NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8865 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 15 MEI 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: V(vv, PER DRIE MAANDEN; ^liiRy jSw Van 1—5 re§e!s 50 as-' iedere re§el meer 10 Cts- Bui'en het Arrondissement oor Haarlem - J Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reeeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. P gemeente).. l.dü j JFfégifö K Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. oer plaatsing* Franco per post door Nederland1.65 "V* 50 Cts. voor 3 plaabingm i contant B per praaisrag. Afzonderlijke nummers0.02H r' t?-r» j j Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H -i Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post - ,0.45 Interccmmanaai Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd bet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NI MM KIL BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Wegens Hemelvaartsdag zal het eerstvolgend nummer onzer courant Vrijdag verschijnen. AGENDA DONDERDAG 16 MEI. Schouwburg: Freuleken door Het Ned. Tooneel, 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Marlet: Voor stellingen van 2 uur af. Biosc. Modern, Barteljorisslraat: Voorstelling van 2 uur af. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Concerten. VRIJDAG 17 MEI. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Stadsnieuws „DE OOIEVAAR HEEFT ZICH VERGIST". Deze nieuwe operette heeft hier gis terenavond een goede ontvangst geno ten hij het talrijk opgekomen pu bliek. Zooals reeds bekend is, is de tekst van Davidofsky en de muziek van Ilerre de Vos. Een operette van twee Hollanders dus. 't Moet gezegd worden dat dc N.V. Ned. Opera cn Operette van het Rem brand!, theater te Amsterdam haar beste beentje hc'oft voorgezet om de traditioneele eer van deze twee hec- ren hoog te houden; do costumes o.a. waren keurig, en de beste krachten kwamen voor het voetlicht. Toch betwijfelen we, dat deze ope rette evenwel vele opvoeringen zal be loven. De hoeren Köhler, Kreeft en Kichl deden hun best om het komische in do rollen naar voren te brengen. Er is evenwel weinig in deze operette wat men bepaald geestig cn pittig kan noemen. Wel heeft de schrijver een aardige oplossing gevonden voor de echtheid van de twee koningskin deren. Het genoemde drietal is zeer ge held Imj liet publiek en hun geestige mimiek oefent er een onweerstaanba- reu invloed op de toehoorders. De heer Kreeft was als koning van Venimziu zeer goed. Verder mogen wij niet vergelen zijn dochters, de dames Giesen-Hpos en inej. Sohns. dio behalve haar uitste kende muzikale gaven ook tooneelta- lent openbaarden. Veel lol' verdient mej. Van Dijk als Pamina. Zij beweegt zich los en aar dig op hot tooneel. Prins Mario, dc heer llocs, voldeed met zijn mooi geluid zeer, terwijl de heer Van Vliet ais vorst van Dou- roland die de dames steeds liet hof maakt, voor deze rol als geknipt bleek te zijn. t Blijkt wel heel moeilijk te zijn frisscho muziek voor een operette te 6clirijven. De heer Do Vos heeft blijkbaar veel talent als componist cn 't is jonge componisten dan ook niet kwalijk te nemen, wanneer eens een bekend mo tief hun uit de pen rolt. Wij zullen die maar niet opsommen, want dan doen wij aan het vele goede, dat de heer De Vos gemaakt heeft, te kort. In 't melodieën-schrijven is hij blijk baar knap. doch het komt ons voor, dat hij, wat instrumentatie en rhyt- miek betreft, niet bijster gelukkig is geweest, liet le cn 2e bedrijf had nog al succes; cr werd driemaal gehaald. Het 3c bedrijf verwierf niet zooveel bijval. Het orkest heeft een gemakkelijke taak in deze operette. Dc kapelmees ter Kwast vatte liet dan ook gemoede lijk op. Een mooi