Hotel „Duin en öael" Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MBT. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Iiildt, 16 Juli 1912. Hoogste barometerstand 771.7 rn.M. te Stornoway laugste 7G0.2 m.M. Ie Clermont. Verwachting tot den avond van 17 Juli e Wind Zwakke winden uit Oostelij-j ke richtingen. Gesteldheid van de luchthelder tct licht bewolktdroog weer. Temperatuur geen verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 7G8 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M. OPGAVE VAN JOH M. SCHMIDT .Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand 16 Juli Hoogste gisteren t. 8ju Laagste ueden nacht. E. 66 Hedenmiddag 12 uur F. 80 HOOG- on LAAGWATERSTANDEN 17 Juli. Hoog water. IJmulden v.tn. 4u.59 iu.;n.m. 5u. 23 m Katwijk v.m. 4u.34ni.;n.m. 4U 68m Pelten v.m. 5u. i9in.; n.in. óu. 43 m Laag water. IJmulden v ui.22u. 69 m.; n.m. 1 u. 23m Katwijk v 111.I2U.89in.;n.m. 1 u. Sm Petten V m. 2u. a9 m., n.m. 2 u. 5jui Hut aansteken der la 11 la re na van rijwielen, autos en "ndere voertui gen, moet te 8 u. 45 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDËELINGEN A 30 Cts. per regeL BLo£Mfc.NDAAL. PAiiTUEN. E. Drijvers, huisvrouw van A. Blok, Genei aal Lronjestraat 68 rood, een portefeuille met Inhoud. T, Hoogeboom, 2de Zuidpolder straat, ecu pet. K. Batliof, A. L. Dysci'inckslraat 75, oen R.-K. kerkboekje. N. Vermeer deponeert oen huis sleutel. C. van de Nes, Bakkerstraat GO, een gummi band. H. C. Scheffer, Rijpstraat 5, een hamer. Jos. Piel age, Coornhèrtstraat 110. 35 een koralen halsketting. Poes als inbreker. Iemand, die op de Leidschevaart woont, deed aangifte, dat ecu ruit 's naciits in 'r huis was gebroken. In- biaak? Een onderzoek werd ingesteld, en uit de aanwezigheid van kattenharen aan de glasscherven bleek, dut,... e$n poes de inbreker moest zijn geweest Hitte. Een koopman uit Utrecht was gis teren alhier ter markt gekomen om zijn koopwaar, miqrainestiften, aan den man te brengen en te trachten een daggeldje te verdienen. Toen hij aan zijn kraampje zijn kotfer wilde uitpakken, bleek alles door do h:Ue te tijn gesmolten. In plaats van een dag geld verdienste, had hij een belang rijke schadepost aan koopwaar, het reisgeld van Utrecht, huur kraampje en inarktgeld. Overleden. Onlangs maakte ons blad melding van een oud vrouwtje, wed. Konings- bruggen. 74 j., wonende in een hofje in de L. Annastraat. die in bewuste- loozen toestand naar het Gasthuis werd gebracht. Thans is zij aldaar overleden. Liquidatie. Do Mn.uk!.ig gohouden vergadering dei Maatschappij Aerdenhout -Bent veld heelt besloten tot liquidatie en benoemde den directeur, den heer Drost, tot liquidatcur. Een brave kostganger was wel de mijnheer, die Zaterdag bij iemand op de lieer en vest introk en heel kort daarna verdwenen bleek te zijn in Kozelschap van oen paar nieuwe schoenen en oen overhemd. J u bJ l-e u m D s. Mulder De receptje, gisternamiddag en -avond gehouden, is druk bezocht ge weest Tal van bloemstukken en doel matige geschenken werden aangebo den. Reserve kader. Aan het wetenschappelijk toola- tings-examen voor Reservekader. dat heden in de iiifanteric-kazcrnc alhier werd afgenomen'door ©ene commis sie, bestaand© uit drie officieren, na men een 10-tai adspiranten deel. DIEFSTAL AAN DE ZWEMSCHOOL. Gistermiddag werd er in de zwem school aan de Houtvanrl v.m Iemand zijn porleinonnaie gestolen en nog andere voorwerpen van waarde. De zwemscnool werd dadelijk gesloten en een onderzoek ingesteld, maar tever geefs. Toch hoopt men de daders te pakken te krijgen, die dan hun straf niet zullen ontgaan. CONCERT IN DEN IIOUT. Hei programma voor Woensdag 17 dezer luidt: 1. Die Lustige Dorfscnrniedo, Marsch, Fucik. 