NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Oe Jaargang. Ho. 8932 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. zaterdag 3 augustus 1912 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: Ha.rl.m PER CRIE MAANDEN: f i'S". Van 1—5 regels 50 ets.; Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor naariem - i.zu Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent Der reue Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd ,s (kom der Bil Abonnement aanzienlijk rabat. P gemeente) V Advertentign van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. Der olaatsinf Franco per post door Nederland1.65 g Ti 50 Cts. voor 3 plaatsmgln a contant 8 P P,aa,8,nÊ' Afzonderlijke nummers0.02H s T Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H t Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.4o IntercommnnaaJ TelefooBrrammer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur j. C. PEEREBOOM. c? Drukkerij: Zoider Bnitenspaarne 12. Telefoonnnmmer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoessiraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BT.AD. AGENDA ZONDAG 4 Al GUSTTJS. Muziek in den Ilout. Buitensocieteit: Concert Harmonie, 8 1/4 uur. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Concerten. Rusthoek, Bloemend aal: Concerten. MAANDAG 5 AUGUSTUS. Kermisvennakelij kheden. OM ONS HEEN No. 1573 Kerkconcert. Het kan tot waarschuwing van de belanghebbenden dienen, dat er plan nen bestaan om de orde in de Groote Kerk tijdens de orgelconcerten stren ger te handhaven. Die Iaat namelijk wel eens wat te wtDSchen over. Toen de heer Carel Phlippeau zijn afscheidsconcert gaf vóór zijn vertrek naar Indië moet het op een oogenblik zóó rumoerig m de kerk zijn geweest, dat de heer Robert er over dacht zijn spel te staken en heen te gaan. Het was toen een gezel- J schap Zandvoortsche badgasten, dat zich onhebbelijk gedroeg. Snoepend waren zij al (nota bene in een kerk binnen gekomen en inplaats van een Zoo'n geval staat trouwens niet al leen. Het volgende kleine tooneeltje speelde zich onlangs in de kerk af en het teekent. Er komt terwijl het orgel speelt een gedecoreerd heer de kerk binnen. De dienstdoende agent beduidt hem met een gebaar, dat hij moet blijven staan hij kijkt den man minachtend aan en gaat verderde inspecteur van po litie maakt dezelfde geste, maar ont vangt derizelfden blik van „ik heb met jou niets te maken" en eerst toen de koster hem hetzelfde beduidde, scheen hij bet te gelooven en bleef staan. Zulke dingen komen toch niet te pas. Het zijn juist de menschen van be schaving en ontwikkeling, die het voorbeeld moéten geven, maar het he laas niet altijd doen. Bij de avondcon certen, die voornamelijk door arbei ders bezocht worden, was de orde uit stekend ik zeg niet, dat deze bezoe kers allen uit zicbze'f begrepen hoe zij zich gedragen moesten, maar een wenk van de politie was toch vol doende. Wat kan, zal men misschien vragen, de politie in de kerk doen Natuurlijk een preventieve, een voor behoedende rol spelen. Uit eigen beweging rustverstoorders de deur uitzetten mag zij niet. Maar wanneer het personeel, dat toezicht houdt in de kerk, de koster en zijn helpers, aan de politie ver