NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang. No. 8922 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSCAG 23 JULI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E RT E N Tl ÊN: PBR DRIE maanden: V Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1^0 Haarlem van 1—5 regels ƒ1—elke regel meer /O^l Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente) 130 JJ&gfê!JSegiflTVv AdvcrlentiCn van Vraa^ en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 tg" 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Afzonderlijke nummers0.02H v n a ij t s. a Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H tvVtf Redactie en Administratie: Groote Hontstraat 53. p de omstreken en franco per post 0.45 IatercGsnrannaaITelefoonnammerderRedactie600enderAdministratie724 Uitgave der Vennootschap Lonrens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. g^ï> Drukkerij: Zuider Baitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA WOENSDAG 24 JULL Muziek in den Hout. Stadsnieuws Om Ons Heen. In bet Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Amenkaunsche Verkiezingen", in de rubriek Om Ons Heen. FEEST IN DE BRON. De afd. Haarlem van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, en de vereenïging van actief dienende on- dcr-ofticiercn „Mars", gaven in com binatie aan hunne leden en dona teurs, Zaterdagavond een turnfeest in het Brongebouw. Voor dezen avond was do medewerking ingeroepen van het muziekkorps van het 10e Reg. Inf. en hot gèm. dubba kwartet „Sempre Crescendo". Nadat te S uur de waar nemend garnizoensoverste P. Giel, vergezeld van den kapitein-adjudant A. S. de Jong, door den voorzitter van „Mars", den adj.-onderofficier J. A. J. Dauve, waren binnengeleid, werd met de afwerking van het pro gramma een aanvang gemaakt. Het orkest, onder leiding van den heer Rap, kweet zich als altijd op zeer ver dienstelijke wijze van zijn taak, ook bet dubbel kwartet, dat zich onder de veranda had opgesteld, genoot de onverdeelde belangstelling. Alleen kwam het ons voor, dat de nummers voor dezen avoud, nu juist niet bij zonder gelukkig waren gekozen. Een paai vaderlandsche liederen of iets van dien aard, zouden wellicht nog meer hebben ingeslagen. Om half elf was het concert afge- loopen, en werd het feest met een bal in dc zaal verder voortgezet. Ook hier ontbrak het niet aan feestelijke stemming. De vele uniformen tus- schcu de keurige dames-toiletjes en burgerkleeding leverden een aardigen aanblik op. Een woord van hulde past hier kor aan de heeren Vink en De Gt die zoo uitstekend zorgden voor regeling van dezen goed geslaagden avond. Dat „Mars" én de Bond hel niet bij deze eeno avond zullen laten, is ze ker do wcnsch van alle tot deze bei de vercenigingen behoorenden. HINDERWET. Op 6 Augustus kunnen bij B. en W. bezwaren ingebracht worden tegen 't verlêenen der volgende vergunnin gen: Aan J. Wragge, vergunning tot op richting van eene kalkblusscherij, in het perceel aau de Lange Annas'.raat DO. 17. Aan Gonnerman Co., vergunning lol uitbreiding van hunne fabriek in do perceelcn aan de Frieschc Varken markt nos. 2, -I, 6, 8 en 10, door het verbouwen en het vergrooten van de werkplaats get. 4, 6, 8 tot smedeiij ten dienste van het in bedrijf nemen van apparaten voor het lasschen van alu minium, en door het verheelen met de fabriek. 