Se Kwartjes-Adïsrtentiên NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. van HAA^LEÜ'S DAGBLAD 29e Jaargang, No. 8861 Verschijnt dagelijks, behalve op -Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 10 MEI 1912 C HAARLEM S DAG ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: 3*^3 Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement oor Haarlem - - 1-40 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per r-gel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der 0 Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 13U AdvertentiÈn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.85 "fiSSBgr 50 Cii voor 3 plaatsingen 4 coolant ptaaut Afzonderlijke nummers0.02J* V 9F& V i - - üeillustrcerd Zondagsblad, voor Haarlem037!* Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per pos) „0.45 Intercommunaal TelefoonnoiBiBer der Redaetie600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ilfe Drukkerij: Zuider Baherspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitkirrend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7673, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DERDE BLAD. binnenland SIG -V It F X MA KERS ACTIE. De sigarenmakersgezellen te Am sterdam hebben besloten de stedelijke uctic te Amsterdam voor loonsvêi hoo ging voorloopig te staken, maar mede te werken tot een loonactie over liet geheele land. BIJENTEELT. De Vereenjgfng voor bevordering van hijenteelt in Nederland yergader- 1 te Utrecht. Het aantal afdeelingen thans 77 met 4208 leden. Dé heeren G. de Grancy (voorzitter) en'N. A. F. Duyfhuis Beynen werden l!s hoofdbestuursleden herkozen, ter wijl in de plaats van den heer C. de Kenipenaor, die wegens drukke bezig heden had bedankt, gekozen werd de heer Kingnxa. EEN GESCHIL. Uit Zeist meldt men aan 't Hbld. In de zitting van den Raad dezer gemeente werd door den voorzitter namens II. en W. mèdèdeeling gedaan van een besluit van dit college, waar bij de heer J. G. llencker, adj.direc teur van het gemeentelijk gas- en clectriciteitsbeclnjf, afdeeling electri- ciieit, onmiddellijk in zijn-betrekking is geschorst. Deze schorsing gevolg van de wijze, waarop de heer Rencker in een request aan den Raad grieven tegen den directeur' vc bedrijf heeft kenbaar gemaakt. DF, 'NATlTIRGEXJSESWIJZE ÉN DE .MEDISCHE WETENSCHAP. Onder veel belangstelling heeft Dr. Fredenl; van Eeden- gisteravond ta Amsterdam voor. den Broederbond ,,'Hannonia;' eeu Voordracht gehouden over de natuurgeneeswijze en de me- dische wetenschap.' Ongeveer twintig jaren lang hel) ik zoo begon spreker zijn rede de geneeskundige praktijk uitgeoefend, maar ik sta op liet oogoublik geheel vrij tegenover de medische weten schap. Ik behoor feitelijk niet meer tot de professioneel»!). Als ik praktijk uiloefen, dan is het bij liooge uitzon dering en alleen dan. wanneer ik zie dat mijn collega's liet niet zoo gemak kelijk kunnen als ik. Dit neemt echter niet weg, dat ik altijd lid ben gebleven van do medische faculteit, dat ik met hart en ziel sta op den bodem van de wetenschap. Dc tekst van spreker's rede was: kortzichtigheid dor geneeskundigen is liet brood van de kwakzalvers". Hoe meer de officieelc geneeskundige fa culteit kortzichtig is, des te weliger bloeit ile kwakzalverij. De kwakzal ven lo.cn geheel van de vergissingen der officioele wetenschap, zoo bctoog- 'e spreker. Hun na' wijdde spreker "aandacht aim liet boekje van Prof. Hector Trent „over de gt varen van de z.g. natuur- geneeswijzeen vervolgde: Alen wil de natuurlijke kracht van het lichaam tot genezen, lot werking