NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. .8879 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 3 JUNI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 L Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H n de omstreken en franco per pos) 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenttén van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Jelephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT AC1IT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 4 JUNI. Orgelbespeling ia do Groote kerk van 1—2 uur. Stadsnieuws Openbaar jeweld. De politie doet nog steeds ijverig onderzoek naar getuigen en daders in zake het ernstige verzet tegen de politie oi) Zondag 21 April j.l. in de De Witstraat gopleogd. Op het oogen- blik zijD er naar wij vernemen pl.m. 40 getuigen en G verdochten. Jammer dal er nog steeds mcnschen zijn die door bange vrees zich laten weerhou den met justitie en politie mede te werken. Daar de hoofddaders toch ia hel Huis van Bewaring zitten en waar schijnlijk een zware straf niet zul len oi'tloopcn, behoeft niemand voor wiaalc bevreesd te zijn daar steeds Is gebleken dat een zware straf kalmee rend werkt. BELANGRIJKE GEMEENTE WERKEN. Elders in dit blad vindt men een opsomming van belangrijke gemeen tewerken, die onderhanden zijn of verwacht worden en waarvoor uit breiding van personeel aan het Bu reau van Publieke Werken gevraagd wordt. Do rij is lang, maar we vragen ons af ,of ze niet wat ingekrompen kan worden. Is er bijvoorbeeld groote baast bij den toren op liet Raadhuis? Moeten we spoedig op een cliolera- barak rekenc-n? Zouden we het plan betreffende do Amsterdamsche poort maar niet wat laten liggen? Misschien komt er intusschen nog ccn half do zijn oplossingen bij. Enkele punten van do opsomming zouden aanleiding kunnen geven tot eenig commentaar. Al dadelijk punt J: „Museum, vermoedelijk gereed," staat er, „Mei 1913". Dit moet niet opgevat worden, alsof het dan pas zou zijn afgebouwd, maar dat het dan waarschijnlijk in gebruik zal kunnen worden genomen. Uit punt G ITuis in de Kruisstraat blijkt, dat B. en W. den directeur op dracht hebben gegeven tot hef ma ken van eon sehets-ontwerp. Met welk doei vernemen we niet, maar van groot, belang schijnt ze niet te wezen, daar er slechts f 18000 mee gemoeid: zijn zal. En punt 16 verrast ons met eon plan ter verbreeding van de Autonie- brug, terwijl uit punt 27 blijkt, dat er planden bestaan tot den bouw van een school voor zwakzinnigen. On langs wezen wij op het zeer beden kelijke feit, dat die school geen leer lingen meer aannemen kan. Do Bank van Leening (punt 25) staat ook uog op de agenda, maar belaas achteraan. Indertijd is in den Raad erkend, dat er wel zéér veel werk ia op het bureau van Publieke Werken. Deze lijst geeft daar opnieuw het bewijs van. Want wat men niet ziet, het gewone dagelijksche werk met al de rapporten en hun aanhang vormen ook een massa! KENNEMER PADVINDERS. Zondag zijn de padvinders geza menlijk in Zandvoort gaan zwemmen. Ongeveer tachtig jongens namen aan dit teditie deel; het was een vroolijk gezicht dezen geheelen troep, onder toezicht van de leiders, in het water te zien stoeien. De eerste zelfvervaardigde tent maakte dezen tocht mede en diende tot kleedkamer voor de jongens die haar gemaakt hebben. De padvinders hebben nl. van de Holl. Spoorweg Mpij. eenige oude dekklceden ten ge schenke gekregen en maken hier nu tenten van. He tnfteekenen, naaien en het vervaardigen van liet benoo- digdo houtwerk geschiedt alles door de jongens zelf; de eerste tent, die thans gereed is, doet zijn makers alle eer aan. KINDERLIJKJE OPGEHAALD. Zondagmorgen omstreeks 9 1/4 uur Is uit de Leidsche Vaart nabij de Loirens Costerstraat het lijkje van een onvoldragen kindje opgehaald. Bij nader onderzoek is gebleken dat het kindje nog geen levensvatbaarheid heeft gehad. Uit de Rechtszaal Mishandeling door sen polltll- agent. Hedenmorgen behandelde de Recht bank de zaak van den politieagent Uyterma.