NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8889 Verschijnt dagelijks, bshalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 14 JUNI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERT ENTIÉN: per drie maanden: Jb^lL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Jey,ir Haarlem van 1—5 regels ƒ1.eike regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Jff Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland«F I i 50 ^ts- v00r 3 plaatsingen a contant. Qeihustre'erd Zonda^blad, 'voor Haarlem' 'm0V* Rcdactic en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Y Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACIIT BLADZIJDEN. eerste blad. AGENDA ZATERDAG 15 JUNI. Schouwburg: Bioscoopvoorstellin gen. Bioscoop Moüern: Voorstellingen. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De Bioscoop", in de rubriek Om Ons Heen. DE ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE. Onze corr. schrijft: In de Donderdagmiddag gehouden 'algemeene vergadering van het Roo ds Kruis zijn tot leden van het Plaat selijk Comité voor Haarlem en om streken benoemd Jhr. A. W. G. van Riemsdijk cn Dr. D. IT. Hiensch. Door de benoeming van dezen laatste, voor zitter der Roode Kruis Transportco lonne zal zeker de band tusschcn dit onderdeel cn liet Plaats. Comité aan merkelijk hechter worden. Te verwon- deren is het dan ook niet, dat de le den der Ro'ode Kruis Transportcolon- «e te 7 1/2 uur in de Militaire Zieleen- inrichting alhier bijeen, deze benoe ming zeer toejuichten. De bijeenkomst der Transportco lonne werd gisterenavond bijgewoond door Dr. Proot, voorzitter en den heer Enschedé, lid van het Plaats. Comité, voorts was tegenwoordig de ehef van den Mil. Geneesk. Dienst majoor v. d. Worp en het eere-lid der vereeniging de heer Ten Houtje de Lange, In den tuin der Mil. Zieken.inlich ting werden een 8-tal patiënten door 8 groepen ieder van 3 man, verbon den en vervoerd. Twee toestellen wa ren opgesteld, rosp. voor het vervoer van gewonden in een spoorwagen en op 'n platten wagen ol duto. Behan deld werd hoe deze toesteilen ge bruikt moeten worden. De verzorging en het vervoer der patiënten werd door de leden met de grootste nauw keurigheid verricht. Nadat nog de rijwielbrancard en het verdere materieel waarover de Transportcolonne reeds beschikt, wa ren bezichtigd, werd overgegaan tot vergaderen. In deze vergadering heette de Voor zitter Dr. Iiiensch, allen, inzonderheid de heeren van hot Comité, hartelijk •welkom en gaf daarna liet woord aan Dr. Proot. Dr. Proot schetste de geleidelijke uitbreiding van het werkprogram van het Roode Kruis, vooral gedurende de laatste jaren, nu Z. K. II. de Prins voorzitter van het Hoofdcómitó is. Zoo is o.a. de taak zoodanig uitgebreid, dut niet alleen in tijd van oorlog doch ook in vredestijd, vooral bij mas sale ongelukken, hulp zal worden ge boden. Zoo ontwikkelde spreker de wording van de Roode Kruis Trans- Eortcolonne's en sprak in dit verband uldc uit voor Dr. Hiensch, die niet alleen het initiatief tot oprichting nam, maar de transportcolonne bracht op het punt waar zij nu is. Spreker wekte voorts de leden op tot trouwe deelneming aan alle oefe ningen, opdat zij zich steeds meer zou den bekwamen voor de hun wachten de taak. Zeer aangenaam was hem de taak om namens het Hoofdcomité de uniformpetten en armbanden uit te reiken. Daarna werden de petten en arm banden verstrekt eu kreeg ieder lid een snel verband, welk verband tel kens na gebruik, uit den voorraad der vereeniging wordt vernieuwd. Ten slotte nam Dr. Hiensch het woord, dankte de heeren voor de ge toonde belangstelling en