Cotat-Cosims Hleute Tafelserviezen en Waschstelien Sas- en Eleclriscbe Lsmpee en Kronen HAARWERKEN VifêUGT komfill tegen LBERGÜLOSE KENT DE Waards NIET JongeheerenCostumes EERSTE HAARLEMSCHE GAS1NDÜSTRÏE tot het vervaardigen van alle mogelijke H.B. SOMlLüiSttS ea STUüAUMIRS Waschbare Waterverf AVADIA. De groote zaal van de Kroon leek Woensdag het nicest op een volière de vogels wareu de tientallen jonge meisjes, in witte of kleurige japonne tjes die, als vogelgeluid, hun vroolij- ke stemmen deden hooren. Daar tus- schen in de meer bezadigde klanken de stemmiger kleuren van oudere vo gels, familieleden en bekenden. Avadia, de vereeniging van leer lingen der H. B. S. voor meisjes, gaf eeu uitvoering. Er werd met zang begonnen. Eerst Avadia's clublied, waarin met prijzenswaardige ernst medegedeeld wordt, dat de leden nut en genoegen in haar vereen, samen voegen en daarna eenige liederen van den Zwitser Dalcroze, tweestem- mig, gevolgd door een drietal van Cath. van Rennes. Mevrouw Schuil- I-Iol had welwillend de directie op zich genomen en had eer van haar koortje. De meisjes zongen frisch vroolijk, ze hadden blijkbaar zelf schik in hun gezang en de toehoor ders waren dan ook met die eenvou dige liederen zóo ingenomen, dat ze niet rustten voordat er een paar, die het meest in den smaak vielen, her haald waren. De presidente van Avadia, Mej. W. Warnaars, bood daarna met een vriendelijk woord van waardeering Mevrouw Schuil, drio al de repetities geleid heeft, een mand met bloemen en een werk over muziek aan. Die oefeningen, zei de presidente onge veer, zouden ze als prettige uren niet vergeten. Ons had een van de zangeressen vroeger al gezegd: „mevrouw Schuil is een schat" Of de dirigente de har ten van haar leerlingen ook veroverd heeft. Op de eerste rijen hadden de direc trice van de school, Mej. Ch. J. Far- ret en cle leeraressen, en eenige jon gelui in feestkleedij plaats genomen, de besturen van Amicitia Juncti, ver eeniging van leerlingen van het gym nasium, de H. B. S. V. en de vereen, van leerlingen der Handelsschool. Namens hen trad nu de heer H. Bois- sevain, voorzitter van Amicitia Junc ti, op om Avadia geluk te wenschen met dezen eersten feestavond in 't pu bliek en haar een fraaie krans aan te bieden. Avadia's voorzitster be dankte daarvoor en hoopte, dat de vereenigingen vriendschappelijk naast elkaar zouden bestaan. Er werd nu pauze gehouden om gelegenheid te geven tot voorbereiding voor het tooneeistuk Hoog Be zoek, in drie bedrijven. Al stond de naam van de schrijfster er niet bij wij mogen wel verklappen, dat het Avadia's presidente was Annemietje sn Marianne Zeurig, oude dames van het beginsel; wij en allen in onze jeugd waren zooveel beter, hebben een levenslustig nichtje Christine Vroo lijk in huis, dat zij moeten opvoeden. Ziedaar het conflict tusschen ouden en nieuwen tijd. Maar de kleine Ch rist i entje maakt het wat heel erg, ais ze zich vermomt en uitgeeft voor aen oude schoolvriendin van <te tantes een barones, -die haar bezoek heeft aangekondigd. Wel heeft de dienst bode de oude dames voor de ondeu gende streek gewaarschuwd, maar juist daardoor raken ze in de war, want de echte barones wordt, als ze verschijnt, door haar duchtig beknord en onder handen genomen en het nichtje verwelkomd en omhelsd, tot dat blijkt wie de ware is en alles toch weer vriendschappelijk afloopt. liet