2. Ouverture a. d. Operetie die schö- ne Galathè, Suppé. 3. Enire Maas. Valse, Waldteufel. 4. l'aniaisie sur un Themie de l'o- péra Martha, Kappey. 5. Ouverture Maximiiien Robespièr- re, Litölff. 6. Journalisten Walzer, Strauss. 7. Danza delle ore, Ballet de l'Opé- ra La Gioconda, Ponchielli. 8. Grande fantaisio do l'Opéra I Pagliacci, LeoncavaJJo. G e 111 e e n t e r e i 11 i g i n g. Hedenmorgen werd een aanbeste ding van lompen, enz., vanwege de gemeenteréiniging gehouden. Er wa ren slechts 2 inschrijvers, te weten de firma's E. A. de Raay en Zoon en Gchrs. Jacobson. Morgen komen we nog even op deze aanbesteding terug Uit de Omstreken SCHOTEN. Arm gebroken. Gisterenmiddag omstreeks half vier zou het 16 jarig dochtertje van den heer Bauer, Gen. Croiijéslraat, alhier, zich wat por rijwiel vermaken, toen zij met haar rokjes aan het zadel bleef vastzitten, kwam te vallen en haar arm brak. In het St. Elisabeth's Gasthuis werd de arm gezet, daarna kon zij huiswaarts keeren. BENNEBROEK. Door mevrouw de weduwe J. H. Willink, werd gisteren den leerlingen van de Christelijke School een uit stapje naar Zandvoort aangeboden. Zij werden daar bovenden op allerlei versnaperingen onthaald. Vanmorgen brachten de leerlingen van de O. L. School een bezoek aan het strand. HAARLEMMERMEER. Bijtijds gered. Een vierjarig dochtertje van L. Dee- genaars to Nieuw-Vennep geraakte, toen ze speelde op een stoep, in de Hoofdvaart te water. Gelukkig werd liet ongeval door een voorbijganger, C. D. opgemerkt, die zich onmiddellijk te water begaf en de kleine, die al lied wat water had binnen gekregen cn erg benauwd was, weer op het droge bracht. Geneeskundige hrlp moest worden ingeroepen. Buitenkansje. Dat de Ringvaart r ogal respectabele waterbewoners herbergt, moge hier uit blijken, dat een visscher, wonende aan den Ringdijk bij den Rennebrje- kerweg een karper aan den hoek wist te slaan, die ruim 14 pond woog. Wel een buitenkansje dus en voor een hen gelaar om van te watertanden. Herbenoemd. Tot lid van de Gezondheidscommis sie voor deze gemeente is door den Gomuiissaiis tier Koningin in N.-li. herbenoemd de heer J. H. van Dor sten, arts te Nieuw-Vennep illuminatie. Naar wij vernemen zal op den avond van de Kostelijke opening der spoor lijnen, het gemeentehuis te Hoofddorp door illuminatie schitterend verlicht worden. Dit belooft een aardige attractie te worden. HALFWEG. De zoo gevaarlijke kluft alhier ver oorzaakte Maandagavond weder een ongeval. Een hooi wagen van den vee houder Rutte, van Sloten, kwam daarop rijden, toer een sneldienst van de richting Amsterdam aan den voet den weg zou overgaan. Bestuurder uocii wageuvoerder konden op dat oogenblik een aanrijding voorkomen hij den opgang van de trambrug i.ad zulks dan ook plaats en ofschoon de wagen geheel weid vernield en het paard bloedende wonden bekwam, kreeg de voerman, wonder boven won der, weinig letsel de bruglantaarns, hekwerk enz. werden wel beschadigd. Het tramverkeer