beval het werk der vereeniging zeer in de mede werking en den steun van het Plaat- gelijk Comité aan. Een nieuwe boekhandel. De heer H. de Vries heeft zijn boe- keuzaak, Jacobij nestraat 3, een nieu we verkoopzaal en ingang gegeven aan de Ged. Oude Gracht. In dezen winkel, die kourig en geheel n eisch is ingericht, liggen talrijke op elk gebied betrekking hebbende werken tentoongesteld op een gemak kelijke en overzichtelijke manier. De toegang is vrij. Wij kunnen een ieder aanraden, eens te gaan kijken en we «ijn bijna overtuigd dat niemand met leege handen weggaat. Bevorderd. Door do directie der H. IJ. S. M. Is heden de heer C. do Graaf, bank werker op de Centrale Werkplaats aangesteld als ploegbaas. Nog meer op zijn kerfstok. Van R die gisteren door de Recht bank wegens valschheid in geschrifte werd veroordeeld tot 5 jaar gevange nisstraf, schijnt nog meer op zijn kerfstok te hebben. Althans Donder dag waren er in het Paleis vun Justitie twee Amsterdamsche re chercheurs met de bedoeling dut, mocht de Rechtbank Van R. hebben vrijgesproken, hem onmiddellijk weer te arresteeren en naar Amsterdam over te brengen. Toen zijn veroordeeling volgde, kon den de rechercheurs natuurlijk onver- nchterzake vertrekken. MUSEUM VOOR KUNSTNIJVERHEID. Aan 't verslag over 1911 van 't Mu seum voor Kunstnijverheid ontleenen we het volgende Het aantal uitgeleende plaat- en boekwerken bedroeg 2515 tegen 2257 in 1910 in de maand Januari was het aantal 't grootst, 297, in Augustus 't kleinst, 11. De uitgaven voor de boekerij bedroegen 1120,99. Het mu seum werd dooi 7202 personen be zocht. De school werd bezocht door 23< leerlingen, verdeeld in dag-, Woens dagmiddag-, Zaterdagmiddag- en avondcursus, respectievelijk door 95, 18 en 02, terwijl 62 leerlingen der Kijksnormaalschool teekenondorwijs ontvingen in de lokalen der school. 't Gebouw kreeg in het afgeloopen jaar een eicctrische lichtinstallatie, hetgeen zeer goed voldoet. Verder geeft het verslag een over zicht der in 't Museum gehouden ten toonstellingen. Eenige mooie photo's, van interieurs en door leerlingen ge maakte voorwerpen, sieren dit hoekje. NAAR INDIë. De heer Carel Phlippeau gaat een kunstreis maken door Oost-lndié. De heer Phlippeau denkt eenige maan den in Indië te blijven." TRAMONGEVAL. Een E. N. E. X.-wagen reed gister avond om 7 uur in do Jansstraat oen melkwagen omver. Resultaat: melk weg en eieren gebroken. Fietste water. Donderdagavond geraakte een fiets, waarop een mand met ijs op de Dakenessergracht te water de berij der sprong er nog bijtijds af. De fiets vveixl met een hark op 't droge ge haald. Om onder dak te komen. Eon zwerver, G. II.sloeg gisteren op de Krocht een ruit in, om van de straat to komen. Concours Hippique. Bij 't Donderdag te Wageningen gehouden Concours Hippique werd een derde prijs toegekend aan de fir ma Kok, in de afdeelmg Luxe Rij paarden. Een eervolle vermelding kreeg luit. II. F. M. baron van Voorst tot Voorst met Maayke Meu. Een tweede cn zesde prijs won luit. C. 11. LaboucUere bij 't springconcours, res pectievelijk met Zulu en Dreadnought Te water. Een 13-jarig meisje, M. L., fietste op de Turfmarkt bij de Gravinnesteeg toon zij, door een aankomende tram verschrikt, haar stuur kwijt raakte eu te water reed. G. S. sprong te water, hoewel hij niet zwemmen kon. Hij pakte het meisje beet en geholpen door A. H. de W., die hem een been toestak, gelukte het S. het meisje op 't droge te brengen. G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. Bruns, Roosveldstraat 72, een daraesportemonnale H. Lodewijks, Oranjeboomstraat 103, een halsketting (goud?) met pen