NIEUWS* en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8902 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 3' JUNI 1912 A Tot de plaalsin" van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telcphoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BES 1AAI UIT ACHTTIEN BLADZIJDEN. EERSTE HF AD. AGENDA ZAlEKDAl. 30 JUNL Muziek in den Hout. Brongebouw, Concert, 8 uur. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel lingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Duin en Kruidberg, Santpoort: „Lio- ba -opvoering, 1 1/2 uur. Rusthoek, Bloemeudaal: Concert 8 uur. MAANDAG 1 JULL Schouwburg: Bioscoopvoorstelling. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. DenieuweH. B. S.H a n- delsschool. B. en W. hebben aan den Raad be stek en ieekeningen voor de nieuwe II. B. S.-Handelsschool overgelegd. De kosten zijn ten hoogste f 245.000. Bij de kasopneming was in kas f 928.830.21. De heer S. R. W. ten Cate vraagt met 1 September eervol ontslag als ouderwijzer aan school 5. B. en W. stellen voor aan de firma Droste en Co. 90 c.A. w afgrond te verkoopen uan het Noorder-Buiton- Spaai no voor f 5 per vierk. M. B. en W. stellen voor den onder bouw van perceel uora.ensteeg, sectie no. 7177, aan te koopen, daar de Ge meente eigenares is van den boven bouw. Do H. IJ. S. M. verzoekt een water buis vau 3/1 Eng. duim te mogen leg gen door de Amsterdainsche vaart ter aansluiting van een wachterswouing aan de waterleiding. B. eu W. stellen voor dit goed te keuren. De Intercommunale Keuringsdienst. B. en W. vragen machtiging oin met de besturen der omliggende go- meenten de overeenkomst aan te gaan in zake do keuring van levensmidde len. De tramwerkea. Naar aanleiding van het voorstel Lasschuit c s. om in de Smedestruat een pruef te nemen met de bestraling van klinkers in rivierzand op een go- walste onderlaag van klinkerpuin op een sluklaag van 18 tot 20 c.M., bren gen B. en W. praeadvies uit. B. en W. stellen voor, dio proef niet te nemen met de Smedestraat, doch met de Raaks, omdat anders de tram- aanleg twee tot drie maanden zal vertraagd worden. De kosten zijn f 6500. In verband met den bouw van een brug over de Zijlsingelgracht door de Noord-Zuid Hollandaohe Tramweg- Maatschappïj moet 'oor deze eon ge deelte van den we«telijken oever van genoemd water worden afgegraven en met een basaltmuur worden bekleed. Deze verlegging van het vaarwater maakt het wenschelijk, ook den oos telijken oever gedeeltelijk to verplaat sen. Hoewel deze normaliseer ing van den oostelijken oever op zichzelf genomen zou kunnen worden uitgesteld totdat vernieuwing van de ter plaatse aan wezige walbekleeding, eene houten beschoeiing, noodig blijkt, zijn ver schillende redenen aan te voeren om reeds nu tot uitvoering van beide maatregelen over te gaan. In verband met do nieuwe hrug en eene in do nabijheid daarvan komen de kruising van de sporen der N. Z. H. T.-M. mot die der E. N. E. T. moe ten ill. de rails van la .tstgenoenido maatschappij op de Zijlvest tusschen Zijlbrug en Raaks naar de waterzijde worden verlegd. Nu is ook zonder verplaatsing van de oostelijke walbekleeding eu ver breeding van den weg naar de water- zijde he^oelde omlegging van sporen uit te voeren. VV urui echter de boven aangeduide normaliseding van den oostelij ken oever tot stand gebracht, dan blijft naast de verlegde sporen aan de waterzijde een rijweg ter breedte vau ongeveer 3 M. beschik baar, waarnaast een trottoir van 2 M. breedte kan worden aangebracht, terwijl dan nog een talud, breed onge veer 2.80 M., wordt gevormd, dat vo. r plantsoen-aanleg kan worden be stemd. W