NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. ADRESVERANOERING. 30© Jaargang. No. 8924 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 25 JULI 1913 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Voor Haarlem PER DRIE MAANDEN: lljjL JgjgjgL J&W Van 1-5 regels 50 Cfs.; iedere icgel meer 10 Cis. Burten het AnondiBement Voor de dorpen* ia" dén 'omtrek waar een Agent 'gevestigd is (kom der era van b{ A^ménfL^nSm^abaf™65 30 Pa Franf» per pit" dier" Nid«land 1 1 1 I I j I 1 1 I I I ïftï 25 Atzonderlijke nunrmers0.02^ V Bfë1 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37VS Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 iHtercommnoaal Telefoonnammer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <i^é> Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Bij verandering van adres wordt men beleefd verzocht zoowel het OUDE als het NIEUwE adres te vermeiden. DE ADMINISTRATIE. AGENDA VRIjL) vG ZO JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling, 7—8 u. Zand voort: Raadsvergaderin g. Stadsnieuws PROPAGANDA. Ter gelegenheid van do kermis, heeft do Jongelieden Propaganda- club voor Geheel-Onthouding, beslo ten met de kermis een brochure-tent te plaatsen, waarvoor reeds toestem ming is ontvangen. Het is de bedoeling om brochures en geschriften te verkoopen, even als dit nu reeds met succes gebeurd op de Botermarkt; terwijl er tevens zoo nu en dan zal gesproken worden over geheel-onthouding. AFGEVAARDIGDEN. De afdeel Gig Haarlem van den Alg. Ned. Tyi ïfenbond, zal zich doen vertegen a rdigen door het zenden van een afgevaardigde, op het Con gres voor Staatspensioneering, te houden te Den Haag 3 en 4. Aug. a.s. IIET GERDESSENFEEST. Vanmorgen om acht uur zijn van het Zuider Buitenspaarne de kinderen der lagere scholen per boot naar Alk maar gegaan, 't Gerdessenfeest treft het met de weersgesteldheid weer uit stekend) WEGENS IIET VENTEN ZONDER VERGUNNING zijn twee Chineezen, dragende do Bchoone namen van Dous Min en Lo- sul, door de politie geverbaliseerd. In 'n ruzietje in de Hagcstraat kreeg Woensdagavond J. D. met een hard voorwerp van D. v. A. een klap op het achterhoofd, en werd onbe duidend verwond. Diefstal. De op het Phoenix-terrein uit een timmerwinkel ontvreemde koperen ketel is teruggevonden. Iemand wordt er van verdacht, den ketel te hebben ontvreemd en voor 1 ver kocht. Aan de Centrale Werkplaats der H. IJ S. M. vermiste men in den laat stee tijd telkens stukken koper. Naar aanleiding der verdwijning van vier koperen „wiegbalken", is nu weer een onderzoek ingesteld. Een werk man verdenkt men van den diefstal. WAARSCHUWING san werklieden, die zich buitenslands wenschen te begeven. De burgemeester van Haarlem, over wegende, dat herhaaldelijk werklie den, die aanbiedingen van werf-agen ten voor buitenlaridsche ondernemin gen aannamen, in ernstige moeilijkhe den zijn geraakt, raadt den werklie den aan, alvorens werk aan te nemen in Duitschland, zich te wenden tot de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Nieuwe Gracht no. 3 albier, alwaar inlichtin gen en bemiddeling kosteloos kunnen worden verkregen. BELOONDE EERLIJKHEID.... Men schrijft ons Toen twee dames in een open Victo ria, waarin zij verscheidene koffers bij zich hadden, Woensdagmiddag door de Jansstraat reden ,viel er een va liesje uit het rijtuig. Dat werd door de eigenaressen niet bemerkt. Een pas- Merende wielrijder vond evenwel het valiesje en omdat hij het rijtuig voor- ►ij had zien rijden, dacht hij terstond: daar moet ik naar toe. Rij de Park- laan bemerkten inmiddels de dames haar verlies, kwamen ontsteld uit liet rijtuig en jingen aan 't zoeken. Men kon haar aanzien, dat ze aan het ver lorene waarde hechtten. Daar kwam