NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. :?Ue Jaargang. No. 8633 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 5 AUGUSTUS 4813 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIUNi per drie maanden: Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem....ƒ1.20 Haarlem van 15 regels 1.elke regel meer /CL20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen ln den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlek rabat gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing» Franco per post door Nederland1-65 kv lif .a 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant oSSzönTSbIad,V.'orHirl'em 1 I 1 <S?K Xfï^S^^C Ataunfetmtie: Groote Hoobtnut 53. de omstreken en franco per post 0.45 IntercomnranaalTelefoonnammer der Redactie600en der Administratie 724* Uitgave der Vennootschap Lonretis Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drokkerij: Zuider Bnitenspaarne 12. Tehtoonnnrnmer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. GBRSTB BI.AD. AGENDA DINSDAG 6 AUGUSTUS. Orgelbespeling in de Groote kerk, van 1—2 uur. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Biosc. Theater Gr. Markt: Voorstel lingen. Gebouw St. Bavo: Bioscoopvoorstel lingen. Kleine Vereeniging: Bioscoopvoor stelling. Schouwburg: „De vijf Frankforters' door de Rotterdammers. Schouwburg, Nassaulaan: De Fa milie Lehmann, 8 uur. De Kroon: „De moderne Eva", door het Ned. Operette-Ensonvble, 8 uur. Brongebouw: Voorstelling door Het wroolijk Tooneol. Rusthoek, Bloemondaal, Concert, 8 uur. Stadsnieuws RAADSSTUKKEN. Ingekomen is een schrijven van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Ne derland, waarin gewezen wordt op de onvoldoende breedte van den Zijl- weg, thans 4 50 M. breed, die gevaar lijk kan worden wanneer binnenkort de electrische tram wordt aangelegd, en volgens adressant een breedte van minstens 6.50 M. geéischt mag wor den. Verder bevat liet schrijven liet verzoek het thans bestaande rijwiel pad langs den Verspronckwcg door te trekken tot den Julianaweg. B. en W. vestigen de aandacht er op dat bij het raadsbesluit van 12 Oct 1910, houdende goedkeuring van een technisch plan voor de tramlijnen der Noord-Zuid-Holiaiulsche Tram weg-Maatschappij, die reeds een be paling omtrent het verbreeden van den Zijlweg inhield. Wat het tweede verzoek aangaat, zoo zal dit eerst mogelijk zijn, wan neer al de betrokken grond eigen dom der gemeente Haarlem is. Ingekomen is een aanbeveling van de plaatselijke commissie van toe zicht op het L. O., ter voorziening in in de vacature van den heer J. Sipkes. 1. De heer Dr. J. P. Lotsy. 2. de heer A. A. J. de Bijll Naclie- R. en W. stellen voor, gelezen een verzoekschrift van de Binnenland- fclie Exploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen te Haarlem, om voor straat bestemden grond koste loos Ln eigendom aan de gemeente Haarlem over te dragen, bedoelden grond te aanvaarden onder door B. ea W. te stellen voorwaarden. B. en W. stellen voor het ondervvij- zer.d personeel aan de Herhalings- echooi voor den cursus 1911-1912 voor den nieuwen cursus te herbenoemen met uitzondering van inej. A. Rab, die niet in aanmerking wenscht te Ingekomen is een schrijven van de gromVerkersvereeniging „Vooruit gang zij ons streven", met het ver zoek maatregelen te nemen, dat be palingen zullen worden opgenomen omtrent loon en arbeidsduur voor grondwerkers in de