gespeelde cello-solo door den heer Blazer, werd door hem als harpist op de piano 1) begeleid. VERFRAAIING VAN 'T STATION. Het stuk grond bij het station aan den kant van het Kenncinerplein, is Dion op het oogenblik aan 't omspit ten cn bemesten. Er zullen, gelijk men weet, bloemperken worden geplant, soodat 't stuk grond.dat nu nog een onooglijk aanzie heeft, in een plant- wentjo zal worden herschapen. MESTSCHUIT VERMIST. C. W. G. geeft kennis te vermissen een mestschuit. De recherche is aan het speuren, waar de schuit gebleven is. Als de rnest dan maar niet verdwe- Den is, want daarom zal het toch wel le doen zijn geweest. Akt o-examens L. O. Haarlem, 14 Mei. Geöx. acht man nel. cand. Gesl. de heeren W. Koel man te Zaandam, N. F. Kooistra en S. de Lange, te Leiden, P. Krabben dam, F. Kramer en A. M. Kroon te Haarlem. ALGEMEENE TROUWDAG. Niet minder dan 20 paartjes werden heden in den echt verbonden. Er heerschtc een gezellige, vroo- lijltc drukte in de groote hal van het Stadhuis. EEN GULDEN VERMIST. M. de la R. geb. B. vermiste uit een laatje in de kast in de voorkamer een haar toebehoorenden gulden. Dat kwam zij de politie mededeelen. Een moeilijk geval om tot oplossing te brengen. DIEFSTAL VAN EEN STOEL. J. II., boerenarbeider, heeft ten na- deele van P. van E. een stoel ont vreemd en dezen verkocht. De stoel is door de recherche in beslag genomen en tegen den boerenarbeider is pro- ces-verbaal opgemaakt. Examens vr ij e- en orde- oefeningen. Haarlem. Geëx. acht mannel. cand, Gesl. J. Greiner te Haarlem, K. Kra mer, P. de Jong en U. Korf te Enk huizen. HET CONLFICT IN DE KLEEDING- INDUSTRIE TE AMSTERDAM. De staking bij de firma Davidson ;s mi ook te Amsterdam geëindigd. He denmorgen ging het personeel weer aan het werk. HINDERWET. B. en W. hebben aan de Naaml. Venn. Melkinrichting „Hartenlust" vergunning verleend tot uitbreiding an do inrichting in 't perceel aan den Kruisweg no. 70, door bijplaat sing van eenen electromotor van 4 P.K. cn eenen electromotor van 1 P.K. n dat perceel en bijtrekking van het benedengedeelte van het zuidelijk be lendende perceel aan den Kruisweg no. 70B, en het daarin plaatsen van een papkooktoestel. Manifest. Door eeu aantal leden van den Bak- kersbond werden gisteravond op groote schaal verspreid manifesten, uitgaande van het Haarlemsch Arbei ders Secretariaat cn den Alg. Nederl. Bond van Arbeiders en Arbeidsters in het Bakkers-, Chocolade- en Suikcr- bcwerkingsbedrijf. Daarin wordt onder den aanhef „De Bakkerswet weer op liet tapijt" een oproen gedaan tot het bezoeken van de vergadering, hedenavond in het Blauwe Kruis. In het manifest wordt opgemerkt, dat het nu al bijna 25 jaar is, dat agitatie wordt gevoerd tegen den moordenden nachtarbeid, vóór de Bakkerswet in behandeling is gelco- Door twee sprekers zal worden ge sproken over het onderwerp„De Bakkerswet in de Tweede Kamer". Tot besluit worden de arbeiders en hunne vrouwen opgewekt tot de ver gadering an wordt nog afgedrukt een tweeregelig gedichtje. Nieuwe wal. Heden is een aanvang gemaakt met het heien aan de Korte Heerenvest, waar een nieuwe wal wordt gemaakt. Binnen eenigen tijd zal dit onooglijk plekje dus een nelter aanzien hebben verkregen. Gov. Voorworpen: Terug te bekomen bij: J. Meijer, Rollandstraat no. 49, een reticule met inhoud. J. N. Jansen, Amsterdamschevaart 38, een armbandje. G. de Droog, Rozenmarijnsteeg 8, een bril in étui. J. Beekelaar, Waldeck Pyrmont- slraal 56, een boezelaar. W. Schouten, Gen. de Wctstr. 