Hotel „Duin en Daal" Weerbericht MEDEDIiKLINGEN VAN IIET KONINKL. NEL). METT. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bildt. 9 Juli 1912. Hoogste barometerstand 716.7 m M. te Parijs ;_luagste 741.9 rn.M. te Vest- nianoer. Verwachting tot den avond van 10 Juli Wind zwakke tot matigen Zuidelij ken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtmeest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, behoudens kans op plaatselijke on weerebuien. Temperatuur-geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 764 m.M. OPGAVE VAN i JOH M. SCHMIDT .Opticien 88 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 9 Juli Hoogste gisteren F. 66" Laagste heden nacht. F. 60 Hedenmiddag 12 uur F. 68 HOOQ- en LAAGWATERSTANDEN 10 Juli. Hoog water. IJmulden v.m,10u. 54m.;n.m. 11 u. 28 m Katwijk v.m.l0u.29m.;n.m. ilu. 3m Petton v.m.liu. 14m.; n.m. lüu. 48m Laag water. IJmuidenn.m. 6u. 54 m.; v.m. 7 u. 28m Katwijk n.m. 6u. 34in.; v.m. 7 u. Sm Petien n.m. 8u. 24 m., v.m. 8 u. öbm Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 8. u 54 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN k 30 Ct. per regel. BLOEM ENDAAL. PARTIJEN. Zwolle gehouden. De afgevaardigden werden door de Zwolschd Mundels- reiz 1 gersvereeriig'ing' feestelijk ontvan gen in „Odéon". De eero-voorzitter van deze bondsafdeeling, de heer J. M. van Viaardingen, sprak liet welkomst woord uit, waariu werd gewezen op het 15-jarig bestaan der Zwolsche ver- eeniging, die, begonnen in 1897 met 11 leden, thans meer dan 80 leden telt en ruim 150 donateuis. De verschillend? fondsen, in die jaren opgericht, moch ten zich in steeds ioeuemenden bloei verheugen, terwijl ook de invloed der vereeniging naar huilen slceds stijgen de was. llij sprak aan het siot den wensch uit, dat de afgevaardigden aan deze algemeene vergadering een aan-^ genuine herinnering zouden bewaren en dat de handelsreizigers zouden too- nen, dat zij het nuttige aan hot aan gename weten te paren. Door den bondsvoorzitter, den heer Van der Steen, en door den afgevaar digde van „Prcvidentia' te Amster dam, den heer Van Riel, werden aan de jubilcoreiide ufdeeling bloemstuk ken aangeboden, vergezeld van de bes te wenschen voor den bloei der Zwol- SClie vereeniging. DE KONINGIN TE DEVENTER. Men seint ons over het bezoek van de Koningin nan Deventer: Hedenmorgen kwam de Koningin met gevolg te Deventer aan voor het brengen van een bezoek aan de Kol. Landbouwtentoonstelling. De Ko ningin werd ontvangen door den Burgemeester en den Voorzitter der tentoonstelling. H. M. bezichtigde de tentoonstelling, rondgeleid door de lieeren Van 't Hoen, Nassy en Van Groningen, en hoorde daarna in den I tuin het zingen van eeriige liederen i aan. Het bezoek duurde ruim een uur. De volgende week komt de Ko ningin-Moeder de tentoonstelling waarschijnlijk bezoeken. Laatste Berichten OVER EEN VECHTPARTIJ TE 1 IA A RLEM M ER MEER. We hebben al gemeld, dat te Am sterdam in hooger beroep voor het Ge rechtshof behandeld is de strafzaak tegen twee boerenzoons uit Haarlem mermeer, die door de Haarlemscne Rechtbank ieder tot zes maanden ge vangenisstraf waren veroordeeld we gens mishandeling van den rijksveld wachter G. Drent. Omtrent het réquisitoir van don procureur-generaal, mr. baron Band, lezen we nóg in het .,N. v. d. I).", dat de proc.