bestekbcpalingcn voor uit te besteden werken der ge meente Haarlem. B. en W. geven in overweging bo venvermeld verzoekschrift als kennis geving aan te nemen. B. en W. stellen voor het raadsbe sluit van 13 Dec. 1905, waarin het mi nimum uurloon voor do gemeente werken, van 0.25 op 0.27 en van 020 op ƒ0.22 te brengen. JAARFEEST. De afd. Haarlem van den Bond van Arbeiders en Arbeidsters in de Klee ding-industrie, zal in October haar 5- jarig bestaan feestelijk herdenken. Daartoe heeft zij uitgenoodigit de Gemengde Zangvereeniging „De Stem des Volks", directeur de heer Kvvan- tes, die besloot deze medewerking te verleenen. EEN KRANIGE JONGEN. Zaterdagvoormiddag omstreeks elf urn- speelden twee broertjes, een van 9 en een van 11 jaar, aan de Leidsehe- vaart bij de remise van de E. S. Ni toen de jongste voorover in de I.eid- schevaart viel. De oudste sjirong hem na zonder zich een oogenblik te beden ken en had het genoegen zijn broertje behouden aan wal te brengen, waar na zsj gezamenlijk naar de ouderlijke woning in de Leidschestraat zijn ge- Wundeld. „HAARLEM OP HOL". Een gelegenheidsverslaggever had onze reductie met het volgend bericht je kunnen verrassen „Zaterdagmiddag omstreeks half drie had op het Stationsplein een rel letje plaats". Uit het station kwam rp dit oogenblik een meneer met ver fomfaaide das e. los boordje naar buiten hollen en sprong in een rijtuig, waarin juist een mijnheer gestapt was. Deze, die den indringer niet in zijn rijtuig wilde toelaten, wilde dit beletten, maar toen de man zich niet wilde verwijderen, raakte hij handge meen. Een agent snelde toe, doch reeds hadden eenige omstanders den indringer uit het rijtuig getrokken, waarop deze zich hardloopcnd in de richting van den Kruisweg verwij derde." Als men ons dat bericht gezonden had, was het volkomen correct ge weest. Alleen er had iets meer van verteld kunnen worden. Men had er bij kunnen schrijven, dat het rijtuig vooraf gehuurd was door den heer Van Oort van het Brongebouw, dat de indringer was de heer Zwaaf, een der personen, die tij dens de kermisweek in de revue „Haarlem op hol" zal optreden en dat op den hoek van den Kruisweg de jonge Nógerath met z'n bioscoop toestel gereed stond het in-elkaar-ge- zette straatlooneeltje op te nemen. Zóo handig was dit scènetje gearran geerd, dat de toesnellende politie agent en de menschen, die den heer Zwaaf uit het rijtuig wierpen, volko men in de meening verkeerden, dat hier een heusch relletje plaats vond, als onopzettelijke sujetten meewerk ten in dit straatgebeurtenisje en dan ook vanavond als zoodanig op het doek in het Brongebouw aan de toe schouwers worden vertoond. Want wat is T gevall Als liet doek in de Bron opgaat, ziet men daar bijna alle medewerken de vereenigd, maar men kan niet be ginnen, daar Pietje er nog niet is. Waar is Pietje f Er wordt getelefo neerd. 't Bioscoopdoek valt vóór de artisten op 't toor.eel heen en men ziet in oen Amsterdamsche kamer den heer Zwaaf (Pietje) telefoneeren met 't Brongebouw. 