Leider van den toer is de lieer X. A. van den Borg, Haarlem. Hot elftal is als volgt samengesteld: j. Schmeink, G. Bouwmeester, P. He:jo, J. Bijleveld, Jur. Haak, K. Kos ter, L. Hartog en A. A. vau den Berg (allen van „HaariLem"); G. Hambur ger 011 M. Kortenhorst (A. C. C.); Cl. van Orden (Albion). liet programma luidt: Woensdag 7 en Donderdag 8 Augustus wedstrijd tegen P. W. te Enschedé. Vrijdag 9 en Zaterdag 10 Augustus wedstrijd tegen Hilversum te Hilversum. (In dezen wedstrijd spelen in plaats van Jur. Haak en K. Koster de Volhardingspe- lors P- Kortenhorst en Healoy.) VOETBAL, V. O. C. VERHUIST WEER! liet Rotterdamsche V. O. C., dat haar vroegere terrein aan de Pel- grimsstraat hooft moeten Inruimen voor een aldaar aan te leggen haven zul op een ander terrein gaan spelen, aan de Schie, 8 A 10 minuten gaans van de Heulbrug. MOTORWIF.LRIJDEN. DE HOLLANDENGELAlND RIT. Verschenen is het officieel program ma van de Holland—Engeland rit, op Maandag a s., uitgeschreven door do Nederlandsche Motonvielrijdors-Ver- eeuiglng. Do Engelscho deelnemers worden Zondag a.s. te Hoek van Hol land verwelkomd door het uitvoerend comité van de N. M. V. Nadat in Ho tel Amerika het ontbijt zal zijn ge bruikt, wordt per motorfiets gereden naar Den Haag, waar verschillende instellingen vluchtig worden bezocht, terwijl om 12 uur in het Kurhaus een lunch plaats heeft. Om half drie re- cipieeren de voorzitter der N. M. V. en mevrouw Toe Laer Ln het Palace- Hotel, waarna om half vier- naar de hoofdstad wordt gereden. In het Ame rican-Hotel wordt vervolgens om half acht aan de 36 mededingers in de competitie een diner aangeboden. Maandag heeft om 8 uur bij den Omval (over den spoorwegovergang) de start plaats. Om de minuut starten de deelnemers en rijden via Soestdijk, 'Apeldoorn, De Steeg, Utrecht naar Amsterdam, 255 KM. Op Dinsdag 6 Augustus volgt een bezoek aan Volendain en Marken. Tijdens den boottocht wordt het re sultaat van den rit bekend gemaakt. VLIEGEN. Men meldt ons uit Wolvega De aviateur Van Bussel vloog hier gisteren gedurende 7 minuten voor een enthousiaste menigte. Hij maakte een prachtige vlucht en werd harte lijk toegejuicht. Rechtszaken DE ZAAK-EVVOLDT. Het ..Weekblad voor het Recht" bevat thans het antwoord van dr. Schoo op de beschouwingen van dr. Steeuhuis over het gerechtelijk-ge- neeskundig onderzoek in de zaak te gen d? Ewoldt. Dr. Schoo schrijft Uit het geheele betoog van mijn ge- achten collega blijkt, dat hij tot dus verre weinig inzicht heeft gehad, wanrover het in de zaak-Ewoldt ging. Had toch dr. Sleenhuis het rap port van de lijkschouwers gelezen, dan vertrouw ik, dat zijn opstel in de pen wn re gebleven, althans een groot gedeelte er van anders zou hebben geluid. Het uiterst merkwaardige feit deed zich voor, dat deze deskundigen wel de afwijkingen in de organen, zooais die hij verdrinkingsdood plegen te worde'i gevonden, zagen en beschre ven, doch in hunne conclusies tot een geheel andere doodsoorzaak, waar voor geen aanknoopingspunten bij de obductie werden gevonden, kwamen. Het ligt voor de hand, hoe dit is te verklaren. Het beschrijvende gedeelte van hun rapport, er mogen aanmerkingen op te maken zijn, was toch ruim vol- Joende om den geschoolden gcrechte- hjk-genecskundige tot de zekere con clusie te doen komen, dat dood door verdrinking, in geen geval dood door worging, was veroorzaakt. Juist Joordien ik deze conclusie na kennismaking met het rapport, en daarbij behoororide stukken moest maken, heb ik het mijn plicht geacht, mij als deskundig© a décharge aan den verdediger van beklaagde aan te bieden, daar m. i. de beklaagde niet kon, maar