SIPKES' JAMS BRANDSTOFFEN tegen buitengewoon lage prijzen. i§Qit@i nit éasr zaiverkid m smaak Helder wesschen. Amst8rdamsctie7aartl618 BE NEDERLAH3SCHE GBEDIETBANK, Tel- a3- Hlsaw» Bmlt 11, HasrlBB ™- aa- Dr. NANNING's Kinadruppels Br. 8. HilHIXBs PIot. Qhanitcht Fibriik. Din fiug WAARSCHUWING. BLOOKER's N. VAN BREEMEN C§ VRAAGT ONZE ZOMERPRIJZEN Tel. 70 BAKENESSERGRACHT 78. SCHOUWTJESLAAN 23. BLOEMENDAALSCHE WEG 49. 1837 Opruiming van Restanten toen wat geld gegeven. Twee dagen later kwam ze terug, ze liet toen een huurcontract zien van een huis in Schaarsbergen en vroeg nog meer gel<l. Getuige heeft haar toen f 60 ge geven; toen ze voor den dorden keer weer kwam, heeft ze haar niets ge geven. Zo heeft toen gezegd, dat ze eerst eens mot haar zuster in Heel- sum wilde spreken. Getuige werd. ia- ter teleurgesteld toen ze hoorde, dat Mevr. Muunïnghorf bekl. niet kenden. Getuige zou echter ook zonder het kaartjo geholpen hebben, bewogen door den indruk dien beklaagde maakte. Beklaagde zegt, dat ze van getuige ook nog nadat dezo wist, dat mevr. Munniughoff haar niet kende, een briefkaart kreeg, waarin getuige schreef, dat zij, beklaagde, nog zeven dagen geduld moest hebben en dat zij haar dan zou helpen. Getuige ontkent dit. Zij heeft alleen geschreven, dat zij moest wachten. Op getuige's vraag of beklaagde nog die briefkaart heeft, zegt beklaagde: ja, in Parijs. Getuige Jacobs heeft zijn tusschen- komst verleend bij het huren van een huis op Schaarsbergen. Beklaagde zeide te heeten mevr. Van der Meer en in pension te zijn bij De Jong ie Arnhem. Getuige heeft op haar last 5©ZCï"g<I voor mest en bloemen en heeft een arbeider aangenomen. Be klaagde zou dadelijk, Zaterdags afre kenen. Getuige kreeg f 23. Toen hij 's avonds even naai' huis was, was beklaagde vertrokken. Na eenige we ken informeerde hij eens in het pen sion De Jong, doch daar kende men haar niet. Beklaagde zegt aangedrongen te hebben op verbetering van het huur contract, omdat er grint uitgegraven werd en boomen weiden gehakt. Zij heeft uit Den Haag nog een brief kaart geschreven. President: Waarom heb je eigenlijk daar een liui3 gehuurd zonder dat je iet3 hadt? Beklaagde: Dat zou ik van mejuf frouw Mees krijgen. President: Dat ontkent mej. Mees. Beklaagde: Maar die briefkaart dan? President: Ja, die zit ongelukkig in een koffer in Parijs, Jo zult toch ze ker wel de menschen voor gek verkla ren, indien zij je fantastische verha len gelooven? De rechercheur van politie, Westra, heeft beklaagde op 4 April te Arnhem In een lunchroom aangehouden, ze verklaarde het gelag te hebben be taald. Dit bleek niet waar te zijn. Ze erktr.de geen geld of papieren te heb ben en zeide van Düsseldorf te komen. De directie van het huis van be waring verklaart, dat toen beklaag de in het huis van bewaring kwam, zij drie cent had. Beklaagde: U moet zeer juist zijn, ilf had ook een Duitsch geldstukje. Getuige: Dat wordt niet als geld be schouwd: Bckl. (lachend): O, is dat geen gel-'l? De directeur heeft haar eens met Juffrouw Piepenbroek Duitsch hao- ren spreken, doch dat was niet veel zaaks. Om eens te zien of ze Engelsch kende, heeft hij haar een paai- 5n- gelscho regels voorgelegd en haar ge vraagd die te vertalen. Zij gaf toen ten antwoord: Als de directeur zijn vak goed kent kan hij het zelf wel. Alsnu wordt nog de beklaagde ge hoord. De president vraagt haar, waar zo op den dag van haar arres tatie vandaan kwam. Beklaagde ver klaarde van Düsseldorf te komen. Pres.: Geldt hadt u in ieder geval 4a el? Bek!.: Dat kreeg ik. Pres.: Je zegt maar ik kreeg geld. Wordt je gevraagd verdien je geld, dan zeg je ja, wordt je gevraagd hoe, dan zeg je, wel, ik werk. Vraagt men wat werk je, dan antwoordt ge: dat zeg ik niet; vraagt men. voor welke courant werk je, dan weiger je weer de couranten te noemen, waarmede je in relatie staat. Je zult toch wel met me eons zijn, dat geen enkel verstan dig mensch je gelooft. Bekl. (lachend): Vindt u dat dan zoo vreemd? Requisitoir. De officier- van justitie gaat uitvoe rig na hoe beklaagde zich aan de haar ten laste gelegd© oplichtingen heeft schuldig gemaakt. Er zal bij do rechtbank, volgens hem, wel niet aan getwijfeld worden, of bekl. zich aan do feiten heeft schuldig gemaakt of niet. De bekl. doet niet anders <lan kamers huren en verdwijnt dan weer om ergens anders het«.