DE NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. HAARLEM'S DAGBLAD 30« Jaargang, No. 8941 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 14 augustus ïsia a ABONNEMENTEN ADVERTENT1ÉN: per drib maanden: js-A Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer Q2Q. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentie van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingj Franco per post door Nederland1.6d fgy 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Geinusfreerd ZondT^blad, 'voor Haarlem* I OS7H Redartie Administratie: Groote liootetraat 53. de omstreken en franco per post - - 0.45 v IntereommoiwalTelefoonniininierder Redactie600en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Loorens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. f5 DrnJikeriJ: Zuider Boitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. zijn zeer goedkoop. £én voor 25 oents, 3 voor ruim 16 cents per plaatsing is heel weinig. Een weet U WAAROM VOORAL? Omdat onze op.age zoo belangrijk en hei succes van d.e advertentiën derna.ve zoo groot >s. Dl 1' NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. KERSTB BLAD. AGENDA DONDERDAG 15 AUGUSTUS. Orgelbespeling van 23 uur in de Groote Kerk. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Hotel Duin en Daal: Concerten. De nieuwe Museum-directeur. B. en W. hebben gevolg gegeven aan de in de laatste Raadszitting den heer Krelage gedane belofte om spoed te maken mei de uitzending van de aanbeveling voor een nieuwen Mu seum directeur. Evenwel is bet Raadsstuk niet zoo tijdig verschenen, dat de benoeming heden reeds kan geschiedenwat wel jammer is, omdat de aanstelling voor den nieuwen functionaris thans wederom een halve maand vertraagd zal worden. En zijn in-dienst treding de heer Krelage merkte het in de laatste Raadszitting terecht op eiseht spoed, wegens de inrichting van liet nieuwe Museum. Hier tegenover staat, dat aan den Raad wat meer tijd is gelaten voor de bestudeering der aanbeveling. In de voordracht van B. cn W. zal ongetwij feld, naast de personen der aanbevo len en, ook de aandacht trekken, wat B. en W. meedeelen over de sala- rieeering. Dit is in tweeërlei opzicht merkwaardig. B. en W. komen nJ. met de mede- deeling. dat de ecrslvoorgedragene „i iet bereid is een eventueele benoe ming te aanvaarden, zoo hem geen aanvangssalaris van (2000 wordt toegekend." Deze kennisgeving zou zoo zonder meer te aanvaarden zijn, wanneer niet aan 't eind van de toelichting de wei verrassende zinsnede voorkwam: „Wij vinden mitsdien vrijheid, u voor te stellen dp benoeming te doen ge schieden op een aanvangssalaris van ƒ2000." Nu slaat weliiswaar het woord „mitsdien" in deze aanhaling niet op de moedeeling van Mr. N. Heets, den eerst-aanbevolene, doch op dc mee ning van het college van B. en W., dat de vastgestelde salarisregeling, die van 1500 tot 2500 loopt, een aanvangssalaris van ƒ2000 wei toe laat, maar toch staat er met zooveel woorden in te lezen, dat B. en W. de beginwedde 500 hooger willen stel len dan het in den Raad vastgestelde minimum, omdat no. 1 van de aan bevelingslijst deze wedde vraagt. Als men du ieest, is men geneigd ae vraag te stellen: „En no. 2 dan?" Blijk baar neemt deze gegadigde naar nel directeurschap wel genoegen met een salaris van ƒ1500. Nu zal de tweede aanbevolene zeker geen be zwaar hebben tegen een aanvangs- wedde van /2000, maar toch rijst tie viaag, of het onder de gegeven om standigheden wenschelijk is, dat reeds n voorstel wordt gedaan om 't aan vangssalaris te verhoogen, vóórdat