van de richting Amsterdam kwam in vertraging, daar de baan erst ontruimd moest worden. Wie hier schuld heeft zal de politie uitzoeken, doch dat de bij dit drukke verkeer zoo gevaarlijke afnl, met een trambaan aan den voet. waarop men van de richting Amsterdam geen uit zicht heeft de hoofdoorzaek is, staat vast. De plannen ter verbetering van dien toestand zijn en... en blijven 1 aar het schijnt in bewerking iViuaudagavoiiu, toen de vrouw var» den landbouwer K. uit den TJuulruk- polder alhier uit de tram slapte, weid zij door èeïi motorrijwiel, dat op liet- zl-lfde oogenblik niet grooter dun de voorgeschieven snelheid passeerde, aangereden en op den grond gewor pen. in een woning binnengebracht, werd zij door den ontboden genees heer onderzocht, behandeld en verbon den en daarna per rijtuig naar haar woning gebracht. De inotoi berijder is hekend en een vorvolging wordt ingesteld. HEEMSTEDE. EEN BELANG RIJ Ko AANHOUDING. Te Heemstede is door den inspec teur van politie aangehouden een ze kere K., assuradeur, die als hoofd agent doorging van een te Bergen (N.-Jl.) gevestigd ziekenfonds „Helpt elkander". De zieke leden van dat fonds wachten echter reeds eenigen tijd tevergeefs op uitkeering van door het fonds aan hen verschuldigde ziek- tegeld. Bij onderzoek te Bergen bleek dan ook, dat aldaar van een dergelijk zie-kenfonds niets bekend was en kwam ten slotte aan het licht, dat de hoofdagent onder valsrhe vlag aller lei circulaires en drukwerken de we- n-ld had ingezonden, zoodat ten slotte (het fonds had agenten in Schoten, Zandvoort en Haarlem) een 200 tal le den daarvan de dupe zijn geworden,1 waarvan reeds verscheidene personen weer waren geroyeeid, maai- die toch trouw uilen eenigen tijd contributie hebben betaald en sommigen nog be taalden. Olsthoon aan sommige leden rok werkelijk ziektegeld is uitbetaald, weegt dit niet op tegen hel groote aan-, tal. dat ..bij den neus" is genomen. De gewezen directeur is overgc- brucht naar Haarlem. Voorzeker is liet bovengenoemde een rodeo te mem voor den eenvoudi ge» werkman, om bij liet sluiten van r/.ukeiingeu vooral op zijn hoede te zijn. Concours Hippique te Hooiddorp lieuuinuoige», ungeveer kwart \ójr tienen nam liet concours hippique te Hooiddorp een aanvang met een rede van den heer W. G. v. d. Wal, voorzit ter der Vei eeniging „Vooruil" ter be vordering van de paardenfokkerij te Haarlemmermeer. Deze rede, uitge sproken 111 de bovenzaal van café- reslaurant Treur, luidde als volgt Mijne Heeren. Nu ik voor de vierde maal U oen welkom mag toeroepen, gaa niuijne godachten terug tot liet eerste jaar, waarin ons concours ge houden werd. J oon was onze vereeni- ging een jong plantje; door uw steun is zij tot een stevige plant geworden. Daarom ontstond bij het bestuur van onze vercenigmg de vraag Zou 't 11U niet «Ie tijd zijn, dat we een eore-voor- zittor benoemden l Tengevolge der goede verstandhouding tusschen Bur gemeester, Wethouders en Rand der Haarlemmermeer en ons bestuur, kwam hij ons T eerst in aanmerking voor eere-voorzitter de Burgemeester der Haarlemmermeer. Zeer verrast en verheugd waren we, toen zijn Edelge- sticnge zich die functie liet welgeval len. I erevoorzitter, ik hoop, dat U nog Ipng geinige van onzen bloei zult zijn. U, 'geachte Wethoudei-3, brengen we dank voor den grooten steun, 0113 ver leend dit jaar toch ontvingen we voor 't eerst een subsidie voor de on kosten. 