't Blijkt, dat Pietje in de war was. Hij dacht eerst Dinsdag te Haarlem behoeven to zijn, maar belooft nog, zoo gauw mogelijk te komen. Het pu bliek ziet hem dan ijlings z'n koffers pakken, naar buiten rennen, om zoo gauw mogelijk een trein te halen. L)at gaal natuurlijk lang niet gemakke lijk. De heer Zv aai ondervindt aller lei stoornissen, die wij hier nu maar met uitvoeng zullen vertellen. Einde lijk kouit Pietje te Haarlem aan. Za terdag nu heelt de heer Nógerath, die te Amsterdam reeds de opneming ge daan had, het Haarlemsclie gedeelte van den rampspoedigen tocht van den heer Zwaaf naar het Brongebouw ge- bioscopeerd. We verhaalden er al een staaltje van. Op de Groole Markt was een tweede stuk van den tocht opge nomen. Daar zag men het haastige Pietje een groep menschen ouder de voet loopen. wat natuurlijk oen vecht partij ten gevolge had, die eindigde met een vlucht van den telaat-komer de Groote Houtstraat in. Als men dan vanavond in de Bron de bioscoopfilm ten einde heeft gezien zal ruen in de vestibule wel geweld liooren en kort daarop den heer Zwaaf naar binnen zien hollen. Dan kan de revue beginnen. Den verzinner van dit aanvangs- interniezzo komt zeker de naam van handigen reclamemaker toe. TRAM DEFECT. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur, geraakte de beugel van de electrische tram, komende van Amsterdam, de fect op de Amstcrdamsehiv Vaart, zoo dat er niets anders overbleef dan te wachten tot de volgende train uit Amsterdam kwam, die den eersten duwde, zoodat een trein van 4 wa gens de stad binnenreed. Nadat de passagiers waren uitgestapt, werd de wagen naar de remise getranspor teerd. RIJWIELONGEVAL. A. F. E., reed Zondag om half één op een fiets tusschcn de tramrails, toen hij uit het Kenaupark het Sta- tenbolwerk op fietste. Door een auto verschrikt, raakte hij z'n stuur kwijt en reed toen legen een volgwagen van een Bloemendualschen tram aan. De jongen viel en bekwam, naar Dr. Steffelaar constateerde, eenige kneu zingen. Drinkhal. De drinkhal is Zaterdag door 36 en Zondag door 30 personen bezocht. Diefstalletje. Een pensionhoudster op den Zijl- weg, mevr. C. D., vermiste Zaterdag zes el batist, een geborduurd kleedje en een coupon zijde. De politie heeft de dienstbode, die den diefstal be kende. aangehouden. Faillissementen. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij vonnis van 3 Augustus 1912 in staat van faillissement verklaard de Naamlooze Vennootschap Stoom- wasscherij „Oceaangevestigd te Umuiden, gemeente Velsen. Rechter-commissaris rnr. II. van Loghem de Josselia de Jong. B r a n d j e. Bij den drogist J. W. Bolleurs ln de O stadsstraat is Zaterdagavond brand ontstaan door een petroleumtoestel in een bergplaats. Do vlammen werden met eenige kleeden gedoofd. Een ta fel en de zoldering van het berg plaatsje verbrandden. De Haarlemmeer-spoor. Zondag hebben een ruim 400-tal Haarlemmermeerdere van de nieuwe spoorlijn gebruik gemaakt en een be zoek aan Haarlem gebracht. Hedenmorgen kwamen de treinen geheel bezet uit de richting Hoofd dorp. Volksbond. De Volksbond tegen Drankmis bruik, afdeeling Haarlem, vergadert op Donderdag 8 Augustus. Als punten van behandeling zijn op de agenda geplaatstBenoeming van afgevaardigden ter algemcene verga dering van den Volksbond, te houden op 5 September a.s., te Apeldoorn Behandeling van den beschrijvings brief voor de aigemeene vergadering. Schoonlezen. De Haarlenisohe Jon gelings-Veree niging Pred. 12 la houdt deze week enkele antt-kermisbijeenkomslen. Donderdagavond wordt voor leden en genoodigden een wedstrijd in liet schoonlezen gehouden. Daarvoor be staat veel belangstelling, reeds 12 deelnemers hebben zicb opgegeven. Als leden der jury zijn uitgonoo- digd de heeren Joh. Visser, J. Swij- nenburg en C. J. van Tilburg. Gezondheidskolonie. Dezer