Deslist is, wie van de twee aanbevole- nen benoemd zal worden. Het beeft toch geen zin, om 2000 als begin wedde te geven, indien de tweede ge gadigde, die, als gezegd, blijkbaar wel genegen is, om op ƒ1500 te komen, benoemd mocht worden. Te minder, omdat de Raad, blijkens de discus- Bics en stemmingen, in de zittingen van 17 en 31 Januari, toen het sala ris van den Museum-directeur werd vastgesteld, afkeerig bleek van een hooger salaris. Ten bewijze hiervan zij herinnerd aan de behandeling van de wedde-ro- geling in de genoemde Raadsvergade ringen. Op 17 Januari kwam aan de orde 'een voorstel van B. en W. om het sa laris te bepalen op /200܃3000, „met dien verstande, dat 't bij elke benoe ming en voorts telken jare bij Raads besluit zou geschieden. Daar in den Raad bezwaar bleek te bestaan tegen het niet vooruit vaststellen van de verhoogingen, namen B. en W. een voorstel van den heer Thiel over, waardoor dit bezwaar werd weggeno men. De heer Thiel had ln zijn voorstel de salaris-limieten 2000—3000) be houden, doch legde 'er in vast, dat B. en W. zouden komen met een nadere regeling der weddevorhoogingen. In verband met het jongste voorstel van B. en W. verdient vermelding, dat in dii door B. en W". van den heer Thiel overgenomen voorstel, uitdrukkelijk was bepaald, dat bij de benoeming een hooger salaris, dan het minimum, zou kunnen worden toegelegd. Evenwel de Raad verwierp dit voor stel in de zitting van 31 Januari met 19 tegen 12 stemmen, nadat in de ver gadering van 17 Januari de stemmen met 14 tegen 14 hadden gestaakt. Met 25 tegen G stemmen werd toen een voorstel van de heeren Van Ros- sum en Slingenberg aangenomen, om het salaris te bepalen op ƒ1500 ƒ2500. Waar nu B. en W. meenen, dat een aanvangssalaris van ƒ2000 gegeven kan worden, dient er de aandacht op gevestigd te worden, dat de heeren Van Rossum en Slingenberg niet van die meening waren. Immers, zij schreven in de toelich ting op hun later aangenomen voor stel en de Raad hoaamde dit fei telijk door de aanneming dat zij een bedrag van 1500 „als aanvangs salaris" voldoende achtten en dat de werkzaamheden en verantwoordelijk heid van dezen ambtenaar niet èen zoo hoog salaris wettigen, als door B. en W. werd voorgesteld (n.1. ƒ2009- 3000). De volgende Raadszitting zal uit maken, of de Raad al dan niet van deze toen door hem onderschreven meening is teruggekomen. Velen schijnen zich geroepen ge voeld te hebben te dingen naar het Dirccteuitschap van ons Museum. Daar was er een, die blijkbaar van zeer goeden wil was en aan het ge meentebestuur een fraaie schildering van zijn capaciteiten vermocht te ge ven. Ik citeer uit zijn sollicitatiebrief: „Begrijpende, dat er voor Haar- leinsch Stedelijk Museum een man gevraagd wordt, welke der bestaan de toestand kan verbeteren, de frisch- heid der teint van de schilderijen weer terug kan geven, die mede kan werken als het moet, dus practiseh, theoretisch, weet het hoe en waarom, te mijden wat niet goed is, toe te passen wat behoort, zeggende, dat alles invloed heeft op oude schilderij en, atmosfeer, temperatuur, zon, licht, lucht, vocht, tocht, schoonma ken, transport, restaureeren, verdoe ken, vernissen, de te gebruiken mate rialen, voeding, verschraling en elc." Dat is al niet misl Maar er kornt meer: „Hem zeer veel leed doende, beden kende den grooten knak welke cie wereldberoemde doeken van onze groote IImeesters mettertijd zul len krijgen door het waarschijnlijk onoordeelkundig transport der schil derijen van Groote Markt naar Groot Heiligland." De zin is wat grappig en