laten brengen. Do kracht, die ons lichaam eeneest, heeft een zekere ma te van intelligentie. De geneeskunde gelooft daar niet aan. Zij ziet slechts alleen do chemische en physische functies, welke alleen door physische en chemische middelen kunnen wor den bestuurd. Maar de kracht, die ons lichaam geneest, is niet materieel, zij is onzinnelijk. De grenzen dier ge neeskundige kracht kennen wij niet. Bij hot genezen is samenhang, een heid, doel, er is organisatie, oen gees telijke leiding van ui die kleine stoffe lijke elementen. En nu is liet ingrij pen van den mensen, van den genees heer, tegenover die fijne werkingen altijd zeer plomp, materieel, llel in- gi ïjp'.-.i van den geneesheer nu is soms „•niuisnaar en vooral in gevallen v. aai ai grof ingrijpen mogelijk is in de chirurgie is het in zeer vele gevallen zegenrijk, waarbij evenwel te bedenken is, dat de chirurg alleen verwijdert (ie dingen, die hinderlijk zijn, met andere woorden, dat hij al leen de genezende kracht ondersteunt en helpt. Daarna trok spreker te velde tegen de kwakzalvers. Het publiek zou niet zooveel gebruik van hun middelen maken, als het met in deu steek gela ten v.erd door de geneeskundigen. Door tejoochenen in plaats van te onderzoekon, jaagden de dokters hun patiënten naar de kwakzalvers, lu- plaats van het goede uit de natuur geneeswijze, reinigen, harden, so bere kost, vasten over te nemen, schreven zij maar geneesmiddelen oor. Twaalf jaar lang was spreker vege tariër na lang volhouden moest hij ïchter erkennen, dat goede voeding noodzakelijk is. Te veel vleeschge- bruik acht liij echter verkeerd. Ont houding van chemicaliën acht hij wenschelijk. Alle geneesmiddelen kun nen niet afgeschaft worden. Uitwen dig kunnen ze goed werken, maar in wendig zijn er slechts 10 a 12, die een goede werking kunnen hebben. Slaap middelen toe te dienen acht hij over bodig. Morphine is uit den booze, nog erger is cecaïne. Het toedienen van het eerste middel leidde tot raorphine- misbruik, het laatste tast niet alleen het lichaam aan, maar leidt ook tot krankzinnigheid in haar ergsten vorm. Wat minder recepten voorschrijven, wat minder dogmatiek, wat wijderen blik, wat breeder opvatting, ook in het sociale leven, ziedaar wat spreker de geneeskundige wetenschap aanbe veelt. Hij droomt toch van den tijd, dat de medicus zal worden een man van zuivere wetenschap. Als die tijd zal zijn aangebroken, dan zal de kwakzalverij overbodig zijn niet al leen, maar ook onmogelijk. Van de gelegenheid tot debat werd door eenige personen gebruik ge maakt. De heer Schooleman, uit Haar- trouvvens van geen toegeven hoege naamd willen weten oil had vooraf verklaard, dat hij liet ontwerp zou intrekken, wanneer oen der amende menten werd aangenomen Nochtans is hij er zonder hulp van links niet kunnen komen bij geen der drie stemmingen had li ij de gansche rech terzijde achter zich. Had do Minister dan ook geen steun van links gekregen, de schipbreuk van de Bakkerswet ware onvermijdelijk geweest. Maar, gelijk het bij de eer ste behandeling van de Bakkerswet is gegaan en zooais het zoo vaak bij de Steenhouwerswei en de Arbeidswet ging, zoo liep het ook weer nuDe ministerieels voorstellen werden ge red door linksche hulptroepen. En, ook nu weer, vooral door de sociaal-democraten. Ook nu weer, evenals hij vorige ge legenheden, is dus gebleken, dat de heer 7'alma zonder hulp van links, eri vooral van de sociaal-democraten, geen sociale wetten in do Tweede Ka mer aangenomen kan krijgen. De rechtse he meeixlerhoid blijkt slag op slag daarvoor te zoer verdeeld. kemans en De