dagen zond liet bestuur van het „Dr. W. G. Huet-fonds" tien kin deren van de Buitengewone School voor lager onderwijs als gezond- beidskolonie voor een maand naar Noordwijkerhout. waar het vroegere sanatorium van Dr. Oldoboom door de „Centrale Vereeniging voor ge- zondlieidskolonies voor zwakzinni gen" als kolonieliuis werd ingericht. Geschikter terrein was waarlijk moei lijk te vinden geweest. De arts dei- Buitengewone School, Dr. L. Coenen, heeft dit huis dit jaar ter beschikking van de Centrale Vereeniging gesteld. De Haarlemsche kolonie is de derde, die het huis betrekt. In Juni en Juli zijn er de Haagsohe zwakzinnigen- kolonies geweest. Jubileum. Onder zeer vele blijken van belang stelling herdenkt Inden de agent van politie le klass; P W. Voskuyl den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij de politie in dienst trad. Te 8 uur in den morgen is hij door de agenten van po litie Kion en Kru ijs wijk, voorzitter en secretaris van dc Pclitievcreenïging „Verbetering zij ons Streven", waar van de jubilaris lid is, met een rijtuig bespannen met 2 paarden, van zijn woning afgehaald en naar het hoofd bureau gebracht, alwaar hem door eerstgenoemde namens do vereenigimr in tegenwoordigheid van een aantal agenten-leden, voor zoover die tegen woordig konden zijn, na een hartelij ke toespraak is aangoboden een ca deau bestaande uit zes stoelen. Aan den jubilaris is toegestaan heden ver der zijn feest in huiselijken kring te Gisteren, Zondag, herdacht mejuf frouw A. Buffing den dag, waarop zij voor 121/2 jaar bij de familie D. J. van Bemraelen, manufacturior, Groo te Houtstraat no. 85—87, als dienst bode in betrekking trad. Vele blijken van belangstelling heeft zij ondervon den. Door de familie en huisgenooten zijn haar verschillende doelmutige ca- deaux, bounuetteu, benevens een en- eloppe met inhoud aangeboden. NOUGAT. Niet alleen tijdelijke bewoners van onze stad maken nougat, ook een van onze vaste medeburgers verstaat die kunst, namelijk de lieer A. T. Schaars, Groote Houtstraat. Hij biedt het nog wei met een vore m de liefhebbers aan en 't moet ge zegd: 't smaakt goed. VERLOF DRANKWET. B. en W. brengen ter openbare ken nis. dat is ingekomen een verzoek schrift van P. Klok. om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het benedenhuis van liet per ceel aan het Klein Heiligland no. 53. HET KLEVERPARK. „Ons dorp", hoorden we 't vóór eenige jaren betitelen. Nu, 't kon er ook landelijk stil zijn. Niet zelden waren de oogenblikken, dat men de heele Tetterode en Aell-ertsbergstraat uit niemand zag. Aankomst en ver trek van treinen waren daar door haastige stappen en zenuwachtig ge dragen tasschen en koffers te bemer ken. De hoofdweg de Kleverparkweg, ja, daar was aardig wal verkeer, minstens twee maal per kwartier de Bloemendaalscho tram en verder le verde Bloemendaal de noodige auto'8, fietsers en wandelaars. Laten we even voor de duidelijkheid zeggen, dat het plantsoen aan dezen hoofd weg het eigenlijke Kleverpark is. maar dat in den volksmond 't Klever- park nu de buurt tusschen spoordijk Haarlem—Helder en Kleverlaan be gint te verstaan. Die dorpsstilte is voorbij. Wie de schuld Het nieuwe statiun. Vroeger meed men om in 't Kleverjiuik te ko men ,om 't vervelende wachten voor de slagboomen der spoor en nog moer om er te wonen, 't Was zoo afgelegen zei men, je zat er haast in Bloemen daal. Maar de viaducten kwamen en *t