anneer dan de oeverbekieeding te genover den door do Iramconcessio- narisse te maken basaltmuur ook uit basalt bestaat, wordt door de ge schetste werken te zumen een aanzien lijke verbetering van den wals tand verkregen. Op grond van het voreustaanue geven B. en \V. in overweging f 6800 teu be hoeve van de uitvoering der aangege ven werken te hunner beschikking te stellen. ZANGWEDSTRIJD AMSTERDAM. Met de hoogste eere-af deel ing voor mannenkoren eindigt Zondagavond de internationale zang wedstrijd van „Onderlinge Oefening te Amsterdam. Hierin hebben ingeschreven Socié- te Royale „Amilie" uil Paturugo» (Belgie) Mainergesang-Verein ,,ili- luria" uit Aken (Duitschland) Utrechtsche Mamienzangvereenigmg Orpheus" uit Utrecht en Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" uit Haarlem. Allo y ere omgingen hebben te zingen „De Zondvloed van J. A. PresDuig ais verplicul Koor, terwijl zij boven dien een vrij nummer en een lied ju Uen volkstoon hebheu voor te dingen. „Znug eu Vriendscnup" koos uaar- vooi „Germinal van Er. Riga, en „Wilt iteuen nu treden', uit Vmenus „GeueuckKianckbewerkt door \V-! Heiüt. iviogü de heer W. Robert met zijo zangers gelauwerd uit dea strijd te rugkeereu 1 ORGELBESPELING op Dinsdag 2 Juli 1912, des namiddags van 12 uur, m do Groote- of Smt- Bavokerk aimer, do ar aen heer Louis Robert. Programma: 1. Fantasia C-inoll, J. S. Bach. 2. Sonate üoer Luthers Choral: Kin festo Burg ist unser Gott, S. de Lange. 3. Andantino, W. Richter. 4. Chant du Soir, Enr. Bossi. 5. Eglogo© Ecossai&e, Th. Salomé. 6. Marche-Sortie, Th. Dubois. CONCERT BUITENHUIS. Vrijdagavond was het voor de be woners van het buiteuhuis ecu gezel lige avond. De muziekvereeniging „Voorwaarts" had n.L het plan op gevat, om evenals vorige jaren üeu be woners een concert aan te bieden en had aan haar voornemen gevolg ge geven. Het concert, dat te half 8 uur aan ving, had plaats in den tuin. Dat de bewoners recht ingenomen waren met dit concert, kon men be merken aan het luide applaus waar mede de nummers werden toege juicht. Nog deed zich hooren als een bij- zonder nummer, een kinderkoor van het lluitenhuis-zelf, dat met veel ge noegen werd aangehoord, en met het 4tal liedereu dat ten gehooro ge bracht, veel succes had. Na afloop werd door den directeur een woord van dank gebracht aan 't korps en haar directeur, uen heer Wit Hij merkte daarbij op, dat hij het mu ziekkorps nog eens gaarne hier zou ontvangen, waarmee de verpleegden hot geheel eens bleken te zijn. Nadat eenige ververschingen waren aangeooden, vertrok het korps, onder de toezegging de volgende maand nog eens weer tc komen. SPOORWAGENS. De firma Bcijnes alhier leverde gis teren aan de HolL Spoorweg-Mij. zes waggons af, 4 derde klasse en 2 eer ste en tweede klasse. ONDERWIJS. Mej. C. F. Slum alhier, is als tijde lijk onderwijzeres werkzaam gesteld te Houtijk en Polanen. AANHOUDING. Door de politie is aangehouden C. V., voermansknecht, wonende in de Tulpenstraat, op verzoek van de jus titie. als verdacht van 't plegen van verschillende diefstallen. KERMISGASTEN. Gisterenmiddag trok door onze ge meente een woonwagen, waarvan de eigenaar drie heren bij zich had. De politio geleidde zo tot Schoten, waar ze heen gingen. Weldadigheid Naar Ver mogen. Maandelijksch overzicht van de Ver eeniging Weldadigheid Naai- Vermo gen. Boekjaar 1 November 1911--31 October 1912. Voor hehoeftigen werd toegestaan 1 November 1911—30 Juni 1912. Brood eu levensmiddelen ƒ2144.75 1/2, brandstollen 259.92, ligging- en kle dingstukken 26.05, in geld 4321.'lo. Totaal 6752.48 1/2. ORGELCONCERT. Men schrijft ons: De avond orgelconcerten