NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. DE MILLION AIRS 29e Jaargang, No. 8880 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 4 JUNI 1912 B HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN - AU ADVERTENTIËN: per drie maanden: v"a "~AVan 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem120 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der 1Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)'30 AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, .25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 i I 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant üSKf zs£*ü, toot hamfem lofi! Redactie en Adrainis,ra,ie: Croole Houtstraat 53. n de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD Buitenlandsch Overzicht De oorlog tusschen Italiëon Turkije Veel kans op spoedige beëindiging van den oorlog is er nog niet. Een Engelsch journalist heeft een Interview gehad met Giolitii, den Italiaanschen minister-presid., waar in deze nog eens de verzekering her haalde, dat Italië slechts kan onder handelen op den grondslag van de erkenning door Turkije van de Ita- liaanschc souvereiniteit over Barka én Tripolis. Mckwaordig vooral is de verkla ring die Giolitti gaf aan het voorba rige annexatie-besluit: „Er is hier, volgens den minister-president, geen sprake van annexatie in den zin. dat de beide Afrikaansche provincies thans intogreerend deel zouden uit maken van het Italiaansche konink rijk. Italië heeft slechts zijn souvereine rechten over het gebied in quaestie geproclameerd. Dat is een groot ver- ichil, vooral van belang voor de Mu zelmannen, wien wij volledige vrij heid hebben gewaarborgd, evenals bepaalde rechten en privileges, o.a. algeheele godsdienstvrijheid, eerbie- 'iging van zeden en gewoonten enz. Wij hebben do souvereiniteit over dit territoir slechts uil handen van den Sultan Willen leggen in die van den koning van Italië." Giolitti eindige!o niet do bedreiging, krachtiger te zullen toeslaan als Tur- kijo niet heel gauw toegeeft: het ge duld van Italië loopt ten einde! De Turksdie regeering heeft aan de mogendheden een circulaire gezon den, waarin wordt verklaard, dat van de gewel'lmiddelen, waarvan Italic in dezen oorlog gebruik maakt, een groot gedeelte formeel verboden is door dc conferentie van Den Haag, terwijl de Uitwijzing van Italianen een dier maatregelen is, omtrent welke de con ferentie geen uitspraak heeft willen doen. Dit als antwoord op het Italiaan sche protest. De vali van Smyrna bericht, dat Ita liaansche schepen manoeuvreeren tusschen Sninos en de kust bij Smyr na. Hij seint verder, dat een zeilschip, dat beschuit naar Samos vervoerde, in beslag is genomen, dut twee andere Beliepen gezonken zijn, terwijl éen schip wist te ontkomen. Uealgemeene verkiezingen inBelglS De oude Kamer telde 86 Katholie ken, 4i liberalen, 35 socialisten en 1 christen democraat. Er was dus een katholieke meerderheid van 6 stem men. Gegeven de uitslagen te Brussel, die reeds bekend zijn met uitzondering dus van 15 bureaux, waarvan de uit slagen nog in moeten komen zal dc nieuwe Kamer aldus zijn samenge steld 101 katholieken, 44 liberalen, 39 socialisten, 2 christen-democraten een katholieke meerderheid dus van 16 stemmen. Alle ministers zijn herkozen, bene vens Woeste, leider der rechterzijde, en Schollaert, oud-minister-presideut. Op enkele plaatsen hebben ongere geldheden plaats gehad. O. n. te Luik. De civiele garde, die een troep betoo- gers, die zich naar liet raadhuis wil den begeven om dc invrijheidstelling van een arrestant te eischen, wilde tegenhouden, werd door de menigte teruggedrongen, waarna de gendar merie tiissehenbeide kwam. De betoogers deden daarop dc trams ontsporen en verbrijzelden de ruiten. De gendarmerie drong een socialis tisch gebouw binnen, dat. geheel werd vernield. Door de gendarmerie is geschoten, waardoor drie man werden gedood en vijftien gewond. Ook zijn eenige personen gedood. Onder de gewonden zijn eenige poli tieagenten. Verschillende