-gen. nu niet bepaald oen compliment aan de Haarlcmsche Rechtbank maakte, want bij z.eide, dat hij in het geheele dossier geen en kel stuk heeft aangetroffen, waarop geen aanmerking is te maken, behal ve het proces-verbaal van den veld wachter. Zelfs blijkt uit het verba il van de zitting der Haarlemsche Recht bank niet of bekl. bekend heeft of niet, zelfs niet of hem gevraugd is of hij al dan niet bekent. Het Hof heeft daarom een instructie moefen houden, waarbij, naar spr. meende, de schuld van bekl. duidelijk is gebleken. Het ge beurde achtte spr. ernstig, omdat het er hier om gaal, wie ten slotte in Haarlemmermeer de baas zullen zijn, de luidruchtige jongens, of de politie, die de orde handhaaft. Spr. vroeg, als gemeld, wegens een informaliteit vernietiging van het beroepen vonnis en eischte tegen bekl. zes maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. L. van Gigch jr. achtte het bewijs, dat enkel steunt op het verbaal van den veldwachter, niet voldoende geleverd en pleitte vrij spraak. Naar 't buitenland. De steker met de voegspijker V-, die den kastelein Jansen van den Zand-; voorterstraatweg in don hals ver wondde moet naar Duitschland ver trokken zijn. SLUITING VAN EEN SOCIËTEIT. Aan gecommitteerden der Soc. Ver- eenïging wordt door het bestuur voor gesteld. de sccieteilslokaleri op Zon dagavond gedurende Juli en Augustus te sluiten. Op die avonden komen cr toch geen menschen waarom 7.011 men dan het personeel voor niemendal laten blij ven GERDESSEN-FEEST. Den 25sten Juli a.s. zal de jaarlijk- sche boottocht van liet fonds S. S. v. Outeren-stichting gehouden worde/i, waaraan do hoogerc klassen der la gere scholen deelnemen, en wel naar Alkmaar en omgeving. RIJKSLANDBOUWSCHOOL. Het diploma van de Indische klasse der Rijkslandbouwschool werd nog behaald door den heer E. L. P. Boo gaard, van hier. FAILLISSEMENT. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij vonnis van 9 Juli 1912 in staat van faillissement verklaard: W. J. Bouw, rijwielhandelaar, te Haarlem, Pieter Kiesstraat. Rechter-commissaris Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. PLAATSVERV. NOTARIS. Ter terechtzitting in de Arr. Recht bank alhier van 9 Juli 1912, is de heer Mr. M. Slingenberg alhier, beëedigd als plaatsvervangend notaris te Bloe- mendaal, HOOFDDORP. Concours Hippique. Als keurmeesters voor het foknum- mer zullen optreden de heeren A. Bloem, te Locnen; G. Kostermans, te Eist, en C. J. Duursema, te Middel- stum. Voor het luxe-nummer zijn keur meesters Baron van Heemstra, te Haarlem. Jhr. van Coehoorn van Smi- nia en Charles Kok. te Heemstede. BLOEMENDAAL. Bloemeudaal, dat in deze zomer maanden telkens uitgaande gezel- 1 schaopen trekt krone heden bezoek van vijftig oude bestjes. Zij brachten er hun dag aangenaam door en middagmaalden bij den heer Reijnders, op „Rusthoek". Sport en Wedstrijden De Olympische Spelen. EEN NEDKRLANDSCH WORSTE LAAR WINT. Het worstelen, waarvoor meer dan 300 inschrijvers zijn, schiet te Stock holm traag op; het is eentonig. Meni ge strijd wordt eerst na uren beslist en men klaagt zeer over de regeling. Er zijn worstelaars, die van Zaterdag af in bet Stadium wachten en nog in dagen geen kans hebben op de mat te komen. Onze landgenoot Jan Sint (middengewicht) sloeg Olssen (Zwe den) in 44 min. 6 sec. Hij had veel moeite met zijn tegenstander. De uitslag hoogspringen is: 1. Richards, Amerika 1 M. 93. 