SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad» örloket. "W aterpolo, Zwemmen. WielrlJ den AthletieK i Cricket. HAARLEM—VOLHA R DING. Een wedstrijd van lago totalen, waarbij de bowlers de overhand had den. Vooral de Haarlemmer Angenent bad in de eerste innings geweldig succes en nam dan ook 6 wickets voor slechts 7 ruus. Van Renterghem wint den loss on verkiest eerst te batten, üerke en v. Loon staan dan een tijd op de mat, als de laatste met 20, door Heije, ach ter het wicket, wordt gevangen. Als Brederode wordt afgezet en An genent begint te bowlen, heeft cr 'n geweldige collaps plaats. Gerke met 2? wordt spoedig door hem gebowld en resp. verdwijnen alle Volliarding- menschen voor een schijntje. Van 5 voor 80 wordt het 10 voor 81 cn op dit totaal zitten alle Amsterdam mers op de tribune. De Haarlemmers, nog voor den lunch ingaande, verliezen spoedig Kruse- man met 2, doch nadat Angenent op een rechten bal van Van Renterghem voor zijn'wicket is gaan staan, spelen Heije en J. v. d. Berg een keurig spel. J. v. d. Berg wordt dan door Kortenhorst verschalkt, na een uit stekende 22 gemaakt te hebben. Bouwmeester speelt een tijd voor ziju 9 runs en de verschillende batsmen kunnen zich dan ook niet veel vrij heden veroorloven op het goede bow len van Healy en v. Renterghem. Al leen Schmeink met een vlugge 10, maakt nog dubbele cijfers. Het totaal wordt 94. Vermelding verdient nog een prachtcatch van Zweerts, waar mede Bijleveld retourneerde. Volharding voor de tweede maal ii.gaande,_ zwengelt er lustig op los- ei. voor 51 zit nu de gemeente aan den kant,.alleen üerke 18, Mesch 9 en Kortenhorst 10, wisten nog iets te maken. Nu had Schmeink uitsteken de howlingcijfcrs (6 voor 22). Haarlem moet slechts 38 runs ma ken om te winnen en ze doen dit voor verlies van 2 wickets. Kxuse- xnan 28, Schravendijk 13 cn Bouw meester 11 nol out. Haarlem boekt alzoo een mooie 8 wickets-overwin nïng. De volledige score's Volharding le innings Gerke bowled Angenent 27 v. Loon v. P. Hiye b. Schmeinlc 20 Mesch bowled Angenent 5 Healy c. Heye b. Angenent 4 Kortenhorst run out 7 Brouwer c. and b. Angenent 8 Arntzenius c. lleye b .Angenent 0 v. Renterghem bowled Angenent 0 Zweerts bowled Schmeink 1 De Koster c. Bijleveld b. Schmeink 1 Ter Haar not out 0 Extra's 9 Totaal 81 Bowlingcijfers Schmeink 3 voor 39. v. Brederode 0 voor 15. Bouwmeester 0 voor 11. Angenent G vcor 7. Haarlem le innings P. Heye c. Arntzenius b. Healy 15 Kruseman bowled Healy 2 Angenent 1. b. w. v. Renterghem 8 J. v. d. Berg bowled Kortenhorst 22 Bouwmeester 1. b. n. Healy 9 J. v. Oostenbroek c. Koster b. Healy 7 Schmeink bowled v. Renterghem 10 Schravendijk not out 7 A. v. d. Berg c. Healy b. v. Ren terghem 2 Bijleveld c. Zweerts b. Healy 3 v. Brederode bowled v. Ren terghem 0 Extra's 9 Gerke bowled Angenent 18 v. Loon c and b. Schmeink 0 Mesch c. Heije b. Schmeink 9 Healy c. Bouwmeester b. Sctuneink 0 Kortenihorst c. Schravendijk b. Angenent 10 Brouwer bowled Schmeink 1 Arntzenius bowled Angenent 3 v. Renterghem bowled Angenent 0 Zweerts bowled Schmeink 3 De Koster not out 1 Ter Ilaar bowled Schmeink 0 Extra'3 6 Totaal 51 Schmeink 6 voor 22. Angenent 4 voor 23. Haarlem 2e innings: Kruseinan b. v. Renterghem 18 Schravendijk run out 13 Bouwmeester not out 11 Bijleveld not out 6 AMSTERDAMSCIIE CRICKETBOND. Do voor Zondag vastgestelde wed strijden Olympia 2—A. C. C, 3 en V. V. V. 2—Hilversum 2 zijn niet door gegaan wegens het niet opkomen van resp. A. C. C. 3 en H. C. C. 2. R. EN W. 3—EENDRACHT. Een sterk R. en W.