NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8885 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 10 JUNI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: per drie maanden: ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 3 Haarlem van 1—5 regels/l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der '3p5 Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)!'|9 fJPvSjjÊpfi- 'VV'a Advertenti6n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door NederlandLos U.-.sJ 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Gtiüusfóertf Zondagsblad, 'voor Haarlem* 1 I I I 03?* ke<lac«e Admtalstraöe! Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per pos) „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosftr. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. ^ToTdc^plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 11 JUNI. Orgelbespeling in de Groote kerk, Van 1—2 uur. Rusthoek, Bloemenda.il: Concert, 8 nur. Stadsnieuws HAARLEMSCHE KERMIS. Hedenmorgen om half elf was in do groote zaal van ons Raadhuis een aantal kermisreizigers bijeen, uit verschillende oorden des lands. Op de trouwbanken, waarop reeds loovele harten gloeiend zijn aaneen gesmeed, zat het bonte gezelschap mannen en vrouwen, nieuwsgierig naar den inhoud van de groote bus, waarin do inschrijvingen voor de kermisverpachting. Aan de groene tafel zat de wethou der Joh de Breuk, met aan weerszij den de heeren v. d. Vangst en Rijne- .veld. De voorwaarden der verpachting voor de kermis, welke van 5 tot cn met 12 Augustus gehouden wordt, zijn u allen bekend, zegt de voorzitter. Dus zal ik ze niet meer voor lezen. En dan wordt de bus geopend. De eeno stapel na do andere, wordt er door den heer v. d. Vangst uitge haald, en ais liet laatste biljet uit de bus komt, ziet men op de tafel een geheelen berg brieven, zoo hoog, dat de wethouder zegt: „Daar zijn we met een kwartiertje nog niet doorheen." Dat wordt in den regel 12 uur, mijnheer, geeft dc heer v. d. Vangst als eene groote geruststelling tevens, aan den wethouder ten antwoord. En dan begint de oplezing. Een inschrijver biedt voor een twee tal jjswagens /5 of meer, naar gelang van do plaats; een ander voor een palingstalletje 3. Een juffrouw voor een palingkraam op verschillende plaatsen verschil lende bedragen. En als ze er heclemaal is „uitgeval len", dan moet de gemeente haar maar een plaatsje aanwijzen. De. welwillende lezer zal wel begrij pen, dat dit „uitvallen" niet slaat op een palingkraam, het is nog de vraag of je daaruit kan vallen, maar wel op de inschrijving. Een andere juffrouw biedt voor-'n plaats veel geld, mits ze maar „heele- rnaal alleen' is. Die houdt dus niet van dc gezelligheid. Voor de standplaats van een hobbel- schip wordt f G0.20 geboden; voor een trek- en weeg-machine op de Gcd. Oude Gracht 15. Verder is ingeschreven voor nou- gatkvamen, suikerkramen, poffertjes kramen, eieren- en zuurwagens, wa gens met limonade, gaianteriekra- men, ballentent, schiettent, trekma- chuio, wafelen- en limonade-stal enz. enz., te veel om op te noemen. Op de Oude Gracht tussclien de Ja- eobijne.-.truat en dc Raaks komt een Yroulijk Rad, als de inschrijving van 477 wordt aangenomen. Er is hier een biljet voor een SUidwagen, zegt de heer De Breuk. Wat is dat? Onder algemecne hilariteit wordt uitgemaakt, dat de inzender een ha nenpoot schrijft en dat „zand", „zuur" moet zijn. Zuur, ijs, poffertjes, wafelen, nou gat, paling, ul deze lekkernijen, ze zuilen op de kermis weer te krijgen lijn. En in welke hoeveelheden, vraagt dat maar eens aan den wethouder, die, toen wij vertrokken, nog maar steeds doorlas: Ingeschreven wordt .voor een nougatkraam, dat, voor een wafelkraam dat, voor een palragstal- letje zooveel En de berg papieren, hij minderde nog niet eens zichtbaar. Te water. Maandagochtend om 8 uur geraak te een paard met wagen van den vrachtrijder J. P. Baat en, door het schrikken voor een heimachine, in 