personen zijn in hechtenis genomen. Te Brussel zijn betoogingen gehou den voor katholieke instellingen, waarbij ongeregeldheden voorvielen. De gendarmerie maakte charges en arresteerde vele personen. Alle straten in liet centrum der stad waren door de troepen eu de gendar merie afgezet. Uit Charleroi wordt geseind Bij wijze van protest tegen den uit slag der verkiezingen en de overwin ning der regeering is Maandagmorgen de arbeid neergelegd in alle indus- trieele ondernemingen. In de kolen mijnen en gasfabrieken is de staking vrij algemeen. De orde is niet gestoord. De slaking te Londen. Do patroons in het havenbedrijf hebben Maandag weer geconfereerd met dc ministers over het plan der regeering om een verzbeningsraad voor het Theems-bedrijf op te rich ten. De voornaamste patroons ver- I klaren evénwel, dat het plan van de regeering hun nog niet is voorgelegd. Wel zou de minister hun aange raden hebben, om een krachtig pa- troonsverbond te vormen, ten einde voorkomende geschillen met de werk lieden telkens afdoende te kunnen be lui: delen, De conferentie van Maandag zou clit voorstel van den minister overwe gen, maar het heette reeds vooraf, dat dc patroons beslo.ten waren, het voor stel te weigeren, zoolang de wetgeving betreffende handelsgeschillen, die het zoogenaamd vreedzaam posten gewet tigd heeft, gehandhaafd wordt. Even min moeten de patroons zin hebben om liet plan van don verzoeningsiaad aan te nemen. Nader wordt geseind De conferentie duurde 2 uur. Om trent, het verhandelde is niets medege deeld, daar er nog geen definitieve beslissing genomen is. Wel wordt be kend gemankt, dat er weinig- kans bestaat, dat heden een gemengde con ferentie van patroons en stakers zal worden gehouden. Volgens een officieele mededeeling heeft liet bestuur van de Londensche haven Maandagochtend 5500 man in dienst genomen voor het werk in de haven, waarvan 20JO man voor vast. Onder de w erklieden waren veel werk- looze klerken. Er werd Maandag in de dokken op 40 schepen gewerkt, Zaterdag nog slechts op' 32. Het aantal personen, dat thans weer aan den arbeid is, is gestegen tot 6000. Uit Marokko. De toestand rondom Fez is voorde Fronsclien veel verbeterd. De co lome Gouraud is te Fez terugge keerd, zonder een geweerschot te heb ben gelost. De vijandige stammen schijnen vól kernen uiteengeslagen te zijn. De Fransche verliezen zijn in de jongste gevechten 12 dooden eu 31 ge- I wouden. In de laatste gevechten zijn 600 .Ma rokkanen gedood. Hieuws onrust in Hongarije. Do vereenigde oppositie der Kamer verklaarde, dat zij de voorstellen der regeering, betreffende de kiesrecht- hc: vormina en de militaire wetten ver wierp, daar de regeering deze voor stellen blijkbaar als een ultimatum beschouwt en de oppositie alle vrij heid van handelen wil behouden. Wat de kiesrecht-quaestie aangaat, baseert dc regeering zich op alge meen en gelijk stemrecht, evenwel met zekere beperkingén.- De regeering is dus voor uitbreiding van stemrecht, maar in geringere mate dan dc oppo sitiepartij dat wenscht. Uit Boedapest wordt gemeld, dat bij het 'bestuur van de sociaal-democrati sche partij het plan bestaat om een algemeene staking over het gehcele land te proclumeeren, ingeval tus schen dc regeering en de oppositie geen bevredigende overeenkomst ge troffen wordt betreffende de kies rechthervorming. Dc algemeene staking zou dan reeds heden, Dinsdag, geproclameerd worden. Bij liet ministerie van binnenland- sche zaken en het politie-presidium heeft men reeds uitgebreide maatrege len getroffen. Het geheele garnizoen Aan Boedapest is geconsigneerd. Allerlei. •T INCIDENT IN 'T PRUISISCHE HUIS. De procureur beeft de aanklacht, die de sociaul-democratische afge vaardigden Borchardt en Leinert lo ge den luitenant dor politie Kolb en vier agenten hadden ingediend, afge wezen, aangezien de voorzitter van hot Pruisische Huis van Afgevaardig den het recht had de twee afgevaar digden uit te sluiten en daaruit ook de rechtmatigheid volgt van het amb telijke optreden van