isolement was weg. Vergelijk den toestand van een plattegrond van 1906 maar eens bij den toestand nu. ln 1904 de Tetterodestraat voor de Westelijke helft onbewoond de Ael- bertsbergstraat aan de Zuidzijde on bewoond met nog een rij onafgewerk te huizen en een lange rij van uitge graven fundeeringen. Het plantsoen zelf was alleen aan 't Noordwesten bebouwd. En nu De onafgewerkte huizen al een paar jaar klaar en be woond, terwijl nu ook gebouwd wi>rdt, waar voor 10 jaar reeds de fundeerin gen lagen, terwijl de hiaten in be doelde twee straten verdwenen zijn door bouw. Het eigenlijke Kleverpark vertoont nog slechts een paar kleine leege hoeken, terwijl de huizenrij naai- Bloemendaal zich steeds ver lengt. Waar de Kleverparkweg aun t eind dezer rij afbuigt naar "t Noorden is een w eg aangelegd, Zuidwaarts af buigend naar den Versprouckweg. Deze is van 't viaduct tot de Santjioor- terstraat (ook bijna geheel volbouwd; bestraat, maar van hier tot de Delft onder 't Heldersche viuduct door nog zandwoestijn. Wel lozen we, dat bouwplannen ter goedkeuring waren aangeboden en van rioleering, maar zoolang de noolmakers er niet ge weest zijn, blijft 't de Sahara. Ligt er een straat, dan zal 't rijverkeer door het Kleverpark van Overveen, dus ook langs den Zijlweg, ontlast worden. De Velserstraat Is als zand weg verlengd tot de Kleverlann, maar er zijn nog geen rioleeiingswerken. ten minste niet verder. Ook is ze niet bestraat, dan tot de Christelijke school. Wel zijn ook hier blijkens ge publiceerde raadsstukken, rioleenngs- en bebouwingsplannen. Naar men ons meedeelde, wordt over eenige weken begonnen met den bouw van huizen aan de Kleverlaan tegenover deStads- kweekerij, zoodal dit de eerste exploi tatie van „Het Huis ter Spijl" zal zijn. Meer vertier in 't Kleverpark bracht voor een groot deel de verlenging van Saenredam- en Velserstraat, waar door een verbinding met Schoierweg en Schotci kwartier werd verkregen. Geen plekje grond aai. deze verlengde straten ligt nu ongebruikt. Lr ven zen burgerwoonhuizen. NIEUWE KERK. Door den architect J. J van Nop pen, is aan den heer M. Nederkooru, aannemer alhiier, bij onderhandsche aanbesteding opgedragen het bouwen van een kerk met pastorie en cate- chiseerlokaal. voor rekening van de Chr, Geref. Gemeente alhier. Padvinders. Hedenmiddag te 2.50 vertrekken van hier de Kennemcr Padvinders, ten einde van 5—12 Augustus te Dor drecht te k a ui pee ren. Mot de leiding van het kamp zijn belast de heeren J. Dongertman, U. K, A. Numan en G. Vixseboxse. Naar buiten. Hedenmorgen vertrok onder leiding van mej. Westerveld de tweede ploeg kinderen naar de vacantiokolonie „Naar Buiten", te Luntcren, uitge zonden door de verschillende Zondag- schoolbesturen. Fietsongeval. Gisterochtend wilde de hear S. ln de De Iieystraat uitwijken voor een anderen fietsrijder. Hij raakte daar bij zijn stuur kwijt, kwam te vallen en bezeerde zijn arm dusdanig, dat in het gasthuis, waarheen hij zicli had begeven, zijn arm met X-stralen werd onderzocht. Er werd een voor- loopig verband gelegd, heden zou de arm verder behandeld worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Andries Ossen, Nieuwe Kruisstraat 11, een rozenkrans met étui. J. Ploeg, Gen. Joubertstraat 19 rood een zakmes. A. J. Kaonen, Spaarnwouderstraat 72, een mondorgel in étui. E. Katsma, Ged. Voldersgracht 43a zwart, een portemonnaie met inhoud. C. ter Metz, Oranjeboomstraat 182, een ceintuur met gesp. L. Kamp, Klaverstraat5, een jockey pet Ja. Hilterman, A. L. Dyserinckstr. 