't water van de Brouwerskade. Door toegeschoten hulp werden paard en wagen weder op het droge gebracht. De Drinkbak De Drinkhal der Staaiwaterbron nen Is Zaterdag door 75 en Zondag door 46 personen bezocht. „De Paaschklokken." Het succes-nummer van de Bios coopvoorstellingen in den Schouw burg „De Paaschklokken' wordt van avond voor het laatst opgevoerd. De film-vertooning wordt begeleid door koor en org&L RAADSVERKIEZING. Wij lezen in eenigo bladen het vol gende bericht „Naar wij vernemen Hebben de be sturen der verbonden kerkelijke kie-=- vereenigingen besloten als candidaat voor den Raad, vacature-Middelkoop, hun vereenigingen voor te stellenden heer Th. H. Brbekhuijzen, 2e-secreta- ris der R. K. Kiesvereeniging. Bij informatie bleek ons, dat dit bericht geheel bezijden de waarheid is. Er is door de drie kiesvereenigin- gen nog niet eens uitgemaakt, welko der drie kiesvereföigingen aangewe zen-zal worden een candidaat té stel len. PROPAGANDATOCI1T. Zaterdagavond hield de roei en zeilvereeniging „Het Spaar- ne" den aangekondigde» propaganda- tocht naar het vermaarde eilandje ln deal Moojenbel. Zestien vaartuigen, wherry's, gie ken, motorbooten namen er aan deel, gevlagd en met lampions verlicht. De trots dej vereenigmg, de acht, ont brak natuurlijk niet en al had die een kleinen tegenspoed, toon het bleek, dat de achtste roeier ontbrak, de op roeping; voor vrijwilligers had zóó veel succes, dat de boot als 't mogelijk was geweest, met twaalf koppen zou zijn bemand. Zelfs de d o r y, de aar dige zeilboot, waar je het meeste suc ces in kunt hebben, als je ook goed gymnast bent, (onze Haarlemsche vliegenier Fokker toerde er graag mee rond) was van de partij, maar zeulde dezen keer gemoedelijk aan een touw tje achter een motorboot aan. Het was niet zoo eenvoudig om het zoover te krijgen, dat deze heele flot- tilje met goed fatsoen van het vlot raakte, maar het kwam er toch toe en toen schoten ze, alsof 't om een wed strijd te doen was, onder de spoor brug dooi-. Van den wal af was H een aardig gezicht. En ook het oor werd gestreeld door dc schoone klanken van een gi taar, die een van de opvarenden niet zonder talent bespeelde. Weldra was dc vloot cp het eiland je aangekomen, het eilandje, dat zoo'n groote rol speelt iu de geschiedenis van de roei- eu zeilvereeniging. Hoe vaak hebben de leden niet er hun boot op 't droge getrokken en zijn daarna gaan zwemmen in het heer lijk fiisscüe water ja, de historie vertelt, hoe op eekereu dag de eige naar van t eilandje, verwoed over het ongevraagd gebruik van zijn be zit, een troepje invallers zóo heftig met de hooivork achterna zat, dut de zwemmers maar juist bijtijds hun kleeren konden bijeenrapen en de boot afduwen één seconde later en minstens een van de jongelui zou met een paar prikken uit den ongelijiken strijd zijn weergekeerd. Maar aan zulke gevaren staan de leden niet meer Moot, Want ebc heer Willem Dyserink, eerevoorzitter van de vereeniging en bij de leden meer algemeen bekend als „Dies", heeft het heele eilandje ten voordecle van de vereen i ging gepacht en toen de vloot er aankwam, was dan ook de Spaar- nevlag er geplant, precies zooals En geland of Duitschland doen, wanneer ze nieuw terrein in beslag nemen. Met dit verschil alleen, dat voor hot eilandje in den Moojenhel fatsoenlijk betaald wordt. Het landen ging, vooral voor de vie ren en de acht, niet zonder moeite. Er werd getracht het eilandje rondom met lampions te verlichten, maar de onbarmhartige wind blies ze uit of stak ze zelfs kwaadaardig in brand. Naderhand toen het wat kalmer werd ging dat beter, de booten kon den verlicht worden en zelfs de acht werd met een tiental lampions ver sierd, wat een aardig gezicht ople verde. Zoo kwam de flottilje met haar be manning weer behouden aan het vlot en er waren handen genoeg, om de booten op hun plaats te brengen de acht, die te groot is voor de loods, daar ze achttien meter lang is, werd als naar gewoonte uit