19, een zweep. J. Hupkens, KL Heiligland 44, een stuk speelgoed, J. Verloop, Tulpenstraat 17 d, een kinderschoentje. P. de Groot, Heerensingel 11, een rijwielpomp. J. Geurts, Reitzstraat 85, een schil- dcrskiel. J. Lucas, Zijlweg 51, een honden zweep. A. Rijbroek, Ged. Raamgracht 70, ecu sigarenkistje met koopwaar. J. Ketelaar, Sacnredauistraat 14 zwad, een rijtuigmoer. Claus, Amsterdamschevaart 20, een werkmanski©]. Concours. Do muziekvereeniging „De Post- harinonie" zal met Pinksteren deel nemen aan het concours, dat door Waterlandsch fanfarekorps, ter gele genheid van zijn 30-jarig bestaan te Buiksloot—Nieuwendam zal worden gehouden. Ds tramwerken. De aannemer Van Berkum begint waarschijnlijk Maandag de rails te leggen voor de nieuwe electrischo trams. Men zal dien dag vermoedelijk op de Dreef beginnen en den volgenden dag ook bij het Proveniershuis aan vangen. Adspiranten. De adspLranteü-vereeniging, af- deeling Haarl. vam den Alg. Ned. Ty pografenbond, hoeft Dinsdagavond haar eerste jaarvergadering gehou den. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental van 20 bij de oprichting geklonunen was tot ruim 60 leden. Ook het verslag van den penningmeester gaf geen reden tot klagen. Tevens werd besloten met de ad- spiranten van do afd. Amsterdam van den Alg. Nod. Typ. Bond, to za- men een wandeltocht te houden in de omstreken van Haarlem. Des morgens te 8 1/4 uur vertrekt men van het wachthuisje van do electrische tram aan den Knmpersin- gel. Huiseigenaren. In een Dinsdagavond gehouden be stuursvergadering der Vereenigdo Huiseigenaren zijn de heeren Joh. M. Albera en II. N. Verdel gekozen tot afgevaardigden der vereeniging voor de o>p Vrijdag 24 Mei a.s. te' Utrecht te houden vergadering van het Centraal Comité van den Nederl. Bond van Vereenigingen van Iluis- en Grondeigenaren en Bouwkundi ge». Te water. Hedenmorgen 7 uur reed bij do booten van Bus op het Spaarne een tweewielige handwagen te water door het te hard trekken van den hond; het knechtje van den heer J. Forrer, die veebrood van de boot halen moest kon het dier niet hou den. De knechts van de booten hiel pen hond en kar spoedig op 't droge. SCHIETOEFENINGEN IN DE HARSKAMP. Tot deelneming aan de schietoefe ningen van 16—25 Mei, vertrok he denmorgen het detachement van liet Ille en IVe Bat. 10e Reg. Inf. alhier, onder bevel van den kapitein M. Rei ser, per trein van 8.55 uur vm. naar Stroe. Aan deze schietoefeningen wordt mede deelgenomen door detachemen ten uit Hoorn, Den Helder en van het 4e Reg. Inf. en 't Reg. Grenadiers en Jagers. De muziek geleidde den troep tot aan het station. PLAN 1913. Zaterdagmiddag is door dc heeren Jhr. Ch. van dc Poll en G. S. de Clercq, voorzitter en secretaris van het Centraal Comité voor Plan 1913, het Comité voor Haarlem geïnstal leerd. Dit Comité bestaat thans uit de hee ren Vincent Loosjes, voorzitter; J. C. Pcereboom, secretaris; J. C. Burkens, penningmeester; Mr. J. II. Monnik, W. G. li. Jacobs en John. F. Hulk de bedoeling is dit Comité uit te brei den, naarmate de plannen der feest- iering vasteren vorm aannemen. Een voorloopige bespreking der plannen had plaats. J. P. A. NKLISSEN. Hedenmiddag omstreeks kwart over twaalven is zeer plotseling overleden de aannemer J. P. A. Nelissen, wo nende Nieuwe Gracht. De heer Nelis sen reed op dat oogenblik on de fiets naar huis en wend op de Nieuwe Gracht vóór bet perceel ran Dr. Van Linden van den lieuvell door een be roerte getroffen. Hij kwam met zijn fiets to vallen en was onmiddellijk dood. Het lijk werd binnongedragen bij den geneesheer, waarna de echtge noot© van den heer Nelisson gewaar schuwd werd. De overledene was 59 jaar oud. TREKHONDEN. Tijdens haar bezoek aan de hoofd stad is aan H. M. de Koningin aan geboden een adres, onderteekend door verschillende ingezetenen van Amsterdam en elders ook uit Haarlem en omstreken waarin ge vraagd wordt het daarheen te lei den, dat het gebruiken van honden als trekdieren verboden wordt. De