RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Tracht ik door te breken met 1420. enz., dan houdt wit mij tegen door 48—53, enz. Om deze reden speelt zwart 13—19, tevens uitgaande van de gedachte, dat wit 23—18 of 33—28 spelen moet, na welken zet zwart denkt naar dam te gaa dcor 19—25, 24—30 en 30—35. Indien wit dit zou trachten te belet ten door het opbrengen van schijf 48 tot 35. d mi zon zwart schijf 15 naar 25 brenten, deze offeren en met 35 naar dam gar.ti. Er waren dus redenen ge noeg, om 1319 te spelen, indien bij al In t goede, dat zwart overwoog, hem niel was ontgaan de leuke meer- 8l.:it'. dien wit als volgt in toepassing bremzen kan. Zwart 13 -19. wit 37—31Zwart kan nu wet op tweeërlei wijzen 2 schijven slaan, doch moet met 36 over 27, 18 op 29. waarna wit heel elegant van 33 naar springt en zich zegevierend tot dam laat kronen. Een leuk voorbeeld van meerslng. Nu 110- BP.r> vnnrliaüi.ï ^Vürin bekendheid nier de eigenaardige wij ze, waarop 3 wille schijven. 2 zwarten vasthouden, de winst doet behalen. S t a n 'd Zwart. Schijven op 34 en 35. Wit Schijven op 23, 38 eu 45. De zwarten zijn dichter tot de dam- genaderd, dan de witten. Wit aan den zet speelt 3833, ter verhindering van 3439. Zwart heeft nu maar één zet, narael ijk 35—40. Is wit nu onbe kend met den spclgang, die hier tot winst voert, dan gaat hij met 23 haas- lig naar dam, zwart gaat eveneens naar dam door 40—44 en de partij eindigt in remise. Wit antwoordt ech ter met 33—29 en thans worden twee zwarte schijven vastgehouden door de 3 witte, waardoor aan wit de winst verzekerd is. Dezen winstgang vooral niet ver geten, jongelui I Tot heden ontvingen wij nog geen enkele oplossing van het vraagstukje in de vorige rubriek we zullen daar om nog tijd geven tot a.s. W oensdag 5 Juni; hebben wc dan nog niets ont vangen, dan zullen we maar denken, v»t sr bij uê jongelui geen liefhebberij meer is voor deze rubriek en de plaats ruimte voor iets anders gebruiken. De Uaarlcrasche Damclub ho haar 'speelavond iederen Maan- van 8 tot 12 uur in het gebouw „Do Nijverheid", Jansstraat 85, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden. Inlichtingen verstrekt gaarne de secretaris, do hoer J. Meijer, Kruis straat 34. Telephoon 1543. GOEDKOOP LEVEN. Een Parijsche journalist is er on langs eens op uit geweest, om een dag goed televen in Parijs, zonder dut het hem een cent kostte, en het is hem schitterend gelukt, ..Parijs is toch oen rare stad", zoo bc-gint hij het relaas van. zijn zwerf tocht. ,,'t Is een heele toor om er niet 10,000 gulden inkunen behoorlijk rond te komen, maar zonder een halven cent op zok kan men er prachtig le ven Hij begon tegen elf uur met list de jeuner natuurlijk. Na eerst zijn slap- vilten hoed in zijn binnenzak te heb ben weggestopt, beklom hij de dienst trap van de Galerie ileries I.afayette, het reusachtige warenhuis aan den ach terkant van het gebouw, en sloot zich aan bij oon ploeg winkelbedienden, die in het refectoire van het magazijn op kosten van liuu patroon gingen ont bijten. liij kreeg radijs, boter, brood, rosbief au jus, groente eu aardappe len, aardbeien, kaas en beschuit, en om dit alles te besj»roeien, wijn, bier ui melk naar keuze. Toen het tijd voor den lunch werd, ging hij