NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, No. 8906 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 4 JULI 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN: ^an rcge's 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 f i Haarlem van 1 5 regels 1.elke regel meer /O.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)«30 J fv Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 ^ts* voor plaatsingen a contant Ltlusfreerd Zondagsblad, voor Haarlem' jJn%3ËMt&*Xi Redactie en Administraties Groote Houtstraat 53. o de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnammer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directenr J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Boitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAI' UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI AD. AGENDA VRIJDAG 5 JULI. De Kroon: Tentoonstellingen. Gebouw St. Bavo, Smedestraat: Ver gadering van Bloemistwerklieden, 8 1/2 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den gemeente raad', in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. HET ADRES VAN „VERFRAAIING". In aansluiting met liet gisteren me degedeelde omtrent het adres van „Verfraaiing", volgt hier dit adres meer uitvoerig Bij adres van 13 Augustus 1909 wendde zich Verfraaiing tot den Raad met liet verzoek de bestaande fontein in den Hout aan het einde van de Dreef te doen herstellen en verfraaien waarbij zij aanbood de kosten dezer verbetering voer haar rekening te ne men. Nu door verschillende omstandighe den op dat adres door den Raad nog niet is beslist, doch inmiddels is ge bleken, dat bedoelde fontein in zulk een staat verkeert, oat zij geheel zal moeten worden vernieuwd, verzoekt adressante een nieuwe fontein op nei- zeitde terrein te laten aanbrengen, minstens zoo groot als de bestaande, doch hoogcr geplaatst en omringd door een wat breeder grasrand 'net bloemen. Mocht de Raad daartoe besluiten, dan verklaart dc Vereeniging zich be reid ui de kosten van stichting dezer fontein by te dragen tot een bedrag van ten hoogste vijftienhonderd gul den. Hel is aan de Vereeniging bekend, dat reeds jaren Lang bij het College van B. en W. de wensch voorzit, om de stoomtram uit de Fonteinlaan te doen'verdwijnen, hetgeen voor het verkeer, maar ook voor den welstand daar ter plaatse noodzakelijk is. Mc ciit evenwel in den naasten tijd hieraan geen uitvoering kunnen ge geven worden, dan is een goede oplos sing op de volgende wijze te ver krijgen Een belangrijke verbetering is ter stond te verkrijgen door verlegging van het spoor van de stoomtram lei den—Haarlem in oostelijke richting, zóó, dat het inplaats van ten Wes ten ten Upsteri komt te liggen van de rij kuslaujeboomen, die den weg begrenzen. Daardoor zal de weg terstond meer gestrekt en aanzienlijk verbreed wor den, wat voor de veiligheid bij het drukke verkeer noodig is Bij verlegging van de tramlijn zal het wellicht niet mogelijk zijn do nieu we fontein op juist dezelfde plek mn te brengeu. Zij kan evenv/el een eind- weegs b.v. 15 meter meer stad waarts en tevens op enkele meters grootereu afstand van de Dreef Fon tei ulaau) worden geplaatst. Eu dit 'nol te minder bezwaar, indien in den loop der wegen ter plaatse een kleine or- audering wordt gebracht De grind weg toch, die van den Kleine(n) Hout weg langs den Hertenkamp naar de Dreef loopt, heeft een afbuiging, die, tusschen fontein en muziektent door- lcopende op den weg naar Heemstede uitkomt. Het wil adressante voorkomen, dat doze weg-arin gevoegelijk voor liet rij- tuigverkeer kan worden gesloten ou daarna aan het terrein de zoo noodi- ge ophooging gegeven. De verbindings weg bestaat nu eenmaal en wordt daarom wel eens gebruikt, doch in een behoefte voorziet hij niet. Langs den anderen rand, nabij de Kiosk op de Dreef uitkomende en welks monding zoo noodig belangrijk verruimd zal kunuen worden, kan het geheele ver keer van