zoekt, iemand te verwijderen, dan gebeurt dat onmiddellijk. Toen de oude heer Luitingh nog maar kort koster was is het voorgekomen, dat brachten. Wie zal het 't dier kwalijk nemen, dat het in deze ongewone om geving zijn stem liet hooren en van benauwdheid zelfs iemand, die hem verwijderen wou, in den vinger beet 7 Ook het meebrengen van honden was in vroeger dagen zeer gewoon. Zelfs waren er personen voor aange steld, om wanneer de dieren lastig werden, ze op te pakken en tot na den dienst te bewsren Op oude platen schilderijen ziet men dan ook vaak honden in de kerk afgebeeld, e' goed als den hondenmepper met zijn zweep. Maar ook dit behoort tot het grijs verleden. En evenmin als men honden in <ie kerk mag meebrengen of er pijp of gaar rooken, evenmin zal voortaan het wandelen tijdens de muziekuitvoe ring er geoorloofd zijn. Daar helpen geen tradities aan. Want elke tijd brengt zijn eigen op vattingen mee en die zijn voor dit ge val rust, orde en stilte in de kerk, ook voor de muziekuitvoering. J. C. P. Stadsnieuws plaats to zoeken en daar rustig te gaan zitten, wandelden ze pratend iemand hardop praatte en, in weerwil door de kerk rond, zelfs zonder te blij- J vail alle waarschuwingen, niet ophou- ven staan, wanneer de organist zich ^eri vvou. De heer Luitingh, die een deed hooren. stevig man was, liet zich niet afschrik- De quaestie of het loopeD in de kerk en den prater zelf de kerk geoorloofd is of niet dateert trouwens uit- hleek een Haarlemsche al van vroeger. Er staat mij zelfs iets predikant te zijn, die tegen zijn uitzet ting protesteerde. Maar de kerkvoog den stel.don don koster in 't gelijk. Het is nu wel de tijd om te wijzen op de verscherpte maatregelen van orde, want Donderdag a. s. zal het de zoo genaamde parte ffclparado zijn, de dag waarop honderde menschen als naar gewoonte het orgelcoucert gaan bijwonen. Vroeger werden op dien dag voor van een stuk. docr een gebaren Haarlemmer geschreven, die beweer de, dat in duze quaestie de wande laars gelijk hebben en dat hun het recht toekomt, om tijdens de concer ten zooveel rond te loopen als zij wil len. Niet ieder weet, dat vroeger twee deuren van de kerk den gebeelen dag open stonden, om aan het publiek den weg te verkorten, zoodat toen feitelijk - 0 een gedeelte van de kerk dienst deed dHe deuren geopend, dezen keer zal er voor openbaren weg. Deze zonderlinge toestand bestaat niet meer. Maar er heerscht nog wel te groote beweeglijk heid onder de toehoorders bij bet or gelconcert en daaraan zal langzamer hand ook een einde gemaakt moeten wordeu. Om twee redenen, dat het hier een kerk is en geen publieke wandelplaats en dat muziekliefhebbers ongestoord naar bet orgelspel moeten kunnen luisteren. Wanneer onder de muziek door een gedeelte van het publiek door de kerk loopt te schuifelen, is een on belemmerd genot voor de overige toe hoorders verkeken. Het is niet de bedoeling, dat de men schen óók moeten blijven stilstaan in de pauze tusschen de orgelnummers door. Er kan niets tegen zijn, dat zij dan rondwandeion en de kerk bekij ken, mits zij dadelijk stilstaan, zoodra het orgelspel weer begint. Tot dezen maatregel van orde zullen de bezoekers worden genoodzaakt. In hun eigen belang is te