bijgewoond door het lid van de Twee-1 de Kamer den lieer FléskOns. Do wetgeving, zoo zeidc proL Ver hagen, kan het drankmisbruik niet bij tooverslag wegwerken; ze moet den drang van de bevolking volgen, dio zelve pogingen tot stoffelijke en zedelijke verheffing moet aanwen den. Verbetering van hot volk laat zich niet van bovonaf opleggen en dwingen. Hot Limburgsclic volk moet zelf zijn matlgheidsgebouw optrek ken. Help u zolfl De openbare rnee- ining moet worden veranderd. Het bier geniet een populariteit, die het niet toekomt; deze dient weggeno men. Wij willen do menschen nog te veel overredou, alsof zij ons een dienst bewijzen met toetreding; wij moeten do overtuiging vestigen, dat hun een dienst bewezen wordt. De groote drinkdwang, zoo zegt spreker verder, is de oorzaak, dat vooral onder do losse arbeiders het drankmisbruik zoo groot is; dezen moeten als hot ware eon zee over- 7,wemmen om te kornen van misbruik tot matigheid. Geheelonthouding wordt overdrij ving genoemd; drinkdwang en ge woonten moeton wel gToot zijn, als voor geheel-onthouding heldenmoed noodig wordt geacht. Geheel-onthou ding zal ook hier wel noodig zijn, als er zoo over gesproken wordt. De geestdrift van de geheoloutbouding is oen krachtig middel tegen den bier vloed. Het aantal van 6753 café's in Lim burg is te veel, en er komen steeds nieuwe bij. Dankbaar is het Kruis- verbond voor do verscherpte bepalin gen in zake het verleenen van ver lof; zev en gemeentraden hebben daar van tot nu toe gebruik gemaakt. Spreker is geen warme voorstan der van het heffen van vcrlofrecht; misschien zullen eeuige herbergjes daardoor verdwijnen, doch spreker wenscht, dat er een wettelijk maxi mum worde vastgesteld voor het aan tal café's verbonden met een verlof- recht. Op het congres is mededeeling ge daan, dat do voorzitter van het Litn- butgsch Kruisverbond een brief heeft ontvangen van kardinaal Van lios- sum, die daarin o.m. zegt, dat bet zija overtuiging is, dat de bestrijding van liet alcoholisme en in het bijzon der van het overmatige gebruik van hier niet slechts een nuttig, maar een noodzakelijk werk is. Gistermiddag werd de slotvergade ring gehouden. Daarin traden nog verschillende sprekers op. Na plichtplegingen werd 't congres daarop gesloten. ERNST OF MISTIFICATTE? 't Christelijk volksdagblad te Am sterdam gaf als bijlage (opneming in het redactionecle gedeelte werd ge weigerd) een adrs aan de regeering gericht, inzake de Tariefwet. Ge schreven wordt o.a.: Als er één buitenlandsch produet is, dat ons vaderland letterlijk over stroomt, dan is 't het rivierwater, daarvan kan de Minister van Finan ciën terecht zeggen, dat het tegen onnatuurlijk lagen prijs, Ja voor „niets" wordt geleverd. Het spreekt wel vanzelf, dat het water, dat .wij uit den vaderland- schen bodem moeten oppompen tegen dit gratis door het buitenland gele verde water onmogelijk in prijs kan concurreeren. Onze Bond vraagt echter slechts een zeer laag invoerrecht op rivier water, zoodat het voordeeliger wordt om norton- en andere pompen te la ten slaan dan het water uit eenige rivier te putten of te gebruiken. Een dergelijk matig recht op rivier water zou aan alle pompenmakers en. aan vele andere bedrijven, wij den ken aan buizenfabrikanten, machine fabrieken, leveranciers van caout chouc en ook aan onze belangrijke stroo-industrie om bevriezen der pompen gedurende den winter te voorkomen voor zeer langen tijd werk verschaffen en al die voordeden brengen, die door de protectionisti sche leden van de commissie van Voorbereiding van het wetsontwerp tot vaststelling eener nieuwe Tarief- wet worden verwacht. Adressant verzoekt derhalve dezen enkelen tariefpost aan de lange lijst der belaste artikelen van het ontwerp wet toe te voegen. 