-elftal gaat eerst batten. Met den 3den bal is Droste al uit. De Grayter verdwijnt ook gauw voor 7. Dan brengen J. Tiel en L. Reij- don het tot 70. J Tiel gaat eerst na een goed gespeelde 32. Even later is Reijdon stumped v. Waard met 24 (4 vieren). Later houden alleen Saijes met 9 en L. Verweij met 27 not out eenigen tijd stand. Het totaal wordt 113. N. N. 4 voor 37, A. Bosch 3 voor 48 en J. Ruiter 1 voor 30. Eendracht faalt hierna 2 maal op het bowlen van De Gruyter en Reij don. Op 4 ziju Zeilmaker en v. Waard uit, het wordt 3 voor 6 i voor 8 en/.. Alleen N. N. houdt goed stand, ge steund door No. lü en 11. Hij blijft met 15 not out. Totaal 39. In de 2e inning.- gaat 't nog vlugger. Nu houdt alleen W. Teunisse met 9 not out even stand. Totaal 23 De Gruyter 3 voor 17 en 7 voor 61 Reij don 7 voor 12 en 0 voor 6 en Eland 2 voor 7. Totaal Bouwlingcijfers v. Renterghem 4 voor 42. Healy 5 voor 36. Kortenhorst 1 voor 1. Zweerts 0 voor 6. Volharding 2e innings: 94 Totaal 48 v. Renterghem 1 voor 19. Ilealy 0 voor 18. Mesch 0 voor 11. '3-G. C. C.—ROOD EN WIT. Het begin is voor de Hagenaars zeer bemoedigend, want Kool, Van Manen en Hoidert Sr. zijn allen keu rig gevangen, terwijl de telegraaf pas 17 aanwijst. Van Waveren en Hoidert Jr. ma ken het evenmin lang en met 5 wic kets neer voor 26 ziet het er voor de Haarlemmers treurig uit. Van Gogh is intusschen op streek gekomen en geholpen door zijn aanvoerder jaagt hij met enkele forsche slagen de sco re de hoogte in. La Chapelle komt changen als dit paar dreigt gevaarlijk te worden en heeft weldra succes, wanneer Van Gogh een shooter van den Hagenaar verkeerd beoordeelt. Posthuma en Van de Poll doen verder nuttig werk. maar het beste cricket komt toch tusschen dezen laatste cn Swens en door brutaal en gelukkig spel houden zij het tot den lunch uit, na eerst de 100 te hebben opgebracht. Na de hervatting is het spoedig met 'hen gedaan, de laatste twee mou se hen worden vlug onschadelijk go- maakt en de innings sluit op 129, een vrij behoorlijk totaal dus nog na een zoo slecht begin. De Ilaagsche opent mot Feith Sr.' en Kessler. Laatstgenoemde ver dwijnt reeds in Van Vvaveren s eer sten over, doch dan welen de bei do Feith's liet meermalen onzuivere bowlen te overmeesteren en zorgen, ondanks herhaaldelijk wisselen voor een fraaien stand van 69 runs, op welk totaal de Haagsche aanvoerder een bal in zijn wicket speelt. Middo- lerwijl is Kool met slows aan het werk gegaan en het resultaat is ver- rassend. Uitgezonderd Van Loon en j La Chapelle, die zeer handig liet bowlen aan zich wist te trekken en een fraaie innings speelde, brengt geen enkele batsman het meer tot de dubbele cijfers. De staart weerde zich heelemaal niet en het was allen een teleurstelling, dat bats gelijk Fokker en De Beus niet tot wat meer leven digheid aan liet slot bijdroegen. Indien La Chapelle niet zoo tac tisch had gespeeld, dan, ja dan! liet Haagsche totaal werd 174 cn waar tijd ontbrak, om nog een volledige 2e innings te spelen, boekten Feith en de zijnen een onverwachte overwin ning. Het fielden der gastheer® n was uitstekend, zoo schrijft de Cour. Zwemmen. WEDSTRIJD TE ARNHEM. Do Arnhemsche Zwemclub heeft ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan verschillende internationale wedstrij den uitgeschreven. Behalve de gewo ne wedstrijdnummers, welke gehou den werden, is ook verzwoinmen de 9 K.M.