GEARRESTEERD. Door do marechaussee U> Deventer gearresteerd de postcomiuics le klasse B., wegens vermoedelijke ad- indnistratieve onregelmatigheden Sn zij.n vori<ge betrekking als directeur van het postkantoor te llorst. (IfbltL) POLITIEHONDEN. Prins Hendrik aal hedenmiddag den wedstrijd mot politiehonden te Nijmegen bijwonen. QUAESTIES AAN EEN GEMEEN TELIJK BEDRIJF. Men schrijft uit Zeist' aan de N. R. Crt. Enkele weken geleden is de beer J. G. Rencker ontslagen als adjunct-di recteur van het gas- en electriciteits- bedrijf dezer gemeente, in verband met door hem ingebrachte beschuldi gingen tegen den directeur van dat bedrijf, den heer Th. Mooij, welke be schuldigingen niet op waarheid ble ken te berusten thans hebben B. en W. ongevraagd ontslag gegeven aan den eersten boekhouder van het be drijf, den heer G. Wechgeiaer. In een adres, dat de ontslagen boekhouder aan den gemeenteraad heeft gezon den en waarin hij om eerherstel, na volledig onderzoek, vraagt, deelt hij mede .dat hij zich gewend heeft tot B. en \V. ten einde onregelmatigheden, die hij gemeend heeft te ontdekken in de administratie van hot bedrijf, lor kennis te brengen van het gemeente bestuur dat B. en W. hem vervol gens, na heih gehoord te hebben, ver zocht hebben eervol ontslag aan te vragen op grond van valschheid van ingebrachte beschuldigingen tegen den directeur en hem, toen hij die aanvraag niet geliefde in te zenden, omdat hij zich niet bewust was van tekortkomingen als ambtenaar, heb ben ontslagen met ingang van 1 De cember e. k. In de gistermiddag gehouden verga dering hebben B. en W. den raad voor gesteld zich otibevoegd le verklaren in het verzoek van Wechgeiaer te treden, aangezien tegen het door B. en \V. verleende ontslag geen beroep op den raad openstaat. De voorzitter zei, dat B. en W. hun beslissing voor hunne volle verantwoording nemen en bereid waren den raad de inlichtingen te verschaffen, die hij tnocht wen- sclien. Nadat op verzoek van den lieer Adnaanse de rapporten omtrent het gehouden onderzoek waren voorgele zen, werd het voorstel vau B. eu W'. met op één na algemeene stemmen aangenomen. De heer Adnaanse stem de tegen. Aan liet slot van de zitting diende de heer Stoovc een motie in, waarbij de raad naar aanleiding van de in den laatsten tijd gerezen kwes ties aan het gas en electriciteitsbe- drijf, zijn volle vertrouwen uitsprak in het beleid var- den lieer Mooij als directeur van dat bediijf. Deze motie werd met algemeene stemmen aange nomen. BRANDEN. Te Veur is gisterenmiddag de kapi tale boerenhofstede van den landbou wer H., totaal afgebrand. Verzeke ring dekt de schade. Gisteren zijn te Enter bij Almelo totaal afgebrand huis, schuur en in boedel van den landbouwer E. G. J. Slaghekke. Verzekering dekt de scha de. BRANDEN DAN ALLE MOLENS AF? Gisterenmiddag is de groote water molen van den Ilofpolder te Zoeter- woudo in vlammen opgegaan. Daar zij midden in den polder stond, was aan blussehen niet te denken. Als dorzaak deelt men mede, dat' de. walermolenaar P v d K het op- veogsel van den vloer, beslaande uit papier, stroo, krullen, enz., in de ka chel had geworpen en in brand gesto ken. waardoor dc molen in brand ge raakte. De receptie, gisteravond negen uur in het Kurhaus door het gemeentebe stuur van 's-Gravenhage aan het Congres voor Zedelijke Opvoeding aangeboden, was zeer druk bezocht. De genoodieden werden in de met wa penschilden en vlaggentropheeën ver sierde ontvangzaal van het Kurhaus opgewacht door den burgemeester jhr. Van Karnebeek. aan wiens zijde de president van het Nederlandsch Uitvoerend Comité van het Congres, de heer Van Sandick, had plaats ge nomen. alsmede