't Adres heet uitgegaan te zijn van den Ned. pompenmakersbond. EEN LANGE WEG. Naar do ,H. Ct. meldt, zal vanwe. go het departement van Justitie een officieel onderzoek worden ingesteld naar het geval van den man, die te 's-Gravenhage in preventieve hechte nis zat en wiens vrouw in het zieken huis was overleden, vóór de toestem ming tot een laatste bezoek was ge geven. OPENSTELLING VAN D.TAMBI. Do Staatscourant van heden zou, volgens do „N. Ct.", bovatton een op roep van gegadigden tot het aangaan van een contract met het Indische gouvernement, voor hef verrichten van opsporingen cn ontginningen in (Pjambi. DE KOLONIALE LANDBOUW SCHOOL TE DEVENTER, wordt op 10 Sept. a.s. geopend, waar schijnlijk door minister Talma met den directeur-generaal van Land bouw, wellicht zal ook de Prins aan wezig zijn alsmede de minister van Koloniën. .Begin October wordt de Nederl. Middelb. Landbouwschool te Gro ningen geopend. TOONBEWEGING BOUWVAK- ARBEIDERS. Men meldt uit Utrecht aan de Tel. Naar wij vernemen is door con ze ventiental aannemers te Utrecht, le den van verschillende palroonsveree- nigingen, besloten aan het looncomifé der bouwvakarbeiders te berichten, dat zij met ingang van Maandag 12 Augustus het uurloon met 2 cent zul len verhoogen voor aangenomen cn eigenbouwerswerk. Voor het klanten werk zou dan het oude loon gelden. Onder deze patroons zijn ook twee waarbij de arbeid was opgezegd. EEN GROOT PLAN. Door den eerst-aanwczomlen Inge nieur-kapitein dor genie W. Haane- graaff, te Bussum, is aan het comité voor een op te richten drinkwaterlei ding voor een gedeelte van Noord- Holland, van Zuid-Holland en van Utrecht (voorzitter jhr. inr. W. B. Sand berg, burgemeester van Abcoude en secretaris do heer A. Blankostijn, burgemeester van Harmeien en Veld hoven), een rapport uitgebracht, om den betrokken gemeentebesturen ee nige gegevens to verstrekken, ten einde zich oen denkbeeld te kunnen vormen omtrent de rentabiliteit van zulk eene onderneming. De gemeenten, welke zich in begin sel tot verdere medewerking bereid verklaarden, zijn Aalsmeer, Amkeyogn, Benncbroek, Haarlemmermeer, Korlcnhoof, Neder- horst den Berg, Ouder-Amstel, Uit hoorn, Watergraafsmeer, Weesper- karspel, Ililiegom, Leiderdorp, Lci- muiden, Lisse, Nieuwkoop, Nieuw- vcen, Rijnsatervvoude, Sassenhenu, Ter Aar, Warmond, Woubrugge, Ze venhoven, Abcoude-Baambrugge, Ab coude-Proostdij. Brcukelen, Nijenro- de, Breukeleu-St. Pieters, Huurzuy- len, Harmelen, Linschotcn, Loonei), Lcenei sloot, Loosdrecht, Maartens dijk, Montfoort, Mijdrecht, Ouden Rijn, Ruwiel, Tienhovou, Veldhuizen, Vinkeveen, Vleuten, Vreeland en Westbroek en Achttienhoven. Het rapport neemt als grondslag het te verwachten aantal inwoners dezer gemeenten op 1 Januari 1941, dus pi.m. 25 jaar na het begin der exploitatie. Deze cijfors berekende de rapporteur globaal naar den geleide lijken aanwas, of stilstand der bevol king dier gemeenten in de laatste 10 jaren. Op 1 Januari 1911 hadden ge noemde gemeenten te zamen 111.517 inwoners en op 1 Januari 1941 zal dit getal, aldus berekend, zijn geste gen lot 1S0.090 inwoners. In 1914, berekende hij verder, zal gemiddeld per etmaal 26 liter per hoofd water worden gebruikt. Wanneer, behalve hiermee, reke ning wordt gehouden met do buis wijdten en den minixnumdruk voor de ongunstigst gelegen plaatsen, komt het rapport tot een voorloopige kostenbegrooting voor den aanleg dei- waterleiding met een bedrag van 3.050.000. De betrokken gemeenten zullen, meent de rapporteur, evenals in Zuid- Beveland, uitsluitend aandeelhouders moeten worden eener Naamlooze Vennootschap, welke als exploitant© zal optreden, zoodat de gemeentebe sturen ontheven zijn van alle be moeiingen inzake de