NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. aye Jaarganq, i*c ^900 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 27 JUNI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: per drie maanden: Sptlw. Van 1—5 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 150 Haarlem van 1—5 regels 1.elke rceel meer/O.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der (C® Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 fAdvertenttén van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (g/ IÉT50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant SS55w, 'voir Wem al* JJÏgMÈiï^L en Mmtaktraflei Omt* Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 eo der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsin» van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BES1AAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BT AD. AGENDA VRIJDAG -8 JUNI. Gr. Kerk: Orgelbespeling. 7 1/28 1/2 uur. Zaudvoort: Gemeenteraadsvergade ring, 7 1/2 uur. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Daar vonr den volgenden cursus der H. B. S.-Handelsschool 50 leerlingen meer ingeschreven zijn, dan voor lie zen cursus, stellen B. en W. voor tot uitbreidiinr van het onderwijzend pot soneol te besluiten, en wel metéén leeraar in de Nederlano'sche-, één in de Fransche- en één in de Duitsche taal één in de Engelsche taal (voor pl. min. 8 uren per week) één in Plant- en Dierkunde en één in het Boekhouden, en daartoe voor den dienst 1912 alsnog böscsikbaar te stel len een bedrag van 5000. Per jaar kost deze uitbreiding /140C0. B. en W. stellen voor, aaa den open baren dienst te onttrekken het perceel kad. sectie K. no. 610 tn voorzooveel noodig bet perceel sectie K. no 611 aan de Kamperlaan en deze perceel"n aan mej. C. A. Wesselmann, Overste der Eerw. Zusters Franciscanessen der Maria-Stichting non de Kamper- laan te verhuren tot 31 December 1915, groot 100 vlerk. AL, U-gen een juarli,k- sclien huurprijs van 0.20 per vierk. M., dus vooi i 32 per jaar. B. en W. stellen voor, aan de schiet- vereeuigiug „Generaal Van Merleii ten behoeve van den te houden schiet wedstrijd, ter gelegenheid van haa 20 jarig bestaan, te schenken een goi den- en een zilveren medaille, en daai voor een bedrag van hoogstens 00 be schikbaar to stellen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In do utgeluopejj week (19—25 Juni) werden 3 gevallen van roodvonk, en 1 geval van diphtheritis geconstateerd. HINDERWET. B. en W. hebben aan de firma Joh. Enschedé en Zonen vergunning ver leend tot oprichting van een inrich ting voor machinale houtbewerking in de verheelde perceelen aan de Dam straat no. 34 en Bcrkenrcdesteeg no. 9, waarbij als beweegkracht zal wor den gebezigd een in den kelder van eerstgenoemd perceel te plaatsen elcc- tremótor van 6 P.K., tot het drijven van een op den beganeu grond van dat perceel te plaatsen zaag-, schaaf- sn slijpmachine. DE SANTPOORTSCHE BRAND WEERZAAK. Gisteren heeft Mr. J. II. Monnik, als gemachtigde van de personen, die wegens het niet opkomen bij den brand te Santpoort door den kanton rechter alhier op tegenspraak waren veroordeeld hooger beroep aangetee- kend tegen die vonnissen. Ook do Ambtenaar van het Open baar Ministerie teekende tegen een vijftal dier vonnissen hooger beroep Mr. Monnik zal die personen voor Ie rechtbank verdedigen. ORGELBESPELLNG. op Vrijdag 28 Juni 1912, des avonds Van 7 1/2—S 1/2 uur, in de Groole- cf Sint-Bavokerk alhier, door den lieer Louis Robert Programma: 1. Praeludium en Fuga G gr. t, J. S. Bach. 2. Concerto D gr. terts, G. F. Han del. (Allegro, Andante con moto, Fuga). 3. Gigue en Sarabanda uit Oo-gelsui- le in ouden 6tijl, A. C. Willcu- mier. 4. Fantaisie sur O Sanctissima, Fr. Lu*. 5. Cantilène, Alph. Mailly. 