Ron A Cacao gen met de vuist oen klap in het pre laat toegebracht hebben, waardoor de hersens getroffen werden on hersen schudding ontstond. HARTJESDAG. Do Tel. meldt: Gelijk ieder jaar kan men thans, don derden Maandag van Augustus, genieten van wat er is overgebleven van den Amsterdamschen Hartjes dag. 't Is een treurig overschot. Al zingen de kindoren ook tot in den treure, „dat de Hartjesdag nooit ver leren gaat", toch wordt het ieder jaar minder Vooruitgang is alleen te be speuren in de pyrotochnische kunst, toegepast op zevenklappers cnvoet zoekers. Voor de rest is de Amstordamscho Hartjesdag zoo dood als een pier. SCHANDELIJK. Toen men in het weiland van den heer L. ten W., lid van den raad van Stecnwijk, kwam om de koeien tc melken, bleek dat twee koeien en twee kalveren met e^n scherp voorwerp verwond waren- Bij al dezo dieren had men getracht de linkerhakpees door tc snijden. Bij een der kalveren was dit gelukt, "t dier moest afge maakt worden. Hoewel de drie an dere dieren een diepe snede boven den hak hadden, waren daarbij de peezen slechts ten deele of in 't ge- heel niet geraakt, zoodat cr alle kans op genezing bestaat. De wachtmeester der marechaussee, er mee in kennis gesteld, begon da delijk nauwkeurig onderzoek. De ge meenteveldwachter van do Wetering werd met zijn politiehond ontboden. Alle nasporingen hadden echter tot heden geen resultaat. DE ZAAK-SNEEVLIET. In „De Tribune" wordt mededeellng gedaan van de volgoude vergaderin gen over bovengenoemd onderwerp: te Leiden 19 Aug., te 's-Gravenhage 20 Aug., te Rotterdam 22 Aug., tc Hil versum 25 Aug. en te Maastricht 27 Augustus. HET RIJKSMUSEUM. Het volgend adres werd door den Bond „Heemschut" aan den Amster damschen gemeenteraad verzonden „Het dagelijksch bestuur van den Bond „Heemschut", tot behoud der schoonheid van Nederland, verzoekt u, te willen voorkomen, dat het ter rein, behoorende bij het Rijksmu seum, verder wordt bebouwd, opdat dj ontsiering aan de zuidzijde, die van wat reeds aangebouwd word, het gevolg was, niet nog g rooter worde." VERDRONKEN. Te Delft is het vierjarig kind van den arbeider V. in de Delfgauwsche Vaart verdronken. Door de politie is het lijk opge- vischt van den bootwerker J. de G., die in de Maashaven te Rotterdam verdronken is. ONTWERP-WET OP HET LAGER ONDERWIJS. Naar het „Hbld." meedeelt, is ver schenen het ontwerp-wet tot regeling van het lager onderwijs, samenge steld in opdracht van een door het hoofdbestuur van Volksonderwijs in 1907 benoemde commissie van 7 le den. Het concept plaatst zich naast het rapport der bekende Ineenschako- lings-commissie, ook omdat dit rap port noch het voorbereidend onder wijs behandelt, noch voor het lager onderwijjs beteekenende wijzigingen aangeeft. BRANDEN. Ten gevolge van hooibroei is in don naoht -van Zondag op Maandag brand ontstaan in de boerderij „Bel- lovue" van den heer Meekma te Hal- luin. Alleen de voortui :zinge bleef ge spaard. DE XEDERLAKDSCHE REGEERING EN' DE ZEDELIJKE OPVOEDING. Het Hbld. meldt: Het heeft veler aandacht getrok ken, dat in het Eere-Comité voor het congres voor zedelijke opvoeding wèl tal van vreemde Ministers, doch geen enkel lid van de Neder! andsche re geering zitting heeft. De reden schijnt deze te zijn wij moeten eenig voorbehoud maken daar wij geen volkomen zekerheid hebben dat onze regeering zich op liet standpunt stelt, dat opvoeding alleen goed kan zijn, wanneer zij op Ohris- telijken grondslag rust. Daar het congres dit beperkte standpunt na tuurlijk niet inneemt, zou, volgens de inlichtingen die wij van meer dan ééne zijde