niet heel vleiend voor ons Gemeentebestuur, dat de schilderijen onoordeelkundig zal doen transporteeren. Men kan echter den sollicitant het leed, dat hem dreigt, besparen. Als men hem neemt, zal hij voor ons Museum een bloeitijd perk openen. Men luistere „Bestudeerd hebbende, dat, wat mede oorzaak was, grooter ellende zich zal steepen, voor zichzelf ov tuigt van zijn kennis en helder zicht, maar nog meer door zijn er ring, zich geroependenken- de, om een bloeitijdperk voor Haarlemsch Stede- 1 ij k Museum in te doen 11- e d e n en dc zware zorgen van an derens schouders te tillen en met zijn konnis te blijven dragen, zich steils gevoelend het verai twoordelijke Di recteurschap, order zulke moeitevollo omstandigheden begonnen, naar be- hooren te zullen vervullen." Blijkbaar vreest hij echter, dat al zijn talenten nog niet in staat zullen zijn het Gemeentebestuur te bewegen „de zware zorgen van anderens schouders te tillen" en met zijn ken nis te blijven dragen. Daarom voegt hij er als laatste lokaas aan toe, dal hij met de eloquentie op goeden voet verkeert. Immers, hij schrijft: „Ten slotte, overtuigt van zijn wel sprekendheid en uitgebreide kennis inzake oude er. modern© schilder kunst, derzelver scholen, meesters, het leven der meesters, hun manier van werken, etc." En die man is niet eens op de voor dracht geplaatst JAC. C. M. Jr. Stadsnieuws Geslaagd. Voor het examen L. O. handteeke- nen te 's-Gravenhage slaagde doheer D. C. van der Waal, te Haarlem. Als blijkvan waardeer ing voor de goede muziek, geleverd door de Holl. Dameskax>el „Wilhelmina", tijdens de kermisweek in het café van den heer Smit, in de Groote Hout straat, is namens bezoekers en eige naar van het café aan den directeur, den heer Bekker, een gouden remon toir-horloge aangeboden. De Drinkhal. De Drinkhal der Staalwaterbron ls gisteren door 30 personen bezocht. J u b i 1 Op 5 September herdenkt R. Kabel <len dag waarop hij vóór 25 jaar bij de firma Enschedé als zetter ln dienst trad. Naar Deventer. Op Vrijdag 16 Augustus geeft het Haarl. Muziekkorps onder directie van den heer C. P. W. Kriens, een concert in de Buiten-Societeit te De venter. Ten doode opgeschreven. Naar wij vernemen, zijin de boomen op het Kennemerplein nabij het wachthuisje van de Stoomtram Haar lemAlkmaar, afgekeurd; zij zullen in het najaar geveld worden. EEN BRANDSTICHTING ONTDEKT? Men meldt ons uit Arnhem: Zooals we gisteren reeds in het ver slag van de zaak Annie Pascal mee deelden, werd als eerste getuige ge hoord de heer Molster, zich noemend journalist. In verband met zijn verhaal om trent de kennismaking met Annie Pas cal te Bloemendaal in 1908, deelde Lij ook mede, dat Annie Pascal een villa had gehuurd. Deze was eigendom van zekeren S. Toen Annie ontmaskerd was en p'otseling uit Bloemendaal verdween, brandde in den nacht daar op de bewuste villa af. Aanvankelijk werd Annie als de daderes genoemd. Do heer Molster deelde nu mede ln staat te zijn bijzonderheden te kun nen meedeelen, die zouden kunnen leiden tot ontdekking van den dader. De officier verzocht den getuige toen, na afloop der zitting dóe medodeelin- gen ten Parketto te willen doen. Naar we thans vernemen komen die mededeelingen neer op het volgende. Den 30en Juli jl. reisde de heer Mol ster van Arnhem naar Dieren. In den trein ontmoette hij zekeren R. Deze vertelde in bijzijn van anderen, dat hij wist dat zeker van L., die ge trouwd is met een zuster van de vrouw van S. (den eigenaar der villa) op verzoek van zijn zwager (S.) de villa had in brand gestoken. S. be taalde van