6. Marche Ileroïque, C. Saint-Saéns, arr. A. Goilmant. KINDERHERS TELLINGS- EN VA- CANTIEKOLONIES. De St Ct. no. 148 bevat de Konink lijke goedkeuring van de gewijzigde statuten der afd. Haarlem en om streken van het Centraal Genootschap Voor Kinderherstellings- en Vacantio- kolonies, te Haarletm. Huldiging van den Burgemeester Bij do leden van den Haarle.nschen Gemeenteraad bestaat het plan om den Burgemeester bij zijn aftreden te huldigen. Uit den aard' «èer zaak kan deze hul de niet uitgaan van den Raad in zijn qualiteit van vertegenwoordig.ng van de Gemeento maar van de leden van den Raad individueel. Gistermiddag zijn in de oude Raad zaal ten 8tadhuiz© voorloopige bespre kingen gehouden. DIEFSTAL. In verband mot het vermissen van een colbertjasje op het terrein van de Gemeente-reiniging, is dit bij een lom penkoopman opgespoord alsmede nog vijf andere jassen toebehoorende aan vijf andere werklieden. Als verdach ten zijn opgespoord S. 3, wonende Houtmarkt, J. K, wonende Burgwal en 11. V., wonende Lange Hecrenvest, die bekennen de jassen gestolen te hebben en voor f 1.05 verkocht. „GENERAAL VAN MERLEN". De St. Ct. no. 148 bevat de Konink lijke goedkeuring van de gewijzigde staten van de schietvereeniging „Ge neraal van Merlen" te Haarlem. LUK OPGEHAALD. Woensdagmiddag is uit het N. Bui tenspaarne opgehaald het lijk van den sinds Dinsdagavond vermisten jongen man, oud 10 jaar. VALSCHE RIJKSDAALDERS. Zooals wij reeds mededeelden, zijn in de Haarlemmermeer valsche rijks daalders in omloop gebracht. Nader vernemen we, dat do rijks daalders bijzonder goed zijn nage maakt. Loodrecht langs en door de G is een streep, blijkbaar ontstaan door een onregelmatigheid aan de matrijs, waarin zij gegoten zijn. De u van het woord munt is slechts gedeeltelijk zichtbaar, het woord en cijfer Wil lem 111 zijn onregelmatig en wel de W en 111 het meest. De rijksdaalders verschillen ook door gewicht klank van de echte, zij zijn lichter en doller. De politie stelde te onzer beschik king een afbeelding van de valscho geldstukken, die wij voor 't raam van ons kantoor in do Groote Houtstraat exposeeren. Geheelonthouding. In de Woensdagavond gehouden ledenvergadering van de afdeeling Haarlem van de Ncderlandsche Ver- eeniging tot afschaffing van alcohol houdende dranken kwam o. m. aau de orde, nadat de voorzitter ©en aan tal nieuwe leden had verwelkomd, een voorstel van het bestuur, om in do maand Augustus een openlucht samenkomst te houden te Bloemen- daal, alwaar een spreker het woord zal voeren over Geheelonthouding. Dit werd goedgekeurd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den penningmeester, den heer N. v. d. Tuin, naar elders, word gekozen de heer Cornet Tot afgevaardigden voor de in Juli alhier te houden jaarvergadering van bovengenoemden Rond werden gekozen de heeren Edens, Groenen- daal, Cornet en Büchman, tot plaats vervangend© leden de hoeren Rein al- da, Vcster, Bottema en Van Daalon. Hierna werd behandeld de beschrij- vü»gsbiief, waarbij over enkelo pun ten ©enige discussie ontstond, zoo o. a over het weigeren van udvor- tentien van melksalous met verlof in „De Blauwe Vaan", het verkrijgbaar stellen tegen uniformen prijs van de uitgave „De Goede Raadgever", en eenigo andere punten. Verspreid werd nog een biljet, w; bij opgewekt wordt tot bezoek aan de Pioviuciale Betooging, te Heilo te houden, met als sprekers de heeren Casimir, v. Wijhe etn Klaren. Na deze meeting wordt door de af deeling Haarlem een boottocht ge organiseerd, met medewerking van de muzickvereeniging „Voorwaarts", directeur de heer P. P. Wit. Aanbesteding. lieden is in het gebouw Prov. be stuur aanbesteed: liet maken en leve ren van Betonblokken voor de golf brekers van do havenhoofden te U- muiden, behoorende tot do werken van het Noordzeekanaal. Raming f 80.000. Laagste inschrijver L. Yolker Az. Sliedrccht, voor