ontvingen, de Nederland- sche regeering geen vrijheid hebben k unpen vinden om zich op eenige wijze er mede in te laten. Men zal zicli wellicht herinneren, dat deze houding reeds eenigen tijd geleden in de „Standaard" was aan bevolen. OPENBAAR EN BIJZONDER ON DERWIJS. Men schrijft uit Friesland aan Het Volk: Naar men meldt waren er op 1 Ja nuari 1912 in onze provincie 333 open bare lagere soholen en 198 bijzondere scholen. Gedurende 1911 is het aantal openbare scholen verminderd met 3, de bijzondere vermeerderd met 7. Over 1911 waren er 34.419 leerLingen op de openbare en 21.227 op de bij- zonó.re schoten. Sedert 1910 ruim het aantal kinderen op de openbare school niet 396 af, dat der bijzondere toe met 813. GEEN COLLECTE. Dc Delfische Bestuurdersbond heeft ■aan B. en W. van Delft verlof ver zucht tot het inzamelen van golden aan de ingangen van fabrieken ten bate van do stakende glasblazers. B. en W. hebben dat verzoek afge wezen. Zij willen zich in liet conflict geen partij stellen. Het liedrijf, waai gestaakt wordt, ligt bovendien bui ten Delft cn zij willen de mogelijkheid niet openen voor antipathieke betoo- Ringen. ZICHZELF GESTRAFT, liet kwam in den laataton tijd wel eens voor, dat er aan het Ilollandeolie Spoor te 's-Gravonhago uit bestol- goederen voorwerpen weiden vonnist. De politie weid gewaarschuwd, on hield een oog in 't zeil. Zaterdag avond werd in de goederenloods oen spoorwegbeambte op lieeterdaad be trapt op het openen van eon pakket en het daaruit wegnemen van een paar voorwerpen. Aan ontkennen viel niet te denken, want de voorwor pen werden bij onderzoek op den man (die reeds vele jaren Ln dienst der H. IJ. S. M. was) gevoelden. Uit vrees voor de gevolgen van zijn misdaad wierp de man zich eenig» oogenblik ken nadat hij zich ontdekt zag, vóór een in de richting van Amsterdam rijdenden trein. De man werd op slag DE BRANDARIS EÉN DE VOGELS. Aan het door het departement van Landbouw uitgegeven rapport over den Brandaris, loopende over het eer ste halfjaar van 1912, wordt door den heer Thijssen in „De Levende Natuur" het volgende ontleend De voorjaarstrek werd tegengehou den door de strenge vorst, die dit jaar vrij laat neg invieL Eerst op 17 Fe bruari komt er vogelbeweging van eenige beteekenis en 't zijn natuurlijk leeuweriken, spreeuwen en wulpen, die den lente-optocht openen. Zij ko men aan te middernacht en blijven rondvliegen tot zes unr in den morgen. Veertig leeuweriken komen om 't le ven. Den volgenden nacht zijn ook scholeksters van do partij en dal duurt dan zoo voort, nacht, op nacht tot den 21sten, dan treden de kraaien op, den volgenden nacht vertoonen zich de eerste kieviten en strandloopers, ter wijl in den nacht van 25 op 26 Fe bruari do eerste lijsters verschijnen. Do drukste naclit is die van 22 op 23 Februari. Dan duurt het trekken van 7 uur 's avonds tot 7 uur in den mor gen. Ongeveer 800 vogels vinden rust plaatsen op de rekken aan de westzij de van don toren en ook de rekken op de kap zijn geheel bezet. In 't geheel zoowel op als om den toren, sneuvel den m dien nacht 59 leeuweriken, 12 spreeuwen, 12 lijsters en één krom- bekstrandlooper. In den nacht van 25-26 Februari doet zich een verschijnsel voor, dat ook al eeu week eerder was opge merkt, nl. dat zeer veel vogels een rustplaats zoeken op de stagen van den seinmast, die zich op een der ho<v ken van het platform verheft. De al tijd waakzame bemanning neemt da delijk dezen wenk ter haite en spant nu ook touwen tusschen de verschil lende rekken voor de vogels, die een hennepen zitplaats verkiezen boven een bouten, of een ijzeren, die INGEZONDEN MEDEDEELINGEN t 30 Ct. per regel. ZOO ZIET EEN BUS UAN HOUTEN S ER UIT. Met volle gerustheid kan aan het publiek de beoordeeling van dit fabrikaat worden over gelaten. Anzoiger", dat alle betrokken mo gendheden zich bereid verklaard heb ben, deel te nemen aan een zoodani ge conferentie, die of in Londen of in Den Ilaag plaats zal hebben. Stadsnieuws MUZIEKUITVOERING IN DEN HOUT. Programma voor Woensdag 21 Au gustus. 