L. niet genoeg naar zijn zin uit, zooals was afgesproken. Er werden bedreigingen geuit, totdat ten slotte naar aanleiding van deze brand geschiedenis S. met zijn vrouw en L. met zijn vrouw naar Canada zijn vertrokken, alwaar zij het zeer slecht en armoedig moeten hebben. Van L. heeft te Haarlem gewoond. Wellicht dat de Justitie door deze ver klaring don dader kan ontdekken vAn bovenvermelde brandstichting. Verlof voor ambtenaren. Bij den Raad, is door de hoeren R. van Everdingen en B. A. Kooper, als voorzitter en secretaris der afdeel ing Haarlem van den Alg. Ned. Ambte- naaröbond, een adres ingediend, waarin wordt aangedrongen op bet vaststelion van den verloftijd der ambtenaren op 12 dagen. Eenkraaminbeslag genomen. Kaatsten kennis-Maandag werd door een deurwaarder alhier een pof fertjeskraam in beslag genomen, ten einde op den eigenaar dier kraam een vordering te kunnen verhalen. Valsch geld. llicr en daar zijn in onze stad weer valsche rijksdaalders in beslag ge nomen. Fiets gestolen. Bij de firma Van Maaren Jansen, Kruisstraat 35, is gisteravond tus- schen half 7 en half 8 een rijwiel ge- etobm. KANTONGF.RF.CHT. Uitspraken. Hoden werden de navolgende uit spraken gedaan L. R„ te Haarlem, overtreding der Hinderwet, 10 boete of vijf dagen hechtenis. A. van T., te Haarlem, overtreding Vogelen wet, ƒ0.50 boete of oen dag hechtenis. B. L., te Castricuim, overtreding der IJkwet, 5 boete of een dag hocht. G. D. B. en B. A. L., te Amsterdam, nachtrumoer verwekken, 2 boete of twee dagen hechtenis. R. B. en H. J. R. ,te Haarlem, en G. v. d. S., te Wijk aan Zee en Duin, no. 1 en 3 5 boete of drie dagen hechte nd, no. 3 ƒ2 boete of twee dagen hechtenis. J. M. B., te Schoten, overtreding der Vleescliverordening Haarlem, 5 boe te of drie dagen hechtenis. T. de H-, te Haarlem, overtreding MeLkverordening Haarlem, 10 boete of drie dagen hechtenis N. W-, te Haarlem, en 9 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, No. 1 ƒ5 boete of een dag hech tenis, de anderen 1 boete of oen dag hechtenis. W. II. en 2 anderen, te Beverwijk, overtreding Politieverordening Bever wijk, 1 boete of een dag hecht. A. P., te Spaarnwoude, overtre ding Politieverordening Haarleuunei- liede, 1 boete óf een dag hecht. C. K., te Haarlem, overtreding Po- Utie-Reglement op de rivieren, 10 boete of vijf dagen hechtenis. C. II., te Haarlem, en 27 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel-Itegle- ment, 3 boete of een dag hechtenis, 2 boete of een dag hechtenis, en i boete of een dag hecht. Voons werden ei- nog 48 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21, 14, 7 en 5 dagen hech tenis. 15 boete of drie dagen hechte nis, 6 boete of drie dagen hechtenis, 5 boete of drie dagen hechtenis, f 3 boete of twee dagen hechtenis,2 boete of twee dagen hechtenis, en ƒ1 boete of een dag hechtenis. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen: J. van Dijk, Voorzorgstraat 33, een fai tasiebroche. J. Betz, Teylerstraat 36, een porte- monnaie. Bureau van politie, een ring met sleutels, en twee trapladders. D. van Zijp, Oranjeboomstraat 128, een damestaschje met inhoud. G. G. Bies, Goningstraat 27, een lorgnet. Mej. A. Bloem, Witle Heerenstoeg 6, oen taschje met inhoud. Piersma, v. d. Laanstraat 92, een hondje. G. Jongewaard, Oude Weg, achter de Gemeentelichtfabrieken, een hond. G. Heijdanus, Gasthuissingel 34rd, een ceintuur met gesp. A. Scherpenhuijzen, Leidsche Vaart 126, oen hondenmuiikorf. N. Coole, Zomerstraat 73, een koe. Postkantoor Zijlstraat, een porte- monaie met inhoud. 