ondergeteekenden overwegen: dat deze huisdieren, zooals van daartoe bevoegde zijden herhaalde lijk is aangetoond, de lichamelijke geschiktheid missen, om zonder voor hen meest nadeelige gevolgen als trekdier te worden gebezigd; adressanten spreken met vaste overtuiging uit, dat de trekhonden- wet geene voldoende verbetering ge bracht heeft in den toestand van die renmishandeling, welke op den duur in een beschaafd land niet kan wor den geduld; dat zij kunnen wijzen op Engeland, waar reeds 6edert vele jaren bij eeue algemeene wet het gebruik van hon den als trekdieren is verboden, en dat zij den inuigen wensch koes teren, dat ook de Nederlandsche wet gever thans dit voorbeeld zal willen volgen. NIEUW BIOSCOOP-THEATER. Do werkzaamheden aan het perceel in de Barteljorisslraat, waarin het nieuwe Bioscoop-theater wordt ge vestigd, "hebben wel de aandacht ge trokken van do wandelaars. De in springende witgestucte gevel, die des avonds afgesloten wordt door een ijzeren hekwerk, is iets ongewoons in onze winkelstraten. Vanavond heeft de openingsvoor stelling plaats. In het nette zaaltje is ruimte voor 150 personen. De vloer loopt glooiend op naar de achterzijde. Aan weerskan ten geven flinke gangen toegang tot de zitplaatsen. De bioscoop-cabine is geheel brandvrij gemaakt, en staat achter in den tuin. Brandgevaar is or dus zoo gering mogelijk gemaakt. De Drink hal. De Drinkhui der Staahvaterbron is gisteren bezocht door 65 personen. Gouden echtpaar. Gisterenavond tusschen 8 1/2 en 9 1/2 uur is aan het gouden echt paar Van der Steur-Meeuwig, wo- 'nende Barendsestraat alhier, door de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid", dir. de lieer George Schmidt, onderafd. van de Ilaarlemsrhe Jong. Vereen. Pred. 12 vs. 1 a, een sere nade gebracht. Er was veel volk op de been, en voortdurend gingen er hoora's op uit do menigte ter eere van het echtpaar, dat vooral bij de buren en bewcfners in den omtrek zeer gezien en geacht is. Dagelijks ontvangen zij bloemstukken. Op 21 dezer is het de trouwdag en wordt d'it, feest in huiselijken kring ge vierd. EXAMEN TEEKENEN M. O. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, is be paald, dat de commissie, belast met liet afnemen van de akte-examens middelbaar onderwijs in het teekenen (Ma tot en met M/è) en in het boet- secren (O), voor het jaar 1912 zitting zal houden te Rotterdam. Tot leden der examen-commissie zijn o m. benoemd de heeren: P. Doom, directeur der ambachtsschool cn van eenc avondteekenschool te Haarlem, en F. T. Grabijn, hoofd- lecraar aan de school voor kunstnij verheid te Haarlem. 40-JARIG HUWELIJKSFEEST. Heden viert het echtpaar, de heer en mevrouw A. F. H. van der Vaart, wo nende Jansstrnat no.. 73, zijn veertig jarig huwelijksfeest. Hedenmorgen is in de R. K. kerk in de Jansstraat het cchlpaur een II. Mis opgedragen. De heer v. d. Vaart is reeds gedurende 37 jaren collectant in die kerk. Voorts vice-president von de SL Vinccntius- vcrcenigïng. terwijl hij bovendien nog verschillende functies bekleedt bij 't R.K. Armbestuur, Brokkeuhuis, enz. Tal van gelukwenschen zijn liem toegezonden en een aantal bloem stukken aangeboden, o.a. een fraaie bloemenkorf door do overige collec tanten van die kerk, die hem heden- namiddag in zijn woning gaan felsci- teereu. JUBILE. Heden herdenkt de heer C. Bou- wens, wonende Burrcistraat, den dag waarop hij vóór 12 1 2 jaar als 13-ja- rig jongmaatje in dienst kwam bij den heer A. Harlog. thans A. Hartog Zoon, handelaars in petroleum aan ile Essenstraat, Sedert eenige jaren >s de heer Bouweiis in die zaak meester knecht. Deze dag is niet onopgemerkt voor den jubilaris voorbijgegaan. Hij heeft vele gelukwenschen en stoffelijke be- wijzeu van belangstelling