25-jarigjubileum. A.s. Zaterdag viert de koopman in sigaren, Jacques Asser, wonende Kromboouisioot 45, to Amsterdam, feest. Het is op dien dag 25 jaren ge leden dat hij des Zaterdagsavonds voor bet eerst standplaats innam op de Botermarkt alhier. Wie kent hem niet den dikken koopman, met z'n fris- sche, bollo en gezonde aangezicht, kleino oogjes, die het publick tot zich weet te trekken en zijne sigaren aan te prijzen door zijne koddige en leu ke vertellingen. A.s. Zaterdag hoopt hij weder present te zijn, om zijne be gunstigers ceno verrassing te berei den. Wij twijfelen niet dat vele markt bezoekers hemmen zullen komen ge- lukwenschen met dit feest en daardoor blijk zullen geven, dat zij Asser zoo wel om zijn persoon als om zijne si garen gaarne willen begunstigen. ORGELBESPELING Gp Donderdag 25 Juli 1912, des nam. van 23 uur, in de Groote- of Sint- Bavokerk alhier, door den lieer Louis Robert. 1. Praeludium e Fuga, C kl. t, J. S. Bach. 2. Andante con moto, A. P. F. Boëly (17851S58). 3. Des Schafers Klage, W. Richter. 4. Toccata, Tb. Dubois. 5. Rapsodie Pastorale, Th. Salomé. 0. Mnrche Héroïquo, E. Bossi, MUZIEK IN DEN HOUT. Voor Woensdag 24 dezer 1. Amerikaansche Marseh, Carl. 2. Ouverture Lulège, Wesly. 3. Ballet de l'opéra ,,Lc Cid", Mas senet. a. Entr'acte. b. Andalouse. c. Arragonaise. d. Aubade. e. Madrilène. f. Finale 4. Fantaisie Un jour 'd'Ete en Nor- vège, Willmers. 5. Ouverture „La Muette de Portici", Auber. 6. Cujus Animam, aria uit Stabat Mater, RossuiL 7. Acclamations, Waldteufel. Walzer. 8. Die Rose von Schiras, Ballet Sui te, Eilenberg. Rosen Walzer Polka Buds Zephyr Gavotte Centefoli Ma zurka. DE NIEUWE BURGEMEESTER. Uit betrouwbare bron verneemt 't N. v. 't N., dat de meest serieuse can- didaat voor het burgemeesterschap van Haarlem is mr. II. C .J. van Tie nen oud-burgemeester van Zaandam en oud-gedeputeerde van Noord-Hol land. GEVOLGEN VAN 'T ONWEER. Zonder gevolgen is 't noodweer van Maandagmiddag niet gebleven. En terwijl op verschillende plaatsen het regenwater dat in zoo overdadige hoe veelheid neerkwam, schade aanricht te, sloeg de bliksem ook op enkele plaatsen in. Er werd zelfs, om twee uur o.nge- veer, brand door veroorzaakt op den tweeden zolder van de smederij des heeren J. C. Meijerink, waar deze i aan dc Zuider Schoolsteeg greust. Vermoedelijk is de bliksem ingesla gen langs den metalen schoorsteen. Vlak daarbij stond op zolder «en houten kistje met blankgeschuurde kachelgereedschappen, terwijl daar nevens een paar planken lagen. Het kistje verbrandde en de gereedschao- pen werden gloeiend, smolten zelfs gedeeltelijk. Ook de planken ver brandden voor een deel. De bewo ners bluschten zeis intijds het vuur (met een paar emmers water) zoodat verdere gevolgen uitbleven. Gisterenmiddag tijdens het hevige onweder werd een boom voor het Dia- conessenbuis aan de Ha.zepaterslaan door den bliksem getroffen, en tak afgescheurd. Uit Schoten schrijft men ons Terwijl bet in Haarlem gistermiddag ongeveer 1 1/2 uur gestortregend heeft zoodat vele huizen onderliepen, is er in Schoten geen druppeltje gevallen. Aan de Dr. Leydsstraat kon men de „regen-grens" waarnemen. Uit Haarlemmermeer Boven het midden van onzen polder, in de omgeving van Nieuw-Vennep ontlastte zich gisterenmiddag een zwaar onweder. Tijdens de bui had een hevige hagelslag plaats, vooral m het gedeelte