11. Popper, De Witstraat 19, een jongensjasje. P. Klap, Zuid Polderstraat 11, een zwarte doek inh. een legger met in houd. (Zie varvolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Voor het examen M. O. FransCh A. slaagde mej. G. Blankevoort, te Bloe mendaal. BEVERWIJK. Voor hot examen Hoofdakte slaag de gisteren im Amsterdam J. II, W. Gallée, te Beverwijk. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. GEMEENTEREKENING. B. en W. stellen voor, haar vast te stellen in ontvangst op 519460.45 en in uitgaaf op 500996.55 1/2. Het haiig saldo bedraagt aldus 18463.891/2. Ingekomen Is een voorstel van den Burgemeester om het politiccorps te Velsen uit ie breiden met 1 hoofd agent en drie agenten, hetgeen een bedrag van ƒ3900 zal vorderen. in afwijking hiermee stelt de wet houder F. P. Vermeulen voor, een ambtenaar voor de administratie aan te stellen, benevens twee agenten 2de klasse, zoodat de uitgaven op ƒ2450 komen. B. en W. verleenen praeadvies om trent het voigende onderwerp: ver huur van grond te IJinuiden, en stel len den Raad voor aan de firma P. Heere en Zonen, bedoelden grond te verhuren tegen een jaarlijkschen huurprijs van ƒ30.—. IJMUIDEN. De Staatscourant van 14 Augustus 1912 bevat goedkeuring der akten van de Naamlooze Vennootschap Steam- trawler Maatscliappij „Erin", te 1J- muiden. De vennootschap is aange gaan voor den tijd van 30 jaar met een kapitaal vun ƒ20.000, verdeeld in aandeelen van 1000. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: M. Schlesmnger, Berlijn, Grand Hotel, 2 pers. Wed. Boas. Amsterdam, idem. 2 p. Prinz Hesso zu Leiningon, idem. Prinz Carl zu Leiningen, Idem. Prinz Hermann zu Leiningen, id. Erbprins zu Leiningen, idem. Prinzessin zu Leiningen, idem. Mr. Pfeffer, Korn. Oman a. Elbe, idem, 2 pers. Von Arnirn, Grieuwen, Idem, 2 pers. W. Brleawy, Berlijn, idem, 2 pers. Dr. LineoLi, Cassel, idem. Welabeck, Hamburg, Idem, 3 pers. Frau Oberst, Hannover, idem, 2 p. Krayn, Berlijn, idoin. Dr. Kirch, Fraulautein o. Laar, id. A. v. Rossum, Halfweg, Villa Mon Plaisir. Fam. Horn, Amsterdam, Hoogeweg 94, 2 pers. E. Zillessen, Soërbrucken, Hotel d'- Oranga. Sominerwerck, Ilagen, Hotel de 1'- Ooean, 3 pers. Fam. D'Hout, Amsterdam, Beau Séjour, 5 j>ers. C. Hessing, Amsterdam, idem, 2 p. Dechangy, Brussel, idem, 2 pers. v. Vliet, Amsterdam, idem, Mej. Doornbos, Veendam, idem. Mej. Verbeek, Utrecht, idem. Dra an en, Utrecht, idem. Schmitt, Pforzheim, idem, 3 pers. Fam. Hunsche, Amsterdam, Burg. Engelbertstraat 2, 6pcrs. S. en J. Drnckler, Amsterdam, i<L, 5 pers. Dr. Th. Brummer, Terapel, Idem, 2 pers. Wigbolilus, V. H., Groningen, Spoor straat 41. Door de politie ls in beslag geno men een valsch kwartje, dragende de beeltenis van H. M. do Koningin en bet jaartal 1905. Gisteravond is onze plaats versto ken geweest van straatverlichting daar er in de centrale te LJmuiden een machine defect was geworden. De verjaardag van H. M de Koning in zal dit jaar op dezelfde wijze ge vierd worden als het vorige jaar nl. aubade, optocht en tractatie van schoolkinderen en volksspelen. De Rijksveldwachter G. C. A. de Bruin alhier is tijdelijk gestation- neerd te Velsen. Binnenland MR. S. DE VRIES. Volgens „De Amsterdammer" heeft mr. De Vries, wethouder van Onder wijs te Amsterdam, te Lochem door een val zijn knie zoo ernstig bezeerd, dat hij eenige weken rust zal moeten houden. ONTPLOFFING, Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenmorgen is op de motorboot Vulkano een ketel ontploft, vier personen werden gewond, van een der personen werd een arm afgesla