ning. D. do Wit, Anegang 12, een horloge met halsketting. A. Heemskerk, Minnebroedersteeg 16, een Hazewindhond. F. v. Styrum, Nieuwe Gracht 9, een dameshorloge met ketting. Bur. .van politie, een geëmailleerde melkbus. F. Verhagen, Holsteijnstraat 9 rood een friseerdoos. J. P. Barends. N. Schoolsteeg 6o, een riem van een paardentuig. P. Smit, Gasthuisstraat 3a, een schoolschrift. W. Oostwald, Gasthuisvest 138, een jongenspet. II. A. v. d. Domhof, Ged. Raam gracht 19 d., een pakje met inhoud. J. Winter, Korte Heercnvest 11 rood, een bril in étui. Bur. van politie, een huissleutel. A. Bodeus, Ged. Oude Gracht 13 rood, een ledige kinderportemonuaie. II. S. v. Waveren, Kenaupark 11, een zakkammetje. (Zie veyvolg stadsnieuws onder de laatste berichten). LOUIS ROBERT. Nu de heer Robert tijdelijk als or ganist in de Groote kerk, belast met dj orgelconcerten, opgetreden is, willen wij hier zijn portret geven, want de toehoorders hooren liern wel, maar zien hem niet. Vóór èat zij present zijn is hij al naar boven geklommen en hij daalt eerst naar beneden af, wanneer de laatste hunner vertrokken is. Robert is nog geen 30 jaar oud en over zijn levenlsoop kunnen wij ons zelf citeeren daar nu vijf jaar gele den in do rubriek „Om ons Heen" een artikel over hem verschenen is. Daar uit nomen we nu het volgende over: „Aanvankelijk van plan, zich op de viool te gaan toeleggen, verander de hij van voornemen, toen hij van nabij kennis maakte met het instru ment, dat alle andere, tot zelfs do mensehelijke stem in zich vereenigt. Op zijn vijftiende jaar kroeg hij te Haarlem zijn eerste lessen, maai" toen hij te Amsterdam den vermaar den do Pauw had gehoord, rustte hij niet voordat hij lot diens leerlingen behoorde. De proef, die deze Belgi sche Franschman hem vooraf liet ondergaan, viel bevredigend uit. „Oe is", zei hij in zijn merkwaardig Nederlandsch, „een jongen met iel viel talent, maar 'n beetje in de wild kekroei, ik wil oe ebbe". Zoo kwam hij op het Amsterdam sche Conservatorium onder do leiding van dezen uitstekenden leermeester on toonde zich een waardige leerling, zóó zelfs dat hij, na jaren gezette stu die, in staat was den Prix d'o x: cellence te behalen. Over deze onderscheiding moet men niet gering denken. Ze is internationaal, kun al leen verkregen worden door wie met een mooi einddiploma het Conservato rium verliet en t examen, dat er voor noodig is, kan slechts éénmaal wor den afgelegd. Wie daarbij niet slaagt, kan het niet ten tweede male pro- beeren. Zoowel theoretisch als prac- tisch stelt het programma voor deze onderscheiding hooge eischen en in verband daarmee wordt ook in 't bui tenland deze prix d excellence van veel gewicht geacht. Alle buitenlaud- sche conservatoria krijgen mededee- ling van de namen der geslaagden, met opgaaf van do aan hen gestelde oischen. En allo drie de examinato ren, Daniel do Lange, Alphonse Mail- ly en Jöhan Wagenaar, gaven den jongen Robert de ondubbelzinnigste blijken van hunne ingenomenheid. Nadat hij een poos organist was ge weest in de Remonstranto kerk, werd hij benoemd te Zaandam en daarna met algemeene stemmen, zonder voor afgaande proef, gekozen tot organist van de Nieuwe Doopsgezinde kerk te Amsterdam. Louis Robert heeft dan ook sedert hij voor de eerste maal in 1902 optrad in do Ram. kor It, bij zijn orgelconcer ten warme waardeering ondervonden. Overal waar hij optrad heeft do cri- tiek zioh uiterst gunstig over hem uit gelaten. Onze medewerker voor mu ziek, de heer Philip Loots, toonde zich meermalen bijzonder met hem ingenomen. En toen 1) ij in April van dit jaar medewerkte bij de uitvoering van Alfred