bttghah* pillen IDA G. NIENHUIS, heeft de praktijk hervat. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HEP KONINKI* NF.D. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 5 Sopt 1912. Hoogste barometerstand 769.3 m.M. te Coruna; laagste 741.2 m.M. te Lerwick. Verwachting tot den avond van 6 September: Wind: k ra cl bi ge tot matigen Wes telijken tot Zuid-Westell]ken wind. Gesteldheid van do lucht: zwaar tot half bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien. Temperatuur: overdag iels war mer. BAROMETERSTAND TE HAAItLEM uur 762 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 762 m.M. OPGAVE VAN i JOH M. SCHMIDT-Opticien 88 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 5 September Hoogste gisteren V. 63 Laagste beden naeht. P. 55 Hedenmiddag 12 uur. P. 56 HOOQ- en LAAQ WATER STAN DSN 6 September. H oog w a t er. IJmulden v.m. Uu. 40 m.; a.m. 10 cl 3Jm Katwijk v.m. 9 u. 15 m.; n.m.lUu. 7m Petton Y.m.lOu. m.; n.m.10 a. 62 m Laag water. IJmuldenu.m. 5u.40m.;v.m. 6u.82m Katwijk u.m. 6u.20in.j v.m. 6u. lim Petten n.m. 7u. 10m;v.in. Bu. 2 ru Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen. uioet te 7 u. 17 ra. gesoiiieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 CL per regel. Iziju reeds meer dan zestig ja- j ren het MEEST GEBRUIKTE huismiddel van do geheele we- I De omwonenden zijn bank voor de ze familie, andors zouden er wel 'be tere getuigen zijn gekomen. De men- sctien vreezen evenwel een wraak neming. Het bewijs tegen beklaagde is wel niet sterk, maar toch vol doende voor een veroordeeling. Be klaagde heeft bij het onderzoek lee- lijk gedraaid, ook dat is een aanwij zing van schuld. Bovendien heeft be klaagde toegegeven, dat hij Boon een slag gegeven heeft. De eisch tegen beklaagde luidde' 3 maanden gevangenis straf. De verdediger achtte het bewijs niet voldoende voor een veroordeeling. Ook andere personen hebben aan de mishandeling deelgenomen, maar t is onzeker wie den ernstigen slag hoeft toegebracht. Vrijspraak zal dus moeten volgen. NOG EEN MISHANDELING. Een IJinuidenaar moest zich ver- Antwoorden wegens mishandeling van zijn dorpsgenoot Tideman. Hij was evenwel niet verschenen, want hij vaar! nu juist op zee. Ook eenige getuigen waren nu op tee. allen zijn op de haringvangst. Daarom werd de verdere behande ling der zaak uitgesteld tot 24 De cember. Dan is de haringvangst wel afgeloupen. De getuigen moeten wel een goed geheugen hebben I CANDIDATF.N VOOR DEN GEMEENTERAAD. De S. D. A. P., afdeeling Haarlem, stelde in haar Woensdag-avond ge houden vergadering in de twee va catures candidaut de heeren A. Nagt- zaain en E. van Everdingen, laatst genoemde gemeente-ambtenaar te Am sterdam, met toestemming van B. en \Vvan Arnstenlum alhier woonach tig. De heer Van Everdingen, 37 Jaar oud, woonachtig Brouwerskade 29 rood. In de S. D. A. P.-kringen is hij bekend: als oud-leerling van de Kweekschool voor de Zeevaart te Loklcti heeft hij zich veel in marine- kringen bewogen, on ook enkele bro chures over marinetoeetariden ge schreven. Daar do naam van den heer Van Everdingen nog niet in de Kiezerslijst voorkwam, hebben wij een nader on- derzoek ingesteld, en daaruit is ons gebleken, dat de heer Van Everdingen eerst op 30 September 1911 hier ter stede is komen wonen. Hij heeft op 11 October zijn vertiuisbiljet ingele verd en de verkiezing heeft plaats op 8 October. Werd hij dus bij eerste stemming verkozen, dan zou hij niet toegelaten kunnen worden, wel als hij gekozen wondt bij de herstemming, die na 11 October valL NF.DERL. STUDENTEN. De Lcidsche en Amsterdamscho stu- dentenafdeelingen van het Algemeen Nederlandsch Verbond hebben tegen