van Zaza bad een beslist succes. I)e zaal was voor den tijd van het jam* Mink bezet» Uit de Rechtszaal P. B-, uit Velsen waa door den Kantonrechter wegens een jachtwet- overtreding veroordeeld. Van dit vonnis was bek!, in hooger beroep ge komen "ij de Rechtbank, omdat de veldwachter Wagner een en ander z. i. niet had kunnen constateeren en hem ..gezocht" had. fit bet verhoor bleek, dat Wagner in een seinhuis der H. IJ. S. M. ])C-kl. en een ander persoon met een geweer zag loopen, dat hij toen naar he was toegesneld en later bij de vrouw van bekl. was gekomen en uit een schuur achter het huis een ge weer had weggenomen, een geweer, dat volgens de vrouw, niet het geweer was. dat haar man. die in geweren handelt, bij zich had. De veldwachter Wagner daarento gen hield vol. dat het geweer, dat •ïii uil het schuurtje haalde, hetzelf de was als hetgeen, dat hij op den jpenbaren weg in handen van bekl. iui'i gezien op 50 pas afstand. liet 'J. M. vorderde bevestiging van hei vonnis ft quo. De verdediger. Mr. Feits, zei, dat hij wel geloofde, dat bekl. zich aan jachtwetovertreding had schuldig ge maakt, maar vast staat, dat de veld wachter dat niet heeft kunnen consta- teereu, omdat de glazen van het sein huis bevroren waren, omdat de veld wachter le ver af was. en hij dus nimmer pertinent kan verklaren, dat bek), zich bevond op den openbaren weg mot een voor gebruik gereed zijnd geweer Wanneer de veldwachter niet eigenmachtig in de schuur was geko men. dan had bekl. hier niet gezeten. Daar toch echter niets bewezen is, \rcog de verdediger vrijspraak. Hierna bad bekl. B. zich wederom te verantwoorden voor beleedigmg van den veldwachter Wagner dien hij op zekeren dag had toegevoegd do woorden „Jij hebt mijn geweer uit de schuur gestolen, ik vermis ook geld en andoren rommel ik zal je bij den burgemeester aanklagen." Terzake van deze boleediging vor- deide het O. M. 1 week gevangonis- st raf. De verdediger, Mr. Feits, er op wij- zonde, dat de veldwachter mot, zoo- als in de dagvaarding staat, op sur veillance was, meende, dat nu op de ze dagvaarding geen veroordeeling kon volgen. H. G., gedetineerd, hoorde wegens diefstal met braak, gepleegd in de Zaanstreek, 8 maanden gevangenis straf tegen zich eischen. De verdediger, Mr. Feits, er op wij zende, dat aan de verklaringen der gedetineerde getuigen, bij wie wraak voorzit, niet te veel waarde gehecht moet worden, refereerde zich overi gens aan het oordeel der Rechtbank. ORGELBESPELING op Dinsdag 7 Mei 1912 des nam. van 1—2 uur, in de Grooto- of Sint-Bavo- krok alhier, door den Heer W. Ezcr- mun: Programma: No. 1. Preludium en Fuga, A. Hosse. No. 2. Adagio, C. A. Fischer. No. 3. Sonate No. 2, Ch. Finlc. a. Allegro con brio. b. Adagio. c. Allegro risoluto. No. 4. Aria uit Matthüus Passion, J S, Bach. No. 5. Traumerei, R. Schumann. Het Tooneel Dc Voorstelling van Jacob van Lennep. Wij stonden gisterenavond voor oen moeilijke keus; in den schouwburg weed Zaza gegeven door de Rotter dammers met mevrouw Marie van Eysden-Vink in de titelrol, terwijl Ja cob van Lennep' haar slotvoorstelling van dit seizoen in de-Kroon gaf Daar w 11 gedurende dit geheele jaar door verschillende omstandigheden telkens verhinderd waren de opvoeringen van Van Lcnnep bij te wonen, hebben wij voor- dezen keer eens bij uitzondering de vr.orkeur gegeven aan de dilettan ten en zijn wij daarom gisteren naar de Kroon gegaan. .Tncob van Lcnnep had voor deze laatste voorstelling haar keuze laten vallen op Ilaar Vuiler, ecu uit het Fronsch vertaald tooneelspel van Al bert Guinon en Alfred Bouchinès. Dit bert Guinon en Alfred Douchinet. Dit is nog nooit in ons land door di lettanten opgevoerd. liet verdient zeer zeker waardeering van vereee- gingen als Van Lcnnep en Cremer want ook Crcmcr kondigde voor 't volgende seizoen eenige stukken