1. Schiffsjungen Marsch a. d. Ope rette der Vice-admiral, MUlöcker. 2. Vorspiel zu der Oper Meistersin- ge r von Nürnberg, Wagner. 3. Terpsichore Fantaisie Ballet, Ganne. 4. Fantaisie uit de Russische opera het leven voor den Keizer, Glinka. 5. Ouverture op Schuberts liederen, meiSuppé. linnen omwoeld was." De bioot-ijzcren I 6. Valse des fleurs, Tschaikowsky. ziistaven zijn al sedert lung alge- 7. Zwei ungarische Tanze, Brabms. schaft Nog is gedenkwaardig, dat oe 1 8. Fantaisie de l'opéra Le Postillon grpote vlucht op 22-23 Februari niet de Longjumeau, Adam. plaats had onder de gewone woersge t steldheid voor groote vluchten (zui-1- j Gezellige avond, oostelijken zwakken wind met nevel of' Aan den gezelLigen avond, die wordt motregen), maar bij een stijve koelte gehouden in het Geheelonthouders- uit het zuidzuid-westen .Wel was het gebouw op 31, Augustuses. mistig. Van 26 Februari tot 6 Maart weinig trek. Maar dan gaat het weer nacht zullen medewerken de heeren Mesman, Ma- noury. Klaas Driehuis en de dames Heinow en ManouryCornet, voor declamatie verder de heer O verhuis, piano, en de heer Jac. Hooze, viool. Dien avond tzullen voorwerpen ver kocht worden ten bate van het ge bouw. KERKCONCERT. TILLY KOENEN Een uur van het allerhoogste kunst- aan nacht, het drukst in de uren te gen den morgen. Leeuweriken vertoo nen zich nu niet veel meel, do vroege trekkers volgen den winter dicht op de hielen de nu 1-i solher me loopt op 6 Maart over IJsland, Bodö, Hernö- sand en Wiborg. Alleen op den zeer drukken treknacht van 25 Maart, wanneer meer dan duizend vogels op - de rekken rusten, vertoonen rich ivoor genot werd door velen gisteravond ge. eenige leeuwerikin en daar komen or smaakt, die waren opgegaan naar liet dan 13 van om het leven. Spreeuwen concert door mep T.lly Koenen en den kieviten blijven echter nacht aan heer Louis Robert in de Groote Kerk nacht in groot aantal doortrekken en gegeven lot da genot werkte alles ?5jrts vertoonen lich meeuwen, mede de heerlijke ransvan do eene scholeksters, roodkclige duikers, wui- rooivol ate het meesterlijk orgelspel pen plevieren, rotganzen, enkele ko- van den tweede, waarbij de hooge in- perwieken. waterhoentjes, waterrat- druk, door beider kunst gemaakt, te E en bokjes. Het drukst i. liet op H meer stemming gal door de plaats. Maart, alti d het meest in dc morgen-waar dit alles nog trettender wijding uren en de stagen van den seinmast krijgen moest. blijven de mees! geliefde rustplaats. Als deze sangeres de aandacht komt In Vnril en Mei worden dc rond-1 vragen, is het eigenlijk overbodig, dat vluchten om den toren von minder be- uien haar portret, achter winkelruiten teekenis dan duurt de nacht te kort. net prijken daar in do hoogte, oven Hrt Se wijserlje rond van Februari hoven de omlijsting van ons heerlijk te dan ingekrompen tot hoogstens een orgel ziet men haar toch met, o wei- uur ot vier. Bovendien was in Ajiri] lug. En waarom ook? Is het al met de nachtelijke hemel meestal helder, meer dan voldoende mt die, ln dei. wat wel jammer is. want nu I,ét.ben otond spaarzaam verlichte omgeving, wo van den zangvogeltrek niet ie l «m reine slem te hooran klinken. In gegevens verkregen. In Mei vindon we ^rirtiange^'tapidE^goudha'hntj I Het schijnt ons althans toe, dat hel L'teine karekie grasmuscli. grauv.e met kunnen zier, van zangeres en or- Kenvanger, tureluur en viechdict- een reden te meer is, om zich -...kt.»