naar de Trinitékerk, waar juist een aanzienlijk huwelijk werd voltrokken. Hij volgde den stoet maai en genoot m het buis van de bruid een pracht van een rnauL Daarop wilde hij eenige correspon dentie gaan afdoen. Hij zette zicli daartoe neer in de leeszaal van het Grand Hotel en in eon beerlijken fau teuil schreef hij zijn brieven op gegla ceerd papier. Om ze te laten frankee- ren liep hij vervolgens het Credit Lyonnuis even in cn liet ze in de bus \an den postlooper van dit bankiers huis Na even naar huis te zijn gegaan, om zich te kleeden, zag hij hl de rue Paquet, voor dc woning van baron Hugo von Bethman een filé rijtuigen en auto's staan. Daar was zeker re ceptie. En hij naar binnen. Het diner gebruikte hij op den Bou levard du Temple bij Bonvalet. Daar waren dien avond verschillende feest malen. waarbij hij zich had kunnen aansluiten, maar aangezien bij liever alleen wou eten hij had al zooveel gezelschap gehad dien dag ging onze eigenaardige klaplooper naar hel restaurant. „Ik ben commissaris van liet ban quet der „Bleus de Normandië", stelde hij zich voor. Ik moet den invité's hun plants* u wijzen straks en ik zal geeo tijd hebben, vrees ik, om te eten Geef mij nu tnaar wat vooruit.... Laat het menu eens kijken I" Natuurlijk werd hem een voortreffe lijk dinertje voorgezet Alleen de kip ontbrak, die was nog niet klaar, ver ontschuldigde zich de oberkellner. Toen hij aan het ijs was, kwam een kellner hem waarschuwen, dat de secretaris der „Bleus de Normandië" x'. beneden wachtte. Is 't lieusch waarDan ga ik hem gauw even de hand drukken." En weg was hijZonder zich aan den secretaris voor te stellen. Het was nog le vroeg voor den schouwburg en dus richtte bij zijrie schreden naar 't Ltmepark. ,,Ik moet even naar het bureau der gevonden voorwerpen", zei hij aan de controle. ..Ik hel) gisteren mijn para- plu ie vergeten." „Links, mijnheer, 't tweede bureau". Zoo kwam hij zonder een cent te betalen op het kermisterrein, waar hij een gezellig anderhalf uur sleet. Tot slot ging hij naar het Tjiéatre des Arts. Boulevard des ik tivnotcs, wgar hij tijdens de pauze don ingang voor de ai Lesten, rue de Cherry bin nenliep eu aan den concierge de loge van mile. Romanitza vroeg. Hierom trent ingehcht, kon hij rustig verder saan en sleet de rest van der. dag op de aangenaamste wijze t'icsehcn d/ coulissen van den schouwburg. En ziedaar, aldus besluit hij zijn leerzaam verhaal, hoe ik tot de over tuiging gekomen hen. dat ge. om iH Parijs fijn te leven, zonder dat het u c-sïi cent kost, alleen een beetje stout moedigheid en een goeden kleermaker noodlij hebt een goeden kleerma ker, d:e u natuurlijk geen cent kost Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Uuze Jeugd" lezen De namen dor kinderen, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zonden, worden in tiet volgend nummer be kend gemaakt.} IEDERE MAAND WORDT ONDER DE GESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1 .{Ingezonden door J. C. Aartsen.) Mijn Is to is een jongensnaam. Mijn 2de is een lichaamsdeel. Mijn geheel is een beroemd schilder 2. (Ingezonden door Arie en Johan Hoogerdnijn.) 28 9 6 is oen visch. 4 5 23 C is een kleur. 4 5 6 7 heeft ieder gaarne. G 2 15 gebruikt ieder schoolkind. 30 31 32 33 is niet recht. 