aan, zooals Oio fünf Frankfurter cn L'Ali- bi. die lot heden nog nooit op het ré pertoire van Hollandsche gezelschap pen voorkwamen dat zij breken met de bij vele rederijkerskamers be staande gewoonte om haar leden steeds ouden kost. en dan nog wel meestal uit den treure afgespeelde Unit -ciikluchten, voor te zetten. Dit Fransche tooneelspel heeft onge twijfeld zeer goede kwaliteiten; het is een ernstig werk met fijne karakter- teckenmg, dat hoewel in de oplos sing vrij zwak -- meerdere mooie too- ncelen beval en wij kunnen ons dan ook zeer goed begrijpen, dal men zich tol een vertaling van dit werk aange trokken heeft gevoeld. Of hot echter juist gezien is, Uit tooneelstuk Van Lennep ter opvoering aan te bieden, is een tweede vraag. Haar Vader eischt van de spelers kwaliteiten, waarover de werkende leden van Van Lennep hoe verdien stelijk ook in ander soort werk niet beschikken, liet is een salonstuk met betrekkelijk weinig handeling; het verlangt groote distinctie, zeer be schaafde dictie, veel begrip en bo venal fijn genuanceerd, l'ransch, d. \v. z soepel, elegant en licht spel. Van dut lichte, dat sierlijke, in één woord, dat Fransche zagen wij weinig in het spel der dilettanten, die Orsier, de Gucrun- de's. De Bourdin Pullier's Thouzery en Paulettc want ook deze madme Si- ma tze is een Parisienue moesten voorstellen, evenmin als wij in de IIol- landsche burger ka ótteÈ in het 3e cn ie jedrijf veel hebben bemerkt van de groote luxe cn geraffineerden smaak, waarmee volgons den tekst dit kleine, zeer elegante salon aangekleed meest 2ijn. Alleen Jeanne maakte door haar beschaafd spel een gunstige uit zondering. Wij willen deze tekortkomingen den werkenden leden van Van Lennep niet te zwaar aanrekenen; wij weten maar al te goed, boe het slech(3 aan weinige Hollandsche acteurs en actri ces gegeven is, zich gemakkelijk en goed in een Parijsch salon te bewe gen en wij kunnen dan ook moeilijk van deze liefhebbers verwachten, dat zij het den beroepsspelers zullen ver beteren. Hun grootste fout is geweest, dat zij dit stuk hebben gekozen. Het gegeven van het stuk der heeren Guinon en Bouchinet is vrij eenvou dig. De heer en mevrouw Orsier zijn na een zeer ongelukkig huwelijk van umuze jar-.ii gescheiden. Uit dit hu- v el'ik is echter oen dochtertje Jc-anne geboren, dat bij de schei ding door de reciitbank aan de moe der is toegewezen onder beding, dat de vader het recht heeft om zijn kind, wanneer het op een bepaalden leeftijd is gekomen elk jaar gedurende één maand bij zich te hebben. Orsier heeft van dit recht nooit gebruik gemaakt IIij heeft na de echtscheiding Frank rijk verlaten en na dien tijd nooit inter iets van zich laten hooien. Rus tig en tevreden hoewel onder vrij bekrompen omstandigheden leven moeder en dochter samen te Parijs. Bij het begin van het stuk verlooft Jeanne zich met Liegeois, een eenvou- digen, jongen man Heel warm is Jeanne's liefde voor dezen braven, maar door en door burgerlijken jon gen niet. Men voelt, dat Lïégeois Jeanne's drang naar luxe, comfort en verfijnde beschaving nooit zal kunnen voldoen en het laat zich aanzien, dat het aanstaand huwelijk van deze jon gelieden even ongelukkig zal worden als dal van de oude lui Orsier, wan neer plotseling het bericht komt, dat Orsier in Parijs terug is en van zijn recht gebruik vvenscht te maken om znn dochter een maand hij zich te hebben. Jeanne kent haar vader niet; zij weet alleen, dat hij haar moeder zeer veel verdriet heeft gedaan en dat zij door zijn toedoen een droeve, troostelooze jeugd heeft gehad. Met te genzin gaat zij dan ook naar den on bekenden inan, in wien zij alleen de vijand ziet van haar moeder, die zij zielslief heeft. In het begin is de verhouding tus- schen Orsier en zijn dochter zeer koel en gereserveerd. Jeanne heeft maar één verlangen, namelijk