NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30© Jaargang, No. 89'O Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 9 JULI 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per dries maanden: jspsjp ,.3«f Van 1-5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor de dorpen' in' dén 'omtrek waér 'ecé Age'nt 'gevesUgd is Óco'ra 'der' b{ AbénneménfLTzmn^2ïabT2"105 30 P" Franlo per pL' door' Nedér, énd' Ü5 «tSSSSHilSf pe, piaalsing, Aizonderhjkc nummers0.02!^ V Ueillustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037J-» "Lj Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam- Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 10 JULI. Muziek in den Hout. De Kroon: Tentoonstelling. Openb. ver. der Plaatselijke School commissie te Bloemendaal in Hotel „Welgelegen", 8 uur. OM ONS HEEN No. 1561 Feestviering Koninginnedag. In de vergadering ven de vereeni- ging Koninginnedag op 24 Juni j.l. is door den voorzitter meegedeeld, dat do plannen voor de aanstaande feestvie ring nog niet waren vastgesteld, maar dat ze van geheel anderen aard zou den zijn, dan in 1911. De beteekenis van dit korte zinnetje is misschien aan velen ontgaan. Al thans, ik heb er nog weinig of niet over hooren spreken. En toch de laatste jaren, meer bijzonder in het afgeloopen jaar, nogal oppositie ge weest tegen de richting, die de fees ten namen. Velen waren van oordeel en gaven daarvan door ingezonden stukken blijk, dat de feesten het groo te publiek, de ingezetenen in hun ge heel, niet bereikten, of, beter gezegd, dat dezen die feesten niet bereik n konden. Wel werden er met zorg opge zette, dikwijls zeer merkwaardige, vertooningeu gegeven, maar omdat die kostbaar waren, moest er een toe gangsprijs voor gevraagd worden en omdat het geld kostte, kon niet ieder een er gebruik van makende gele genheid om kosteloos te zien was wel, maar kon op verre na niet al de nieuwsgierigen bevatten. Aldus luidden de bezwaren tegen de feestvieringen van den laatsten tijd. Het bestuur van de vereeniging Ko ninginnedag bleef niet in gebreke, zijn antwoord daar tegenover le stel len. Er is weinig geld beschikbaar, de contributies vloeien niet ruim, zoodat voor het gedeelte van de feesten, dat wèl openbaar was, de kinderfeesten, de uitvoeringen in de lokalen, het vliegen door Fokker enz., nauwelijks of niet de noodige gelden aanwezig waren. Er werd dus getracht, het geld voor het eene te vinden door de winsten op het andere. Dat deze win sten ook wel eens achterwege bleven doet natuurlijk aan het beginsel niet afdat stelde alleen eischen aan offervaardigheid van enkele leden van het bestuur. Er mag wel eens worden bij ge zegd, dat wat moeite en inspanning betreft de feesten van de laatste jaren heelwat meer van het bestuur verg den, dan de eenvoudiger fêe6tvieri.-i gen van vroeger. Wat daaraan te pas komt, is haast niet te gelooven, daar voor moet men het zelf hebben gedaan of den heer Binger, die de ziel van die feesten was, van nabij aan t werk hebben gezien. Nu er blijkbaar terug gekeerd zal worden tot de eenvoudi ger, of laat ik liever zeggen tot de ge heel openbare, feestviering, boho'ft het dagelijkscb bestuur zich niet meer in draf te zetten, maar kan het, hui selijk gezegd, op zijn slofjes af. Wót er nu voor den dag zal komen is, zooals we zagen, nog niet bepaald Ik klap dus uit geen enkele school, .'Wanneer ik daarover fantaseer en ga. Als nummer één zal wel op hst pro gramma staan muziek, muziek, mu ziek. Mengelberg behoeft er niet eens aan te pas te komen, met de mindere lichten kunnen we het ook