Visser zulten ongetwij feld tegenstemmen En ook de heeren Borgèsius en Bos lieten een dreigend geluid hoeren. Toch golooven wij niet dat de vrijzinni::-democraten nog maals de tan<' zullen laten zien. De minister ■zal de wet er in de Tweede Kamer wel doorsleepen. En aan de overzijde van het Binnenhof? nier past een groot vraagteeken. Land- en Tuinbouw DE KOOLRAAP. De koolraap komt zoowel in den land- ais in den tuinbouw voor, daar ze zoowel voor het vee als voor de keuken wordt geteeld. Van de gewone koolraap groeiende onder den grond komen de grove soorten voor veevoeder, de fijnere voor groente in aanmerking. Zoo is b.v. de Engclsche gele roodkop een soort, die voor den veehouder sterke aanbeveling verr dient en tevens voor de keuken zeer geschikt is. Onder de boven den grond groeiende, welke ook bekend zijn on- ©en Jfe-"asar25, E® "Sb J «a> een ©is. Tsar da oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zoor groot is en blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. lem, vroeg dr. Van Eeden een juiste definitie te geven van het begrip „kwakzalver". D r. V a n Eeden zei, dat voor hem een kwakzalver is iemand, met lagere motieven, uit geldzucht, op oneerlijke wijze zegt te kunnen gene zen. Iemand die ter goeder trouw al leen door magnetische kracht zegt te kunnen genezen, noemt hij geen. kwakzalver. Alleen zou spreker gewènscht achten, dat zoo iemand zich aansloot en bleef aansluiten bij de werkelijke wetenschap, die de oogen 'niet mag 'sluiten, maar onder zoeken moet. Spreker zei ten slotte, dat het beste al een medicus kan doen, is het ver sterken van liet curatief instinct den mëhsch. Meer dan tot dusver moet bij de verpleegster ontwikkeld orden de intuïtie wat de patiënt noo- dig heeft en de geneesheer zal ver standig doen meer met de verpleegster samen te werken. VROONS TER AUDIëNTIE. In „Het Volk" lezen wij: Woensdag is de ontslagen Rijks werkman A. F. Vroons, die reeds zoo lang vergeefs recht zoekt, ter audiën tie geweest hij de Koningin. Hij heeft Haar de geheele zaak voorgedragen, Haar lezing gegeven van verschillen de stukken, niet verzuimd in het licht te stellen, hoe hij reden had te ver moeden, dat men brieven van hem achterhield. Hij heeft Haar ook in kennis gesteld van de wijze, waarop verschillende ministers en rechtscolle ges nalatig waren gebleven om hem recht te verschaffen. „De Koningin, zoo verzekert men ons, was zichtbaar ontdaan door Vroons' hartstochtelijk betoog en be loofde „de zaak ernstig te zullen on derzoeken". Pers-Overzicht DE BAKKERSWET. De Kanieroverzichtschrijver van 't Alg. Handelsblad schrijft Het stelsel van don minister af schaffing van Bakkersnachtarbeid, welke ook daarvan de gevolgen voor het bedrijf mogen zijn, afschaffing „per fas et nefas" is dus onver zwakt gehandhaafd. De Minister heeft De „zweep van Troelstra" hoeft van daag weer lustig geklapt.... „achter de Ministerstafel. De gevolgen van do beslissing van heden zal men eyrst vcol later goh col kunnen overzien. Ten eerste oiudat do heden gevallen beslissing van invloed kan zijn op dc eindstemming. De Minister is nu zeker van den steun der .sociaal-democraten. Van d'ien der vrijzinnig-democraten daarentegen niet. Dr. Bos zal nu, naar hij reeds heeft aangekondigd, te gen het ontwerp stemmen. Maar mis schien zullen niet al zijn partijgonoo- ten hem volgen- Van de Liberale Unie zal zeker wel een groot deel tegenstemmen. En de vrïj-liboralen zullen het zeker allen doen. Wat den christelijk-Wstorischen be treft zijn wij nog zeer in 't onzekere. Het verbod van patroonsarbeid en de absolute