-k, die terechtstaat wegens mishandeling van een arrestant. Over deze zaak namen wij in onze courant van 8 April het volgende bericht op, ontleend aan het Politierapport: De agent van politie Uytermark surveilleerde in den nacht van Zater dag op Zondag omstreeks half vier op het Bagïjnhof toen hij plotseling zonder eenige aanleiding werd aange vallen door een aangeschoten per soon. De agent stelde zich te weer, en gaf den aanvaller twee slagen met zTi sabel op het hoofd. De man, tegen wien natuurlijk pro ces-vei baal is opgemaakt, bleek de schildcrsknecbt A. P. V., uit Schoten te zijn. Z'n wondon werden door dr. Maas verbonden terwijl de agent zich eenigen tijd later ziek liet melden." Op aanklacht van den arrestant Vaal heeft de Justitie de zaak onder zocht en ais gevolg daarvan werd de 37-jarige Th. Uy termark in staat van beschuldiging gesteld ter zake: dat hij in den nacht van 6 op 7 April 1912 te Haarlem als agent van politie, tevens buitengewoon veld wachter der gemeente Haarlem, in uniform gekleed op den openbaren weg in surveillance zijnde, voorzien van een wapenstok en sabel, hem door zijn ambt geschonken, met zijn sabel Aloysius Petrus Vaal heeft mishan deld, door opzettelijk met zijn sabel Vaal voornoemd op bet hoofd te slaan en ten bloede te verwonden. Als getuigen h charge zijn gedag vaard; II. J. F. A. A. M. van Goor, commissaris van politie, G. F. Kem- pers, inspecteur van politie, de politie agent L. Wagemaker,. de zandschip- per J. F. Vaal, dc pakhuisknecht E. C. Smit en A. P. Vaal, welke drie bij het voorgevallene zijn tegenwoordig geweest. De Officier van Justitie zegt nog te willen dagvaarden den inspecteur-Ko ker en den agent Numans. Verder de heer K. F. van Maas, heelkundige, tevens als deskundige. Door den verdediger, Mr. Dr. W. P. Vis zijn negen getuigen a déchar ge opgeroepen. Beklaagdeverh oor. Op verzoek van den verdediger, Mi-, dr. W. P. Vis, wordt dc beklaagde niet geboord in bijzijn der gctuigen.maar als dezen de zaal hebben verlaten. Uyterniark vertelt het volgende: In den nacht van 6 op 7 April kwam ik uit de Korte Bagijnestraat in bet stuk der Lange Bagijnestraat naar het Bagijuhof. Toen ik op den hoek van het Bagijnhof kwam bij deu tim mermanswinkel van Van Ommeren, hoorde ik in den donkeren hoek der kerk, daar tegenover, praten, maar ik kon er niets onderscheiden. Ik was toen een meter of vijf, zes van hen af. Eensklaps kwam een per soon uit den hoek, van wien ik latei- hoorde dat hij de bekende De Vaal was. Deze persoon gaf mij met de rechterhand eén klap in het gezicht. Ik greep hem toen met de rechter hand beet, maar zijn broeder kwam er bij en die maakte mijn rechter hand los. Ik had geen gelegenheid om mijn gummistok te trekken, daar ik mijn lange winterjas aan had. V. liep toen achter de kerk om, vloog naar het Goudsmitspleintje en kwam op het Bagijnhof te vallen, toen mijn hond, meer uit spcelschheid, dan kwaadaardigheid want dat zit er niet in tegen Vaal opsprong. Ik had toen mijn sabel getrokken en van mijn rechter- in mijn linkerhand ge nomen. Ik heb daar Vaal toen, met mijn sabel in de hand. overeind gezet en tegen hem gezegd: „Ik zal je bren gen naar de Smedestraat, om je voor den Commissaris te brengen." Drie passen hadden we gedaan, toen V. weer op den grond viel. Hij lag met zijn hoofd naar mij toe en greep mijn linkerbeen vast, waarschijnlijk om mij achterover te laten vallen. Hij trek den lossen kap. van mijn linker been los, zoodat er twee haken af sprongen. Hij beet mij in den linkerkuit. En door de gemoedsbeweging door de pijn veroorzaakt, heb ik hem een slag met de sabel gegeven. Ik heb hem toen weer overeind gezet en nam hem mee naar het Bureau. Op het Don kere Bagijnhof gooide V. zijn porte- monnaie weg en zei tegen zijn broer: „Bewaar jij die zoolang." Bij de Ce- ciliasleeg heeft Vaal mij