de wethouders Si mons. De Wilde en Verbroek, do ge meente-secretaris en vele leden van den gemeenteraad. Onder de aanwezigen bevonden zich de gezanten van Oostenrijk, België, Turkije, de Franscho gezantschaps- raad graaf Delvincourt, de consul van Frankrijk, de heer Petitpicd, de ge zapt van Chili, afgevaardigde ten con- gresse, terwijl de aandacht trok een Hongaarsch geestelijke in vol ornaat met violetten mantel. Zoowel in de ontvangzaal als in de aangrenzende eetzaal waren buffetten aangericht, terwijl een strijkje opwek kende muziek deed hooren. Van de regeering waren alleen ge- noodïgd de Ministers van Binnenland- scbe en van Buitenlandsche Zaken, van wie de laatste aanwezig was. Nog werden or der de aanwezigen opgemerkt de oud-minister Van Hou ten en de Grootmeester van het Huis van H. M. de Koningin, baron Sirte- ma van Grovestins. De zaal bood een ievendigen aan blik door de groote afwisseling der toiletten. EEN KLACHT OVER EEN - AMBTENAAR VAN IIET O. M. De Rolterdamsche Hbld.-correspon dent meldt Deze week heeft voor de rechtbank alhier een expediteur terecht gestaan met zijn bedier.de, beschuldigd van het ontvreemden van dingen, afkom stig \an scheepsladingen, ter verdere expeditie aan zijn zorgen toever trouwd. Naai- aanleiding daarvan hooft de ambtenaar \uii hot Openbaar Ministerie, da substituut-officier van Justitie mr. J. L. F. Böhtlinck, zich blijkens de courantenverslagen zeer misprijzend over do haven in het al gemeen uitgelaten en o. a. gezegd Op de vraag hoc hot mogelijk is, dat men hier ondanks de zoo zeor concur- rocrend© prijzen toch nog zulke groo- t© handelsgebouwen kon neerzetten, wordt het antwoord gegeven door de ze beklaagden die als moderne roof ridders een gedeelte van do lading, die hun was toevertrouwd, zich hebben toegeëigend. De Kamer van Koophandel heeft zich genoopt gezien zich in verband hiermede te wenden tot den Minister van Justitie. In het adres wordt er vooreerst op gewezen, dat bij he* departement be wijzen te over zijn te vinden voor liet feit, dat de Kamer steeds mot de jus titie heeft meegewerkt tot het tegen gaan van handelingen als bedoelden personen ten laste gelegd is, en w aar mogelijk zelfs daartoe het initiatief heeft genomen. De Kamer meent, dat een conclusie, te trekken als mr. Böhtlinck zich heeft veroorloofd, niet slecht genoeg kan worden afgekeurd, te meer, wijl men in het buitenland aan de woorden van mr. Böhtlinck krachlens diens ambt meer waarde zal hechten dan zij verdienen. Insi nuaties als de hierboven weergegeve- ne kunnen, meent de Kamer, slechts voortspruiten uit onbekendheid met onzen tondel, die de vraag doet rij zen of hij, die daarvan de bewijzen geeft, wel geschikt is voor het ambt, dat hij de eer heeft in onze koopstad te bekleeden. Wij kunnen het niet an ders dan bedroevend vinden, dat de advocaten, dio als verdedigers optra den voor de beklaagden, daarbij ook nog de eer en den goeden naam van onze haven moeten verdedigen tegen de aantijgingen van hem, die in do rechtzaal voor de handhaving van 't recht heeft te waken. Do Kamer ver trouwt, dat de Minister den bedoelden substituut zal waarschuwen om, wan neer weder dergelijke zaak zich mocht voordoen, niet op dezelfde wijze te handelen en wat betreft do inkleeding v'an zijn requisitoii zich te wuchten voor recidive en het aantijgen van de reputatie der haveu en de eer van den handel. VECHPART1J. Twee opgeschoten jongens kregen gisteravond in de Spuistraat te Am sterdam ruzie. -Een hunner, de Hl- jarige Adriaanse, werd driftig, greep zijn mes en bracht den ander, den 15- jarigen Kritser daarmee een vrij ge vaarlijke snede toe in de bil. De