6 23 2 20 is iemand, die er niet voel van weet. 18 19 20 is een vaartuig. 11 12 13 22 11 veroorzaakt dikwijls veel schade. 1 9 28 31 8 vindt men in veel ka mers. 8 31 9 17 is een vervoermiddel. 16 10 18 28 22 29 is eon deel van een dier. 21 32 24 25 26 maakt ons verkou den. 27 34 23 35 is een verkorte meisjes naam Het geheel is een spreuk van 35 let ters. 3. (Ingezonden door Arend II. v. Lo lt ui zo u Maak hiervan een spreuk van twee regels door de puntjes door medeklin kers te vervangen. oe e o a eo e o e 4. (Ingezonden door Anton Janse.) Mijn Isto is een groot water. Mijn 2de is een huisdier. Mijn geheel is een dier, dat de mees- ton van jullie nog niet dikwijls gezien hebben. 5. (Ingezonden door Betsie Weneing.) Zot ender elkaar Een jongensnaam Eon stnd in Italiö Een dier Een hemellichaam Een jongensnaam Enn plaats in Noord-Holland Do beginletters vormen den naam van een stad in het Noorden van Dultschland 6. (Ingezonden door Willem v. Wel.) Ik hen iets, dat de boer op het land noodig heeft. Verander mijn lsle letter en ik bon iels dul een vogel noodig heeft. 7. (Iégezonden door C. Erbrink.) He: .".- heel is een spreekwoord van 22 1 s. 1:' 13 14 15 wordt in de keuken ge bruikt. 20 6 5 is een viervoetig dier. 22 3 2 17 gaat vlug. 1 C 13 11 8 15 is een plaats in Gel dei land. 1 4 15 ;s onmisbaar in de voeding. 20 10 19 21 is eon verscheurend dier. 9 16 17 18 19 3 heette vroeger ©er. afdeelir.g soldaten. 8. (Ingezonden door Edward Bceré.) Ik bon een riviertje in Friesland. Onthoofd ben ik timmergereedschap. 6. (Ingezonden door Johan Schweit- ter.) Mijn vaders naam ging verloren, Maar door een draaier werd ik ge boren. kJ Doch, dat ik 't ezelrus nauw ben verwant. Blijkt daaruit, dat slagen mij steeds moeten drijven. Wil ik, tot pret van mijn meester •nan 't draaien blijven. 10. (Ingezonden door Cornelia v. d. WaL) Mijn geheel bestaat uit 19 letters en is een straat in Haarlem. 12 3 4 is niet lang. 7 S 9 is een lichaamsdeel. G 10 11 12 13 dragen sommige man- non. G 7 8 9 is niet recht. 16 2 8 13 is een kleur. 14 15 17 18 16 19 is een deel van een dier. 9 5 12 14 4 is een graansoort. 11. (Ingezonden door Lelie.) Groen zijn de muren. Wit zijn de buren. Zwart zijn de knapen. Die in de kamertjes slapen. 12. (Ingezonden door Annie Ver gers.) Ik ben een dier. Keer mij om en men vindt mij in het bosch. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Koningsbergen. Koning bergen beren Goes 2. Rot tor. 3. Twist verkwist. 4. Kleerenkast. Kees kat leer Leen. 5. Piet Arabië Londen Elberfeld Italië Sumatra Valladollid Amsterdam Noorwegen .Tan Dtrecht Simon Thee Ida Tien Ierland Etna. PALEIS VAN JUSTITIE. 6. Ploegschaar. 7. XVIII XVIII XVIII - Toos. 315333 8. Oostórhout. Oost ster hout 9. Zevonaar. Zeven aar. 10. Hondententoonstelling. I-Iond en tentoonstelling. 11. Leeuw, want die is nog langer dan een eeuw. 12. Ijsvermaak. Aak rijs rijk aar mak Maas vers. Goods oplossingen deze weck ont vangen van Jentien Been 9. J. C. Aartsen 7. Lena Aartsen 8. T. v. Bildorbeek 6. Johan Schweitzer 11. Rhodia 11. L. en W, Dom 10. 