ook niet mocht veroordeeld worden op grond van de niet gerecht vaardigde conclusies van de lijk schouwers Dat ik dezen plicht, ook al had de vervulling er van in zeer vele opzichten zeer onaangename zij den, volbracht, zal, hoop ik, ook voor dr. Steenhuis begrijpelijk zijn. Zelfs bon ik overtuigd, dat hij, daarvoor geroepen, niet anders zou hebben ge handeld. Ik heb lang getwijfeld of het wel noodig zou zijn, iets in het midden te brengen naar aanleiding van het op stel. De mededeeling van dr. Steen buis toch, „dat hij de feitelijke gege vens aan verslagen van dagbladen (..Handelsblad" en „N. Rott. Ct.") ontkende", moest hem immers in de oogon van uwe lezers als beoor- deelaar van deze zaak geheel disqua- lificeeren. In een dergelijke zaak mag een gerechtelijk-geneeskundige, wan neer hij als voorlichter wil gaan fun- geeren, zich geen oordeel vormen uit krantenberichten, waarvan ieder de, overigens begrijpelijke, gebreken en tekortkomingen kent. Door het ge bruik maken van een dergelijke troe bele bron van informatie bleef de heer dr. Steenhuis onbekend met de rapporten van de lijkschouwers en van de deskundigen A décharge, daardoor bleef hem het feit verbor gen, dat prof. Spronck met mij vol komen eenstemmig was in zijn oor deel, zelfs wat onderdeelon betrof, daardoor ook gaat zijn betoog naast da hoofdzaken. Ik onzeg dan ook aan dr. Steenhuis het recht te meenen, dat het mij on mogelijk was, mij op goede gronden beslist uit te laten, daartoe toch mist hij alle gegevens. Gij begrijpt wel, geachte redactie, dat ik zeer ernstigo bezwaren heb te gen den aanhef van hot opsteL Hoe groote wrevel zou niet verwekt zijn, hoe grooto verontrusting zou niet zijn opgetreden, hoe sterk zou niet het rechtsgevoel zijn geschokt, hoe heftig zou zich niet de publieke opinie tegen roahters en doskuudigen hebben geuit, indien do beklaagde ware veroordeeld. Noodzakelijk im mers moest later in hoogere Distan tie. ten gevolge van het ten process© ruchtbaar gewordeno, weerlegging van de conclusies der lijkschouwers op deugdelijke gronden tot vrijspraak leiden. Dat ik er toe heb kunnen medewer ken, dat alles te voorkomen, door bij den verdediger inzage ln de acten in zake Ewoldt te vragen, lijkt mij meer in het belang van het aanzien van justitie en gercchtelijko genees kunde, dan de beschouwingen van dr. Steenhuis naar aanleiding van oppervlakkig en onvolledig kranten geschrijf. Vervolg Gemeenteraad Afwezig zijn do hoeren: Vincent Loosjes, Thijssen, Van Rossum, Rin- kema, Wilkens, Schrouders, Spoor, Tjeenk Willink. Er zijn twee vacatures. De VOORZITTER deelt mede: A. dat zijn gesteld in lianden van B. en W. om advies: le. een verzoekschrift van het hoofd bestuur van „Nosokomos", Neder- landsclié Vereeniging lot bevordering der belangen van verpleegsters en verplegers, om den inwouenden ver- piegenden in do gemeentelijke inrich tingen voor ziekenverpleging f 1 daags voor kost en inwoning te vergoeden tijdens hunne vacantie; 2o. een schrijven van do afdeeling Haarlem van den Ne-ierl. R. K. Volks bond, houdend© kennisgeving van de overdracht van de teekenschool „St. Jozeph" aan de SL Jozefs gezellenver- eeniging, alsmede een verzoekschrift van de St. Jozcfsgozcllenvereemging om het subsidie, verleend ten behoe ve van voornoemde teekenschool, op haar te doen overgaan; 3o. een verzoekschrift van D. P. Im mer e.a. om naamsverandering van de Kokstoeg en Bloemertsteeg; 4o. een verzoekschrift van E. A. de Raay en Zoon, in zake den verkoop in het openbaar van lompon enz. der gemeente-reiniging; 5o. een verzoekschrift van M. N. Beets, om de hoornen vóór de peroee- len aan do Parklaan