ge troffene zeeg bewusteloos door hot bloedverlies ineen. Bij een apothe ker werd het slachtoffer veibonden. De -dader werd gearresteerd. DEN OORLOG VOORTGEZET. Het „Dagbi. van Noord-Brabant" schrijft De „oorlog" tusschen do gemeente Breda en den lieer Smulders in het Wilhelminapark aldaar wordt van de zijde van de gemeente met kracht vcort2ezet. Naar men weet, is het geschil ont staan, omdat de heer Smulders geen genoegen heeft genomen met een hem gedaan voorstel tot ruiling van grond. Er is toen vanwege de gemeente ecu sloot voor zijn huis gegraven. Het, schijnt echter, dat de heer Smulders niet gauw genoeg toegeeft, of dat de sloot hem geen last genoeg 'bezorgt. Daarom is er Woensdagmiddag oen hc-lcwork van prikkeldraad om de sloot geslagen. Nu is er geen in- of uitkomen meer aan. GEARRESTEERD. P. M., een van de twee personen, die den veldwachter van Schoonoord zoo ernstig hebben mishandeld, is te Bottrop, in Duitschland, gearres teerd UIT DE DIAMANTNIJVERHEID TE AMSTERDAM. Naar men aan de „N. R. Ct." mee deelt, is gisteravond een manifest verspreid, onderteekend door „eenige honderden roosj'esslijperswaarin de roosjesslijpers van de firma As- scher, die Maandag aan het werk gaan, worden opgeroepen, alsdan den arbeid niet te hervatten, omdat de Bondsraad bewilligd heeft in den eisch van de firma Asscher tot verla ging van het tanef met 15 pCt. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Een 251-jarig jongmensch, student ï:i de rechten te Leiden, woonachtig le Noordwijk, is gisterennamiddag bij het baden te Noordwijk aan Zee ver dronken. De jonge man was nog nau welijks in het water, of hij ging naar de diepte. Nog even verhief hij zich doch dook toen weer onder, en men heeft hem niet meer gezien. De zee was vrij woelig, maar hij was een goed zwemmer, zoodat men vermoedt dat hij kramp heeft gekregen. Pogingen om hem nog to redden waren vruchteloos. De deelneming met zijn bedroefde ouders is alge meen. VER. „DE DAGERAAD". Het hoofdbestuur deelt mede, te hebben voldaan aan de verzoeken tot hem gericht door zijn bemid deling het lidmaatschap van de Kerk op te zeggen. Het verzond daar toe den 15en Juli 1912 11-16 opzeggin gen, verdeeld o ver 11 kerkgenoot- schapnen, waarna het al den opzeg gers bericht zond dat aan hun ver zoek is voldaan. EEN LAFFE DAAD. Gisteren werd bij de politie te Wa tergraafsmeer aangifte gedaan door den heer P. Sncoy, dat Zondag zijn prachtige collyhond plotseling, terwijl hij wandelde, nabij zijn woning dood neerviel. Hij heeft zijn hond ter onderzoek gegeven aan den heer Stuven, veearts, dio heeft gecon stateerd dat het dier vergiftigd is door toedienen van Cyaukali. VERDRONKEN. Gistermorgen werd uit liet nieuwe bassin te Maastricht het lijk opge haald van den 30-jarigen on.geh.uw- den K. De ongelukkige schijnt door de duisternis misleid te water zijn geraakt, en is jammerlijk verdron ken. Rootte Dinsdag. „Het Volk" weet tc vertollen, dat het partijbestuur der S. D. A. P. van den burgemeester van Den Haag heeft vernomen, dat hij den optocht op Roo- den Dinsdag niet zal toestaan. Men meldt uit Den Haag aan do Tel.: „Naar wij vernemen heeft het on derhoud, dat de burgemeester van 's-Gravenhage gistermiddag voorzitter en secretaris van de S. D. A. P., den beereri W. H. Vliegen en J. G. van Kuykhof, toestond, slechts kort ge duurd. Toen do burgemeester, die reeds op de hoogte was van 't verzoek om op 17 Sept. a. s. weer een optocht door de straten van Den Haag te doen houden, een en ander nader werd uit eengezet, antwoordde de2o, dat hij dien optocht niet ieder jaar kon heb ben. Een vorig jaar was hem reeds, toen hij het verlof tot deu