afschaffing- van allen nacht arbeid zal ongetwijfeld een aantal van hen doen tegenstemmen. Doch wel licht niet allen. Mogelijk is hot voorts, dat nog en kele Katholieken tegen stemmen, maar dan blijft toch altijd nog de kans op aanneming vrij groot. Althans in de Tweede Ka mer. Ook in de Eerste Ziedaar wat wij, na de stemmingen van heden, waarbij het ontwerp zijn stug en absoluut karakter lieeft be houden. betwijfelen. Doch dat sol eerst veel later kunnen blijkern. De Telegraaf De minister van Landbouw, Handel en Nijverheid heeft over de gansche linie overwonnen. Minister Talmn voelde zich tegen de oppositie, tegen het drie-ploegenstel- sel van dr. Bos, tegen hei twee-jdoe- geastelsel van den heer Snoeck H en kemans, krachtig, sterk, onoverwin nelijk. H ij heeft gezegevierd. Maar eerlijk moeten we bekennen, dat deze zegepraal bevochten met hulp der sociaal-democraten, ons toch weinig bewonderenswaardig oorkomt. De Nieuwe Rott. Crf. Zal ook de wet in haar geheel er bij de eindstemming zoo gemakkelijk ko men Hot tegendeel staat wel vast. Mannen als de heeren Snoeck Hen- der den naam van raapkolen, kool rabi's of glaskoolrapen, heeft men witte on blauwe soorten; de eerste zijn meer gewild en inzonderheid is de W cen er witte voor de consump tie een gezochte soort. Koolrapen kan men telen in eiken tuin, uiits deze vruchtbaar zij. Men verbouwt ze dan ook zoo goed op het zand ais op de klei, en zelfs op pas ontgonnen lioidegrond. Zwarte, hu- musriike grond is zelfs minder ge schikt, daar dan het loof zicli te veel ten koste der wortels ontwikkelt. Een flinke, krachtige bemesting, inzonder heid ook met mineraal voedsel, is evenwel noodzakelijk. Een combinatie van stal- en kunstmest is zeer ge- vvcnscht. Ook kan kunstmest alleen aangewend worden. Enkel stalmest is niet verkieslijk; waar deze in ruime mate wordt toegepast, krijgen de kool rapen los vleesch en zijn ze ook min der duurzaam. Paardenmest vor- mijde men vooral om 't ongedierte Per Are (100 vierk. Meter) geve men aan het land, waarop de planton ko men te staan: 5 A 8 Kilo patentkali, S h 10 K G. superphosphaat cn 3 4 K.G. Chili sal peter. (Voor den land bouw is de bemesting: 10 a 15 K.G. kamiet, 8 a 10 K.G. slankenmeel of super, eu 3 a -i K.G. Chili.) Ouk kali mag met ontbreken, hiervoor zijn dc koolrapen zeer dankbaar: 10 a 15 Kilo per Are. Deze giften zijn hij uitsluitende kunsünest-aanweuding. Wie ook stal mest geeft kun volstaan met: 4 K.G. palentkali, 4 K.G. super eu K.G. chili per Are. Overvloed van voedsel cn rijkelijk vocht geven ecu voorspoedig gewas. Ontbreken deze beide of een van bei de, dan wordt niet alleen de op brengst gedrukt, maar worden ouk dc knollen stokkerig. Ten einde niet zooveel last van aardvlooien te hebben, welke men be ter op een zaaibed dan op het groo- tere land kan bestrijden, zaait men hior algemeen niet van de korrel, maar uien legt eeu kweekbed aan, waarvan de planten in de 2e helft van Juni of later op het eigenlijke bestemde land worden overgebracht Dat zaaibed meet ook in goede con ditie zijn; 't mag dus geen schraal hoekje wezen, 'l Moet open liggen, niet onder de boomen, daar de plan ten dan later, op hun standplaats ge zet, geen zon hunnen verdragen. Ook moeten zij vrij cn ruim staan; niet, zooals men dikwijls ziet, ineengedron gen op een bed van enkele vierk. Me- ters Met voordeel kan men een groo- teren hoek er voor nemen; men krijgt dan veel meer bruikbare planten en bespaart zich aldus dikwijls een ta melijke uitgave voor planten, terwijl men tevens zeker is een goede soort te telen. Dicht zaaien is dus