nos. 10 en 12 te doen rooien; 6o. een schrijven van B. en W. van Schoten in zake de tramplannen van de Noord-Zuidhollandscho Tramweg- Maatschappij; 7o. Een verzoekschrift van de Ver eeniging van Huiseigenaren, om wij ziging van de verordening op de plaat selijke directe belasting naar het in komen; So. lien verzoekschrift van G. P. M. J. van Zuylen te Gouua om benoemd te worden tot Stads-klokkenist; B. dat zijn ingekomen: lo. een schrijven van den Commis saris der Koningin in do provincie Noord-Holland, houdende mededee- ling, dat bij Koninklijk besluit van 6 Juli j.l. no. 40, aan jhr. mr, J. W. G. Boreel van Hogelanden met ingang van 14 Juli 1912, eervol ontslag is ver leend ale Burgemeester dezer ge meente, oruler dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten; 2o. praeadvies van de Commissie in zake de rechtspositie der gemeente ambtenaren op de adressen van de Vereeniging vau Ambtenaren in dienst der gemeente Haarlem en van den Algemeenen Ned erin ndschen Ambte- naarsbond; 3o. eene motie van den heer Mr. J. H. Thiel iu zake het inwinnen van advies door B. en NV. van de Commis- siën van bijstand; 4o. een schrijven van Zijne Excel lentie den Minister van Binnenland- sclie Zaken, houdende mededeeling van de goedkeuring van het raadsbe sluit van 3 Juli jl., no. 19, betreffende uitbreiding leeraarspersoneel aan de Hoogere Burgerschool met 3-j. cur sus; 5o. een schrijven van denzelfde, hou dende mededeeling van de goedkeu ring van het raadsbesluit van 3 Juli j.l., no. 20, houdende wijziging van do regeling der jaai-wedden van de leeraren aan do Hoogere Burgerscho len wat betreft do belooning van de leeraren in de stenografie; 6o. een schrijven van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 3 Juli 1912, oo. 21, in zake de aan IL Ruigrok NVz. te Hillegom verleende toestem ming tot het maken van eenen uit gang naar den weg langs de Lcidsche vaart; 7o. een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeur de raadsbesluit van 3 Juli 1912, no. 15, betreffende verhuur van grond aan de Kamperlaan aan de Zusters Fran ciscanessen van de Maria-Stichting; So. een voorstel van B. en W'. in zake het adres van do afdeeling Haarlem van den Bond der Ned. Ge meentewerklieden betreffende 't loon van eenen werkman; 9o. het verslag van 1 Mei 1911—30 April 1912 van hot Werkloosheid- fonds; lOo. de verslagen over 1911 van het Pensioenfonds voor Weduwen on weazen van gemeente-ambtenaren en van het Fonds voor de eigen pensioe nen dier ambtenaren; Ho. een verzoekschrift van den beer jhr. mr. J. NV. G. Boreel van Hoge landen, om hem eervol ontslag le ver kenen als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. C. dat door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land is benoemd tot buitengewoon ge meente-veldwachter: J. J. Saner, ad- j uneHnspecteur van politie, A. v. d. Vlier, H. N. v. d. Putte en P. A. van Zonneveld, agenten van politie; en dat als zoodanig eervol ontslag is verleend aan A. R. D. G. Haanen, eer vol ontslagen adjunct-inspecteur van politie; D. dat eervol ontslag is verleend aan Mr. J. Riphagen als Conumes- Redacteur ter gemeente-secretarie; en aan C. Mooy Jr. als klerk-teekenaar aan hel gemeente-electriciteitsbedrijf; E. dat, blijkens bericht van Gedepu teerde Staten der provincie Noord- Holland. de uitkeering aan deze ge meente krachtens art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. no. 156) over liet jaar 1912 is vastgesteld op f 212.063 Cl en dat B. en NV. hebben bericht, dat dooi' deze gemeente het in art. 8 dier wet bedoelde beroep niet zal worden ingesteld, vertrouwende dat daarte gen bij den Raad geen