ontvangen. Van zijn patroons kreeg hij een en veloppe met inhoud. Van de huisgenootcn zijner pa troons een portenmnteau en van de knechts een burometcr. Ook ziin hem ecnigc bloemstukken toegezonden. Do dag wordt in huiselij- keu kring verder doorgebracht VERBOUWD. De Electrische confectiefabriek „De Kroon" van den heer Joh. Braak man, in de Kleine Houtstraat nos. 12 en 14, tegenover liet Belastingkantoor, heeft een belangrijke verbouwing en vergrooting oudergaan. Het is een speciaal adres voor eigen gemaakte goederen. Behalve confectie maken de talrijke werksters op het atelier ook maat werk. DE WINKELSTRAAT. Zoo langzamerhand verdwijnen in de eerste Groote Houtstraat alle par ticuliere woningen. Nu wordt weer in perceel no. 20 een winkel gevestigd. Er is in die straat nu nog slechts één particulier huis, en wel dat van den beer Mr. II. Enschedé. HANDELSSCHOOL. Maandag 20 Mei a.s. vangt liet stu diereisje voor de hoogste klasse der Haarlemsche Handelsschool aan. Per trein wordt gereisd tot Hengelo, waar de machinefabriek en ijzergieterij van de firma Stork Co. zal bezichtigd worden. De tweede dag wordt door gebracht met liet bezoeken der spin nerij en weverij van de firma G. Jan- nink Zonen, de bezichtiging der gloeikousenfabriek JRamie Union" en een bezoek aan de Showroom van Tattersall and lloldsworth, dit alles te Enschede. Dinsdagavond reist men naar Hagen, waar den volgenden dag een bezoek wordt gebracht aan de accumulatorenfabriek, vervolgens tramt men door het Wupperdal om een indruk te krijgen van den om vang der plaatselijke klein-industrie. Verder wordt dien dag nog de piano- fabriek van Rud. Hach Sohn bezocht. Vandaar vertrek naar Elberfeld. Don derdag gaat het verder naar Solingen voor de messenfabriek van Fr. Herder Abr. Sobn. terwijl men ten slotte nog pogingen zal doen in Barmen de We- beschulo te bezichtigen. Dit, afgewis seld met talrijke tramtochtjes en wan delingen, kan dus een aardig tochtje worden. Donderdagavond wordt we der huistoe gespoord. SCIIAPENTOCHT. Hedenmiddag omstreeks 12 uur trok een troep schapen door de Groote Houtstraat, van de Spekstraat naar 't Venvulft. Zooals gewoonlijk was het niet gemakkelijk de dieren bij elkan der te houden. Soms keerde er ééu, tot groote hilariteit der vele toe schouwers, plotseling op zijne schre den terug, en moest dan door ophit sen weer verder gedreven worden. Het was natuurlijk een heerlijk oogenblik voor onze straatjeugd. Tot groot mis noegen van 'den koetsier, moest de paardentram, met een vrachtwagen er achter, langzaam rijden. Na veel moeite werden de dieren eindelijk op het Verwulft gejaagd. Van 't Kantongerecht De zitting van heden was gewijd aan overtredingen van de politieveror- denmg, van de leerplicht- en arbeids wet, van de trekhonden-wet, en eene overtreding wegens het niet opkomen van een getuige in een strafzaak. In al deze zaakjes werden kleine geldboeten gevraagd. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: Th. de W.te Wijk aan Zee en Duin, overtreding Jachtwet, f 5 boe te of 1 dag hechtenis. L. P. n., te Beverwijk, overtreding Drankwet, f 3 boete of 3 dagen hech tenis. S. v. d. K. te Beverwijk en 8 an dereu, overtreding Leerplichtwet, f 10 boete of 10 dagen hechtenis, f 10 boete of 5 dagen hechtenis, f 5 boe te of 4 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. H., te Velsen, overtreding Spoor wet, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. B. V., en P. S., te Beverwijk, loo- pen op verboden grond, f 10 boeto of 3 dagen hechtenis. W. Th. K., te Beverwijk, overtre ding Bouwverordening Beverwijk, f 1 boete of 1 dag hechtenis. S. K. en E. J. J. te Velsen, overtre ding Politieverordening Velsen, f 3 boete of 3 dagen hechtenis C. C. K-, te