tot haar vreugde de fietsrijder liet va- hesje terug brengen. De man, die zoo hard gereden had als hij kon, mocht <aet eon „dank je wel", den terug tocht aannemen. D r I n k h a I. Woensdag is de Drinkhal van de Btaalwaterbronnen door 63 personen bezocht. GEHEEL-ONTHOUDING. In de Woensdagavond gehouden le denvergadering van de afdeeling Haar lem der Ned. Vereeniging tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken, die gehouden werd in een der zalen van het Blauwe Kruis, werden door den voorzitter, den heer Reinalda, eenige nieuwe leden verwelkomd. Medegedeeld werd, dat a. s. Zondag ter gelegenheid van de alhier te hou den jaarvergadering van bovenge noemde vereeniging, een traoitocht zal worden gehouden naar Bloemen- daal, daar zal dan een wandeling plaats vinden naar de Ruïne van Bie derode, Bloemeridaalsche Bosch en Ko- niginncduin. E)r gaf zich een aantal leden op, om als gids behulpzaam te zijn. Vervolgens werden de leden opge wekt het congres en do vergadering te bezoeken. Op 11 Augustus (Kermis-Zondag) zal een openlucht-vergadering worden ge houden in het Bloemendaulsche Bosch door de afdeeling ,vvaar de lieer A. II. Gerhard zal spieken. Als candidaten voor de vacature in het hoofdbestuur werden gekozen de heeren Hillebrand, Van der Meulen Willemse (aftredend). Ingekomen was een schrijven van de nieuw opgerichte geheel-onthou ders zangvereniging „De Koren bloem", met verzoek een subsidie te verleenen. Op voorstel van het bestuur werd aangenomen, om deze vereeniging voor de maanden JuliDecember een subsidie te verleenen van ƒ5. Tol commissaris voor de tooncelver- eeniging „Nieuw Leven" werd gekozen de heer Grootes, in de vacature ont staan door het bedanken van mevr. Schmidt. Ter sprake kwam de kermispropa- ganda en in verban ddnarmede do overige werkzaamheden dezen zomer. Medegedeeld werd allereerst door den afgevaardigde in het Centraal Co mité van drankbestrijdende vereeni- giugen, dat door bovengenoemd comi té zal worden uitgegeven en verspreid de periodieke uitgave „Onze Strijd". Vastgesteld werd, dat de afdeeling zich onledig zal houden met het be kend maken van de gehecl-onthouders- platen en overige propaganda-platen. De veranderingen in het bestuur werden medegedeeld en wel ,dat de heer Vester tot penningmeester is aan- gewozen, de heer Bückmann tot secre taris en de heer Cornet tot 2e secre taris. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard werd de verga dering, die zeer goed bezocht was, ge sloten. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavo kerk te Haar lem, op Vrijdag 26 Juli 1912, des avonds van 7 tot 8 uur, door den heer Louis Rogert. Programma 1. Prelude en Fuga d. kl. t., E. Mo- bach. 2. Choralvorspiel O Welt, ich musz dich lassen. Joh Brahms. 3. Chant de Matin, Alex G uil mant 4. Marche Héroique, C. Saint-Saént (Op verzoek], air. Guilmant 5. Cautilène, Gabr. Pierné. 6. Final, Cés. Franck. ANTI-ALCOIIOL-TENTOON- STELLING. Ter gelegenheid van de Jaarverga dering, te houden in het Rrongebouw, door de Ned. Vereen, tot afschaffing van Alcoholh. Dranken, zal een Ten toonstelling en anti-alcoholtentoon- ling plaats vinden, welke geopend zal zijn, zoowel des Zondags als des Maandags, den gclieelen dag, van des morgens 9 uur af. De Tentoonstelling, die voor een elk vrij toegankelijk is, belooft zeer interessant te worden. O.a. zal duidelijk worden aange toond, de voedings- en genotartikelen, die men voor een waarde, anders be steed aan alcoholhoudende dranken, koopen kan. Ook zal er worden aangetoond, de vooruitgang der Ncderl. Vereeniging, wat ledental betreft, o.a. door voor stellingen op zeer groote platen van vliegmachines, welke hoe hooger deze zijn gestegen, hoe grooter ledental