2. Lische, Duitschland 1 M. 91. 3. Horine, Amerika 1 M. S9. In den wedstrijd (hardloopen) op de 10.000 M. heeft Kolelimainen het record voor de 5000 M. geslagen. Tijd: 15 min. 112/5 sec. Morgenochtend zal de Nederland- sche sabel-ploeg den strijd aanbinden tegen Duitschland. De eindstrijden zulleti Woensdag gehouden worden. Meredith heeft het halve mijl record (8041/2 gebroken. Tijd: 1 min. 521/5. De uitslagen van de gymnastiek- wedstrijden zijn: 1. Zweden. 2. Denemarken. 3. Noorwegen. liet zwemconcours nam reeds Za terdagavond een aanvang. Reeds da delijk werd ccri nieuw wereldrecord gemaakt. De Amerikaan Rahamoku zwom in zijn serie de 100 meter in 1 min. 2 3/5 s. aldus 't wereldrecord over dien afstand op zijn naam brengend. Nog een ander nieuw wereldrecord werd door den Canadees Hodgson ge maakt, die z'n heat in den 1500 M. wedstrijd won in 22 minuten 23/10 sec., hetgeen een nieuw record is en bovendien z'n landgenoot, de beroem de Longworth, klopte. De Amerikanen Meredith, Shep- pard en Davenport hebben de 800 M. geloopen in 1 min. 519/10, 1 min. 52 en 1 min. 52. Ze sloegen alle drie 't Olympische record. De uitslag van de 10.000 M. (hard loopen) is: 1. Kolehmainen (Finland) 31 min. 20 4/5 sec. 2. Tewanima (Amerika) 32 min. 6 3/5 sec. 3. Redindian Stenroos (Finland) 32 min. 21 4/5 sec. Kolehmainen lie]) prachtig en was na afloop nog frisch. In het individueele concours voor schermen met den degen heeft de Ita liaan Nadi den eersten prijs gewon nen. Den tweeden priis behaalde even eens een Italiaan. Vcrderker, een Oos-' tenrijker, behaalde den derden prijs. De stand der door de verschillende landen behaalde overwinningen was Zaterdagavond: le pr. 2c pr. 3c pr. Punt. Zweden 8 9 5 47 Amerika 7 4 8 82 Engeland 4 6 6 29 Frankrijk 6 0 2 17 Duitschland 2 2 2 12 Denemarken 0 3 2 8 Zuid-Afrika 2 1 0 8 Noorwegen 0 1 2 4 Hongarije 1 0 1 4 F'rdand 0 1 2 4 Rusland 0 1 1 3 Oostenrijk 0 1 0 2 Australië 0 0 1 1 Holland 0 0 1 1 GRIJSEELS. Grijseels, de eenige representant der Ned. Athletiek Unie te Stockholm, heeft in de 100 M.-race eou slecht fi guur gemaakt, door als vierde in z'n serie te eindigen. Met zijn stijl was men ook niet ingenomen. VOETBAL. DUITSCHLAND—NEDERLAND. De match Duitsohland-Nodorland wordt den 17en November a.s. te Leip zig gespeeld. CRICKET. RESERVE 1ste KLAS. ROOD EN WIT II—A. C. C. II. A. C. C. II batte eerst en maakte 61 (Rouffaer 27). Rood en Wit II ant woordde- met 82, Reydcn 37, A. v. spengièr 11, Sandberg 10. De 2e innings van A. C. C. II werd 158. Hinse 40, W. Proost 22, Bculh 43, De Bussy 16, R. en W, II inoest nu 1137 runs maken om te winnen, doch kwarn echter maar tot 90, Reydon 19, v. Beech Vollenhove 10, Sandberg 26, Bollee 17 not out en verloor dus met 47 runs. WIELRUDEN. EEN TWEEDE ELFSTEDENTOCHT. Het bestuur der R. R. C. „De Pe daalridders" heeft, naar aanleiding der geringe deelneming van de pro- \incièn Zuid-Holland en Utrecht uit nan den „Elfstedentocht" 111 Friesland 1.1. 