wel af. We rijn immers nog niet vergeten, dat op bet Julianafeest een bescheiden mu ziekkorps de Groote Houtstraat op en neer wandelde, muziek makende uit den treure (of moet ik zeggen uit den blije en alleen nu en dan een koffie huis binnen zwenkende, als de blazers 'dorst en honger begonnen te krijgen. Dat gaf een vroolijkheid in het mid den van de stad, als ik maar zelden beb gezien. Andere straten hebben dat Voorbeeld met succes nagevolgd. Dus muziek 1 Wandelende, zittende, hangende muziekkorpsen desnoods, maar muziek. Muziek in de strate; op de Groote Markt, desnoods op het water, als er kans bestaat weer eens een gondeltochf te maken door grachten, muziek op de pleinen. In h-'t Leidsche, in het Amsterdamsche, in het Rozenprieel, in het Schoterkwar tier wordt zoogoed als nooit een con cert gegeven .- waarom ook daar niet muziek gemaakt, al is 't ook zonder deftige muziektent, desnoods op een vloertje van losse planken. En Ja-i niet 's avonds, omdat daarmee groote bezwaren van verlichting gepaard gaan, maar midden op den dag, bij voorbeeld van 2 tot 4. Dat zal vroolijk heid geven I Ten minste wanneer de politie werkt en niet zoo kinderachtig bang voor muziek op straat is, als ze Zateï dag weer bleek te wezen, toen aan de heeren Loosjes en Borgman een sere nade werd gebracht. Onderweg mu ziek malcon was verboden. Wat overal mag en kan, schijnt hier te moeten worden geweerd. Behalve muziek natuurlijk een kin derfeest. Dat heeft de Vereeniging Ko- ünginnedag altijd gegeven en altijd met succes. Muziek van den tore i. voorstellingen in de lokalen en een buitengewoon mooi kerkconcert, als t kan. Dat laatste is dan 't eenige, wat niet kosteloos wezen zal, maar dat gaat eenmaal niet anders en de kas moet toch ook wat gespekt worden. Misschien verdient de vraag overwe ging, of het concert niet tweemaal achter elkaar gegeven kan worden, met eon tusschenruimte van een half uur eerst tegen entree en daarna kos teloos. Het is altijd een groote moeilijkheid geweest, wat er 's avonds zondjr geld totstand kan worden gebracht. Illu minatie is schoon, maar voor de ver eeniging niet te betalen. En de parti culieren zelf zijn er alleen bij buiten gewone gelegenheden voor te vinden. De roei- en zeilvereeniging Het Spaar- ne, die onlangs een aardigen tocht naar het eilandje in den Mooijenhel organiseerde, zou misschien te vinden zijn voor een dergelijk feestvaren, met licht en muziek, door het midden- Spaarne en de Haarlemsche grachten. Een gondeltocht dus, die weinig geld behoeft te kosten. En mocht er dan in de kas nog een sommetje voor een vuurwerk over schieten, dan eindigt de Koninginne dag met knaleffect. Dit is maar een schets, men kan het cok anders doen en het hoofdbestuur hooft allicht veel beter denkbeelden. Maar waar het op aankomt dat is het beginsel van de openbaarheid, de al- gemeene toegankelijkheid van de fees ten. Mocht nu iemand beweren, dat er door dit betoog een roode draad loopt van smaliieu. en benauwdheid, dan ben ik dat bij voorbaat met hem eens. Het klinkt krenterig, telkens te moeten zeggen hier is geen geld voor, dat kan niet betaald worden. Maar dat is de schuld van 't be stuur niet, het is te wijten aan de - e- len, die lid van de Vereeniging Ko ninginnedag kunnen zijn en ook wel willen zijn. maar er niet toe komen, er niet aan denken, kortom verzuimen zich aan te melden. De adreseen van Mr. Vis, secretaris, Ged. Oude Gracht cn van den heer Binger, penningmees ter, Koningstraat, zijn toch niet onbe kend 1 Voorstanders van een feestviering in 't openbaar, zonder schuttingen, tourniquets