hopen, dat zij zich daartegen niet zullen verzetten. Be herinner me goed, hoe moeilijk het soms wezen kan, menschen te brengen tot onderwerping aan noodzakelijke voorschriften van algemeene orde. Toen de Koningin den laatsten keer in 3e kerk was en het schuifelen van do wandelaars den zang der solisten zeer benadeelde, heb ik een vriendelijk ver zoek om te blijven staan zien beant woorden met een minachtenden blik en met ongestoord voortgaan. Zoo iemand bad uit de kerk gezet moe ten zijn, maar wie lokt graag een ge schil uit in een kerk, nog wel in tegen woordigheid van de Koningin? Dat gaat niet en het ceuige is dus. deu lompert maar te laten gaan en je er over te verbazen, dat iemand die zich zelf tot de beschaafden rekent, inner lijk zóó weinig beschaving bezitten niet meer dan één openstaan, om beter contróle te kunnen houden. Het zal daarbij verboden zijn, tijdens het orgelspel rond te wandelen wie dat verbod overtreedt, zal uit do kerk wor den gezet door de politie, die voor deze gelegenheid versterkt zal worden. Op kaarten is dat in de kerk duide lijk aangekondigd. Ten overvloede zal deze waarschu wing op do programma's worden ver meld. Wij deelen dit uitdrukkelijk mede, opdat ieder zich voor onaangenaamhe den wachten kan. leder weldenkende zal trouwens de noodzakelijkheid en het nut van dozen maatregel van orde Inzien en zich daaraan zonder verzet onderwerpen. Het is bijna ongeloofelijk, welke vrij heden sommige menschen meenen zich in de kerk bij het orgelconcert te mo gen veroorloven. Een waardig tegen hanger van de snoepende dames vor men de mannen, die rooken. En die zijn gevaarlijker en moeilijker te ontdekken. Zóó slim zijn ze wel, dat zij de sigaar maar even naar den mond brengen en dan de hand fluks achter den rug verbergen. Het opkrin- kelende rookwolkje verraadt hen wel, maar het is toch moeilijk den dader in een groep mc-nschen te ontdekken. Dan wordt er jacht gemaakt op den overtreder en gewoonlijk met succes. Wat een stevig doorgevoerde maat regel van orde vermag blijkt wel uit dit eenvoudige statistiekjetijdens het eerste avond-orgelconcert werden 12 personen aangetroffen, die rookten; bij het tweedo was het aantal geslon ken tot 5, bij het derde snapte men er nog maar 1 en bij het vierdo was het met rooken totaal gedaan. Zonderlinge begrippen hadden blijk baar ook de dames, die op een van de- zo concerten een hondje mee NED. CHR. GEH. ONTH. BOND. E>ezo bond houdt den 29sten dezer zijn algemeene vergadering alhier. Woensdag 28 Aug. zal Ds. Doevendans van Amsterdam in de Groote Kerk in openbare vergadering spreken over Vijanden en Bor.dgenooten. De zang- vereeniging God is mijn Lied zal daar bij hasr medewerking verleenen. Op de agenda komt onder anderen behalve de reeks der gewone huishou delijke werkzaamheden, ook voor een drietal punten van de afd. Haarlem, i ft. De Bond schrijve een prijsvraftg uit betreffende een pakkende reclame plaat in zake dr ccheel onthouding, inleider Br. Ten Boom b. Hoe kunnen wij heter ons doel be- reikeu in den geheel-onthoudersstrïjd? Referaat van Br. Tjaden c. Kan ook bemerkt worden, dat door de overheid zorg wordt gedragen, dat de tegenwoordige drankwet beter worde uitgevoerd Inleider Br. Tja