11a de schade, die we door den storm geleden bobben. Ook 't bestuur der Holla ndsofce Maatschappij van Landbouw en van de nBoerenbond worden bedankt voor hun steun. Als ik hond. dan meen ik, dat we al len een bond vormen tot vooruitgang 011 bloei der paardenfokkerij in den Haarlemmermeer. U. geachte keur meesters (onder wie ik twee oud-leer lingen van mij zie), U wacht een moeilijke taak vandaag, 't Is niet mo ve lijk T iedereen naar den zin te ma ken, maar '1 is nu reeds de vierde keer, dat ons concours gehouden wordt, en bij vergelijking met. andere concoursen, heb ik hier altijd zeer weinig klachten gehoord. Moge net dit jaar weer zoo zijn! Ook U, heeren van de Pers. roep ik oen welkom toe. Ge 1 ebt ons steeds goed behandeld in Uwe verslagen, en ik vertrouw, dat 't ook nu zoo zal zijn. 'k Hoop, dat ge een diuine punt aan uw potlood inoogt hebben, zoodat ge makkelijk zult kunnen schrijven. En nu wil ik onzen hooggeachten Ecrc-voorzitter, den Burgemeester, toedrinken. Daarna werd de champagne rondge diend. Mr. Slob, de burgemeester, ant woordde en zeide o.a.: Het gaat ook bij 11: per aspera ad astra. Ook deze zonnige dag zal van uw lichaam en geest veel vergen. Maar wij hebben goede verwachting in liet welslagen van uw feest. Want do storm heeft niet alleen een vernielende macht, ook een sterkende invloed gaat van hem uit. Men vertelt wel eens, dat door het zwiepen der takken door wilde windvlagen, de wortels der hoornen zich vaster klem men in den grond. Zoo zij het ook bij u.- Uwe vcreeniging blijve sterk in haar zelve door onderlinge eendracht en hartelijke samenwerking. En de sympathie van onze Meer- bewoners voor uw voortreffelijk stre ven zal er door worden bevestigd en vergroot. Hierop stelde Mr. Slob een dronk in op den krachtigen voorzitter van „Vooruit", den heer v. d. Wal, waar na men zich op weg begaf naar het feestterein, begeleid door.de vrooliike muziek der kapel van het le regiment huzaren te Amersfoort. Het feestterrein bood een gezclligen aanblik. Heerlijk zomerweer, dat ver der op den dag warm beloofde te wor den. Reeds vrij wat bezoekers waren b:ï don aanvang op de tribune aanwe zig en voortdurend nam hun aantal lue. I.Het c-bgab ahgkkkaww yaw yimm I. Het eerste nummer: Concours van ingespannen dekhengsten, goed gekeurd, niet aan cornage lijdende, telde 5 deelnemers. le prijs: Mannel. eig. A. Colijn, N.- Amst-el. gouden meda.lle Boerenbond pi. f 40. 2e. prijs: Concurrent," eig. A. Roo- denburg, Haarlemmermeer, f 30. 3e prijs: Kolonel, eig. T. Hanedoe», Haarlemmermeer, f 10. Eervolle vermelding Wilhelm V, ei genares I-Iengstenvereen. Sloterweg, Ilnarl emmermeer. Eervolle vermelding Simrok IV, eig. A. v. Wieringen, Haarlemmermeer. Hierna kwam het nummer: Con cours éénspan handelspaarden, toe- beboerende aan en gereden door landbouwers. Aantal declneme.rs 20. Eerste prijs: Mignon, efg. T. liane- does, Haarlemmermeer, groote zilv. medaille en (30; Tweede prijs: Bles; eig. J. J. Stroo- mer, Oterleek, f20; Derde prijs: Grada; eig. Wed. O. Schaap. Velsen; 10; Vierde prijs: Sylvia; eig. H. F. Bult man. Haarlemmermeer, 5. Vijfde prijs: Marie, eig. C. Kempe naar, Haarlemmermeer, f5. Zesde prijs: Vos, eig. H. van Dor sten, Haarlemmermeer, f5. Hel derde nummer: Concours een spannen, Handelspaarden, toebehoo- rgnde aan en gereden door landbou wers; maximumhoogte 1.60 M.. 17 deelnemers. Eerste prijs: Corrie, eig. N. Zijde- laan, Stolwijk, groote zilv. medaille en f30. Tweede prijs: Irma, eig. John. Bulk, Haarlemmermeer, ƒ20. Derde prijs: Flutonia, eig. T. Ilane- does, Haarlemmermeer, f 10. Vierde prijs: Emma, eig. C. Kem penaar, Haailuinmermeer, 5. Vijfde prijs: Dodina, eig. W. Nieuw koop, N.