optocht ge geven had, van verschillende zijden gezegd „Zij komen ieder jaar terug", waarop hij toen gèantwooid had „Dat zullen we zien 1" Ofschoon van de zijde der beide be stuurders nog pogingen werden aan- gewend den buigemeester van zijn be sluit terug te brengen, bleef deze er bij, dat ditmaal voor den optocht geen permissie zal worden verleend. Voor de S. D. A. P. is dit ongetwij fold een teleurstelling. Juist ditmaal zou er, zoo hebben we in „Het Volk" gelezen, veel werk van den optocht worden gemaaki. Het zou een „artis tieke" worden. Albert Hahn, mevr. De Koode en andere kunstenaars der par tij werkten er hard aan. En nu is het mis. 't Motief voor deze weigering Op het ooger.blik, dat we dit schrij ven, is 't ons nog niet bekend. De op tocht is verleden jaar bijzonder orde lijk verloopen. Dv voorschriften van den burgemeester werden trouw ge volgd. Muar wij hebben hooren verlui den, dat reeds verleden jaar de door den burgemeester gegeven toestem ming in de kringen der regeering niet sympathiek is ontvangen. Men scheen te hebben verwacht, dat de burgemees ter den optocht, op den dag der ope ning van de gtaten-Generaoi, stellig zou hebben verboden. In hoever dit invloed heeft geoefend op 's burge meesters weigering van thans, weten wij natuurlijk met. Intusschcu geloo- ven wij niet, dat de Koode Dinsdag er minder druk door worden 2al. Ver moedelijk zal men door deze weige ring zeifs het tegendeel bereiken, van •at men er me» bereiken wil Schaae aan een beweging of een partij brengt zoo'n weigering ncoit wel liet om gekeerde. Verleden jaar op het Paasch-congres der S. D. A. P. riep de heer Troelstra uit, dat, wanneer ergunning voor een optocht gewei gerd werd, „de Koninklijke stoet dienstbaar zou worden gemaakt aan de propaganda voor het algemeen kiesrecht" en de Kamer-fractie ernstig zou overwegen, of zij niet voor de eerste maal dj opening der Staten- Generaal zou gaan bijwonen Wij hebben af t° wachten, wat er gebeurt. Maar zoo op 't eerste gezicht wij komen er misschien nog nader op te rug lijkt ons deze weigering niet verstandig. VERGOEDINGEN. We lezen in de „Tel.": Over de toepassing van het stelsel der vergoedingen, neergelegd in art. 113 der Militie-wet, is af en toe nogal eens wat te hooren geweest. Geluk kig heeft dit systeem z'n larigsten tijd gehad, en wordt het welhaast door een rationeelor vervangen. Maar wij hoorden dezer dagen toch ecu sterk staaltje, dat wij willen ineedee- len. Een milicien der lichting 1905, ge huwd en vader, moet de geheele maand September a.s. vour herha- lir gsoefeningen onder de wapenen komen. Zijn loon gaat niet door. Hij mist het geheel. Sparen van dat loon kan hij niet Dus vraagt zijn vrouw om vergoeding, en de menschen twij felen er niet aan, of zij zullen die vergoeding krijgen. De burgemeester der betrokken gemeente, met den toe stand van het gezin op de hoogte, ad viseert aan het departement van Oor log in gunstïgen zin, dus om de ver goeding toe te kennen. Resultaat: de vrcuw krijgt bericht van het departe ment, dat, op grond van hetgeen van hare huishoudelijke omslandighedeu bekend is geworden", Se vergoeding wordt geweigerd. De betrokken mi licien, eeu uiterst net, beschaafd per soon, aan wiens mededcclingcn wij geen reden hebben te twijfelen, be grijpt er niets van en kon ons, toen hij een en ander vertelde, geen ver klaring geven voor deze weigering. Nog eens: hij krijgt geen cent loon in die maand. Z'n verplichte pensioen- storting (hij is bij een maatschappij in dienst) gaat door. Z'n loon is zóó, dat hij er niet van sparen kan. De burgemeester adviseert gunstig. Maar mis: hij krijgt niets. En nu moet dit gezin