aanwijzen. Door dravende paarden wordt aan getoond de verbazende stijging van den verkoop van „De Blauwe Vaan", de uitgave der Nederl. Vereeniging. DETACHEERING OFFICIER. Op den len Aug. a.s. wordt de le luitenant Lieuwens van bet 3e batal jon alhier gedetacheerd bij de le com pagnie wielrijders te Nieuwersluis. De hoofdbode. De hoofdbode ten Stadhuize, de heer VV. H. Bouwmeester, is ongesteld en maakt een rustkuur door in bet Diaconessenhuis. DOOR 'N VLIEG I Een vlieg, een onnoozele kleine vlieg, heeft Woensdagmiddag om half vijf 'n hecle opschudding veroor zaakt. Bedoelde vlieg zette zich n.l. neer op den rug van 'n paard, ge spannen voor een steenkolenwagen van den heer G. v. d. H. De vlieg stak. En 't paard reageerde, onverwachts e i heftig: 't liep achteruit, het water van den Burgwal in. Onder groote publieke belangstelling verscheen toen een roeibootje, dat den viervoe ter als gids diende bij het overzwem men van het Spaarne. Want aan den Donkere Spaanïe-wal kon men het dier gemakkelijk op vasten grond krijgen. De vlieg moet zich buitengewoon geamuseerd hebben. Ofschoon net politic-rapport nalaat, dat te vermel den! Despeelplaats. Aan de Lei-dschevaart, naast de nieuwe St. Bavo, is men heden be gonnen, met het maken van wegen en een speelplaats voor de kinderen. Daar het terrein eenige meters lager ligt dan de begane weg, is er heel wat zand noodig om hel op te hoogen, dat met lorries van de vaart naar de plaats van bestemming wordt ge bracht. Het geeft daarom heel wat werk, en de jeugd is gedurig vol ijver bezig, om te helpen duwen, en alzoo het werk, dat zeker ook in haar bo- laug is, te bevorderen. Besmettel ij k e Ziekten. Te Haarlem werden in de afgeloo- pen week (17—23 Juli) 2 gevallen van diphtheritis geconstateerd. Uit de Rechtszaal RIJWIELDIEFSTALLEN. Negen maanden eischte de Offi cier. mr. Pélérin, tegen den recidivist Chr. V., die een rijwiel heeft gestolen uit een huis in de Tetterodestraat. Bekl. bekent het feit. Hij is inder tijd door de Amsterdamsche recht bank al tweemaal tot gevangenis straf veroordeeld. J. P. heeft een fiets ontvreemd ten nadeele van dr. Van Royen, te Zaan dam, toen deze een patient bezocht en z'n fiets buiten liet staan. Denzelfden dag spoorde de politie het rijwiel al op. Bekl. beweert dat hij van den dief stal niets afweet. Hij heeft die fiets op denzelfden dag voor 15 gekocht. De president merkte op dat dit niet klopt met bckl.'s verklaring aan de politie, dat hij de fiets een half jaar geleden voor ƒ35 heeft gekocht. Ook gaf hij een valschen naam op. Bekl. heeft de fiets beslist gekocht van een persoon van ongeveer twin tig jaar. De groote onbekende, dusl Uit de verklaringen van den agent, die P. aanhield, blijkt dat de man bij z'n aanhouding aan de Hembrug ii alschen naam (Jan Vermeer) heeft opgegeven. Ondanks de bezwarende getuigen verklaringen, blijft beklaagde perti nent bij zijn ontkenning. De Officier, die het feit bewezen acht, eischte vier maanden gevange nisstraf, bij eerste veroordeeling van bekl. Mr. Feits, verdediger, deelt mede dat hij bekl. in het Huis van Bewa ring heeft aangeraden een bekente nis te doen. Dat heeft bekl. niet ge- en spr. is nu noch van zijn schuld, noch van zijn onschuld over tuigd. INBRAAK. De kleermaker J. R., uit Vogelen zang, een klein, misvormd mannetje, wordt beschuldigd van inbraak, waar bij hij op hecterdaad betrapt werd dóór een politieman, die in de woning surveilleerde. Het feit vond plaats in den nacht van 2*J op 30 April, in het tijdelijk onbewoonde huis van den heer D. Lateustein van Voorst te VVestzaan. Uit de verklaringen van een der beide politiemannen, die in het onbe woonde huis waakten, blijkt dat ze de i man reeds eenige malen langs 't huis hadden