de politie, die met de uilvoering van den maatregel belast was. De twee afgevaardigden zullen van deze beslissing in beroep gaan bij het Kamergerieht. TURKIJE EN MONTENEGRO. Uit den Balkan .komen ernstige be richten over bloedige gevechten tus schen Turken en Montenegrijnen. Een telegram uit Oeskjoeb, zegt dal de wrijving tusschen de beide volken toeneemt. In den omtrek van Berana zijn in de laatste dagen vier Turk-' scire soldaten doodgeschoten, vier anderen overvallen en meegesleept. Hun lot is onbekend. Zaterdag werd een Turksche patrouillo door Mon tenegrijnen aangevallen, waarbij op nieuw vier soldaten werden doodge schoten; hun lijken werden verminkt. UIT PERZlë. Er is noc altijd onrust en vechten in Perzië. Bij een aanval op een dorp wisten de Chakhsenenes zich stuat.de te houden tegen de ruiters der regee ring. In het gevecht, dat vijf uren duurde, vielen 60 man, DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DE VEREENIGDE STATEN. Dc N e w-Y ork World deelt eenb ge bijzonderheden mede over de kos te i van de presidentieele campagnes e wel speciaal over die van de cam pagne van ltooscvelt. Volgens het blud is er voor Roosevelt nu reeds meer dan een millioeri dollars uitge geven. Het hoofdkwaitier van Roo sevelt te Wasliingtoit kost iederen dag .DOOL' dollars, duizenden worden verder eiken dag uitgegeven voor telegram men. manifesten, circulaires, voor be richten aan couranten enz. Elke rede voering ten gunste van Roosevelt ge houden komt op ongeveer 10(1 dollars ie staan, en zoo becijfert de World, dat elke gedelegeerde van Roosevelt, op ongeveer 3000 dollars komt, zoodal als Roosevelt hot cijfer van 540 gede legeerden dut hij noodig heeft, om ge- candidcerd te worden, zul bereiken, de totale kosten van deze candidaat- steliing 1.620.000 dollars zullen be dragen Goedkoop is dus de republikeinschc machine in Amerika niet Binnenland Zaterdagmiddag hield de Ncder- lacdsclie Botanische Vereeniging een algemeene ledenvergadering te Am sterdam. De vergadering was in het bijzonder belegd tot liet bespreken vai maatregelen ten bate der verza melingen van do vereeniging. In aansluiting met het vroeger geno men besluit, een conservator daarvoor aan te stellen, kon de voorzitter me- dedeolen dat liet bestuur daartoe bad bei oernd 'dr A H RIaauw, te Utrecht. Voorts werd besloten tot aanstelling, vcoi' den tijd van vijf jaar, eener commissie voor het historisch onder zoek der Nederlandschc kolomen, wier taak het zal zijn, de vereeniging in ruimer mate te doen deelnemen aai de studie van den plantengroei OLzev overzeesche gewesten. Tot le den dier commissie werden benoemd de hoeren C. A. Backer, te Buitenzorg; dr. 1. JBoldingh, te Utrecht; dr. J. Dek ker, te Haarlem; dr. Hans Hallier, tc Leiden; dr. A. Pulle, te Utrecht en dr. J. J. Smith, te Buitenzorg'. VELDWACHTERS. Do bond van gemeenteveldwachters ii Nederland houdt zijn 5e algemeene vergadering op Woensdag 3 Juli te An. hem. VERZOEK OM VACANTIE. Dc algemeene Ned, Bond van arbei ders en arbeidsters in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerklngsbe- drijf, heelt den patroons verzocht, den gezellen in den a.s. zomer 5 vacantie- dagen te geven, met behoud van loon. DRANKBESTRIJDERSDAG. Zoi dag werd te s-Gravenhage een draiiklK'sl.rijdersdtig gehouden vanwe ge den Diocesauen Bond van de R.K. Droi kbcstrijdórs-verecnigingen in t bisdom Haarlem. 's Morgens werd een li. Mis opge dragen. Om 2 uur werd in „Diligen- tia" de vergadering gehouden. Ver schillende redevoeringen werden ge houden. Het dames-zangkoor der Moriavereenigmg luisterde door ge- zung dezen dag op. j. A. HAZENBERG, oud-hooMirispecteur van politie te Amsterdam, is in den ouderdom van 72 jaar aldaar overleden. VLIEGMACHINES VOOR INDIe. Naur luid van een particulier be richt uit Indië heeft- de regeering vol gens 't Hbld. een belangrijke bestel ling gedaan in België van vliegtuigen ten behoeve van het Indische leger. G. VAN WEST. In den ouderdom van 64 jaar is overleden de heer G. van West, se dert 