gen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. TRAMONGELUK. Gistermiddag is met de tram uit Utrecht naar Zeist een man overre den, wiens bcenen verpletterd wer den. DOOR DEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Men meldt ons uit Deventer Zekere Haverkamp uit Heefen (Overijsel) werd gisteravond bij liet station te Teuge bij het oversteken van den spoorweg naar het tweede perron door don binnenkomenden lo- caaltrein, die 5.28 uit Apeldoorn ver trokken was, gegrepen en meege sleurd. Zwaar aan heenen en hoofd ge wond, werd hij met den zelf den trein naar Twello vervoerd, doch bij aan komst bleek de ongelukkige reeds overleden. ONWEER. Aan den Langendijk is, tijdens een hevig onwedcr, de heer Kuiper, die in een schur was gaan schuilen, door het hemelvuur gedood. Te Brcskens is tengevolge van het ii slaan van den bliksem eene houten stalling totaal afgebrand. Het afge brande gebouwtje was verzekerd. Men meldt ons uit Wormerveer: Tijdens het hevige onweer dat he dennacht gewoed heeft, is de bliksem ingeslagen in de boerderij van Van der Woude te West-Knollendam. De stal cn de hooiberg gingen in vlammen ophet woonhuis bleef ge spaard. Van den molen „De Noorster" te Wormerveer, werd door den blik sem een wiek afgeslagen. DOOR T POFFERTJES BAKKEN. Maandagavond is naar het zieken huis te Rotterdam gebracht de 4-ja- rige R. C. V. Terwijl eenige zusjes en kameraadjes bezig waren met poffer tjes bakken op een petroleumtoestel, trok een hunner het toestel om, waar door de kleertjes van het meisje in brand geraakten. Ofschoon de moeder direct de vlammen doofde, had de kleine toch hoogsternslige brandwon den bekomen, waaraan zij des nachts overleed. VERDRONKEN. Twee dochtertjes van A. Iloogen- dijk te Lange Ruige Weide, 3 en 4 jaar oud, zijn te water geraakt en voor levenloos opgehaald. De genees heer mocht er in slagen bij bet jong ste kind de levensgeesten weer op to wekken, bij bet oudste waren alle po gingen vergeefsch. Te Axel is een doofstomme vrouw In een regenbak gevallen en ver dronken. VERDUISTERING EN HELING. Naar het „N. v. N." meedeelt, heb ben twee bedienden, P. en V., van do rijwielfabriek Simplex te Amsterdam voor ongeveer ƒ8000 aan ondc-rdee- len van rijwielen verduisterd, die zij bij opkoopers te gelde maakten. Zij zijn, evenals drie opkoopers, aange houden en naar het huis van bewa ring overgebracht. ERNSTIGE MISHANDELING. Men meldt uit Zalt-Bommel. Een viertal jongens van 14 en jaar, kregen tusschen het schaftuur 1 twist, wolko zoo hoog liep, dat J. R., een knipmes voor den dag haalde en daarmede M. d. Z. een drietal steek wonden in den rug toebracht. Do gewonde moest zop last van dok ter De Wit terstond per brancard naar het gasthuis worden vervoerd, daar do wonden van zeer ernstigen aard bleken ie zijn. De dader bevindt zich in arrest» Men meldt uit Hel aan de Tel.: Een der dronkemanstooneelen, die wel verminderen maar op Zondag avond in onze achterbuurten volstrekt nog niet zeldzaam zijn, heeft een ern stiger afloop gehad dan deze in den regel gelukkig hebben. D. J. v. IJ., beter bekend als de Korporaal, was met zijn vriend J. B. uit geweest. Beiden waren dronken en B. werd door de politie ingerekend. Onderwijl j-dit geschiedde, raakte v. IJ. in twist met de 40-jarige vrouw van B. Deze heeft daarop v. IJ. met een bezem steel zeer ernstig toegetakeld, zoodat hij bewusteloos op bed werd gehol pen. Do politie, die later nog eens kwam kijken, meende, dat v. IJ. zijn roes uitsliep. Gisteren werd dr. Ter Braak bil

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1