een rijks daalder geboden, als bij geen pro ces-verbaal kreeg. Beklaagde ont kent een tweeden slag met dc sabel gegeven te hebben, toen hij V. den eersten keer achtervolgde. Getuigen charge. Als eerste getuige wordt gehoord A. P. Vaal, dc arrestant. Hij verklaart zoo erg dronken ge weest te zijn, dat hij niet wist, dat hij geslagen of gebeten heeft, ook niet. dat Uytermark hem met de sabel ge slagen heeft. Hij heeft dat eerst den volgenden morgen gemerkt, toen hij weer nuchter werd. Op vragen van den verdediger zegt geli-ige niets te weten van een af spraak met zijn kameraads om dien nacht eens een agent van politie te mishandelen. Ook niet, dat zij dien nacht om één uur een nachtwaker op den Jans- weg hadden lastig gevallen. Verder weet hij niet om half 3 bij den koffie- huishouder Klinkenberg op 't Bagijn hof geweest te zijn. Ook weet hij zich niet te herinneren, dat hij tegen den inspecteur Kempers heeft gezegd: „Mijnheer, ik heb het niet zoo be doeld, ik was door m'n kameraads opgeruid. Hij heeft wel gezegd tegen Klinkenberg, dat 1)ij den agent flink in den kuit had gebeten. Maar dat wist hij niet zelf, doch had dit ge hoord. Verdediger: Heeft getuige een aanklacht ingediend? Getuige: Noen! Hij verklaart voorts, dat hij twee wonden had aan liet hoofd ccn wond jes aan zijn vingers. Getuige J. F. Vaal, zandschip- pcr, is een broeder van den eersten getuige. Hij beeft gezien, dat de agent zijn- broer heeft geslagen met de sa- hel. Maar zijn broer beeft den agent niet geslagen. Ook hoeft hij gezien, dat de agent zijn broer Bioeg, toen V. op den grond lag. Getuige meent.dat zijn zijn broer den agent niet bijten kon, want hij lag mot den buik op den grond. M r. P a s t e u r: Met welk woel ging je broer van jelui dricèn, uit den hoek der kerk, naar do agent? (Zie vervolg 2de pagina.) EINDEXAMENS HANDELSSCHOOL. Door het gemeentebestuur zijn de heeren J. Merens, J. A. C. Suringar en J. C. Tadema uitgenoodigd het eind examen van de Huarlemsclie Handels school bij te wonen. J. P. J. C. S c li r e d e r h o f. Hier ter stede i9 in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer Selire- derhof, eigenaar van het Hotel „De Leeuwerik". Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken BLOEM ENDAAL. Ds Conc3ssl8-voorwa>r{ten voor de nisuwe Slectrisctis Tram. B. en \V. stellen voor aan de Noord- Zuid-Hollandscho Tramweg-Maai- sehappij, concessie te verleeneu tot het aanleggen en cxploiteeren van een tramweg Jjiunen do gemeente Bloemendaal, over den Zijhveg, Bloe- mendaaJschen weg, Ilustenburger laan, Nourder- en Zuider-Stationsweg en wel onder verschillendo voorwaar den, waarvan de voornaamste zijn: De tramweg wordt aangelegd en geëxploiteerd als tramweg met electri se he beweegkracht, met bovengrond- sche geleiding. De spoor wijdte bedraagt 1 435 Me ter. De maatschappij zal den aanleg tot stand brengen volgens do beste regelen der kunst, liet bovenvlak der spoorstaven moet gelijk zijn met den bovenkant der aansluitende bestra ting. In de profielen der wegen mo gen noch in de lengte noch in de breedte veranderingen worden ge bracht, welke hinderlijk voor het verkeer kunnen zijn. Elke wijziging van het profiel dei- wegen moet vooraf door B. en \V. zijn goedgekeurd. Alle kosten aan straten, wegen, rio- leering, telegraaf-, telefoon- en ando re leidingen, het wijzigen van plant soen-aanleg. kortom alle openbare of particuliere werken uit deze vergun ning voortvloeiend, komen ten laste van de maatschappij. Da ophangpunten van de contact leiding moeten zóó hoog zijn en de leiding zelf zóó sterk gespannen, dat de afstand tusschen de leiding en den bovenkant der spoorstaven nergens minder dan 5 1/2 meter bedraagt, ten zij B. en NV. om bijzondere redenen plaatselijk eeno andere hoogte moch ten goedkeuren of voorschrijven. De ophangpunten van do contact leiding mogen in rechte lijn ten hoogste 36 meter van elkander ver wijderd zijn; in bochten