f 78,000. DrinkhaL Do Drinkhal der Staalwaterbron is gister bezocht door 65 personen BEGRAFENIS J. G. MARTIN. Hedenmorgen stonden wij weder op d nieuwe begraafplaats aan den Schoterweg, thans aan do groeve van den „ouden heer" Martin. Zoo werd het sympathieke hoofd an de bekende dans-academie in de Schagchelstraat steeds door zijn leer lingen en oud-leerlingen genoemd. Lange jaren was hij de ziel van deze Haarlemsche inrichting, die ook bui ten de gemeente-grenzen een goeden naam heeft. Ook zijn dansfeesten, ze hadden een uitstekenden naam, ze slaagden al tijd uitmuntend, evenals alle kinder feesten, welke door hem en zijn zoons werden geleid. De oude heer Martin was een gaar ne geziene figuur, hij was bemind bij de jeugd als weinigen, ja, de meisjes en jongens, ze hielden veel van dien vroolijken, levenslijstigen, vriendelij- ken man. die zoo aardig met ze om ging, maar toch ook stipte gehoor zaamheid en orde eischte. En nu hij is heengegaan na een werkzaam en welbesteed leven, nu ge voelden velen behoefte om hun aller j vriend, die hun zoovele vreugdevolle uurtjes heeft verschaft, een laatsten afscheidsgroet te brengen. De belangstelling op do begraaf plaats was dan ook zeer groot Onder de aanwezigen merkten wij t op de heeren A. van Rossum; Mr. Dr. W. P. Vis, onder-voorzitter en secre-1 taris van het Hoofdbestuur dor veree- niging „Koninginnedag", voorts het eere-lid van „Koninginnedag", den heer J. J. Zeewoldt en den oud-voor zitter den heer G. B. Crommelin. Namens de vereoniging van Haar lemsche Gymnastick-leeraren waren aanwezig de heeren v. d, Boom en Hop; namens de Gymnastiek-vereeiii- ging „aparta", de heer Nierop; verder was er eeue deputatie van de afd. Haarlem \an den Bond voor LicUa- melijke Opvoeding en de oud-assis tent van den lieer Martin, de heer A. J. Meijerink, henevens tal van vrienden en belangstellenden. Op uitdrukkelijk verlangen van den Gverledene dekte slechts één krans en wel van zijne kleinkinderen de haar. Toen de kist in de groeve werd neergelaten, welde in menig oog een traan. Hoe algemeen bemind de overledene was bleek verder nog uit de diepge voelde woorden van de verschillende sprekers. De eerste spreker was de heer A. v. Rossum „Het spreekt vanzelf, dat bij het graf van dezen overledene, het hoofdbestuur van „Koninginnedag" aanwezig is om hulde te brengen aan de nagedachtenis van dit verdienste lijk lid van ons hoofdbestuur, zoide spr. Juist in onze algemeene verga dering van Maandagavond, kwam het bericht dat de heer Martin stervende was. Met diep leedwezen werd deze tijding vernomen, en ze maakte die pen indruk. Ook den volgenden dag, Dinsdag, werd overal in de stad ge sproken over dit sterfgeval, wel een bewijs dat de overledene oene eer volle plaats innam en zijn heengaan algemeen betreurd werd. Wij verliezen zeer veel in hem. Sinds de oprichting van „Koninginne dag is Inj daarvan lid geweest. En in liet Hoofdbestuur nam hij eene be langrijke plaats in door zijn groote bekendheid met de Haarlemsche toe standen, en door de wijze, waarop hij alle dingen behandelde. Zijn adviezen werden ten zeerste op prijs gesteld en wat hij voor 31 Augustus voorstel de, steeds gevolgd. Maar ook in de Commissie voor de Kinderfeesten was hij een man, die hard werkte en liet meest tot het sla gen der feesten bijdroeg. Ze geschied den onder zijn leiding; hij had de uit voering er van iu handen, en de voor treffelijke wijze, waarop hij dat deed, zal worden erkend door allen, die deze feesten bijwoonden. Met diep leedwezen vernamen wij zijn verscheiden, en het Hoofdbestuur, dat zooveel in hem verliest, brengt hem thans een laatste woord van af scheid en hulde voor hetgeen hij voor ons gedaan heeft. Voor de familie moge het een troost zijn, dat hetgeen hij in onzen lsring en in andere kringen gedaan