zien dwalen, vóór hij over het hekje van den tuin klom, aan de achterdeur van het huis ram melde en daarna een raam open schoof, om naar binnen te klimmen. Toen werd hij aangehouden. Beklaagde bekent. Van het verhooren van den twee den waker ziet de rechtbank af. De Officier acht bewezen, dat bekl. is binnengeklommen met het oog merk diefstal to plegen. De man is re cidivist, en sinds 1897 ettelijke malen veroordeeld. Spr, eischt veroordceling tot één jaar en zes maanden gevan- inisstraf. Mr. Thiel refereert zich aan het oordeel van de rechtbank. RIJWIELDIEFSTAL. Nog een zaakje van „zwijntjesja- gerij" wordt behandeld. P. G. (die verstek Iaat gaan) heeft in IJmuidcn een fiets voor een winkel weggenomen. Een. juffrouw, die als getuige ver schijnt, vertelt met veel omliaal dat de man die de fiets wegnam „mera kei dronken" was en bijna door een winkelruit viel. Fietsen kon hij niet, ofschoon hij probeerde op z'n „zwijn tje" te komen. De veldwachter, die gehoord wordt, vond bekl. alleen maar eenigszins on der den invloed, maar een tweede vrouwelijke getuige is weer minder optimistisch ten opzichte van 's mans nuchterheid, tijdens en na het bedrij ven van 't geïncrimineerde feit. De eisch is zes weken. VAN EEN SCHAAR. II. S., bijna 70 jaar oud, manden maker, steeds bij den weg en naar hij zegt nooit met de justitie in aan raking geweest ('t geen niet waar is, want hij heeft een kwart-eeuw gele den iemand mishandeld), H. S., wordt beschuldigd van diefstal van een schaar, aan de Jan Gijzenvaart. Ilij ontkent. Toen er een paar mannen naar hem toekwamen en eischtcn dat hij een gestolen schaar terug zou geven, gaf-ie een van z'n eigen schaartjes. Want gestolen heb ik niet, Edel achtbare. Wel neen ik I Bekl. doet nog diverse mededeelin- gen over hel aantal scharen dat hij pleegt te bezitten, laat er ten over vloede een paar zien en vertelt met zichtbare satisfactie dat hij vanmor gen nog „voor drie guldes wegge bracht het". Dit om aan te toonen.dat z'n verdiensten niet kwaad zijn. De eisch is, ondanks dit alles, een maand gevangenisstraf. HET VERZET IN DE DE W1TSTRAAT A Sii de zes personen, beklaagd van openlijk geweld in de De Witstraat tegen de politie alhier wordt ten laste gelegd, dat zij op of omstreeks 21 April 1912 te Haarlem openlijk met verceuig- de krachten met andere, onbekend ge bleven personen geweld hebben ge pleegd tegen personen, door, toen de dienstdoende agenten van politie, te vens buitengewoon veldwachters der gemeente Haarlem Johannes Nienkem- per en Willem Berkbout op den open baren weg, de De Witstraat, een zeke ren Roelof Wiesèr die, zich aldaar in kennelijk beschonken toestand, tevens aldaa.iT de orde verstorend, bevond, hadden aangehouden en vastgegrepen ter voorgeleiding aan den commissaris van politie te Hoaylem, met anderen in een aaneengesloten, rumoerige en tie rondo volksmenigte die politie-ambtc- naren op hun weg van nabij te volgen eu ,deel uitmakende van die volksme nigte, waaruit voor de politie vijandi ge kreten opgingen ,en waaruit op die agenten werd geslagen en met steenen geworpen op hun weg naar het politie bureau langs do openbare wegen, De Witstraat, Kampervest, Turfmarkt, Spaarue eu Tirfsteeg, voor ieder waarneembaar opzettelijk naar die voornoemde agenten Nienkcmper en Berkhout en den agent van politie, te vens buitengewoon veldwachter der gemeente Haarlem Beerenhout, die ou- dertusschen assistentie aan zijn collo- ga's kwam verleenen, met steenen, in ieder geval met voorwerpen te wer pen. Verder wordt hun nog afzonder lijk mishandeling der politie ten laste gelegd. Inverzetgekomen. Mr E. te Zaui.dam is tegen de be schikking der Rechtbank alhier, waarbij hij verwezen is naar de open bare terechtzitting, in