-Amstel, f5. Zesde prijs; Emma, eig. Joh. Ver- kuj 1, Haarlemmermeer, 5. ZANDVOORT. Woest rijden. Door woest rijden en niet bellen reed zekere VV., alhier, hel dochtertje van den metselaar K. niet zijn rijwiel zoodanig aan, dat het kind kwam te vallen en een bloedende verwonding aau den arm bekwam. De waterleiding. Do werkzaamheden voor de water leiding zijn zoover gevorderd, dat over een week water zal kunnen wor den geleverd. Men is bezig de buizen door te spoelen. Binnenland H M. DE KONINGIN-MOEDER. Bij het bestuur van den Bond van Christelijke Zaugvereenigingen in Ne derland (voorzitter mr. H. graaf van Iiogendorp, secietaris ds. J. M. Ja- link) is bericht ontvangen, dat H. M. de Koningin-Moeder het zangersfeest te Soestdijk op 24 Juli e.k. met oen bezoek zal vereeren. PRINS HENDRIK is voornemens den eersten dag het politehonden-concours bij te wonen, dat van 23» tot 25 Aug. vanwege de Kon. Ned. Pohtiebond-vereeniging te Nijmegen wordt gehouden. DE KUSTVERDEDIGING. De „Figaro" publiceert een groot aitikel van zijn Haagsclien medewer ker over ouzo kustverdediging. „De tegenwoordige houding van het gouvernement zoo leest men moest ons te denken geven. Laten wij er niet al te gauw een overwinning in zien van het pangemianisme. La ten wij onze meening opschorten en vooral niet vervallen in een negatieve actie. Laten wij Holland het recht niet ontzeggen, verdedigingswerken te houwen aan den mond van de Schelde". En verder „Het is voor niemand meer een ge heim. dat de Duitschers Nederland kunnen binnentreden „als in een molen", wanneer zij de lust daartoe in zich voelden opkomen. Zouden er ■van dien kant niet eenige maatrege len te nemen zijn? Langzamerhand worden de oogen geopend en hoewel de publieke opinie hier dikwijls zeer long waoht, alvorens zich te uiten, zullen wij toch wellicht een belang wekkende discussie kunnen bijwonen, wanneer het ontwerp aan het oordeel van liet parlement wordt onderwor pen." I11 liet slot van bot artikel bepleit de schrijver, clat Nederland zoowel voor overweldigers die over zee, als die over land komen, den weg moet versperren. In dit geval is het natio nale Neder!andsche belang nauw verbonden niet dat van Europa. OVERREDEN. Gist erenmiddag werd in de Kal ver straat bij de Munt te Amsterdam, een man, die liep om te kijken, door een vracht-auto gegrepen en mét den schedel op het asfalt geworpen, zoo dat hij bewusteloos bleef liggen. In de apotheek van den lieer Muller in de Kalverstraat word hem de eerste hulp verleend. De man bleek een ernstige hoofdwonde en kneuzingen aan de teei.en te hebben bekomen en ver keerde voortdurend in bewusteloozen toestand. Hij is ter verdere verpleging naar het Binnengasthuis vervoerd. VECHTPARTIJ. Bij een vechtpartij Zondagnacht te Zevenbergen heeft zekere S. den ar beider v. d. N. zoodanig met een mes in den rug gestoken, dat voor zijn leven gevreesd wordt. J. M. VAN BOSSE. Te Hilversum is in den