waterlevering, maar aan de N. V. eene concessie moeten verleenen. Hei maatschappelijk kapitaal der N. V. zal 3.2YU.UIK) moeten bedragen, namelijk 3.050.000 aan bouwkosten, f 20.000 aan oprichtingskosten cn 200.000 aan bedrijfskapitaal. De gemeenten zuilen zich de noo- dige fondsen voor het nemen van de aandeelen moeten verschaffen door het aangaan van eene geldleoning. Om echter zeker te ziju, dat een vol doend dividend kan worden uitge keerd, zoodat de gemeente-financieu door die leeningen geen nadeel lij den, zal iedere gemeente-aandecl- houuster moeten storten in eene re serve, die 15 pCt. zul moeten bedra gen van het maatschappelijk kapi taal, zoodat voor de gezamenlijke ge meenten een bedrag van 3.765.500 noodig zal zijn. Wanneer alle de genoemde gemeen ten inderdaad toetreden, zal elk ba rer eene leening moeten sluiten van 33.72 per hoofd der bevolking, waar bij verondersteld wordt, dat de ge meenten zich de fondsen zullen ver schaffen A 4 pCt. rente en voor den tijd van 60 jaar. Wanneer deze Vennootschap wordt opgericht 2 Januari 1913, neemt de rapporteur aan, dat de exploitatie in de helft van het verzorgingsgebied zal kunnen aanvangen 1 Juli 1915 en in het geheele net op 1 Januari 1916. Voor het eerste jaar der volledige exploitatie schat de rapporteur de ex ploitatiekosten op f 42-UUO, terwijl hij aanneemt, dat voor het volgend jaar de exploitatiekosten met 1000 stijgen zullen. De prijs van het water is gesteld op ƒ0.30 per M3., terwijl er natuurlijk ten gerieve der minst gegoeden tarie ven naar draagkracht zijn te maken. Ten opzichte van Watergraafsmeer doet zich nog eene bijzonderheid voor. Deze gemeente heeft reeds een water leiding in exploitatie, die zij vermoe delijk zal willen blijven exploiteereii. Daarom zal de Naamlooze Vennoot schap dus ten aanzien van deze ge meente niet als exploitant© optreden, doch de gemeente zal zich moeten verbinden eene zekere hoeveelheid water a! te nemen. Ten slotte wjjst de rapporteur er op, dat niet behoeft te worden ge vreesd, dat de N. V. niet meer in staat zou zijn, aan de gemeenten het voor rentebetaling vereischte divi dend uit te keeren, wanneer, zooals ibij de N. V. Waterleiding op Zuid- Beveland, van rijkswege steun zal worden toegezegd, in den vorm van een memoriepost op do begrooting voor eene eventueel© toe te kennen subsidie aan de N. V. in den vorm van een renteloos voorschot, dat voor Zuid-Beveland is bepaald op een be drag van ƒ150.000. ONWEER EN BRAND. Dinsdagavond is bij een hevige on weersbui de bliksem geslagen in een hooiberg van B. Doggenvoorde in de buurtschap Linde onder Diepenveen. De geheele voorraad hooi en rogge, evenals de berg ging in vlammen op. Alles was verzekerd. Ook viel er veel hagel, dio veel schade heeft veroorzaakt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. last, terwijl do woning van den heer Bolwijn gciicel in asch word gelegd. DE JONGENS VAN HET KAMP VAN VOLKSWEERBAARHEID NAAR II. M. DE KONINGIN. Mom meldt ons nog rader Toen Maandag jl. dc maro zich in het kamp van Volksweerbaarheid to Harderwijk verspreidde, dat Hare Majesteit 3e Koningin zich bereid had verklaard de hulde te aanvaarden van de Kampjcngens, brak er in het kamp een gejubel los, zooals de oude Veluwsche htideheuvels het zeker nog nimmer hebben vernom n. Wonder was het daarom niet, dat toen lieden die heerlijke dag aanbrak cn or om vijf uur reveille geblazen werd, alles wat jongen heette, vlug uit het stroo sprong en zich gereed maakte voorden tocht per rijwiel naar het Loo. De order luidde „Om negen uur aantreden bij do naald in do Loolaan" en vijf minuten vóór-negen uur kwam de troep van meer dun 250 jongens (een kampwacht had voor de kamp bewaking achter moeten blijven) frisch en