elkaar ge schroefd en in twee stukken geborgen. Het was wel wat koud geweest, maai- wie trekt zich daarvan op dien gelukkigen leeftijd wat aan De opvarenden hadden een pretti- gen avond gehad, dat was de hoofd zaak, en „Dies", die er het initiatief toe nam, heeft eer van zijn werk en van zijn denkbeeld, om het vermaarde eilandje te pachten. HONDEN IN DEN HERTENKAMP. Zondagmiddag sprongen twee hon den over het afgesloten terrein van den Hertenkamp. Weldra begon nu een wilde jacht tusschen honden en herten. Een heer, die dit zag, sprong even eens over de afsluiting heen en wist de honden te grijpen en buiten het hek te brengen, waarna de rust bij de kudde herten terugkeerde. Even later kwamen een -Ha! plant soenwachters, die nu niets meer le doen hadden. SCHAAMTELOOS-BRUTAAL. liollandsohe jongens en water, ze behooren nu eenmaal bij elkander. En wij zullen dan ook de laauten zijn om aanmerking te maken, wan neer jongens eens op een wannen tijd een bad nemen in vaarwater, niet be paald voor zwemmen aangewezen mits de jongens behoorlijk in zwem- costuum gekleed zijn. Wat echter Zondagmiddag om streeks 2 uur in het Zuider Buiten Spaarne tusschen Van Marum- en Bakkerstraat gebeurd Is, ging alle perken der welvoeglijkheid te buiten. Daar verscheen een bootje met eeni- ge opgeschoten jongens van 20- A 22- jarigeu leeftijd. Vlak voor de daar aanwezige hui- •n begonnen twee jongens zich ge heel uit te kleeden, sprongen te wa ter, klommen weer op de boot, gin gen weer te watec, en dit spelletje her haalde zich ivel een twintig minuten lang tot groote ergernis niet alleen van de bewoners uidaar, maar ook van de voorbijgangers eu van eenige leden der Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne", die in wherries met dames deze plaats passeerden. Eén der bewoners van bedoelde rij huizen meende terecht aan dit aan stoot-gevend tooneel een einde te moe ten makenhij telefoneerde de pohtio en maakte een roeiboot gereed, om de politie bij haar bekeuring te kunnen assisteerden. Even later verscheen dan ook een politie-agent. Deze nam in de boot plaats, en de achtervolging der schaamteloozo zwemmers begon. Zij roeiden snel weg, sprongen half gekleed aan land en holden den Schalkwijkerweg op. Doch de politie was hun te vlug af. In een schuurtje, waar hij rich aankleedde, werd éen hunner gegre pen en weldra was nu aan de politie bekend dat de hoofdpersonen van do- zo onstichtelijke vertooning waren C. J. C. en II. D., beiden wonende in de Tulpenstraat. Tegen hen is pro ces-verbaal opgemaakt en de kanton rechter zal hun zeker een welverdien de straf opleggen. Wij plaatsen dit stukje zoo uitvoe rig opdat het als een waarschuwing voor anderen kan gelden. De bewoners van het Zuider Bul ten Spaarne aldaar loch zullen met alle macht medewerken om aan der gelijke wantoestanden, welke met de komende warme dagen wellicht te verwachten zijn, een einde te maken. De telefoon is dichtbij, cn bootjes lig gen tor assistentie van de politie steeds gereed. TEHUIS VOOR VROUWEN. Dezer dagen den juistcn datum weten wij niet is het 25 jaar gele den dat een Tehuis voor vrouwen en meisjes, (thans in de Damstraat ge- estigd) werd geopend. Dit geschiedde aan de Parklaan. In Februari 1901 werd de inrichting overgebracht naar de Damstraat. Zoo als bekend is staat deze inrichting onder het bestuur der Ned. Ver. tot behartiging der belangen van jonge meisjes. Het doel is, om aan fatsoen lijke vrouwen en meisjes, onverschil lig van welke godsdienstige gezind heid, tegen billijken prijs een veilig onderkomen te verschaffen. Zoowel juffrouwen als dienstboden vinden hire vriendelijk en christelijk tehuis, waar zij voor korteren of langeren tijd kunnen vertoeven. OMGEVALLEN. Zaterdagavond zes uur viel een ex peditiewagen van de firma Vogelpoel eu Noorweegen in de Gr. Houtstraat om. Het gevolg was, dat de lading over de straat viel en het paard zich aan de pooten bezeerde. Het lemoen van den wagen brak. ZENDINGSDAG. We