2en Pinksterdag gehouden, het ini tiatief genomen, een dergelijken tocht ic organiseren, door de provinciën Zuid-ÏIolland, Noord-Holland en Utrecht, welke ook elf steden zal »e- vatten, met ongeveer derazclfden te rijden afstand, als do bekonde Elfste dentocht in Friesland. De tocht gaat van Rotterdam uit over Schiedam, Delft, Den llaag, Lei den, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Vianen, Schoonhoven, Gouda naar Rotterdam, afstand 195 K.M. Daar de deelneming aan allo door de vereeniging gehouden afstandsrit- ten zeer groot was, rekent zij ook nu «eer op een groot aantal deelnemers. Do rit zal ongetwijfeld door het pu bliek in de verschillende steden net aandacht worden gevolgd. DE GRAND PRIX DE PARIS. llourlier won, meiII de 'Lel., te Vin- cennes den Grand Pnx de Par is voor profs. de Grand Prix voor amateurs werd gewonnen door den Engelsch- man Bailey tweede was de Fransch- rnan Massin, terwijl onze landgenoot Ulypses derde was Sèrès won de 50 K.M. in 42 min. 52 2/5 sec. 2. Lavalade en 3 Ledoc. <Ellegaard—Moretti wonnen den tan dem wedstrijd 2. Dupró—Martin 3. Hou rl i e rPouchois. ZWEMMEN. DE TRAVERSéE DE PARIS. De Frunschman Billington won den jaarlijkschen handicap zwemwedstrijd door Parijs in 2 uur 15~min. 30 sec. 2, Desseins (Franschman) 3. Es trade. De Italiaan Cattanoo was zevonde. ROEIEN. DE ITENLEY-RACES. Do jaarüjksche Henley-races zijn schitterend geslaagd. De Koning en de Koningin woonden de wedstrijden bij, te midden van tienduizenden toe schouwers. De belangrijkste race, die om den Grand Challenge Cup, werd door do Australiërs gewonnen. En do Parijze- naars behaalden den Thames Chal lenge. Powell (Engeland) won de Dia mand Sculls. Gemengd Nieuws AANVARINGEN. Zondagmorgen heeft bij dichten mist de Amerikaansche pantserboot New Hampshire het stoomschip Com monwealth, van New-York naar Bos ton met 900 passagiers, aan den in gang van Long Island Sound aange varen. De schok was hevig, in nacht gewaad snelden«do passagiers naar t dek. Eer zij het schip verlaten had don waren de kajuiten vol geloopen, maar do Commonwealth kon toch do haven bereiken. De passagiers zijn per trein naar Boston gereisd. Kort daarna, op dezelfde plaats, had er een aanvaring plaats tusschcn de stoennbooten Bunkerhill en Massa chusetts. Hoewel ernstig beschadigd, konden zij naar de haven terugkoeren. Uit de Arbeiderswereld IN TER N ATIONAAL M IJ N WER KERSCONGRES. (Vervolg van het Tweede Blad.) De voorzitter, de heer Smilley, sprak de openingsrede uit. Hij heette de vertegenwoordigers ten congresse welkom; hij herinner de cr aan, dat het congres eigenlijk te Weenen gehouden had moeten wor den, maar door omstandigheden was dit onmogelijk, waarom spr. dank bracht aan de Hollandsche kamera den, die nu het congres te Amster dam gastvrijheid verleonen. Ilot in ternationale comité, voegde spr. hier bij, kent zeer goed de moeilijke, om standigheden waaronder de Holland sche mijnwerkersbewegintr werkt, en zei zeker overwegen, hoe zij geholpen kan worden. Ieder beeft natuurlijk verwacht, zoo vervolgde de voorzifer, dat van den grooten strijd, in net voorjaar in Engeland gevoerd, hier gewag zou worden gemaakt. Dit zal dan ook ge schieden; maar daarbij moet gecon stateerd worden, dat geen jaar voor d.' mijnwerkers over de geheele we reld van zoo groot belang is geweest,1 als 1912. Niet alleen Engeland' had zijn grooten mijnwerkersstrijd. maar ook Duitschland, België, Oostenrijk en Amerika. De Amerikaansche ar- bo'ders noemden hun strijd geen sta king, doch een arbeidsrust waarvan zi| gebruik maakten om een nieuw contract