-wedstrijd. Niet minder dun 66 deelnemers hadden zich voor dozen wedstrijd doen inschrijven, o. w. 9 dames, van welke 52 aan den start verschenen, en 47 het traject vol-t brachten. Reeds langen tijd van te voren had- den de deelnemers zich verzameld in de badinrichting in den Rijn. Daar waren ook tal van belangstellenden. liet geheele bestuur van den Nederl. I Zwembond, benevens de volledige jury was tegenwoordig. Het weder was prachtig, do zon scheen helder, maar was gelukkig niet al te warm. Er stond slechts wei nig wind. De waterwarmte bedroeg 16 graden. Om 1 uur 24 werd het startsignaal gegeven. Allen startten tegelijk. Ver schillende bootjes vergezelden de zwemmers en zwemsters. De stoom boot „Concordia", die vele belangstel lenden meevoerde, ging vooruit. Na tien minuten is er teekening ge komen in den strijd. Minnes, (Het IJ, Amsterdam) is uitgeloopen. Deze is voor en blijft vóór. De uitslag van den strijd was: 1. A. Minnes (Het LJ), Amsterdam, 49 min. 18 sec. 2. R. Gollhofen, Kleef. 3. F. VV. Meuring, liet IJ, Amster dam, 50 min. 59 sec. 4. Eug. Woidler, Duisburg, 51 min. 15 sec. 5. C. Beem, Amersfoort, 51 min. 24 4/5 sec. De eerstaankomende dame was mej. J. Frederiks, van de Hollaudschc Dameszwemclub te Amsterdam, -als no. 15. H. V. G. B. baalde 't eerst den bal, cn een halve minuut na 't begin pas seerde J. C. van Dijk al den Dolfijn- keeper, met een goed schot. De Dol fijnen, die een vrij stevig spelletje speelden, vielen daarna 't meest aan, en wisten spoedig gelijk le maken, terwijl verder keeper Nijland eenige malen goed stopte Rust kwam met 1—1. In de tweede helft speelde Van den Berg bij H. V. G. B. vóór en Peere boom achter. Nadat de Dolfijn eerst wat sterker was geweest, kreeg Pee- reboom uit eon vrijen worp den bal, en zond dien in een bovenhoek van liet doei. H. V. G. B. bleef nu even de baas, en toen Van den Berg voor doel plaatste en Van Dijk snel doorzette, haalde de Amsterdamscho keeper den bal in z'ii eigen goal. H. V. G. 1). II won niet 3—1 welver diend, en behaalde <le uitgeloofde bronzen clubmedaille. Van den Berg, die z'n eersten polo- red strijd speelde, deed veel goeds en bolooft een goede kracht voor de Haarlemmers te zullen worden. Mo rons deed uitstekend werk als mid denspelen ROTTERDAMSCIIE ZWEMCLUB— DE JONGE KAMPIOEN. Deze wedstrijd werd onder leiding van den heer Robert uit Haarlem go- speeld. Rust kwam met 0—0 en 't ein de mot 2—2. Voor de 2de Jclasse werden gespeeld: Noord: IJ II— A. Z. P. C. 1—1. Zuid: R. Z. C. II—D. J. K. 11 2-3. zoodat de stand der competitie er thans aldus uitziet: Waterpolo. WEDSTRIJDEN VAN DE DOLFIJN. De Amsterdamsche Zwemvereeni- ging ,,De Dolfijn" had Zondag wed strijden georganiseerd, waarin haar vier zeventallen resp. uitkwamen te gen Triton (Weesp), H. 1'. G. B. II Y III en A. Z. adsuiranten. Voor de Dolfijn, die vier nederlagen (met kleine verschillen) leed, was bet suc ces niet groot. Maar uit oen propa- ganda-oogpunt was het een goede dag, want de wedstrijden slaagden over 't geheel naar