heefL niet zal vergeten worden. Zijn nagedachtenis zal bij ons en bij allen, die met liem in aanraking kwamen, in dankbare herinnering blijven. Hij ruste in vrede.' De tweede spreker was do heer Nierop. „Johan Gotfried Martin, zeide spre ker, aan u breng ik een woord van hartelijke erkentelijkheid uit. naam van Sparta, wier verdienstelijke Di recteur ge zoovele jaren zijl geweest, en later daarvan een goed, sympa thiek eere-lid. Het is goed u te heb ben gekend in uw leven en streven. Hot is ons goed u te kunnen hoog achten; ge waart een achtenswaardi ge, beminde persoonlijkheid, we heb ben loeren kennen uw werkkracht en goede trouw. Ge hebt Sparta veel blij de uren bezorgd, vele zonnige dagen door uw opgewektheid, door uw hu mor. Sparta zegt u dank voor het geen u voor haar geweest zijt. Wij danken u voor uwe voorbeeldige les sen, voor uw werken in het belang der vereeiiiging. Johan Gotfried Martin, wij spreken uw naam uit, vol eerbied. De eerste voornaam beteekent „Zachtmoedige"; dat waart ge, zacht moedig. Dc tweede voornaam zegt: „Tevre den in God", diens naam zij verheer lijkt, diens wil geschiede! Rust zacht I" Een volgend spreker schetste daarna den overledene als een kin dervriend. In zijn oog kwam nooit do toorn. Menigeen, die thans volwassen is, zal zijne nagedachtenis in eere houden. Velen hebben aan hem eene dank bare herinnering. Denk slechts aan de tochten naar Bergen. Velen zullen dan ook een traan plengen bij het vernemen van zijn verscheiden. Die traan zal een dankbare hulde zijn aan zijn nagedachtenis, zooals deze krans van zijne kleinkinderen- Namens de familie bracht deze spreker een woord van hulde en dank aan zijn oom, en een laatsten groet. Do schoonzoon van den overledene, dc heer Eekhof, zeide dat in de groe ve was neergelaten het stoffelijk over schot van een goed en eerlijk mensch. Hij was een trouw, liefdevol echtge noot, een beste vader, een goede, mil- dr grootvader. Zijn levenspositie bracht hem in aanraking met duizen den cn onder die duizenden zullen er niet velen zijn, die niet eene aange name herinnering aan hem blijven bewaren. Hij kénde geen trots, rijk en arm waren voor hem dezelfden. Met eerbied deuken wc terug aan hetgeen hij geweest is in de wereld. Den naastbestaanden zou spr. wil len toeroepen; „Drukt de voetsporen van dezen nobelen man", en aan de omstanders vragen: „Houdt dezen braven, aangenamen en edelen man in dankbare herinnering." Dat zullen zo wel willen doen. De vijfde spreker, een vriend en collega van de Martin's, achtte het een groot geluk enkele jaren bet voor recht te hebben gehad dezen braven inan te kermen. Hij gaf goede lessen, zijn paedagogische kracht was van onzcggelijk groote waarde. Het was voor den overledene een groot geluk te weten dat zijn zonen zijn voetspo ren zullen volgen, dat zij zullen zijn als hij. Het is een droeve plicht hem een laatst vaarwel toe te roepen. Rust zacht 1 De heer v. d. Boom sprak namens de Gymnasticklocraren een kort woord van afscheid tot zijn besten, trouwen, braven vriend. Wij verhezen in hem een trouw, welwillend, hartelijk col lega, een vriend, zooals er weinigen zijn. hort zou sprekers woord zijn, ook de overledene was geen man van vele woorden, maai' wel van groote daden. Trouwe vriend, rust zacht 1 De heer A. J. Meijerink bracht als oud-assistent van den overledene hem een woord van hoogachting en dank, ook namens de duizenden oud-leerlin gen voor de goede lessen onder zijne leiding. Oud-lcermeestcr, rust zachtI De heer Hangjas bedankte zijn oud- pa troon voor alles hem bewezen. Aan genaam had hij steeds met den over ledene gewerkt, van hem alle moge lijke vriendschap en sympathie onder vonden. Namens vele leerlingen en oud- locrliugen sprak hij eveneens een woord van dank. Waarde patroon, rust zacht 1 De oudste zoon, de heer