-irde spelletje te spelen, meestal zonder te betalen. Wat de landlooperij betreft, bekl. ont kent zich hieraan schuldig to hebben gemaakt. Spr. zal het dus moeten be wijzen. Voor landlooperij is noodig, dat bekl. geen onderdak lieeft en even min geld en goed. Dat zo geen onder dak heeft blijkt reeds uit het feit, dat zo steeds trekt van do een© plaats naar de andere. Haar adres Rue Rivolri, Parijs bestaat blijkbaar alleen op haar visitekaartje Gold hoeft ze blijkbaar niet, zo werd in arrest genomen met 3 oent op zak Wel zegt bekl. op drie plaatsen depo sito's to hebben, maar aangenomen, dat dit juist is, waarom wil ze niet zeggen waar? Zij is nu 5 maanden in het huis bewaring geweest, hoeft al tijd van gevangeniskost geleefd en niets uit de cantine gekocht. Ware hare bewering juist dan zou ze wel geld hebben laten komen. Nu komt bekl. aan met de bewering, dat ze den avond van haar arrestatie wachtte op den vlieger Sieb Koning, aan wien ze geld geleend had, dat hij haar in het melksalon terug zou brengen. Spr. gelooft er niets van; bekl. beeft nu in al die 5 maanden Sieb Koning nimmer om geld gevraagd. Dat ze geen werk had meent spr. als vast staande to mogen aannemen; zelf geeft ze op vliegster en journaliste te zijn. Wat het eerste beroep betreft, dit bestaat waarschijnlijk alleen in het bezit van een vliegmachine en een visite-kaartje met den titel avia- trice. Hoo ze aan de vliegmachine komt? Natuurlijk weer op de oude wijze ze is naar Rotterdam gegaan, heeft daar een mijnheer aangetroffen, die ov« zeer veel geld beschikt, heeft hem verteld van haai- vliegplannen en hem zoo overtuigd, dat zij in de gele genheid was om een goede machine voor een prikje te koopen en dat He mijnheer haar ten slotte zoo royaal heeft geholpen, dat ze nog een f 600 overhield na den koop van de machi ne, zo heeft het geld geleend, maar tot heden niets teruggegeven. Wel is ze later nog eens bij dien mijnheer ge komen, die haar op haar verzoek nog meer geld leende. Wat verder haar prestaties op lucht vaartgobied betreft, ze heeft in het vliegkamp bij Breda in een vliegtuig gezeten en toen kans gezien het toe stel in minder dan geen tijd to ver nielen. Ongelukkig had men, ook al weer door haar mooie praatjes, ver geten eon borgstelling van haar te eï- sclien, zoodat het een schadepost-je voor het vliegkamp was. Bekl. beweert drie talen to kennen, novellen geschreven te hebben en cor respondente te zijn van verschil de couranten, ze weigert evenwel haar talenkennis to doen blijken en de couranten te noemen voor welke ze werkt. Ze heeft verder brievenpa pier met het hoofd Journaliste, pa pier dat ze vergat te betalen. Spr. gelooft niet aan haar talenken nis en aan haar journalistieke bezig heden, hij gelooft, dat ze geen beroep hoeft en dat er dus alle termen aan wezig zijn om van landlooperij te spreken, terwijl gerust mag beweerd worden, dat men te doen heeft met een persoon, dio van oplichting leeft en, wanneer haar dat niet gelukt, zwerft zonder middelen van beslaan. Alles wat haar ten laste is gelegd is dan ook wettig en overtuigend be wezen en spr. required! daarom ver oordeeling tot gevangenisstraf van een jaar, tweo dagen hechtenis en 'drie jaar opzending naar een Rijks werkinrichting. Bekl. hoort den eisch lachend aan. V erdediging. De verdediger, jhr. mr. H. C. M. van Nispen tot Pannerden, wijst er op, dat men hier niet mei een gevaarlijke misdadigster te doen heeft, men ge looft niets van wat ze zegt. En wat blijkt? Dat de vliegmachine, waarover men lachende de schouders ophaalde, werkelijk bestaat en te Antwerpen be waard wordt. Waarheid is het ook, dat ze die machine gekocht heeft miet het gold, haar door een heer uit Rotterdam verstrekt. Hij leende haar daarvoor f 2700, later nog meer. Met een ont vangen schrijven, bewijst pleiter, dat eveneens waar is het verhaal, dat be klaagde geld te vorderen heeft van den vlieger Koning. Pleiter vraagt of de overige in de dagvaarding genoemde feiten iets an ders zijn dan gewone hulpverleening