morgen. Vrijdag, een bijeenkomst voorbereid van Nederlandsch© stu denten, die ten doel heeft deze moer op de hoogte te brengen van de stu dententoestanden in Vlaanderen, in 't bijzonder van het streven der Vla mingen naar de vervlaamsching dor Gentsche Hoogeschool. Over dit onderwerp zal het woord werden gevoerd door Prof. dr. J. te Winkel, uit Amsterdam, en Prof. dr. L. Knappert, uit Leiden. De bijeenkomst zal plaats hebben des namiddags te 2 uur in „De Vallei" van liet landgoed „Duin en Kruid- berg", nabij Santpoort, daartoe door den heer Cremcr bereidwillig open gesteld. Van te voren zal een eenvou dig koffiemaal de deelnemers veree nigen in hot hotel Velseroord. Om streeks 12 uur komen de deelnemers te Santpoort aan. De nieuws directeur van het Gemeentelijk Museum. De Raad heeft Woensdagmiddag tot directeur van het Gemeentelijk Schil derden museum benoemd den lieer G. D. Gratama, kunstschilder te 's- Gravenhage. De heer Grata ma is een bekende figuur in de wereld der kunstenaars, waarin hij, de portretschilder, zich meermalen onderscheidde. In een ar- l'kel over hem en zijn werk, dat eeni- gen tijd geleden verscheen in het ar tistiek weekblad „De Hofstad", zegt de schrijver o.a.: ik zie in Gratama'3 portretkunst, welke ik tot de beste, beloftevolste reken van zijn tijd, zoo wel verwantschap met de primitieven als de renaissancisten, met een voor dracht, die in zooverre dichter bij de impressionisten staat dan de meeste portretschilders van zijn tijd, dat zij meer tonalistisch een onmiddellijk spontaan verband zoekt met den aan schouwer" Vanmorgen hebben we den nieuw- benoemden directeur van ona veelbe sproken Museum te Den Haag opge- zocbL En hij was dadelijk bereid ons het een en ander van zijn loopbaan mede te deelen nadat hij begonnen was met de verzekering, de benoe ming in Haarlem gaarne te zullen aanvaarden. 'k Ben nu 38 jaar. Mijn schilders- studie heb ik indertijd hier (in Den Haag. dus) en te Antwerpen verricht. In Den Haag maakte ik studies in teekenen, en in Antwerpen ais por tretschilder. Er hebben daar heel vele schilders gestudeerd, en aan mij is o.a. het voorrecht te beurt geval len dat de Belgische regeering een schilderij van mij aangekocht heeft. Het is daar gewoonte geworden, dat de regeering van de beste leerlingen der Academie een werk aankoopt. Welnu, sinds mijn leertijd heb ik heel veel portretten geschilderd, en dikwijls geëxposeerd. Sinds tien jaar hen ik lid van Pulchri, en vijf jaar lang was ik bestuurslid van den Ilaagsclu-n Kunstkring. Na het over lijden van Théophile de Bock volgde ik hem op als vertegenwoordiger der schilder- en beeldhouwkunst. Vorder ben ik ook nog lid van Arti, Aan verschillende bladen heb ik medegewerkt en werk nóg mede met bijdragen over kunst, 'k Ben als medewerker verbonden aan „De We reld", geef Haagsehe corresponden ties in „Onze Kunst" (te Antwerpen verschijnend) en schrijft ook wel in het Dagblad voor Zuid-liolland (vroeger Land en Volk). Tot vóór een vijftal jaren heb ik me bepaald tot schilderen-en-erovor- schrijven, maar daarna ben ik ook leeraar geworden aan de Haagsehe Academie en aan het Lyceum (in kunstgeschiedenis en teekenen). In hoeverre 'k deze functies nu geheel of gedeeltelijk zal neerleggen, weet ik nog niet. Nu 'k in Haarlem ga wonen, ben 'k van plan ook eens moeite te gaan doen om daar op kunstgebied wat méér leven in de brouwerij te bren gen. Er zijn kleinere steden, waar men heel wat meer merkt van de schilderkunst, en ik hoop te kunnen medewerken om ook ia Haarlem tot tentoonstellingen enz. te komen. Ook is er al sprake van dat ik aan de tee- kenavonden der vereeniging „Kunst zij ons doel" steun en