tusscben IJweg en Ring dijk. Er vielen hagolsteenen als groote knikkers. Dat de gewassen hierdoor veel geleden hebben, laat zich begrij pen. Het loof der bicten hing aan flarden neer het graan lag tegen den grond geslagen ;spinaziezaad ver toonde tal van naakte stengels, die het zaad verloren hadden van een bloei end papaverveld was alle bloesem nield, enz. Do aangerichte directe schade is niet gering, terwijl de be schadigde bieten danig in den groei belemmerd worden. Bij den landbouwer P. van Elderen aan den i*.weg is gisterenmiddag een paard in de weide door den bliksem getrotfen en gedood. Eenig ander vee in de onmiddellijke nabijheid bleef on gedeerd. Pandhuis wot. B. en W. van Haarlem brengen overeenkomstig art. 14 sub 3o. der Pandhuiswet 1910 ter kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van R. B. van 't Hof en M. 11. van f Hof, ge boren Hückela, om toelating van hun ne in het perceel aan do Jansstraat no. 63 te houden particuliere Bank van Leening. Bezwaren tegen bedoelde toelating kunnen bij hun College worden inge diend binnen 14 dagen na dagteeke- ning der kennisgeving. THE INTERNATIONAL VISITS ASSOCIATION. De leden van het Engelsche gezel schap, dat, zooals we in verschillen de berichten meldden, een vrij lang durig bezoek aan onze stad zal bren gen, zijn Maandagavond laat ten ge tale van dertig ongeveer gearriveerd e i ingekwartierd in verschillende ho tels. Vanmorgen gingen sommige Evgel- scho bezoekers al eens oen wandeling in de stad maken, maar voor vanmid dag staat een gemeenschappelijk be zoek aan do Haurlemsche hofjes op het programma. Dnl, programma is eenigszins gewijzigd. Want tweo oorspronkelijk vastgestelde lezingen, die vanmiddag om 4 uur en Zater dag a.s. om tien uur zouden plaats hebben, gaan niet door. De eersie spreekbeurt vervalt en in de tweede komt nu de Rev. Irwin Brown, pre dikant te Rotterdam. Voor Woensdag en volgende dagen luidt bet programma: Woensdag. 10 uur: Lezing van mej. A. M. Knot tenbelt, over: „Dutch Homes and Housewifery". Donderdag. 8 uur n.m.: Lezing van Rev. Irwin Brown, over: „Some things worth ro- ticing in Holland". Vrijdag. Excursie naar Rotterdam en Dord recht. Zaterdag. 10 uur: Lezing Rev. Irwin Brown. Maandag. Lezing van den heer C. Bonthuis, uit Den Haag, over tuinbouwkunde. Dinsdag. 8 uur: Lezing van den heer John F- Hulk, conservator van Teyler's Mu seum, over: „Dutch manners and cus toms as portrayed in Dutch art.1 Woensdag. 8 uur: Lezing van den heer R. A. Verwey, civiel-ingcnicur uit Den Ilaag, over: „Canals and canal life". Donderdag. 3 uur: Lezing van den heer Henri Polak (voorzitter van de diamantbe- werkersbond) over „the labour move- ment in Holland", in de hal van de diamantbewerkers-verecniging, Fran- sche laan 9, te Arasterdam. Het bezoek der Engelscben eindigt op 2 Augustus. De lezingen worden bijna alle geboudeu in het Bronge bouw. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. Uijlenbrook, Kamperstraat 25 zwart, een handboor. A. Brakol, Annastraat 4, een hoe- denspeld. G .B. Crommelin, Staten Bolwerk 5, een reticulo waarin belastingbil jet. Mevr. van Rhoon, van Edenstraat 3, een zilveren armband. A. van Woerkom, Westergracht 41, een gulden. J, van Slooten, Rolsteeg 14, een zilveren horloge. J. Daauis, Vooruitgangstraat 49, een koper gewicht. E. Erkens, Glasblazersstraat 18, een witte kinderzak met inhoud. G. de BraaJ, Baerten van Heems kerkstraat 17, ee nblauw koralen hals ketting. J. AL ter Voort, Groot Heiligland 44a, een gouden damesringotje. C. J. Larnboo, Leidschestraat 127, een witte vrouwenzak inet inhoud. A. Ari, Nassaustraat 25 rood, een nikkel busje, waarin een sponsje. H. Groeuendaal, Gasthuisstraat 24 B. een ijzeren 1/2 Litermaat. C. Damiaans, Vooruitgangstraat 103 rood, een pakje met dienstboden mutsen. Bureau van Politie, een jonge bruinharige hond. C. Biesheuvel, Schotersingel 67B, een portemonnaie met inhoud. J. J. Philips, Oraujeboomstraet 75, een dasspeld. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Door de bijen verjaagd. Bij een der bewoners aan de Hoofd vaart bij den Bcmebroekerweg zette zich een zwerm bijen op een mum- der woning neer. Door een gaatje of kier wisten de vreemde bezoeksters zich toegang in de huiskamer te verschaf fen .waardoor de bewoners deze moes ten verlaten. Gelukkig riep eenigen tijd later de bijenkoningin haar ge I trouwen weer op en vertrok de bijen familie zooals ze gekomen was. SLOTEN. De heer D. Kramer is geslaagd voor 't examen teekenen acte Mf. BEVERWIJK. De aardbeiencampagne in 't district Naar aanleiding daarvan schrijft de „Luchtvaart" van 20 Juli; Of het Departement, van Oorlog al dan niet de totstandkoming der Luchtvaartwet afwacht, alvorens maatregelen te nomen tegon het trek ken van builenlandsche luchtschepen enz., over onze verdedigingswegen, doet eveneens niets ter zake. Ouk nu was het den Duitsclion luchtvaart- ondernerners bekend, dat zij deze vaart zoo zonder meer niet mochten doen en zij hebben zich daaraan niet gestoord. Al is er een Luchtvaartwet, dan zal bij vaarten als deze toch ook langs diplomatieken weg moeten wor den opgetreden. Luten wij toch vooral niet trachten ons eene beleed: ging, die ons als natie is toegevoegd, te Beverwijk is geëindigd. In T totaal i vergoelijken met de bewering, dat de zijn 70(1 waggons verladen. Hoewelvoorwaarden, die gesteld moeten dit aautal nog nimmer is bereikt, is deworden, o zoo lastig zijn. Die vocr- oogst toch niet zoo groot uitgevallen als oorspronkelijk verwacht, Dc prij zen zijn tot het einde hoog gebleven. ZANDVOORT. Maandag was de temperatuur van het water 67 gr. F. Afwijzend beschikt. Op een verzoek van den heer S. Fonteijn om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, ande ren dan sterken drank, in zijn per ceel Kerkstraat no. 5, is door B. en W. afwijzend beschikt, aangezien do lo- waarden zijn niet gesteld, omdat er militaire hulp wordt gevraagd, of om iemand onnoodig overlast te bezor gen, maar omdat wij dc inrichting orvzer defensiewerken, evenals elk ander land, zooveel mogelijk geheim willen houden. Dat er in 't buitenland wel iets van die inrichting bekend zai zijn, doet er niet toe. Ilet is plicht om te zorgen, dat er daar althans zoo min mogelijk van bekend is. Of er tegen wezenlijke spionnage-- tochten in do lucht bitter weinig te doen valt, is niet zoo heel zeker. Bij eene behoorlijke regeling van het jkaliteit niet voldoet aan de gestolde j luchtverkeer kunnen w ij er wel dege- vereiKP.ht.An liilr mwr inruan A-.4 vereischten. f Aangekomen badgasten. 