lezen in „De Stand.1': Vanwege de Geref. Kerken der clas sis Haarlem, zal op Woensdag 19 Juni een Zendingsdag worden gehouden in het Brongebouw te Haarlem. Ds. R. Mulder zul de openingsrede uit spreken. Verder zullen spreken: Ds. B. van Schelven, van Amsterdam, over: „liet woord van onzen Koning ons richtsnoer Ds. D. Bakker, docent aan de Keucheniusschool te Djocja op Java, over: „De taak der zending tegenover het Muhoincdanismv"; Ds. F. Kramer, van Beverwijk, over: „Een waarschuwend woord van Jezus voor den Zeildingsarbeid"; Dr. J. G. Schcu- rer, vroeger directeur van 't Petronel- la-hospitaal tc Djocja, over een nader te vermelden onderwerp; Ds. W. Breu keiaar, van Zaandam, over: „De Zen ding een zaak des geloofs". Bij goed weder wordt vergaderd in den tuin en anders in de zaal. EXAMENS L. O. Haarlem, 8 Juni. Geëx. 8 vrouwe lijke candiduten. Geslaagd: A. J. M. Pronk, te Alkmaar, J. A. H. Roeloffa te Leiden, E. F. de Regt en E. G. J. Ruth, tc Haarlem, J. G. van Rooyen en M. M. de Vries te Zaandum. ONZE SCHILDERIJEN. Dezer dagen is verschenen de 24ste druk van den Franscheu catalogus der schilderijen van ons Stedelijk Mu seum. Inhoud en vorm zijn weder ge heel overeenkomstig dc vorige druk ken. Het is te hopen dat we spoedig ook eens een inventaris krijgen van de oudheidkuudigc verzameling onzer gemeente. Deze is wel merkwaardig genoeg om eens nader bekend tc wor den gemaakt. GUSTAVE COHEN. Elders in dit nummer Vinden onze lezers het bericht, dat door B. en W. van Arasterdam aan den Raad wordt voorgedragen de heer Gustave C-oben van Parijs, om te worden benoemd als gewoon hoogleeraar in de Fran se ho taal en letterkunde. Cohen, die docteur en droit en licen- ció es lettres is, staat terecht ln <len roep van groote bekwaamheid, hij is een philoloog van den eersten rang. De leden der Association francaiso al hier hebben hem tweemaal kunnen hooren: in het seizoen 1910/1 over het tooneel in vroeger eeuwen en m het nu geëindigde seizoen over Maeter linck. Beide keeren werd zijn confé rence met groote aandacht en belang stelling aangehoord. Het was ons bekend, dat Dr. Cohen door het gemeentebestuur van Am sterdam tot het hoogleeraaischap was uitgenoodigd, maar ook dat er bezwaren waren, ln verband met ge zondheidsredenen zijner familie, die moesten worden opgelost. Nu 13. cn W. hem ter benoeming voordragen zijn deze bedenkingen blijkbaar uit den weg geruimd. Cohen bepaalt zich niet alleen tot Franseh, zooals de meeste zijner landgenooten, hij spreekt ook En- geJsch en Duitsch en verraste zijn Haarlemsche toehoorders met een en kel Nederlandsch woord, waarbij hij zelfs do g, onoverkomelijk struikel blok voor vrecèidelingen, zeer zuiver uitsprak. Toen hem na de conféren ce gevraagd werd, of hij wat wensch- to te eten, gaf hij ten antwoord: „Non, merci", maar zich daarop be denkende liet hij er op volgen: „si voua le pemettez je voudrais bien un krentebroodj e". Dat had hij in ons land altijd zpo lekker ge vonden. De bestuursleden der Asso ciation francaise schoten in den lach, toen zij plotseling het Ne- derlondsche woord hoorden, zoo zui ver gearticuleerd als alleen een Fransclunan dat kan. Maar helaas, aan zijn weusch kon niet worden vol daan: do bakkerijen waren dicht eu zijn buffet houdt Brinkmann er geen krentebroodjes op na. Enfin, als professor in Nederland zal Dr. Cohen zooveel krentcbrood kunnen eten als hij wil. Wij zullen den bescheiden geleerde welkom heeten in ons vaderland. DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Door het Wieringenneerbureau in Noordholland is aan do firma J. J. do Waal Malefijt en Zoon to Overveen opgedragen het doen van grondon derzoek in de Zuiderzee bij Wierin- gen en Medemblik. Deze belaugrijko opdracht, die ver band houdt met de plannen tot droogmaking der Zuiderzee zal onge veer vier A vijf maanden vorderen. Aanr ij dingen. Zaterdagmiddag te 3 uur had op den hoek van de Groote Houtstraat en het Vcrwulft eeno