assistentie zou gaan verlcenen. Met zélf te schilderen houd ik zeker niet op; ik heb dat trouwens al vroeger aan B. en W. medegedeeld, die er volstrekt geen be zwaar tegen hadden, dat ik op het museum zou schilderen. Tenslotte vraagt u mij naar m'n be- handelings-methode der Halsen. Daarover kan ik me nu nog niet uitla ten. Ik heb de Halsen wel een paar inaal gezien, maar nooit er een spe ciale studie van gemaakt, 't geen ik a u natuurlijk zal doen. Wat den res tauratie-methoden betreft, heb ik een belangrijken leiddraad in het rapport, door ini.'ti vriend De Wild, den res taurateur, indertijd aan den Raad uitgebracht. Tot zoover 't geen we meen en te moeten meededen van "t geen de nieuwe Museum-directeur ons over zijn loopbaan en werk vertelde. bit de Omstreken SCHOTEN. De lieer E. Blom heeft een sub-com missie gevormd van de Haarlemscho commissie tot bevordering van 9 uur- winkelsluiting, dat bestaat uit de hoe ren: Tb. Ilooij, E. de Braai, J. Ver ton, Leden van den gemeenteraad. J. Waal. F. P. Reichert. A. R. Bangma. K. Snel, Oud-Schoten. P. Jansen. K. W. Tichelaar. I-I. Versterre. J. E. Schrachers. A. Copini Jr. E, Kuljpor v. d. Du ijn. Deze heeren hebben zich bereid ver klaard, in het sub-Comité zitting te nemen, met de bedoeling, samen te werken met het Haarlemscho comité. HEEMSTEDE. Vandaag vierde Heemstede het Ko- uinginnefeest. Vanmorgen en vanmid dag was het in hoofdzaak feest voor het jonge volkje. De kinderen var de Katholieke Jon gensschool en van de Zusterschool werden reeds vroeg door de muziek van de vereeniging „Eensgezindheid" van BChool gehaald en naar het Wil- helminaplein geleid, alwaar de leer lingen der openbare en Christelijke School reeds aanwezig waren. De vroolijke stoel van met oranje getooide en met vlaggen zwaaiende kinderen, trok nu al zingende naar 't Raadhuisplein. Daar aangekomen begaven enkele kinderen zich binnen het Raadhuis, om den Burgemeester een bouquet aan te bieden. Onder leiding van het hoofd der Christelijke School, den heer V. d. Stam, werden vervolgens 'n drietal liederen gezongen, waarna de Burgemeester een korte toesprauk hield. Nadat de muziek „Het Wilhelmus"1 en „Hot Wien Neèrland9 Bloed" had doen weerklinken, werd weder in op tocht naar het feestterrein aan het Wilhehninapleii. getrokken, waar de kinderen onthaalo werden. Enkele versierde rijwielen en bok kenwagens trokken zeer do aandacht in den stoet Hedenmiddag om 2 uur werd het kinderfeest voortgezet en hadden ver schillende spelen plaats. Vanavond van 8 tot 10 uur is er muziek op het Raadhuisplein door de vereeniging „Eensgezindheid'" en zanguitvoering donr do R. K. Vereeniging ter bevorde ring van den Volkszang. Het Raadhuis zal verlicht zijn. BEVERWIJK Dinsdag a. s., des middags 2 uur zal door het gemeentebestuur officieel worden overgenomen de fontein, opge richt nabij het stetion alhier. Deze werd gesticht te' gedachtenis aan het 40-Jarig dokterschap van Dr. J. W. Schuit door een commissie, die zich belast heeft met het besteden der gel den in 1904 voor dit doel bijeenge bracht. De commissie, die deze gelden oorspronkelijk ƒ1000, thans aange groeid tot nl. min. 1300. verzamelde, kon door allerlei omstandigheden niet geraken tot de oprichting van een ..dichting tot algemeen nut" en moest dit aan de later gevormde commissie overlaten. Daar dokter Schuit reeds in 1905 stierf, zal thans de overdracht aan de gemeente in tegenwoordigheid der familie plaats hebben. De fontein ie gemaakt door de fir ma C. en J. Cool en bestaat uit twee soorten marmer. Zij is zóó ingericht, dat de dieren er een goede drankgele genheid vinden. Binnenland DE PRINS TE BERGEN-OP-ZOOM. Prins Hendrik heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Rijkshengst- veulen depot en de een toonstelling te Bergen op Zoom. VOLKSBOND TEGEN DRANK MISBRUIK De 39ste algemeene vergadering van den Volksbond wend heden te Apel doorn in het gebouw Park Tivoli ge opend met een openingsrede van den Alg. Voorzitter v. d. Volksbond, Mr. Dr. F. W. J. G. Snijder van Wissen- kerke, waarin spreker vooral den na druk legde op de taak van de twee sedert de vorige bijeenkomst inge stelde commissiën, die voor het on derzoek van de mogelijkheid en de wensdhelijk'heid van invoering van local option ten onzent en die voor het onderzoek naar 'het beheer en de geldelijke uitkomsten van de in 1910 gehouden Nationale Iluis vlij t-ten- toonstelling. Wat de eerste betreft wees spr. op de eisclien die een wetenschappelijke behandeling van het onderwerp stelt. Immers, waar de local option een beslissing in zake wetgeving en vrij-, hei cl van beroep zou Leggen in han den van de gezamenlijke burgers met voorbijgaan van de bij onze hoogste Staatswet gestelde machten, moet de vraag betreffende mogelijkheid ge toetst worden aan de Grondwet Ernstige overweging vordert voorts liet al dan niet geoorloofde van heti op die wijze ontzetten van duizenden uit hun bedrijf, niet tijdelijk als straf wegens vergrijp tegen de wet door den rechter uitgesproken, maar voor goed en zonder dat zij tets misdeden. En wordt dit oirbaar geacht maar al leen tegen schadevergoeding, dan zou Staat of gemeente verplioht worden tot zeer aanzienlijke uitkeeringen, waarvoor de gelden vooraf dienen aangewezen. Spr. betoogt, hoezeer in elk geval bij een event. Drankwets- herzioning alleszins nauwgezette overweging verdienen zoowel het lo- cal-optionstelsel als een verbeterd Gothenburger stelsel en tevens ande re wijzigingen als bv. die door de vergunninghouders al zijn daarbij minder de hoofdbeginselen der wet betrokken, voorgesteld. Op het straks te behandelen rap port der andere commissie ging spr. thans niet in, maar het feit, dat, de Nat. Huisvl. Tentoonstelling het grootste deel van het Volksbondka.pl- laal. hetwelk onder goedkeuring der vroegere Alg. vergadering als voor schot aan de Comm. van beheer was verstrekt, heeft verzwolgen, gaf spr. aanleiding tot een krachtig beroep op afdeelingen en leden om allen te ar beiden aan het herstel van de bui len de schuld der vereeniging gele den sohnde. Spr. bepleitte de drin gende noodzakelijkheid van dat, her stel met het oog op de eisclien der propaganda in 'het belang van het behoud der bestaande en van de o>p- rlediting van nieuwe Instellingen in verhand met de uitgaaf van het or gaan en va.n zoovele nuttige geschrif ten. Spr. wekt alle vrienden van de goede zaak op tot verwezenlijking van het ideaal: een in ledental toe- nemenden, kapitaalkrachtigen en daardoor tot den arbeid uiigerusten Volksbond, die werkt ten bate van zoovele ongelukkige tot behoeding van du benden voor drank-ellende, In één woord tot heil van het Neder landsche Volk. I liet jaarverslag werd uitgebracht door den Algem. secretaris W. C. van Haeften. In 't kort werden dour den secretaris de middelen nagegaan, in art. 2 der Statuten geuoemd. Het ledental (219UUJ en het aantal afdeelingen u20) "am "iet toe in de gewensclite mate, maar het blijkt uil alles, dal alom in onzen Bond de wil en de kracht om te werken aanwezig zijn. Ziedaar de beste waarborg voor de toekomst. De Volksbond zal zijn arbeid, waarover de secretaris uitvoe rige mededeelingen gaf, blijven voort zetten mol ernst en toewijding kan het wezen mot steeds meer ijver, mo ge hot zijn met steeds meer vrucht! MOORDAANSLAG. Men meldt ons uit Amersfoort Gisteravond heeft de