1 D. Kijzer, Amsterdam, Groot Bad huis 3 personen. J. Uitenhage idem,idem, 1 pers. Setaan, Rotterdam, idem idem. Jijk voor zorgen, dat ongewenschte gasten op de voor te schrijven hoogte blijven bij het passeeren van verde digingswerken. Daarvoor bestaan nog wel middelen, die wij maar niet zul len noemen en die wij natuurlijk eerst zouden willen toepassen, wanneer en Fair. Fauber. Ween en, Beau Ri- willens en wetens gespot wordt met •vage; 3: pers. de rechten onze natie Gelukkig is ons S.fi.u^riing. idem idem 1 pera volk nog onafhankelijk, maar het M. Costa, Amsterdam idem, i<L W. Cronenberg, Musdiede, Hotel Belvédère. 1 pers. W. Startz, Kleef, idem, idem. ons voorkomen, dat het daaronder voornamelijk verstaat eene te groote individueele vrijheid, welke zich niet aan voorwaarden behoeft te storen. As, Amsterdam, WillemstraatHet zit er nog niet genoeg in, dat men 17, 5 pers. zich ter wille van die onafliankolijk- C. Elkan, Berlijn, Brederodestraat beid wel eenige lastigheden, om nog 2 pers. maar niet te spreken van offers, moet Z. Zabel. Amsterdam, Van Oostade- straat 8, 4 pers. W. de Bries, idem, Kanaalwcg 19, 3 pers. J. G. Beukenkamp, Idem idem, 4 pers. J. de Beer, Emden, Kerkstraat 32 1 pers. M. v. Hessen, Groningen idem, id. Fam. Karres, Amsterdam, llooge- weg 94, 10 pers. J. Haigadoorn, idem, Niouwstraat 32 1 pers. S .Visser ,ldem, Kerkstr. 32 1 pers. Meijer, idem idem idem. Stibbe, idem, idem, 2 pers. Mevr. Vogel, idem, idem, 6 pers. J. P .A. Serbrock, idem. Koning straat 17. 7 pers. Fam. Huffeman, idem idem 40, 6 personen. Fam. Koppenhage, idem, idem 26, 6 pers. Binnenland Uit de Omstreken BLOEM ENDAAL. EEN ONGELUK OP HET KOPJE. Maandagavond omstreeks half aoht overkwam een ernstig ongeval aan den heer W., die per fiets van liet Kopje afreed. Op een gedeelte waar mul zand lag slipte de wielrijder, viel en werd gewond aan het hoofd, aan de haaiden en aan den bovenarm. Do eerste hulp werd verleend door den heer Hollzliaus uit Haarlem, lid der Roode Kruis Transportcolonne, die toevallig juist passeerde. De heer W. werd daarna per auto naar dr. Brongersma gebracht. Het schijnt, dat do verongelukte, die reeds vele malen van Het Kopje was komen rijden zonder ongelukken te krijgen, er naar omstandigheden nog redelijk goed is afgekomen. HAARLEMMERMEER. Inkwartiering. Naar wij vernemen zullen in ver band met de a. s groote fortmanoeu vres, in de omgeving van het fort aan den Ringdijk bij Aalsmeer, een 300-tal manschappen worden ingekwartierd. Het belooft aldaar een groote en te vens gezellige drukte te worden met de manoeuvres, dio tevons vele nieuws gierigen zullen trekken. DE KERKELIJKE VERKIEZING TE MIDDELBURG. We lezen in de Tel. De verleden week gehouden verkie zing voor leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Middelburg was reeds de tweede, die gehouden werd binnen een jaar, omdat die, wel ke in Sept. 1911 gehouden is, ongeldig was verklaard. Thans is, naar wij vernemen, weder om tegon de stemming geprotesteerd, en wel van confessioncele zijde. Zoo gemeld is, behaalden jl. Woensdag dc voorstanders van Evenredige Verte genwoordiging een schitterende over- TEGEN DE TARIEFWET. Gisteren is, zoo meldt Het Volk, van wege den Rotterd. Bestuurdcr&bond en de federatie van de S. D. A. P. aan alle Rotlerdainsche algemeene arbei- dersvereeuigingen uitgezonderd, uit den aard van het doel, de christe lijke en uau allo Rotterduuische vakvereeniginger. een oproep gezon den tot deelneming aan een groote bij eenkomst op Zor.dag 25 