en naar den Kleine(n) Hout weg worden geleid. Door deze wijziging zou tusschen Dreef (Fonteinlaan) en Hertenkamp een wandelterrein ontstaan, vrij wat ruimer dan het thans bestaande en waar het zeer talrijke pubhek als dan veilig voor voertuigen van aller lei aard ongestoord van de openba re concerten zal kunnen genieten, 'er- wijl het uiterlijk voorkomen van dit entree der stad in schoonheid veel zal winnen. Voor den cursus 19111912 zijn aau de Burgeravondschool tot tijdelijke leeraren aangesteld de navolgende boeren A. van der Spek, A. Wen- sing, F. Hagie, J. P. Strijbos, B. Bou rn an, II. Korribga, J- Rcijonga, W. B Groeneveld, W. F. A. Pothast, II. J. Ruiters. E. lündriks. 3. Welling en tl. van oen Heuvel Rijnders, terwijl aar. den vervolgcursus van deze school werden benoemd tot tijdelijke leeraren, eveneens voor den cursus 19111912, de heeren A. van Harre- veld, A. G de Koningh, G. J. Warme- link, \7. Koppen, C. C. Poppink en U. Evers. De hoeren A. G. do Koningh en W. Koppen wenschen voor een herbenoo- ming niet in aanmerking te komen, terwijl de heeren 11. van den Heuvel Rijnders en J. Reijenga hebben ver zocht om een definitieve aanstelling. B. en W. stellen voor, de heeren Van den Heuvel Rijnders en Reijen ga defimtief als leeraar aan de Bur geravondschool te benoemen en do overige genoemde leeraren, behalve de heeren De Koningh en Koppen, op nieuw aan te stellen voor den cursus 1912—1913. B. en W. stellen voor de jaarwedde van den loeraar J. Brandenburg van ƒ200, met 1 September te verhoogen tot 450, in verband met de meerdere lesuren. De leeraren P. C. Bouwmeester en P. E. Vogelsang hebben verzocht, hun minder lesuren op te dragen en het aantal vast te stellen onderschei denlijk op 2 en 6 uren pea- week. De jaarwedden zullen alzoo behooren te worden verminderd en gebracht moe- te i worden voor eerstgenoemde van 400 op 100 en voor laatstgenoemde van I 000 op f 300. B. en VV. stellen voor, den heer J. J. Bauer met 1 September definitief te benoemen tol directeur der Burger avondschool. De eigenaars van ©en gedeelte der gronden van het voormalig „Huis ter Spijt' willen om-met overdragen den grond voor straat bestemd in het vei lengde der Velserstraat. B. en W. stellen voor, den grond te aanvaarden. Volkszang. De R.-K. diocesane vereeniging voor volkszang, afdeeling Haarlem, zal Zondag a.s. weder een vc.aszang- avond houden in den tuin van het Brongebouw. De liederen zullen ge zongen worden door oen groot kin derkoor, begeleid door het muziek korps van het 10e regiment. De R.-K. Propagandaclub voor volkszang zal haar medewerking verleenen, het fanfarecorps der afdeeling te Heem stede ter afwisseling ccnigc nummers ten gehoor© brengen. STOFWEREND MIDDEL. Ouze Gemeente-reiniging heeft gis terenmiddag een nieuw stofwerend middel geprobeerd. Op den Schotcr- weg. Wagenweg en Amsterdamsche Vaart is gesproeid met een oplossing van chloorcalcium. Verleden jaar is ook gesproeid met olie. Dit gaf wel bevredigende resul taten, maar oliebesproeiing is alleen geschikt voor buitenwegen. Waarschijnlijk zal dit jaar de proef met olie ook nog eens herhaald wor den. Maar olie is duur en heeft een paar minder goede eigenschappen, n 1. dat de beoliedc wegen glad worden door regen. Te Bloemendaal moeten daardoor al eonigo ongevallen voor gekomen zijn. Chluor-calcium heeft dit nadeel niet en is ook reukloos en bevuilt de japonnen der dames niet. VERGADERING CHR. HIST. KIES- V EREENIGING. De Chr. Hist. Kicsvereeniging zal vanavond vergaderen en o.a. bespre ken het stellen vam een candidaat voor den gemeenteraad, bij de verkie zing ïn de vacature-Middelkoop. Jubilea. Onder veel blijken van belangstel ling herdachten heden do heeren N. II. v. Loenen, wielbandlegger en D. L. v. Oploo, machinebankwerker aan do Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., den dag waarop zij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst traden. Namens de