wensch. Nadat de Dolfijn I tegen Tritor een allerslapst spelletje had ver too ml, en verloren niet 12, kwam een veel aardiger kamp tusschen DOLFIJN H—H. V. G. B. II, 1—3. De Haarlemsche reserves waren aangevuld met 2 spelers van het eer ste zevental, terwijl, doordat óón hun ner menschen op het laatste moment verhinderd was, een Amsterdanisch sport-journalist onder de Haarlem sche doellat lag. H. V. G. B kwam uit met G. Nij land (doei)F. J. Mahlman en Van den Berg (achter)C. J. Menens (mid den) K. E. van Dijk, R. Peereboom, aonv., en J. C. van Dijk (voor). 1ste klasse. Iiïf li I IJ se t a -3 w 5 3 1 1 7 16 5 1.40 D. J. K. 3 1113 8 7 1.— Haas 2 1 1—234 1,— R. Z. C. 4 2 2 2 5 16 50 2e klasse Noord. A. Z. P. C. 4 3 1 7 13 3 1.75 IJ II 6 3 1 2 8 11 5 1.25 A. Z. 4 1 3 2 3 10 50 Triton 4 3—1 1 4 13 25 e klasse Zuid. D. J. K. II 2 2 4 7 3 2.— R. Z. C. II 4 2 2 4 12 7 1.— Xeptunus 2 2 0 0 9 Wlelryden. DE ENGELSCUE MOTOR-WIEL RIJDERS. DE AANKOMST DER ENGELSCHEN Zondagochtend zijn de 18 Engelsch© deelnemers aan den Holland—Enge- land-rit, vergezeld van eenige offi cials aan den Hoek van Holland ge arriveerd. Zij werden daar verwel komd door het dagelij ksch bestuur der Nederlandsche Motorwielrijdors- Verceniging, bestaande uit de liee- ren Rotot. R. toe Laeir, voorzitter, A. Citroen Kzn., secretaris, en J: Fer- werda. Het programma voor den dag was als volgt: In Hotel Amerika wordt het ont bijt gebruikten, waarna men per mo torfiets naar Den Haag tuft. De resi- dntie wordt even vluchtig bezichtigd en om 12 uur wordt de gezamenlijke lunch in het Kurhaus te Schevervin gen gebruikt. De voorzitter der N. M. V. en mevrouw toe Laer bieden vervolgens om half drie in het Palace Hotel een thee aan. Daarna gaat do tocht verder naar Amsterdam, waar den deelnemers, den vertegenwoordi gers van A. N. W. B.'en N. A. C., be nevens eenigen sportredacteuren een diner in American Hotel wordt aan geboden. l'ot zoover de Tel. Hoewel het plan was, dat de En- gelschen om 5 uur in Amsterdam zouden aankomen, passeerden zij Zondagmiddag eerst te half zes Haar lem, voorafgegaan door een auto. Zooals wij hadden meegedeeld kwa men zij langs den Wagenweg, do Baan, den Kleinen Houtweg, den Kampersingel en verlieten langs den weg dien de tram volgt Haarlem weer, in de richting van Amsterdam. Vooral op de Kleine Houtbrug wa ren nog al wat nieuwsgierigen bijeen, Heel interessant was het schouwspel natuurlijk niet van een twintigtal motorfietsen, welen met de Neder landsche vlag op hun machine, en zelf gedost in een gele of bruine mo- torjas. Het getuf was niet van de lucht en menige knalpot deed haar plezierige geluiden hooreu, als 't wa re om op dezen des Zondags zoo druk ken weg een waarschuwingssein te geven. Toen de hoofdtroep voorbij was kwamen telkens nog een verlatene rijder natuffen: op de Amsterdamsclie Vaart zullen die de hoofdmacht wel hebben ingehaald, want tiet ging met een kalm gangetje. Vanmorgen is de betrouwbaarheids- rit begonnen, die onze sportredacteur per auto meemaakt, zoodat onze le zers daarover in het volgende num mer meer vernemen zullen. „De Germaan" te Amsterdam hield Zondag wedstrijden, 't Kampioen schap over 1 K.M. werd gewonnen door J. Lamijn. Er waren 30 deelne- Door den regen werd de wedstrijd voor T kampioenschap op den langen afstand afgebroken. PIET VAN