verkeerd. En 't kweekbed moet „v e t" zijn. De planten krijgen dan geen lange wor tels, en dit is goed, dewijl ze dan min der bij het uitnemen lijden. Het land, waarop ze komen te staan, en dat als Loven is aangegeven, werd bemest, moet ook behoorlijk diep zijn gespit: veel vocht toch heeft de koolraap noo- nig en dat moei m een droge periode uit den ondergrond komen. Met een 3-tandige ijzeren vork (riek) neemt men liefst de planten uit het zaaibed op, doopt de wortels, bij droog weer, in een mengsel van w ater, koemest en leem, en poot ze, door een schop in den grond te steken, vooover te buigen, zoodat een gleuf van een paar centimeter ontstaat, waarin men de plant met de wortels recht naar bene den steekt; daarna trapt men de aar de met deu voet aan. Zóó geschiedt liet planten vlug en naar behooren. Roet, ascli, fijn zand, maar vooral veelvuldig gieten zijn midde len, waarmee men althans op een kweekbed de aardvloo kan bestrijden. Ook door het zaaien van enkele kor reltjes mosterd tusschen de koolra pen; daarvan houden de aardvlooien en smullen ze dan liet eerst. Kalkwa- ter wordt aangewend tegen bladlui zen; duim en vinger kunnen hierte gen, in dc-n beginne, veel doen. C. B. Sport en Wedstrijden VOETBAL. H. B. S. XI—VITESSE. Dinsdag is te Heemstede een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tus schen een II. B. S.-elftal en Vitesse. Eerst was Vitesse ccnigszins in de meerderheid en had met de rust reeds niet 30 de leiding. Na de rust pakte het H. B. S.-elftal goed aan en maakte in een kwartier twee tegenpunten. Daarna bracht Vi tesse den stand op 42. Even later is het weer het H. B. S.-elftal dat scoort (1—3). Zoo bleef de stand, waardoor Vitesse welverdiend wou. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt dc Redactie zich niet aansprakelijk. KORFBAL. Zondag 12 Mei houdt cle Ilaarlem- eciie Openluchtspelclub „II. O. C." een propagandadag. 's Morgens te 101/2 uur speelt liet 2e twaalftal een match tegen D. T. V. UI uit Amsterdam. Des namiddags te 21/2 uur speelt het le twaalftal een match tegen de Amster- daiiische korfbalclub D. V. D. II. Beide matchen worden gespeeld op l.et terrein voor de cavaleriekazeme alhier. Komt allen zien. Hoogachtend, HET BESTUUR. Haarlem, 9 Mei 1912. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een dezer du- gcu geuite meening door iemand, nauw aan de Muziekvereeniging Har- raonie verbonden, als zou de Harmonie .nu een goeden directeur hebben, im.a.w ..de vorige was niet voor zijn taak berekend", zoudt u ondergetee- j kenden ten zeerste verplichten met in I uw blad de hieronder genoemde prij- j zen op te nemen, welke onderschei dingen alle op verschillende concour sen door de Harmonie onder leiding van haren ex-directeur „den heer H. W. Hofmeester" werden behaald :um Haarlems ingezetenen ter beoor- deiiing overlatende of deze directeur niet liet volste recht heeft den naam van een goeden directeur le dragen. Onderge"wekenden zijn allen oud-Ier den der Harmonie die medegewerkt hebben tot het behalen van prijzen, om verschillende redenen echter be dankt bobben en thans aangesloten /•ju bij de muziekvereeniging van H. IJ. S. M.-persoiu 11 „Crescendo", Spoorkorps. De behaalde prijzen zijn de vol gende: 1992 Rotterdam, le prijs en eereprijs. 1903 Abbenbroek, le prijs. 1903 Bergen, le prijs. 1903 Den ITaag, le prijs. 1994 Zaandam, le prijs en eereprijs. 1905 formerend, le prijs en eereprijs. 1906 Beenister, oe prijs. 1906 Bcemster, le pr. marschvvedstrijd 1906 Amsterdam, 2e prijs. 1907 Albiasserdam, 2e prijs. 