1-1. Bfihner 12. Anton Janse 12. Arie de Vos 11. Annie Eiflors 9. Willie Hertier 9. Alida Kammeijer 11. Johan v. Donselaar 12. Piet de Veer 11. Bart Ligtenberg 11. Jo en Jan Verton 11, J an de Bruijn 12. Cor eu Nanne Nauta 12. Annie Vergers 10. WilheLmina v. d. Ilaar 5. Johan Mïedema 11. Piet Galjart 11. Lena Iioeleveld 11. J. Vieselman 7. Alida Tros 9. Mario Franken 7. Ciasina v. <L Brink 7. Doornroosje 12. Bep en Marie Ru ij zon a ars 7. Zus Duursma 11. Cor en Jan Huijer 12. Corry v. Dalen 11. Marie Landmeier 11. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door M. J. v. d. Kwast.) I. De chauffeur had er niet op gere kend, dat de weg zich zou krom- mooi tooneelstukje op. schuwen. 2 Deze wegen leiden naar een mooie villa. 3. Ik ga mot Mijnheer lentebloesem plukken. 4. Ik vind dien Bernard eon flinke jongen. 5 Piet dronk uit een napElsje had bever een glas. 6. Ik ga met Piet Haamster dam- 7. De kinderen van Mevrouw Grams bergen altijd hun speelgoed netjes op. 8. Wij voeren met zijn zessen een mooi toontelslukje op. (Ingezonden door Jo en Jan Ver-ton.) 9. Toe, Aal, smeer vlug de boter hammen van de kinderen. 10. Kom ook met de anderen mee, Loontje I II. De beer stak zijn kop in dè bij enkorf. 12. Wie is de sluiswachter, die zich zoo lang wachten laat 13. De kat wijkt niet voor een hond, maar zet een lioogen rug. li. Gaan er nog meer kerkwaarts? 15. De Vecht is ©eu kleine rivier. BEGRAVEN PLAATSEN. Laren. Gouda. Hengelo. Andel. Driebergen. Buren. Leur. Parijs. Zeist. Echt 1. Petten. 2.. Emden. 3. Adrïa. Piershil. 11. Goede antwoorden ontvangen van Jentien Been 13. J. C. Aartsen 14. Lena Aartsen 14. T. v. Bilderbeek 9. Rhodia 14. L. en W. Dom 13. H. Bühner 14. Anton Janse 12. Annie Elffers 12. Willie Hertier 14. Alida Kammeijer 12. Johan v. Donselaar 11. Jo en Jan Verton 12. Jan de Bruijn 12. Cor en Nanne Nauta 13. Annie Vergers 13. Wilhelruina v. d. Haar 9. Piet Galjart 13. Lena Koelcveld 14. J. Vieselman 12. Alida J. Tros 9. Marie Franken 10. Ciasina v. d. Brink 12. Doornroosje 13. Bep èn Marie Ruijzenaars 10. Zus Duursma 14. Cor en Jau Huijer 9. BERICHT WEDSTRIJD. Inzending ontvangen van: F. Buk- DE BEDORVEN TEEKENING. Door LENA KOELEMEIJ, oud 11 jaar. (waar gebeurd). Evenals in Haarlem, bestond er ln zekere plaats in Gelderland een tee- kenschool. Daar werd den heelen winter onderwijs gegeven en wanneer dun de laatste maand van den vvin- tercursus aanbrak, dan deed ieder ex tra zijn best, om iets moois Je malcen voor de prijsuildeeling. Nu er was tusschen do jongens groot verschil! Eén ervan, wij zullen hem Ferdinand noemen, was altijd bui tengewoon ijverig en zijn werk zag cr dan ook altijd bijzonder netjes uit. De tweede, die wij tn dit verhaal zullen leeren kennen, heette Arie en was eeu zeer haatdragende jongen. Geen der overige jongens had het graag met hem te kwaad, daar hij bijzonder groot en sterk was. Hij wist altijd wat katekwaad te verzinnen, wee hen», die niet mee wou doen» die moest het ont gelden! Ferdinand echter bemoeide zich bit ter weinig met hem en besteedde alle zorg aan zijn teekeningen. Dit prik kelde juist Arie, te meer duar, volgens den onderwijzer, den eersten prijs waarschijnlijk wel aan ecu van beulen ten deel zou vallen. Nu, dit begreep .Arie zelf ook wel. Voor de overigen was hij niet bang en bovendien maak te hij wel. dat zij, die het dichtst bij hem stonden te teekenen, niet al té veel opletten; of, hij gaf hen, terwijl zij met