SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. Cricket. Koribal Wlelrljden Roeien. B ebieten. voetbal. Kotlarlandscha Yoetbalbond. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Wageningen: G. V. C.—Sparta 1—3. Voor een verslag venvijzen wo naar 1 eerste blad. KAMPIOENSCHAP ZUID-WESTE LIJKE 2o KLASSE. Breda: t Zesde—U. V. V. 1-3. PROMOTIECOMPETiriE OOSTE LIJKE 2e KLASSE. Hengelo: TubantiaZ. A. C. 51. Om den Beker. HAARLEM—II. B. S. 3-2. De semi-finale voor de bekercompe titie vond plaats op het R. A. P.-tcr- rein te Amsterdam. In grootcn getale was het publiek opgekomen 'Tegen tweeën kwamen do beide elftallen in het veld cn als scheidsrechter Nijland beginnen blaast, stellen de elftallen zich als volgt op: Haarlem: Scholte, K. Koster, Ch. Wilhelm, S. Veen, Bouwmeester, Wolf, Bakker, Houtkoper, Oostenbroek, J. Haak, A. Haak. Bouman, lloskott, Jansen, v. d. Wilde, v. d. Sprong, Synja, Boutiny, Bored, Bar, Valkenburg, Trotsenburg. n. b. s. II B. S. had den toss en Oosten broek trapt af. De Haarlemschc voor hoede stuit echter op Valkenburg, die den ba) retourneert. De vlugge H. B. S.-veorhoedc komt duchtig opzetten en de llaarlemsche achterhoede moet alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen. Vooral do vlugge rechtsbuiten v. d. Sprong en zijn collega op den linkervleugel, ma ken het den roodbroeken danig las tig. Jan Scholte keert in deze periode eenige goede schoten op eminente wijze. Langzamerhand neemt Haarlem echter de overhand en goed samen spelend naderen de roodbroeken het li. 13. S.-doel. De jonge roodbroeken in de voor hoede schijnen het te kwaad te heb ben met het veld en de warmte, ten minste ze zijn nog al traag uitge vallen. Het wil dan ook niet erg vlotten; vooral het schieten is zeer slecht. Plotseling gaat het echter beter. Wolf krijgt den bal, plaatst naar J. Haak die zeer mooi aan Houtkoper overgeeft. Deze bedenkt zich geen moment nuiar schiet hard in het net cn bezorgt Haarlem de leiding (1—0). Na den aftrap komt H. B. S. fana tiek opzetten maar de achterhoede der roodbroeken is voor haar taak bere kend en weert aanval op aanval, vooral Wolf is overal. Toch ia Fortuna een oogenhlik aan de zijde der roodbroeken, wanneer Jansen voor open goal staande, wan hopig naast schiet Spoedig is het dan half-time. anwoge de warmte wordt nogal lang gepauseerd. Wanneer weer afgetrapt is, ontwik kelt Haarlem oogenblikkelijk een su bliem spel en is over alle linies ster ker. J. Haak cn Houtkoper passeeren door handige trucjes hun tegenstan ders en geven mooi over. Succes kan dan ook niet uitblijven. Tot twee keer toe schiet J. Haak keihard legen de lat en even later doet J. Bakker hetzelfde. Weer krijgt Jur Haak den hal, passeert eenige H. B. S.'ers, geeft een scherpen voorzet die door Houtkoper prachtig in eens wordt ingezet (2—0). Steeds blijft Haarlem sterker, zelfs Bouwmeester lost eenige goede scho len die echter door Trotsenburg wor- dcu gekeerd. Uit mooi samenspel en door een goede dribbel van Oosten- broek scoort deze Haarlem's derde pont (3—0). Nu schijnen de roodbroeken het mooi genoeg te vinden cn van nu af zijn dc Hagenaars voortdurend ster ker. Bouman krijgt den bal, rent