met de werkgevers le slui ten, waardoor de arbeidsvoorwaarden aanmerkelijk verbeterd werden. Spr. ging vervolgens na de geschie denis van den grooten mijnwerkers- strijd in Engeland, die op 1 Maart van dit jaar begonnen is. Vooraf was gegaan een groote ver gadering van de Britsche mijnwer kersfederatie, die met groote meer derheid besloot den strijd aan tc bin den tot het verkrijgen van een per soonlijk minimum-loon. Er werden onderhandelingen met de werkgevers gevoerd, maar deze leidden tot geen resultaat, zoodat de regeering zich gedwongen zag in te grijpen langs wetgevenden weg. Hieruit is de mijnwerkerswet tot stand gekomen. Alles wat de mijnwerkers wensch- ten, heelt de wet niet gebracht; maar, vergeleken bij dc vroegere toestan den, is er veel verbetering gekomen; en liet is een eerste schrede, door de regeering gezet op den weg van hulp aan de arbeiders voor een beter mi nimum-loon. Bewondering hebben wij allen voor de groote loyauteit en de geestdrift, waarmede de Engelsche mijnwerkers gestreden hebben, de groote meerder heid niet voor eigen belangen, maar voor die van hen, die eigenlijk niets te verliezen hadden. Spreker besloot zijn beschouwingen over den iu Engeland gevoerden strijd met den wensch, dat de gun stige gevolgen daarvan zich ook on der de mijnwerkers in de andere landen van Europa mogen doen ge voelen, cn dat daar dezelfde goede resultaten behaald mogen worden. Vervolgens het vraagstuk van den wereldvrede besprekend, zeide hij, dat van Vredesconferenties, gelijk die bier in Nederland gehouden worden, niet veel te wachten is. Niet van het ka pitalisme, maar van de arbeiders zal volgens spreker do vrede uitgaan. Voor de Duitsche delegatie sloot Dr. Sachse zich bij (leze Qponingsrede aan; voor Frankrijk deed dit Lomen- din. Aan de orde kwam thans een reso lutie van Nederland, om ter beveili ging der mijnwerkers door de arbei ders gekozen en door den staat bezol digde inspecteurs aan te stellen. De heer Elfers lichtte dit voorstel toe. In de Nederlandsche staatsmijnen worden elk jaar 6 arbeiders van de 1500 gedood en 431 gewond. Duitschland en Engeland steunden dii voorstel. Nadat ook heden de Fransche, Bel gische en Amerikaansche gedelegeer den het voorstel van Nederland had den ondersteund, werd dit met alge meene stemmen aangenomen. Donderdagmiddag maakt het con gres een uitstapje naar Zandvoort. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet -geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor don inhoud dezer rubriek stelt de Reductio zich niet aansprakelijk. WINKELSLUITING. Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij U opneming van het onderstaande als ingezonden in uw veelgelezen blad. In de vorige week is aan de Haar lemsche winkel- cn magazijn-bedien den een manifest bezorgd waarin hun nader werd uiteengezet liet door de afd. Haarlem van den Algem. Ne der! Bond van Handels- en Kan toorbedienden aan den Raad gezon den adres voor bij verordening te re gelen vervroegde winkelsluiting en waarin aan de winkel- en magazijn bedienden verzocht werd, instemming te betuigen met het door genoemde afdeeling aan den Raad gezonden adres. Deze sympathie-betuigingen zijn gisteren opgehaald. Door enkele oor zaken, als afwezigheid van bedien den in de winkels e. d.. konden niet allen bereikt worden. Mogen