maatschappij werd hun een enveloppe inet inhoud en diploma aangeboden. De heer G. Kniijer herdacht dezer dagen zijn 12 1/2-jarig jubileum als administrateur van de Soc. Vereeni ging. Maandagavond zochten eenige be stuursleden, als deputatie van het be stuur, hem in zijn woning op om hem daar te complimentoeren. Daarbij sprak do voorzitter, Dr. J. Timmer, hem op zeer waardeerend© wijze toe en bood hein tevens een stof felijk blijk van belangstelling aan. AANHOUDING. F. H., los werkman, wonende Leicl- sche straat 70, die door de politie ge zocht werd, is Woensdag aangehOU- tlfiU, KERKCONCEBT. Voor eon volle kerk gaven Woens dagavond de bekende zangeres mevr. Engelen—Sewing en de zangers Van Duynen, Orelio en Dc Vos een con cert. Onmisbare medewerking als or ganist verleende de heer Lou:s Ro bert. De heer Robert opende het program ma met Toccata van Bach. Van zijn technisch kunnen behoeven wij al niet meer te spreken orgel en hespeier zijn thans één. Moge het den heer Ro bert gegeven zijn tot eer van Haarlem dit orgel te blijven bespelen, dat is onze oprechte wensch. Van de vocale solisten voldeden het best de hoogere stemmen wat o. a. aan de groote ruimte is toe te schrij ven. Mevr. Engelen-Sewing is éen van de weinige zangeressen, die naast de haar ten dienste slaande stemmidde- len, een uitstekend gehoor heeft en dit aanwendt om glas zuiver te zingen. Rij haar eerste nummer uit de Mes sias hail zij al diepen indruk gemaakt De heer Van Duynen, die én ais Oratoriumzanger en als Operazanger genoegzaam bekend is, toonde in het Ana uit de Paulus een groot uithou dingsvermogen te bezitten. Een der meest indruk makende nummers was wel toet Pams Angeü- cus van Cesar Frank, door den heer De Vos met mooi geluid voorgedra gen en begeleid door de vox huma.ua vau het orgel. Een goed denkbeeld tnag het van den heer Van Duynen genoemd wor den, eens een nummer van een Hol- landschen componist te zingen, ni. het Gebed van Burgemeester Van der Werf, uit de Opera Leiden's Ontzet, van C. van der Linden. Dit opera-nummer was in de kerk zeer op zijn plaats. De muziek zelve is door meesterhand gecomponeerd. Van den laatsten solist, den heer Orelio, valt nog te zeggen, dat hij, met het oog op zijn leeftijd en de ach ter hem liggende kunstenaarsloop baan, nog wonderen doet en zijn zang techniek hem niet verlaat. Alles te zanten genomen hebben de vele liefhebbers van gewijde muziek een paar uren kunstgenot gesmaakt, waarvan een herhaling den heer Vcr- nout, den ondernemer van dit con cert, wel zij aanbevolen. K. Kinderkoor. Woensdagmiddag heeft de eerste re petitie plaats gehad van het door de Coóp. Broodbakkerij en Verbruiksver- eenigiug „Vooruitgang" opgerichte kinderkoor. Een groot aantal kinderen had zich opgegeven en repeteerden onder leiding van den Bets, ouder wijzer. Zooals bekend, bestaat dit koor alleen uit kinderen van leden der bo vengenoemde vereeniging. Z a n g w e d s t r ij d. Crescendo-Coecilia neemt deel aan den zangwedstrijd van de Koninklij- k© Nationale Zangschool in Den Ilaag op 8 September en wel in de eerste afdeeling. Gezongen wordt als vrij nummer „Deus nostra Lux", van Brandts Buys. .Als verplicht boor wordt gezongen „Te Deiim", van A. B. II. Vcrhey. Verder neuicn aan dezen wedstrijd deel „Kunst na Arbeid" in de tweede afdeeling, „Onder Ons" in de eerste afdeeling gemengde koren eu „Kunst door Oefening" in de derde afdeeling mannenkoren. D r i n k h a L De drinkhal der Staalwatcrbronnen is Woensdag bezocht door 61 personen. Fietsclub. Door de leden van do geheel-onth. fietsclub zal a s. Zondag een fiets tocht worden gehouden naar de pro vinciale meeting voor geheel-onthou ding van de Noord-lloll. Propagan- dacoinniissie. De deelnemers vertrekken daartoe te half negen uur van het Kennemir- plein. Ziektewet. De Kamer van Koophandel te Utrecht heeft instemming betuigd aan een bezwaarschrift van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem bij de Regoering tegen de Raden- en Ziektewet DE RIJWIELDIEF. De Zandvoortsche politic heeft Woensdag op aanwijzen van onze sladgenoote julfr. Verkerk, gear resteerd den rijwieldief die hier reeds enkele slachtoffers had gemaakt Hij gaf op M. d. V. te heeten, uit Amster dam. Naar Haarlem overgebracht, bleek hij echter E. B. te zijn uit Rot terdam, en bekende hier in Haar lem de rijwielen gestolen te hebben. Stuivers-Spaarbank. Vrijdagavond, vergadert het college van commissarissen der Stuivers- Spaarbank tot benoeming van oen niouw lid der financieelo commissie en van een onder-voorzitter, in de olaals van willen dan shear kL do User. Evenals het vorige jaar hoeft zich voor muziekuitvoeringen in hv.t Amsterdamschepoortkwartier, een commissie gevormd, bestaande uit de heeren Wille, Bakker, Knoop en Piso. Op 5 Augustus zal door de muziek- vereoniging .Eensgezindheid" van Halfweg, dir. de heer Masman, een concert gegeven worden indien door B. en W. goedkeuring wordt ver leend. ZANG EN VRIENDSCHAP. Vrijdagavond houdt Zang en Vriendschap een algemeene vergade ring in het Brongebouw, ter bespre king van een te houden feest vergade ring, naar aanleiding der schitteren de overwinning, te Amsterdam be haald. DIEFSTAL. J. v. S-, wonende Groote Houtstraat, vermiste uit een cartonneu doos, die ston'd in ecu gesloten ijzeren geldkist in een gesloten kast, drie gouden tieu- tjes. in vemand hiermede is opgespoord de dagdieustbode P. S., oud 24 jaar, HeerensingeL TENTOONSTELLING FLES Co. In ons blad van Woensdag mauk- ten wij reeds even melding van de in den Foyer van „de Kroon' geopende tentoonstelling van moderne kautoor- benoodigd heden. Als specialiteit van de finna zagen wij een geluiddemper voor schrijfma chines, een potlooden-slijpinachiiie, meer aardig, dan praktisch voor klein gebruik, een brievenmap zonder per foratie, zoodut de brieven ongeschon den blijven. Zeer trok onze aan dacht do adrosseermachine, waarbij do stencils op iedere schrijfmachine kunnen vervaardigd worden. Als zeer doelmatig en voor een ee- nigszins groot kantoor onmisbaar lo ken ons do groote stalen brandvrije correspondentiekasten voor corres pondentie- en kaartsysteem. Ook bezichtigden wij eenige copieer- machines, waarbij watergebruik on- noodig is en die in een minimum van tijd een groot aantal brieven, allen even duidelijk, kunnen copieeren. Ook een duplicator, optelmachine en dic- teermachine ontbraken niet, waarbij onze aandacht werd gevestigd op de bij deze dicteermachine in gebruik zijnde piateu in plaats van rollen. Een teutoonstelling waar een aar dig overzicht is te krijgen over de groote eischen en behoeften van het tegenwoordige kantoorleven. Typografenbond. In do Woensdagavond gehouden lo denvergadering van de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Typografenbond, kwam o.m. aan de orde het schrijven van de Noord-Hollandsche Propagnn- da-Commissic van de N. V. tot afsch. v. alc. dranken, waarin de afdeeling uitgenoodigd werd zich te doen ver tegenwoordigen op de Prov. Betoo ging te Ileik». Besloten werd tot het zenden van een afgevaardigde op Zondag 7 Juli a.s. Medegedeeld werd nog, dat de ad- spirant-afdeellng op Zondag 14 Juli a.s. eon uitstapje zal maken naar Vel- sen en IJmuideii, per spoor en vervol gens wandelen, waartoe de leden werden opgewekt daaraan deel te no men. Tot afgevaardigden naar do 46e Bondsvergadering, te houden te Arn hem op 28 en 29 Juli a.s., werden ge kozen de heeren M. H. GroenendaaJ en D. J. Tork. De behandeling van den beschrij vingsbrief kon niet geheel worden af gewerkt, door dat het te laat was ge worden, waarom dan ook besloten werd de volgeude week de behandeling voort te zetten. Aanbesteding. Aan het gebouw van het Provinci aal bestuur in deze provincie is heden aanbesteed: le. Het maken van een bekleedings- muur en het verlagen van den onder bouw der dubbele ophaalbrug te Dio- merbrug, bchoorende tot de werken der Keulsche vaart in de provincie Noord-Holland. Raming f 10.000. Laagste inschrijver J. Visser Gz., Papendrecht, voor f 9582. 