langs de lijn en zendt een tam schot in. Wilhelm laat den bal over aan den keeper, deze echter dacht dat eerst genoemde zelf zou wegwerken en door dit misverstand rolt de bal in de Uitersten hoek (3—1). Steeds blijft H. B. S. sterker, maar de haifback-linie van Haarlem is in uitstekenden vorm. Even voor tijd scoort H. B. S. met een vrij gelukkig schot van v. d. Wilde de 2e goal. Nog eenige minuten zijn tc spelen. H. B, S. doet nog een laatste poging, maar de roodgebroekte achterhoede met Wolf aan het hoofd, laat niet los en als scheidsrechter Nijland tijd fluit heeft Haarlem welverdiend gewonnen en komt hierdoor in de finale voor den beker. Bij II. B. S. waren Bar en Valken burg zeer goed, terwijl ook de voor hoede een pittig, doortastend spel ver toonde met Bouman als de beste. Boutmy viel heden zeer tegen en pres teerde weinig. Bij Haarlem waren J, Haak en Houtkoper de beste spelers in de voor hoede, terwijl de achterhoede als ge heel goed speelde, met Wolf en S. Veen na half-time als de besten. Scholte was heden, eenige momen ten uitgezonderd, weer in vorm en keerde menig gevaarlijk schot. Gouda: Vitesse—V. O. C. 3—2. 2000 menschen woonden dezen wed strijd bij. V. O. C. nam 't eerst nog al kalm op, vandaar dat Vitesse eerst in de meerderheid was. Eerst doelpuntte V. O. C., daarna maakte Vitesse galijk (1—1). Vitesse nam daarop de leiding. Hierna werd gerust. Nogmaals scoorde Vitesse, waarop V. O. C. nog een tegenpunt maakte. Vitesse won welverdiend. Göbel was weer zeer verdienstelijk als doelverdediger voor Vitesse. Haarlem komt du3 togen Vitesse in den eindstrijd. Onze stadgenoolen hebben dus een mooie kans. Internationale wedstrijden. H.F.C. VERLIEST IN DUSSELDORF H. F. C. speelde Zondag met eenige invallers te Dussclclbrf. Aanvankelijk waren de Dultschers in de meerder- derheid en doelpuntten na een kwar tier spelen. Dan ging het spel gelijk op, maar met rust hadden de Duit- schers nog steeds de leiding. Na de hervatting waren do Haarlemmers in de meerderheid, zij konden dit ech ter niet in cijfers uitdrukken, wegens wanhopige pech. Eindstand 10 voor de Dusseldorfer F. V. 1899. Een uitvoerig verslag volgt later. VrlendschappslUke WedstrUden HEEMSTEDE COMBINATIE— CONCORDIA COMBINATIE. Heemstede brengt 2 eerste 5 tweede cn 4 derde elftalspelers in het veld. Concordia 2 eerste en 9 tweede. Beide elftallen nemen het al di rect kalm op, en het is hen aan Ie zien dat de maand Mei niet meer de voetbalmaand is. Een enkele speler uitgezonderd, willen de meesten het maar aan een ander overlaten, zoo dat samenspel bijna niet vertoond werd. Het is dan ook bijna gedurig een heen en wee>r trappen. Een enkele maal worden de kee pers eens geprobeerd met een ver schot wat niet lukte, totdat eindelijk na een mooie doorbraak van de u.- rechts, Groenendaal aan Concordia do leiding bezorgt. Een oogenblik gaan dan de par tijen goed aanpakken, maar spoedig is er de fut weer uit, totdat even voor rust v. d. Horst met een ver schot uit den hoek van 't veld den stand gelijk brengt. Direct daarna wordt rust aange kondigd. Na de rust weder hetzelfde saaie spel. De backs hebben zeer gemakke lijk spel daar de aanvallen zeer zwak zijn. Daar komt nog bij dat de lucht helder wordt en een brandend zonnetje de spelers totaal afmat. Een kwartier voor tijd beginnen de spe lers al te roepen of het haast tijd is. Eindelijk, weet Rusman de leiding te nemen, hoewel hij beslist buiten stond. De goal werd echter toege kend. 1—2. Daar een der II.