in goede orde bij de naald aanrijden. De rijwielen werden hier twee aan twee terzijde van den weg gezet en de troep geformeerd voor het defileeren langs Hare Majesteit. Precies om 10 uur gingen de deuren van hot Paleis open en vertoonde Ha re Majesteit zich met Zijne Koninkl. Hoogheid don Prins en Prinses Julia na op liet terras Onmiddellijk mar cheerde toen de troep keurig het Pa leishek binnen, order leiding van den hoofdleider van het kamp, den heer W. Speerstra en verder iedere sectie onder haren sectie-leider. Voorop een kleine ofdeeling Hollandsche jongens als guides, met de Nederlandscho vlag, dan dc beleefdheid bracht liet mede de gaster van het kamp, Bel gische jongens van het Luiksche Gym nasium, Engelsche Boy-Scouts en een troep Duitsche Wander vogel, die al len het kamp medemaken en met de Nederlandscho jongens vriendschap hebben gesloten. Vervolgens alle an dere Nederlandsche jongens, waaron der vele padvinders met de vlag van de Nederlandsche p£d\inder3-oigani- satie. Ilare Majesteit werd door iede re voorbijmarcheerer.de sectie geest driftig toegejuicht. Daarna werd car ré gemaakt en het Oude Wilhelmus uit volle borst gezongen. De lieer Dudok van Heel, lid van het dagelijksch bestuur der vereenï- ging Volksweerbaarheid en voorzitter van de Nederlandsche padvinders-or ganisatie, genoot de liooge eer aan Hare Majesteit het een en ander to mogen mededcelen, omtrent doel en streven der l>eide vereenigingen. Ook de keeren Speerstra eu de reserve le- luitenant Kruis de laatste belast met de militaire oefeningen in liet kamp, genoten de eer aan Hare Hajesteit te worden voorgesteld en deelden een en ander mede omtrent het kample ven. Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins die zich verschillende leiders liet voor stellen, schiep zeer veel belangstel ling in de beweging. Nog was aan de jongens een groote verrassing bereid. Op order van Hare Majesteit waren er lange tafels klaar gezet en konden do jongens zich heerlijk te goed doen aan allerlei eten en drinken. Inmiddels kwam tot groote blijd schap van de joi gens, Prinses Ju- haantje, aan de hand van freule Van de Poll langs de etende en drinkende jongens wandelen, overal inet een hartelijk hoera begroet. Zij zal nog nauwelijks kurnen vermoeden, hoe warm al die jongens-harten slaan voor hun geliefd Prinsesje I Zij bleef heel ernstig kijken, nam de betoonde hulde kalm op e-i wuifde terug met haar handje. Voor de jongens was het een heer lijke, onvergetelijke dag. Zóó hadden zij nog nooit hun Koningin mogen be groeten. Zij voelder het dit was nu h u n hulde.de eenvoudige, maar geestdriftige en zoo innig gemeende hulde van de kompjocgens van Volks weerbaarheid, die het Hare Majesteit behaagd had ia ontvangst te willen nemen. VRIJZINNIGE PROPAGANDA IN NED.-INUÏe. Het „Bat. N.bL" meldt nader om trent de actio van vrijzinnige zijde in Indie met betrekking op de ver kiezingen in 1913, dat een comité werd opgericht, bestaande tut de hee- ron nar. J. Gerritzen, voorzitter, J. Fa- bricius, L. A. Hissink, E. Lankhout, A. Tigler Wybrandi en mr. G. J. Duy- (secr.-penningm.) In eene circulaire doet het comité een beroep op alle vrijzinnigen in In- dië om allen naar hun vermogen steun te verleenen voor den komen den stembusstrijd. „Het ligt in de bedoeling de bijeen gebrachte gelden ter beschikking te stellen van de hoofdbesturen van de Liberale Unie, van den Bond van Vrij-Liberalen en van den Vrijzinnig- Democratischen Bond. Te Bandoeng, Semarang, Soeraba- ja, Padang, Medan en Makassar zul len ook comités worden gevormd". Het „Bat. N.bld." is sceptisch ge stemd, meent dat er in lndie niet veel belangstelling zal zijn, doch. dat de actie van vrijzinnige zijde zal leiden tot eene meer krachtige actie van rechts. DE MOORDENAAR VAN DEN IIAAGSCHEN KOOPMAN MURAD-BEY. De Berlijnsche „Hbld."