zooveel min der, als in verband met do stralen dier bochten aan B. en W. zal noo- dig blijken. Elke sectie moet op zichzelf zóóda nig verankerd zijn, dat de bij het breken der conlactleiding ontstane trekking wordt opgevangen. De contactleiding moet door mid- j del van voor het publiek ontoeganke lijke afsluiters, in van elkander ge- isoleerde secties van ten hoogste dui zend Meter verdeeld kunnen worden, om elke sectie stroomloos te kun nen maken. De gemeento heeft het recht, zonder eenige vergoeding van de palen, be- noodigd voor ophanging van het dra- dennet, ten behoeve van de openbare erlichting gebruik te maken, zonder dat daaruit eenigo verantwoordelijk heid voor de Maatschappij voort spruit. De tramweg en het vast en rollend materieel zullen door de maatschap pij voortdurend in goeden staat wor den onderhouden en bij bevinding van het tegendeel, op do eerste aan maning van B. en W. in dien staat worden gebracht. Het rollend materieel zal moeten voldoen aan de eischcn, welke aan zeer goede clcctrischo tramwagens, ten genoego van B. en W. gesteld kunnen worden. De Maatschappij exploiteert de tramlijn volgens tweemaal 'sjaars door haar onder goedkeuring van B. en W. vast te stellen dienstregeling, welke zij daartoe vooraf in triplo in zendt. liet aantal ritten per dag in ééne richting zal niet minder bedragen dan zestig. De stopplaatsen worden door B. en W. aangewezen, na de Maatschappij gelioord te hebben. De Maatschappij is verantwoorde lijk voor de snelheid, waarmede ge reden wordt en voor de te betrachten veiligheidsmaatregelen. Zij heeft zorg te dragen het openbaar verkeer niet te belemmeren. liet maximum der vrachtprijzen voor het vervoer van reizigers binnen de grenzen der gemeente zal zijn a. voor een rit zonder overstappen 7 1/2 cent b. voor twee ritten op dcnzelfden dag. 10 cent. Voor kinderen beneden den leeftijd, van vier jaar, die, indien het gebrek aan ruimte dit vereischt, op den schoot van hun geleider of geleidster worden gehouden, wordt geen vracht betaald. De Maatschappij stelt jaarlijks ter beschikking van B. en W. teu hoogste 10 bewijzen van kosteloos vervoer op naam van door B. en W. aan te wij zen gemeente-ambtenaren. Beambten van politie, mits gekleed in uniform, moeten, voor zooverre er plaatsruimte is, kosteloos worden ver voerd. De vergunning wordt verleend tot don Sisten December 1950, midder nacht. De op den aanleg en op latere uit breiding en w ijziging van den tram weg betrekking hebbende ontwerpen behoeven de goedkeuring van B. en \V., die hun beslissing geven uiterlijk vier weken na de inzendijig. Is binnen dien termijn geen afkeuring aan de Maatschappij bericht, dan worden de ontwerpen geacht te zijn goedgekeurd. De tramweg moet in exploitatie zijn gebracht uiterlijk twaalf maanden na dat de van het Rijk en de Provincie vereischte goedkeuringen zijn verkre gen op de zoowel aan B. en W., als aan het Rijk en de Provincie in zenden ontwerpen. Dit zijn de voornaamste concessie voorwaarden voor de nieuwe electri- sche tram, welks aanvangspunt op liet Ycrwuift te Haarlem is. Onder de ingekomen stukken zijn 2 adressen, de Tram rakend. Het eene adres is van bewoners van het Noordelijk gedeelte der gemeente Bloemendaal, verzoekende ook niet hun belangen te willen rekening hou den. Zij wijzen er op, dat in dit ge deelte der gemeente een belangrijk bevolkingscentrum is [gesticht „Meer- en-Berg", Duinlustpark), ea dat dit gedeelte ten opzichte van het overige gedeelte der gemeente betrekkelijk ge- isoleerd ligt, wat voor de in dit ge deelte der gemeente voorkomende tal rijke verplaatsingen (schoolbezoek, overige bezoekers) een groot incon venient is. Het tweede adres is van bewoners van Overveen en Bloemendaal, die met het oog op de veiligheid, op het natuurschoon en op het feit, dat de forensen rust en stilte verlangen, en omdat geen enkel verkeersbelang doortrekking van Overveen naar Bloe mendaal eischt, den Raad verzoeken de tramlijn van Haarlem haar eind punt te doen inden aan het Raad huis, of desverkiezend aan het station te Overveen. BLOEMENDAAL. "Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal op Donderdag 6 Juni e.k, des namiddags ten twee uur. Agenda: 1. Beëediging van den waarnemend- secrelaris. 