bezwaar zal bestaan. PUNT 5. Daar het feit van het 5-jarig be staan van „Jacob van Lennep" B. en W niet belangrijk genoeg voorkomt, stellen zij voor afwijzend te beschik- ke op het verzoek om een medaille te mogen ontvangen voor den tooneel- wedstrijd, waarmee het 5-jarig be staan gevierd wordt. De heer VAN DE KAMP vraagt, waarom B. en NV. een rapport van den Commissaris van Politie hebben gevraagd, als zij reeds van oordeel waven, dat het feit, dat de vereeni ging pas 5 jaar bestaat, maakt, dat geen medaille kon gegesen worden. Spreker gelooft, dat het ongunstig advies van B. en NV. net gevolg is van het rapport van den Commissaris. Spreker protesteert tegen den in houd van het rapport, die van poli- tieken aard is. De VOORZITTER maakt do opnvr king, dat dit stuk niet mag besproken werden. Het is ter visie gelegd, maar er mag slechts een bescheiden ge bruik van gemaakt worden in open bare zitting De lieer VAN DE KAMP protes teert. Hij zal niet nalaten over dit stuk te spreken. Er stond niet op „knhinet" of „geheim". In dil stuk worden sociaal-democraten gelijk ge steld met misdadigers. Dat is spreker ta kras. De VOORZITTER wil den heer Van de Kamp niet laten uitspreken. NVan- necr men tegon den v\ensch van B. en NV. in handalt en een onbescheiden gebruik van het aan B. en NV. over gelegde stuk mraakt, zal in de toe komst minder aan den Raad ter visie worden gegeven. De heer VAN DE KAMP zal dan alleen maar voorstellen, ook mede namens do heeren Bregonje, NVelse- naar, Modoo en Schram, 25 aan „Jacob van Lennep' te verleeüen. Spieker protesteert echter hiertegen, dat de Commissaris informaties hoeft ingewonnen op plaatsen en bij perso nen, waar dat niet te pas kwam. Spreker zal daarop niet nader in gaan, maar hij bedoelt hier voorna melijk de informaties bij dengeen, die als een 60-jarig persoon wordt aan geduid. De heer MODOO is het met den heer Van de Kamp eens, dat B. en NV., die een 5-jarig bestaan niet voldoende ■voor een medaille achten, niet noo dig hadden, om den Commissaris van Politie le verzoeken, de doopceel van adressanten te lichten. Spreker wil voorts een ernstig woord van openlijk protest laten hoo- ren tegen de houding van den Com missaris. Zijn wij nu in 1912 of in 1862, toen men sociaal-democraten en anarchisten menschen waande, die zeer na toe waren aan moordenaars, oplichters en afzetters -Nu in 1912 behoort men toch te weten, dat so ciaal-democraten en anarchisten in zedelijke waarde niet lager staan dan anderen. De Commissaris zegt, dat de be stuursleden behooren tot den fatsoen lijken kleinen burgerstand, dat zij niet behooren tot anarchisten of so ciaal-democraten en dat zij niet voor komen in de registers van de griffie der Rechtbank. De VOORZITTER roept den heer Modoo tot de orde. Wil de heer Modoo verder spreken over het rapport van den Commissaris, dan moet hij, vol gens art. 20 van het Reglement van Orde, daarvoor toestemming vragen aan de vergadering. De heer MODOO herhaalt, dat het hem tegen de borst stuit, dat de Com missaris zoo schandelijk spreekt over een deel onzer medeburgers. Do VOORZITTER interrumpeert, dat dit stuk niet aan de orde is. Do heer SCHRAM Dit stuk heeft betrekking op dit punt. De heer MODOO dient een voorstel in, om te mogen spreken over het rapport van den Commissaris. De VOORZITTER wil het voorstel- Mcdoo in stemming brengen. De heer THIELWat brengt u in stemming De VOORZITTER Het voorstel- Modoo. De heer THIEL wil dan eerst spre ken over het schandelijk schriftuur van den Commissaris. Spreker heeft het vaste vertrouwen, dat de Raad eenstemmig zal beslissen, dat de heer Modoo over dit stuk zal mogen