2e. Hot bezinken en bestórten van het onderzeesch beloop van een ge deelte van den Vangdam der Rijks zeehaven „Het Nieuwediep". Raming f 40.000. Laagste inschrijver M. Daalder, Alk maar, voor f 38.700. 3e. Het maken van ©one dubbele wo ning voor brugpersoneel op een ter rein gelegen aan de Mijd rechtse he Zuwe, nabij Uithoorn gemeente Mij drecht. Laagste ïnschrij cr J. van Schagen, Haarlem, voor f 8387. FEESTELIJKE BIJEENKOMST. Woensdagavond tusschen 8 en 11 uur heeft de gemengde zangvereeni- ging „Onder Ons", directeur II. Pie- lage, oene feestelijke bijeenkomst ge houden in café Brinkmaan, die zeer prettig is gevierd en zich heeft be paald tot het drinken van een glas wijn op de behaalde overwinning in den zangwedstrijd te Amsterdam. Te 9 uur verscheen de eere-voonnt- ter der vereeniging, de heer Dr. Van den Berg, die de vereeniging kwam gelukwenschen met de behualde over winning enz. ZEVENTIG JAAR. Men schrijft ons De heer Gonnet. archivaris der ge meente, wordt heden (4 Juli) zeven tig jaar Dit feit heeft aan een goe<le vijftigtal Haarlemmers de gelegen heid geschonken, de verplichtingen jegens den binnen eenige maanden aftredenden gemeente-ambtenaar te beantwoorden met een blijvende her innering aan zijn leerrijke wandelin gen binnen en buiten Haarlem. De hoer Gonnet toch placht (behalve voor de ieden der Vereeniging Haerlem) jaarlijks eenige winteravonden be schikbaar te stellen voor het bezich tigen van teekeningen en prenten uit den Stedelijken Atlas, waartoe hij dar hen uitnoodigdo, bi) wie hij be langstelling in oud-Haarlem ver moedde. Zoo genoten in den loop der jaren zoer vele bevoorrechten van de gelegenheid, om onder zijn leiding het belangrijkste en mooiste der uit gebreide collectie in de archiefkamer tori Stadhuiz© onder het oog le krij gen En het was zeker een zinrijke g.dachte, dat deze allen thans uit dankbaarheid bij wijze van afscheid den heer Gonr.et een album met foto's van het bezichtigde wilden aanbie den. Dat is dan heden gebeurd in de oude RaadzaaL Vanmorgen om kwart vóór elven heeft die aanbieding plaats gehad ten Stadhuize, in de oude raadszaal. Vele leden van het gevormde comité, met den voorzitter, den heer A. J. II. ba ron Van Lynden, waren daar aanwe zig. Een deputatie werd afgevaardigd, die den jubilaris, den heer C. J. Gon r.et, aan de archiefkamer afhaalde en r.aar de raadszaal geleidde. De aanbieding van hot album ge schiedde toerj met een korte toespraak van den heer Van Lynden. Deze memoreerde de oprichting van het co mité, en de algemeene medewerking, die bestaan had voor de aanbieding van dit huldeblijk aan den jubilaris wiens vriendelijke bereidwilligheid, wanneer men iets in de archiefkamer wilde inzien, allen uiet dankbaarheid eu waardeering herdachten. Daarop had men besioten tot de ta- menstelling van het album, dat een ijftigtal bekende fotografieën uit den stedeiijken atlas (diegenen, die den lieer Gonnet het liefst waren) bevatte Veel had men hierbij te danken gehad aan den adjunct-archivaris, den heer jhr. Roell. Spr. wenschte den heer Gonnet ge luk met ziju 70sten geboortedag, even als de andere aanwezigen dit deden. De heer Gonnet dankte voor het geschenk en voor de ondervonden be langstelling. De uitvoering van liet album w >rd door de aanwezigen bewonderd. Het is gesloten in een zware geelbruin- kleurige band van velvet-kalfsleer, ter breedte van 44 en ter lengte van 54 c.M. De band draagt het opschrift „Fotografieën uit den Stedelijken -Vb las" en den stemjpel Vieit Vim Vir tus, is uitgevoerd in de werkplaat sen der firma 0o6leiibrock alhier. De heer Zweers, fotograaf, z. rgde voor de vijftig fraaie foto's van Haar- kuische stadsgezichten, en de heer G. A. Luitingh is de vervaardiger c'->r calligrafische opdracht ,,In dankba re herinnering aan de aangename uren in de archiefkamer ten stadhuïze doorgebracht, wordt dit album den hoer C. J. Gonnet, archivaris, aange boden bij gelegenheid der viering van zijn zoventigsten verjaardag". Volgen een vijftigtal namen. Het comité, dat de medewerkenden uitaoodigde bij de aanbieding van het album tegenwoordig te zijn, bestond uit de heeren A. L. Koster, A. J. 1L baron van Lynden, jhr. J. A. P. Re ndeer van Spijkcnissè. jhr. II. H. Roell, J. F. M. Sterck, Jan Veder en H. Wortmau. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij H. Sonneman, Rijp6traat 7, ecfl eau de eolognefleschje. L. Witlam. Wijdesteeg 6, een dames- portemonnaie. G. Vroom, Vooruitgangstraat 24, een potloodhouder. Bureau van politie, een liuissleuteL J. dc Nijs, Haarstraat 5, een zakje met inhoud. J. Horsmeyer, Frans Halsstraat 51 rood, een stofbril. (Zie vervolg stadsnieuws onder do laatste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. De door de vereeniging „Moeder zorg" alhier gehouden collecte, heeft 39 opgebracht. BEVERWIJK. We lezen in „Kenncmerland": Bij de gehoudCD keuring van per sonen die dit jaar militiepliclitig wor den en aan de loting moeten deelne men. ten getale van 51 werden uiet minder dan 27 jongelui afgekeurd. De militairen die bij deze keuring tegenwoordig moesten zijn, waren zeer ontsticht over de buitengewone onhebbelijke houding van de jeugdi ge Beverwijkers en klaagden bijzon der over de onopgevoedheid, onbe scheidenheid en brutaliteit, die in het algemeen door onze jongelingschap werd aan den dag gelegd. HAAR L E M MERM EER. Te Hoofddorp worden door ©enifffl personen pogingen in hot werk ge steld, om de opening van de spoor lijnen op 31 Juli a.s. feestelijk te vie ren. Een oproep is reeds gericht tot do bewoners, om ter vergadering te komen, alwaar nader verschillende zaken zullen worden besproken. Men vermoedt, dat deze aangelegenheid wel algeuieeno instemming zal on dervinden. Eindelijk zal het er dus van komen 1 VBLSEN. Naar men verneemt zal de cartdi- daatstclling voor eeu Lid van den ge- 'meenteraad ^vacature wijlen den heer 1 Schuitenmaker) m disir. 1 (Veisen en Santpoort) plaats hebben op 16 Juli a.s., de stemming op 30 Juli eu herstemmiug, zoo noodig, op 13 Aug. STUKKEN VAN DEN RAAD. VERLENGING VAN ONTRUIMINGS TERMIJN. B. en W. stellen den Raad voor, om dc termijnen van entruiming voor twee wuuiugen aan den iilenis- beekweg eu drie aan den Engelmuii- duswog met drie maanden ieder te- verlengen. Dc woningen zijn nog niet ontruimd, hetgeen toe te schrijven is aau het te kort aan woningen. IJ MUIDEN. Lijk gevonden. Aan tiet strand tusschen IJmuiden en Wijk aau Zee is gevonden hot i:jk van den 17-jarigen jongeling II. van der Meere, van Amsterdam, dio Zon dag bij liet baden, gelijk mot zijn ka meraad A. Dijkman, wiens lijk reeds werd opgehaald, is verdronken. ZAND VOORT. In het badhuis vcor minvermogen den vertoeven thans SU -patiënten. Ter vervulling van zijn mihtieplich- ten is aan den heer C. Daalder, onder wijzer alhier, een verlof verleend vau het einde der groote vacjjntie tot eu met 12 September a. s. Woensdag was de temperatuur vau het water 67 gr. F. Aangekomen vreemdelingen A. B. v. Mengel, Amsterdam, Pon sion Thalatta, 3 pers. E. Ebeyne, Berlijn, id., 5 pers. Korthals Altes. Amsterdam, id., 2 p. W. Wilkens, Baam, Pension .Mari na, 5 pers. K. J. Six, Amsterdam, icL, 7 pers. J. A. B. Bosch Keitz, id., id. M. de Raitcheertsch, Frankrijk, Ho tel Driehuizen. K. Muma, Saeck, id. W. Memcfez, Nijmegen, id., 2 pers* C. Kanipemmer, Bayo, Grand Ho tel, 4 pers. Dr. Crasselt, Berlijn, Bern Hotel, 2 pers. Mr. Carl Fromsomn, Elberfeld, id., 3 pers. Mr. E. Jacoby, Mannheim, ld. M. Archinger, Munchen, id. 2 p. Mr. A. Mad Buren, Berlijn, id, 3 p. E. Loeb, Amsterdam, Hotel Gr. Bad huis. Mevr. Lunachess, id., id., 2 pers. G. Aechet, Frankfort a. M., id. M. E. Eiias. Amsterdam, Gr. Badh.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1