Bruneau's Requiem door do Oratoriumvereenigiag, vroeg deze componist hem zijn tekstboekje, om daarin een dankbare opdracht te schrijven: „A Monsieur Louis Ro- „bert, en souvenir reconnaissant de ,.la belle soirée de 13 Avril 1907 Dat. was in 1907. En sedert dat jaar heeft hij tal van concerten gegeven in ons laiwl, ook ln samenwerking met mevrouw Stroink—Koppel en Mej. Tilly Koenen en daarbij telkeri3 weer nieuwen lof vergaard over zijn orgelspel. Het is al zoover gekomen, dat men yan hem schrijft, evenals van onze groote Nedcrlandsrho zan geressen en zangers, dut het goed was omdat Robert aam 't orgel zat. Hij is een jong kunstenaar, dien we in Haarlem waarlijk wel in eere mogen houden. (Jit de Omstreken BLOEM ENDAAL. B. en W. van Bloemendaal besteed den hedenmorgen ten Raadhuizo te Overveen aan: Het wegen, persen, transporteeren eu leggen van gegoten ijzeren Socket-buizen en -hulpstuk ken benevens het vervoeren en plaat sen van afsluiters en brandkrom en ten dienste eener waterleiding voor Aerdenhout—Bentveld in do gemeen te Bloemendaal. Ingeschreven werd als volgt: G. Wilson, 's-Gravenhage, f 11.250. A. v. Duren, Gicsendam, f 10.460. W. Greyenhoek en J. Ondanks, Rotterdam, f 9750. C. do Ruiter, Leiden, f 9829. Firma Koning en Zoon, Haarlem, I 13.800. G. van den Broek, Bloemendaal, i 11.550. In Hotel Welgelegen hield 13 Juni 's avonds S uur do bekende Bloemen- daalsclie Fotogrofen-verceniging haar vergadering. Na voorlezing der notu len, die na dankzegging voor de nauwkeurige redactie werden goedge keurd, deride de hoer Do Kruyff, voorzitter der vereeniging, medo, dat hij als voorzitter een uitnood'iging had ontvangen van don hoer v. Sa- her, directeur van het Museum van Kunslnijverseid, om met eenigo an dere heeren. bekend op fotografisch gebied, te overwegen of het niet wen- schelijk zou zijn, om de fotografie van haar eerste schrede af, dooreen historische tentoonstelling voor goed in het Museum een plaats in te rui men. Dut denkbeeld vond bij velen weerklank. Do eerste vergadering werd gehouden, en weldra zal een vereeniging geconstitueerd worden, om aan dat plan voste nvorm te ge ven. De heeren De Kruyff, Bispinck, Clausing en vele anderen hebben aan de oproeping des heeren v. Saher ge hoor gegeven, en men zal nu wel na der van die evreeniglng vernemen, opdat deze den steun zal verkrijgen, die zij zoo noodig heeft, om werkelijk iets goods bijeen te brengen. Het woord werd vervolgens g< ven aan den heer De Sturler, om te spreken over het zoogenaamde Bleek proces, toegepast op het copieeren van kleurenfotografiën, en op het di rect fotografeeren op papier in de camera. Dit bleekproces had volgens den spreker een groote toekomst, of schoon het thans nog in zijn kinder schoenen staat. Verder werden door verschillende leden door hen geinaak- t-; lantaarnplaatjes geprojecteerd, waarna de heor Huysser zijn voorstel verdedigde, oiu in het najaar weder een wedstrijd te houden onder de leden der BI. A. Fotografen van op nemingen dit jaar gemaakt. Hiertoe werd na eenigo discussie besloten, waarna de voorzitter den uanwezigen een aangenomen en vruchtbaren zo mer op het gebied van opnemingen toevvenschte, dezo bijeenkomst sloot. IIAARLEM.MERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Hedenmorgen waren we weder in het mooie Raadhuis met zijn gezelli ge raadszaal bijeen om te vernemen wat de vroede mannen in het belang der gemeente op hun hart hebben. De voorzitter, Jhr. Mr. E. II. E. Te- ding van Berkhout opent de bijeen komst met het uitspreken van een ge bed, dat door de raadsleden staande wordt aangehoord. Daarna worden de notulen der vori