de teekenpen bezig waren rcchtc lijnen met inkt te trekken, een duw tegen den teekenhuak, zoodat er in plaats van rechte, kromme lij nen stonden. Alleen bij Ferdinand kon hij niet komen. Die stond vluk bij den onderwijzer, eh hoe meer het einde naderde, hoe meer Arie zag dal zijn werk lung niet zoo goed wus als dat van Ferdinand. Nog slechts één avond zou er teekenles rijn, en dan moest in een hoek der tcekening hun naam geschreven worden, daarna de hoek omgevouwen, zoodat de naam niet zichtbaar was, eu dun werden zij ingeleverd. Arie wist niet, wat hij doen zou en toch verzon hij iets, wat hem wel moei lijk scheen, maar toch, het moest! Maar hoe? Ifet uur van eindigen na derde en de meester vertelde, dat a.s. Zondag den uitslag, door de commis sie bekend zou worden gemaakt, cn i.it de leerlingen hun ouders, vrien den of kennissen dien avond mochten meebrengen, want iiet zou een feest avond zijn. De meester haalde de tee keningen al op en nog had Arie geen kans gezien zijn plan ten uitvoer te brengen. Nu scheen 't hem al bijzon der moeilijk, de meester was al bij hem gekomen en hij moest dus zijn Rekening boven op de andere leggen. Nu moest ook Ferdinand de zijne er nog op leggen. Toen konden allen gaan. Velen maakten nog een praatje over a.s. Zondag, Alleen Arie was plotse ling verdwenen. Dat was anders zijn gewoonte nieti Eindelijk waren allen vertrokken. De meester liep nog even met de bo venste teekening naar een anderen meester, in een aangrenzende klus om die te laten zien, en daar it ij tcch zoo terug was, liet hij het licht heel laag branden. Maar t was toch in den hoek waar de teekeningen op ui hoop lagen al aardig donker. Nauwelijks was de onderwijzer weg, of een gestuite sluipt de deur binnen, 't Was Arie, die zich in de gang ver borgen had. Vlug stak hij zijn vingers in een inktpot en in de xueening dat Ferdinand's teekening bovenop log, gcoide hij den inkt van zijn vingers op de teekening. Fluks wilde hij weg- loopeu, maar in de haast struikelde hij over den drempel en rolde tegen de deur van de andere klas, die hierdoor opeens open sprong en Arie helder e rlichtte. Niet weinig schrikte de meester. Maar Arie dacht slim tc wezen, en maakte den meester wijs, dat hij zijn zakdoek had laten liggen, en dat hij die even gehaaid had. En al maakte de meester geen aanmerking op die zakdoek, wel deed hij dat op zijn inkt- vingers en wat nog het mooiste was, door zijn val had hij ook zijn gezicht nongeraakt en dat zat dus ook vol. IToe dit kwam, wist bij ntet. Er had zeker inkt in de gang gelegen, of liet had aan zijn zakdoek gezeten. Hij maakte maar, dat hij wegkwam. Kreu nend alsof hij zich pijn had gedaan ook, verliet hij de school, doch de on derwijzer vertrouwde de zaak niet. Hij ging terug naar zijn klas, draaide het licht aan, en tot zijn schrik, zag iiij dat de vloer vau de deur af met inkt bevlekt was en daarna zag hij de teekening die ook was bedorven en besmeerd. Het kwam den onderwijzer ei dacht voor! Dat kon niet anders zijn dan opzet, en zeker was liet de bedoeling van Arie geweest om de teekening van Ferdinand to bederven cm daardoor den eersten prijs te ver krijgen. De onderwijzer dacht oven na iioe hij deze zaak zou aanpakken. Zco- Ura Arie echter buiten" de deur