NEK WINT TE CHEMNITZ. Men seint uit Chemnitz (Saksen) aan de Tel. Heden behaalde onze landgenoot Piet van Nek alweer een schitterende overwinning door den grooten zomor- prijs (100 K.M.) te winnen in don pruehttijd van 1 uur 10 min. 9 sec. Moest hij de vorige week den eersten prijs te Essen wegens viervoudig bandenpech aan Janke laten, heden nam hij wraak door den Berlijncr zo- ven banen achter zich te laten even als te Dusséïöorf moest ook hier de bekende Darragon (de winner van Walthour en Van Gent te Scheveniu- gen) de meerderheid erkennen van Van Nek. Athletiek. DE WEDSTRIJDEN TE NIJMEGEN. Op het excercitiekerrein achter de infanteriekazerne werden Zondag de nationale alhletische wedstrijden go- houden, uitgeschreven door den Ne<L Athletiekbond. De grond was zeer ongelijk en met hoog gras begroeid, voorat de 100- nieter-baan was slecht. Hieraan zul het wel zijn toe ie schrijven, dat de tijden over het algemeen vrij slecht zijn, terwijl geen enkel Nederlandsoh record verbeterd werd. Grijsseels van A. F. C., Amsterdam, en Sveud Lankjoer en Vosbergen, van Pro Pa- tria, waren niet opgekomen, hetgeen zeer betreurd werd. Overigens ver meldde de deelnemerslijst een 70-tal namen, waaronder eenige met goeden klank op athletiekgëbiocl, zoo deelt de Co ui-, mede. Voor den N. B. L. O.-beker werd een hardnekkige kamp geleverd tus schen de afgevaardigden van Pro Pa llia (Rotterdam) en Davontria (De venter). Pro Patria hield ten slotte den beker wederom voor een jaar in haar bezit. Zij behaalde 38 punten te gen Daventria 37 punten. Hierbij dient opgemerkt, dat Pro Patria haar serie estafvttenloop van U. D. I. won, maar gedisqualificeerd werd wegens ecu overtreding. De belangstelling van het publiek was vrij groot Ilier volgen de belangrijkste uit slagen - 100 meter hardloopen (Nederlandsoh record 11 see.) 1 Van der Woip (U. D., Deventer11 drie vijlde sec. 2 Schiphorst (Daventria, Deventer) 3 Dj -uuik (Pro Patria, Rotterdam)4 De ries vSparta, Almelo). 400 meter hardloopen (Ned. record 52 sec. 1 Coureur (\V. A. C., Woer- dcii) 59 sec.2 Tlie Runner (Pro Pa tria, Rottendam)^ 3 Van der Wal (Pro Patria, Rotterdam)4 Hendrichs (Helmond, 110 meter hardloopen met 10 hin dernissen. Kampioen van Nederland (Ned. record 17 een vijfde sec.)1 The Ruimer (Pro Patria, Rotterdam) 17 twee vijfde sec. 2 Jeffries (U. D. I., Arnhem) 3 Schiphorst (Daventria, Deventer). 100 meter hardloopen voor voetbal lers met voorgift (Ned. record 11 sec): I Petri (II. S. V., Haarlem), 11 1/2 se conde 2 Van der Worp (U. D., De venter) 3 Neijs (Quick, Delft) 4 Hen drichs (Helmond). Estafettenloop, viermaal 100 nieter: 1 U. D. 1. (Arnhem) 501/2 sec. 2 Da ventria (Deventer) 50 vier vijfde sec. Laatstgenoemde werd echter gedlg. qualificeerd. Speerwerpen, hand in het midden- 1 Jeffries 36.20 M. 2 Polder 35 30 M. 3 Frikkers 84.10 M. 4 Van dor Veen 33.60 M., allen van U. D. I., Arnhem, 1500 M. hardloopen Ned. record vier min. 17 vier vijfde sec.( 1 Van Heer- de (Daventria, Deventer) 4 min. 27 sec.2 Braams (Pro Patria, Rotter dam) 4 min. 33 twee vijfde sec 3 Mr. Heintje (A. F. C., Amsterdam) j Meier (Pro Patria, Rotterdam). 