Joh. Mar tin, dankte daarop de aanwezigen hartelijk voor de laatste eer zijn vader bewezen. De plechtigheid maakte diepen in druk. Naai' Zandvoort. Hedenmorgen vertrokken eenige groepen kinderen van verschillende Zondagsscholen hier ter stede voor de gezondheid voor zes woken naar Zand voort. E. Jonkhof, Parklaan 64, een kin- derarmbandje met een damesporte- monnaie met inhoud. C. Speet, KI. Houtstraat 81, een lap je keper. A. Middelkoop, L. Ilcerenstraat 18, een hond met halsband met penning. L. Vasveld, Barteljorisstraut 19, een broche. Jung, Bartel jorisstra at 34, een pakje met inhoud. H. Keus, Groote Markt 23a een ischnetje. G. Donsen, Gen. Cronjéstraat 25, Schoten, een jongenspet. R. de Man, Gen. Cronjéstraat 52 rood, een dameshorloge. J. Delissen, Brouwersvaart 38, een dameshorloge. J. Machielse. KI. Heiligland 27, een hoepel. 11. Kriege, Kruisweg 23 rood, een daineshalsdoek. M. Star, Jansstraat 47, een lorgnet A. de Ronde, Vooruitgangstraat 77, een klnderportemonnaie met inh. J. Kemp, Teylerstraat 23, een ro zenkrans. J. Duursma, Heeremveg 84, een kin- dertaschje met inhoud. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken AANRIJDING. Woensdagmorgen om kwart over 12 uur heeft in de Spaarnwouderstraat een aatiri'ding plaats gehad tusschen ccn rijwiel bestuurd door L. II. en een vicrwieligen wagen bestuurd door v. S. doordat het rijwiel vlak voor 't paard slipte. JUBILEUM. Vrijdag 28 Juni is de machine bankwerker Ph. v. Dusschoten 25 jaar in dienst bij de firma Emrik en Bin- ger. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. Boesman, Ged. Oude Gracht 44, een R. K. kerkboekje. BLOEMENDAAL. In de week van 19 tot en met 25 Juni 1912 kwam te Bloemendaal 1 geval van typhus voor. HAARLEMMERMEER. De benaming „Haarlemmermeer'' voor het daardoor aangeduide postr en telegraafkantoor wordt vervangen door „Hoofddorp-Haarlemmermeer'. Gestoken. Bij een onderlinge vechtpartij tus schen dronken polderjongens, verblijf houdende in een keet, slaande aan i den Ringdijk, nabij Leimuiden, werd één hunner, zekere B., met een mes in het bovenbeen gestoken, zoodat het bloed door al zijn kleeren heenkwam. De mishandelde heeft zich onder ge neeskundige behandeling moeten stel len. Daar allen zwaar beschonken wa rn, kan omtrent den dader niets na ders worden vastgesteld. Opening postkantoor. Naar wij vernemen zal a.s. Zater dag het-nieuw gebouwde post- en te legraafkantoor te Hoofddorp officieel worden geopend. Oogst. Met het karweisnljden is men over al in deze gemeente begonnen. Het go- was, het eersto*dat wordt ingeoogst, valt niet mede. De opbrengst van het zaad bij het dorschen, de kwantiteit daarvan alsmede de buitengewoon hooge prijs kan evenwel de pacht nog wel goed maken. BEVERWIJK. AARDBEIENVERZEND1NG EN GE BREK AAN WAGGONS. Men schrijft aan 't Hbld.: De verzending der aardbeien is In s ollen gang zeer groote hoeveelhe den worden aangevoerd naar de 2 veilingen. De oogst valt niet tegen en de prijzen zijn hoog. De eerste. Don derdag j.l. verzonden, brachten den abnormalen prijs van f 33 per 100 KG. op, doch reeds Vrijdag daalde die tot f 23—f 24, welke tot hoden gehand haafd bleef en nog flink hoog is te noemen. Allen, tuinders en exporteurs, konden tov reden wezen, wanneer niet zich een nijpend gebrek aan rollend materieel deed gevoelen. De H. IJ. M. had gisteren geen wagens dispo nibel; eerst te 5 uur kwamen er 34 aan, die allen vol vertrokken, en ook heden te kwart voor vijf stond nog geen wagen voor de laadplaatsen, tor- wijl de veilingen te 9 uur en 4 uur go- houden werden. Hevige protesten aan de directie te Amsterdam en de rijks- spoorwegautoriteiten konden niet meer bewerken dan dat hedenmiddag een extra-trein met ledige wagens van Amersfoort zon afgezonden wor den die tegen den avond Beverwijk kan