-spelers wegens een beenwond het terrein had verla ten, ging II. de laatste 10 min. maox verdedigen, totdat de heer P. Oolders het einde aankondigde. V. V. B. I-V. V. R. II. Vóór rust zijn beide partijen even sterk. Met de rust is de stand 3—2 in het voordeel van V, V. R. I. Direct na de hervatting maakt V. V. R. II gelijk, waarna ze geheel ingeslo ten wordt. Het einde komt dan ook met een verdiende 63 overwinning vcor V. V. R. L SERIEWEDSTRIJDEN TE ZAAN DAM. Hoogste afdeel!ng. Ajax HAmsterdamscbo Toerclub, 0-1. Laagste afdeeling. Ajax TV—Swift I 1—0. Amstel II—Kinhcim II 1—2. Gedurende do beide Pinksterdagen voortzetting. Voetbalnieows. ZWALUWENQUEENS PARK RANGERS. Voor den op den 2on Pinksterdag op het Sparta-terrein te Rotterdam te spelen wedstrijd van de Zwaluwen tegen de Queens Park Rangers, is het volgende Zwaluwen-elftal gekozen, waarbij opgemerkt dient te worden, dat dit uitsluitend spelers zijn, welke voor de wedstrijden in Stockholm be schikbaar zijn. Doel: Göbel. Achter: Feith en K. van der Lee. Midden: D. Lotsy, Boutiny en Fort- gens. Voor: Welcker, Breda Kolff, Ten Cale, Jan Vos en N. Bouvy. BESTUURSVERGADERING N. V. B. Zaterdagavond vergaderde het be stuur van den N. V. B. te Amsterdam. Besloten wordt de inschrijving voor de Olympische spelen te Stockholm te j verzenden. Voorloopig wordt besloten, de beker- compctitie voor 1912/1913 in den geest an het vorig jaar te regelen. Cricket. ROOD EN WIT—VOLHARDING. Volharding gaat, na den toss ver loren te hebben, naar het wicket. F. Holdert cn v. Waveren beginnen dan op Torman en Ilealy te bowlen, mot. een schitterende vang valt Far- i, Holdert Jr zorgt hiervoor. De Volhardmg-menschen staan dan, na een verandering in het bowlen, vrij wel machteloos tegenover het bowlen van F. Holdert, dio alles retour zendt. Healy en Gerke met resp. 18 en 13 behalen de dubbele cijfers. Hol dert Sr. nam eventjes 7 wickets voor slechts 21 runs. Het fielden van Rood en Wit was zeer goed, vooral het grondwerk en snel in gooien van Mes man viel op. Totaal 66. Rood en Wit begint na den lunch en het laat zich al direct aanzion, dat het Volharding totaal gemakkelijk gepasseerd wordt. Op 34 komt do scheiding, v. Waveren met 23 kan na een goeden bal van v. Rcntergliem verdwijnen, v. Renterghem neemt achtereenvolgens 9 wickets, maar wordt ook duchtig gehlt, tenminste v. Manen met 79 en F. Holdert met 45 zorgen dat het totaal 226 wordt. Vol harding gaat nog eens batten en maakt nu 99. Healy is echter vertrok ken. Op het bowlen van Mesman la ten 4 Yolharding-menschen zich ver leiden, 2 worden gevangen en ©vcn- zooveol worden zeer handig door v. Lennep gestumpd. Dc wedstrijd, die als spannend tegemoet gezien werd, is dus zeer go- makkelijk door Rood en Wit met in nings cn 61 runs gewonnen. De score's zijn Volharding, le innings Ferxnan c. and b. F. Holdert 7 Hr-nly b. Posthuma 18 Gerke