raken hoe langer hoe meer Ingeburgerd onder do Haarlemscbe ingezetenen, en ook onder de bewoners van de omstre ken, die zich gaarne voor deze mooie gelegenheid, om een schoon concert te honren, een wandeling van een uur, of langer, getroosten. Ock bij het tweede avondconcert in dit seizoen was het kerkgebouw bijna geheel ge vuld met een schare aandachtige toe hoorders, waaronder eenige Randste den. De zes nummers van het met zorg samengi sielde programma werden on der de grootste stilte aangehoord en de heer Louis Robert kan er zich van overtuigd houden, dat hij den men- schen een hoogst aangenaam uurtje verschaft heeft. Toch zouden wij twee opmerkingen willen muken. Ten eerste een vraag aan het publiek, of Fiet 't programma met aandacht wil bestudeeren, opdat niet meer gebeure, wat gisteravond voorviel: een deel van de toehoorders was namelijk van meening, dat num mer 2 van het programma iConoerto D, gr. terts, van G. F. Handel) ge ëindigd was na het spelen van het Al legro, zoodat de staande luisteraars, zooals gewoonlijk na elk nummer, even gingen wandelen, hoewel de twee volgende gedeelten van dit nummer (Andante con moto eu Fuga) nog ge speeld moesten worden. Dit is voor den organist zeer hinderlijk en vóór het begin van het Andante deed hij dan ook door twee orgeltonen te luien hooreu een verzoek om aandacht. Da delijk werd hieraan gevolg gegeven. Uuze tweede opmerking belieft het openen en sluiten der ketk. Waarvoor is het noodig, de deuren tot tien minu ten vóór den aanvang gesloten te houdeu, zoodat de menschel) in groote massa opeengehoopt aan het kleine deurtje aan de Uude Groenmarkt moeien wachten? Nu ontstond er bij het openen van de deur een gediang, om de beste plaatsen ibij het koorhek) machtig te worden. Dok het uiteen gaan guat hier zeer primitief. De gan- sclie stroom vau menschen moet na melijk door één klein deurtje het kerk gebouw verlaten. Kunnen in het ver volg uiot eenige groote deuren ge opend worden? MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid is thans tentoonge steld eene kleine, doch merkwaardi ge verzameling van reproduction vau oude stuffen, uie met alleen interes sant is om te doen zien welk eene be langrijke rol de weefkunst gedurende de oudheid in de verschillende landen speelde, doch tevens om aan te loo- nen, op welke bijzondere wijze de ou de volkeren de geweven 6loilen heb ben versierd en de diereu ui hunne ornamentiek werden geslilecid Zondag is de toegang kosteloos. De Drinkhal. De Drinkhal der Staalwatarbron is gisteren bezocht door 61 personen. AFSCHEID STATIONSCHEF. Hedenmorgen te ruim 9 uur »s door een commissie uit de burgerij, be slaande uit de heeren A. van Rossum, L. P. Bienfait eu 11. Cremer, officieel afscheid genomen vau den stations chef, den heer Ph. J. Dodenhuis, al hier. De heer Van Rossum voerde daar bij het woord en zeide o. a., dat het do burgerij van llaaxlem en in hoofd zaak het reizend publiek speel, dat onze stationschef heenging. Hij kou dit echter bitlijken, daar de chef een 43-jarigcn drukken dienst achter den rug heeft. Voorts bedankte spr. den lieer Dodenhuis voor al hetgeen daze in het belang van het reizend publiek heeft gedaan, voor zijn welwillendheid steeds betoond en prees ui hoofdzaak zijn humaniteit en vriendelijken om gang. De heer Van Rossuin hoopte, dat do heer Dodenhuis nog vele jaren van zijn welverdiende rust mocht ge nieten. Hierna overhandigde hij hem na mens de burgerij en het Iiaarlemsch publiek een enveloppe met inhoud, om daarvoor persoonlijk een aandenkm te koopen. De heer Dodenhuis bedankte in kort voor de betoonde belangstelling van het publiek