2. Onderzoek geloofsbrieven van den beer Laan. 3. Ingekomen stukkeu. 4. Af- en overschrijving. 5. Wijziging politieverordening. 6/RestauraUo gemeentehuis. 7. Concessie tram. HAARLEMMERMEER. Arbeidsbeurs. Door de gezamenlijke afdeelingen van Patrimonium in deze gemeento, zal opnieuw een adres aan den Raad dezer gemeente worden gericht om de oprichting van een arbeidsbeurs voor den Landbouw, te bevorderen en te steunen in dcD vorm van een jaar- lïjkeche subsidie. Ergerlijk. Het naschreeuwen en het bemoei lijken van lieden die „netjes" gekleed gaan, door opgeschoten jongens en meisjes, neemt werkelijk te Hoofd dorp een onrustbarende verhouding aan. Dezer dagen werd een jong- mei scli, dat te Hoofddorp woonachtig is, er de dupe van en ten slotte nog mishandeld. Thans overkwam het weer een paar meisjes, die elders in betrekking zijn, maar eens een dagje te Hoofddorp waren en nu door zoo'u ber de bengels werden uitgemaakt voor alles wat leelijk was en ten slot te met kluiten modder geworpen. Ten slotte moesten ze de wijk in huis ne men. Er zijn natuurlijk meer zulke voorbeelden en de politie is niet al tijd bij machte zulks tegen te gaan. Mogelijk wanneer de ouders van zul ke straatbengels hunne medewerking eens wilden verlcenen dat dit nog wat zou helpen. Laten wij het ho pen! Bijna 1 Een vierjarig zoontje van den turf- boer Leen te Hoofddorp, die gisteren een eind achter een wagen liep, kwam daarachter vandaan, doch werd op hetzelfde oogenblik gegrepen door een passeerende auto. Het jonge tje kreeg een duw, waardoor bij als een tol m de rondte draaide en onder de auto terecht kwam, net tusschen roor en achterwiel in. De chauffeur stopte evenwel met zulk eeu kracht dat het achterwiel precies voor het jongetje tot stil stand kwam, waardoor het van een wissen dood gered was. De inzitten den waren allen ten zeerste ver schrik en blijde dat bet nog zoo goed was afgeloopen, daar ook de jongen geen noemenswaardig letsel heeft be komen. HEEMSTEDE. MUZIEKAVOND VAN DE ORKEST KLASSE VAN DEN HEER K. F.. VAN MAAS Jr. IN IRENE OP MEER EN BOSCH. Men schrijft ons: Irene op Meer en Bosch was in feeststemming; er zou muziek go- maakt worden! Welwillend bood do heer Van Maas aan, met zijn orkest klasse op Meer en Bosch te komen om voor de patiënten te spelen. Het heeft zeker de directie dier slichting niet gespeten, het aanbod aangeno men te hebben, want het was een schoone avond! Plechtig ernstig klonk het op zoo droeve wijze bekend geworden lied: Nader tot u mijn God! gespeeld door violen, piano en fluit, liet is moeilijk in een bespreking der stukken te ko men. We noemen slechts enkele: Priestermarsch van Mendelssohn, Stliudchen van Schubert, Ave Verum dcor Mozart. Door fluit- en vioolsolo's was een aangename afwisseling aangebracht. Op eenparig verzoek der verpleegden wend de Priestermarsch aan het ein de van den avond herhaald! Een hartelijk woord van dank werd gesproken door den Directeur der in richting, ds. Barger. In Haarlem bad Z.E.W. vol lof hooron spreken van de orkestklasse, zoodat hij met hoogge spannen verwachting naar „li-ene" ging en toch was zijn verwachting nog verre overtroffen. Allen waren wel voldaan toen zij om tien uur de kapel verlieten. De orkestleden, daar zij zichzelf konden geven, de hoorders door wat zij kre gen té genieten. Wellicht zal het bij de» eerste kennismaking niet blijven. Van gan- scher harte hopen we, dat nog ande re genotvolle avonden, die van 1 Juni zullen volgen. VELSEN. B. en W. stellen voor de begraaf plaats de Biezen uit te breiden. Bijna alle beschikbare ruimte is thans gebruikt. Voor uitbreiding is 200 noodig. B. en W. hebben nog verschillen de wijzigingen in 't oMwerp-we: Mie depreglement voorgesteld. B. en W. stellen voor In de poli- tie-verordening te bepalen: a. „Met eene geldboete van ten hoogste ƒ20.of hechtenis van ten hoogste vier dagen wordt gestraft ie der, die op, aan of langs openbare wegen, voetpaden en dijken, bene vens op de bij deze wegen, voeip I- :i en dijken behoorende bennen oi cp andere voor ieder toegankelijke ter reinen met een woonwagen staal." b „Met eene geldboete van ten hoogste 115.