aanrijding plaats -tusschon een auto en eeu wlel- rijdster, me}. C. N., dio nog niet voldoende kon rijden. Het rijwiel werd eenigszins bescha digd; persoonlijke ongelukken had den gelukkig niet plaats. Later had op denzclfden hoek eene aanrijding plaats tusschen een mo torfiets en een A tax. De Atajc werd beschadigd aan het portier en bet voorspatbord; van de motorfiets werden voorwiel en benzi ne reservoir beschadigd. GEVALLEN. Dc 9-jarige A. O. reed Zondagmid dag ln een eigengemaakt wagentje van de Jansbrug af. Het wagentje kantelde, en het ventje kreeg zoodani ge beenwonden, dat hij, na bij de ma Bcgeman cn Stieltjes te zijn bin nengebracht, met een brancard naar zijn woning in de Begijucstceg werd vervoerd. Gisterennacht zijn de kruisstukken gelegd van de Locaal- spoor Haarlemmermeer met de elec- irische en den straatweg bij Haar lem. VECHTERIJ EN ROOVERIJ. 13 Juni zal voor de Rechtbank al hier terechtstaan P. M. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij op 2 Mei 1912 te Haarlem opzettelijk vrouw G. M. v. d. II. in 'n vinger en in 'n oor heeft gebeten en pijnlijk verwond waardoor een groot gedeelte van de oorschelp afgebeten is. Den 20en dezer 2al bovengenoemde vtouw terechtstaan met baar vriendin J. L. als verdacht van berooving. Mr. Bruch zal haar verdedigen. EIGEN HULP. Onze stadgenooten de heeren Van Tuerenhout en J. G. Tuijtel treden beiden af als hoofdbestuurder van Eigen Hulp. De heer Tuijtel is weder om door 't hoofdbestuur op een dub beltal geplaatst. De heer Van Tueren hout wenscht om gezondheidsredenen niet meer in aanmerking te komen. De verkiezing heeft 13 Juli a.s. op de Algemeene Vergadering in Den Haag plaats. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. KEURINGSDIENST VAN VOEDINGSMIDDELEN. B. en W. stellen voor, dat Heemste de ook dr. el nemen aal aan den keu ringsdienst, die de om Haarlem lig gende gemeenten met Haarlem samen zullen invoeren. SANTPOORT. Bij den Bondswedstrijd le Amster dam behaalde Zondag de Handboog- schietvereeniging „Verbetering zij ons Streven" te Santpoort den 2den prijs met 247 punten. Men meldt nog omtrent de Lioba- voorstelling van 30 dezer op „Duin- en-Kruidberg", dat de m het drama voorkomende elfendans wordt inge studeerd door mej. Van der Pas uit Den Haag, een leerlinge van Isadora Duncan, terwijl koor en orkest gediri geerd worden door Louis Robert uit Haarlem en Leopold van Hum beek zijn hulp verleent bij het instu- deeren van de zwaardgevechten. IJ POLDERS. De stand der beetwortelen is heel ongunstig te noemen; veel is overge- zaaid moeten worden, of met het oog op den gevorderden tijd door andere producten vervangen geworden, zoo dat reeds ontvangen voorschotten van f 100 per H.A. aan de fabriek zijn te rugbetaald. HAARLEMMERMEER. Men schrijft ons Reeds twee Zondagen achtereen hebben dc Brabantsche arbeiders in deze gemeente van zich doen spreken. Aan den Hoofdweg, hoek Vijfhuizer- weg staat de heiberg van Clay, en die hebben zij dit jaar uitgekozen als concentratiepunt. Van alle kanten komen zii, per rijwiel, met nog een vrouwelijke of mannelijke arbeider op de step staande, aangereden, ter wijl in en bij de herberg één van hen met een harmonica de stemming er in houdt. Schreeuwen, joelen, dansen enz. is nu aan de orde en het is een leven, dat hooren en zien vergaat, terwijl het ten slotte, nadat er wat sterke drank inzit, op een uitdagen en een vechten, zoowel onder elkander als tegen de bewoners uit die omgeving uitloopt. De geheelc omgeving staat natuur lijk op stellen, want zoo iets is daar nog nimmer voorgekomen. Beide Zondagen is de politie er aan te pas moeten komen en de herborg reeds voor den gewonen tijd gesloten. Strenge maatregelen zullen wel geno men worden, om deze beweging nog in den beginne te smoren, daar an ders den geheelen zomer dit mooie tooneel zich zal blijven herhalen. De bewoners zullen blijde zijn als zo op zulke gratis voorstellingen niet meer vergast worden. Zaterdag werd onze gemeente be zocht door den Commissaris der Ko ningin in N.