en de aangeb iden atten tie. De scheidende stationschef doet mor gen, Zondag, voor het laatst dienst, terwijl Maandag 1 Juli zijn orvolger in functie treed. Hij gaal wonen aan den Scnoterweg onder de gemeente Schoten. Aanvankelijk was zyn plan geweest zich met ter woon te vestigen tv Nijmegen, maar hij kan zoo moei lijk Haarlem vergeten, waar hij vele jaren prettig heeft geYverkt en zich ve le vrienden heeft verworven. Uitbreiding Ce-operatie. Door de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksverteniging „Vooruit gang" is in de Kamperstraat aange kocht een perceel, om aldaar binnen korten tijd een 4den kruidenierswinkel te openen. MOOIE GIFTEN. Ds. A. J. Moutiju heeft voor het foi ds tot gemeente-stichting in het Schoterkwartier een som vau ƒ5000 en een van /2000 ontvangen. Ds. Brandsma, die de toezegging van 1500 heeft gekregen, deelt me de, dat hij behalve de pas ontvangen giften 2095 ontvangen heeft. Het benoodigde bedrag is echter ƒ25000. Ds. Moutiju ontving nog ƒ5000 van den schenker der andere ƒ5000, voor de Juliana-kerk. NAT. CHRISTEN-ONDEROFFICIE REN-VEREEN. Als bestuursleden der afdeeling Haarlem der Nationale Christen-On derofficieren vereeniging zijn geko zen: tot voorzitter de adj Onderoff.- Kwartiermeester A. van 't Wout; tot secretaris de serg.-majoor instructeur D. van der Lek; tot penningmeester de res. serg-maj. admmistruteur G. Itjeshorst. Concert inden Hout. Programma voor Zondag 30 Juni: 1. Marsch aus der Oper Rienzi, Wagner. 2. Ouverture Zu Preciosa, Weber. 3. Indigo Walzer a. d. Operette l'au- send und Eiue Nacht, Strauss. 4. Judïsche Trilogie (klaagliederen), Hamerik. a. Grave, allegro. b. Lamento. c. Simfonia Triomfale. 5. Ouverture Raymond, Ihomas. 6. Waldineisters Braut Idylle, Ei- lenberg. 7. Fantaisie de l opéra comiaue La Princes^e de Trébizonde, Of fenbach. DE HAARLEMSCHE MANEGE. Men schrijft ons: Bij Koninklijk Besluit van 17 Juni 1912, no. 68. zijn goedgekeurd de sta tuten van de Vereeniging ,.de llaar- lemsche Manége", gevestigd te Haar lem. Deze vereeniging heeft hoofdza kelijk ten doel het bevorderen van da exploitatie van de alhier gevestigde manége, hetzij door het in eigendom verkrijge nvan een eigen gebouw, hetzij door het verstrekken van een janrlijksch subsidie- Ter bevordering van het eerste is aan de vereeniging verbonden een Manége-Fonds, waarin aandeelen ad f 500 kunnen worden genomon en wel ke gelden afzonderlijk geadminis treerd worden. Zij die een dergelijk aandeel op hunnen naam hebben, ge nieten allo rechten, aan gewone le den toekomende. Zij die geen aandeelen in het Ma négefonds hebben, kunnen als lid toe gelaten worden, tegen een contributie vau f 15 per- jaar. Naar wij vernemen, is de aanlei ding tot de oprichting dezer vereeni ging voornamelijk deze geweest, dat do gebruikelijke tarieven, die ook in de Haarlemscbe Manége werden toe gepast, op den duur hier ter stede evenmin als elders de kosten van een wel ingerichte Manége kunnen dek ken. Het is daarom niet meer dan billijk, dat zij die voor zich zelf of wier kiudorea het voorrecht hebben van de Manége gebruik te kunnen maken, zich daarvoor een kleine juarlijksche opoffering getroosten, terwijl ook zij, dio meenen dat het algemeen belang van Haarlem er mede gediend is, dat in deze stad met hare schoone om streken een behoorlijke manége be staat, op deze wijze de gelegenheid hebben gekregen, voor dit goede dod iets bij te dragen. Het verwondert ons dan ook niet te vernemen, dat ue ereeuiging reeds nu een G0-Lal leden telt. Dat ook de tegenwoordige exploitant vau de Manége het tot stand komen der nieuwe vereeniging oj) prijs stelt, blijkt wel daaruit, dat voor hare le den verse lui lende gunstige bepalingen ziju vastgesteld, waardoor aan hen een voorrang boven uiet-ledeu wordt toegekend. Penningmeester der nieuwe vereeni ging is de heer J. J. Ihoue. Wilhel- nnnastraat no. 65, bij wten uien zich tot het lidmaatschap kan aanmelden. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Gedeputecme Staten stellen nog voor verschillende subsidies te ver- leeuen, o. a. aan de gemeente Velseu voor baar isscherijscbooi voor 1912- 1914 1030 per jaar, onder voorwaar de, dat het rijk ten minste ƒ2000 geeft. Gedeputeerde Staten stellen voor het bij besluit van December 1911 aan de Alkmaarsche Huishoud- en In dustrieschool tot wederopzegging» verleend subsidie, na aftrek der ver vullen verheuging (van ƒ100 voor de nieuwe salamregeling, die evenwel niet is ingevoerd), 15U0 bedragende, met ingang van 1913 te verhoogen met ƒ250 en te brengen op 1750 per jaar De gevraagde verhooging tot ƒ2100 achten Geil. StaCen te hoog. Aan de Vereeniging tot exploitatie eener proef-zuivelboerderij te Hoorn voor 19131915 ten hoogste ƒ3350 per jaar t'.t dokking van de helft van het tekort Aan de N. V Kamper Stoomboot maatschappij voorheen Gebr. Do Groot voor den stoombootdieust Kam penUrkEnkhuizen voor 1913 ƒ1500. onder bepaling, dat de betaling der subsidie niet zal plaats hebben, dan nadat behoorlijk zal zijn voklaan aan d». thans geldende voorwaarden om trent de uitoefening van den dienst en het afleggen van rekening en ver antwoording en onder voorwaarde, dat gevolg wordt gegeven nan hot voornomen om een nieuwe stoomboot in de vaart te brengen. Woningbouw. Gedeputeerde Staten stellen voor, Icvcen betaling van niet minder dan ƒ0.30 per vierk. meter aan de bouw- vereenisring ..Goed wonen", gevormd door beamhten en personeel van ..Duinenbosch" te Castricum in eigen dom af te staan 3200 M2. grond, be boerende tot dit gesticht, met bepa ling, dat de koopsom desgewenscht zal kunnen voldaan worden in den vortn van aandeelen in h.-t vereoni- giugskapitaal. In het dorp ziju geen volaoende woningen beschikbaar. Concours. De muzickvoreeniging „Laurens Jansz. Costcr". directeur de beer Kerkboff, neemt deel aan het te Zaandam in deze maand te houden concours. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. P. Teeuwen, Eendjespoortstraat 29, een gonjezak met inhoud. J. v. Venderen, Schouwtjeslaan 29, ecu ceintuur. G. v. Waard, Julianapark 38 rood, Schoten, een ceintuur. P. J. Groot, Zuidpoldcrstraat 112, een hoodenmuilkorf. M. Peute, Koksteeg 11a, oen zwart linnen kleedje. M. Korremans, Begijnehof 8 zwart, een armband. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLUEMENDAAL. De Wetlioudersvacature. De heer C. J. van Tienhoven heeft zijn benoeming tot wethouder (vaca ture-Van llooff) aangenomen. De SL-Crt. van 29 Juni 1912, no. 150, bevat de Koninklijke goedkeuring der statuten van de Naamlooze Vennoot schap Stoomvisscherij-Mij. „Die Scel- visch" te Bloemeudaal. Het kapitaal bedraagt ƒ50.000, verdeeld in 100 aan deden van 500. Gevonden en terug te bekomen aan den politiepost te Bloemendaal: een koperen moer van een auto; een lorgnet, een ring met sleutels en een rozenkrans; bij Schoperhauer, Rijksstraatweg 40, te Santpoort, een hecrenhorloge; bij de dames Langeveld, Bloemendaal sche weg 39, te Bloemendaal, een fan tasiespeld aan het hotel Van ouds het Raad huis, een grijs lederen ceintuur met koperen gesp; aan hel bureau van politie te Over- veen, een wit kinderzakje. HAARLEMMERMEER. Herijk. Te Hoofddorp zal dit jaar de herijk" van maten en gewichten plaats heb ben voor het gedeelte dezer gemeen te, benoorden