3500 meter wandelen, kampioen schap van Nederland (Ned. record 15 min. 51 see.) 1 J Ruiniers (Pro Pa trio. Rotterdam) 17 min. 8 drie vijfde sec. 2 P Ruimers (Pro Patria, Rot terdam) 3 Van Tangeren (Daventria, Deventer) 4 Laarmans (Daventria) Deventer). Verspringen (N'ed. record G meter 40) 1 De Minlc (Pro Patrio) 6.39 M 2 Koonings (A. F. C., Amsterdam) 6.25 M. 3 Herberts (U. D. I., An,, hum) 4 Jeffries (U. D. I., Arnhem). Hoogspringen (Ned. record 1.62 M.j; 1 Herberts (U. D. 1., Arnhem) 1.56 M 2 Jumper (Pro Patria, Rotterdam) 1.51 3 Van der Veen (U. D. I.). Polsstok-hoogspringen (Ned. record 3.12 M.): 1 Jumper (Pro Patria) 3Al.; 2 Frikkers (U. D. I.) 3 Koonings F. C. 4 De Kreuk (U. D. I.). 5000 meter hardloopen, kampioen schap van Nederland (Ned. record 1G min. 10 een vijfde sec.) 1 Van lieerde (Daventria, Deventer) 17 min. 30 sec,; 2 Braams (Pro Patria)3 Roon (\V, A. C., Woerden)4 Meier (Pro Pa tria). EEN INTERNATIONALE BOND. To Stockholm hebben de vertegen woordigers van 17 naties beraad slaagd over de oprichting van een in ternationalen bond voor athletiek. Negen landen stemden voor en wel: Zweden, Noorwegen, Denemarken, Finland, Duitschland, Oostenrijk- Hongarije, Rusland en Chili. Tegen stemden Frankrijk, België en Egypte, terwijl Amerika, Austra lië, Engeland en Canada eerst de meening van hun afzenders wilden weten. Er is nu een voorloopig comi té gevormd, om <le statuten vast te stellen; tot dit comité belmoren de dichter Êdström en Christian Hell- strum (beiden uit Zweden), redacteur Diem (Duitschland), Sullivan (Ame rika) en Roi (Frankrijk). Het eerste congres zal den volgenden zomer, waarschijnlijk te Berlijn, gehouden worden. Luchtvaart Reuter seint uit Londen: Do aviatèur Lindsay Campbell h bij Brooklands met ziju monoplan ge vallen. Ilij was onmiddellijk dood. MET 2 PASSAGIERS OVER IlE'l KANAAL. Uit Douai wordt geseind: Ondanks het onzekere weer vertrok do Engelschman Mourhouso om 630 's ochtends van het Brayelle-vlicg- kamp met twee passagiers, vloog over het Kanaal en daalde behouden om 10.50 te Londen. Schaken. HET SCHAAKTOURNOOI TE BRESLAU. Het tournooi te Breslau is geëin digd. De laatste partijen Rubinstein Duras en Teichmann—Przcpiarks werden remise. De 9 prijzen werden als volgt behaald: Rubinstein cn Teichmann deelen Samen den eersten cn den tweeden prijs, ieder met 12 punten. Teichmann met 111/2 p. den derden prijs, Schlcchtcr en Tarrasch ieder met 11 punten deelden den ien en den oen prijs. Marshall 9 1.2 pun' den 6en prijs. SpieLmann met 9 pun ten den Ten prijs, terwijl Barasz, Brej er, Mieses en Przepiarka den 8cn en den 9en prijs deelen. Stadsnieuws Naar Wijk aan Zee. De kinderen van do Chr. Onthou ders-Vereeniging ,,De Hoop der Toe komst" krijgen in de kermis week ook oen feest. Onder leiding van mevrouw Bandjes gaan ze morgen naar Wijk aan Zee, om daar genoeglijk eenigo uren door te brengen. Een oogenblik bleef het tweetal weer zwijgen Justus kalm en wachtend, zijn gezelschap blijkbaar gedachten verdiept, en als zijn inéen- geklemdé handen daarvan de tolk wa ren, zelfs wai hopig. Eiudelijk naderde Fairfax den agent. Wat wilde zij, dat u voor haar vriendin zou doen zei hij. Justus aarzelde. Haar redden voor haarzelf, zei li ij eindelijk met nadruk. U moet we ten, dat zij op het punt stond zich als een dwaze aar. te stellen en mijn client meende, dat ik haar zou kunnen redden. Eu met alle bescheidenheid, ik geloof dat zij gelijk had. De jonge man begon bitter te la chen, en keerde zich weer