... ;o cen drie-ongestoord te kunnen geven, aan wat daar schoons klinkt. Ook wage men zich niet voor zich zelf uit te maken, welk der nummers van mej. Tilly Koenen het meest ver orden vertolkt, zich bij tientallen op lin of meer luidruchtige wijze verwij. dorde. Bloven dio kunstminnaars dan liever maar weg. COMMISSIE VAN MAATSCHAPPE LIJK WERK, Donderdag zal in het lokaal „De Postduif" eon vergadering plaats (hebben van de Commissie van Maat schappelijk Werk, Alg. Ned. Typogra- fonbond, waar de lieer A. Nagtzaam zal spieken over het onderwerp Al gemeen Kiesrecht en de deelneming aan den Rooden Dinsdag. Tot daze vergadering worden ook da vrouwen der leden uitgenoodigd. Hst Bisschopsfeest. Machtig en grootsch was ook het huhiigingsfeest, dat Maandagavond plaats had, ter viering van het »<J-ja- rig Priesterjubileum van Z. D. IL Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haar lem. De groote zaal der Vereeniging was geheel gevuld, geen plaatsje was on bezet. In de vestibule hing cen bordje: alle plaatsen uitverkocht Toen de jubilaris even over 8 uur werd binnengeleid door het feestco mité, stonden alle aanwezigen op cn klonken den Bisschop luide jubelkre ten tegemoet als een hartelijk wel kom. Het koor van 300 dames en heeren, onder leiding van den heer Ph. Loots, zette dadelijk in „Ecce Sacerdos". De schoone compositie van den dirigent vond ook riu een goede vertolkingen maakte cen machtigen indruk. De lieer Loots werd met luid applaus ge huldigd. Nu betrad de heer Mr. J. N. J. K. Heerkens Thijssen het podium, als voorzitter van liet feestcomité, om don Bisschop het welkom toe te roepen, je. Het laatste slachtoffer teenige strandlooper, die 21 Met dood ■ordt gevonden aan den voet van den toren. y*SS ÏKTK&» van de vogelsoorten, die op of bij den dom en één wedergeving van de meest toren omkomen. De Vereeniging totedele soort. W« mogen dan ook vol- behoud van Natuurmonumenten heeftstaan met te noemen, wat zij zong. Har eerst een beetje geld voor gege- Preghiera van Icsti, Ueber Nacht, Sn%ZereveSgingen, die rich van Hugo Wolf, Gib mir deine milde met ogelstudie of vogelbescherming Hand, van Heinr van Eyken Le 1 i bezig houden, hebben dat voorbeeld! temps, van E. Gne^, Aria uit het Be- gevolgd en de Staat zelf (die dan ook, qmem, van Verdi, Lof der Godliud, met mevrouw Behrens te aprekfeu, van Bern. ZweersUeber allen G p- feln ist Rubvan Liszt, en Biblischcs Lied, van A. DvörAk. Toch zouden wij één uitzondering bij onzen lof willen maken voor de Aria uit het Requiem van Verdi, dat ons bovenal trof door een sterke uiting van kunst en ook door de meesterlijke begeleiding van den heer I-ouis Ro bert. Niet dat er eenige aanmerking zou de te maken zijn op diens overige prestaties, in geencn deele ónze organist staat reeds lang verheven boven kritiek en wij waardeerden dan ook opnieuw zijn magistraal or gelspel. vooral waar bij als solist aan het woord was. Zijn nummers waren Toronto F groote terts van Bach Sui te Gothique" van L. Boëllman, Pasto rale. van César Franck, en Prélude, thème, variations et finale, van Guil- mant. Opnieuw mochten wij trots ge voelen in het bezit van een zoo gevoel vol kunstenaar als Louis Robert is. Slechts één vlekje wenschen wij aan te wijzen, maar niet op eenige kwali teit van het heerlijk