-H., die, komende van Sloten, des middags te ongeveer half vijf uur altiier arriveerde per auto. Do geheele Raad was ten Gemeen- t©huize aanwezig en werd aan hem voorgesteld, van de audiëntie werd gebruik gemaakt door den voorzitter en den socretons van de Gezondheids commissie, alhier, alsmede door den vodrzitter en secretaris van de alhier bestaande vereeniging voor de paar denfokkerij „Vooruit". Nadat een en ander ten Gemeente- huize was bezichtigd werden nog even het niéuw aangelegde markt plein en de plantsoenen in oogen- schouw genomen, waarna nog een rit werd gemaakt naar Nieuw-Vennep. begeleid door htt DageL Bestuur de zer gemeente Omstreeks kwart over zessen ver trok de Comnussaris, die vergezeld w as van Mr. Dyckraeester, naar Haar lem. VELSEN. „Kennemerland" schrijft: Gezien de ruwe en nonchalante wijze waarop aan het station alhier herhaaldelijk gehandeld werd bij het rangeeren van den trein van 3.58 uit IJmuiden, die hier hef treingedcelte uit Beverwijk moet aanhaken, werd algemeen verwacht, dat dit te eeniger tijd nog eens slecht zou afloopen. En dal is dan ook nu gebeurd Dezer dagen is bedoelde trein zoo hard op het Beverwijksche gedeelte gereden, dat een botsing volgde, met dat gevolg, dat o.a. de wethouder Netseher, die zich in dien trein be- ond, zoo gekneusd werd, dat bij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen en nog steeds niet in staat is zijn werkzaamheden te ver. richten. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. Wed. A. F. Musbach, Amsterdam, Haarlemmerstraatweg 8, 4 pers. A. G. Lennep, Amsterdam, Zee straat, 11 pers. Fam. Moppes, Amsterdam, Pension Frits, 2 pers. Fem. Goudeket, Amsterdam, idem, 3 pers S. Deneks, Prinsen, Hotel Zeerusf, 3 pers. W. Jansen, Den Haag, Pension Quisisana, 2 pers. J. Kamphausen, Koninghoven, Pen sion Beau Séjour, 4 pers. S. Conn, Hamburg, Pension Marc- zate, 2 pers. Voor de meubileering van 't Raad huis is aan den heer J. Casparie al hier opgedragen de Ijeverantie van de linnen- en laken gordijnen, voor de Raad- en Trouwzaal, aan den heer van Zantvoort alhier, de overi ge linnen gordijnen, aan den heer J. Nederkoom te Haarlem, de meubelen, en aan den heer J. van den Bos al hier, de cocosmatten voor de vloer bedekking. Door den heer J. Fonteijn i3 aan 13. en W .dezer gemeente een verzoek schrift ingediend om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank, in zijn perceel gelegen aan de Kerkstraat alhier. In eene door de Winkeliersvereeni- ging gehouden vergadering is beslo ten, bij genoegzame deelneming met 1 Oct. a.s. eeu cursus te openen in het enkelvoudig boekhouden voor Jongelui van 15—20 jaren en voor ou deren. Nog werd besloten van 1—7 Augustus eene winkelweek te organi seer en. Binnenland ZIEKENFONDSCONFLICT. Naar aanleiding van het conflict tusschen het bestuur van het Zieken fonds der Koninklijke Weefgoederen- fabriek te Hengelo en de fondsdocto- ren hebben een aantal leden van dit Ziekenfonds een vergadering gehou den, waarbij ook de doctoren tegen- woordig waren. De volgende motie werd aangenomen: De leden van het Ziekenfonds, ver bonden aan de Koninklijke Weefgoc- dcrenfabriek, in vergadering bijeen; kennis genomen hebbende van liet be sluit, genomen door'het bestuur van bovengenoemd fonds, waarbij de art sen zijn ontslagen; gezien de cor respondentie, die hierop betrekking heeft, betreuren dit besluit, verzoeken het bestuur zoo spoedig mogelijk ccn bestuursvergadering uit te schrijven, waartoe do betrokken artsen worden uitgenoodigd, in de hoop, dat alsnog een minnelijke schikking kan gevon den worden. DIEFSTAL Zaterdag is men. zoo meldt de Tel.» in Brack s Doelenhotel te Amsterdam tot de ontdekking gekomen, dat t» een logeergast een loeren koffer wal opengesneden en daaruit twee che queboekjes op buitenlandsche ban kiershuizen waren ontvreemd.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1