om zoo spoe dig mogelijk naar haar moeder terug te keeren. Maar na eenige dagen ver andert dit. Zij heeft bij haren vader de luxe het comfort en den eleganten chic gevonden, die haar moeder haar nooit heeft kunnen verschaffen; au fond is Jeanne veel meer de dochter van haar vader dan van haar moe der. Gok Orsier voelt in den omgang met zijn dochter, v/at hij in zijn woelig jonggezellen-leven heeft gemist. Dit kind. dat geheel zijn evenbeeld is, trekt hem hoe langer hoe meer aan en lm ziet met zorg op tegen het oogen- blik dat zij zal moeten vertrekken. Als de maand verstreken is, komt mevrouw Orsier haar dochter halen, doch dan bemerkt Orsier, dat Jeanne liefde heeft opgevat voor Thouzery, een jongen man, dien zij in zijn huis heeft ontmoet. Orsier begrijpt, dat 't geluk van Jeanne niet bij haar moe der ligt, maar bij liem en om haar dit geluk te kunnen geven, stelt hij zijn vrouw oor om weer samen te gaan leven ter wille van het kind, dat zij heiden lief hebben. En terwijl Jeanne de hand van haar moeder legt in die van haar vader, zakt het gordijn. Zoo althans is ongeveer de inhoud van dit tooneelspel, wanneer het goed gespeeld wordt. De Van Lennep-leden maakten er echter heel iets anders van en wisten de intenties \an den schrijver niet lot hun recht te doen komen. Ook werd er veel te langzaam ge speeld. De voorstelling had bij het vu eischle tempo om 11 uur geëindigd kunnen zijn; thans duurde zij tot na middernacht. Door dat veci te langza me tempo koorde men soms vrij vreemde dingen. In den dialoog wur- d ïi verschillende zinnetjes in het micL uen a or apt afgebroken; liet spreekt van zelf, dat du tegenspelers dan on middellijk moeten doorgaan, zoodat het schijnt, alsof zij elkander in de rede vallen. Het is toch wel wat mal, als een advocaat zegt: „Veroorloof mij, dat"... en dan plotseling zwijgt, zonder dat iemand ui aan dunkt om lu antwoorden. En in don dialoog la te men nooit verbuigingsuitgangen hooien en zegge men vooral niet: gij kwaamt, en gij na ami. Le vcreeriiging Van Lennep be schikt over genoeg goede krachten om fiinke opvoeriugen te geven, maar zij kieze dan stukken, die in haar lijn liggen. Laat ons eindigen met een woord van lof en wel aan het adres van de dilettante, die de rol van Jeanne met zooveel begrip en distinc tie speelde. Wij konden ons begrijpen, dal haar vader „dol" op haar was cn dat zij twee verloofden op één avond had. En nu volgend jaar: wedstrijd en jubileum. Dat belooft heel wat voor de leden van Van Lennep. J. B. SCHUIL. Rubriek voor Vragen Geabónueerden liebben liet voorrecht, /ragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar. ïn te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaa'.s van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Met Nieuwjaar gaf ik mijn dienstmeisje nog haar fooi, daar ik nog geen plan had haar op to zeggen. Met 1 Febr. zei ik echter haar dienst op, zoodat ze met Mei weggaat. Mag ik nu haar Nieuwjaarsfooi afhouden? ANTWOORD: Neen, die fooi moet u haar laten behouden. VRAAG: Mevrouw heeft mij met Februari gehuurd. Nu moet ik met Mei vertrekken. Heeft mevr. het recht den Godspenning van mijn loon af te houden? ANTWOORD: Ja. VRAAG: lie ben in betrekking als juffrouw en heb 15 Maart mijn be trekking opgezegd. Omdat dit wel wat kort was zou ik tot 15 Juli blijven. Dit vond mevrouw goed. Nu zegt me vrouw, dat ik met 1 Juni weg kan gaan. Moet ik hier genoegen mee ne men of moet mevrouw mij tot 15 Juli loon en kostgeld betalen? ANTWOORD: Nadat vastgesteld is, dat u op 15 Juli zondt gaan is er sprake van een dienstbetrekking voor bepaalden tijd gesloten, zoodat van ec-n willekeurig veranderen van den datum geen sprake kan wezen. VRAAG: Ik heb een dienstbode ge huurd voor dag en nacht. Zij krijgt haar geld met de 3 maanden. Nu wil ze alleen dagdicnstbode blijven