1907 directeur van het postkan toor te Arnhem. Voor dien was de heer Van West postdirecteur te Dc- i vei ter en te Nijmegen, Koningin Wiliielmina en Prins Hendrik te Parijs. Het bezoek aan Ver ill e s. D eKoningïn en de Prins verlieten Maandagmorgen te 9 uur, met liet ge volg, Parijs, vergezeld door president en mevrouw Failures, om per trein naar Versailles te gaan, voor hel bij wonen der wapenoefening. Een halve compagnie der garde républicftine bracht de eerbewijzen. De Koningin droeg een lichtblauw toilet met grooten, witten mantel, een licht blauwen hoed met witte veer; do prins was in generaalsuniform. Zij werden bij hun vertrek vaarwel gezegd door den Gemeente-raad van Parijs en den prc-fect van de Seine To Versailles werden de hooge be zoekers verwelkomd door het ge meentebestuur. Per rijtuig werd naar het veld der wapenschouwing gereden. liet stort regende toen. Daarom werd ook in gesloten rijtuigen gereden. Toch stonden zeer veel bel a ngstel- lenden langs den weg, die 1L M. har telijk hebben toegejuicht. De wapenoefening op het plateau Satory werd niet door het weer be gunstigd. De wind blies stormachtig, en het regende flink. Een groote tribune, met roodflu weel en gouden franjes bekleed, was opgericht op het plateau voor de Ko ningin, deu Priiis, den President en do genoodigden. To half negen vullen de tribunes zich reeds snel. De troepen namen hun stellingen in. Onmiddellijk nadat de hooge bezoe kers in do tribune hadden plaats ge nomen werd met de manoeuvre een aauvaug gemaakt. Het thema daarvan luidde als volgt: Een roode partij, komende uit liet Westen, raakt slaags met een blau we partij, die stelling heeft genomen dwars over het plateau van Satory. Om 10 uur was de roode partij tot op 600 b. 700 meter van de blauwe stellin gen genaderd, en bereidde zij zich voor tot den aanval. De rooden had den do grens van het beschermende bosch bereikt, en konden niet optrek ken onder het artillerievuur dei- blauwen. Daarom nam de bereden artillerie der-róoden stelling en opende het vuur. De aanval werd door jagers en infanteristen gesteund. Van de blau wen was een bataljon in reserve ge bleven, terwijl drie batterijion ach ter het centrum der positie waren opgesteld. Twee escadrons blauwe ku- russiers wachtten een gelegenheid af orn in te grijpen. Na een mfanterievuur begon ook de artillerie te vuren, waarna de ca valerie van beide partijen op verken ning uitging. Dit gaf aanleiding tot een reeks van uiterstrgevarieerde ge zichten, die eindigden met een storm- aanvul der rooden, die er in slaagden de blauwen uit hun stelling te verdrij ven, waarna de vluchtelingen nog door artillerievuur werden vervolgd- Het slot van de revue was buiten- KOOPMAXSSTIJL. Koopman (tot zijn vrouw, die op zijn catalogus gaat zitten). Vrouw, sta op, je drukt de prijzen. VERSTROOID. Gastheer (tot gast. die onder de ta fel iets zoekt). Waarom ste-.-kt u den eenen lucifer na den anderen aan,«professor? Hebt u iets laten tal iën? Professor. Jawel... een lucifer. BEVESTIGING. Een criticus schreef scherp in zi-'n critiek: ...„Dé armzaligste idioot schrijft beter en helderder dan dezo zwakke ling op het gebied der letteren". Den volgenden dag antwooivj.ie da .zwakkeling „Mijn criticus heeft gelijk. Hij schrijft beter en helderder dan ik". Onze Lachhoek gewoon schitterend; het defileer en der bereden troepen en dor batterijen, uitstekend gericht werd zeer geappre cieerd. De manoeuvre eindigde met een grooto charge van allo bereden troe pen, voorafgegaan door den comman dant, generaal Maunoury, in de rich ting van de tribune. Do Koningin applaudisseerde geest driftig. Allen aanwezigen waren verrukt over den moed, waarmede de Koning in het-slechte weder trotseerde cn door haar groote, zichtbare belang' stellir.g voor het schitterende militai re schouwspel, dat Haar werd gebo den. Als een bijzondere attentie wordt vermeld, dat het eerste der defilecren- do muziekkorpsen den Haagseli-en parademarsch speelde. Te half een ving het déjeuner aan, dat