-berichtgever meldt Berlijnsche bladen melden, dat de Griek Georgias Andrelos, die in Mei van het vorige jaar den Perzischen 'handelaar Murad-Bey in de Wagen straat te Den Haag, bij wien hij in dienst was, vermoordde en beroofde, eindelijk gevangen genomen is. An drelos hield zich na den moord eeni- gen tijd bij landgenooten te Berlijn op. Toon bij zich daar niet meer vei lig voelde, nam hij de vlucht naar zijn vaderland cn ging in dienst te Mosolongion. Met medewerking van da Berlijnsche recherche werd hij in Augustus van het vorige jaar gevat en in de militaire gevangenis opge sloten. Op welke wijze dit geschied is, blijkt hieruit, dat het den moorde naar mogelijk was, reeds den dnarop- volgenclen dag uit te breken en te ontvluchten. Hij hield zich vervolgens in verschillende plaatsen op. Hoewei do Berlijnsche politie door bemidde ling van bobenden on bloedverwanten van den vluchteling bijna steeds diens verblijfplaats wist te ontdek ken, scheen het alsof de petitie-auto riteiten der kleine Grieksche plaat sen er niet veel liclang in stelden, dat de moordenaar gevat werd. Eerst dezer dagen, nu de moord meer dan :-ên jaar terug ligt, is liet der Berlijn sche recherche en der Nederlandsche overheid gelukt, den moordenaar in zijn geboorteplaats \rachowa gevan gen te nemen. Andrelos wordt vol gens de wet niet uitgeleverd, doch zal voor oen Griekse he lec.'itbauk te rechtstaan. RA TTEN VERDELGING. Te Oudkarspel worden nog alijd promiün uitgeloofd voor doodo rat ten. Van 15 Jum tot heden zijn 13oQ stuks ingeleverd bij do commissie, HET STADHUIS TE MIDDELBURG. Nu wijlen de hoor D, Jeras te Mid delburg heeft -— naar do ,,.\lidd. Cl." meldt 10.000 vermaakt ten behoe ve van do restauratie van het stad.- huis ajdaar. UJT DE STAATSCOURANT. Bij konink. besluit is, met ing. van 1 Sépt., benoemd tot dir. van het post kantoor te Middelburg. M. Znndéc. thans hoofdcomm post. Is, met ing. van Sept.. P. de Jong, thans Rijksveldw. tc Oudega, benoemd tol opz. der visscherijen. Is, met ing. van 1 Oct., aan den dir. van het postkant te Zwolle, P. D. Cöster, op verzoek, eervol ontslag ver. leend. Is A. G. van Wie ringen, adm. van fin. in de kol. Suriname, met verlof hier te lande, op verzoek, met ing. van 1 Nov., eervol ontslagen uit 's lands dienst en als lid \an den raad van bestuur dier kolonie. Zijn bij den geneeskundigen diensi van het leger i i Ned.-Iudië benoemd en aangesteld tot off. v. gez. 2de kl., de artsen S. van Dam en J. J. Mun- niks de Jonah. 13 bij den geneeskundigen dienst van het leger in Ned -Indiè benoemd cn aangesteld tot militair apotheker 2de kl., de apotheker F. H. E. Bick- nesa. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, zija voor het tijdvak van 1 Sopt 1912 t m. 31 Aug. 1913 be noemd aan 's Rijks Veeartsenijschool te Utrecht, tot adsistent bij dc na tuurlijke hïstorii. dr. J. Olie Jr., ta Utrecht; de cliniek en de bijz. ziek ten kunde en geneesleer, G. van Soest, veearts te Oudenrijn de cliniek en de heelkundige leervakken C. J. G. van der Kamp, veearts te Utrecht en M. van der Linde, id. te Hoogwerf de cliniek en de geneesmiddelleer. W. C. A. Doeve, id., te Utrecht de cliniek en de verloskunde, A. de Ronde, te Kethcl. Bij besch. v. d. min. v. Oorlog ad int. van marine, zijn de adj.