wij, mijnheer de redacteur, die bedienden, welke nog niet van hunne sympathie konden doen blij ken, bij dezen opwekken alsnog het verstrekte formulier aan onderstaand adres in te zenden. Met dank voor de plaatsing. Het Bestuur van de afd. Haar lem van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden: M. A. RE1NALDA, Secretaris. Tetterodestraat 35. Hooggeachte Redactiet In het ingezonden stuk van de af deeling Haarlem van den Nederl. Bukkorsgezellenbond, wordt ook ge zegd, dat toen we besloten tot eau ac tie te beginnen, de heer De Rooy der halve was aangewezen, om hierbij het eerst te worden aangevat. Dat is dunkt mij, oen wonderlijke redeneeriug, daar ook de Broodfa briek en enkele andere patroons des Zondags brood bakken. Het komt mij voor, dat men bij deze acli? aan het verkeerde einde begon nen is. De patroons, die des Zondags bak ken, worden daartoe bijna allen ge noodzaakt, doordat in hun nabijheid dépöts der broodfabriek gevestigd zijn. Wanneer het bakken aan die fa briek ophoudt dan zullen zeer zeker de beweegreden, om des Zondags te bakken, ophouden. Lk heb nu twee Zondagen achtereen niet gebakken, maar wensoh wel te kennen te geven;, dut wanneer mon voortgaat te posten, iik ook het Zondags bakken weer zal beginnen. Mijnheer de Redacteur mijn beleef den dank voor do verleende plaats ruimte. Hoogachtend, D. DE ROOY. Rechtszaken De Rechtbank te Alkmaar, heden uitspraak doende in de zaak tegen C. J.-Pak, chauffeur te 's-Gravènhagfe, die den 25en Juni terecht stond wegens liet veroorzaken van dood door schuld en tegen wien liet O. M. 6 maanden hechtenis en gedurende cirie jaar ont zegging van het recht om als chauf feur op to treden eischte, sprak be klaagde vrij. VRIJGESPROKEN. Men seint ons uit Arnhem De Arnliemsche Rechtbank sprak lie den den uitgever G. W. te Oosterbeek vrij. Hem was ten -laste gelegd een smaadschrift in de Nieuwe Ooster- beeksche. Courant, jegens een vroed-' v rouw te Oosterbeek. Lï3ch was f 100 of 14 dagen. DE MOORD TE BEEK. Men seint ons: De behandeling van de zaak tegen Herman Engelbert Bosch is heden voor de Arnhemscbe Rechtbank be gonnen. Er was veel belangstelling. Beklaagde bleef ontkennen het 7- jarige meisje Marie I-Iartjcs vermoord to hebben. Telegrammen UIT DE TURKSCHE KAMER. KONSTANT1NOPEL. 8 Juli. (Reu ter). In de Kamer legde de minister van bxnnenlandsclie zaken een lange verklaring af over de Albanische quaestie. Hij zeide, dat in Noord-Alba- nië de orde en rust hersteld zijn. Naar de districten Vultcherine en Mitro- witza zijn 10.000 man versterking ge zonden. De regeering zal do begonnen her vormingen voortzetten, wegen aan leggen, scholen en kazernes bouwen. Zoo do Albaneesche afgevaardigden die hervormingen onvoldoende ach ten, kunnen zij een wetsontwerp in dienen. De minister poogde de eischen der insurgenten, door do dagbladen medegedeeld, te bestrijden. Hij be schuldigt den chef der opstandelingen onder den invloed te slaan van haat tegen do Jong-Turksche regeering, en ontkent, dat tijdens de verkiezingen misbruik van macht is gemaakt. De minister sprak ook over do be weging in andcro dcelcn van Albanië, die hij onbeteokenend noemde. Hij zweeg over de desertie van de officie ren uit Monastir en zeide slechts, dat de deserties herhaald worden. Verschillende Albaneesche afge vaardigden voeren daarna