spro ken, en dat geen lid daartegen zal stemmen. De heer Thiel, voortgaande, zegt, dat het een beleediging is voor den Raad, dat dit stuk is overgelegd. Dat neem ik. U in hoog© mate kwalijk, roept sprekor uit. Hij protesteert er tegen, dat de Commissaris ih een woord noemt sociaal-democraten en misdadigers. Onder applaus doet spreker een be roep op den Raad, om den heer Mo doo too te staan, over het rapport to spreken. De heer VAN DEN BERG meent, dat hot voorstel-Modoo schriftelijk moet ingediend, worden. Do heer VAN DE KAMP merkt op, dat de heer Modoo en hij nog geen 1 enkel oogenblik buiten de orde zijn geweest. Do heer VAN STY RUM protesteert or tegen, dat de heer Thiol B. on NV. beschuldigt, den Raad te hebben wil len bclcedigen. I)ü hoor THIEL Dat is niet zoo Do heer VAN STYRUM U zegt, het II. on W. in hooge mate kwalijk to nomen,"dat zij dit rapport hebben ter visie gelogd. Als inen iets in die mate kwalijk noemt, veronderstelt men op- zettehjue beleediging. De lieer THIEL komt hior tegon op. B en NV. hadden moeien zeggen Als gij, Commissaris vau Politie, 50 jaar bij de cultuur ten achter zijt, maak dan dit rapport over. Het iseon beleediging voor aen Raad. NN at zou or nu gebeuren, als een sociaal-de mocraat lid van üeu Raad was.' Moet hij hot dan maar aanuooreu, dat uc Commissaris zoo over hem oordeelt De VOORZIT TER merkt op, uat IJ. oil N\ deu Commissaris geen stuk torug.-enden, om hot over te laten ma keu. Dc hoor TlilEL Dan kan-io 't houden Do heer SCHRAM acnt het stuk van den Commissaris ook eeu beleediging voor den Raad en hij merkt op, dat als do Voorzitter zegt, dat B. en NV. bij onbescheiden bespreking der stuk ken, minder ter visie zullen leggen, luj erkent, dat de stukken wel mogen besproken worden. Do heer MODOO herhaalt, dat hij do houding van den Comm. schande lijk vindt, om zoo te schrijven over menschen op wier zedelijk gedrag niets aan te merken valt. Waarom heeft de Commissaris op to sommen wat de adressanten niet zijn. De VOORZITTER zegt, dat de heer Modoo niet verder mag g' an, zonder toestemming van den Raad. De heer LEVERT motiveert zijn stem tegen 't vcorstel-Modoo, omdat hij het een kwestie van vertrouwen vindt in den Raad geen gebruik te maken van oen brief aan B. en NV. ge richt. Do heer VAN DEN BERG is het met den heer Levert eens, maar hij be grijpt niet, wat een Commissaris van Politie te maken heeft met een too- neehvedstrijd. De VOORZITTER: Het is gewoonte zijn advies in te winnen, daarvan zullen B. en W. niet afwijken Do heer KLEIJNENBERG is er voor, dat men het rapport openlijk be spreekt. Dan komt de Gomm. te welen, boe men denkt over zijn rapport. Hot is niet goed om deze zaak in de» doofpot to doen. De heer VAN STYRUM meent, dat het door den voorzitter aangehaalde art. 20 var. het Regl. van Orde hier niet van toepassing is. De VOORZITTER maakt, na deze opmerking geen bezwaar meer, dat do heer Modoo over bet rapport van den Commissaris spreekt. De heer MODOO: Had u dit nu maar eerder gedaan. Spr. zegt verder, dat hij gehoopt had. dat do heer Kruseman, die nu Burgemeester is, en ook Burgeanees- ter is voor dit deel der burgerij, dat sociaal-democraat of anarchist is, als hoofd der politie den Commissaris, zijn ondergeschikte, na do ontvangst van het rapport had gewezen op zijn onbetamelijke, erg onbehoorlijke hou ding. Daarvan maakt spr. B. en VV. en den heer Kruseman, als tijdelijk hoofd der politie in het bijzonder, een grief van, dat dit nagelaten is. llij hoopt, dat de Commissaris alsnog ge wezen zal worden op zijn onbehoorlijk optreden. De VOORZITTER stelt voor het voorstel van B. en W. in stemming to bi