NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8895 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 21 JUNI 19)2 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: ti per dr'E maanden: wfstL '^kta ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement \oor Haarlem JJ0 Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen ui den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der W?" - Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) A\V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens'zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1-65 *tp&Mf j 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. K P P g' Afzonderlijke nummers0.02li gWP^ mfflBsèai tor n 4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37h YJU Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. - - -n- Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACIIT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 22 JUNI. Schouwburg Bioscoopvoorstelling, half drie Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, half drie en 8 uur. Gebouw ,,De Nijverheid", Jansslr. Tentoonstelling voorwerpen handen- arbeid, 7lü uur. Stadsnieuws Be Burgemeester vraagt ontslag Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landcu, hoeft met ingang van 14 Juli eervol ontslag gevraagd als Burge meester van Haarlem. Wij vestigen de aandacht op het geen de Wethouder Van Houten cn in antwoord daarop Burgemeester Jhr. Mr. D. E. van Lennep gisteren avond in dc vergadering van den Heemsteedschcn Raad heeft gezegd, naar aanleiding van het bericht in onze courant over het in-aanmerking- komen van den heer Van Lennep voor het Haarlemscbe Burgemeestersambt. STUKKEN VAN DEN RAAD. De uitbreiding van het aantal klas sen aan de Opleidingsschool voor jon gens en meisjes maakt noodig, dat het onderwijzend personeel met drie leerkrachten wordt versterkt. De volgende voordrachten zijn: A. 1. LJ. Swaagstra, onderwijzer aan School no. 2 to Haarlem. 2. E. Dik, onderwijzer te Borger. 3. Coster, onderwijzer te Leeu warden. B. 1. E. Dik, onderwijzer te Borger. 2. D. Coster, onderwijzer to Leeuwar den, en 3. W. Bruggink, onderwijzer te En schedé. C. 1. D. Coster, onderwijzer te Leeu warden, 2. W. Bruggink, onderwijzer te En schedé, en 3. S. Pal, onderwijzer tc Koog a. d. Zaan. Voordracht onderwijzeres school no. 5 (vacature-Mej. M. Francken): 1. Mej. A. Voogel, 2. Mej. C. J. Heij- boer, en 3. Mej. A. M. Früger, allen te llaarlcm Mej. M. C. van der Voort, hoofd onderwijzer^ aan School no. 7, ver zoekt met 1 Augustus, wegens huwe lijk, eervol ontslag. 13. en W. achten het noodig het sa laris van den stenögrafic-leoraar aau do II. B. S.—Handelsschool, dat van 70—ƒ90 per vvekelijksch lesuur be draagt, te verhoogen tot 100—/140. Zij doen daartoe het voorstel. „J. J. CREMER". Door de Letterl. Vereen. ,J. J. Cre- mer" in in studie genomen voor de eerste voorstelling in het volgende seizoen „De Hertogin van Piccadilly" (Facing the Music). Blijspel in 3 bedrijven naar het En- gelscli van James Henry Darnley, ver taald door J. H. L. Bossard. SOC. „TROU MOET BLYCKEN". Concert op Zondag 23 Juni a.s., des avonds te 8 1/4 uur, te geven door Haarl. Muziekkorps, dir. de heer Ch. V. W. Kxieus. Programma: 1. „Mit Schweri und Lance", Marsch Starke. 2. Ouverture „Un Ballo", Sullyvan. 3. "Grande fantaisio de Fopéra „Don Duichotte", Massenet. 4. Ballet „La Source", Delibes. 5. Ouverture „Charles VI", Halóvy. 6. a. Rigocon de Dardanus, Rameau b. Fetes d'Ilébé (1739), Rameau. 7. Walzer aus der Operette „Die Keusche Suzanna", Gilbert. 