verzet gekomen bij het gerechtshof te Amsterdam. Jeugdigedie ven. Gistermiddag om 5 uur hoorde juf frouw Van der Werf, wonende in de Groote Houtstraat, de bei overgaan vaoi den winkel. Zij spoedde zich naar voren en trof daar een jongen aan, terwijl een tweede jongen den winkel verliet niet een pakje Haagsche Hop jes. Do jongen, die op de vlucht was gegaan, word achternaaid door een voorbijganger. Dezo had het pakje Haagsche hopjes nog in zijn bc-zit. Nadat de juffrouw gedreigd liad de politie te laten halen,, indien zij hun naam niet opgaven, voldeden zij hier aan, waarop do eigenares hen liet gaan. TWEEDAAGSCHE OEFENING, Tot het deelnemen aan een oefening p 26 cu 27 Juli a.s. in verband met het le Bat uit Hoorn, marcheert mor gen een detachement van het 3e en •le Bat. onder bevel van den kapitein Baron van Ittersurn te half 5 uur v.w. uit de Infanterie-kazerne alhier af. In den nacht van 26 op 27 Juli zal door bedoeld detachement een bivak worden betrokken in de omgeving van Limmen. CONCERT. Vanwege de commissie voor mu- I ziekuilvoeringen in het Amsterdam sche kwartier, zal op 5 Augustus a.s, op het Oosterplein door de muziek- vereeniging „Eensgezindheid" van 'Halfweg een concert gegeven worden. Door B. en W. is hiervoor toestem ming verleend. GOED AFGELOOPEN. Woensdagavond ongeveer acht uur had de 17-jarige v. E., wonend Park- laan, bij een drogist een stukje phos- forua gekociit. Op weg naar zijn wo ning was dit in zijn jaszak ontbrand, waardoor de jas in brand was ge raakt. Rij het uittrekken heeft hij zich eenigszins aan bet voorhoofd en de wang, ter zijde van het rechteroog, zeer licht gebrand. VERZET VAN EEN PAARD. Gisteravond werd op den Dreef een paard voor een victoria gespannen zoo kwaad en woest, dat do bestuur der het niet de baas kon blijven. Het tuig was geheel aan flarden door het rukken en trappen en beide pooten waren gekwetst. Eenige voorbijgan gers, o.a. ook koetsiers, hielpen een handje en met touwen werd het tuig bevestigd, maar daar het paard toch niet verder wilde werd het aan den kop naar den stal op den Wagenweg gebracht Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. Pot, Begijnehof 23, een zwarte ceintuur met gesp H. Hijkoop- M- v. Heemskerkstraat 12, een ijzeren muilkorf. F. Thoien, N. Groenmarkt 22, een hoedenveer. J van Dapperen, Kruisstraat 13, een rood haarlint. J. W. Diermamse, Barendsestraat 17 rood, een zakje met knikkers. P. IJlstra, Heerensingcl 137c, een por lemon naie. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. Bij koninklijk besluit is voor het tijdvak van 1 September 1912 tot en met 31 Augustus 1913, benoemd tot leeraar aan de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer, dr. A. W. Nanninga, te Overvcen. Voor 't examen van de Ned. Toon- kunstenaarsvereeniging is te Am sterdam geslaagd voor koorgezang: mej. N. Schmidt, te Overvcen. Gisteren slaagde bij het Staats-exa- men te Utrecht de heer J. E. Matga, alhier, voor diploma B. HEEMSTEDE. Door de Chr. Zangvereen. Ex Ani- io van hier werd gisteren deelgeno men aan het zangersfeest van den bond van Chr. Zangverenigingen in Nederland, dat gehouden is op het buitengoed van II. M. de Koningin- Moeder te Soestdijk. HAARLEMMERM EER. Mej. B. W. van Ee, van Hillegom, is benoemd tot onderw ijzeres aan de Christelijke school te Vijfhuizen. In de week van 17 tot en met 23 Juli 1912 kwam to Haarlemmermeer 1 ge il van typhus voor. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: T. Drukker, Nijmegen, Groot Kijk duin, Jongejuffr. Poortier, Zwolle, idem, 2 pers. Jongejuffr. Brunier, Zeist, idem, 3 pers W. Schroder, Amsterdam, Welge legen, 4 pers. Dr L. Ortmeiler, Wiesbaden, Gr. Hotel, 3 pers. W. Kleinewevers, Crefeld, idem, 2 pers. Porrel, Amsterdam. Hotel Driehui zen, 2 pers. Lohman, Wilhelmushaven, idem. Schutter, Amsterdam, idein, 2 p. Posthuma, Groningen, idem. Reinders, Amsterdam, idem, 5 p. Vergeer, Zutfen, idem. Reeries, Den Haag, idem, 2 perst Boon, Den Haag, idem, 4 pers. J. v. d. Berg, Amsterdam, idem Beeking, Doesburg, idem, 3 pers. Kingma, Boortelo, idem, 4 pers. V. d. Schroef, idem, 3 pers. Werzahn, Neuts, Groot Badhuis, 2 pers. J .Bereker, Kevelaar, idem, 5 5pers, P. Hoffmann, Charlottoniburg, id.( 2 pers. Buehheimer, Berlijn, idem. A. Ludry, Kevelaar, idem. C. G. Karrenstein, Amsterdam, id. Dr. J. Haal, Freiburg, Hotel d'Oran- ge, 2 pers. J. Werner, Frankfort a. M-, idem. A. M. Vroeg, Moon, idem, D. Loeur, Neurenberg, idem, 4 p. Prins, Sliedrecht, Hotel Driehuiierf. Simones, Amsterdam, idem, 2 pers. II. v. Soelra Greve, Haarlem, Groot Kijkduin. B. Jannink, nEsched?, idem. G. Jannink, idem, idem. C. Ebeling, idem, idem. W Warmers, idem, idem. Fam. Lokker, Winterswijk, llotel Belvédère, 9 pers. G. Coebergh, Utrecht, idem. Mevr. II. Hoopen, Breda, idem, 2 p. II. Bercher, Kevelaar, llotol Groot Badhuis. F. II. Eeghen, Aerdenhout, idem, 3 pers. J .T. Muyckens, Amsterdam, idem, 4 pers. F. Neers, Amsterdam idem, 2 pers. Huysmajj, Utrecht, idem, M. Moscheit, Keulen, idem. Mej. H. Aveina, Amsterdam, ideirt.: Mej. A. v. Druten, Apeldoorn, Zee straat 20—22. N. v. Druten—Visser, Deventer, idem. J. M. Bruins, Bussum, Poststr. 14, 8 pers. Campen, Bufsuhi, Poststr. 15, 2 personen. Mej. AL C. C. Reijnvaan, Elspeet, Zeestraat 7, 3 personen. Cornelia Tlams, idem, idem. Fam. Cohen, Amsterdam, Haarl stf. 8, 4 personen. Farn. Hollers, idem, Postslraat 11, 5 personen. G. Meijer, idem, Gasthuisstraat 1, 6 personen. Jongeh. J. en G. Walker, idem, idem, 2 personen. Fam. S. Boon, idem, Kostverl. str. 8, 2 personen. Fam. Koning, idem, Poststr. 9. L. A. Haan, idem, Kostverl a str. 12, 6 personen. Fam. W. T. Muns, idem, Konings straat 36, 3 personen. Fam. S. J van Epenhuijsen, idem, Villa „Mon Plaisir", 5 pers. Weddepoel, idem, Ilaltestraat 26, 7 personen. Van Spankeren, idem, Spoorstraat 22, 4 personen. Fermie, idem, idem, 4 pers. Hoffman, idem, Koningstr. 40, 6 p. Kopenhagen, idem, idem 26, 6 pers. v. Hamel, idem, Groote Krocht 33, 5 personen. M. D. Blok, idem, Van Osladestraat. Wed. Greeve, idem, Zandv. laan la, 4 personen. M. Smit, idem. Brugstiaat 14, 6 p. Fam. v. Oort, idem, Haltcstraat 25, 6 personen. Fam. Brugman, idem, idem 27. 7 p. L. NVitsenhuizen, idem, Willemstr. no 13, 6 personen. Van Berghem, Utrecht, Brugstraat 3. 4, 6 personen. Op 23 Juli waren alhier aanwezig 4362 badgasten. In de Amsterdamscho Vacantiekolo- nie Park Kostverloren en liet Haar lem's Kinderhuis is de.3e ploeg kin deren aangekomen, respectievelijk 60 en 65 personen. Binnenland PRINS HENDRIK NAAR SPA. Prins Hendrik, vergezeld van zijn adjudant, majoor jhr. van Sucbtelen van de Haere, vertrok gisterenmorgen per auto naar Spa. Van Spa uit zal de Prins verschillende autotochten ondernemen. Zaterdagavond wordt Z. K. H. op Het Loo terugverwacht UIT DE STAATSCOURANT. Bij koninklijk bestuit is benoemd tot notaris te Benningbroek, gem. Sijbe- kerspel, J. W. H. Rees, cand.-not. ta 's-Gravenhage. Is met ing. van 1 Sept. benoemd tot leeraar R. II. B. S. te Zierikzee, A. J. van der Molen, thans tijd. leeraar in die school. Is voor het tijdvak van 1 Sept. 1912 tot en met 31 Aug. 1913, benoemd tot leeraar R. H. B S. te Iloorn, II. vaD den Berg, te Tilburg. Is met ing. van 1 Sept. benoemd tot directeur van hot post- en telegraaf kantoor te Soest, G. C. Franken, thans id. te Overschie. Is voor het tijdvak van 1 Sept. 1912 tot en met 31 Aug. 1913 benoemd tot

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1