den Bemiobroekerwog, van 15 tot en met 20 Juli en te Nieuvv- Vennep voor het andere gedeelte de zer gemeente van 23 tot en met 25 Juli a.s. Benoemd. Tot onderwijzer aan oen Christelij ke school voor uitgebreid lager on derwijs te Vlissingen is benoemd de heer J. Kleine-piere alhier, met in- gong van 1 September a.s. Keuringsraad. (ia den tweeden zittingsdag van d«'.i Keuringsraad voor de Nationale Militie. w<dk« gisteren in het Raad huis te Hoofddorp werd gehouden, zijn van de 59 jongelieden, die ter i keuring waren opgekomen, 20 onge schikt verklaard, om bij de Militie te dienen Hedennacht ziin alhier (ringdijk hij de I.iiiidenjnfgebtand de groote nieuw gebouwde Innrlhouwschutir van den veehouder C Luijten (die het vorig jaar ook verbrandde) en de daarbij staande arbeiderswoning (grooten d-els hout) van en bewoond door J Markus. Uit de schuur kon niets gered wor den. daar zijn o m. verbrand pl m. 25 000 K G. nieuw hooi, gereedschap pen fourage. rijwielen enz. Van den inboedel uit de woning werd weinig gered. Do brandspuit uit de buurtschap Lijnden deed heden nog dienst. Alles is verzekerd; beurspolis en de Onderlinge Maatschappij voor land bouwers, dekken het landbouw risico; Oud Karspel de woning en inboedel. VELSEN. Afloop aanbesteding; Vrijdagmiddag werd door B. eu \"V- aanbesteed liet verbouwen eu uit breiden van school A te IJ muiden. Er .varen 11 biljetten ingekomen Broertjes. Hcorn, 367UU Van Wa- geningen, Spuarndum, 34700 Heei e, IJ muiden, 3420U Bays id., dki00; Slingeiaud en Oudsheorn, Velseroord, I 33233 De Mftljer, Llmuideu, ƒ33193; Van Putten en Kortenaar, ƒ30991; R. Rings, Santpoort, 30-iUU J. v. Scha- gen, Haarlem, 3U320C. J. Leinel en G. J. Veldwijk, Haarlem, 29953, eu Meijer, Alkmaar, 28G73. Zé ND VOORT. In aansluiting aan ons raadsverslag in het 4de blad, kan nog worden me degedeeld, dat na heropening van de ojienbare Raadsvergadering de Rand besloot den heer J. Th. Schühmacher, thans hoofd van school B., over te plaatsen als hoofd van de nieuwe school aan den Parallelweg. Tegen stemden de heeren Collol d'Esvury, Van Toombergen en V. tl YVerff. binnenland EERSTE KAMER. De leden van de Eerste Kamer zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 9 Juli, des namiddags te 2 TARIEFWET. De Ilaagsche „Tel."-correspondea)t meldt In de laatste dagen houdt de com missie van voorbereiding voor de Tarief wet weer vergaderingen. Het overleg met den Minister van Finan ciën wordt nog voortgezet. ARME KLEINE. Een vierjarig meisje van G. V te Gouda, dat haar moeder naliep, kwam te vallen over een emmer met kokend water. De kleine kreeg h-»t water ovor zich heen en werd zóó ernstig gebrand, dat zij in het zieken huis is overleden. BLOEMENTENTOONSTELLING TF. ARNHEM. De bloemententoonstelling van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Tuin bouw er Plantkunde is geopend. Het >s een zeer bijzondere tentoon stelling. waarvoor uit alle deelcn des lands de kweekers bet mooiste en hei nieuwste zonden wat in hun tuinen en kassen te vinden was, een tentoon stelling, welke bovendien door de daaraan verbonden plantenkeurfng voor de kweekers groote waarde beeft De groote zaal van Musis levert op het oogenblik een betooverenden aan- blyik op, daar een w are bloemhof prijkt, waarin de meest uitgelezen gewassen en bloemen in volle zoiner- pracht schitteren.. En niet minder be koring gaat uit van de aangrenzende koffiekamer, waar meer in het bij zonder afgesneden bloemen zijn bij eengebracht. Van verschillende landgoederen in de omgeving zijn er prachtige bloe men en plantcncollecfk-s-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1