-mach D. S. Gaastra, J. Kiljan, E. Biekart, C. Stadhouders, C van Drimmelen, H. van Laar, H. J. Takens, J. Kooyman, G. A. Dijkstra, H. G. van Niel, W. M. Zietse, F. C. P. Mallee, li. C. A. Roosa, A. Roos, II. E. K. Ezerman, C. P. M. Strack van Schijn del, P. C. A. Schuier, met 16 Aug. bevorderd tot machinist hij den Marine-stoomvaart dienst. SECRETARIS KOOG AAN DE ZAAN. Tot secretaris der gemeente Koog aan de Zaan is benoemd dc heer Pli. Beernink, hoofdcommies ter'gemeen te-secretarie te Wormerveer. Stadsnieuws KINDERFEEST. De vereeniging „Zuider-Spaarne" zal den kinderen 15 Augustus weer een heerlijken dag bezorgen, ten min ste naar het programma te oorden len.. Orn half negen begint de pret al. Dan is het aantreden der kinderen op het Schoolplein aan de Bakkerstraat; om 9 uur begint dan de optocht met muziek langs Bakkerstraat, Voort ing- straat, Van Marumstraat, Rozen- prieelstraat, Bakkerstraat, Z. B. Spaarne, Van Marumstraat, Palm straat, Barendsestiaat, gedeelte Ro- zenprieelstraat, Linsehotenstraat, Kamperstraat, Sclmeevoogtstraat, Bloemhofstraat, Kleine Houtweg, Brongebouw. In het Brongebouw wacht hun dtar een poppenkastvertooning en een onthaal. Om - twaalf uur gaan zij weer van het Brongebouw langs Klei ne Houtweg, Twijriderslaan, Esschil- derstraat, Bakkerstraat naar het Schoolplein terug, waar zij om hall twee weer moeten aantreden en langs Voorhclmpïein en de Badhuisstraat naar het Brongebouw gaan, waar ver schillende wedstrijden worden gc< houden. Voor meisjes Wedstrijd met een ei in een lepel wedstrijd "met een kruiwagen met ballen hoepelswerpen driebeenigo wedloopgeblinddoekt apporteereh en pop aankleeden. Voor jongens Houtjesrapen broodjeshappen picketslaan wedloop met hindernis sen zaaloopen, sprietloopen en mast klimmer). Voor dc prijswinners zijn mooio prijzen beschikbaar, die van 10 tot en met 12 Augustus in de etalage der kleermakerij van Gebr. Schuuring iu de Kamperstraat worden uitgestald. Deze wedstrijden worden afgewis seld met een poppenkastvertooning en onthaal en het oplaten van een miniatuur-luchtballon. Dan wordt de terugtocht aan vaard langs Kleine Houtweg, Kam- persiugel, Kamperstraat, Bakker straat naar het Schoolplein, waar dan voor goed de stoet ontbonden wordt. Is het programma niet, zooals w'J reeds zeiden, heerlijk Wat zullen de kinderen daarna veel te vertellen heb ben. Als het weer nu ook maar mee werkt 1 GEEN SCHOON SCHIP. Na urenlang getob is Dinsdag een baggermachine, zij 't dan ook geheel en al gedemonteerd onder de Vondef brug aan den Scbotersingel dooreb- Een goede raid van een schoonzuster. „Weer een genezing ton voordeelo vnn de Pink Pillen." Mejuffrouw A. Nuss, geb. de Boer, wonende Cliffordstraat 9, te Amster dam, verkeerde in een verontrusten- den gezondheidstoestand. Deze was to verontrustender daar er geen mid del tegen de kwaal scheen te bestaan, want alle geneetmiddelen die be proefd waren, hadden geen do min ste uitwerking gegeven. Een goede fee kwam in de persoon van do schoonzuster van Mej. A Nuss, en daar deze in dor tijd zeer goed genezen was door do Pink Pil len, raadde zij die pillen dadelijk aan haar familielid aan, daarbij zeggend dut, indien zij zelve door do Pink Pillen zoo goed genezen was, er veel kans bestond dat zij ook voor haar schoonzustor goed zouden zijn. Mejuffrouw A. Nass heeft do Pink Rillen genomen en wat men ver wachtte is gebeurd. Zij is zeer goed genezen. En waaraan leed wel Mej. Nass? Eenvoudig aan een slechte werking van de maag. Daar de maag om-zoo te zeggen de krachtmachine van het lichaam is, wijl zij dit voedt, is het zeer begrijpelijk, dat indien de maag ziek is, zij niet voedt. Een groot aan tal kwalen komen daaruit voort, als zwakte, zonuwuitputting, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen. Ook is het begrijpelijk dat zoodra de maag van den zieke verbetert, deze onmid dellijk een groot gevoel van welzijn ondervindt, dat hij herleeft, doordat hij zich kan voeden, zoo al niet vol komen, dan toch op voldoende wijze. Maar om dat gevoel van welzijn, die soort van herleving te ondervin den, moet men gebruik maken van een geneesmiddel dat een werkelijken en heilzamen invloed op de maag heeft. Ier wijl vele geneesmiddelen dien invloed niet bezitten, doen de Pink Pillen dit wel, en de genezing van Mejuffrouw Nass, komend na die van haar schoonzuster, terwijl alle andere geneesmiddelen waren mis lukt, is er een nieuw en treifend be wijs van. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar A f 1.75 de doos en A f 9 de 6 doozen aan het Generaal-Depöt der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22 huis, te Amster dam; de Wed. W. Plaatzer v. d. Huil, Jansstraat 28. J. J. Göppinger, Haar lem, \V. A. Schouten, drog. te Lisse en in alle goede apotheken en drogis terijen. VAN EEN TRAM GESPRONGEN. Een juffrouw, die op de Wetering schans te Amsterdam van een in be weging zijnden tramwagen sprong, kwam daarbij zoodanig te vallen, dat zij ernstig verwond naar het Binnen- Gusthuis moest worden overgebracht; zonder tot liet bewustzijn te zijn ge komen is zij overleden. VERDRONKEN. Gisteren is in do Maas bij het Maas station te Rotterdam drijvende ge vonden het lijk van de 26-jarige mej. Kuiper-Moerman, die 2 Aug. j.l. bij het oversteken van de Maas met een zeilboot, uit vrees voor aanvaring met de stoomboot „President Iïruger" daar uit sprong en verdronk. Het lijk is naar de begraafplaats te Ktalingen overgebracht. Uit den Schiedamschen Singel te Rotterdam is opgehaald het lijk van een 40-jarigen onbekenden zeeman, vermoedelijk een Duitscher, die daar to water geraakte en verdronk. Te Nes (N.-II.) is een 16-jarigo dienstbode van den landman P. de Boer verdronken. Woensdagavond gleed een man van het voetpad aan den zuidelijken oever van het Afvoerkanaal te 's-'Graven- hage langs den schuinen berm te water en kwam niet meer boven. Zijn lijk werd na geruimen tijd dreggen, gevonden, ilct is tot nu toe iiug niet herkend. OVERREDEN. De wagenbestuurder Van Wier, van liet depot der American Petroleum Company te llarlingeu, is te Arurn onder den wagen geraakt en aan de gevolgen overleden. Do man had zich bij de aankomst van de stoomtram voor de paarden geplaatst. De dieren sloegen op hol, met het bovenvermel de gevolg. In den nacht is op het terrein van de Staatsspoor te 's-Gravenhage een wisselwachter onder een in beweging zijnden trein geraakt, vermoedelijk onder den laatsten waggon. Zijn rech tervoet werd verbrijzeld, zijn linker voet ornstig verwond. UIT EEN RAAM GEVALLEN EN GEDOOD. Een droevig ongeluk had in de St. Nicolaasstraat to Amsterdam plaats. Do 50-jarige weduwe Freese wilde de wasch, drie hoog op een droogrek hangen. Blijkbaar heeft zij te veel op dit rek geleund, ten minste plotseling begaf zich dit en de vrouw viel naar beneden. De vrouw viel op straat te pletter en overleed spoedig. BRANDEN. Omtrent den brand te Emmer Com- p as cum meldt men nader: De brand in de houtzaak van den heer Kemper heeft men niet tot de zaak en het perceel kunnen beperken. Het belendende perceel van den heer Sulman werd door het vuur aange- To Geldrop brak brand uit in den stal van M. van*der Burgli. Het ge lukte eerst dezen brand te blusschen, nadat dc oogst in vlammou was op gegaan. Te Baarn, onder Groencveld, is door hooibroei brand ontstaan op de boerderij „De Katoenbaal" van den landbouwer J. Bos. Twee groote schu ren en hooibergen werden in dc ascli gelegd. Verzekering dekt do schade. DE KONINKLIJKE FAMILIE. In verhand met de verbouwing van het Loo wordt de Koninklijke Familie in de tweede helft van September voor enkele weken ten paleizo Socsl- dijk verwacht. TEGEN WIL EN DANK CANDIDAAT Baron Von I-IÖvell tot Wesberflicr en Weezeveld, burgemeester van Escharen, heeft por strooibiljet aan de kiezers hekend gemaakt, dat hij buiten zijn weten candidaat is