b. E. Holdert 13 Loon c. v. Manen E. Holdert 8 Strfitor b. E. Iloldert 0 Kortenhorst b. E. Holdert 3 Mesch c. v. Waveren E. Holdert 6 v. Renterghem l.b.n. Posthuma 0 Brouwer b. E. Holdert 3 Zweerts b. E. Holdert 3 De Koster not out 3 Extra's 5 66 Totaal 2e Innings Fernian b. F. Holdert Healy did not bat Gerke v. Sypesiein b. Mesman Mesch c. F. Holdert b. Mesman Kortenhorst st. v. Lennep id. v. Renterghem st. v. Lennep id. Brouwer b. E. Holdert De Koster b. E. Holdert SlrSter not out 10 Zweérts run out 9 v. Loon b. F. Holdert 0 Extra's 6 Totaal 99 Rood en Wit v. Manen c. v. Loo-n b. v. Renterghem 79 W v. Waveren bowled 23 v. Gogh c. Healy 13 F. Holdert l.b.n. 45 E. Iloldert c. and b» 25 Posthuma b. 1 Svvens c. and b. 12 v. Lennep b. 7 Sypestein b. Healy 8 De Jong Mesman not out 3 Extra's 10 Totaal 226 Bowlingscijfers Rood en Wit, le innings v. Waveren 022. F. Holdert 1—7. E. Iloldert 721, Posthuma 211. 2e innings F. Heldert 2—22. E. Iloldert 2—21, C. Mesman 450. Volharding v. Renterghem 9—94, Ilealy 1—71. Korten/horst 0—14 Ferman 0—17. Mesch 0—7. De Koster 0—13. TI [LVERSUMSCIIE C. C A. C. C. A. C. C. maakte eerst 198. Hilver sum antwoordde met 65. Den twee den keer ging 't wel iets beter. Toen voor Hilversum evenwel 5 wickets voor 124 runs neer waren, gaf Hilver sum op. Demmink bleef 89 not out. H. F. C.—HERMES. Schiedam batte eerst en bracht het tot 84. De Hagenaars maakten 208, waarvan Feith Sr. 79 en Fokker 40. Den tweeden keer maakte Hermes 115 runs. H. C. C. won dus met In nings en 9 runs. 'A. A. C. II—HAARLEM II. Haarlem II gaat eerst batten en scoort 104 runs, waarvan Schoenma ker 41, Bijleveld 21, Bruynsteen 10 en Kreunen 11. Rouffaer bowlde voor 30, Beuth 2 voor 32 eu Proost 5 voor 23. A. C. C. II beantwoordt dit totaal met slechts 39, waarvan Th. Douwes 17 en R. Beuth 10. Van Brederode bowlde 7 voor 15 en Bijleveld 2 voor 8. Met een voorsprong van 65 runs gaat Haarlem II nogmaals in en scoort nu 87 runs. waarvan Bijleveld 46 eu v. Brederode 12. Beuth bowlde I voor 25, Rouffaer 3 voor 17 en J. Vredenburg 2 voor 2. A. C. C. II moet nu 153 runs maken om te winnen, maar brengt het niet verder dan tot 46, waarvan Th. Dou wes 10. Van Brederode bowlde 0 voor 14, Bijleveld 3 voor 6 en A. v. d. Berg 6 voor 13. Haarlem II wint dus met 106 runs. Korfhal. KOOG-ZAANDIJK—H. O. C. I. 9-2. Zondagmiddag werd deze wedstrijd te Koog aan dc Zaan gespeeld. Om half vier zou de match beginnen en daar de fietsers even half drie al aan kwamen, konden zij zich op hun ge mak verkïeeden en eens kennis ma ken met veld, bal en palen. Wat bal en palen betreft, die waren best, maar 't veld viel onzen Haarlemmers bar tegen. Wel hadden zij gehoord, dat het gestampte sintels waren, maar er waren toch heel wat groote stukken in overgebleven. Het loopen op gymnast iekschoentjes was pijnlijk en lang vóór de wedstrijd begon was een van de zolen doorstoken. Zoo doende moesten verschillende leden op hun gewone schoenen spelen. Even over half vier werd gefloten voor de opstelling. De captain van K. Z. koos met de zon mee te spelen, zoodat het er voor II. O. C. niet mooi uitzag, hierbij kwam nog, dat H. O. G. vic-r invallers uit het tweede