dei- school was, \vos natuurlijk de pijn al weg. Ilij zocht naar een gelegen heid om zich wat af te wasschen, en meende dat het zaakje nog al goed afgeloopcn was, want dacht hij, de meester zal toch hcelemaal geen kwaad vermoeden hebben. Even op geruimd als gewoonlijk kwam hij thuis, en vroeg zijn ouders, of zij a.s. Zondag ook mee gingen, want dat zou een feestavond zijn. Zij beloofden na tuurlijk mee te gaan. liij vertelde na tuurlijk niet, wat er eigenlijk gebeurd Den volgenden dag ging de meester nar den vader van Arie. Hij wist dat deze zeer streng was, en dat hij geen bedrog zou dulden. Het eerste, wal de meester vroeg, was: „lloe is het met uw zoon? Ileefi hij zich erg bezeerd gisteraVbndï" De vader keek verbaasd, en zeide „Bezeerd? De jongen is zoo vroolijk als anders thuis gekomen en heelt over niets gesproken!" Nu vertelde de meester alles wat er as gebeurd en ook, dat hij vermoed de, dat zijn zoon dit mot opzet gedaan had, om zelf den eersten prijs te krij gen. De vader was van dezelfde meening en zegde zijn medewerking tce om de 'aarheid aan liet licht te laten ko-| len. Zij besloten niets tegen den jon-, gen te zeggen, vóór het Zondagavond was. Anders kou het wel, dat Arie iets ton om niet aanwezig te zijn, en zijn vader wilde, dat hij zijn schande lijke daad zou bekennen ln 't bijzijn van al dc leerlingen. De Zondag brak aan cn in de mooi verlichte zaal zaten alle leerlingen met hunne ouders. Arie bad een hoofd ls vuur toen hein verzocht werd even bij dc commissie tc komen, waar ook zijn vader zat. Ilij gevoelde zich niet op zijn gemak en, -zoodra de meester hein onder handen nam over zijn tee kening met inktvlekken, kreeg hij het zeer benauwd. Daar had hij niet op gerekend. Hij zeide dat hij onwel was, en wil de maar liever naar huis, maar toen nam zijn vader liet woord en jawel, hoor. nauwelijks had deze hem een paar vragen gesteld, of hij viel door de mand, en bekende dat hij het met opzet gedaan had. Schandelijk vond de commissie 't gedrag van Arie en zijn vader stelde de commissie voor, dc gelieeie toedracht der zaak mede te deeieu, zoodat allen dit konden hoo- ren eu zoo gebeurde het. Zijn onderwijzer deelde het geheele geval mede eu toen deze had uitgi spreken, moest Arie voor de geheel zaal met roodgekleurde wangen beken nen dat dit werkelijk zoo was ge beurd, om op die wijze den eersten prijs te verdienen. Toen joeg zijn v. der hem naar huis met de boodschap straks wel verder te zullen afrekenen. llud hij die laffe duad niet begaan, hij zou zeker den tweeden prijs ge kregen hebben. Ferdinand kreeg den eersten en Arie niets, maar deze be derven teekening was een les voor zijn levenl Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-AIdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw Venemav. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen J. V. Voor een eersten keer is het flink opgelost, hoorIk wed, dat je ze al heel gauw alle 12 vinden kunt ALIDA T. Ja, "t was erg jammer, dat het weer niet mooier was, maar voor een flinke wandeling is het wel prettig, als het niet al te warm is. Had je geen verbazende slaap, doordat je zoo vroeg op was geweest MARIE F. Dc vind het best, hoor! Ben je even oud als Bep R., en vind je de raadsels ook moeilijk Ja, samen wegbrengen is gezellig, en vooral om dat jullie beiden zoo ver weg wonen. Fiets je heen en terug In een uur CLAS1NA v. d. B. Ja, dat was wel jammer. Nu maak je zeker weer plan nen voor de volgende vrije dagen, en vcor de zomervacantieHoe is het met Moeder Gaat liet weer wat beter, en wanneer komt Moeder weer thuis? DOORNROOSJE. De meeste kin deren vinden dit een heerlijke wed strijd, vooral wie niet veel van teeke- nen of opstellen maken houdt, vindt dit een prettig werkje. Ik ben nieuws gierig, wie er het meeste hebben zal JENTIEN B. Ik had al in de cou rant gezien, dat dat een feestavond worden moet. Nu moeten jullie maar eens extra je best doen. Ja, als je je brieven aan eeu ander geeft om te be zorgen, ben je er nooit zeker van, dat ze op tijd komen. Wie zichzelf helpt, is altijd het beste geholpen. JOIIAN C. De nieuwe begraven plaatsen zijn goed. Ja, jij mag haar wel wat helpen en wat voor haar schrijven, maar ze moet toch ook eens een stukje zelf schrijven, dan kan ik zien, hoe ze al schrijven kan LENA A. Ja, ik wil je wel een aparten brief schrijven, maar dan moet jij ook wat langer schrijven, hoor Vertel mij maar eens, waar jo op school bent en of je vriendinnetjes hebt en wat jullie spelen TRUUS VAN F. Het is best, dat je ook meedoet Is Catootje, die vroe ger meedeed, een nichtje van je Een atla3 mag je gerust gebruiken. Vind je de raadsels toch nog moeilijk? Ik denk, dat je er hoe langer hoe meer gaat raden. NELLY v. d. B. Het was heel treurig, en jullie zult op school wel heel erg ouder tien indruk zijn.,Wist je wel,, dat het zóó gevaarlijk was om over een vast touw te springen Wat is die bank nu somber leeg, hèWas het een vriendinnetje van jc JOHAN S. Aardig, dat je me ze eens gestuurd hebtIk vind het een erg aardige doos l'Heb je in Den Haag prettige dagen gehad, en veel gewan deld, en was het vol in Scheveningeu? Je trof nogal mooi weer, vind je niet RHODLA. Ja, nu schrijf je me er niet bij in hoeverre die ecne voor de meisjes is. Mogen die daarin helpen, en e* oral voor zorgen En is hel in dezelfde straat als jullie vorige huis? Het zal er nu wel druk zijn, maar van den winter hebben de meisjes dan toch met veel te doen, denk ik. Zou het wel PIET DE V. - Mag je daar de Mei doorn vrij plukken Dan moet je me toch eens schrijven waar dat plekje te vinden is I BART L Dan hebben jullie toch stevig geloopen, denk ik. Eu wat zul len jullie toen gegeten en geslapen liebben. Had Moeder wel op zooveel boterhammen gerekend? L. en N. D. Nu, dan hebben jullie er al heel wat, en probeer je er nu nog steeds meer te vinden liet nieu we raadsel i3 goed. HENDERIKA B. Je hebt je naam vergeten onder je briefje. Ik begreep uit het raadsel, dot het van jou was, maar deuk er vooral aan voortaan Ja, je hebt gelijk, dat raadsel moet nu 1 gauw geplaatst worden, anders is het niet aardig meer. Het nieuwe raadsel is goed. ARIE DE V. Hebben JullU Woensdagmiddag nog prettig ge speeld, en wie heeft gewonuc-n? Naai Zandvoort is een heel eind! Ben je toen ook weer alleen teruggeloopen 1 En wat gaan jullie morgen doen? ANNIE E. Er zitten er verbazend veel in, hoor ik van alle kanten zoek dus maar goed, want je bent er nog lang niet Ja, het is wel een prettig werk en we hadden ln langen tijd niet zoo'n