en haar loon op dc'3 maanden behouden. Kan ik haar mei de 11 dagen opzeg gen? ANTWOORD- Neen, met de zes we ken. VRAAG: Heeft mevrouw hel recht een dienstbode haar betrekking op le zeggen? ANTWOORD: Zeker, dat recht blijft onverkort, als men overigens maar niet buiten de wet gaat. VRAAG. Een meisje, dat met Fe bruari in betrekking is gekomen, heeft: dat recht, met half Juni te vertrekken, of moet ze tot Augustus blijven ANTWOORD. Zij moet tot Augus tus blijven. VRAAG. Welke treinen hebben a.s. Zaterdag aansluiting met de lijn Anisterdam-Zutphen-\\ interswijk. ANTWOORD. Dat kunt u toch wel in een spoorboekje nazien, of an ders informeelen aan het Reisbureau op het Stationsplein. VRAAG. Ik ben ine» groot verlof, doch nu verhuisd, muur loch in deze gtnieeute crebleven. Ben ik nu ver plicht, oin bij liet bureau van militaire zaken nog aangifte te doen ANTWOORD. Wij meenen van met. VRAAG. Heeft een werkvrouw die door eenige reparatie aan het buis door mevrouw afgeschreven wordt, recht op loon voor den tijd dat deze werkzaamheden duren? Zij 13 voor 1 dag per week voor vast aangenomen. ANTWOORD. Noen, wij moeten u afraden daar werk van te maken. U zult er geen succes op hebben. VRAAG. 't Ouderlijo huis is iemand ontzegd, die nog niet mondig is; zijn die ouders verplicht voor hem tot zijn 21ste jaar te zorgen? En hebben die ouders het recht hem terug te halen? ANTWOORD Op beide vragen kunnen wij bevestigend antwoorden. VRAAG. Ik ben van mijn man weggoloopen, omdat hij mij mishan delde. Zou ik nu wegens aanhouden de mishandeling kunnen scheiden? ANTWOORD. Misschien wel, als de zaak, maar ernstig genoeg is en voor eenig bewijs vatbaar. Ga Vrijdag middag halftwee eens naar 't bureau van consultatie om uw belangen voor te dragen. Het bureau vergadert Jans straat, Paleis van Justitie. VRAAG. Do familie van mijn dienstbodo woont hier ver vandaan. (Nu ga ik op reis en het huis wordt gesloten. Moet ik haar behalve het kostgeld ook nog de hoogs reiskosten vergoeden? ANTWOORD. Dat is althans zeer billijk, want het meisje moet toch thuis komen en de zaak gaat immers van u uit en niet van haar? VRAAG I. Wanneer in de statu ten eener Naaml. Venn, (welke- ko ninklijk goedgekeurd zijn) de koop som cn de aandeelen waarvoor beide comparanten deelnemen vastgesteld zijn, en 11a de Koninklijke bewilli ging, de koopsom wordt verminderd, mag dan de notaris bij die statuten een los stuk opmaken waarin koop som en aandoelenverdeeling door hem worden veranderd? ANTWOORD. Dat is een zeer on duidelijk© vraag, wat een koopsom hier bcteekent begrijpen wij niet en evenmin wat die koopsom met de statuten te maken heeft. Dit kunnen wij u wel zeggen, dat onze notarissen niet gewoon zijn dingen te doen die zij niet mogen doen en wij dus geen oordeel zouden durven uitspreken zonder volledige kennis van zaken, die u ons niet heLt verstrekt. VRAAG II. Een notaris bood mij een gezegelde aele, waarin ik go- dsvongeil werd een geheim hetwelk voor ïuij van groot belang is aan der den te leereu, ter onderteekening aan. Dit werd door mij geweigerd en de act© door mij behouden. Eenigen tijd later komt die notaris met een stuk van deuzelfden Inhoud, niet verze geld e van mijn handteekeulng voor zien, doch met dien verstande, dat de acte aan de binnenzijde is geschre ven en mijn handteckening aan de andere zijde staat. Kan ik tegen deze knoeierij een klacht indienen? ANTWOORD. Wannéér u een klacht tegen een notaris meent te kunnen inbrengen, dan gelieve u zich rechtstreeks te wenden tot den Edel- Achtb. Heer Mr. J. W. Losecaat Ver meer, President der Arr. Rechtbank alhier en voorzitter van de Kamer van Toezicht. VRAAG. Ik ben in een familie zaak betrokken. Mijn vordering is arbeidsloon. Moet men mij mijn vor dering geheel uitbelalen of mag men dit per pCt. doen? ANTWOORD. Dat kunnen