en entreeprijzen, kunnen hun doel het best bereiken door lid te worden van de vereeniging Koningin nedag. J. C. P. Stadsnieuws Een pendant II. F., manufacturier alhier heeft aangifte gedaan, dat hij gisteren een kartonnen doos ontvangen heeft per H. IJ. S. M. van de fimia R en welke doos moest inhouden een blou- doch bij opening bleek de doos leeg to zijn. ConférencesSauveur. Met belangstelling vernemen wij, dat de heer J H. Sauveur, voorzitter van de Association fran^aise alhier, een uitnoodiging heeft ontvangen om een serie conférences te houden aan een vacuntiecursus van de Universi teit te Luik. In verband daarmee zal de heer Sauveur van half Juli tot 1 Aug. daar verblijven. TENTOONSTELLING IN DE MEISJES H. B S. Maandagmiddag tusschen 3 en 5 uur was in de teekenzaal der Meisjes 11. B. S. voor het eerst gelegenheid tot het bezichtigen der kleine expositie van teckeiiingen en handwerken der leerlingen uit alle klassen Er aardig wat belangstelling voor deze tentoonstelling, die de \ele aanwezi gen in de gelegenheid stelde een ov>r- zichtje te krijgen van dit gedeelte van deu cursus. MUZIEKUITVOERING IN DEN HOUT. Programma voor Woensdag 10 Juli 1. Marsch Militur, Schubert. 2. Ouvertuxv „der Behorrecher der Geister", Weber. 3. Einzug der Götter in Walhal a. d. Musikdrama „Das Reingold", Wagner 4. Grande Fantaiwe de l'opéra „Hamlet'Thomas. 5. Ouverture „Jeanne d'Arc", Verdi. 6. „Frülüingskinder", Walzer, Waldteufel. 7. Le Réveil du Lion Konsky. 8. Fantaisie de 1'opéra comique „Les Saltimbanques", Ganne. ORGELBESPELING op Donderdag 11 Juli a.s., dee nam. van 2—3 uur, in de Groote- of Sint- Bavokerk alhier, door den Heer Louis Robert L Praeludium en Fuga e kl. t, J. S. Bach. 2. Canzonetta, J. Rhoinberger. 3. Pastorale, Cés. Franck. 4.' Minuetto, Th. Salamé. 5. Romance sans Paroles, J. Bonnet. 6. Varïatonen über „God save- the King", A. Ilesse. De loter ij kwestie. Gisteren is hier proces-verbaal op gemaakt tegen H. v. R., hoofdagent van de 1ste Ncdcrlandsohe Maatschap pij tot verzekering van risico in lote rijen gevestigd te 's-Gravenhage, wo nende alhier als verdacht van het houden eener loterij zonder do ver- eischle toestemming en het verkoopen an aandeelen in die loterij. Ook te en J. S., hoofdagent van de Obliga tie-Maatschappij „Het Witte Kruis", gevestigd te s-Gravenbago werd pro ces-verbaal opgemaakt als verdacht dat hij voor genoemde Maatschappij loten of zoogenaamde premie-coupon9 heeft verkocht, zonder dat voor het houden dier loterij de vereischte toe stemming is verleend. Der Dritte ün Bunde was J. P. v. N„ hoofdagent der Naamloozc Ven nootschap „de Tijdgeest", gevestigd te Rotterdam, wonende alhier, als ver dacht dat hij voor genoemde ven nootschap loten of zoogenaamd© obli gaties met premie-coupons hoeft ver kocht, zonder dat liean of die vennoot schap voor het houaeu dier loterij de vereischte toestemming is verleend. Raadsel opgelost. In verband met ons bericht van Maandag aangaande C. v. W. is geble ken dat hij C. v. d. W. heet, wonende Drapenierssstraat en Zondagochtend oan 9.15 in dienst der H. IJ. S. M. was gekomen. Hij kreeg in do wachtka mer ongenoegen over de betaling van bier en verdween toen op de reeds .vermelde wijze. Wéggeloopen. E. J. S., huisvrouw van A. H., Lan ge Heerenvest verzoekt opsporing van haar 19-jarige dochter E. II., naai ster van beroep, die Zondagavond d© ouderlijke woning verlaten heeft en niet is teruggekeerd. m's Amsterdamse^ H a arl e Kwartier. De Postduivenvereeniging „Haar lem's Anislvrdamsch Kwartier" zal deelnemen aan de