ge bijeenkomst voorgelezen en goed gekeurd, waarna door den voorzitter mededeeling gedaan wordt van de in gekomen stukken en mededeelihgen. Ingekomen is het proces-verhaal van de opneming van de kas van den gemeen te-on tv a nger. In die kas behoorde te zijn een be drag van 1283596, welk bedrag ook door B. en W. in de kas is bevonden. Ingekomen is verder een schrijven van Ged. Stalen, die kennis geven van de ontvangst van de verordening, bedoeld bij art. 178 der gemeentewet, van de gewijzigde politie-verorde ning. Voorts hebben Ged. Staten het ko hier voor den Hoofd. Omslag 1912 goedgekeurd. De rijksbijdrage voor het herha- lingsondcrwijs is vastgesteld op 121.80. Tijdens deze mededeeling door den Voorzitter, blaffen de politie-hüDden zoodanig, dat enkele raadsleden den Voorzitter niet kunnen verstaan. De heer Vink: Mijnheer de Voor zitter, kunt u die honden niet doen zwijgen. De secretaris vliegt naar beneden: en een oogenblik later zwijgen do honden: leve do dressuur 1 Nadat de doopceelen der verschil lende candidaten door den Burge meester zijii gelicht, gaat de Raad over tot benoeming van cene onder wijzeres aan de O. L. School te Spaarnwoude. De voordracht luidde: 1. G. van Wolzen, te Die ver, 2. M. Perry, te Limmen, 3. C. J. Poclenjee, te Haar lem. Mej. M. Perry verkreeg 7 stommen, mej, Van Weizen 4 stemmen, zoodat mej. M. Perry te Limmen benoemd is. Goedgekeurd worden de af- eu over schrijvingen enz., begrootingsdienst 1911. De begrootirig dienst 1912 wordt eenigszins, op verzoek van Gedep. Stulcn gewijzigd, niet wat do cijfers betreft, maar alleen wat de admini stratieve mdeeling betreft van den post voorschot aan gemeente-ambte- r-uren voor geleverden arbeid, groot 1209. Vervolgens worden vastgesteld de staten van oninbare posten, van den hoofd, oiiislag en de hondenbelasting, dienst 1911. Tol leden vau het Burgerlijk Arm bestuur worden herbenoemd de hee ren B. P. Vink, S. P, Vink, A. Meij- land en C. de Bruin. 13. en W. stellen voor om de percee- len B 315, bewoond door W. Dekker, eig. F. C. v. d. Goes, te Castricuru; C. 8, bewoond door C. J. Burggraaf, eigenaar A. P. van Bruggen, te Haar lem, en C 45, bewoond door H. Blom en loebehooreiule aan De Graaf, azijn- hundelaar, te Haarlem, onbewoonbaar te verklaren. De Gezondheidscommissie heelt een rapport ingediend, waaruit blijkt, dat genoemde perceelen geheel verwaar loosd zijn en voor bewoning onge schikt en ongezond. De voorzitter voegt hier aan toe, dat de toestand van genoemde percee len hoogst treurig is. Spr. heeft alles in het werk gesteld om de onhewoon- baarverklaring nog te voorkomen, maar de eigenaars willen er niets aan doen. En zoo kan de toestand niet langer bestendigd worden. Het zijn geen wo ningen meer, ze staan steeds met de buitenlucht in verbinding; niets be schut meer tegen regen en wind. De locstand rs bepaald onhoudbaar; de bewoners zouden ziek worden. Na eemge discussie, waarin de Baudsiedcn liet voor en tegen van de onbewoonbaarverklaring bespreken, wcrdl bij stemming uitgemaakt de perceelen bewoond door W. Dekker, C. j. Burggraaf en H. Blom. onbe woonbaar te verklaren Hierna wordt besloten den termijn van sluiting te stellen op een maand nadat de uitspraak in krocht van -ge wijsde is gegaan. Hierna komt aan de orde een voor stel betreffende „Gasverlichting'. De Voorzitter gaat de voorgeschie denis der gasverlichting na, wijst er op, dat reeds verschillende concessies zijn gevraagd, die echter op niets uit liepen. Thans is de Voorzitter met de ge meente Haarlem in onderhandeling getreden en nu moet de Raad zich maar eens in deze zaak uitspreken. Door den directeur