wij u zoo niet zeggen, omdat u ons to wei nig bijzonderheden omtrent het ver band tusschen de familiezaak en uwe vordering mededeelt. Dit kunnen wij u wel zeggen dat arbeidsloon op zich zelf preforend is en dus op zich zelf ook ten volle moet worden uitge keerd. Uit du Omstreken SCHOTEN De Raadszaal ia een praattooneel, Elk lid speelt zijn rol en krijgt zijn deel. Deze regelen zijn op Scholen's raad van toepassing. Jong Jonge, wal kan daar ge boomd worden. De sluizen van wel sprekendheid staan den geheelen avoud ope.i, c-n ue jiuoin-ke tr.buiie dicht i> -zet is vol aandacht voor de w.y/. 0 1 Jeu daUi gesproken. De ucer CobéléllS WOS ZOO VflJ 5 minuten te laat te komen. Dies wacht ten wij geduldig cp de komst van dezen EoelAchtbare, alvorens de Voorzitter de bijeenkomst opende. Nauw was hij gezeten uf de Burge meester begon met de voorlezing der notulen, oic goedgekeurd werden. Ingekomen waren een paar stuk kon, een opgaaf van hooiden van scholen aangevende het aantal open plaatsen in ue klassen op 1 April RuZ; een schrijven vaa den Min. van Fi nanciën meldend dat zoo spoedig mogelijk tot een onderzoek inza..e de classdicatie uer geiueemen van Ne derland voor de peraoneele belasting en dus ook voor Schotc-n zal worden overgegaan; oen proces-verbaal van kusopneming der gasfabriek en van den Gemeente ontvanger over het lste kwartaal 1911. Verder een adres van kantoor- en handelsbedienden en een van winke liers betreffende de vervroegde win kelsluiting. De Handels- en Kantoorbedienden vroegen een wettelijk vastgesteld sluitingsuur. (Van s avonds 8 tot 's morgens 7 uur). De winkeliers verzoohten een com missie van vóór- en tegenstanders en van Raadsleden te benoorden ten ein de een onderzoek in te stellen. Beide adressen werden aan B. en VV. ge/.onoen om advies. Aangaande een adres der vrijwillige brandweer, waarin gewezen werd op het te wei nig toezicht dat op het brandblusch- materiaal wordt uitgeoefend, waar door het niet steeds in goeden staat is, en waarin tevens verzocht wordt daarvoor een vast persoon aan te wijzen, wees de voorzitter cr op dat het wisselvallige weer ook van iuvioed is geweest op enkele bezwaren in het adres vermeld en dat verder de timmerman der gemeente tegenwoor dig met dit werk is belast. De Voorzitter stelde voor B. en W. op te dragen een regeling te treffen inzake diet materieel, hut toeziicht daarop, en voor eene betere berg plaats van den ladderwagen te zor gen. De heer De Braai weet wel dat er veel aan het materieel mankeert. We zullen het echter zoo goed mogelijk maken. Eene geheele reorganisatie is noodig, maar dit schrijven maakt de zaak niet beter. Laten wij een en an der volgens het idee der heeren Box en Poth inrichten. De heer Verton was het niet met den heer De Braai eens. Integendeel hij juicht het toe, dat het gemeente bestuur op de gebreken aan de brand weer wordt gewezen. Spr. is van meening dat B. en W. de bevoegdheid moet worden gegeven alles te doen 0111 de brandweer zoo goed mogelijk te maken. De Voorzitter was met dit voorstel van den heer Verton zeer ingenomen, en vroeg een crediet van hoogstens f 180 voor het onderbrengen van den ladderwagen, en machtiging om een verdere regeling inzake de brand weer te treffen, waarbij B. en \V. b.v. zich voorstellen de brandspuit eens per maand te doon schoonmaken ouder toezicht van een der brand meesters. Dat is dan tevens leerzaam voor hen. Aan B. en W. werd de gevraagde machtiging verleend. Een adres van Spriugveld om in gemeentedienst te mogen blijven zal in geheime verga dering worden behandeld. Daarna kwam punt 2, het voorstel van B. en W. in verband met het advies der commissie inzake verbe tering der gemeente financiën aan de orde. De commissie achtte eene verhoo ging van de opcenten der Personeel» belasting niet geweuscht, ook niet van de