spel van den or ganist. Het is dit, dat alweer cen aanmerkelijk deel van het talrijk op gekomen publiek zooveel haast had, om het kerkgebouw te verlaten, dat het vóór het slotnummer voor orgel en dit was het onaangenaamste terwijl de verschillende doelen ervan daar wel 't naast aan toe is) viridt er ook nog een penningske voor. De vo gels worden door een bekwaam prepa rateur opgezet en in nette vitrines ter bezichtiging gesteld. Ongetwijfeld zal deze maatregel in zeer veel opzichten een goede uitwerking hebben. MISHANDELING. De timmerman J. P. te Beilcn, ls gisterennacht, terugkeerende van een feestje, op het z.g. Lombok door ccn kerel aangevallen en beestachtig mis handeld. Zijn gelaat en rug waren doorkerfd met messneden. De vermoe delijke dader, J. L., uit Makkum, is aangehouden. VEILIGHEID VAN HET VERKEER TER ZEE. De Berlijnsche correspondent der N'. R. Ct. seinde gisteren: Eenige weken geleden wist de Loiidensehe correspondent van de Vos sische Zeitung te berichten, dat er in Den Haag een Internationale confe rentie gehouden zou worden, waar besproken zou worden, welke maatre gelen te nemen zouden zijn ter ver- hooging van de veiligheid van het ver keer ter zee. Officieus werd toen dit bericht uit Den Haag tegengespro ken. Thans meldt de Londensche cor respondent van de „Berliner Lokal „Ten tweede male is het Katholieke Haarlem opgegaan, om uw feest me de te vieren. Deze zaal is groot, maar ze is toch niet groot genoeg, om al len te bevatten, die begeerden u ie huldigen, die behoefte gevoelden de bewijzen hunner aanhankelijkheid en vereering aan uw voeten neer te leg gen. Toen gij bij den ingang het bordje „uitverkocht" zag staan, ging er even een glimlach over uw gelaat. Al was de zaal half zoo groot ge weest, het bordje zou er toch gestaan hebben. Spreker dankte den Bisschop, dat Z.D.H. ook nu wilde tegenwoordig zijn. „Deze avond zou een mislukking geweest zijn, als gij niet hier had wil len zijn. Daarom onzen bartel ij ken dank. (Luid applaus.) Ook nu zoo vervolgde de heer Thijssen zullen de werken van on ze uitnemende Haarlemscho compo nisten uitgevoerd worden; de compo nisten, wier roem zelfs ver buiten de palen van ons land erkend wordt. Den vorigen keer vroegt gij mij, hooggeachte Bisschop, of al dezo zan geressen en zangers Haarlemsche Ka tholieken zijn. Ik voelde mij ver heugd liet „ja" te kunnen uitspreken. Van dit muziekfeest kan getuigd worden: dat heeft het Katholieke Haarlem tot stand gebracht I Ook hebben wij een eigen Ilaar- lemsch orkest en behoefden niet uit ar, der e steden krachten te zoeken. Spreker eindigde met het uitspre ken van den wensch: „Leve onze Bis schop I" Alle aanwezigen stemden mot de zen wensch in. Mgr. Callier dankte voor de ovatie hem gebracht. Koor en orkest brachten nu de „Ju bel-cantate" ten gehoore. Eenige keeren werd bij een korte pauze geapplaudisseerd, maar aan het einde nam het handgeklap en go- jubel bijna geen einde. De heer Loots moest enkele keeren terugkomen, om voor de ovaties te danken. Het ten gehoore gebrachte was dan ook zeld zaam sciioon en bracht alle hoorders onder bekoring. De feestrede werd dezen avond uit gesproken door den ZccrEerw. heer van den Berg, Rector te Haarlem. Hij zei o.a: „Er is een feest gevierd, zoo groot van beteekenis, dat geheel het Bisdom als één man is opgestaan, om dit feest mee te vieren. Met gou den letteren zal het geschreven wor den in de jaarboeken van ons Bis dom." Spreker herdacht de plechtigheden der vorige week, bij de kerkelijke vie ring van dit jubilé en vervolgde: „liet feest van onzen opperpriester. Een