wedvlucht, uitge schreven door de Postduivenvereeni ging „Do Nieuwe Maas" te Rotterdam, raar Bordeaux (915 K.M.). De vereeniging neemt deel met een 20-tal duiven. Voor deze, nog sinds kortgeleden op gerichte vereeniging, 13 dit een flinke onderneming Zoo'nhengeL Een heer peddelde Maandagmiddag rustig en lustig langs de Leidsche Vaart. Eensklaps wordt zijn oor onaange naam getroffen door een geluid: krak, krak, maar terzelfder tijd bemerkt hij dat zijn achterwiel den dienst weigert en voor en aleer hij nog eene con clusie getrokken heeft, maakt hij reeds met den grond kennis, gelukkig niet hard, anders had hij bet ons Maandagavond niet zoo smakelijk kunnen vertellen. Wat was het geval? Een bengel van een jongen had zoo maar zijn hengel stok bij het voorbijrijden tusschen het achterwiel gestoken, vandaar bet hierboven medegedeelde. Verschillende spaken waren boven dien gebroken. En de jongen, wel dio kreeg van den fietsrijder in combinatie met zijn moeder een flink pak voor zijn broek, zoodat hij voortaan wel geen hengel stokken meqr tusschen rijwielen zal steken, maar ze gebruiken voor het doel, waarvoor ze zijn. En als mijn man het vanavond hoort, dan slaat-ie den jongen half dood, voegde t moedertje er heel rusts tellend aan toe. Maar daarmede had «ie fietsrijder zijn rijwiel niet gerepareerd. Zoo'n deugniet! M a a n d a g-Jio u d e r 8. Het water is ons element. Dat dachten eenige Maandaghouders, die gisteren met een bootje door de Sin gels voeren, blijkbaar ook. Behalve roeien, harmonica-spelen, en meer dingen, wat des Maandags houder zij, beoefenden zij ook nu dan de zwemsport, door eens lustig van het bootje uit in het water te springen, om even daarna weder in het vaartuigje plaats te nemen. Natuurlijk lokte een en ander veel bekijks. Staalwaterbronnen. De drinkhal is gisteren bezocht door 60 personen. Examen Teekenacte Ma. Te Rotterdam geslaagd do heer C. van Brussel, te Haarlem, voor de teekenacte M.a. Zedelijke opvoeding. Op het congres voor zedelijke opv._ dirig van 22 tot 27 Augustus te 's-Gra- enhage te houden, zal 0. a. als spre- ;er optreden de heer P. J. Ravesteyn, van hier. Lieverin een biefstuk. Maandagmiddag 12 1/2 uur. De be kende Maxiiniliaan Hollander staat zijn kruiden voor kies- en- tandpij 1 te bevelen. Daar komt een werkman gekleed persoon naar voren om van zijn kiespijn te worden gene zen... Een vochtig gemaakt watje wordt in een potje kruiden gedoopt en in den mond van den patiënt ge legd. Hollander gaat door met een verkla ring te geven van zijn beroemde krui den. De ..patiënt" werpt het watje uit z'n mond en hem wordt een stuk ijzer gegeven, om op te bijten, zoodat het publiek kan oordeelen of hij geen pyn meer heeft. „Wat moet ik met dit stuk ijzer doen „Op hijten 1" „Dunk je wel, ik bijt liever in een biefstuk I" Tableau.... HET AFTREDEN VAN DEN BURGEMEESTER. De „Staatscouraut" van gisteren avond bevat het volgend bericht Bij Koninklijk hosluit van 6 Juli 1912 no. 40 is aan jlir. wr, J. W. G. Boreel van Hogeiamieu. op zijn ver zoek, met ingang van 14 Juli 1912, eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Haarlem, met dankbe tuiging voor de m die betrekking be wezen diensten. Tram vertraging. Gistermorgen ontstond er een ern stige storing in het tramverkeer Am sterdam—Haarlem. Een van Haarlem komende tram derailleerde even voor bij de R.