had. Di rect bleek dan ook. dat K. Z in do meerderheid was, toch hield H. O. C. goed vol en liet zoo nu en dan prach tig samenspel zien, zoodat zij door al les heen brak. Het eerste puntje dat echter gemaakt werd was voor K. Z. Nog begon IL O. C. niet goed op tc zetten en kwam de bal niet veel in aanval. Toen echter K. Z. een tweede doelpunt had gemaakt, begonnen de II O. C.'ers te werken. K. Z liet dit niet onbeantwoord en zoo nu en dan speelde het wel eens te vurig. Ook maakte het zich nog al eens schul dig aan afhouden, wat K. Z. zelf toe stemde, maar door den scheidsrechter niet werd opgemerkt en ging het bij het doel van H- O. C. als men onder den korf stond, een paar pas achter uit, wat onopgemerkt bleef. Ter ver ontschuldiging van den scheidsrechter merk ik hier even op, dat het verba zend warm was. Vóór K. Z. het derde doelpunt maak te, had eon van de heeren van H. O. C. het ongeluk te vallen, waardoor hij een open knie opliep on dus verder niet meer zoo goed mee kon spelen. 'Toen hij het veld verliet ging ook een der spelers van K. Z. uit het veld en werd doorgespeeld. Eenigen tijd later maakte K. Z. het derde doelpunt. Eerst na eenigen tijd had H. O. C. een tegenpunt je. Voor half-time werd door dc verde diging van K. Z. wel een beetje bet vriendschappelijke spel vergeten. De captain van H. O. C. vertelde den scheidsrechter, dat hij zóó niet langer speelde, waarop H. O. C. niet meer werkte. De scheidsrechter floot echter niet af en iliervan maakte K. Z. ge bruik om een vierde doelpunt te ma ken. Voor half-time werd niet meer gedoeld en zoo stond het toen 41 voor K. Z. Den captain van K.Z. werd in overweging gegeven, dit vierde doelpunt niet te rekenen, maar daar ging hij niet op in. Dit was wel jammer, want nu stond het spel velen leden van II. O. C. te gen. Er werd dan ook lang niet zoo gewerkt als voor half-time. Nog kwam er een keer verschil van niee- ning. De mand van H. O. C. werd toen het 7—2 stond, eenige malen achter elkaar bekogeld, zoodat zij flink schudde. Toen kwam de bal op den rand te liggen. Na een flinken stoot tegen den paal viel'de bal door den mand. De scheidsrechter werd hierop wel attent gemaakt, maar hij onderzocht liet geval niet en kende IC. Z. dit punt toe. Nog werd hierna 1 maal door IC. Z. gedoelpunt, zoodat IC. Z. won met 9 -2. Deze stand geeft echter de verhou ding van krachten niet goed weer. K. Z. had het 4e en 8c punt niet moeten teilen, voor een beteren scheidsrechter moeten zorgen en vooraf gezegd heb ben, dat op dat terrein niet op gym- nastickschoentjcs gespeeld kou wor den, hoogstwaarschijnlijk zou dan de uitslag wel heel anders geweest zijn. Roeien. Nu het roeiseizoen weer in vollen gang is. keeren ook de jaarlijksche roeiwedstrijden weer terug. Zoo hebben de Varsity-wedstrijden op de Zwet op Hemelvaartsdag plaats gevonden. Den 25sten Mei zullen de roeiwedstrijden van „Hollandia" te Oudshoorn plaats vinden. De hoofdnummers zullen bestaan in het giek-roeien over een afstand van 2000 M. voor twee-, vier- en achtriems- gieken, zoowel voor juniores als voor seniores. Voor dezen wedstrijd zijn reeds vele inschrijvingen ontvangen. Ook de stedelijke Roei- en Zeilveree- niging „Het Spaarno" zendt een jonge vier naar de wedstrijden te Ouds hoorn. Deze jonge vier bestaat uit de heeren 1. Ch. Wilhelm (boeg). 