vonk was gevallen, de brand stoffen zoo lang door verecring cn dankbaarheid opgestapeld vatten vuur, de vlam laaide op. Het volk wilde en moest het feest van zijn Bisschop vieren. Er werd niet gere kend, er werd niet gedacht aan moei lijkheden, het feest moest er ko men en grootsch. De kreet ging door Haarlem: wij vieren het feest, van on zen Bisschop! Eén avond voor het feest was to weinig voor de onstuimige geestdrift, om de gevoelens der harten aan u be kend te maken. Spreker wees op de lijfspreuk van den Bisschop: „Weest heilig" en her dacht de vele werken door Mgr. Cal lier verricht ten bate der Kerk en liet Katholieke volk; het R. K. onder wijs, de patronaten en gezellenver- eenigingen, de R.-K. militaire veroc- nigingen, de R. K. Volksbond, de R.K. Middenstandsvereenigingen, goede lec tuur, enz. Wat deze stichtingen en vereeni- gingen zijn geworden en hebben ver kregen, ze verwierven het onder de leiding van u, hooggeachteu Bisschop. Het Katholieke volk herdenkt de groote zegeningen Gods, die het uit uwe handen mocht ontvangen. Neem zoo vervolgde de feestre denaar ook onzen dank en hulde aan. Gij werktet voor ons, waar wij streden, streedt gij mee, waar wij le den, leedt gij mee, waar wij te dragen haddon, droegt gij mee. Wij waren rustig, want onze Bisschop was met ons. En gij droegt altijd 't zwaarste, in den etrijd stond gij steeds vooraan. De liefde schoot als een zonnestraal uit uw oog en ontvlamde ons hart. Eén ilefdeband hield ons verhon den. Wij bidden, dat God u nog vele ja ren moge sparen, dat wij u onze lief de zullen kunnen bewijzen cn ons kinderlijk aan uw leiding onderwer pen. Wij zullen u volgen, getrouw tot in den dood." Na de feestrede klonken weer lul de bijvalsbetuigingen. Onder leiding van den heer Willem Andriessen, den componist, voerde 't orkest nu uit Ouverture in G-dur. Ook de heer Andriessen werd met cen ovatie gehuldigd. Een grootsch slot van den avond was weer de uitvoering van „Halle luja", 't fragment uit „Der Messias" in llandel. Toen de Bisschop de zaal verliet, werd hij uitgeleide gedaan door nleu- e jubelkreten van de aanwezigen. Het tweede huldigingsfeest slaagde zeker niet minder goed dan het eer ste! Een onzer medewerkers voor mu ziek schrijft ons: Het muzikale gedeelte van dezen tweeden feestavond stond boven dat van den eersten. Het A capella koor van den heer Loots werd mooier gezongen dan Vrijdag. De cantate bewonderde men nu nog meer, vooral door de daaruit stralen de expressie en climaxen, die daarin bereikt worden. De heer Loots had dan ook welver diend een levendige ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. Ouverture van Willem Andries sen werd met groote ambitie ge speeld. Ook hij had veel succes. De St.-Ct. bevat goedkeuring dor akte van de Naaml. Venn. Wed. Oosten on Zoon's Tapijt- en Boddon- handel te Haarlem. De vennootschap i6 aangegaan tot 31 Maart 1942 met ©en kapitaal van f 10.000, verdeeld in aandeeion yan f 500. „Jacob van Lenn© p". Het bestuur dor Haarl. Tooneol- vereen. „Jacob van Lennep", is gis- tera/voriid samengesteld als volgt: de hoeren H. Wiilemsen, Voorzitter; J. H. Coert, secretaris; W. J. Reininigh, penningmeester; H. Sarlet, 2e sec.; K. Visser, le commissaris; J. K. Zwem mer, 2e commissaris; H. N. J. Waa lewijn, bibliothecaris. De Drinkhal. Dc Drinkhal der Staalwaterbron is gisteren door 35 bezoekers bezocht. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Bij den dienst der posterijen ls verplaatst de commies P. T. 2e klasse F. IL Schoemaker, van Haarlem naar Amsterdam, en de commies 3de KI. Huls, van Arnhem naar Iiaarlem. GESLAAGD. Voor het examen Hoogduitsch M. O. akte A, slaagde gisteren de heer C. A. Knetemann. DRANKWETOVERTREDING. Tegen P. A. W., echtgenoote van van B., bierhuishoudster in de N. Kruisstraat, is proces-verbaal opge maakt wegens het in voorraad heb ben van sterken drank, in een local i- teit, gemeenschap hebbende met de verlofslocaliteit. Examen Boekhouden M.O. Voor liet examen Boekhouden M. O. is niet geslaagd Mej. J. Wissiivk, HAARLEMMERMEER. Mon schrijft ons J.l. Zaterdag doed de omnibus van Hoofddorp op Aalsmeer, vice versa, haar laat sten rit, na vele jaren dienst to hebben gedaan. Nieuw artikel. Sedert het rijden van liet. spoor dooi onzen polder vertoont zich aan de beurs to Hoofddorp een nieuw han delsartikel. Er verschijnen daar na melijk kooplieden uit Roelof Arende- won cn omgeving ter beurze mot augurken. ZANDVOORT. HET VIJFTIGSTE BAD. Zaterdag 17 Augustus heeft te Zand voort de bekende Amsierdamsclie no taris Jacob Vriesendorp weder, :i!j vroegere jaren, met groet ceremonieel het nemen van zijn 50ste bad gevierd. Dit was zijn zevende lustrum. De had. koets was weder veisierd en bevlngd. Paranimfen, redders van vele men- schcnlovens, geleidden den feestvie renden bader deftig in en uit zee. De badvrouw kreeg een geschenk. De jeugd had in het feestbetoon veel ple. zier. De jufoileerende bader hield 's mid dags in het Groot Badhotel een druk bezochte receptie. Daarna ontving hij aan een feestmaal in Restaurant Ter Braake zijn vrienden, behoorende tol den stand der notarissen, advocaten, doktoren, studenten, kunstschilders, journalisten, kooplieden en kweekers. Onder dozen waren enkele dichters dit de zoe, den zeebedwinger Vriesendorp on liet vijftigste bad bezongen. Do pa ranimf B, A. Rcodeuburcli, dc geesti ge leider der tafel, hield een numons. tische tafelrede, deed mededeel fug von ingekomen stukken, logde de i.-ew'js- kaarten van het 50ale had over on Jas telegraphiische gelukwonsclisn voor uit New-York en Padang. Een der schilders bood, na het voorlezen van een zoet gedicht, don jubilaris ccn lauwerkrans aan. Expresse!ijk ver vaardigde humoristische feestzangen huldigden den jubilaris, die, als naar gewoonte .niets dronk dan mineraal water, terwijl zijn gasten de kostelijk ste wijnen werden geschonken, Bij het roudgaan der nougat dankte hij in een aandoenlijke rede allen, die zijn feest opluisterden. (N. v. d. D.) Rechtszaken LOTERUWET. De ambtenaar van het Opeuhaat Ministerie te Den Helder is in hoogcr bcroop gegaan van het vrijsprekend vonnis tegen M. L, directeur- der N. V. „De Tijdgeest". Kerk en School maar Mej. I. Hissink. ELECTRISCHE SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Gedurende de maand Juli 1912 be droeg het aantal vervoerde passa giers op de versobillcnde lijnen Am- sterdam-Haarlem-Zand'voort 323 700, Ceintuurbaan te Haarlem 161.055, Haarlem-Bloemendoal 120.773, totaal 605.528. De ontvangsten per dagkilomelor bodrocgonLijn Amsterdam-Haai- lom-Zandvoort f81.42. Ceintuurbaan tv Haarlem f 42.64, Lijn Haarlem— Bloemend aal 75.441/2. