, voor 919. SCHOTEN. Schotervoetpad. De door den Raad der gemeente Schoten destijds benoemde commissie heeft thans rapport uitgebracht over al of niet-opheffing van het Schoter voetpad, waarbij blijkt, dat over ai- gehcelc opheffing geen overeenstem ming in de commissie bestaat. Overeenstemming bestaat wel over opheffing van bet gedeelte ton noor den van den Rijksstr.weg, doch over liet. gedeelte tusschen Hoogevvoerd- straat en het dorp Schoten bestaat een meerderheid die vóór, en een min derheid die tegen opheffing is. HAARLEMMERMEER. In beslag genomen. Door den landbouwer J. S. werd gisteren op zijn land een hert, dat al daar veel schade aanrichtte, doodge schoten. Zeer waarschijnlijk is dit een der herten die uit de hertenkamp van mevr, Willink te Bemiebroek zijn ont vlucht. Door den brigadier der Rijkspolitie te Hoofddorp is het cadaver in beslag genomen en proces-verbaal van een en ander opgemaakt. 1IOUTRAKPOLDER. Bij de gisteren gehouden verpach ting van het grasgewas der wegen enz., was de opbrengst vrijwel gelijk aan. die van hei vorige jaar, nl. ƒ2352 tegen I 2308 in 1911. Daarbij werden nog verhuurd de bei men van den nieuwen weg (Laan) die 116 opbrachten. Als bestuursleden van uen polder is m<>t algemeene stemmen gekozen dc heer A. J. Bijvoet te Overveen. HAARLEMMERLIEDE C. A. Agenda der Raadsvergadering, lo houden op Zaterdag 27 April a. s., des voormiddags te 10 uur. 1 Ingekomen stukken en mededee* lingen. 2. Vaststelling algemeene politie vel ordening, enz. 3. Ontslag-aanvrage mej. M. L. Ko- nijL, als onderwijzeres aan de O. L, school te Spaarnwoude. 4. Adres van de VereenigLng tot be vordering der belangen van de beide

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1