den. Van de afd. Beverwijk a. De algemeene vergadering beslui te, dat eenmaal in het jaar een open- luchlmeeting worde gehouden, uit gaande van den Bond. b. Een bondsinsigue worde inge voerd, in navolging \an andere zuster- vereenigingen. Ia-leider Br: Rogge- ORGELBESPELING op Dinsdag 6 Aug. 1912, des nam. van 1—2 uur, in de Groote- of Sint-Bava- kerk alhier, door den Heer Louis Robert: Programma: 1. Concerto, Wilhelm Friedmann Bach, (1710-1784). Allegretto. Grave. Fuge (Moderato). Largo e spiccato. Allegro Moderato. 2. Fuge, G. F. Il&ndel. 3. Invocation, Alex. Guilmant. 4. Suite Gothiquo, L, Bo&Ilmonn. I. Introduction-Choral. II. Menuet GothAque. UI. Prière. IV. Toccata. Jubileum. Morgen herdenkt mej. A. Buffing den dag, waarop zij voor 12 1/2 jaar in dienst trad bij de familie Van Bem- melen in de Groote Houtstraat, al hier. Een buitenkansje. De werklieden van de Werf Conrad zijn vrij van Zaterdagmiddag 10 Au gustus tot Donderdag 15 Augustus. Al len die sedert 1 Januari van Hit jaar in betrekking zijn, krijgen het dubbele van het bedrag, dat zij in die 3 vrije dagen zouden hebben verdiend. BRAND. Terwijl de ouders niet thuis waren, zat de 3-jarige II. B. uit de Glasbla zersstraat no. 2, met lucifers in bed te spelen. Het bed en eenig beddegoed verbrandden. De banketbakkersknecht P. van B., die rook uit het raam zag komen, was zoo flink, om de vlam men met een paar emmers water te dooven. Vernieuwde haan. Heden heeft men de ihaan weder op den toren der St. Havo aangebracht, Men kan goed zien, dat hij onderhan den geweest is. want hij geeft een zeldtzamen glans af. BLOEMBOLLENTEELT. Naar aanleiding van de Bloembol lenteelt zegt het Landbouw-Verslag Ook do bloembollenkweekers had den over het algemeen geen reden tot klagen. Voor enkele artikelen was de felle droogte echter ongunstig zoo werd In het Westland, waar de cultuur reeds van voel boteekeins is geworden, geklaagd over het spoedig afsterven der bolgewassen en den weinigen groei, dien zij maakten. In het eigenlijke bloembollendistrict liet de ontwikkeling der hoofdgewassen echter woinig te wenschcn over. De teelt blijft zich nog steeds uit breiden. Met het afgraven van dui nen met de bedoeling om geschikt bloembollenland te krijgen, wordt op verschillende plaatsen voortgegaan, elders wordt ten behoeve der bollen teelt weiland gescheurd of bouwland aan bet lanubouwbedrijf onttrokken. Hei aantal bollenschuren neemt in verband met de cultuuruitbreidLng ook geregeld toe. De hyacmihen leverden een goed gewas en de prijzen waren ook goed. Dit mag zeker voor een belangrijk deel worden toegeschreven aan de vorming eener groep van hyacinthen- kweekers van het Hollandsch Bioem boüenkweekers Genootschap, welke groep in samenwerking met de over- groote meerderheid dei- exporteurs, vóór deu aanvang van het handels seizoen minimumprijzen vaststelde voor de zoogenaamde rommel, bed ding en miniatuur. In het vorig land- bouwverslag werd hiervan reeds mel ding gemaakt. De vastgestelde prijzen konden tot het einde van het seizoen worden gehandhaafd. In verband hiermede en ook tenge volge van het goede gewas waren aanvankelijk de prijzen der lste kwa liteit hyacinthen te hoog, zoodat van enkele soorten de voorraad