begrafenis-rechten, evenmin van de schoolgelden. Eene verhooging van het vergun ningsrecht is ook niet mogelijk. Maar wel kan in de verordening betreffen de de diensten der Gemeentoreiniging eene wijziging worden gebracht voor het ledigen van beerputten. Daardoor zou op een opbrengst van f C000 kun nen gerekend worden, maar daarvoor is wel een uitbreiding van den reini gingsdienst noodig. Daar dit onder deel van het voorstel nog al ingrij pend was, werd op uitstel aangedron gen. De heer Hooy o.a. wenschte aan houding van dit puut om een en an der beter te kunnen bestudeeren. Dit voorstel werd ondersteund, en daarna door B. en W. overgenomen. Verder stelde do commissie voor eene wijiiging in de verordening be treffende bet gebruik van gemeente grond of gemeente-water, waardoor evenwel niet veel verhoogiug wordt verkregen. Ook hier gingen stemmen voor aan houding op. De heer Poth betreurde de aanhou ding. De commissie heeft haar werk zoo goed mogelijk verricht» Uitstel is voor de commissie niet-aangenaam» De heer Verton achtte het punt niet zoo belangrijk om dit nu niet te he- handelen. De heer Teeuwen achtte het voor stel wel ingrijpend. Toch werd besloten het te behan delen. De heer VERTON is tegen de ver hooging van 5 op 7 1/2 cent voor hel in gebruik nemen van gemeentegrond door stalletjes. Dan is het beter, het fabrieksterrein aan het Spaarne te belasten. De heer HOOY wilde juist die raarktmenschen een weinig weren, omdat zij den handeldrijvende» mid denstand schade doen. De heer LOUW EPSE had allerminst van collega Verton een voorstel, om de rails aan het Spaarne te belasten, verwacht. Dat zou de industrie scha den. De VOORZITTER antwoordde, dat dit alleen zou slaan op rails aan de Paul Krugerkade, maar riet aan den Spaarr.dammerweg. Dat behoort aan Haarlem en wij zouden het niet gaar ne overnemen. De heer VERTON antwoordde den heer Louwerse, dat de industrie in Schoten niet zai worden tegengegaan door eene rails-belasting Spreker be grijpt niet. dat de commissie op zulke kleinigheden is gevallen. Wie het kleine niet eert, Is het groote niet waerd, repliceerde daarop de heer DE BRAAL. De heer VERKOOY zeide, dal het weliswaar kleine middelen waren, maar we hebben ze zoo maar terloops medegenomen. De heffingen voor stal letjes. u-n voor stoelen, zijn in verge- lit'uog met Haarlem niet te boog Spreker adviseerde lot aanneming van de voorstellen der commissie. De heer VERTON wenschte nojr eens het woord. De VOORZITTER zeide. dat men zich moest beperken, hii was geen ste nograaf en zou zoo geen juist verslag meer kunnen geven. De heer VERTON Ja, m'nheer de Voorzitter ik verwacht van u gceu stenografisch verslag. Dat zou u niet. kunnen. Maar dit wil ik wel zeggen, dat de gedachtengang van den heer Verkooy niet goed s, de vergelijking met Haarlërh gaat niet op. Spreker diende daarop een voorstel in, 0121 de heffing voer stalletjes te houden op 5 cent, voor stoelen voor café's te handhaven op den ouden pi ijs, en voor rails per strekkenden Meter te heffen 25 inplaats van 20 cent liet eerste en laatste gedeelte van dit voorstel werd niet ondersteund en derhalve niet. behandeld, het middel ste gedeelte verworpen met 10 tegen 3 stemmen. De geheele verordening en die op de invordering werd nu aangenomen. Tn de verordening van den hoofde- Hjken omslag wordt vomresVi] een bedrag te heffen van 30.000, inplaats van 20.0009: voor noodzakelijk on derhond af te trekken ƒ400 inplaats van 300. en voor kinderen eene ver mindering van hoogstens 100, waar door 3000 minder ontvangen zou worden. B. en W. stellen voor, de voorgestel de wirzigïngen niet aan te nemen. De heer HOOT wees er op, dat men gedacht had, dat de commissie won deren zou doen, maar ze heeft niets gedaan. Het voorgestelde is geen stap vooruit. Spreker meende, dat het bedrag van 30.000 wel on 