2. J. Wackwltz (2e boeg). 3. J. Merens (2e slag). 1 4. D. Steup (slag). J. Baning (stuurman). Onder de uitstekende leiding van den heer J. Dozy werd reeds in Fe bruari begonnen met te tubbeu in een tub-werry. Daarna werd getraind in de door het Spaarne nieuw aange kochte overnaadsche vierriemsgiek en sinds eenige weken wordt geregeld iederen da? geoefend in de gladde racebootde „Wikki-CVik". De ploeg vormt een goed geheeL Steup en Merens, die verleden jaar met succes in de jonge twee uitkwa men, zijn bekende roeiers. Wanneer Steup op de wedstrijden zijn zenuwen weet te beheerschen, is hij een uitstekend slagroeier. Hij be schikt over groote lenigheid cu aus dauer en weet het roeitempo mooi ge lijkmatig op te voeren, zoodat hij voor dc anderen gemakkelijk te volgen is. De drie anderen zijn krachtige, goo- roeiers, terwijl Baning zich een licht en handig stuurman toont. Al leen het sliding werk van Wackwitz laat nog iets te wenschen over. Er wordt met veel animo geroeid en i boot ontwikkelt reeds een goede snelheid. Gezien het roeien op de Varsity- wedstrijden van gepasseerden Don derdag, geloof ik zeker, dat deze ploeg op de komende wedstrijden met veel succes zal uitkomen. De onderlinge wedstrijden van de Roei- en Zeïlvereeniging „Het Spaar ne" zullen dit jaar verroeid worden op Zondag 7 Juli e.k. DE VIER NAAR STOCKHOLM, liet bestuur van de roeivereeniging .Minerva" bericht: De bestuursvergadering heeft na in gewonnen advies van den eere-voor- zitter, prof. P. H. Damstó, met alge- meene stemmen besloten, de oude-vier van Triton onder Minerva's kleuren te schrijven voor do Olympische spélen tc Stockholm. Schieten GENERAAL JOUBERT. Zondagmorgen hecrschte op de prachtig gelegen schietbanen, waar om zij dan ook bij de schutters uit andere plaatsen zoo bijzonder in trek zijn, reeds een gezellige drukte. Allereerst kwam de regelingscom- rnissie op het terrein, om tc zorgen, dat als straks de eere-voorzitter den wedstrijd zou hebben geopend, deze direct zonder stoornis een aanvang zou kunnen nemen. En wij kunnen zonder voorbehoud zeggen, uat zij hierin volkomen is geslaagd. Overal zijn flinke wegwijzers ga- plaatst, op alle banen zijn verschuif bare schijven en overdekte schietstan- den aangebracht, welke electrisch met elkaar zijn verbonden terwijl er tevens gezorgd is voor goed corvee, bestaande uit manschappen van het 10de regiment infanterie, en voor een goode bewaarplaats voor rijwielen. Ook de consumptie-tent beantwoordt aan alle verwachtingen. Dat de schutters uit Amsterdam, Rotterdam en andere plaatsen, velen vergezeld van hunne dames, profiteer den van deze heerlijke natuur, waar bij het weder zoo uitstekend mee werkte, behoeft niet gezegd. De bekende pomp bij de schietbanen erkeerde in staking en gaf geen druppel water. Ook hiervoor was zorg gedragen. Door den genieente-vs al^v- wagen, getrokken door drie paarden, werd de noodige hoeveelheid voerd. Voor mogelijke ongevallen had de llaarlemsche Roode Kruis Trausport- colonne haar diensten aangeboden. Dezen werden natuurlijk