niet ge heel is opgeruimd kunnen worden. De opbrengst aan tulpen was mid delmatig. Ziekten traden weinig op, maar op de lichtere zandgronden stierf het gewas spoedig af, op de klei echter niet. De prijzen waren, vooral voor de vroege tulpen, laag voor de late tulpen en in het bijzonder voorde Darwintulpen konden eohter aanmer kelijk betere prijzen worden bedon gen een flink ge was, dat tegen oploopende prijzen kon worden verkocht. Vooral voor de bekende eu veel gekweekte handels- soort Dubbele von Sion was de prijs aeer hoog. Ook ue teelt van crocussen leverde goede resultaten. Opbrengst en prij zen waren goed. De opm engsi der verschillende bij gewassen gal over het algemeen geen reden lot klagen, al hebben sommige laatnjpende artikelen van de felle droog te te lijden gehad. Opmerking verdient de levendige handel, welke in gladiolussen plaats had. Dit bolgewas, dat voor weinige jaren nog bijna uitsluitend door slechts enkele exporteurs werd ge kweekt, is thans ook door de gewone kweekers m hunne kramen opgeno men. Deze omstandigheid heeft me nigmaal aanleiding gegeven tot transacties, waaraan een speculatief karakter niet altijd kon worden ont zegd. De uitvoer bleef ongeveer op de zelfde hoogte als Ln 1910. Uitgevoerd werden namelijk in 1911 17.301.000 K.G. tegen 17.238.000 K.G. in 1910. De invoer bedroeg 1.801.000 K.G. in 1911, tegen 1.518.000 in 1910. („WeekbL v. BI. C."). WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Maande! ijksch overzicht van dever- eenïging Weldadigheid naar Vermo gen. Boekjaar 1 November 191131 October 1912. Voor behoeftigen werd gedurende de maand Juli 1912 toegestaan Brood on levensmiddelen: f 250.031. Brandstoffen niets. Ligging- en kleedingstukken niets. In geld 619.08. Totaal 809.11 1.2. Totaal van 1 November 1911 tot 31 Juli 1912 7621,60. TOONKUNST. Examens Nederlandsche Toonkun sten aarsvoree nigin g. 's-Gravemboge. 2 Augustus. Van de 5 candidaten zijn heden geslaagd piano (lager onderwijsj mejuf frouw K. S. van Laaren uit Amers foort en voor koorgezang de heer J. N. Al Dï., uit Alkmaar. AANGEREDEN. De 3-jarige G. W., uit de Holstein- straat, is in de Koningstraat door een groen ten wagen aangereden, toen het kind de straat overstak. Het kindje kreeg oen schaafwond aan het rechtcrbeentjo. Baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhom zijn in de afgeloopen week 927 baden genomen in dat aan het Leidscheplein 784. DE HAARLEMMERMEERLIJNEN. Vanmorgen om 6.35 vertrok de eer ste trein voor het gewone reizigers verkeer naar Aalsmeer en te 7.38 kwam de eerste trein bier dan m het vlaggende stationsgebouw binnen. Het relzigeisvervoer ging naar wensch, vertelde ons de stationsop- .x(ol**y, d5? v' mor een dienst had op het'eerste perron. De trein uit Aals meer bracht al vijf wagens groenten mee voor Duitschland. In die laatste artikelen „Van onzen Reizenden Redacteur" is over een in terview met Aoismoersehe kweekers meegedeeld, dut men bij de ojpening van de lijn AalsmeerNieuw-ersluis, die als het meeloopt in 1914 zal ge schieden, een nog snellere verbinding met Duitschland zal krijgen. Men maakte ons de opmerking, dat dit alleen voor de z^..dingen naar Zuid-Duitschland geldt. Die van N.