140.000 zou kunnen worden gebracht. Concludeei eude, zóu spreker de be perking van den kinderen-aftrek wil len laten vervallen, het bedrag van het suppl. kohier van ƒ6000 op ƒ8000 willen bepalen en dat van den hoofde-: lijken omslag van ƒ30.000 op 40.000. waardoor eene wijziging in de eerste jaren on noodig is. Na enkele discussies werd het voor stel van den heer Hooy aangenomen met 11 tegen 2 stemmen. De gewijzigde verordening en die op de invordering werd nu aangeno- De verordening op de leges ter ge meente-secretarie en kosten van den IJ. Stand eau huwelijksvoltrekking builen den bepaalden lijd ƒ5 en bui ten de aangewezen lokalen 10 meer werd aangenomen. Geen nieuwe verordeningen op de plaatselijke belasting en op de publie ke vermakelijkheden worden voorge steld. at de hondenbelasting betreft, voorgesteld wordt ƒ3, en voor een hond grooter dan 50 c.M. ƒ5. De heer OLIE achtte dit te hoog. Ook anderen waren van meéhing, dat er don niet meer geld in de gemeente zou komen, maar wel minder honden. Een voorstel om een zelfde bedrag voor alle honden te heffen, werd ver worpen, cn het voorstel der commis sie aangenomen. Politie-hondeii zullen worden vrij gesteld. De verordening'werd goedgekeurd. Verder werd nog bepaald, dat de ambtenaren van den Burg. Stand voor eiken dag, dat zij huwelijken vol trekken 4 zullen genieten, nadat een voorstel van den heer OLIE, om dit bedrag op 3 te bepalen, was ver worpen. De instructie van den gemeente-ont vanger werd in zooverre gewijzigd, dat voortaan op bepaalde uren aan 't Gemeentehuis de hoofdelijke omslag zal moeten worden betaald en derhal ve niet meer aan zijn huis. Besloten werd de leeftijdsgrens voor kinderen, die onderwijs genieten te Haarlem, en waarvoor de gemeente bijdraagt, te bepalen op 18 jaar, dus tot cn met 17 jaar. En hiermede, te 10.10, was punt 2, zegge twee afgehandeld. Daarna kwamen eenige verzoek schriften om afwijking van de Bouw en Woningverordening, welke werden toegestaan. Hierna kwam het uitbreidingsplan aan de orde. B. en W. stellen voor den ge projec teerden weg naar Bloemendaal bij het plan Brediuste wijzigen als ver zocht is; maar de overige gevraagde wijzigingen niet goed te keuren, cn aan het verzoek van Mevr. Enschedé niet te voldoen. De heer l'OTH zeide, dat de heer Bredius wel kan vertrekken als het voorstel van B. en W. werd aangeno men, zijn buitenplaats is dan geheel weg. De heer HOOY wensente ter plaat se eerst gaarne inlichtingen te ont vangen. De wiizigfng ten zuiden urn het Huis ter Zanen willen B. en W. overnemen, niet die ten Westen en Noorden van dit Huis. Het is het ee nige stukje historie, dat wij hier lub ben, nog uit den tijd van Kloris. Bij dit plan komt het a«n een hoek van een straat. Maar dit ge-bouw moet blijven bij een brugje un bij hoo rnen. Zoon historisch gebouw bc-hu >rt niet in een sti aat De VOORZITTER drong op af na n deling aan. Zonder aanzien dos ier- soons is de teekening gemaakt Ae hebben getracht lu behouden wat kon. Een bezwaar bli|U het de gepro jecteerde wegen nu op een ander tor rein te gaan brengen. Na een langdradige discussie, ves tigde du VOOKZliiEU er nog eens du aandacht op, dat men op de plaats zelve niets wijzer wordt, wel door Ue teekening Teil slotte werd in stemming ge bracht of het plan ai dan niet heden avond zal worden vastgesteld i-ij meerderheid van stemmen werd besloten het punt af te handelen. liét voorstel-Hooy werd niet in be handeling genomen. Het voorstel Poth, betrcffe. de ee nige wijzigingen in het vcc gestelde plan, en waardoor zooveel mogelijk aan de wenschen van den heer Bre dips wordt gevolg gegeven, werd uaurn'a aangenomen, en vervolgens 'I uitbreidingsplan in zijn geheel vastge steld Daarna werd hel gemeenteverslag aangeboden. liet verzoek van den meter-contro leur A. Steffer zal m geheime zitting worden