Augustus te gen de Tarief wet. Ei zal mogelijk een optocht met vaandels en hameren aan verbonden worden. DE VICTORIA LUISE BOVEN AMSTERDAM. Over den tocht van de Victoria Luise boven Nederland en omtrent de reden vuil deze bezorgdheid, daardoor verwekt, scheef 't Hhld. onlangs het volgende: „Hot departement van Oorlog stolt zich in 't algemeen op het standpunt, dat, zoo lang het Luchtvaartontwerp nog geen wet. is geworden, tegen het trekken van ballons en luchtschepen over ons land niets is te doen tenzij dan lancs diplomatieken weg". getroosten. Tt ïs te hopen, dat dit be sef meer en meer levedig zal worden. De jongste vaart van den Zeppelin boven Amsterdam was eene beleedï- ging voor het gohecle Nedcrlandsche volk. Dienaangaande moet ophelde ring worden gegeven. Naar wij vernomen is de zaak reeds in den Raad van Ministers Ier sprake gebracht, zoodat wij vertrouwen, dat langs diplomatieken weg wel het noo- dige zal worden verricht. DE ORANJEBLOEM. Omtrent het to Utrecht opgerichte Comité „De Oranjebloem", wordt nog gemeld, dat het zich voorstelt op den a s. verjaardag van II. M. de Konin gin, in geheel het land een Oranje- bloem te doen verkoopen en de baten daarvan aan de Militaire Tehuizen, zoowel in ons land als in Indië teri goede te doen komen. De besturen der Tehuizen voor Militairen zullen daartoe als plaetselijke comités op treden en in de plaats hunner inwo ning, zoowel als in alle plaatsen, waar men vruchten verwacht van den verkoop, dezen te doen plaats heb ben. Zij zullen zicih daartoe verzeke ren van de hulp van jonge dames, die zioh bereid verklaren op 31 Aug. a.s. de Oranjebloem op straat en aan de huizen te verkoopen. De aldus ingeko men geiden worden door de plaatse lijke comité's verzonden naar het Comité te Utrecht, doch slechts voor de helft en na aftrek der gemaakte onkosten. Het comité te Utrecht draagt 1/3 der totale netto-opbrengst over aan den Cbr. Militairen Bond voor Oost- en West-Indië en het res- teerënd 1/6 aan het hoofdbestuur van den Ned. Militairen Bond. In eenigo bladen zal van de gelden rekening cn verantwoording worden gedaan. Het hoofdbestuur van den Ned. Mi litairen Bond en van den Chr. Mili tairen Bond van O. en W.-Indië steu nen dit plan gaarne. De Ministers II. Colijn en J. H. de Waal Malefijt even- Het comité te Utrecht bestaat uit de volgende personen: M. M. Havelaar, geboren van Beeck Calkoen, bestuurslid van het Militair Tehuis te Milligen; dr. C. W. Th. baron Van Boetzelaer van Dubbel dam, zendingsconsul in Ned.-Indië met verlof hier te lande), en D. J. Middelbeek, luit.-kol. der art. b ,d. EEN DURE TRAMRIT. De Amsterdamsche correspondent van het Utr. Dagbl. vertelt: Het tooneel stelt voor: het achter balkon van een tram, I.oidscheploin. De conducteur gaat ron dom de kaar tjes. Een Engelschman is aan do beurt, zoo juist uit het American Ho tel gekomen. Wat blieft u? Single, zegt do Engc-lsclnnan, De conducteur het Engelsch niet machtig, roept wat barder: Blief? Single, zegt de Eng'dsehman, eb steekt een vinger op. Hij moet op den Singel wezen, licht een stuk meneer, meer hulp vaardig dan juist, in. De Engelschman krijgt zijn kaartje en wordt op het Koningsplein gereden. „Singel" waarschuwt de conducteur. Maar als hij afgestapt is, bemerkt onze Brit, die nat uur 1 i.k naar Volea- daru moet dat hier zijn bootje niet ligt. Hij wacht