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: Mej. G. Hessels, Ged. Oude Gracht een blikken doosje met geld. II. Moning. Korte Zijlstraat 10, een portemonnaie met inhoud. Mej. S. Herwijnen, Boerensteeg 2, mi pakje photographieen. H. Ridderhof, Turfmarkt 22B rood, een kerkboekje. J. van Rijn, Wijde Appelaarsteeg 15, een redicule. Mooy, Plein 10 a, een ledige pak kist. Breeuwer, Rozenpri5elstraat 14, een lorgnet. J. Baars, Lange Poellaan 15 rood, een gummiband van een kinderwa gen. II. Bouwens, Haarlemmerliedeslraat 15. eori jongenspet. J. Klinkspoor, Gen. de Wetstraat 65, een portemonnaie met inhoud. Bureau van politie, een stukje tas. J. van Zon, Grebberstraat 14, een heerendasspeld. Mej. G. Blankert, Tugelastraat 6, een handtaschje met inhoud. J. Vroom, Pres. Steijnstraat 10, een rozenkrans. J. de Vries, Spionkopstraat 19, cen halsketting. A. van Woerkom, Westergracht 41, een koralen kinderhalsketting. W. C. Drees, Riviervischmarkt 11, een konijn. A. van Oploo, Leidsche straat no. 32 rood, een hondenmuilkorf. Rubriek voor Vragen Geaboaneerdea hebben het voorrecht, ▼rugan op verschillend gebied, mile roer beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie Tan Haarlem's Dagblad, Groote Houtstroat 53. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig neam en woonplaats van den inzender venneldon wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Wegens zwakte ben ik niet meer in staat mijn werkzaamhe den to vervullen. Wanneer kan ik dan vertrokken ANTWOORD. Zie dat met me vrouw te schikken. Anders moet u mot zes weken opzeggen togen 't ein de van het kwartaal. NED. HERV. KERK. Beroepeu te Hillegom ds. Reijndcrs te Doornspijkte Schoondijke ds. F. A. van der Vlies te PoortugaaL Aangenomen het beroep te Kims- werd ds. H. de Jonge te Andijk. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Delft de heer L. van der Meiden, cand. te Loosduinen. DOOPSGEZ. GEM. Beroepen te Baard de lieer II. .T. Woelders, cand. te Landsmeer (N.-H.) Sport en Wedstrijden Uit de Omstreken HOOFDDORP. Dc heer P. Klaver van hier, slaag de gisteren voor het examen Hoog duitsch L, O, SCHIETEN. DE JONGE BATAVIEREN. Bij den gehouden wedstrijd van den Nederlandschèn Bond van Handboog- schutterijen te Amsterdam behaalden dc Jonge Batavieren van Haarlem den rozenprijs, een zilveren medaille, met 11 rozen Personeele prijzen Rozenprijs de heer Mulder met vier rozen. Vr ije-baan-wedstrijd Eerste prijs de heer Mulder, 27 p., ■vijfde prijs de heer v. Link, 23 p. WATERPOLO. HAAGSCHE ZWEMCLUB—H. V. G. B., 0-6. Op een door de H. Z. C. georgani seerd zwemfeest je, in de overdek to zweminrichting aan de Maurils-kinlo to Den Hang, heeft Maandagavond II. V. G. B. een vriendschappelijken waterpolo wedstrijd togen» de Huge» naars gespeeld. Do Ilaagsche is vrijwel volledig, als Ue zeventallen om negen uur to water gaan. Scheidsrechter Tordoir uit Rotterdam leidt den wedstrijd. H. V. G. B. heeft een echt vacamtie-ze- vental waarin slechts drie spelers van haar gewone coan/binatie. Mot de A. Z.'ers Marcus en Anthoni is liet llaarleansdhio toaim versterkt. De ze ventallen zijn: Haagsclie Zwemciub: F. Sdhiifl (goal); W. van Zonneveld en E. I'. Mathon (backs); Ohr. Pool (halfback); J. van den Bergh, mr. K .S. van Kappen en F. Ketjen (forwards.) H. V. G. B.: mr. E. W. Vast van Ilier (goal); L. K. Anthoni en R. Peoroboom (backs); R- Remmclts (halfback); II. E. Boissevain, J. B. den Berg en A. B. Marcus (for wards). De Haarlemmers verwachten een fiinken tegenstand, ovenals in Janu ari (toen ze met 2>1 in den Haag wonnen). Maar die blijft uit. Nauwelijks is het spel begonnen, of een ver schot van Remmclts en een blunder van Sohiff brengen IL V. G. B. aan leiding De Haarlem mers blijken over alle linies do sterk- ston to zijn, en terwijl Schiffs doel voortdurend bedreigd wordt, krijgt de veteraan mr. Vast van Hiior al leen enkele schoten van vrij groeten afstand te stoppen. Hij doet het gra cieus. Marcus en Boissevain vcxgroolcn inmiddels de Haarlemsche leiding tot 8—9. mot welken stand de rust komt

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6