- Duitschland zullen het snelst over Haarlem vervoerd worden, omdat dan de waggons niet aan de Staatsspoor behoeven over te gaan, wier lijn over Emmerik een omweg maakt, wat Noord-Duitschland betreft. De in 1913 te openen lijn Aalsmeer—Amsterdam zal van geen nut zijn voor 't buiten landsch verkeer, omdat die lijn te Amsterdam niet op de hoofdsporen aangesloten wordt. Ten gomakke van onze lezers geven we hieronder een uittreksel uit de dienstregeling en de tarieven. Van Haarlem naar Aalsmeer: Haarlem (vertrek): 6.35, 7.58, 9.58, 1 02, 2.20, 5.03, 7.50. Vijfhuizen (vertrek): 6.50, 8.13, 10.13, 1.17, 2.35, 5.18, 8.05. Hoofddorp (aankomst): 7.00, 8.23, 10.23, 1.27, 2.45, 5.28, 8.15. Hoofddorp (vertrek): 7.10, 8.25, 10.29 I A 5:* 2.25. Aalsmeer (aankomst); 7.26, 8.41, 10.45, 1.49, 5.50, 8.41. Van Aalsmeer naar Haarlem: Aalsmeer (vertrek): 6.47, S.54, 10.05, 1.12, 5.13, 8.02. Hoofddorp (aankomst): 7.03. 9.10, 10.21, 1.28, 5.29, 8.18. Hoofddorp (vertie.,): 7.13, 9.12, 10.31, 1.40, 4.19, 5.41, 8.28. Vijfhuizen (vertrek): 7.24, 9.23, 10.42, 1.51, 4.30, 5.52, 8.39. Haarlem (aankomst): 7.38, 9.37, 10.56, 2.05, 4.44, 6.06, 8.53. Van Hoofddorp naar Leiden: Hoofddorp (vertrek): 4 20, 7.07, 10-33 1.42, 2.50, 5.43, 8.30. Niouw-Vennep (vertrek): 4.40, 727, 10.53, 2.02, 3.10, 6.03, 8.50. Leiden, Heerenstr. (aankomst): 5.30, 8.15, 11.41, 2.50, 3.52; 6.51, 9.38. Van Ledden naar Hoofddorp: Leiden, Heerens., (vertrek): 5.50, 8.30, 9.08, 12.17, 3.14, 4.18, 7.05, Nieuw-Vennep (vertrek): 6:41, 9.21, 9:59, 1.08, 3.57, 5.09. 7.56. Hoofddorp (aankomst): 6 58, 9 38, 10.16, 1.25. 4.14, 5.26, 8.13. Van Haarlem, naar: Aalsmeer: enkele reis: 2e kl. 45 ct., 3e kl. 30 ct.; buurtverkeer: 2e kl. 70 ct., 3e kl. 45 ct. Aalsmeerderweg: Enkele reis: 2e kl. 40 ct., 3e kl. 25 ct.buurtverkeer: 2e kl, 55 ct,, 3do kl. 40 ct Hennebroekerweg: Enk. reis: 2e kl. 40 ct, 3e kl. 25 ctbuurtverkeer: 2e kl. 55 ct., 3e kl. 10 ct. Hoofddorp: Enk. reis: 2e kl. 30 ct, 3de kl. 20 ct; buurtverkeer: 2c kl. 40 ct,. 3e kl. 30 ct Leiden (Heerensïngel): Enk, reis: 2e kl f 1,—3e kl. 65 ct. Lei muiden: Enk. reis: 2e kl. 60 ct, 3e kl. 40 ct; buurtverkeer: 2e kl. 90 ct., 3c kl. 60 ct. Nieuw-Vennep: Enk. reis: 2e kl. 50 ct., 3e kl. 35 ct; buurtverkeer: 2e kl. 70 ct, 3e kl. 50 ct. Nieuwe weg: Enk. reis: 2e kl. 15 ct-, 3e kl. 10 ct; buurtverkeer: 2e kl. 25 ct, 3e kl. 15 ct. Oude Wetering: Enk. reis: 70 ct. en 45 ct.; buurtverkeer 1 en 70 ct. Koelof Arendsveen: Enk .reis: 75 en 50 ct.; buurtverkeer: fl.10 en 75. ct. Rijksstraatweg: Erik. reis: 15 en 10 buurtverkeer: 25 en 15 ct Rijpwetering: Enk. reis: 85 en 55 ct; buurtverkeer 1.25 en 85 ct. Sloterweg, Noord: Enk. reis: 35 en 25 ct.; buurtverkeer 50 en 35 ct. Sloterweg, Zuid: Enk. reis: 55 en 35 ct.; buurtverkeer: 80 en 55 ct. Venncpcrweg: Enk. reis: 45 en 30 ct.; buurtverkeer 70 en 45 ct. Vijfhuizen: Enk. reis: 20 en 15 ct.; buurtverkeer 25 en 20 ct. IJweg: Enk. reis: 25 en 15 ct.; buurt verkeer 35 en 25 ct ONVOORZICHTIG OOK! Mevrouw de wed. C. J. van der M,. A. S. op de Parklaan, had Vrijdag op het raamkozijn van haar woning eer, portemonnaie neergelegd met f2-7C er in. De portemonnaie verdween. Die 't gedaan hadden waren twee smidsleerlingcn, die bekenden het geld gedeeld en dc portemonnaie