Velseu, overtreding Motorverordening Haarieinmerlie- de, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. K. B. en G. K., te Urk, overtreding Reglement Visschershaven, f 5 boe te of 3 dagen hechtenis. H. J. L. te Velsen, en 8 anderen, overtreding Motor- en Rijwielregle- ment, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Voorts werden er nog 18 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 7 dagen hechtenis, f 10 boete of 3 dagen hechtenis, f 4 boete of 3 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Uit de Omstreken HOUTRAKPOLDER. Bij de Boerenleenbank alhier werd in het afgeloopen boekjaar aan spaargelden ingeschreven f 25706 51; de voorschotten stegen tot f 13450; de winst bedroeg f 76.45. BENNEBROEK. In de gisteren gehouden ledenver gadering van hc-t departement Ben- nebroek en omstreken van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Tot afgevaardigden werden aange wezen do heeren S. D. Kohier en H. J. Calkoen Jr. HAARLEMMERMEER. Afgebrand. Hedenmorgen omstreeks 5 uur brak er brand uit in de boerderij „Nolley- hoeve" nabij Nieuw-Vennep. bewoond door den landbouwer II. M. Avis. In korten tijd lagen woonhuis en groote landbouwschuur met den grond gelijk. Er is niets gered kunnen worden dan eenig lijfgoed, papieren van waarde en een paar rijwielen. De brandspuit van Nieuw-Vennep was spoedig ter plaatse, doch kon niets meer behou den. Oorzaak nog onbekend. Alles is verzekerd. Landweer. De landweerplichtige C. J. de TL alhier' verzuimde op 6 dezer voor her halingsoefeningen onder de wapenen te komen en heeft zich juist hij zijn korps gemeld, toen de andere man schappen op punt stonden weer naar huis terug te koeren. Als reden van zijn wegblijven gal hij op, dat hij geen persoonlijko op roeping had ontvangen, die voorheen steeds werden uitgereikt, doch waar mede men dit jaar was opgehouden. Doordat de districts-commandant hem als mankeerend had gesigna leerd aan het gemeentebestuur, was hij er ook mede in kennis gesteld. Behalve zijn opgelegde straf, zal liij by het 10e reg. infanterie zijn verplichten oefeningstijd moeten uit dienen. Paarden. Deze week zullen om en te Haar lemmermeer weder monsteringen ge houden worden voor den aankoop voor 410-jarige paarden voor Duitschland, terwijl de nieuw inge stelde markt a.s. Dinsdag te Hoofd dorp zal wordeu gehouden. SCHOTEN. De R.-Kath., Anti-Rev. en Chris'.- Iïist. kiesvereonigingen te Schoten besloten in den eorstvolgenden tii<i in gecombineerde vergaderingen voor haar leden, door verschillende spre kers de sociale wetgeving cn haar cn- derdeelc-n te doen behandelen. Binnenland OVERREDEN EN GEDOOD. Men meldt ons uit Vüssingen Gisteravond is S., werkzaam aan de Centrale alhier, door de electri scho tram overreden en direct ge dood. TENTOONSTELLING OP SCL1E EPVA A RTGEBIED. Het uitvoerend comité voor de Scheepvaarttentoonstelling in 1913 te Amsterdam, heeft eeu circulaire verspreid, waarin deelneming in Ik-1 waarborgfonds wordt gevraagd. De tentoonstelling zal «-eu zcor uit gebreide zijn, behalve de moderne scheepsinrichtingen zullen er ook in de historische afdeeliiig oude scheepsmodellen te zien zijn. De tentoonstelling zal waarschijn lijk op een gemeeu ter rein naast lid Tolhuis over het Y gehouden worden. KONINKLIJK BEZOEK. De Koningin bracht gistermiddog een bezoek aan het Ziekenhuis ie Apeldoorn, waar H. M. op verzooK eenvoudig ontvangen werd door dr. Pot, voorz., en jhr. mr. Moderns, se cretaris. De Koningin bezichtigde de inrichting, sprak de verpleegden toe en overhandigde elk hunner een rui kertje. Ook do RöntgeninrichUog werd bezichtigd, die door dr. Geuken werd bediend. H. M. vertrok na een bezoek van een half uur.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1