in de groote „Salie dés Batailles" was aangericht, en waaraau behalve de gasteu eu -autoriteiten ook alle opper- en hoofdofficieren aanzaten, die aan de manoeuvre hadden deel genomen. Bij hel dejeuner in het Kasteel te Versailles, waaraan 120 personen deelnamen, hield deKonigin devol- g o n d e toespraak: „Mijnheer de President, Voor dat ik Frankrijk verlaat, wil ik u hartelijk dank zeggen voor deze onvergetelijke dagen. De ontvangst die mij hier bereid werd heeft alles overtroffen wat ik mij kon voorstel len. De bewijzen van symputliio waardoor ik diep getroffen ben, zul len hoogelijk worden gewaardeerd door mijn landgenooten. Maar voor alles wensch ik u mijn hooge bewon dering te betuigen voor het schitteren de schouwspel/dat mij heden geboden werd. Ik verheug mij buitengewoon, dat ik mij persoonlijk rekenschap heb kunnen geven van de uitstekende houding der troepen, van hun ver richtingen, van de orde en tucht, waarvan zij getuigd hebben bij hun oefeningen. Dit is seen leger, waarop Frankrijk trotsclx mag zijn; zij kan de zekerste bewaker in zien van zijn eer en zijn roem. F e u i Iei o n Naar het Engelsch door E. Phillips Oppenheim. KS* Bedenk, zei ze, glimlachend, dat ik nooit in verzoeking ben ge bracht. Er zou geen aanbod voor je ge- trcuwlieid kannen worden gedaan dat ik niet kan overtroeven, ant woordde hij. Ut zal je Vertrouwen, Virginia. Er zijn wel eens oogenblik- ken, waarop ik dingen doe, waarvan zelfs mijn secretarissen geen idee nebben. In 't vervolg zal jij alleen dut welen. Ik geloof, lieve meid, dat wij heel goed samen zullen kunnen opschieten. Ik ber. niet van plan je veel geUl aan tc bieden, oandat je niet tou weten wat daani.ee te moeten doen, maar zoo lang je bij mij blijft e i mij van dienst bent op de wijze, die ik zal aangeven, zal ik doen wat Ik voel dat ik lang geleden voor je familie te Weiham Sp'ings had be- hooren te doen. Er kwam een glans op haar gelaat en haar mooie oogen schitterden van on vergoten tranen. Oom! fluisterde zij ademloos. Hij knikte. Het is genoeg, zei liij. Ik wil de alleen maar, dat je mij begreep. In de eerste twee weken is alles wat je te doen liel>t, te trachten aan je positio te wennen. De kleine diensten, dio ik van jo zal vragen, zullen pas later beginnen. Proef nu eens van dat ijs. liet is op een speciale manier klaar gemaakt. Iloe bevalt je onze New-Y'órksche keuken'? Het is alles zoo verwonderlijk, verklaarde zij. Toen worden zij plotseling onder buiken. Zij hoorde het ruïsclien van een japon vlak bij hun tafeltje, en merkte opkijkend tot haar verbazing, dat het Stella was, die daar stond. Dus jij bent nu mijn nicht! zei Stella, kleine Virginia Ik, heb je vroeger nog eens gezien, maar ik zou je overal weer gekend hebben om je oogen. Neen! natuurlijk herinner jij je mij niet meer! Ik ben ook zes jaar ouder. Eigenlijk moest ik hier, zoo als je zeker wleet, nooit meer met mijn vader spreken, maar ik voelde dat ik jou even de hand moest druk ken, en je zeggen, dat ik mij jou nog wel herinnerde. U is heel vriendelijk, zei Vir ginia aarzelend. Haar oom was van zijn stoel opge staan en stond daar nu in een hou ding van beleefde onverschilligheid. alsof een volslagen vreemdelinge do dame had aangesproken, met wie hij in gezelschap was. Hij scheen er zich totaal niets «van aan te trekken, uit de stem van zijn dochter was niet het geringste spoor van gevoel op te ma ken. Hij wisselde een paar onver schillige woorden met den hoer Nor- ris Vine, die op Stella stond te wach ten. Toen vertrokken zij samen, en Phineas Dug-o ging bedaard weer zitten. Virginia, die verwacht had dat hij nu boos zou zijn. was ten hoogste verbaasd. Wat ik zeggen wil, zoi Mr. Duge, torwiil hij een cigarette aanstak, deiik altijd aan hetgeen ik je van dien muil gezegd leb. Wees altijd bijzonder op je hoede uls je met hem in aanraking wordt gébracht. Een jaar geleden kwam ik toevallig te weten, dut hij er een eed op gedaan heeft, dat hij mij binnen vijf jaar zou ruïneoren. Ik zal er aan denken, zei