33, een paardenleidsel (kinderspeel goed). Ma. v. Rees, Bgljnesteeg 4, e«n armband. C. v. d. Meulen, Gr. Markt 25, een ceintuur met gesp. A. Langendijk, Stoomcaroussel, H. Wolfs, Groote Markt, een damee- taschje met Inhoud. A. de Jong, Oude weg 67, een rij wiellantaarn. D. Stukkeling, Drossestraat 15, een colbertjas. J. van Gennep, Oranjeboomstraat 138, een ijsmuts. Bureau van Politie, en bank van leeningbriefje. J. N. Stekelenburg, KI. Heiligland 25 rood, een kinderschoentje. C. v. d. Klauw, Spaarnwouderslr. 25, een ceintuur. W. Boere, Harmenjansweg 57 L, een zwart fluweelen ceintuur. C. v. d. Linden, LinBchotenstraat 1 c-en halsketting. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. ONTPLOFFING. Zaterdagavond, pl.m. half zeven, werd een kleine reparatie verricht aan een toestel tot levering van z.g. luchtgas ten huize van den heer v. B., Zijlweg 19, te Overveen, toen in eens eeai ontzettende Blag werd ge hoord en men vlammen boven het huis uit zag slaan. Blijkbaar is het nog aanwezige gas ontploft door een gloeiende soldeerbout. De monteur stond een oogenblik in brand, doch had gelukkig de tegenwoordigheid van geest zijn jas uit te trekken en kwam zoodoende met een paar brand wonden aan zijn hand vrij. Het bij gebouwtje, waar de machine stond was geheel weggeslagen, evenals het plafond van de keuken, die verder gelieel is uitgebrand. Toevallig de familie juist boven, ook het dienst meisje. Dadelijk was water bij de hand, met twee tuinslangen, later met de brandweer versterkt, was i in een half uur het vuur meesier en bad men bet kunnen beperken tot keuken en badkamer, dank zij de windstilheid. HAARLEMMERLIEDE c. a. De Oranje-Vereemging te Zuid- Sclialkwijk. zal op 22 Augustus haar jaarfeest houden, die te Houtrijk en Polanen op 5 September a.3. HEEMSTEDE. Zaterdagmiddag geraakte die 12- jarigo N. H., wonend© in de Brou wersstraat, bij do remise der E. S. M. in de Leidsche Vaart. Door zijn ka ïneraadjes werd hij er uitgehaald. Een beambte der E. S. M. nam hem mede naar de remise, waar zijn klee deren werden gedroogd, waarna bij zich naar zijne woning kou begeven. De los-werkinan W. B., die zijn rij wiel een half uur zonder toezicht op den Wagenweg had laten staan, heeft zijn fiets niet teruggezien. HAARLEMMERMEER. Do gewijzigde en veel vorbeferde postdienst is ingesteldaankomst, be stelling en verzending geschieden uit: Hoofddorp, Vijfhuizen, Halfweg, Rijk, Aalsmeer, Nieuw Vennep en Abbe- B EVER WIJK. Met Ingang van 1 Augustus is de kommies 2de klas bij den dienst der dir. bel., invoerr. enz T. Kuipers, van Weert naar Beverwijk overgeplaatst VELSEN. Staking. Men meldt ons uit Velsen De werklieden, die het Zwcedsche stoomschip „Nord" te Velsen zouden lossen, hebben het werk gestaakt, om dat één der firmanten der firma 11a 1- verhout Zwart te IJmuidcn, die ais stuwadoor optreedt, steeds meer fa milieleden in de versclullende ploegen opneemt zonder het losgeld te vor- hoogen. De boot is nu met eigen bo- manning en een vijftal werklieden aan liet lossen gegaan, terwijl een andere boot, welke Zaterdagavond binnenkwam, eveneens ligt te wadi- ten. IJMUIDEN. A. D. ZUR MüHLEN. Te Haarlem is na een korte onge steldheid in den leeftijd van 68 jaren overleden de heer A. D. Zur Mühlen, directeur van do bekende Stoomboot- reedcrij