bereiken. „Kennemerland'' publiceerde een bulletin waarin wordt bericht dat op zijn verzoek het Kamerlid Passtoors den Minister van Waterstaat over 't wagengebrek hier sprak en deze van do directie der H. U. S. M. de verze kering ontving, dat er gedurende de verdere campagne geregeld voor vol» doend materieel zou gezorgd worden* IIOUTRAKPOLDER. Op de Borueo-hoeve aan den Zul» derweg, (eigenaar de heer Burkli), zijn 17 paarden, waaronder ras- en stamboekpaarden door schuift aan getast, terwijl nog enkelen verdacht zijn verklaard. De voorschriften tot ontsmetting en afzondering worden toegepast, ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen! j. J. H. Reushlijn, Tiel, Hotel d'O range, 2 pers. Schönhuth, Haarlem, Pension Qui- sisana, 4 pers. W. Böche, Bremen, Hotel Driehui zen. J. Krupp en echtgenoote, Forsdorf, idem, 2 pers. j. H. Hosch, Neuenahr, idem. Mevr. Van Keller, Amsterdam, id. E3chhauzier, Baarn, idem. Mej. E. Smith, Groningen, Stations weg. Mej. T. Smith, idem, idem. Mej. Meuleuman, Vinsleruola, idem. M. Mathiason, Hamburg, Kerkstr. 5, 2 pers. A. E. Kan, Meppel, idem, 2 pers. S. Kesterbeck, Westfalen, Hooge- weg 80. Gedurende de eerste helft der maand Juni 1912 zijn als onbestelbaar aan het Postkantoor alhier bezorgd: Binnenland. Briefkaarten* mej. C. C. Wijs, Amsterdam. A. van Gent-, idem. H. v. d. Bosch, idem P. Severin, idem. J. L. Benschop, idem. Mevr. Bronkhorst, idem. mej. Gader, idem. G. Pieper Jr., Zaadvoort. Buitenland. Brieven: A. Oppen- heim, Frankfurt a Main. Briefkaarten. D. N. Zuidman, Ba ronesse Nollmann, Dortmund, Frl. j. Schwanhauzer, Hamburg. Frau A. Knolke. 1 Briefkaart zonder adres. Voor het miin-ingenieursexamen Is te' Delft geslaagd de heer H. A. A. Ba- in Collot d'Escury. Heden was de temperatuur van het water 64 gr. De 37ste ledenvergadering der on- derafdeeling „Kennemerland" zal op 9 Juli a.s. gehouden worden in café „Zomerlust" alhier. Op dien dag zul len van dos middags 3 tot 6 uur schiet oefeningen worden gehouden in liet duin bij de tol. Binnenland HOFBERICHTEN. Ter gelegenheid van de ontvangst van de Deenscbe missie heeft er Za terdag ten Paleize Het Loo een gala- maaltijd plaats, die zal worden opge luisterd door de stafmuziek van hel 8ste regiment infanterie te Arnhem. Het tuinfeest ten Paleize Het Loö is bepaald op 8 Juli. EERSTE KAMER. Men seint ons Besloten werd tot to .-lating van den heer J. T. Creiner als nieu w Inkomen I lid. Een aantal wetsontwerpen, waar onder een wijziging der wet op het no tarisambt, en wijziging wetten over mijnontginning werden aangenomen. Daarna volgde een debat over aanvul ling der Indische comptabiliteitswet TWEEDE KAMER. Men seint ons Na uitvoerig debat over art. 21a der Radenwet weid door den heer Scha per c. s. voorgesteld, om leden van Arbeidsraden niet vervolgbaar te -.er- klaren voor adviezen in vergaderin gen. Dit amendement werd verwor pen met 45 tegen 28 stemmen. 't Amendement-Treub-Teenstra, om bij staking van stemmen den voorzit ter van den Arbeidsraad de beslissen de stem te geven, werd na discussie gewijzigd, op advies van den heer No lens. zoodat bij stemming over peiso- nen het lot, over xakeu de voorzitter beslist. De Minister achite dit veikeerd. wijt het sanctionneert, dat aanwezigen niet stemmen. Hij stelde voor, aanwe zigen tot stemmen te verplichten. Al dus werd het artiktl goedgekeurd evenals de artikelen 29—35. OVERREDEN. Te Garmenwolde (Gron.) is het jarig dochtertje van den arbeickr A. Oosterhuis door een 2waar beladen korenwagen overreden, waarbij <|p wielen de arme kleine over het hoofd gingen. Het kind was onmiddcü.jk dood. DE KERMIS TE N'AARDEN. In de vergadering van den raad del gemeente Naarden, is, naar aanlei ding van het ingekomen adres, beslo ten tot afschaffing der kermis.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1