ongein. De heer VAN DE KAMP: Dat is een handigheidje, waarvan B. en W. wel eens ineer hebben gebruik gemaakt. Mijn voorstel is van verdere strek king. De VOORZITTER meent jan niet. Do heer VAN DE KAMP: Laten we maar niet langer praten, doe maar, zoonis u wilt! Do VOORZITTER brengt het voor- stel-Van de Kamp in stemming. Do lieer DE BRAAL zegt te zullen tegenstemmen, maar niet, omdat hij 't eens is met den Commissaris van Politie, (gelach) Do hoer THIEL: Neen, dat rapport is eon motief om vóór te stamanen. Het voorstel-Van de Kamp c.s. (om f 25 toe to staan) wordt verworpen met 15 tegen 8 stemmen. Voor stem den do heeren Bregonje, Thiel, Welse- naar, Timmer, Van de Kamp, Modoo, Visser en Schram. Hot voorstel van B. en NV. om geen medaille to geven, wordt thans zonder hoofdelijke stemming aangenomen. PUNT 6. B. en NV. stellen voor den onder bouw van perceel Koralensteeg, sectie no. 7177, aan te koopen, daar de Ge meente eigenares is van den boven bouw. Aldus wordt besloten. PUNT 7. B. en NV. stellen een wijziging voor van de verordening op het St. Elizabeths Gasthuis, waardoor voort aan vroedvrouwen te vroeg geboren kinderen ter kostelooze verpleging kunnen doen opnemen, zonder daar bij een verklaring van een geneeskun dige te moeten overleggen. Wordt goedgekeurd. PUNT 8. De heer Van de Kamp heeft bij do hegrooting aangedrongen op de open stelling der Stadsbibliotheek, gedu rende de avonduren. B. en NV. stellen nu voor met ingang van 2 September op Maandag en Donderdag de Stadsbibliotheek van 710 uur open te stellen. De amanuensis en de klerk ter bi bliotheek krijgen ter vergoeding /1.50 per avond, de kastelein van het Prin senhof 11 per week. Extra-kosten van vuur en licht worden geraamd op 100. De hec-r VISSER wil dc bibliotheek in haar geheel doen openstellen. Dat kan niet zoo'n groot bezwaar zijn. Mot een enkel electrisch lichtjo in do bibliotheekzaal is men geholpen. In de leeszaal zelf ligt weinig wat de menschen interesseert, die h:cr dos avonds zullen komen. bpr. doet in de zen geest een voorstel. De heer SCHRAM steunt liet voor stel van den lieer Visser. De VOORZITTER wijst op 't brand gevaar, wanneer men do bibliotlieek gaat vellichten. Deze zaten grenzen aan hot museum, dat niet erg vuur vast js. (Gelach). De heer VISSER wijst er op, dat niet de b;bliothe-ckzuul, doch tie lees zaal, die men nu wil gaan verlichten aan bet museum grenst. Spreker merkt ook op, dat het an ders lastig is voor de menschen om do boeken vooruit aan to vragen. NVordt de bibliotheek ook opengesteld dan heeft dit nut. Do VOORZITTER merkt op, dat men de boeken niet persoonlijk behoeft aaD to vragen. Een stadshriefkaart van 1 1/2 cent is voldoende. lie heer SCHRAM steunt het voor stel-Visser. De heer VAN DE KAMP eveneens. Men behoeft geen electrisch licht in de bibliotheek aan te brengen. Met een goede electrischc zaklantaarn kunnen de bibliothecaris of zijn per soneel voldoende zien, liet boeken vooruit vragen is moeilijk. Vooraf weet men niet, welk boek men heb ben moet. De heer KRELAGE is tegen het voorstel-Yisser wegens het brandge vaar en ook omdat er overal licht moet worden aangebracht De heer KLEIJNENBERG betreurt het, dat men bij deze proef geen een stemmigheid kan verkrijgen. Deze proof is geheel en al het werk san den volijverige» bibliothecaris. Laat rnen de proef nu nemen en dan zoo spoedig mogelijk uitbreiden. Het voorstel van B. en NV. om al leen de leeszaal open te stellen, wordt verworpen met 13 tegen 10 stemmen. Tegen stemden de heeren: Bregon je, De Braai, Levert, dr. v. d. Berg. NVelsenaar, Modoo, Visser, Schram, Weijland, Sllngcnberg. Seigr.ette, Van