voor het sleepen van schepen aau het Nieuwediep en te Umuiden van en naar zee. De overledene was ridder in dc Or de van den Nederlandschen Leeuw, voorts oud-lid van de Provinciale Sta ten van Noord-Holland. De heer Zur Mühlen had zitting in het bestuur der Middelbaar Techni sche School „Amsterdam" (Kweek school voor Machinisten), was voor zitter der commissie van toezicht over den doortocht en het vervoer van land verhuizers, voorzitter van het zee manscollege „Zeemanshoop", en se cretaris-penningmeester van de com missie voor de Filiaal-Inrichting :e Amsterdam van het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut. ZANDVOORT. LA WN-TEN N1S-W KDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdagmiddag en Zondag zijn Heeren enkel spel Brandts slaat Kern 6—4, 1G, 0—0; Alberdingk Thijm slaat J. v. d. W- eid 6—3, 6—1Brandt slaat Grasveld 6--2, 75 De Weert slaat Looman 6—2, 6—1„Renshaw" slant De Hoop Scheffer 6—0, 6—1Biljardt slaat Van Ogtrop 6—1, 60 Gerke slaat Men- des de Leon 61, 61 D. Meert ens slaat A. van Ogtrop 3—6, 62. 6—4; J. C. Mollerus slaat C. C. A. Bienfait 6—i, 6—2P. van Geer slaat C. W. F. Veen 6—0, 6—1 L. Stoutjesdijk slaat II J. Duwes 6—3, 57, 6—4 W. Everts slaat N. de Bruine Ploos van Amstel 5-7, 7-5, 8-611. F. Wij- nands slaat G. J. Graichen 3—6, 6—4, 6-0. Dames enkel spel Mej. L. Biljardt slaat mej. II C. Merens 6—0, 6—2; mej. C. van ReoS slaat mej. S. Boom 6—0, 6—1 mej. Van Aken de Waard slaat mej. M. Prins 60, 6—3; mej. M. Reynders slaat mej. H. Brandsma 8—6, 7—5 mej. M. C. van Rees slaat mej. M. Vos 6-0, 6—1. Heeren dubbelspel Brands en Gerke slaan Kern en Ponse 61, 61Kern en Jhr. A. van Spengler slaan Bock en Brand 6—4, 6—3 Blankenberg en „Service" slaan Thomas en „Renshaw" 62. 6— 1 De Hoog en Vau Ogtrop slaan Mende* rie Leon en Alberöingk Ttaijrn 6—3, 15-13. Gemengd dubbelspel Mej. Kern en jbr. A. van Spot gier verhezen van mej. Aberson en Pon?-? 16, 16 mej. Brandsma en Van Geer slaan mej. Wynandts en Van Tets 6—3, 6—1 mej. Van Rees <.-n Brands slaan mej. Kern en Kern 6—2, 6—0; mej. A. Daners en „Sen ice' slaan mej. Goosens en Alberdinyk Thijm 62, 64; derde ronde mej, H. Merens en Tollenaar slaan uidj. A. Aberson en Ponse 6—3. 4—6, 6—1 mej. L. Biljardt en L. Biljardt slaan mej. H. Brandsma en P. van Geer 6—4, 6—3; mej. H. C. Merens en Grai chen slaan mej. T. Braam en Blan kenberg 9—7, 46, 6—4 mej. C. van Rees en Brands slaan Jkvr. J. van Sty ruin en Jhr. B. van Styrum 5—7, 6—4, 75; mej. A. Daners en „Servi ce" slaan mej. E. Goosens on Alter- dlngk Thijm 62, 6—4mej. S. PonC en Moortens slaan mej. Beets en I.. S. W. do Veer 46, 62, 63 mej. Van Aken de Waard en Everts slaan mej. M. Vos en Steinmetz 61, 6—2 vierde ronde mej. A. Daners en „Service" verliezen van mej. S. Pont en D. Meertens met 4—6, 16. Binnenland NOG EEN BRAND TE ZAANDAM. Zondagavond Is weer brand te Zaandam uitgebroken, nu in da stoomhoulzagerij „De Zwarte Bruin- visch" van de firma G. Kamphuijs en Zonen, aan 't einde van 't Papenpad. De fabriek die van hout was brandde tot den grond toe af. Het fabrieks terrein was voor de brandweer moei lijk te bereiken. De machines zijn wel beschadigd, maar vermoedelijk niet geheel verloren. De schade wordt door verzekering gedekt D. W. STORK. Onder veel blijken van belangstel ling herdacht de heer D. W. Stork en dag waarop hij vóór 40 jaar aan de

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1