het woord. Essad-pasja wenschto een geheime zitting te houden, daar hij ernstige verklaringen wenscht af te leggen. Maar de Kamer weigerde. Sureya verwijt den minister dat hij alles in een rooskleurig daglicht stelt, terwijl hij in Albanië een leger van 80.000 man onderhoudt, llij on derwerpt de politiek van de regeering aan een scherpe critick en verklaart, dat het een ernstige fout was om een verbod van do hooge geestelijkheid uit to lokken op het gebruik van Al baneesche lettere in kerkboeken. Er ontstaat een heftig tumult; de hodjas protesteeren met zulk een he vigheid, dat Sureya van het woord af ziet. Ghanine zegt het te betreuren, dat de minister geen tegenspraak heeft doen hooren op do bewering, dat de opstand was aangestookt, door Oos tenrijk en Italië. Hij verzekert dat de Albaneezen trouw zijn aan Turkije en de eersten zullen zijn om naar- de wa penen te grijpen, wanneer de Itali anen in Albanië landen. Chanine zeide nog, dat de macht van de regeering zich beperkt tot de steden, maar niet op het platteland. In zijn kiesdistrict zijn 200 personen in een vendetta gedood, maar geen enkele moordenaar is gearresteerd. De spreker vroeg het uitzenden naar Albanië van ee ncominissic bestaande uit senatoren, afgevaardigden en amb tenaren, belast met het ernstig en loyaal bestudecren van de nooden en behoeften. De minister beantwoordde de ver schillende sprekers. Er zouden 50.000 gendarmes noodig zijn om in Alba nië de veiligheid te handhaven. Het aantal officieren van dc tegenwoordi ge gendarmerie is onvoldoende, maar do opleidingsscholen zullen weldra 200 officieren pgr jaar opleveren. De regeering zal alle Albaneezen ontwa penen. De minister belooft een onder zoek naar de 200 moorden, waarvan Chanine melding maakte, llij is be reid, als men dat wil, een commissie naar Albanië te zonden, maar hij acht het onnoodig. De bespreking werd geëindigd, zon der dat een stemming gehouden, of een motie voorgesteld was. DURAZZO. 9 Juli. (Reuter' De opstandelingen werden verslagen bij Aktchïssar. DE MONARCHISTEN IN PORTUGAL. LISSABON, 9 Juli. (Reuter). De bende samenzweerders, onder bevel van Paiva Couceiro verliet Souteliulio en ging naar Chavez, om zich daar te vereenigen met de bende onder bevel van Gamaclio. De vereen igd© benden voerden oen gevecht tegen de Republikeinsche troeoen. Zii leden ernsti-o. verliezen aan dcoden, gewonnen en gevange nen. De troepen leden eveneens ver liezen. IN MAROKKO. FEZ, 9 Juli. (Reuier). In liet ge vecht met Moulay Louchta verloren dc Frunscheu een doode en 5 gewon den. HET CAMORRA-PROCES. V1TERBO, 8 Juli. (Reuter). Tij. dens het proces tegen de Camorristeu voor liet llof van Assisen bracht een der beschuldigden, de Marinis, zich een ernstige woncle toe aan den hals, met een stuk glas. Hij stak zijn vin gers 111 die wonoe, om haar nog groo- ter te maken, zoodat het bloed er uit stroomde. Zijn toestand is ernstig, maar niet hopeloos. Alfano, Rapi en De Marinis zijn ala uitvoerders van de moorden, evonala Sortino, Cerrate, Merra, Salvi en Dl Gennaro tot 30 jaar opsluiting en 10 jaren politietoezicht veroordeeld; hun medeplichtigen Di Matleo tot 20 jaar, 5 maanden en 25 dagen opsluitingen 10 jaar politietoezicht, Ascriottore en Vitozzi respectievelijk tot 9 cn 6 jaar opsluiting. De overige beschuldigden werden schuldig