ge steld voor de Provinciale Staten van Noord-Brabant (kiesdistrict Ginave) en dat hij er niet aan dacht in deze omstandigheden een candidaluur te aanvaarden tegen don candidaat door de R. K. kiesvereeniging gesteld. DE STRIJD IN DE DIAMANT NIJVERHEID. Naar 't Hbld. verneemt, nemen de uitgesloten werklieden der firma As- scher geen genoegen met de bonds- uitkeering van f 12 per week. Zij zul len een verzoek aan het bondsbestunr van den A. N. D. B. richten, om de uitkeerlng te bepalen op f 20, het be drag dat de werklieden der firma Van Dam bij de laatste staking voor deze firma als uïtkeering per week ontvingen. Naar do „N. R. Ct." verneemt, be dreigt de Amsterdomsche Diamant nijverheid ten gevolge van den uitge broken strijd tusschen de firma As- scher en den A. N'. D. B., oen ernstig gevaar immers, de firma, de voor naamste van Amsterdam, bereidt plannen voor om een gedeelte van haar bedrijf naar het buitenland over te brengen. DE GLASBLAZERSSTAKING. Medegedeeld is, dat de glasfabri kanten zich genoodzaakt hebben ge zien de arbeiders van de fabrieken, nvaar niet gestaakt wordt, tegen 21 September a.s. te ontslaan, doordat het hoofdbestuur van de Nederland sche Vereeniging van Glas- en Aarde werkers geweigerd zon hebben, ge volg te. geven aan de voorstellen, door het bestuur der afdeeling Viaur- tdnigeu gedaan en dat hel hoofube- stuur zou geweigerd hebben schrifte lijk overleg te plegen met de directie der fabriek te Delft. Het bestuur der Vereeniging verzoekt dit bericht to gen te spreken. De nachtploeg is gisteravond aan de glasfabriek te Viaardingen niet aan het werk gegaan. Alle 16 steeen staa/n stil. De eisch is afschaffing van nachtarbeid. Een gedeelte der glasblazers gaat niet met de stalling mede. De staking is uitgebroken na oen ingekomen schrijven van het hoofdbe stuur van den Ned. Bond van Glas- en Aardewerkers. BEWAARSCHOOLONDERWUS. Naar de N. Ct. verneemt, is binnen eenigen tijd te verwachten een wets ontwerp tot regeling van het bewaar school-onderwijs, welk ontwerp nog aan eenige autoriteiten om advies is verzonden. DE VERBRANDE KAZERNE TE ZUTPHEN. Van de kazerne der Koloniale Re serve, die door brand is geteisterd, vertelt de „Zutph. Cour.": Do Waliënkazerne was vroeger een heerenhuis. Het is gebouwd in het laatst der 18e eeuw en werd in 1833 door de gemeente voor f 10.710 aan gekocht van de familie Van Heecke- ren van Waliën vandaar de naam Waliènkazerne. Achtereenvolgens waren in deze kazerne gehuisvest pontonniers, ka nonniers en infanteristen, en het laatst nu de Koloniale Reserve. Er is nog enkele jaren geleden wel voor f 20.000 aan verbouwd. Verleden jaar was het gebouw nog netjes door de genie opgeknapt. Ernstig zal wel worden overwogen of de gemeente het leclijke ondoel matige huis nog zal laten opknappen. Wanneer te Zutphen infanterie in garnizoen mocht komen, zullen door 't rijk wel hooge eischen worden ge steld voor een modern ingerichte ka zerne, eischen waaraan dit gebouw niet beantwoordt. POGING TOT MOORD EN TOT ZELFMOORD. Men meldt uit Almelo aan 't Ilbld.: Door iemand uit Groningen is gis- termiddug hier ter stede een moord aanslag gepleegd op ziju vroegere verloofde. Buiten de stad schoot hij het meisje met een revolver in de borst, waarna hij zichzelf een paar kogels in het hoofd en in do borst joeg, zoodat hij levensgevaarlijk ge wond werd. Het meisje zal waar schijnlijk wel herstellen. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. GEMEENTERAAD VAN ROTTER DAM. In de zitting van den RoWerdam- schen gemeenteraad was een schrij ven ingekomen van den heer mr. I. Rombach, onlangs afgetreden als wet houder, waarbij hij ontslag neemt als |lid van den Raad.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6