j door medelijdende menschen. Het O. M. zegt maar steeds: ik geloof, maar bewijzen doet hot niets. Bij oplichting moet sprake zijn van wederrechtelijke handelingen, doch dat is hier niet hot geval. Niemands recht is geschonden, ook moeten de verdichtsels zijn valsche- lijk en in strijd met de waarheid, maar ook dit is niet gebleken. Inte- gendoel, alles is juist, zelfs heeft het O. M. niet eens getracht aan te too- nen, dat het door bekl. in Heelsum medegedeelde leugenachtig was. Hij kan dat ook niet. Bekl. was door haar man verlaten en verkeer- i do in kommervolle omstandigheden, wildo een pension oprichten en had daarvoor reeds een huis gehuurd. Hier is dan ook geen sprake van een samenweefsel van verdichtsels. Dat hot O. M. zich niet sterk voelt, blijkt wel hieruit, dat hot ten slotte landlooperij ten laste legt. Heeft bekl. zonder middelen van bestaan rondgezworven? Pleiter meent van neen, ze kwam 's morgens aan en werd reeds 's midaags gearres teerd; gezworven heeft ze dus niet. Ook hier gelooft het O. M. weer als het zegt, dat bekl. niet bewijst, waar mede ze haar geld verdiende. Daarna wijst pleiter er op, dat niet zij heeft te bewijzen, maar het O. M. Bovendien heeft een vliegmachine van f 3500 waarde, kan dus niet geaent worden zonder middel van bestaan te zijn. Spr. vraagt vrijspraak, met last »ot onmiddellijke invrijheidstelling Deze wordt geweigerd en de uit spraak bepaald op 27 dezer. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Potsdam arriveerdo 12 Aug. voorm. van Rotterdam te New-York. Het st. Rotterdam vertrok 13 Aug. v. New-York naar Rotterdam. Het st. Vondel, van Batavia n. Am- sterdam, vertrok 12 Aug. van Sabang. j Het st. Kambargan, van Batavia n. J Amsterdam, vertrok 11 Aug. van Pa- dang. Het st. Sumatra, van Amsterlam n. Batavia, arriveerde 13 Aug. to Sa- bang. Het st. Delfland arriveerde 12 Aug. van Buenos Ayres te Amsterdam. I Het st. Banda, van Batavia n. Am- i sterdam, passeerde 12 Aug. Pantel- 1 laria. liet st. Callisto, van Savannah naar Rotterdam, passeerde 13 Aug. voorm. St. Catherines Point. Het st. Tainhora, van Rotterdam n. Java, vertrok 13 Aug, voorm. 6 20 van Port-Said. Het st. Gorontalo, van Java n. Rot- terdain, vertrok 12 Aug. van Tjilatjay. Het st. Zijidijk, van Fernandina n. Rotterdam en Hamburg, arriveerde If j Aug. to Savannah. Het stoomschip Wilis, van Java naar Rotterdam, vertrok 13 Augustus van Gibraltar. Het stoomschip Bandoeng vertrok 13 Augustus van Antwerpen naar Ja va en passeerde Vlissmgen, liet stoomschip Kawi, van Rotter dam naar Java, vertrok 13 Augustus van Southampton. Het stoomschip Lombok, van Am sterdam naai' Java, passeerde 13 Aug. Dun gen ess. Het stoomschip Kangoan, van Java naar Amsterdam, vertrok 12 Augus tus van Port Said. Het stoomschip Sommeldijk arri veerde 13 Augustus v.m. van Rotter dam te Baltimore. De stoomschepen Singkawang en Singapore, van Amsterdam naar Ba tavia, passeerden 13 Aug. Ouessant. Het stoomschip Uranium arriveer de 13 Augustus te Rotterdam van DAMES, die gesteld zijn op een heldere waseh, zenden brief kaart naar F. J. VA&Eiü, Stoom- Wasch- en Strijkinrichting, „Land-1 en Vaartzicht" groot goed 4 ct., klein 3, 2 en 1 ct. Ë'rïeoten Wisacis - Coupons. Verhaalt Safe-Lokeiiea nu verschillende afmetingen In hajr gepantserd* ra brandvrije kluis. Haurpriji vin 2.-- tOt 1 50. bestrijding van Bloedarmoede, Bleoksuoht, Malaria (Bin- nenkoorta) Algemeene swakle, voortdurende Hoofdpijn ea Qebrtti aao eefiuat. tijn alleen ECHT met den naam Dr. H. NANNINO buiten op de roode doos en nevenstaand fabrieksmerk. Volkomen Alcoholvrij. Prije f 0.76. Er wordt tegenwoordig onder de benaming „cacao" een product verkocht, in bussen zoowel als los bij het gewicht, hetwelk zoo sterk ontvet is, dat het eer de benaming van „afval" verdient dan die van „cacao". De verhouding der voedingswaarde van dit „afval" tot die van werkelijk goede cacao, is dezelfde als die van uitgekookt soepvleesch tot een sappige biefstuk. Een ieder die geen gevaar wil loopen bedrogen uit te komen, koope de bekende bussen ■DERS CACAO. HOOFDKANTOOR FILIAAL AANZEBSHU1S ---te'"'':" -

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 8