verklaard aan het deelne men aan een vereeniging met misda dige bedoelingen (Camorra) en ver oordeeld tot 4 en 5 jaar opsluiting. VERVOER VAN GEVAARLIJKE GOEDEREN. BERN, 8 Juli. (Reuter). Hier is bijeengekomen een internationale conferentie belast met het onderzoek van ontwerp-overeenkomst, betreffen de liet spoorwegvervoer van ontplof bare, ontvlambare en vergiftige goe deren. Onder de vertegenwoordigers is er ook een van Nederland. (Ilbld.) MIJNONTPLOFFING. LONDEN, 9 Juli. Hedenmorgen had eon ontploffing plaats in de Cadeby- mijn te Conisborough (Yorkshire) 40 personen werden gedood, een groot aantal gewond. Als een bijzonderneid vermelden wij nog, dat de Koning juist heden in een mijn zou afdalen, op slechts 10 mijlen afslands van do mijn, waar de ontploffing plaats had. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD; 9 Juli: J. F. Hassoldt en .T. Thomas- ze; I. J. Kraal en M. Frnncken. BEVALLEN: 8 Juli: J. de Kievitv. Dokkum d. S A. P. v. HesterenBruin d. 6 W. J, B. KarstensDernison z. 9 M. M. Lijn. zantRoosemalcn d. 7 D. RoestTop z. 6 J. C. SchoutenBrandt z. OVERLEDEN: 8 Juli: M. C., 13 maanden, dochter van J. Broekman, Oranjestr. M. F. Teymets-v. Duivenbode, 39 j.. Oranje- boomstraat; P- Huneker, 71 j., Greb- berstraat: 8 J. Wouters, 5G j., Ilaze paterslaan. Amsterdairsche Benrs. Openingskoersen van 9 Juli 1912. LABOUCHERE OYENS Co'B BANK. STAATSFONDSENMARKT, 21/2 Certific. N. W. S. 67 3/8, 3 pCt N. W. S. 80. TABAKSAANDEELEN. Stil. Bindjey 881/2, Deli Maatschappij 509, Medtui 231, Rotterdam Deli 390. Scnembah 564. RUBBER-AANDEELEN. Amsl. Rubber 219. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 507509, Dordt- scho Olie *162 1/2, Moeara Enim 220, Geconsolideerde 266, Sumatra Palem- bang 184, Orion 117, Intern. Rum. Potr. 162, Perlak 70. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 164, Winst- bevv. 110, Redjang Lebong 325, Great Cobar 77, Ned. Ind. Handelsbank 222, Hide en Leather 245/8. AMERIKAANSCHE MARKT flauw. Atchison 107, Denver 19 1/2, Erie 33 3/4 Kansas 24 7/8, Preferente 59 1/8, Mis souri 27 3/8, Ontario 321/2, Rock Is land 247/8, Southern Rails 29 3/16, Union Pacific 169 1/4, C. Wabash 4 1/2 Wabash Pittsburg 2 1/2, Steel 70, 69 5/8 Carren 56 3/4, C. Marine's 4 1/2, Prefe rente 16 1/2, Amalgamated 79 1/2, C. Cigars 57 1/2, Bonds 65, Comm. Mil ling 29 1/2. Pref. Milling 62 1/4, Can. 33 1/2. FAILLISSEMENTEN. Uitgespfoken Zulphen, 27 Juni. G. J. Abbink, huis schilder, te Groenlo. Rechter-commis saris rnr. A. F. C. Hupkens van der EistCurator mr. Bosch van Rosen thal. Winschoten, 6 Juli. W. A. Feringa, leerhandelaar to Musselkanaal (Onst- wedde). Rechter-commissaris inr. 11. Kuipers Curator mr. R. Ph. Vccnho- \en, te Hoogczaud. Geëindigd K. A. van Doorn, bouwondernemer, te Utrecht. Farkus Bokor, vroeger koopman in mantels le Amsterdam. (Stct.) Stoomvaarfberiditen TRANSATLANTISCHE LI.1 NEN. liet st. Timor, v. Amsterdam en Hamburg via Antwerpen naar Java, passeerde 8 Juli Vlissingen. Het st. Lutzow, v. Rotterdam naar Japan, arriveerde 7 Juli te Aden. Correspondentie Den lieer v. d. W. In dit nummer vindt U over de brievenbussen een uit voeriger bericht. REDACTIE. Marktnieuws Boter mar k t. Op de op 8 Juli te Haarlem gehou den Botermarkt werden aangevoerd en verkocht:

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 2