maar zien, hoe in September aan den kost, en aan geld voor de huur te komen. Op 't oogenblik zitten man en vrouw nog te peinzen, wat dat verbazend- gunstige toch is, dat aan het Oorlogs departement „van (haar) huishoude lijke omstandigheden bekend is ge- geworden"l ANIL1NE-VERGIFTIGING. Een geval vam anil in e-vergifti ging heeft zich te Oosterbeek voorgedaan bij een kellner van Hotel Schoon oord. Een paar stoffen sclnoenen wa ren zwart gemaakt door een scüioen- maker niet een praeparaat, dat niet door leer heendringt, doch wel door deze stoffen schoenen. Bovendien wa ren de schoenen bij gebruik nog niet goed droog. De drager werd blauw over het beele lichaam, doch de ijlings ingeroepen geneeskundige hulp mocht bet gelukken bet gevaar spoedig af te wende m VERGIFTIGING. Omtrent het vergiftigingsgeval te Giethoorn, meldt men nog: Van de beide broeders, was de eer ste, d'ie bijna hot slachtoffer der ver giftiging schijnt te zijn -geworden, getrouwd, en de ander ongehuwd. Van de erfenis, welk© geruiinen tijd geleden ieder van hen ton deel was gevallen, moet de ongehuwde nog in liet volle bezit zijn; bij den an dere moet liet tegondeel het geval zijn. De zaak is reeds in onderzoek. BRAND IN EEN KAPOKFABRIEK. Do „Tel meldt: De kapokfabriek van de hoeren Van Griethuysen en Koch, staande op de terreinen der H. IJ. S. M. bij den Cru- qulusweg te Amsterdam, is gisteren avond uitgebrand. Tegen tien minu ten vóór achten had do meester knecht de fabriek met hot werkvolk verlaten. Hij verklaarde uitdrukke lijk, dat hij nergens vuur ontdekte, toen hij heenging. Gerookt was slist nietdat was op straffe va.. middellijk ontslag verboden. Te kwart vóór negenen sloegen plots de vlai men uit het houten dak. Hot vuur had daar binnen in de licht-brand- bare kapok waarschijnlijk reeds lang gesmeuld. Daardoor is te verklaren, dat het vuur zich terstond zoo drei gend vertoonde. Tot ver in den om trek waren de vlammen te zien. Aan vankelijk meende men met een kolos salen brand te doen te hebben. De brandweer had op deze afgele gen plek veel moeite do slangen uit te rollen. Het water bevond zich op grooten afstand en de slangen moes ten langs een omweg gelegd worden. Toen eenmaal de slangen bevestigd waren, was men het vuur spoedig meester. Van drie zijden werd het vuur aangetast. Men wist den brand tot deze loods te beperken. De fa briek brandde geheel uit. De voor- aad kapok was verteerd, de machi nes, gasmotor, droogtrommel enz. wa ren verbogen en geblakerd; oud-roest Alleen do muren van gewapend beton stonden nog overeind. Het dak was geheel weggebrand. Te 10 uur- kon een gedeelte der brandweermannen inrukken. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Deze fabriek diende voor reiniging der kapok, die de heoren Van Griet huysen en Koch in hun kapokzaak, Utrechtsche straat 104, gebruiken. GENERAAL BOOTH. Door het Hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam, zijn gratis verkrijgbaar gesteld, fraai uit- gevoerde foto's van den Generaal, papierfonnaat 27 bij 40 c.M. Bij voldoening der emballage en franbeerkosten, zijnde 5 cent, wor den ze aan ieder franco toegezonden. liet te vermelden adres is: Handels- departement, Leger des Ileils, Prins Hendrikkade 49—51, Amsterdam. Rechtszaken EEN VASTE KLANT VOOR DE RIJKSHOTELS Een reeds op leeftijd zijnde man, die al 15 jaar in een Rijkswerkinrich ting had doorgebracht, was zonder werk en, zooals hij zelf zeide, ten einde raad, toen hij in de Marnix- straat te Amsterdam een oude daime taschje, dat zij aan den arm droeg, afrukte en hiermee het hazen pad koos. In het taschje was een porlomon- naie met eenig klein geld. Een opperman zag