stuk was heel aardig vol grap jes, zelfs met muziek en zang er in. Het ondeugende nichtje deed zich als een talentvolle pianiste kennen en de meisjes van de krans hadden een ge weldig succes met haar refrein: Leef' hockey, cricket, voetbal, hup H. F. C. Over het spel niets dan goeds. De twee oude dames Zeurig waren uit stekend in haar rol, het nichtje een aardig, dartel meiske het tweede bedrijf werd do.or de krans verdien stelijk gespeeld en was op zichzelf ook hot best geslaagd. Mejuffrouw I. Mollinger, uit Am sterdam, die de regie op zich geno men had, kreeg aan 't slot een wel verdiende bloemenhulde met een woord van dank van de presidente, toen werd deze zelf teil tooneele ge voerd en toegejuicht en de voorstel ling eindigde met het clublied. Maar uit was het daarmee niet. Do heer Boissevaln had de aanwezigen tot een dansje genood en daaraan werd met geestdrift voldaan. De be stuursleden -van de drie uitgenoodig- de vereenigingen openden het bal met Avadia's bestuurderessen of neen, dat hadden ze kunnen doen. In elk geval er werd nog een paar uur ge noeg!'ik gedanst. Hebben wij nu degenen herdacht die voor het voetlicht kwamen, er dient ook een woord gewijd aan een stille kracht, aan Mej. Farret, die tot het welslagen van den avond zeer beeft medegewerkt. vraag. Een kennis van mij is uit den dienst van het Indische leger naar Italië gegaan, nu verlangt hij zijn papieren. Iloe moet hij hievmedo aan ANTWOORD. Hij moet daarover schrijven aan de militaire autoriiei- ten, bijv. bij het regiment, waarbij hij gediend heeft. Pers-Overzicht 'T PANTSERSCHIP. De Nieuwe Rott. Ct. schrijft o.a.: Uit het bovenstaande is gebleken, dat in de M. v. A. niet langer uitslui tend de minister van marine, maar de „regeering" zich over het aangevraag de pantserschip uitspreekt, hetgeen te denken geeft. Geeft de politiek den doorslag bij de beslissing, wordt het schip niet alleen een portefeuillekwestie voor don minister van marine, maar een kabinetskwestie, en worden we op die wijze toch opgescheept met dit pant serschip, dan zullen we den uitslag betreuren en de overwinning van de rogeering nadeeliger vinden voor 's lauds belang, dan een nederlaag. Maar was het nu noodig, de gan- sche regeerimg bij de beslissing te be trekken? Letteren en Kunst REIN MIEDEMA. Te Rotterdam is op 76-jarigen leef tijd overleden de zeeschilder Rein Miedoma. WOUTER IIUTSCHENRUYTER. De heer Wouter Ilutschenruyter, directeur van het Utrechtsch stede lijk orkest, zal 1 October a.s. tlezo betrekking gedurende twintig jaren hebben vervuld. Men heeft te Utrecht het plan gevormd, dezen dag niet on opgemerkt te laten voorbij gaan. TOONKUNST NAAR ROME. Er wordt, naai' aanleiding van een ontvangen uitnoodiging, door het be stuur der Toonkunst-zangvereeniging te Amsterdam, dir. de heer Mengel- ,V onderhandeld over een bezoek aan Rome in Mei 1913, ten einde daar te voeren Bach's „Matthaeus- Passion"; ongeveer tweehonderd le den verklaarden tot die reis zich be- •eid. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht, VTagcn op verschillend gebied, mits voor beimwoording vatbaar, iu te zenden bij de ltedactie van Haarleru'a Dagblad, Grooto Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en soo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Kunnen ouders van een meisje,.dat me-t een jongen omgaat, haar in een gesticht doen als zij 18 jaar is ANTWOORD. Ja, tot het meisje 21 jaar is. Gemengd Nieuws HET GEVAAR DER IJSBERGEN Uit New-York wordt geseind, dat ït stoomschip „Corsica" van de Allan-lijn bij de aanvaring met ©en ijsberg lek gestootcn zou zijn. DE NIEUWE AANSLAG TE PARUS. werd besloten tot een huiszoe king bij de gebroeders Gauzy te Ivry, daar de Justitie de overtuiging had gekregen, dat zij in betrekking ston den tot de Parijsche bandieten. Dadelijk bij zijn komst, nam de on derchef Jouin van den Parijschen veiligheidsdienst de broers in hechte- daarna voerde hij de huiszoe king uit. Een van de broers Gauzy zeide: Ga naar. de eerste verdieping, ik zal dan met u meegaan. Jouin be dankte hiervoor, maar ging met Col- mar naar de eerste verdieping, waar Bonnet zich bevond, wat de politie ambtenaren niet wisten. Zonder arg waan deden zij de deur open. Bonnet loste dadelijk verscheidene revolver schoten, waarvan een Jouin doodde i een ander Colmar raakte. De inspecteurs, die beneden waren gebleven hadden niets gehoord. Bonnet vluchtte door' een klein raampje langs een muur en liet een bloedig spoor achter. Jouiu, de ondierchef van den veilig heidsdienst, is zooals we gisteren reeds meldden aan zijn wonden over leden. Uit de long van Colmar heeft men een kogel gehaald- Men wanhoopt niet aan zijn opkomen. De prefect van politie, de chef van den veilig heidsdienst en tal van inspecteurs zijn I naar Petit-Ivry vertrokken De anarchisten, die Bonnot hadden geherbergd werden niet zonder moeite gearresteerd. Nader wordt geseind: Minister-president Poincaré is gis teren naar het hospitaal van Ivry ge gaan, waar zich het lijk bevindt van Jouin. Hij wensclite den gewonden inspecteur Colmar geluk en deelde hem mede, dat hij voorgedragen was voor het Legioen van Eer. Uit een onderzoek is gebleken, dat Bonnot niet gewond is geworden. Over de omstandigheden, waaron der die vlucht van Bonnot plaats had, deelen de Parijsche bladen verschu ilende tegenstrijdige bijzonderheden mede. O.a. wordt het volgende ver teld: Na Jouin gedood en Colmar gewond te hebben, lag Bonnot uitgestrekt op den vloer van een kamer, die door een dakraampje slechts matig licht ont ving. Hij deed, alsof hij dood was en vervolgens gebruik makend van een oogenblik, waarin de agenten afwe zig warén om Colmar naar een nar- bijgelegen huis te brengen, drong Bonnot een aangrenzende kamer bin nen, door een vrouw bewoond. Hij dwong haar hem dekens te geven, waarvan hij gebruik wilde maken om uit het venster omlaag te dalen. Toen de vrouw hem antwoordde, dat zij geen lakens had, sprong Bonnot uit het venster, dat eenige meiers van den grond vexwvijderd was en vluchtte door liet veld. Daar sporen van bloed over een groot gedeelte van den weg zichtbaar zijn, meent men, dat Bon not gewond is. In een valies, dat hij iu zijn kamer achterliet, waren 206 fr. Men hoopt, dat Bonnot, die thans zonder geld is, niet in staat zal zijn zich ver te verwijderen. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatsf, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inbond dezer rubriek stolt de Redactie zieli niet aansprakelijk. Haarlem, April 1912. Geachte Redactie! In de pers is dezer dagen meege deeld, dat door mij aan den Oranje- bond „Prinses Juliana' op 30 dezer ter plechtige viering van den Julia na- dag gratis gevulde illumineerglazen zouden worden verstrekt. Dit bericht is waar, doch tot mijn leedwezen wordt ik verhinderd aan mijne plannen uitvoering te geven. Voor de illumineerglazen is namelijk eenig vet noodig en orn dit te smel ten ging ik gisterenmorgen aan het Gemeentebestuur vergunning vra gen. Doch weet u, wat de directeur van Openbare Werken mij toevoegde? „Neen, daar kan ik geen permissie voor geven, want dat is in strijd met de Hinderwet". Wat nu van die dikwerf zoo hoog geroemde Haarlemsche Oranjeliefde te denken? De kinderen krijgen van het gemeentebestuur vacantie, niet op den Julianadag, doch op een dag dies de Socialisten gewild hebben, en aan mij wordt zelfs vergunning geweigerd om een partijtje vet te smelten, waar mede ik aan de vierders van den Ju- liaudag gratis illuminatie wilde ver schaffen. Men zou er versteld van staan!... Onder vriendelijke dankzegging voor de verleende plaatsruimte heb ik de eer to zijn. Hoogachtend, JAC. KODDE. Zeergeachte Heer Springer. Wat heeft het me goed gedaan, dat u eens de aandacht vestigde op de dwaze methode van namen geven in den Haarlemmerhout door de ge meente Heemstede Sedert lang is men daar op een heel vreemden weg'. En ik behoef slechts te wijzen op de allerbespottelijkste straatnamen als Kogelstraat, Geweerstraat, Pijl straat, enz. Kinderlijk en onjuist ge vonden. Vermoedelijk heeft de Pijls- laan daartoe aanleiding gegeven, doch in Heemstede schijnt men niet te weten, dat de Pijlslaan dien naam draagt naar het Pijlkruid, dat er langs, in de slooten, groeit. Plantnamen hadden in dat kwar tier op hun plaats geweest. Nu zijn de namen er slechts bespottelijk. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, DE RECHTE NAAM. Zondagavond 2 a April, ven 8 tot II uur, met een schitterend Jlfsihiids Proiraimi. Aanbevelend, A. F. v. DIJK, Pretorisplein 10 GflANUÜNË Het nieuwe middel heeft schitterende resultaten opgeleverd. Brochure zendt op aanvrage As muil COMPANY. Apilu I weet zeer goed, dat iemand die de moderne I talen niet 'i in zaken meestal ach- terblijft. eerste kooplieden heb- I ben de uitbreiding hunner zaken aan de j van een grondige taal- kennis te danken. Een |p|: ieder jongmensch die i later eene betrekking het buitenland I wenscht te bekomen I vergete dus Stoonivaartberichten Het stoomschip Schouten, van Rot terdam naar Java, passeerde 24 April Pantellaria, Het stoomschip Flores. van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 April van Colombo. Het stoomschip Kening Willem I, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 23 April van Port Said. Het stoomschip Prinses Juliana, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 24 Anr'il te Genua. Het stoomschip Prins der Nederlan den, van Paramaribo naar Amster dam, vertrok 24 April, des nachts te 1 uur, van Havre. Het stoomschip Frisia, van Amster dam naar Buenos Ayres, vertrok 23 Anril van Santos. Het motorschip Semhilan, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 24 April te Aden. Het stoomschip Potsdam arriveer de 24 April des voormiddags van Rot terdam te New-York. Het stoomschip Teodoro de Larina- ga (gecharterd), van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 23 April van Santos. Het stoomschip York, van Japan naar Amsterdam, arriveerde 24 April te Southampton. Het stoomschip Derfflinger, van Rotterdam naar Japan, vertrok 23 April van Southampton. Het stoomschip Zaandijk vertrok 24 April van Rotterdam naar