gaarne aan vaard op alle schietdagen 2ijn dan ook de brancard, de noodige verband middelen en een paar geoefende leden op het terrein aanwezig. Bij het aan schouwen van dit verplegingsmateri- aal en zoovele gewapende mannen, denkt rnen onwillekeurig aan oorlog en strijd. Het is dan ook een strijd, en het zal een hardnekkige strijd worden, maar zooals uit de openingsrede bleek, zal hij op vredelievende wijze gevoerd worden. Om tien uur was het eere-comité op het terrein aangekomen en werd door den heer A. '1'. Bos Hzn in passenden vorm verwelkomd. Hierop nam de voorzitter van genoemd comité, Jhr. A, Bas Backer, het woord, riep den aanwezigen het welkom toe, en wenschte de schietvel eeniging „Gene raal Joubert" van harte geluk met haar 121/2-jarig jubileum. Uit het groote aantal overwinningen blijkt, dat Joubert altijd goede schutters heeft bezeten en steeds den naam van Ploemendaal en Overveen heeft hoog gehouden. Spreker wenschte dan ook der vereeniging alle succes toe, nu'zij zelf baar eersten wedstrijd heeft uit geschreven, hierbij tevens hulde bren gende aan bestuur en regelingscom missie voor de vele moeite, tijd en kosten, hieraan besteed. Na het luid applaus, dat hierop volg de, begaven alle aanwezigen zich naai de schietbaan, waarop de eere-voor zitter met een zeer mooie serie, in staande houding, den wedstrijd open de. Van dit aardige moment werd dcor een der photografen van de Eer ste Nederl. Rotatiefotokaartenfabriek een opneming gemaakt, waarvan reeds om twaalf uur. tegen billijken prijs, exemplaren werden verkrijgbaar gesteld. Deze opneming was uitstekend slaagd, evenals de kiekjes, die op ver langen van den heer Koolhoven wer den genomen van de Transport-colon ne, zij vonden dan ook gretigen af trek. Op de 8 banen werd den ganschen dag met veel animo geschoten en het bestuur zag zich zelfs genoodzaakt, op twee banen het sluitingsuur een uur uit te stellen. Door den heer W., uit Bloemendaal, werd nog een gouden medaille aange boden. Deze zal bestemd worden voor rozenprijs. Deze eerste dag is voor Joubert een waar succes geweest. „CLAUDIUS CIVIL1S". Zaterdag had in het café van den heer Burgers aan den Schoterweg, waar ook de gewone wekelijksche oe feningen op buks worden gehouden, de prijsuitreiking plaats van den in den afgeloopen winter gehouden on- derlingen wedstrijd. Te negen uur opende de voorzitter, de heer \V. J. M. Lem, deze feestelijke bijeenkomst, en heette de schutters van i arte wel kom, hierbij niemoreerende den ka- meraadscliappeiijken geest, die ook dit seizoen weder zoo onair ebroken onder de schutters heeft geheerscht. Hierna weid met de prijsuitreiking 'n aanvang gemaakt. In de 1ste afdeeling werd de ccro- prijs behaald door den heer J. \V. Bonn, en vervolgens le prijs, H. E. Stap, 2e pr. J. F. Borghouts, 3e pr. M. Hennepman, 4e pr. E. B. Moolenaars. ">a pr. L. Smcenk, 6e pr. J. M. Voskuijl, 7o pr. A. II. J. Sausenthalcr. In de 2c afdeeling werden dc prij zen behaald als volgt: le prijs M. A Hoebon, 2e pr. T. J. Heering, 3c pr. J. M. Voskuijl, 4e pr. C. II. Blansert, 5é pr A. Prins, 6e pr. A. Moolenaars, 7e pr. J. J. Schouten, 8e pr. J. van Buu- ren Jr., 9c pr. II. J. Burgers. Dc