den diefstal ©n zotte den dief op -zijn fiets achterna, waarna hij aan de politie werd over geleverd. Hoeveel geld er in de portemonnaie geweest was, wist de dame niet pre cies op te geven, want zij had aan den opperman, uit dankbaarheid dat deze den dief gepakt had, eenige kwartjes en dubbeltjes gegeven, zon der te weten hoeveel. Gisteren stond de man voor de Am- sterdamsohe rechtbank terecht, en hoorde één jaar gevangenisstraf tegen zich eisch en. Stadsnieuws Belasting. B. en W. van Haarlem doen te we ten, dat t votjaarsch kohier voor do plaatselijke directe belasting naar het inkomen dezer gemeente, dienst 1912, ter invordering van de daarop voorkomende aanslagen op heden aan den gemeente-ontvanger is ter hand gesteld en dat ieder verplicht zijnen aanslag op de door hen vol gens art. 23 der verordening op do heffing van deze belasting gestelde termijnen te voldoen, alsmede dat afschrift van het kohier gedurende ijf maanden, ingaande heden, voor een ieder ter plaatselijke secretarie (4e atdeeling) ter lezing is nedarge- legd. GEHEELONTHOUDING. Aan de dezer dagen rondgezonden agenda der 33ste algemeene vergade ring van de Nat. Chr. Geheel-Onthou- dersvereeniging, die 11 en 12 Sept. .s. te Leeuwarden zal worden ge houden, ontleenen we o.ux, dat op den dag te voren aldaar eeno verga dering zal worden gehouden van de Provinciale Comités. r. C. J. C. Buxkens, te Haarlem, zal alsdan inleiden: „Hoe kunnen de Prov. Comité's meewerken met de commissie tot rcclasseering?" onzo oud-staiigenoot, Ds. P. Veen, te Zut- fen, zal behandelen de verhouding van de Prov. Comité's tot de districls- of sub-comité's. Ds. A. J. Montijn hoopt 12 ScpL in te leiden het vraagstuk der „Samen werking met andere vereenigingen". De begrooting voor het jaar 1912/ 1913 wordt in ontvangst en uilgaaf geraamd op 5209, waaronder eeu ontvangst van f2150 aan rijkssubsi die en eene uitgave van f 2749 aan salarissen en pensioenbijdragen. DE „VIOLINA", Men schrijft ons: In het café van den heer Van Dijk, Kleine Houtstraat 106, is een Violina, die op de Wereld-tentoonstelling te Brussel, veel succes had, geplaatst. „De Violina", 2.23 M. hoog, geeft eeu artistiek viool-spel met onberispe lijke piano-begeleiding. liet merkwaardig instrument, door clectriciteit bewogen, is uit de Pho- nola-fabriek van Hupfeld te Leipzig, (filiaal Duwaer Naessens, Amster dam), vertegenwoordiger voor Haar lem do firma P. van Ooy. TOEZICHT OP DE SPOOR WEGDIENSTEN. Do baanvakken HaarlemAalsmeer en HoofddorpLeiden (Hccrensingcl) der spoorwegen in den Haarlemmer- meerpolder en omgeving zullen behoo- ren tot het 13e district, eu alzoo ou der het dagelijksch toezicht van den district-inspecteur der spoorwegdien sten R. van Ilarencarspel, te Haar lem staan. s WERF CONRAD. Nog is door den gemeenteraad van Zaandam besloten onder de voorwaar den waarop aan de „Werf Conrad" een terrein aan het Visschershop in erfpacht wordt gegeven de bepaling op te nemen, dat deze erfpacht zal kunnen worden afgekocht voor het 28-voud der jaarlijksche erfpachtsom. De koopsom wordt hierdoor gesteld op f 28.000 per II.A. Het terrein is ruim 3 ILA. groot. Aanbesteding. Te Krommenie is Donderdag door de vereeniging „De Volkswoning" aanbesteed: het bouwen van veertig woningen. Laagste inschrijver was de heer Jb. Schagen, te Haarlem, voor f 68.197. De gunning is aangehouden. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Bousma, Gierstraat 42, een rieten taschje. A. Blesgraaf, Bakenessergracht 32, een pak spijkers. Th. Mathot, Rozenpriëelstraat no. 52 rood, een trekhondeutuig. N. la Court, Zoetestraat 26, een paar da meslia n dsc hoen en P. Koks, Oranjeboomstraat 81, een bosje ijzerdraad. G. Peschar, Keystraat 2 rood, oen hamer. d. Werff, Gasthuislaan 113, een ceintuur met gesp. J. M. Overmeer, Westergracht 45 rood, een witte portemonnaie. G. Wagenaar, Jansstraat 29, een damesparapluie. F. Muhler, Bloem fontein straat 3, een breukband. W. Bosch, llagestraat 45, een hand schoen. Rubriek voor Vragen Geabonueerden hebben het Toorreclit, rragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, iu te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos igeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden ir-it geen aandacht geschonken. VRAAG: Ik ben in betrekking geweest, maar wegens onzedelijke voorvallen weggeloopen. Kan ik nu schadevergoeding eisdhen? ANTWOORD: Het is voor ons zeer moeilijk to beoordeclen of de onzede lijke handelingen door u bedoeld daartoe aanleiding geven. Dat moet onderzocht worden en daarom zou den wij u willen aanraden om eens een advies te vragen aan het bureau Van consultatie, dat Vrijdag ten half twee uur in het reohtsgdbouw aan de Jansstraat vergadert. VRAAG: Waar is het kantoor ge vestigd van de Leveiisverz. Maat schappij „Vesta". ANTWOORD: Vervoeg u bij den heer Vet, Parklaan 58. VRAAG: Mijn zoon heeft op een serie toeken ingeteekend. Mijn zoon af, maar men zegt dat hij daar niet meer af kan. Is dat zoo? ANTWOORD: Ja, uw zoon heeft een contract geteekend om do serie te koopen. VRAAG: Zijn Piet Heintoonen voor consumptie geschikt? ANTWOORD: Zij worden als var kensvoeder gebruikt. VRAAG: Als een dagmeïsj'e haar dienst met de 14 dagen opzegt om met September te vertrokken, heeft mevrouw dan recht op de kermis- fooi? ANTWOORD: Neen. Uit de Omstreken deze gemeente. De veiling geschiedde in vijf perceelen en wel nis volgt Perceel I. Drie woningen onder één dak, met erf en grond, ter gezamen lijkc grootte var. 11 A, 90 e.A. Gekocht door D. Groenveld alhier voor 2010. Perceel II. Een huis met erf en grond, ter gezamenlijke groolle van 20 A. 10 c.A. Onderhands verkocht aan den be- ■oner W. Zorge. Perceel 111. Een huis met erf en gezamenlijke grootte van 12 A. 26 c.A. f 146ÏkOCht d°0r H" Zorge' a"lier' voor Perceel IV. Twee woningen onder éen dak, met erf en grond, ter geza- menlijke grootte van 14 A 49 c A. Gekocht door P. van Wijngaarden ailuer. voor f 1670. Perceel V Twee woningen onder één dak, mot erf en grond, i menlijke grootte van 13 A 94 c.a Gekocht door J. Slu s aimer -.r 1125. Dc verknoping werd door vele be langstellenden bijgewoond. Door notaris Heinsius werd Donder dag te Hoofddorp publiek geveild: con woon- en winkelhuis, schuur, erf en grond, ter grootte van 3.42 Are', ge legen aan den Kruisweg te Hoofd dorp. Gekocht door A. Koert, alhier voor 3700. HEEMSKERK. 31 Dec. 1911 waren hier 7 vergun ningen voor ongesplitste verkoop, waarvoor f 267 50. betaald word. VELSEN. In 1911 waren in do gemeente Vei sen G vergunningen voor tappen, alle binnen do grens van het geldend maximum, één voor logementen voor verkoop aan logeergasten alleen. In 1911 kwaim er een vergunning voor ongesplitste verkoop bij. Het vergun ningsrecht bedroeg f 50. ZANDVOORT. In 1911 was hier één vergunning verleend voor verkoop alleen aan lo geergasten. Officiëele opening van het nieuwe raadhuis. De officiecle opening van liet nieu we raadhuis is nu definitief vastge steld op Dinsdag 3 September a.s., des middags om drie uur. WIJK AAN ZEE EN DUIN. In 1911 bestond hier een vergun ning voor ongesplitste verkoop, in den loop van het jaar tot 14 uitge breid, een werd er ingetrokken. Het vergunningsrecht bedraagt f 487.50. Gemengd Nieuws SPAARNDAM. 