ouderdom van 70 jaar overleden de heer J. M. van Bosse, oud-directeur van de Ne- derlandsche Bank. VERDRONKEN. Te Zoetermeer is de vrachtrijder J. Oudshoorn, Zondagmiddag hij het zwemmen in de Groote Drobbe, ver dronken. Te Scbildwolde is de 23-jarige ge huwde arbeider W. v. d. D. bij het ba den verdronken Te Poortugaal is Zaterdagavond 'n verpleger van het krankzinnigenge sticht Maasoord bij het baden in de Oude-Maas verdronken. Door het uitschieten van een vaar boom is gisterennamiddag in de Rot te le Rotterdam van een met groen ten beladen vaartuig de schippers knecht G. van M. uit de Wolstraat al daar, te water geraakt en verdronken. Zijn lijk werd kort daarna opge haald. OVERREDEN. Te Oud-Vroonhoeve is een vijfjarig meisje der echtelieden Beurls, dat voor hare moeder een boodschap ging doen, door de stoomtram gegrepen en gedood. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit: is, met ingang van 1 September 1912, opnieuw benoemd tol schoolop ziener in liet aron'dissement Deventer, dr. A. J. Kronenberg, to Devon ter. zijn de navolgende pensioenen ver leend, als aan: C. A. J. Meewis of Meeuwis, onder' wijzer aan een openbare lag. school, f 512; M. Hogerland, onderwijzeres aan een openb. lagere school, 420; J. A. B. van Vessem, onderwijzeres aan een bijzondere lagere school, f 550: D. Hage, hoofd eener openb. lagere school, f 1117; M. D. Kar sten, hoofd eener openb. lagere school, f934; D. Hage, onderwijzer bij de Rijks normaallessen. 1263: D. Hage, onderwijzer bij «n voor bereidende klasse verbonden aan de Rijksnormaallessen, f2; A. Tomassen of Thomassen, assis tent der posterijen, f760; D. J. Braakenburg, hoofdcommies der posterijen,f 1199; F. W. Bruins, brieven- en telegran> besteller, f318. Gemengd Nieuws BOSCHBRANDEN. Uit Brussel wordt gemeld Aan do Belgische grens zijn hevige boschbranden uitgebroken; ©en groot gedeelte van Hertogenwala staat in brand. De droogte begint algemeen© ongerustheid te verwekken. De watertoevoer wordt beperkt. Uit verschillende deelen des lands worden gevallen van zonnesteek ge meld EEN VERMETELE DIEF kwam Zondagavond het kantoor van het Casino te Enghien (bij Parijs) binnongeloopen, greep een handvol goudstukken en banknoten en ging er mee van door. Een hoop menschen hem achterna. Men schoot met revolvers. Op den hoek van een straat struikelde de dief en men kreeg hem te pakken. De man was in maag en dij gewond. Honderd vijftig francs vond men nog bij hem, honderdvijftig andero had bij onder zijn vlucht weggegooid. Kerk en School GEREFORMEERDE KERKEN. Bedankt voor het beroep te Wirdum ds. H. Hangelbroek te Borger. Sport en Wedstrijden OM DEN GORDON BENNETT- BEKER. Reeds is bericht, dat Védrines Zon dag zich als eerste klasseerde in de Fransche voorwedstrijden voor den Gordon Bennett Bekerwedstrijd. De volledige uitslag van den eersten wedstrijd luidt 1 Védrines. met De- perdussin ééndekker, 200 K.M. in 1 uur 10 min. 1 Osec., gemiddelde 1G9 K.M. 900 2 Prevost, met Deperdus- sin ééndekker, 200 K.M. in 1 uur 13 min., 1/5 sec., gemiddelde 164 K.M. 3 Frey, niet Hanriot ééndekker, niet een gemiddelde snelheid van 145 K.M. Er worden nog meer vooi wedstrij den gehouden. („Tel."). NOORIMIOLLANDSCIIE SCHIETBOND. Do jaarlijksche schietwedstrijd van den Noovd-Holl. Schietbond zal ge houden worden op Zondag 28 Juli, van <ies morgens 9 tot