treffersprijs, zilveren medaille, werd gewonnen door den heer J. M Voskuijl, de rozenprijs, zilv. medaille, door den heer II. E. Stap Jr. Verder werden nog gradenmedail- les uitgereikt aan dc heeren J. \V, Boon, H. E. Stap Jr., J. F. Borghouis, M. Henneinan, E. B. Moolenaars. L. Smeenk, J. M. Voskuijl, A. H. J. Sau- senthaler, M. A. Hoeben en F. J. Hee ring. Na nog eenige uren van gezellig sa menzijn, scheidde men. Wlalrijdea. PIET VAN NEK TE DüSSELDORF. Zondag werd de „Groote prijs van Duitschland" verreden over 100 K.M. (in 3 ritten in 20, 30 en 50 K.M.), waar aan deelnamen Sérès, Arthus Vander- stuijft, Schipkc en Piet v. Nek. Onze landgenoot zoo wordt aan de Cour. geseind reed schitterend; hij won do 20 en 50 K.M. rit; verloor in dc 30 K.M.-manche vier ronden door band- defect, haalde daar niet minder den defect, haalde daar niet minder dan was dus dc moreele winner. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Stadsnieuws II e r ij k. Maandag heeft de herijk plaats van tot 12 uur voor Westerstraat, Wes- tergracht, Gasthuislaan, Assendel ver straat, Rollaudstraat en Waldeck Pyrmontstraat, en \an 1 tot 4 uur oor de Eendrachtstraat, den Zijlsin- jel, do Nadorstlaan, Voorzorgstraat, en Jan Nicuvvenhuyzenstraat. De eerste rails. Hedenmorgen is men met een groo te ploeg werklieden begonnen met liet leggen der rails op de Dreef voor de electisrche tram. Feestavond. In het Brongebouw heeft de heer A. J Meyerink Zaterdagavond aan zijn leerlingen bij de sluiting van het sei zoen, ter celegenheid van zijn aan staand huwelijk, een feestavond ge geven, waarbij zeer veel ouders en verdere familieleden der leerlingen aanwezig waren. Het gymnastiek-, scherm- en dans- programtna werd tot aller genoegen afgewerkt. De aesthetische oefen in ven o. a. verwierven zooveel bijval, dat zij herhaald dienden te worden, om liet publick tevreden te stellen. Een aardig oogenhlik was het voor den heer Meyerink, toen de lieer Emilu Kroon namens ouders cu leerlingen den leopaar twee zeer fraaie huwe lijksgeschenken aanbood. De toe spraak van den heer Kroon deed ten duidelijkste blijken, hoeveel genegen heid alle leerlingen, zonder onder scheid. den heer Meyerink toedragen, en ook dat de sympathie dei ouders aan die genegenheid geevenredigd is. De in-de-zaal-aanwezigen gaven lui de uiting aan hun instemming met deze huldiging van den beer Meyerink, die, onder den iudruk var deze blijken van sympathie, dankte. „VOORUITGANG". Zaterdagavond gaf de niuziekvcc- eeniging en de tooneelvereeniging, heide onder den naam „Vooruitgang", gedureude dezen winter als combina tie, haar laatste uitvoering van dit seizoen in de Sociëteit Vereeniging. De muziekvereeniging opende hot programma onder leiding vau haren directeur, den heer Hariot, met „Les Amazones", marsch van G. Lobman, gevolgd door „Ecila", Ouverture van J. Bomhard, „Belle Bergère' van Pr. Francois. Dit laatste is eeu der num mers, waarmede hel korps zich zal doen hooren op het concours te Dord recht. De stemming der instrumenten lief wel eens wat te wenschen over. De tooneelvereenigirg voerdo op het blijspelletje in een bedrijf, ver-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6