Boston en Philadelphia. Het stoomschip Gorontalo, van Ja va naar Rotterdam, vertrok 24 April van Perim. Het stoomschip Tabanan, van Java naar Rotterdam, vertrok 24 April van Perim. Het stoomschip Willehad (Canada- Lijn) van Rotterdam naar Ouebec en Montreal, passeerde 24 April, v.m. 1 u. 30 m. Lizard. Het stoomschip Pisa (Canada Lijn) vertrok 23 April, des voorm., van Sb John naar Hamburg. Het stoomschip Eemdijlc, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, arriveer de 24 April te Rotterdam. Het st. Wilis, van Java, naar Rot terdam, pass. 24 April Kaap Car- voeiro. Het st. Kawi, van Rotterdam naar Java, pass. 24 April v.m. Ouessant. Het st. Tambora van Rotterdam n. Java, vertrok 24 April van Suez. Het st. Nias, van Amsterdam naar Java, vertrok 24 April van Hamburg. Het st. Karimoen, van Java naar Amsterdam, pass. 23 April Perim. Iiet st. Calcutta, van Batavia naar Londen, pass. 24 April Pantellaria. Het st. Sumatra, van Java naar Rotterdam, vertrok 24 April van Sa- marang. Volgens draadloosbericht via Crook- haven, bevond het st. Rijndam, van Nevv-York naar Rotterdam, zicli 24 April nam. 4 uur, op ongeveer 285 mijl West van Lizard. Het st Gorredijk arriv. 24 April nam. 9 uur' v. Baltimore en Newport News te Rotterdam. Hte st. Zeelandia vertrok 24 April van Amsterdam naar Buenos Ayres. Het st. Prinzess Alice, v. O. Azië naar Amsterdam arriv. 24 April te Suez. zich aan te mei- j den voor de jfiieowa Ëursussen i Franscli, Dnitsch en Engelsch S Aanmelding tot en met 30 APRIL dagelijks tot'sav.lüu. jVoorüeeligecomMiSn. ÏHE BE8LITZ-! L4I0ÜABES leerstof OE TARIEFWET beteekent: Uw brood en Uw hemd Raken in 't Tarief beklemd. ANTl-TARIEFWETCOMITÉ. N, V. Kleermakerij en Magazijn 5 Kiviervischraarkt 5 Telefoon 1705. Nieuwste modeiien. Nieuwste dessins. f 5,50, 6,50, 7,50, 9,50, 11,00, 12,50 14,00, 16,00, 18,50, 21,00 en feoogsr f 4,—, 4,50, 5,50, 6,50 7,50, 0,50 en hooger. By iedor Kinderpakje een pet cadeau van dezelfde slof. Deze zaak wordt inet Juli ver- plaatst naar Lange Veerstr. 17 Fabriek van Gasfornuizen, Gaskooktonstelinn, Gasovnns, enz. Reparatie-Inrichting op gebied van gastoestellsn Emailleoren, Vernikkelen, Bronzen en Vergulden. Prijscouranten met attesten gratis verkrijgbaar. H H. WINKELIERS FLINKE K0RT1NC. BROUWERSVAART 126 STUIVERSMÉM Oude Groenmarkt 20 Geopend Zaterdag des avonds van 8—9 1/2 uur, voor inlagen en terug-1 betalingen. Spaarbusjes worden gra tis in gebruik gegeven. RENTE 3 Boekjes gratis QÏLD verkrijgbaar, tot elk bedrag, rente 4 Jansweg No. 28 (ook voor le Hy potheek). Geen kosten vooruit. Kantooruren van 912 en 68 en Znterdaes van 9—2 uur eurfioiidende Haarwerken onder garantie Specialiteit in alle soorten Crepé's, Kammen en Haarversiering W. KOI.DEWIIN Sapper-Haarwerbr. ANEGANG 42. Opgericht 1838. Tnl. 648. FITS-U, ite Amsfik. flnpinnnu, Prima hard Double, onberispelijke afwerking. J. J.W£B£R&Zn., Opticien, Koningstraat ÏO. Opiuiming m[epifoonaii ®ener groote partij in verschillende kleuren. Gensters ©n kleuren" kaarten gratis op aanvraag s Postbus 28, Haarlem LOCOiÜÖiSiELEiN, in elke grootte, alsmede COWPLETE IfSSTALLATIÈM voor WATEKSKtfALiMQ Yan elke capaciteit, te huur en te koop TH. VERHOEVEN. Utrecht. SI. .S. LAMP, Barfeljorisstraat 18. Tel©!. 626 Hst ophangen ®n montesren van Gaslampen wordt niet berekend.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7