om. Ik geloof niet, dat zij gelijk had, zei hij, en ik denk met, dat u zou sla gen. Geloof mij, menschen gooien zich zelf niet zoo gauw weg. Dan zijn ze meestal al verloren of er was niets meer weg te gooien. Vertel uw cliënt alstublieft wat ik gezegd heb. Maar dat gaat buiten de quaestie om, voeg de hij er snel aan toe. De vraag is, of ik uw hulp noodig heb Het antwoord is Neen. Justus trok heftig aan zijn bakke baarden, terwijl er diepe rimpels in zijn voorhoofd kwamen. Maar u is u zich goed van uw positie bewust, zei hij. Het is moge lijk, dat zal u moeten erkennen, dat u, onschuldig als u is, veroordeeld wordt in deze e vreeselijke zaak..., Ja, ik kan veroordeeld worden, hiervoor of voor iets anders, zoo on schuldig ais ik ben zei de jonge man, met een bitterheid, die Justus bijna deed huiveren. Ik ben mij daarvan be- wust en Mr. Justus Wise, het kan mij niet schelen. Justus wankelde. Kan het u niet schelen zei hij fen hoogste verbaasd. Onschuldig als ik ben, kan het mij niet schelen Justus stond met zware bewegingen van zijn stoel op. Maar, maar 1 Dat is heel buiten gewoon, zei hij, en ik begrijp totaal niets van uw houding. Misschien zul de tijd De tijd zal aan die zaken niets veranderen, Mr. Justus Wise, zei de jonge man op kouden toon. Toen /ei hij plotseling met een diepe stem het zou er alleen maar erger door worden. Goeden dag. Justus van zijp stuk gebracht en weinig op zijn gemak, aarzelde nog. En heeft u geen.... Hij stond op het punt te zeggen boodschap, maar hij hield zich in en ging voort llecft u niets anders te zeggen De jonge man keek hem veelbeteeke- neud aan. Er is niets anders, dat ik kan zeggen, ze; hij. Justus stond buiten de gevangenis en eindelijk op straat, maar hoe hij daar gekomen was, zou hij moeilijk hebben kunnen zeggen. Hij voelde zich teleurgesteld, verslagen en van zijn stuk gebracht. Wat moet dit alles beteekenen vroeg hij zich af, terwijl hij wild om zich heen keek, als wilde hij van de muren en het plaveisel uitkomst heb- ben. Hij deed het niet, neen, hij zou het niet gedaan kunnen hebben. Dat is zoo zeker als twee maal twee vier is, en toch praat hij of hij 't wel ge daan had. O, ik geloof, dat ik er nog krankzinnig van word. En wat ik tot dat arme vrouwtje zal moeten zeg gen, daarvan heb ik geen :dee, heele maal geen idee. HOOFDSTUK VUL De identiteit vastgesteld. De quaestie van hetgeen hij aan Mrs. Neave moest zeggen met betrek king tot zijr. onderhoud met Carl Fairfax op den vorigen dag hield den geest van den agent nog bezig, toen hij den volgenden dag op zijn kan toor kwam; en hij was nog niets dich ter bij een oplossing. Hij voelde, dat hij geheel te kort geschoten was in de taak, die hij zelf op zijn schouders genomen liad maar toch, wat zou hij meer hebben kunnen doen, welke andere middelen hij had kunnen aanwenden om hom over te halen, begreep hij niet, En toch, hoe -zou hij bet geval aan de mooie weduwe vertellen, die toch al zoo wanhopig was, dat haar jon ge minnaar blijkbaar besloten was zich zonder verzet te laten ophan gen, door alle inlichtingen te weige ren en iedere hulp van buiten af te wijzen. Hoe zou hij haar kunnen ver tellen, dat zc-lfs Justus' wenk, dat hij van haar gekomen was, geen onder scheid gemaakt had op het besluit van den jongen man. Hoe zou hij de bilte re boodschap kunnen