der Haarlemsche gasfabriek is een begrootïng opge maakt. Hieruit blijkt, dat het bedrag voor de voorbereidende werkzaamhe- den het aanlesgen van de aaslei ding. enz., wordt geraamd up 58.469. Voor het buizennet is uitgetrokken ruim 24.000voor gebouwen en toe stellen 23.000; voor terrein 5000 en bedrijfskapitaal /5000. Na voorlezing van deze cijfers gaat de Raad in geheime zitting over, tor behandeling vau de exploitatie-reke ning van het gasbedrijf, en gaan de pers-vertegenwoordigers naar een an dere zaal, waar hun een heerlijk kop je koffie wacht. En daarbij een goed sigaartje dan is het leven nog zoo slecht niet. Te ruim 12 uur wordt de openb. rt vergadering heropend. De Voorzitter deelt mede, dat in -ia besloten vergadering de gas-quaesiie behandeld is, dat de Raad nog niel tot een besluit is gekomen, en de beslis- sing derhalve wordt uitgesteld. Bij de rondvraag heeft geen der raadsleden iets in het midden te bren gen. Dies wordt de openbare vergade ring weer heel spoedig gesloten, en gaan we per E. S. M. huis-toe. SPAARNDAM. Alhier zal ter plaatse van het af 'e breken gemeentehuis een nieuw raadhuis worden gebouwd, waarin ook de secretarie zal worden govcs tigd. Einde van dit jaar hoopt men met den bouw gereed te zijn. HALFWEG. Op de paardenmarkt waren heden een 30-tal paarden aangevoerd. De handel was matig. HAARLEMMERMEER. Vergadering van den gemeenteraad te Haarlemmermeer op 13 Juni j.l. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heer C. v. d. Laan. Voorzitter; Mr. A. Slob, Burgemees ter. De notulen der vorige vergaderin gen worden vastgesteld. Wordt medegedeeld verscliillendo goedgekeurde besluiten. Wordt aangeboden het verslag van dè'n toestand der gemeente over '1911 en dat bedoeld bij art. 52 der wo ningwet. Wordt vastgesteld het kohier van do belasting op de honden, dienst 1912 tot een bedrag van f 1568.50. Worden aangeboden de staten van restauten en oninbare posten, dienst 1911 en wordt door den voorzitter dei financieel© commissie voorgesteld, die staten goed te keuren. Wordt aldus besloten. Worden goedgekeurd eenige con cept-besluiten tot het doen van finan- cieele regelingen, dienst 1911. Wordt besloten tot wijziging der begrooting van het Burg. Armbestuur over 1911 en alsnog een subsidie van f 1850 over dat jaar aan het bestuur toe te kennen. Wordt benoemd tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur voor wijk B, da lieer C. J. Verbeek- Wordt benoemd tot lid der plaat selijke commissie van toezicht op het lager onderwijs, de heer T. Ilanedoes. Wordt benoemd tot onderwijzer aan school 10 bij Sloteff, de heer G. G. H. v. IIul te Arnhem en tot onder wijzer aan school 5 te N.-Vennep, de heer D. P. Mastbergen te Haarlem mermeer. Wordt besloten het toegestane eie- diet voor het maken van een urinoir bij liet marktterrein te verhoogen met f 35. De voorzitter brengt ter tafel een voorstel tot het aangaan van ceue overeenkomst met de gemeente Haar lem, betreffende de levering van gas. In beginsel is de Raad wel gene gen op dat voorstel in te gaan, doch wenscht nog eenige inlichtingen om trent enkele bepalingen in het con tract voorkomende. Aldus wordt bestolen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. Binnenland GEDENKTEEKEN. Het gedonkteeken voor vijlen <len kunstschilder P. de Josseiiu de Jong zal op Dinsdag 2 Juli ten raadhuizo te Eindhoven worden onthuld. DOOR EEN PAARD DOOD GESLAGEN. Te Schinnen (Lrmb.) is de jonge voerman P. R., uit Thul, door eco paard doodgeslagen. NEKKRAMP. Op Urk is bij een kind van enUela weken nekkramp vastgesteld.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1