weg geworpen te hebben op den Ooster- singelgracht. DIEFSTALLETJE. De gemeenlcreiniger J. van H. vond in de Peuzelaarsteeg een pakje gra- mofoonvecren. Die bicken afkomstig te zijn van diefstal. T. der II. uit da Gortesteeg, had het pakje weggeno men bij den winkelier P. J. van L. in de Anegang. Toen 't hem niet geluk te de veeren te verkoopen, had de da der, die bekende, het gestolene weg geworpen. OMDAT IIIJ GEEN GELD KREEG. Iemand in de Spaarnwouderstraat, heeft zich bij de politie beklaagd, dat een schilder, die letters op een ven sterruit van zijn winkel had geschil derd, deze met loog had ingesmeerd. De schilder vertelde, dat hij dat ge daan had, omdat men hem de f3, dia hij nog van den winkelier moest ont vangen, niet betaalde. De Drinkhal. De Drinkhal der Sta al waterbron is gisteren bezocht door 42 personen. Examen Handteekenen L. O. Voor liet examen te 's-Gravenhage slaagde gisteren A. C. Been, te Haar lem. Examens M. U. L. O. Te Utrecht slaagde voor diploma B: RL Schnitger, te Haarlem. Aanbesteding. Door den architect J. J. van Noppen is aan den heer P. Boxs, aannemer U Schoten, bij ondeihandsche aanbeste ding opgedragen het bouwen van eer fabrieksgebouw aan den Spaarndam merweg te Schoten, voor rekening var de heeren L. Schoorl en B Doorn, di recteuren van de Ned. Raffinaderij van Petroleumproducten. Met de voorbereidende werkzaam heden voor het inbrengen der water leidingsbuis in den straatweg Haarlem Sloterdijk, zal nog dit jaar begon nen worden. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: A. J. Tork, Leidsche straat 12 zwart, een dasspeld. D. Heezemans, Leidsche straat 15. een ceintuur. J. A. Hupkcns, Klein Heiligland 94, een stuk kinderspeelgoed. J. Ernrik, Wouwermanstraat, een kinderporlemonnaie met inhoud- Van d. Geer, Kruisweg 21, een Bae deker. P. v. d. Laan, Kloosterstraat 7, een vulpenhouder. Haven, Ilagestraat 51 rood, een jor.genspet. Mej. Timmer, Warmoesstraat 23, een fabriekspenning. D. Zemel. Adriaan Loosjesstraat 37, een hond. J. Snijders, Van Marumstraat 32, een portemonnaie met inhoud. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Hoe gevaarlijk het is, dat kinderen met de op de straat liggende cement- ringen of ijzeren omhulsels spelen, bleek alweer gistermiddag. Terwijl eenige kinderen daarmee spelende waren, had de 8-jarige C. van Sticht het ongeluk met haar handje daar onder te kornou, wat tengevolge had, dat twee vingertoppen werden afge- kneld. Het kind is daarvoor in het ge sticht St. Joh. de Deo door een ge neeshoer verbonden. SPAARNDAM. Ds. J. Brandsma, hulpprediker voor het Schoterkwartier, zal 11 Septem ber a. s. 25 jaar het predikambt heb ben vervuld. AERDENHOUT. Brand. Gisterenmiddag om 4 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in dc hooischelf van den heer Kraak. Oosterduiiischt-wcg, Aerden- hout. Door krachtig optreden van de brandweer van Aerdcnhout, konden zij het vuur meester blijven en to-' het hooi beperken. H. C. M. van Dijk, van hier, slaag de gisteren te 's-Gravcnhage voor hel examen Engelsch L. O. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Het nieuwe kerkgebouw wordt waarschijnlijk 8 September ingewijd.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1