herhalen, cis het een boodschap geweest was, die Carl Fairfax haar gezonden had. „Ge loof maar, dat de menschen zichzelf niet weggooien. Zij zijn dan al verlo ren, of er was niets meer om weg te gooien. Vertel uw cliënt wat ik ge zegd heb, als u dat wil", dal waren de woorden van haar verloofde aan Jus tus geweest. En het bittere, bet hopo- looze van den toon waarop do jonge man deze woorden zei, had geen twij fel over gelaten bij den agent, dat hij voelde, wat hij zei. Maar wat hij er mee meende, dat vroeg Justus zich weer tevergeefs af, wat er achter de- zo houding stak van een jongen, knappen, populairen man, bemind door een bekoorlijke vrouw De moord waarvan hij beschuldigd werd? Neen. Want de verandering in zijn houding en zijn geheimzinnig verdwij nen, dateerden van vóór die misdaad. Hij heeft den moord niet bedreven, j zei Justus voor de honderdste maal, maar toch komt het mij voor of er eenige betrekking bestaat tusschen hem en den moord, ofschoon ik niet zou weten, waarom dat zoo zijn zou, als hij den moord niet heeft bedreven. Ik had daar ook gevonden kunnen worden, en ik stond toch in goenerlei betrekking tot de misdaad. Hij bracht den morgen in een ze- nuwachtigen en rusteioozen toestand door, niet wetend welken kant uit te gaan en legen den lunch zond hij Dark uit om vlug eenige exemplaren van de avondbladen te koopen, meer omdat hij iets bepaalds wilde doen. dan dat hij eenige hoop had, dat dit meer licht in de zaak zou kunnen brengen. Maar toch bevatten zij nieuws, dat hem zou interesseereu en tot allerlei vreemde en verbazingwek kende dingen zou leiden. De „Moord van de Tower Hill", zooals het genoemd werd, vulde niet meer de bladen, wat den vorigen dag het geval was geweest, maar toch was er midden in een der pagina's een Meine paragraaf aan gewijd, en deze las Justus met de grootste be langstelling. „De Moord van de Tower Hill. „Tijdens de laatste vier en twintig uren is er niets bijzonders meer niet betrekking tot dit ontzettende feit ge beurd, ofschoon wij overtuigd zijn, dat de politie ernstig naar een sleu tel tot dit gelieim zoekt en wij ver' wachten, dat zij in staat zal zijn spoo dig een belangrijke getuigenis af l« leggen. (Dat zou ik zelf kunnen do?. dacht Justus). De beMaagde, Joim Hart, weigeit blijkbaar nog steeüj den autoriteiten eenige inlichtingen te geven, ofschoon men beween lia' hij bekend'heeft eenigszins met den vermoorde bekend te zijn geweest, wiens identiteit is vastgesteld als dokter Farge genaamd, die in o® Gonn Street te Bloomsbury woonde. Geen verklaring kan worden erkre- gen omtrent de aanwezigheid van Doctor Farge bij de Tower HUI, o? den avond van zijn dood, duar met bekend was, dat hij een patiënt w kennissen in die buurt had. H'i scliijnt vroeg op den avond van den 19en zijn huis verlaten te hebben wet het doel, om in een restaurant te gaan dineeren. De identiteit van den be klaagde is vastgesteld als John Hort, welken naam hij ook opgaf, met de mededeeling, dat hij de laatste weken in een straat niet ver van «le plank van den rucord gewoond had, waar hij blijkbaar naar een betrekkingaan de Dokken had uitgezien, tenvijl N zicli in dien tijd met allerlei vreemd® karweitjes bezig hield. Omtrent zij" antecedenten is niets bekend. (Wordt vervolgd)'

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6