-K. kerk c-p den Admiraal de Ruyterweg en raakte zoodanig uit de rails, dat hij ook het spoor richting Haarlem totaal versperde. De dienst werd zoo goed mogelijk onderhouden. Van weerskanten moesten de reizi gers telkens overstappen. Behoudens schade aan 't onderstel van den mo torwagen liep het ongeluk nogal goed af. De passagiers kwamen inet den schrik vrij. Een geruim en tijd was men bezig het spoor vrii te maken. Eigen ruiteninge slagen. A. v. d. P., los werkman, heeft in besohonken toestand vijf ruiten van zijn eigen woning aan de Spaarnwou derstraat ingeslagen. Promoti e. Tot doctor in de rechtswetenschap promoveerde heden na verdediging van proefschrift: „Toelating en uit zetting van vreemdelingen". Joh. Krabbe, geboren le Haarlem. Uils tapjes. lieden maken de leerlingen der 2de klasse van de school van M. U. L. O. (Botermarkt) onder leiding van hun onderwijzeres, mej. Heyboer, een uit stapje naar de Ruïne van Brederode. Heden maakten de leerlingen der openbare school aan de Bakkerstraat onder leiding van hun onderwijzers een uitstapje naar Hilversum. Ook de leerlingen der hoogste klas sen van de school aan de Ilaarlem- merliedestraat maakten een uitstapje en wel naar IJmuiden, ter bezichti ging van de Rijks-vischhallen, enz., om verder den dag door te brengen aan zee. Gev. Voorwerpen. Terugtebekoinenbij: G. Kruijswijk, Gen. Joubertstraal 74 een hond met balsband. P. v. d. Laan, CasteLeynstraat 5, een stuk spek. P. Hofman, een broche. Bureau van politie, een rijwiel. M. Kion [i'vuwersstraat 120, een halve knot sajet. J. v. d. Veldt .Oranjeboomstraat 72, een taschje. P. van Loevesteijn, Raamsteeg 16, een knipmes. G. v. Doorn Kamperzijstraat 7, een damestasch met inhoud. J. ten Hoven, Bilderdijkstraat 6, een fluitje. A. Meijer, Gr. Houtstraat 120, een Spaarbankboekje. G. v. Dantzig, Wouwermanstraat 27, een kous. A. Geerts, Pieter Kiesstraat 74, een damesportemonnaie niet inh. J. v. d. Berg, Badhuisstraat 7, een broche. B. Wassenaar, Raaks 7e, rood, een kinderhalskettiug mei medaillon. A. Dekker, Saenredainstraat 1 rood, een bril. H. Duits. Oranjebeomstraat 42, een zweep (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken SANTPOORT. In de gisteren gehouden vergade ring der Vrijz. Democr. Kicsvereew- ging „Santpoort" is tot candidaat voor den gemeenteraad van Velsen, in de plaats van wijlen den lieor Schuitenmaker, in district I gesteld de hoor Dr. lleslinga, te Velsen. In dezelfde bijeenkomst is tot afge vaardigde voor de algemeene verga dering van den Vrijzinnig Democrati- scben Bond en de Centrale gekozen de hoer Fr. Netscher. BENNEBROEK. Een ongeluksplek. De stalhouder V. werd gisteren ter wijl hij een vrachtwagen bestuurde, nabij de „Centenbrug" aangereden door een auto, toebehoorende aan een heer uit Amersfoort De wagen kan telde, koetsier en paard bekwamen gelukkig geen letsel. Slechts weinig schade werd veroorzaakt Even later sloeg op bijna dezelfde plek een te zwaar geladen hooiwagen om. HAARLEMMERMEER. „Leeghwater". Met den aan- en verbouw van het stoomgemaal „Leeghwater" vordert men snel. Het is werkelijk wel de moeite waard bij die werkzaamheden eens oen kijkje te nemen, daar het geheele bijgebouw opgetrokken wordt uit gewopcud beton. Alles wordt dus gooien, 101 zeifs ligg«irs en bintwerk. De kolossaal hooge muren hebben slechts een dikte van 8 c.M. Ook de ccntrifugaulbuis, met een middellijn van 1.70 M„ is uit dit materiaal ver vaardigd. Gekozen. In plaats van den heer J. Hulsbos, die bedankt heeft als pe.nnnigmecster der Cornelia Sophia Bewaarschool te Abbenes, is gekozen de heer Jac. van ReeuwijJc Telefoon. Ln verband met het in gebruik ne men van het nieuwe post- en tele graafkantoor te Hoofddorp zijn de bovengrondsche leidingen der inter communale telefoon alle weggeruimd eu vervangen door ondergrondscbe leidingen of zoogen. kabelieiding. De ze werkzaamheden zijn thans afge- loopen. Er zijn te Hoofddorp thans acht aansluitingen, terwijl meerdere aan sluitingen worden verwacht.. VELSEN. 