8. Grand; fantaisie de l'opéra „Faust", Gounod-Coenen. Deze opera is den vorigen win ter voor het eerst door de Fransche Opera opgevoerd. D oDriukhal. De Drinkhal der Staalwaterbron is gisteren bezocht door G2 personen. SPAARBANK N. O. G. Ter aanvulling van 't bericht in ®ns vorig nummer zij gemeld, dat de Voordracht voor directeur der Hulp- «paarbank Haarlem van 't n. O, G. be staat uit de heeren: 1. E. A. van Biiderbeek, 2. J, H. W. Habermehl. UITGESTELD. Do uitvoering van Cuypers Ca- pella-koor gaat hedenavond wegens tpngc8teldheid niet door. Os tramwerken. Druk wordt er den geheelen dag gewerkt aan de tramwerken. De Kruisstraat ligt diep opgebroken voor do rioleoring en o, zoo dorpsch wandelt 't tranipaardjo over de trot toir naar een aan de overzijde van t ravijn hein wachtenden wagen. Ook de Grpot© Houtstraat is een prooi der nijvere handen, kabels voor olectrisch liclit worden neergelaten en begraven. In de Koningstraat zijn de sporen der vernieling haast weer uitge- wischt, nu do sporen der tram er lig gen .De trambaan ligt nu al tot op do Groote Markt voor het Stadhuis, van waar de lijn de Bortoljorïsstraat in wordt gelegd. Do Gedempte Gracht moet nog haar metamorphose onder gaan. Op den Kruisweg heeft men vandaag de nieuwe trambaan gelegd Op het Houtplein werden vanmorgen de twee directiekoeton ten dienste van de werkzaamheden der electrischo tram afgebroken. S. D. A. P. In de vergadering van de Haarlem scbe afdeeling der S. D. A. P. zijn aangehouden de verkiezing van se- cietaris en jjenningmeestcr. benevens d9 behandeling der Regiemeiitslier- ziening. De lieer A. Nagtzaam werd weder om gecandideerd voor de Raadsvaca- ture in district IIL OP IIOL. Gisterenmorgen ging op de Ged. Oude Gracht een paard, gespannen voor een dogcart, door het schrikken voor een auto, op hol. De bestuurder, de heer De J., deed z'n best het paard tot staan te brengen, maar dat lukte niet, voordat bij de Kleine Houtstraat eenige werklieden het paard grepen, liet geval liep zonder ongelukken af. DE BAKKERSWET VERWORPEN. Door de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Bond van Arbeiders(sters) het Bakkers-, Chocolade- en Sui- kerb&werkiiigabeth'ijl is in samenwer king met het Haarlemsch Arbeiders- Secretariaat een manifest verspreid, onder den bovenstaanden aanhef. Het manifest gaat uit van het hoofdbestuur van eerstgemelden Bond. Daarin wordt o. o. gezegd dat, nu de Bakkerswet is verworpen, daartegen moet worden geprotes teerd. Op do meeting te Haarlem zal wor den gesproken door do hoeren Troc-1- stra, Tweede-Kamerlid, en door den voorzitter van don Bakkcrsbond, Ilil- lebregt. De vergadering vindt plaats a.s. Zondag in het Brongebouw. Volksweerbaarheid. A.s. Maandagavond wordt in Café Brinkmann de jaarlijksche vergade ring gehouden door do afdeeling Haarlem van Volksweerbaarheid. Behalve het jaarverslag van den se cretaris en den penningmeester be vat de agenda o. m. verkiezing van beötuur sleden. De voorzitter, res.-kapitein Wy- noldy Daniels, die ruim 4 jaar deze functie bekleedt, heeft als zoodanig bedankt. GEMEENTE-AMBTENAREN. In de vergadering van do Vereeni ging van Ambtenaren in dienst dei' gemeente Haarlem, op Woensdag 19 Juni, werd door Mr. J. Riphagon al hier een causerie gehouden voor de leden over het onderwerp „Mede zeggenschap van Ambtenaren" Buiten een zeer groot aantal leden der vereeniging waren ook eenige hoofden van takken van dienst aan wezig. Uit de Rechtszaal EEN LTTWEGKWEST1K. De lirina Maltlia, te Lisse, had zonder toestemming een uitgans ge maakt in de Oude Kapelsteeg aldaar. De burgemeester had toen de poort doen sluiten door ca- een ijzerdraad- versperring voor te laten aanbron- m. De heer Maltha Jr., daarmee niet tevreden, liad deze versperring laten doorbreken, na daarvan vooraf ken nis te hebben gegeven. De heer Maltha Jr. stond nu giste ren terecht wegens „zaakbeschadi ging"- De burgemeester, een dei' wethou ders en de gemeente-opzichter van Lisse legden verklaringen af. Burgemeester Jhr. BÖnnighausen tot Hernichhave deelde mede, dat men den heer Maltha ter wille had willen