lialf één en van ihalf twee tot 5 uur op de Rijksschict- ibanen aan den Zeeburgerdijk te Am sterdam. Er zal geschoten worden met geweer model '95 op schijf „Loos duinen" en .niet flobertbuks of cylin- dergeweer op de z.g. stoofschijf. Beide wedstrijden zijn verdeeld in korps-, personeele- en vrije-baan-wed- strijden. Aan den wedstrijd groot- geweer is ook een geluksbaan toege voegd. Als prijzen worden uitgeloofd voor korps unedailles, voor personeele baan kunstvoorwerpen en voor vrije baan geldprijzen. Des avonds te 6 uur zal de gebrui kelijke gemeenschappelijke maaltijd plaats hebben en de prijsuitreiking van korps- en personeele prijzen. Gok de jaarlijksche algemeene ver gadering zal liier gehouden worden oip den Zaterdag hieraan voorafgaan de: des avonds te half negen. Schieten. De schietvereeniging „Generaal van Merlen" schoot voor haar 3de ronde in den zomer-kampioemvedstrijd geen 199, maar 194 punten. ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST DER HAAR- LEMSCHE ONDERWIJZEBS-ZWEM- CLUB. A.s. Zondag houdt de Haarlemsche Onderwijzers Zweinclub haar derde zwemfeest in de abonnemenls-zwem- inrichting des heeren Sprenger aan de Houtvaart. In 't ons toegezonden programma zien we dat er flink wat deelnemers «ijn. Hét omvat de nummers: 1. Snol- zwemmen 25 M., voor meisjes; 2. Schoonzwemmen voor meisjes; 3. Wa- terpolowedstrijd, georganiseerd door de H. V. G. B4. Snelzwemmen voor jongens over 25 M en 50 M 5. Schoon springen door eenige heeren bezoe kers der inrichting; G. Gekleed zwem men; 7. Snelzwemmen door school- plocgen (waaraan ploegen van vijf scholen meedingen); 8. Hindernis- zwemmen. Na afloop heeft dadelijk de prijsuit- deelirig plaats. Zooals mén uit liet programma ziet, verleenen de Haar lemsche Waterpoloclub H. V. G. B. en eenige heeren zwemmers welwillen de medewerking. Telegrammen AVJATEUR LANDIIAM OVERLEDEN. BERLIJN, 1G Juli. Een nieuw in gekomen telegram uit Brazzaville meldt den dood van den a vi at em- La nd ham tijdens een buffeljacht kwam hij in equatoriaal Afrika om het leven. DE MUITERIJ IN ALBANIË. KONSTANTINOPEL, 15 .Juli. (Reu ter). De berichten .uit Albanië zijn zeer ernstig. Een hevig gevecht had plaats bij Prisc'htina. Tiet gerucht loopt, dat Alba.neesche opstandelingen oen belangrijk strate gisch défilé hebben bezet bij Katcliu- nik. GESTRAFTE MUITERS. SERASTOPOL, 15 Juli. (Reuter). De marinekrijgsraad wees heden von nis in zake liet opruien van de beman ning van den pantserkruiser Iwan Siatourt, om zich van dezen bodem meester te maken. Tien matrozen werden veroordeeld tot de doodstraf, viif tot G-iariaen dwuiuzarbelü. n DE MONARCHISTEN IN PORTUGAL. LISSABON, 16 Juli. (Reuter). Een officicelc nota zegt, dat in geheel Portugal de meest volmaakte rust heerscht. („Hbld."). HET TURKSCHE KABINET. KONSTANTINOFEL, 15 Juli. (Reu, ter.) Said Pasja verklaarde in de Ke nier, dat de regeering van den Sultan en de Kamer het eens zijn over d« voortzetting van den oorlog, om cle souvcreinileit over Tripolitanië te be houden. „Wij zullen alleen eervolle voorwaarden aanvaarden, die onze rechten in hun geheel waarborgen. „Wij zullen de Dardaaellen weer sluiten, als de Italianen Smyrna aan vallen." De De Kamer nam ecu motie van vertrouwen aan, waarin gezegd wordt: De verklaringen der regeering toonen, dat de vaste staatkunde door hot kabinet