wedstrijd gehad. ALIDA K. Ja, wc hebben ook niet altijd evenveel te schrijven- dan schrijf je me maar eens een langen brief, aLs je weer eens uitgaat, of een rapport krijgt, of als er iets bijzon ders is. JOHAN VAN' D. Het nieuwe raad sel is goed. BEP en MARIE R. Gezellig voor je, Bep, dat er nu esn vriendinnetje mee gaat om den brief weg te bren gen. Ik geloof, dat jullie thuis altijd nog prettige dagen hebt, ook al Ls het buiten nog zulk slecht weer I Hebben jullie spelletjes gedaan en deden Vader en Moeder toen ook mee ZUS D. Ik weet niet, of je dezi courant nog krijgt, niaar ik zal ja toch nog maar even antwoorden. Dan is het toch zeker de laatste brief, rees ik Ja, Valkevecn is erg aardig. Bestaat er nog altijd dat kleine laan- tje vlak over de uitspanning, vvaar< door je in twee minuten aan de Zui derzee staat? Nu, geniet maar veel al de prachtige wandelingen, hoor WILHELMINA v. d. II. Ja, de vo rige week stond jou naam bij do an dere en er stond een 4 achter, dat wil zeggen, dat je cr 4 goed had. Nu heb je er 5 goed opgelost en 9 van de be graven plaatsen. Je mag aan raadsels en wedstrijden allebei meedoen, hoorl Heb je al veel woordjes gevonden? JOHAN H. Ja, dat is testdoe .ij ook maar mee. Ik hoop, dat jc er ïecl wat kunt vinden. LENA K. Dat is zeker eene ver rassing voor je, hè, om daar je eigen verhaal opeens gedrukt te zien En ik denk, dat Vader het, omdat hij 't zelf beleefd heeft, ook aaidig vindt, is het niet? Ja, dat was een prachtige wan deling JAN DE B. Hebben jullie prettig gecricket, en kermen jullie het al goed? Van wie heb je het geleerd? Prettig, dat jullie zon lnng vacantia gehad liebben Ileb je nog meer groq te wandelingen gemankt? COR en NANNE N. Ja, 72 is eer. mooi aantal punten, dat weet ik nog lieel goed. boorEt: wat gaat hij nu doen Dadelijk solliciteeren Met je hoevelen speel je cricket? Heb je daar voor genoeg jongens bij elkaar, eu zijn die allemaal van jullie school ANNIE V. Dat was eeu flinke ..andeling en jullie zult je beenen wel gevoeld hebben! Gingen jullie over Vijfhuizen JO en JAN V. Het nieuwe rnndsel is heel goed. Ik hen altijd erg blij. als er eens iets anders ingestuurd wordt, want verscheidene kinderen kunnen ets anders dan elkaar precies na doen. Vonden jullie liet 's morgens zóó vroeg niet heerlijk in het B1"C- mendaals.be Bosch En liepen er al moer menschep ca kinderen Zijn jujlie wel eens z-*. vroeg naar huiten gegaan, dat je de zon kou zien op gaan MARIETJE v. d. K. Dan doe je maar weer eens mee als je eens wat meer tijd held. Ik heb de boeken in goede orde ontvangen. CORRY VAN D Hadden jullie nocral een mooi uitzicht op bet Kopje? Of was bet niet heel beldpr Ja, voor Zandvoort was het wel wat koud. Daar is het 't besic, als je rustig in t zonnetje kunt blijven zitten, zonder Jat je last van de koude hebt. Zijn jul lie oy de fiets gegaan en was het erg druk op dill weg? MARIE L. Ja. dat zal gezellig zijn, als zij wat grooter is eu zij mag - komen loge eren. Ik wed, dat jij den heelen dag met haur gaat wandelen en spelen. Dan gaan jullie zeker ook naar Zandvoortwant voor de klein tjes is dat een extra pretje. Mevr. VENEMA—v. DOORN. ANTON J. liet nieuwe raadsel isj 1 Juni 1912. ffecd.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 17