op de volgende tram en weer vraagt do conducteur zijn wensch. Single, zegt do Engelschman. Dan bent u al te ver, verklaart de conducteur, laat den wagen stop- peil en wijst, breed-weg: Singel is daar. De Engelschman heeft twaalf maal den prijs van een enkele rit 7 1/2 cent betaald eer hij aan steiger 9 De Ruyterkade was. Toen was zijn bootje reeds weg. TREURIG ONGELUK. Gisteren zijn te Deil (Gelder]tweö broertjes van 9 en 7 jaar onder een omgekantelden hooiwagen geraakt. Het oudste bleek, toon men de kinde ren kon bereiken, reeds gestikt, het jongste hoopt men in het leven te houden. VERDRONKEN. Maandagmorgen is de 6-j'arige P. K. te Havêrmeer (N.-1I.), in een sloot geraakt en verdronken. VERBRAND. Te Eist gem. Amerongen, is Zon dagnamiddag een 3-jarig meisje, K. genaamd, verbrand. Het kindje speeli de buiten met een 5-jarig broertje, die in 't bezit was van een doosje lu cifers. Uit baldadigheid wierp hij een brandenden lucifer naar zijn zusje, waarop haar kleertjes vlam vatten met bet treurige gevolg, dat zij na he vige smarten is overleden. BRANDEN. Gisteren is het huis van J. Blom te Kaag (N.-H) afgebrand. Oorzaak on bekend. GEEN ONGELUK MAAR MISDAAD Men schrijft aan do Tel. Verleden jaar werd melding ge maakt van een circa 60-jarigen boer uit een dorp bij Kleef, die zich in een clownpak had gestoken om nog eeus vroolijk het carnavalsfeest mede to vieren en toon den volgenden morgen in die stad dood op straat werd gevon den. De kleeren waren hem van het lichaam verbrand, zijn haren waren verschroeid en inj was overdekt met brandwonden. Men nam toen aan, dat de man in benevelden toestand was neergevallen en de kleeding door zijn sigaar was in brand geraakt. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, heeft zich nu gisteren in een café to Goch, terwijl over dit ge\al werd ge sproken, iemand laten ontvallen, dat de ongelukkige niet in brand g e- raakt, maar in brand gesto ken was. Hij had het zeif gezien en kende de daders, doch had uit vrees voor de woestelingen niets durven zeggen Sen spoorbeambte, die dit gesprek mede aanhoorde, gaf de poli tie kennis, welke nu een ernstig onder zoek naar de juistheid van 's mans verhaal instelt. ZONDAGSJAGER, Zondagmorgen bad ik het voorrecht getuige te zijn van een in den begin ne vermakelijke gesdiiedenis, maar die een minder aangenaam slot had, 'n soort tragi-comedic dus. Het too neel werd gevormd door de Hooge der- A, waar massa's menschen in meele vende spanning de zwem- en viieg- evoluties van 'n slagpenlooze tamme eend gadesloegen, U:e op behendige wijze de pogingen haar gevangen ie nemen, verijdelde. Eu deze pogingen ware vele en het verderf waarmee de ontvluchte vogel werd bedreigd was waarlijk niet gering. Schepnetten inet groote en kleine mazen, steenen. en verwante projectielen vermochten evenwel niet de vluchteling te arres teeren; dies verscheen ten tooneele 'o roeiboot, bemand met twee afstamme lingen van den bekenden Nimrod plus de man met schepnet. Bellend ig werd gepoogd de deserteur uit 't goore wa ter te pikken of liaar listig in 'n netje te doen zwemmen, ja zelfs verstoutte men zich haar tusschen boot en wal te willen insluiten, maar al deze po lgingen liepen spaak op al de groote vrijheidszin van de beschreven vc#eL Eindelijk, moe van 't gesohveeuw en

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1