behandeld Ten slotte word hul verzoek tot p- hcfiing van hel Schuier voetpad be handeld, en werden ue meeningen der voor- en tegenstanders medegedeeld. De commissie, die een rapport daar over uitbracht, adviseerde enkele ge deelten open tc- houden, andere go- d-.eJten te sluiten. B. en W. adviseeren echter het pad aan den openbaren weg te onttrekken voor zoover bedoeld pad voor open haal verkeer was opengesteld. De heer LOUWERSE is ook voor al- goheele opheffing De heer VERTON is tegen ophef fing omdat do aanwonenden dit mei bepaald verlangen, en er ook vele te genstanders zijn. Het voorstel van B. en W. 111 stenv ming gebracht, werd verworpen me! 10 tegen 3 stemmen. Daarna kwam het commissie-voor stel in stemming. Dat betreft ophef fing van liet deel van SpaanscbevaarU suaal tot Iioogcwoerdstraati Dif werd aangenomen. Van Hoogevvoerdstraat tot Zwitser- sch>- boerderii, betrof het tweede ge deelte. Ook Uit werd bij meerderheid van stemmen opgeheven met 8 legen 5 stemmen. Over het derde gedeelte van liet Ca- valcrietorrein af tot waar het pad aan den straatweg grenst, besliste de Raad eveneens tot opheffing. Een zelfde besluit werd genomen over het 4e gedeelte van de boerderij van den heei Teeuvver af tot aan de boerderij van Jansen. Tot leden der reclame-commissie voor den hoofdelijken omslag, werden benoemd de heeren Steen, Wolff en Verkooy. Eu hierna om hall' twaalf ging de Raad in geheime zitting over en zijn we heengegaan, liet was welletjes. Schoten's raad schijnt nog niet ge noog doordrongen van het feit, dat in kortheid kracht schuilt, en dat men door breedsprakigheid alleen komt tot middernachtelijke vergaderingen. HEEMSTEDE Gunning. De bestrating met bijlovering van steonen enz. aan de Meester Luttc- luan en do levering van straatkolken is opgedragen aan den heer E. Kievit voor 673. Zetter. Tot lid van het college van zetters alhier js benoemd do heer I». do Wil de, lid van den Gemeenteraad, Stoomvaartoerichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN, liet si. Ternate, va» Hamburg en Antwerpen naar Java, passeerde 1 Mei Porim. Jlet st. Birma, van Rotterdam naar Java, passeerde 2 Mei Oitavos. Het st. Djocja, van Hamburg via Southampton, naar Java. arriveerde 1 Mu i te Sa bang. Het st. Tnbanan, van Java naar Rotterdam, passeerde 1 Mei 's avonds 11 uur, Stroinboli, en wordt heden middag 12 uur te Marseille verwacht. De mail wordt Zaterdagavond te Rotterdam verwacht. Het st Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, vertrok 2 Mei voorin. 9 uur van Boulogne Het st Bülow arriveerde I Mei v. Rotterdam te Hong Kong. liet st. Prinzess Alice, v. Japan n. Amsterdam, vertrok 1 Mei v in Genua. Ilet st. Flores, van Batavia na:ti Amsterdam, passeerde 2 Mei Per hu llet st. Koning Willem III arriveer de 2 Mei van Amsterdam te Sa bang. Het st. Oranje, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 2 Mei Finistorre. Het st. Kariinata arriveerde 2 Mei van Amsterdam te Hamburg. Het st. Koning Willem I, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 2 Mei van Tangor. liet st. Soetnbawa, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Mei Point de Gallo. Het s:. Vondel, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 Mei Perim. liet s:. 1 aiiiulus arriveerde 28 April van Ams;eruam te Batavia. Het st. Rotterdam arriveerde 2 Mei van New-York te Rotterdam. I Hot st- Stolerdijk arriveerde 2 Mei voorin, van Rotterdam to Philadel phia. liet st. Zijldijk (Burg-lijn), van Rot terdam via Hamburg ï.aar Savannah pureerde 2 Mei nam. 5.30 I.izard. Het st. Delfland, van Amsterdam n. Buenos Ayres, arriveerde 2 Mei te Leixoes. Het st. llollandia, van Buenos Ayres naar Amsterdam, vertrok 2 Mei van Lissabon. Het st» Campanello vertrok 2 Mei v. Rotterdam naar New-York.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7