— of hechtenis van ten hoogste drie dagen wordt gestraft ie der, die wanneer hem door de politie wordt verboden met een woon wagen eeu bepaalden weg of een bepaald weggedeelte te berijden of in eene ze kere richting to berijden, in strijd met dit verbod handelt." B. en W. stellen voor 'l adres met verzoek tot verlichting v d. Veberdui- nerbuurtweg aan te houden tot de be- grooting van 1913. B. en W. vragen 1000 voor 't ontwerpen van plaunen voor die in richtingen ter. behoeve van der. reini gingsdienst die het eerst noodzake lijk zij 11. ZANDVOORT. Aangekomen vreemde!ingen C Bijmolt, Amsterdam, Villa So phie, 6 p. Mevr. Visser Hoever, Zeist, Ilooge- weg 92, 2 p. Mej. Geerling, idem, idem. D. Andresson, Amsterdam, Kostverl. straatweg. V. v. R., idem, idem. Fannie Hel ff, Freiburg, Hotel d O- range. Freifrnu v. Gleichenstein, Idem, id, 3 personen. Fam. Haaks, Overveen, Spoorstraat 3 personen. Gedurende het badseizoen 1913 Is dcor B. en W. tot schrijver aan lu t politiebureau aangesteld C. de Goede wonende alhier Aan J. Trompetter is verlof verleend tot den verkoop van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank in de twee benedenzalen van het per ceel aan de Kerkstraat 32. De extra collecte ten behoeve van de Zending gehouden, heeft opge bracht de som van 76. Hiervan ie 25 aan de Utrechtsche Zendingsver- eei.iging overgemaakt en het resto rer de, 51.—, aan de vereenigii.g „Het Evangelie in Spanje". Bh de opening van het badseizoen - waren alhier aanwezig 953 badgasten. Een groote verbetering cn verfraai ing is aangebracht op het stuk land, gelegen aan 't Tramplein. De onoog lijke reclameborden zijn verdwenen en het geheel is herschapen in een aardig plantsoentje. Binnenland Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik te Parijs. t ((Zie ook Tweede Blad.) IndeÜpéra. De aanvang der gala-voorstelling is bepaald op lialftien al laat ge noeg, dus. Het wordt nog veel luier, cn hét publick in maar vooral dat buiten het prachtige gebouw wordt op een zwaren geduldsproef gesteld. De regen plast voortdurend neer. Midden op de Place de l'üpéru, waar van het gladde plaveisel glimt in het electrisch licht, staat een dichte men- sc hen massa opeengedrongen, gedul dig den regen en dc politie-afzetting verdragend. Van de boulevards en uit de richting der Avenue de l'Opër t komen telkens auto's aansnellen, die dan stoppen met een schok voor het breede bordes van het theater. L:t later zie-je weer nieuwe Pani sche deftigheden, gedost in pompeuze gala-uniformen, vergezeld van dames in schitterende toiletten, dat bordes langzaam beklimmen. Binnen, in den reusachtige» mar meren hul, vind ik een merkwaardig schouwspel. De breede trappen, die naar de loges voeren, zijn afgezet met eon dubbele rij gardes rcpublicains, in groot tenue, en er is een onafge broken gerdc-zemoes in de groote ruimte. Bijna niemand is in dc zaal ieder wacht in de hal de komst <!e: vorstelijke personen af. Als 'k om hoog zie in dit marmeren paleis, ont waar "k op al dc groote balcons. tol hoog boven in het gebouw toe. hel elegante publiek van dezen avond, saamgedrongen in groepjes, leunend over de balustrades om toch vooral niets te kunnen missen. De gardes rcpublicains maken front als de leden van het corps diplomat! que met hunne dames de marmeren trap bestijgen. De belangstelling ia

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1