gevolgd in overeenstem ming is met do uitingen der openbare meening. Do minister van buitenlandsche za ken zeide: Zoo wij den oorlog niet meer kunnen voortzetten, zouden -wij in een slechten toestand zijn; wij zou den dan do geheels wereld als vijand tegenover ons hebben. imsteriianische Beurs. Openingskoersen van 16 Juli 1912. LABOUCHERE OYEN" ?b Co's BANK, TABAKSAANDEELEN. Vast. Bindjey 941/2, Deli Maatschappij 594—5, Medun 249, Rotterdam Deli 410, Senembah 580. PE TROLEUM-AANDEELEN. Onvoranderd. Koninklijke Petr. 5001 1/2, Dordt- sche Olio 165 3/4—G 1/8, Geconsolideer de 264 3/4651/4, Sumatra Palem- bang 18-4, Orion 116. Intern. Rum. Petr. 1G0 1/2. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 1641/2—5, Wïnsthew. 1401/2, Great Cobar 821/2, Hide en Leather 24 1/2. AMERTKAANSCHE MARKT prijs- houdend. Atchison Topeka 106 ï/2. Denver 191/8. Frio 33 7'S, Kansas 25, Preferente 581/2, Missouri 27. Ontario 32 3/4, Rook Island 24 9/16, Southern Rails 28 7/8, Union Pacific 165, C. Wa bash 4 7'8. Wabash Pittsburg 21/4, Steel 68 7/8. 15/16, Carren 56 3/8. C. Marine's 4 9/16, Preferente 16 3/4, Amalgamated 81 1.10, C. Cicars 56, Bonds 64 3/4. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: 16 Juli: G. M. do Jong—Stokman d. 13 E. Post—v. Vugt d. 14 C. M. Brand- Heijnis d. OVERLEDEN: 15 Juli: N. Blei—Prins, 61 j., Ursula- straat; 14 J. A. UsebrandWissel G3 j., Sehotersingel; K. H. J., 3 m. zoon van J. Driesveld, Ravelingsteog. 15. F. M.6 jaar, zoon van II. J. Ba- rendsen, Kamperlaan; S. Riepma, 35 j., Parklaan; T. v. Koningsbruggev. Heusden, 73 j., L. Annastr. Marktnieuws BEVERWIJK. Groentenmarkt van 15 Juli 1912. Spinazie per mand 50 ct. Postelein per mand 60 ct. Zuring, per Heet. f 5. Wortelen, 100 bos f 3. Komkommers per 100 f 3. Schorseneeren per bos 5 ct. Aardap. klei, per Heet. f 4. Peulen, per kilo 8 ct. Doppers per Kilo 10 ct Capucijners per kilo 8 ct. Tuinboonen per 1000 60 ct. Snijboonen per 1000 f 1.50. Heererrboonen per 1000 50 ct. Sla, per 100 krop 80 ct. Rabarber per 100 bos f 5. Pieterselie per bos 5 ct. Selderie per bos 5 ct. Morellen, per Kilo f 1. Aardbeien per mandje 6 ct. Frambozen per macdje 15 et. Bessen per kilo 16 ct. PURMEREND, 16 Juli 1912. Kans. Aanvoer 178 stapels kaas, 29.50 n f 32 per 50 kg. Boter. Aanvoer 804 leg., f 1.50 a 1.60 gemiddeld f 1.55 per kg. Vee. 741 runderen, waaronder 3-41 vette, 47 stieren. Vette koeien prijshoudend, handel stug,./ 0.74 a f 0.88 per kg. Gelden koeien prijshoudend, handel sing, f 150 a f 230 per st. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, f 190 a f 320 per st. 43 paarden, f 80 a 300 per st. 233 vette kalveren, f 0.70 a f 0.90 per kilogr. 403 nuchtere kalveren, f 13 n f 26 per stuk. 308 vette varkens, f 0.56 a f 0.60 p. kg. 26 magere varkens, 18 n ƒ25 p. st. 227 biggen, f 8 a f 13. 1667 schapen en lammeren. Eieren. Kip- f 4 a f 4.50 per 100 st. Eendeneieren, f 4 per 100 st. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel stug. Vette va 1 kens prijshoudend, handel matig. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel stug. Overhouders prijshoudend, handel stng. f25 n f32. Lammeren prijshoudend, handel stug, f 12 n f 15 per st. ADVERTENYiEN Ondertrouwd: J. C. WIEK ART en W. J. J. CHRISPIJN. Doesburg, 16 Juli 1912. Ooypoort

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 2