zijn, door hein een uitweg in de Kanaalstraat te geven. Maai- dat had de firma niet gewild. De ambtenaar van het O. M. cLschr te 100 botte. Een mooie aanhouding. Men schrijft nog uit Bennebrock: In aansluiting met ons vorig be richt, kunnen wij nog melden, dat door politie-agenten een onderzoek in Den Haag is ingesteld om iets naders to vernemen omtrent do rijwieldie- ven. De gevatte personen bleken be ruchte inbrekers te zijn, n.l. Van B. en V. De laatste hoeft zelfs reeds 2 jaren gevangenisstraf achter den rug, is het vorig jaar dc stad ontvlucht, heeft toen geruimen tijd te s-Herlo- genbosch vertoeft en wordt van ver scheidene inbraken 'in den omtrek aldaar verdacht. Dc ander staat mede zeer ongunstig bekend en wordt ver dacht van inbraak in een Haagsch hotel, waarvoor echter nog geen ge noegzame bewijzen zijn bijeenge bracht. Op verschillende wijze tracht hij zich het benoodigde geld te ver schaffen. Zoo was hij eenigen tijd geleden gelogeerd in een vreemdelin gen-hotel. 's Morgens werd een sterke gaslucht in de gang opgemerkt; de deur van de slaapkamer werd geo pend en men vond v. B. bewusteloos. Langen tijd was een geneesheer be zig met het „opwekken der levensgecs ten". In hc-t hotel had men algemeen medelijden met den armen drommel een een flink bedrag werd voor hem gecollecteerd. Edoch, alles bleek co- mediespel, want de politie kon nade re mededeelingen verstrekken. De vogel was toen reeds gevlogen. Voor den Burgemeester gebracht, bleef hij later ontkennen dat verschil lende voorwerpen, loopers enz. hem toebehoorden. Toen een briefkaart met zijn adres hem werd vertoond, trachtte hij dit stuk plotseling tü ver scheuren, waarop nog een kleine wor steling met eenige agenten ontstond. Wegens gebrek aan bewijs echter heelt men het tweetal moeten losla ten. Men is thans bekend met de na men van de personen, (vermoedelijk een 4-tal) die de laatste maanden den omtrek hebben onveilig gemaaktDen- zelfden Dinsdagnacht zijn ook te Voor schoten twee fietsen gestolen. Men heeft eenig spoor in handen door het bekend zijn van het adres waar de ge stolen waar van de hand werd ge daan. Hierdoor kan men mogelijk nog iets worden opgehelderd. Allicht kan het geen kwaad eens te wijzen op de goede zijde van de nach telijke bewaking/Toch werd daar reeds gemopperd- Zoo was een bewo- van Lisse weinig gesticht over het feit, dat hij, onlangs 's nachts van Haarlem komende, niet minder dan vijfmaal was aangehouden. De nachtdiensten blijken dus wel doel te hebben getroffen. Uit enkele aanwijzingen kan worden opgemaakt dat men van plan was in Heemstede braak te plegen in allen gevalle zijn dus deze plannen verijdeld geworden. Natuurlijk blij'ft dc politie waakzaam. Zou het echter ook voor de toekomst baten? We hopen zulks. De Stem des Volks. De gemengde zang vereeniging „De Stem des Volks", dir. de heer Kwan- tes. besloot in de Donderdagavond ge houden repetitie tot het verleeneh van medewerking aan de protostvorgudo- ring a. a Zondag te houden, inzake d; verwerping van de Bakkerswet, door het zingen van eenige liederen. Gisteravond gaf llaarl. Muziek korps in Tivoli te Apeldoorn een con cert. Do groote tuin was gevuld met een aandachtig luisterend publiek Het was een heerlijke avond. De lieer Kriens had een keurig programma saamgesteld, waarvan ieder nummer door luid applaus werd beloond. De uitvoerenden gaven dan ook wat zij geven konden, vooral de solo-clarioet- tist en pistonnist waren uitstekend in conditie. Toen het slotaccoord van de prach tige Faust-Fantasie was weggestor ven, betoonde het publiek zich zeer geestdriftig. Ons orkest heeft in Apel doorn een uitstekenden naam en het heeft dien gisterenavond, dank zij de pittige leiding des heeren Kriens, wederom hoog gehouden. Het Apeldoornsche, zeer .gedistin geerde publiek, is al wederom verlan gend de Uaarlemsche musici en hun leider spoedig weer tc hooren. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug to bekomen bij: C. van Schie, Doclstraat 3, een kin- derportcraonnaie met inhoud. A. J. Wagemans, Kloosterstraat 56, Schoten, een wandelstok. H. Wielart, L. Raamstraat 20, een hroi.nc met portret K. Stoete, Luitensteeg 7, een rozen krans. N. van Geijlwijk, wonende op een schip bij de Zandersbrug in het Spaarne, een duimstok. J. Rulman, Smedestraat 6, een man chetknoop. Bureau van politie, een koralen halskettinkje. J. Roest, Lange Anuastraat 12e, een ceintuurband van een mantel. II. van Maauen, Vooruitgangslraat 92, een parapluie. G. Ligtenberg, Tulpenstraat 29, een rozenkrans. J. Pronk, Gen. Joubertstraat 21rd, een broche. F. van Keulen, Pijlslaan 27, Heem stede, een koffer met inhoud. W. Scliarro, De Witstraat 19, een hond. J. do Vos, Rozcnprieelstraat 49, een woninghuurcontraet. Bureau van politie, een huissleutel. hl Bakker, Gen. Cronjéstraat 9. een kinderportemonnaie met inhoud. H. Lodewijk, Oranjeboomstraat 183zwart, een portemonnaie met in houd. M. Hcüo, Brouwersstraat 113, een bril in étui. II. Klein, Spaarnwouderstraat 6, een gchoorbuisje. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. DE GEVAARLIJKE CA VALER IE PAARDEN. Reeds meermalen werd er al op ge wezen ook in den Raad dal het gevaarlijk is, jonge cavaleriepaarden op drukke verkeerswegen af te rij den. Dit ondervond Woensdag weer een wielrijder, die door het dorp reed. Bij het passeeren van een troepje cava leriepaarden, sprong er een op zijde en trapte door het rijwiel, dat daar door nog al werd beschadigd. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Een Selangrlik Raadsbeslnit. De Raad kwam Donderdagavond in spoedeischende vergadering bijeen ter beslissing der gasquaestie; alle leden waren aanwezig; na korte toe lichting van den Voorzitter, werd met 19 tegen 1 stem, in beginsel besloten het dor p Halfweg van gas te voor zien; volgens bestaande ontwerp overeenkomsten, zal dit gas worden geleverd door Haarlem in een bij Halfweg door Haariemmerlicde te bouwen gashouder, terwijl ook Noor delijk Haarlemmermeer, zoowel voor straatverlichting ais particuliere hui zen gas zal betrekken. Tot zoover het raadsbesluit, waar uit natuurlijk meerdere besluiten zul len voortvloeien, doch de hoofdzaak, waaraan door den burgemeester au Haariemmerlicde steeds volhardend, een paar jaar is gewerkt, is er door, dat voor de plaats voorzeker van ge wicht en beteekenis is te noemen 1 BEVERWIJK. AARDBEIENOOGST. Woensdag is te Beverwijk de ver zending van aardbeien voor export naar het buitenland begonnen. De aanvoer was reeds zeer belangrijk en do vraag naar het artikel is groot. Op dc heide veilingen, die bij afslag gehouden worden, varieerden de prij zen van 30 tot 36 cent per K.G. wat gemiddeld 25 hooger is dan op de eerste veilingen van het vorig jaar. Aanvankelijk zijn de tuinders zeer te vreden en de oogst, die middelmatig beloofd te zuilen worden en niet zoo overvloedig als het vorig jaar, zal op die wijze toch nog loonend zijn. De eerste trein die Woensdag met aardbeien van hier vertrok en door verschillende expediteurs bevracht werd, bestond uit 18 waggons. SSLfcJL- to._--.Lt. -/JSÏÏS Binnenland UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is benoemd, met ingang van 1 Juli, tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlan den, inr. II. Hesse, thans raadsheer in het gerechtshof te Arnhem. Bij Koninklijk besluit is met in gang van 1 Juni benoemd tot adjunct- inspecteur der posterijen en telegra fie te 's-Gravöiihage, J. W. Nortier, thans hoofd-commies der posterijen. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 16 J uni, voor den tijd van 1 jaar benoemd tot adsp.-adj.