31 Dec. 1911 waren te Spoarndam 18 vergunningen voor ongesplitste verkoop, waarvoor f S5Q aan rechten word ibetaald. SCHOTEN. In 1911 waren hier 4 vengunningen verleend vtoor tappen binnen do grens van bet geldend maximum, drie werden er ingetrokken en 4 vervielen er. Op 31 Dec. 1911 wa.ren er 9 ver gunningen voor ongesplitste verkoop, één voor een sociëteit. Het vergun ningsrecht bedroeg f 362.50. HEEMSTEDE. Op 31 Dec. 1911 waren in deze ge meente 19 vergunningen voor onge splitste verkoop, twee waren er in den loop van het jaar ingetrokken, een vergunning werd verleend aan een sociëteit. Het vergunaiingsrodht bedroeg f 887.50. HAARLEMMERMEER, In 1911 was bier een vergunning voor ongesplitste verkoop, 31 Dec. 63, twee vergunningen werden ingetrok ken. Een vergunningsrecht van f 2100 werd betaald. Publieke Veiling. Door notaris Heinsius werden gis teren te Hoofddorp publiek geveild eenige huizen met erven, gelegen aan den Hoofdweg en Vijfhuizerweg, in DE BESTOLEN DIAMANT KOOPMAN. 't Hbld. van Antw. meldt nog: Wij hadden gemeld dat buiten do diamanten, welke met de geldtasch an M. Cohen gestolen werden, er ook nog een wissel van 27.000 fr. ont vreemd was. Wij vernemen dat de wissel slechts een beloop heeft vau 2000 fr. en de Bank verwittigd is, zoo-' dut de dief er geen profijt zai ktinnen uit trekken. De diefstal beloopt dus alleen de 10.000 fr. diamanten. APPENDICITIS. Engedsoh© onderzoekers hebben aangetoond, dat appendicitis ont staan kan als gevolg van een ontste king der amandelen, door de opne ming in het bloed van dc bacterie, dio deze veroorzaakie, en infectie van den appendix. Zij hadden vroeger al door dierproeven bewezen, dat de op neming in het bloed van een bacterie, die de oorzaak was geweest van acute gewrichtsrlieumatiek, appen dicitis kan teweeg brengen, en thans kon bij een ziektegeval vun een meisje van 15 jaar het verband tus schen deze ziekte en cene ontsteking der amandelen worden vastgreteld. DE GEPLAAGDE MINISTER. De Engelsche minister Lloyd Geor ge is te Mariënbad lastig gevallen door een paar van zijn vrouwelijke landgenooten, die hem „het stemrecht de vrouw!" nariepen. Hij nam een rijtuig om ze te ontvluchten. HET PROCES VAN DEN MOORDENAAR TRENCKER. Uit Berlijn wordt aan de Tel. ge meld. De moordenaar Trenckler, dio, naar men zich herinneren zal, in de Alte Jacobstrasse te Berlijn een drie- voudigen moord pleegde en wegens zijn ziekelijken toestand hij was tu berculeus niet door de rechtbank verhoord kon worden, is thans zoover hersteld, dat zijn proces waarschijn lijk midden September opnieuw zal beginnen. Trenckler moet veertien da gen geleden opnieuw getracht hebben zelfmoord te plegen. Hij werd daarin •erhinderd door den opzichter van do zic-kenzaal. VOOR DEN LUCHTOORLOG. Op het oefenterrein bij Brasschaet zijn proeven genomen met een nieuw model mitrailleur, een Aiuerikaun- sclio vinding, welke door oviateurs gebruikt kan worden. De mitrailleur weegt 12 kg. en kan 500 schoten per minuut afgeven. De proeven slaagden, niettegenstaande eeu sterken wind, volgens de couran tenberichten, naar wensch. VREESELIJKE DAAD VAN EEN KRANKZINNIGE. In het Fransche dorpje Kordavid heeft een boerin in een vlaag van krankzinnigheid haar vier dochter tjes, van wie de oudste zes en de jong ste anderhalf jaar oud was, in een waterput geworpen en daarna zich zelf verdronken. Zij was met haar kinderen aan het wandelen, toen zij plotseling bij den waterput een ba rer dochtertjes vastgreep en in het water wierp. Ongevoelig voor het ge schrei der drie overige meisjes, deed zij dezen successievelijk don weg van haar zusje volgen. Eindelijk sprong tij met het hoofd naar beneden haar

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6