Virginia- angstig. "N HOOFDSTUK IIL Onweerswolken. Mr. Phineas Dugo had sinds den dood van zijn vrouw zijn deuren voor ai zijn vrienden gesloten gehouden en ontving enkel bij zeldzame gele genheden ecnigo heeren met wie hij door zijn vele en uitgebreide zaken in aanraking kwam. Bij de komst van Virginia echter behoefde 'hij maar eon vinger op to stoken, en lief liep wver storm naar zijn huis. De groote receptiekamers werden wijd geopend, do bedienden van nieuwe livreien voorzien en aan een bureau van publieke vermakelijkheden werd carte blanche gegeven om voor zan gers uit den vreemde en de best be kende voordragers van het oogenbiik te zorgen. Mrs. Trevor Harrison, de vrouw die hij ais chaperonne voor Virginia had uitgekozen, liet meer dan eens nieuwsgierigheid blijken tegenover Virginia over deze plotselinge veran dering in de gewoonten van een man wiens gebrek aan genoegen in het ge zelschapsleven bijna spreekwoordelijk was geworden. Ik kan maar niet'begrijpen, riep Virginia, waarom iedereen toch over mijn oom spreekt als een harteloos menpcii. Ik geloof niet dat ik ooit iemand ontmoet heb," die vriendelij ker van aard was en zoo ziet hij cr ook uil. Mij dunkt, rit zag nooit iemand met meer welwillend gelaat. Mrs. Trevor Harrison lachte zacht jes terwijl zij in haar stoel heen en weer schommelde. I.ief kind, zei ze, New-Y'ork kent uw oom al vijf-en-twintig jaar lang-, eu lijdt onder hom. Dio men- schen met groote fortuinen komen zoover ten koste van andere men- schen, en er zijn zeer velen te gron de gé ga ah'om Phineas Dhge te maken lol het geen hij is.- Virginia schudde het hcofd. Daar begrijp ik niets van, zei ze. Uw oom, zoo ging Mi's. Trevor Harrison voort, heeft een ijzeren wilT en is altijd van zichzelf vervuld, gevoel heeft hem nooit in t minst aan liet wankelen gebracht Hij is naar boven geklommen langs de lij ken van andere zwakkere merischen. Maar ui Amerika verwijten wij dat niemand. Dd stéike man kan blijven leven, en de anderen moeten ster ven. Maar van dit nieuwe stadium begrijp ik nu niets. Ik weet niet dat uw oom ooit iets nutteloos gedaan heeft. U zegt, merkte Virginia lang zaam op, dat hij geen hart heef?. w aarom zond hij dan een boodschap om mij'*'Zoolang ik nu hier ben, liecf: lui een hypotheek van mijn vader of- boiaald, die hem tot een oud' man maakte, hij heeft mijri broeder naar de academie gezonden eu beloofd mijn familie, zoolang ik bij hem ben, zooveel geld te geven, dat zij zich heclemaal niet meer bezorgd behoe ven te maken. Als u eens wist welk een verandering dat in ons aller le ven heeft gebracht, dan zoii u bègTij- pen, waaróm ik u niet gaarne hoor zeggen, dat mijn oom geen hort heeft Mrs. Trevor Harrison bracht haar stoel tot stilstand, én' keek het meisje peinzend aan. Wel zei ze. wat u daar zégt klinkt heel vreemd. Toch, begrijp ik nog niet welk motief hij er moe ge had kan hebben, om dit alles te doen. Waarom zou er oen motief voor noodig zijn? vroeg Virginia. Omdat hij Phineas Duge is, zei Mrs. Harrison op drogen toou. Maar eigenlijk moest ik niets van uw oom zeggen, lieve meld. llij heeft zich tegenover mij heel royaal gehouden, omdat ik beloofd heb u gezelschap te zullen houden. Zou hij van mij ver wachten. dat ik u uit zaJ huwelijken, zoo vraag ik mij af. Ik denk niet, diit het heel moeilijk zou zijn. Virginia bloosde en 9Choof onrustig op haar stoel heen eu weer. Och, spreek daar alstublief niet van. verzocht zij. Ik wil niet over dergelijke din gen dénken. Mijn oom zegt dat ik hier ben om hem te helpen. Om hem te helpen, herhaald» Mrs. Trevor Harrison peinzend. Virginia knikte Ja! Ik weet wel niet precies hoe, maar dat heeft hij gezegd. Haar chaperonne keek haar een oogenbiik peinzend aan. Dus bestond er toch een of ander motief' Maar wat kan het haar ten slotte settelen? Zij was een oude vriendin van de fa milie Duge. en Phineas Duge beloon de haar gQfid voor de zorgen die zij paan zijn nicht besteedde. (Wordt vervolgd)':

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5