7 Juli j.l. ia onder de gemeente Velsen uit het Noordzeekanaal opge haald liet lijk van een onbekend per soon, vermoedelijk een Duitscher, die van een der schepen onder Amster dam te water is geraakt. Naar gis sing had het lijk 10 A 14 dagen to water gelegen en begon in staat van ontbinding over te gaan. Op het lijk werd mets anders be vonden dan een monogram op het horloge en de dasspeld, staande in K. O. of omgekeerd, tevens was hij voorzien van eemg Duitsch geld, was gekleed met donkerblauw coibertcoa- tuuni. Signalementkaalhoofdig, zware blonde knevel, lang ongeveer 1.85 M., zwaar van gestalte. Het lijk is overgebracht naar de al gemeene begraafplaats. Z ANDVOORT, Maandag was de temperatuur van het water 67 gr. F. In het Haarlem's Kinderhuis en de Amsterdamsche Vacantiekolonie Park Kostverloren, is de 2de pleeg kinderen aangekomen, ten getale van respectie velijk 65 en 6ü. Aangekomen vreemdelingen Roeper, Amsterdam, Hotel Drie- buizen. C. VV. Brandts, Bussum, id. Wolff, Amsterdam, id. P. Wilson en ecfatgeu. Utrecht, id., 2 pers. J. Kissauw, Amsterdam, id. P. Heumann, Barmen, Grand Ho tel, 4 pers. Dr. Frauz Kuntowwitz, Pruisen, id., 2 peis. W. J. Brandts, Amsterdam, Drie huizen. Dr. A. H. Pos, Amsterdam, Hotel Gr. Badhuis. Fam. Suffert, Dresden, id., 3 p. Beekmann en echtgen., Rheine, id.» 2 pers. D. J. Tyssen, Rotterdam, id. v. Perlstein, Amsterdam, id. A. T. C. A. v. Heyst, Wijk bij Duur stede, id. C. L. v. Heyst, Amsterdam, id. F. Th. Scha ay, Rotterdam, id. E. Can*, Amsterdam, id. J. Kauffmann. Mannheim, i«L Dr. F. Jur Reich. Wiesbaden, id. Mr. II. J. M. Tijssens, Utrecht, id., 4 pers. Mr. H. Schoenfeld, Amsterdam, id. B. Eïigelbertz, Bonn, id., 2 pers. C. Ergang, Maagdeburg, id. J. H Gouda, Amsterdam, Pension Paula, 4 pers. Mijnsen, id id., 2 pers. W. Baerwald, Bromberg, Pension Welgelegen, 5 pers. L Mudoon Stoeser, Baden, Grand Hotel, 4 pers. Tli. H. Lucassen, Deventer, id., 2 p. J. de Bruin Kops en echtgen., Am sterdam, id., 2 pers. Frau Muller, Bingen am Rijn, Pen sion Quisisana, 2 pers. Esteldinger, Essen t Hotel Beau Site, pers. Freule v. Limburg Stirum, Nijen- burg, id. Gravin J. P. A. v. Limburg Stirum, Arnhem, id. J. D. Santilhand. Amsterdam, id. Dr. J. Wijnhausen, Amsterdam, id., 5 pers. Fam. Funke, icL, Eoslvcrlcrenstr. 8 6 pers. Huysen, id., Kleine Krocht, 4 pers. Mevr. Duttwig, Wiesbaden, Maris- straat 11. Ds. Brasser, Westfalen, id. Van Zijl, Amsterdam, Kruisstr. 7, 2 pers. Mej. Bongart, id., id. Gerpheide, id.. Spoorstraat. Adams, id., id., 2 peis. G. Bothe, id., v. Ostadestr. 18, 4 p. Bergmans, id., Brugstr. 13, 8 peis. Binnenland OM T LEVEN GEKOMEN. Zondagmorgen was de werkman P. de Haan te Bovenkarspel (N.-H.) naar wielerwedstrijd te Venhuizen ge gaan en koerdo niet terug. Toen men Maandagmorgen op onderzoek uit ging, vond men dem man dood op liet erf van den heer Rol. te Venhuizen. De politie stelt een ijverig onder zoek in. ONGELUKKEN. Men meldt ons uit Oss Door het op hol slaan van hef paard geraakte te Lith aan de Maas de 24-jarige Van Waardeuburg zooda nig onder de wielen der kar, dat he.n de borst word ingedrukt. De ont boden geneesheer kon 6lechts den dood constateeren. HANDELSREIZIGERS. De 19e jaailijksclit algemeene ver gadering van den Nederl. Bona van Handelsreizigers werd gisteren te

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1