de Kamp on nmuicr. Het voorstel-Visser om ook de bi bliotheekzaal open tc stellen, wordt aangenomen. PUNT 9. B. en NV. zijn voornemens, den in- wendigen dienst van het Bouw- en Woningtoezicht te wijzigen. Zij stel len, in verband daarmede, een nieuwe verordening voor op de aanstelling en bezoldiging van de ambtenaren. Het personeel zal volgens dit ont werp bestaan uit: een directeur. wien3 jaarwedde door den Raad wordt vast gesteld een inspecteur 1ste klasse in ateemeenen dienst op een wedde van 12(H) toi 2030 een bouwkundige [f 1200—/1900) twee inspecteurs eer st© klasse 1203180Ö) een com mies 12tK)1800) inspecteurs twee- du klasse 1000—llOOjteekeuaars 5501000)eerste klerken 750— 1200) tweede klerken 350-/8UU). De tweede klerken genieten twee jaurlijksche verhoogingen van f 50, de andere ambtenaren tweejaarlijksche verhoogingen van 100. B. en W. benoemen en ontslaan de ambtenaren, behalve den directeur, die door den Raad aangesteld en ont slagen wordt. De heer MERENS vraagt, waarom do opzichters nu inspecteurs zullen hoe ten. Do heer DE BREUK zegt, dat dit ge schiedt, om do titulatuur met die in andere plaatsen in overeenstemming te brengen. Het voorstel van B. en NV. wordt thans goedgekeurd. PUNT 10. B. en NV. stellen voor aan de firma Droste en Ca 90 c.A. walgrond te verkoopen aan het Noorder-Buiten- Spaarne voor f 5 por vierk. M. Wordt goedgekeurd/ PUNT 11. De eigenaars van oen gedeelte der grondon van het voormalig „Huis ter Spijt" wilLem om-niet overdragen den grond voor straat bestemd in het verlengde der Velserstraat. B. en W. stellen voor, don grond te aanvaarden. De heer LASSCIIUIT vraagt wel ke bestrating hier wordt aangelegd. De heer DE BREUK merkt op, dat de gewone regel zal worden gevolgd, zoodat de Raad later zal kunnen be slissen. Het voorstel wordt aangenomen. PUNT 12. B. en W. stellen voor te voldoen aan het verzoek van W. van Schie, om een uitgang te mogen maken voor zijn weiland aan den Spaarn- dammerweg. Wordt goedgekeurd. PUNT 13. B. en NV. stellen voor het perceel Rolhuizen no. 16 wederom to verhu ren en wel tegen minstens f 3 per week. Do lieer LASSCIIUIT vindt I 3 te weinig voor dit perceel. De heer DE BltEUK merkt op, dat maar een gedeelte van het perceel verhuurd wordt. Men zal aan dit huis een andere bestemming geven, maar achi verhuring gewenscht om bescha diging door de jeugd to voorkomen. PUNT 14. B. cn W. vragen een crediet van f 6800 voor 't maken van een basalt- muur aan de oostzijde van de Zijl- singelgracht tusschen de Zijlbrug en de nieuwe trambrug, het aanplempen van een gedeelte van die gracht daar ter plaatse en het inu .v. van oen nieuw riool in de Zijlvest. De VOORZITTER heelt u.. te, dal B. en W., overeenkomstig den wensch van den Raad thans voorstellen den boom op de Zijlvest te doen vellen, om een minder kostbmo vei betering, dan eerst was Voorgesteld, mogelijk 1 to maken. De heer KRELAGE merkt op, dut in de portefeuille geen nadere stuk ken zijn neergelegd, ofschoon de Baad besloten heeft dit punt nog aan te houdon. Alleen lag er een zeer on- vormelijk cn ODguteekend stukje, blijkbaar vau B. en NV. afkomstig. Ook uiiste spr. het advies van dc Commissie van Bijstand. Hij adviseert dit voorstel niet aan tc nemen. De heer MODOO merkt op, dat de Commissie reeds geadviseerd heeft. Bij die ïneeniiig is z;, gebleven. Spr. hoopt, dut de llaud deze voordracht zal aannemen. Men krijgt hier in dil deel nu een goeden toestand. NVordt dit voorstel aangenomen, dan zal dit bijdragen tot vcrfraaiiug van dit stadsdeel. De heer DE BREUK vestigt er ook de aandacht op, dut nader advies der Commissie overbodig was. De heer KRELAGE