1907 Santpoort, le prijs en eereprijs. t 1907 Amsterdam, 2e pr. er. eereprijs. 1008 Ysscltuonde, le juijs. 1908 Ysselmonde, 2e pr. marschwedstr 1908 Purmerend. le prijs en eereprijs. 1909 Den Briel, le prijs. Onder dankzegging voor de opne ramg uw dvv.: J. C Janssen Pzn., Clir. H. J. Iluijbuom, A. A. Moscr, J van' Dijk, J. Bijster, A. M. J. ten Brink, G. L. J. Pennarts, A. J. van Alphen, P. Houtzager, J. Blom. C. Beljaarts, W. J. Oolders, J. J. Keesmaat, P. Zwart. Wij hebben de plaatsing van dit stukje niet willen weigeren, maar meenen toch te moeten doen opmer ken, dat de aanleiding daartoe ons wat ver gezocht voorkomt te zijn. Naar ons oordeel kan een nieuwe directeur geprezen worden, zonder dat daarmee tekort wordt gedaan aan de verdiensten van een vorigen titularis. Verdere artikelen daarover zullen wij niet plaatsen. Laat men elkander bever in klanken, dan in beschouwin gen trachten te overtreffen 1 REDACTIE. Letteren en Kunst INTERNATIONAAL CONCOURS. Het Lyrisch Kwartet „Zanglust" to Amsterdam, directeur de heer Jucq. Bonset zal in November a.s. een inter nationaal concours organiseeren voor kwartet, duhbel-kwartot en gemengde kwartetten. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „De Revue der Sporten" van deze week bevat: Otterjachten in Engeland. Iets over het Amerikaansclio Base-ballspeL —Roeien op de Hudson. Het onge luk van Jules Védrines. Korlbal- wedstr-jden. De deelnemers aan den terreinrit van den Ned. Wieler bond. Sylvester Schaefter. Golf- wedstrijden. De llondententoon- stelling te Amsterdam. De Hippi sche. Sport in Holland. Het Engel- sclie voetbalseizoen, De Da-mes- Hockey-wedstrijd tu3schcn Oost- en West. Militair schennconcuurs ta Parijs. Baby doet aan sport... 10 leden van de Gynmastiek-vcrceni- ging „Sparta" to Bergen op Zoom. De lieer Bruneau de Laborie. „Het Leven" van deze week bevat: De Koninklijke Familie in de Hoofd stad. Amsterdam onder den grond. Nieuws uit de vliegerswereld. Dc wederinstelling van liet veer Wil lemsdorp-Moerdijk. 1-1 cl uiteinde van Bonnot. De ondergang van de „Tilanic". Op de „V i er jaarlij k- sclic". De 1 Mei-beweging te Am sterdam. lien batrouwbnarhoidsj'it per invniidemvagen. Een nieuw sprookjesballet-pantomime van •!- lem Wernicke. Het Leven m erri- catuur. De roman van een avia- teur door Jan Fcith. Gemengd Nieuws TOM MANX VEROORDEELD. Tom Maun, <ie wersl leden-leid er, ia te Londen veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf, w ijl hij tijdens de mijnwerkersstakiug soldaten had aangezet ongehoorzaam te zijn aan de bevelen, zoo zij zouden moeten vuren oy stakers. OVERSTROOMING. De rivier de Isar is gisterennacht tv.ee meter gewassen. Lil alle deelen van Beieren, voornamelijk uit liet Aachental en liet luutal komen oe- richten van hoog water. Uit Weenen wordt geseind: Aanhoudende regens veroorzaakten overstrooming op velschillende plaat sen in Tyrol, Vorarlberg en in de provincie Salzburg. Spoorwegbruggen te Saalfelder en te St. Johann zijn meegesleept. Verschillende dorpen staan onder water. Ta! van bruggen zijn vernield. DE ONDERGANG VAN DE TITANIC In Liverpool is de eerste eisch om schadevergoeding behandeld, inge steld door de weduwe van een steward van de „Titrmic" tegen de White Star. De hoogste schadevervoeding, d o cia wet toestaat onder de Workmen's Compensation Act, zijnde 300 pd. st werd toegewezen. De White Slur had de vordering niet bestreden en be taalde het bedrag in de rechtszaal. Kerk en School GEREFORMEERDE KERKEN. Aangenomen het beroep ie Rotter dam .ds F. C. Meiister -e Zegwaart

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 9