-insp. der vis- scherijen, H. M. Scliepman, te Huis ter lloide, en is hij bij beschikking vaji den Minister van Landbouw aan gewezen in het 4e, 6e en 7o district, standplaats 's-Gravenbage. Met ingang van 16 Juni is aan den adjunct-commies bij het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie W. G. van Oijen, thans met verlof, op ver zoek, als zoodanig eervol ontslag ver leend. Met ingang van 1 Juli ia aan den commies der posterijen 2e klasse H. B. baron Van der Feltz, op verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend. Aan mr. F. E. Grooss is, op ver zoek, eervol ontslag verleend als ad junct-commies bij den Raad van Toe zicht op de Spoorwegdiensten. Met ingang van 1 Juli is aan den kapitein met tit. rang van luitenant- kolonel S. P. I.indhout, van den staf der infanterie, dir. der Topogr. In richting, op zijne aanvrage, ter zake van langdurigen dienst, eervol ont slag uit den militairen dienst ver leend onder toekenning van een pen sioen van f 1560 's jaars, en is hem onder dankbetuiging voor do vele belangrijke diensten, door hem in zijne betrekking van directeur der Topograph!scho Inrichting aan den lande bewezen, mede met ingang van 1 Juli, de rang van kolonel verleend. Bij res. van den Minister van Ko loniën zijn ter beschikking gesteld van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-lndië C. W. A. P. t Hoen, om te worden geplaatst als tijdelijk ingenieur bij het mijnwezen, en G. J. Schipperus, om te worden benoemd tot opzichter 3do klasse bij den dienst der Ombiliumijnen. AUTEURSRECHT. Door de heeren J. Funke, directeur van „Het Nieuws van den Dag", C. L. an Balen, hoofdredacteur van „Het Vaderland en mr. H. Louis Israels, redacteur aan „De Telegraaf", in hun hoedanigheid van tc zanten uitmaken de dc Commissie voor het Journalis tiek Auteursrecht, benoemd door het bestuur van den Nederlandschen Jour nalistenkring, hebben zich gewend tot dc Tweede Kamer met een adres. Adressanten vertrouwen dat alsnog het middel mag worden gevonden aan de door de commissie geuite ernsti ge bezwaren tegemoet te komen, op dat ook de dagbladpers door de nieu we regeling van het auteursrecht in een beteren staat en niet in een min der gewenschten dan den tegenwoor dige» zich zal verheugen. ZONDER BESTUUR. Door liet ontslag nemen van eten heer K. A. Warmenhoven Jr., to Rot terdam, als voorzitter van do Neder- landscho Vereeniging tot het oprich ten en in stand houden van herstel lingsoorden voor handels- en kan toorbedienden en handelsreizigers, is deze vereeniging, welke in 1995 werd opgericht, thans geheel zonder be stuur. De hoeren R. Winkel, in Den Haag, II. C. Snel Jr., to Amsterdam, en Jac. F. Vogel, te Rotterdam, leden van den Nationalen Bond van han dels- ea kantoorbedienden Mercurius, hebben nu tegen Zaterdag 29 dezer een vergadering uitgeschreven van genoemde vereeniging, ter verkiezing van een nieuw bestuur en ter bespre king van de reorganisatie van de ver eeniging op grond van een rapport, samengesteld door een commissie, die benoemd: werd in een vergadering van de vereeniging op 15 Deoeinher 1910. ONWEER EN BRAND. Ook boven Friesland heelt Woens dagavond het onweer gewoed. Onder Kaard is de boerderij van gebroeders Talsma door het hemelvuur getroffen ea afgebrand. Te Ouxlkerk is de beroemde hard draver Maud-Carlisle, die met veulen in de weide liep, en toebehoorde aan den heer H. Schaap, door den bliksem getroffen en gedood. Het veulen bleef ongedeerd. In de omstreken van Hardegarijp is de geheele hooi- en groentcnoogst, die prachtig stonden, verwoest. In hot logement van den heer J. öe Boer to Stadskanaal, ontstond brand doordat de vlam van een benzinelamp door een schilder gebruikt, in aanra king kwam met het houtwerk. Een pt «r logeerkamers verbrandden. Ver zekering dekt de schade. DE LUSTRUMFEESTEN TE AMSTERDAM. Gisteren hebben de feestvierende studenten onder leiding van den naat van het A. S. C., en in gezel schap van vele professoren en reünis ten, een boottocht naar Volendam gemaakt. Ds Maatschappij van «üverheii. In Dslit. (Men zie ook 2de blad.) Nader wordt ons geseind: Bij de herdenking, in de openingsrede, aan Mi-. Johan Enschedé, verhief de ver gadering zich een oogenbiik van haar zetels. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden vermeerderde met 164. Aangenomen werd een wetswijzi ging, waarbij wordt afgeschaft, dat minstens drie directeuren te Haarlem woonachtig moeten zijn. De voorzitter bracht hulde aan het departement Haarlem voor zijn medewerking daurtoe. Uitgesproken werd, dat het op hel oogenbiik niet gewenscht ls stappen te doen voor ecu wettige regeling voor bedrijfsassociaties, prol, cartel, syn dicaat en trust Uitgeloofd werden een prijs van 1109 cn een zilveren medaille voor dc beste beschrijving van de wijze waar op een Nederlandsche uitvinding ren- deerend werd gemaakt. De Minister van Waterstaat en de leden der Sta ten-Generaal zullen ontvangen het rapport eener speciale omissie over het steen kolen wézen Nederland en de wenschehjkheid der kanalisatie van de Maas van Maastricht tot zoover als noodig is in verbinding met het kolendislrict. LIJK OPGEHAALD. Aan de Etskade te Amsterdam is 't lijs van een nog onbekend man opge haald van ongeveer 25 jaar. WILDE ZWIJNEN. Men schrijft uit Harderwijk aan 't Hbld Zoo langzamerhand kceren we hier op de Overveluwe weer terug tot do Middeleeuwen, wat betreft het onge dierte. Dezer dagen hebben enkele be woners om Nunspeet heen, de bevol king van Hulshout, en nu ook die van Harderwijk bezoek gehad van wilde varkens. Zoo is de tuin van den rentmeester van het landgoed Uroot-Essenburg door een paur van die beesten groo- tendeels omwoeld. Dinsdagavond te gen donker werd een wandeling van een minnend paartje verstoord vlak bij de kom van Harderwijk. Op geen vijftig meter van de stadsgracht wan delende door de korenvelden, stond het plotseling tegenover zoon ligneur. Toen ze van den schrik wa ren bekomen, werd de buurt gewaar schuwd, en hebben een aantal jon gens, met stokken gewapend, bet dier achtervolgd tot over de spoorbaan lu do richting van Tonsel. Eenige jagers hebben getracht het dier ouder schot te krijgen, doch he laas te vergeefs. Vooral de jonge aardappels schijnen een geliefkoosd voedsel voor de bees ten te tijn. Naar alle waarschijnlijk heid zijn ze afkomstig uit de Sneren- schc hosschen. Sport en Wedstrijden VLIEGEN. De aviateur Casper bereikte bij da liegweek to Kiel op een TauJxs aero plano een hoogto van 3250 SI. VLIEGMACHINE BESCHADIGD. Te Gouda zijn door den hevigen wind eenige steunpalen van den han gar, waarin de vliegmachine van Jan van Bussel op het vliegterrein nabij de stad is geborgen, uit den grond go- trokken, zoodat de hangar gedeelte lijk is ingestort. Diontengevolge werd een vleugel van de Blériot-machlne zoodanig beschadigd, dat deze moét worden vervangen. De vliegdemonstraties zijn thans vastgesteld van 23 tot en met 30 Juni DE OLYMPISCHE SPELEN TE STOCKHOLM liet Nederlandsch-OJympisch XI-tal. De „Tel." meldt N.ar wij vernemen, heeft de Uaar lemsche speler Houtkooper, die mo menteel onder dienst is, geen verlof kunnen krijgen, om den toer naar Stockholm mee te muken. In zijn plaats is thans de Spartaan, De Groot, aangezocht. Zondag speelt onze nationale ploeg haar laatste» oefenwedstrijd en wel togen een Oostelijk elftal te Deventer, waarbij Göbel het Oostelijk doel zal verdedigen, terwijl Van Eeck, die ah reserve-doelman meegaat naar Stock holm, in het nationale doel zal staan. Het Olympisch elftal zal Zondag al dus zijn samengesteld Van Eeck (doel), Feith en Wijnveldt (achter), Boutrny, Lotsy, aanvoerder, en Fort- gens (midden), Breda Kolff, De Groot, Ten Cate, Van der Sluis en Bouvy (voor).

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1