s niet overtuigd door don wethouder en den heer Mo doo. Het voorstel van B. en NV. wordt aangenomen mei do stom van den heer Krelage tegen. PUNT 15. B. on W. stellen voor den heer R. Boerkoel uitstel to vcrleonen van do bepaling, dat binnen 6 maanden na de overdracht van den door hem ge- kochten grond afstei'.muren moeten worden aangebracht Aldus wordt besloten. PUNT 16. Do Christ. Geref. gemeente zal het nieuwe kerkgebouw aan de Raaks grooter maken, dan oorspronkelijk was bedoeld Daarvoor zal een groo- tere oppervlakte van bet terrein moe ten worden bebouwd. B. en NV. stellen voor de toestem ming te verleenen. Aldus wordt besloten, PUNT 17. B. en NV. stellen een wijziging voor van een besluit inzake de uitgangen van de buitenplaats „Uit den bosch" op de Spanjaardslaan, omdat door een misstelling het besluit niet ia overeenkomstig het voorstel van B. en W. Wordt goedgekeurd. PUNT 18. B. en NV. stellen voor, het aan da gemeente toebc-hoorende perceel Brou wersstraat 43 A enderhands voor af braak ie verkoopen. Het is niet raad zaam, daaraan nog eenïge belangrij ke onderhoudskosten te besteden. U meer omdat het bestemd is bij uitbrei ding van School No. 5 te worden weg geruimd. Wordt goedgekeurd. PUNT 19. B. en NV. stellen voor, de navolgen, de perceelen als ongeschikt ter bewo ning en die niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat kunnen worden gebracht, to1 verklaren Leliestraat 15 A en 15 B, Gierstraat No. 18 A en 18 B en Heerensingel No. 135 A, B. C, en E, 137 A, B, C, D en E. De heer LEVERT heeft de vrouw tjes, die eenige dezer huisjes bewo nen, gesproken. Die hebben hem ge zegd, dat zij hoopten, dat, als do Raad hen met drie maanden uit haar woning zet, deze haar ook zal zeg gen, waar zij naar toe moeten. De heer DE BREUK merkt op, dat men daarmede niets te maken heeft. Daartoe heeft het Gemeentebestuur ook geen voorstel. De heer LEVERT is teleurgesteld door dit antwoord. Hij heeft dit al eens meer gehoord. Vroeger heeft hij gevraagd om een enquête. Toen is gebleken, dat 45 pCt. der één-kamer woningen niet aan de eischen der wet voldoen. Als men die nu gaat onbewoon baar verklaren, moet men daarvoor ook goede woningen in de plaats geven, desnoods als philantropie of als armenzorg. De heer SCHRAM ondersteunt de meening van den heer Levert, dat er iets gedaan moet worden. De VOORZITTER meent, dat hol niet uitgesloten is, dat in de toekomst iets gedaan zal worden met Rijks- steun. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. PUNT 20. B. en W. stellen voor hot perceel Luitesteeg 7 onbewoonbaar te verkla ren en de ontruiming binnen 3 maan- den te gelasten. Aldus wordt besloten. PUNT 21. Do Rechtsgeleerde Commissie bied! ter vaststelling aan een nieuwe ver ordening omtrent het in voorraad hebben enz. van petroleum, benzine, naphta, aether of ander© soortgelijke licht ontvlam- of ontplofbare stoffen. Het departement Haarlem ven da NederL Maatsch. ter Bevordering der Phannacio verzocht wijziging van do verordening in zake het bewaren en vervoeren van licht-ontvlambare stof fen. In dien geest waren ook de adressen van de Haarlemsche afdeeling der Nederl. Maats, tot Bevordering der Geneeskunst, do Commissie van Be heer van het Koloniaal MuSéUiXi se ;Is Haarlemsche De Rechtsgeleerde Commissie stelt thans voor, oin de verordening alleen te doon gelden voor petroleum, uaph- ta en benzine en verkoop voor ge neeskundig gebruik uit te schakelen. In verband met de oomerkiug van dc Haarlemsche Handjlsveraeniging wordt thans toegelaten in de bewaar plaatsen electrisch licht te gebru.ken.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7