onderwijzer II., ilie lijdende is aan vervolgings waanzin, op een zijner cobega's ge schoten daarna sloot iiij zicli in een kameir van een café op en richtte de revolver op zichzelf. De toestand van den man is vrij ernslig. De collega kreeg slechts een schampschot. Rechtszaken OM EEN POSTZEGEL. Het Hof te 's-Hertogenbosch 'be handelde gisteren de zaak tegen den brioiengaaruer te Budel-Dorpleui, be klaagd van: dat hij op 26 April 1L te Budel-Dorplein opzettelijk een twin tigcents postzegel van een op het hulppostkautoor aldaar ter verzen ding aangeboden en hem als brieven gaarder ter verdere verzending toe vertrouwden brief. wederrechtelijk heett toegee:gend, hebbende hij hier bij als ambtenaar gebruik gemaakt van de hem door zijn arntbt geschon ken gelegenheid. De rechtbank te Roermond veroor deelde beklaagde deswege tot f 25 boete subsidiair 20 dagen «hechtenis. De officier van justitie kwam van dit vonnis In appèl. Beklaagde bleef bij zijn eerste be kentenis. dat hij nL na den bewusten postzegel van den brief te hebben ge nomen, dezen heeft verkocht en ge plakt op een adres voor postpakket ten. De directeur van bet postkantoor te Weert, als getuige goh oord, ver klaarde, dat het veelvuldig voor kwam dat op brieven uit Budel-Dor plein de postzegels ontbraken. De procureur-generaal eisohte be vestiging van het vonnis der Roer- mondsobe Rechtbank. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Groningen. A. T. Vos, vroeger bak ker en koopman, te Wirdum, gemeen te Loppersum, thans verblijf houden de te Loppersum. Reeli ter-CommiB- saris mr. J. A. G. Gockinga; curator: mr. J. G. Holthuis. Arnhem. D. Jansen, koopman In fruit, te Arnhem. Rechter commissa ris mr. H. J. van der Poel Hiddingh; curator: mr. J. W. Froweln. Geëindigd: P. J. v. d. Aa, aannemer te Til burg. B. Tj. Roorda, Dragten. Oj>geiheveii: J. L. van Anoum, schoenmaker, te Amsterdam. Vernietigd: S. Coëlho, te Amsterdam. Sport en Wedstrijden VOETBAL. OM DEN NEDERL. VOETBAL BEKER. 2e ronde. Zondag worden er voor de tweede ronde om den Ned. Voetbal-Beker do volgende wedstrijden gespeeld: V. V. A—Willem II (Tilburg). AmstelM. V. V. (Maastricht). EloemendaalConcordia. Allen WeerbaarHengelo. T. O. P.—Be Quick. NeptunusRobur et Velocitas. E. M. M.D. V. S. (Rotterdam). Alcmaria Victrix—Wilhelmina Vooruit (Amsterdam) HerculesAchilles (Assen). Letteren en Kunst DE TRAGISCHE DOOD VAN SAM VAN BE FM. De Tel. meldt, dat het zoo verdien stelijke lid van hei Nederlandsch Operetten Ensemble van den heer Janmart, Sam van Beem, plotseling is overleden. Het gezelschap had Zaterdagavond „De moderne Eva", waarin de over ledene de rol van den rechter vervul de, te Apeldoorn gege\en. Zondag be gaf men zich per trein naar Goes, waw dienzelfden avond ook „De mo derne Eva" moest worden opgevoerd. Men had bij Sam van Beem niets on gewoons bespeurd. Zelfs had Ihij aan een der tusschenatations nog grap jes gemaakt met voorbijgangers op het perron en trok hij allerlei rare gezichten, om het publiek uiR hun coupé te houden! ITet viel zijn mede reizigers echter op, dat hij lang, na dat do trein het perron reeds had verlaten, doorging met het maken der grimassen. Zijn gelaat was plots dod9bleek geworden en toen men hem aanraakte viel hij op do bank neer. Een plotselinge, beroerte ihad hom getroffen. Te Roozendaal liet men een brancard komen en zoo werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. Eenige oogenblikken, nadat men daar aangekomen was, folies hij den laatsten adem uit. Voor het Nederlandsch Operetten Ensemble, is zijn heengaan een groo- te slag. LOUIS BOUWMEESTER. Onze Amsterd. corr meldt: Louis Bouwmeester heeft heden ter gelegenheid van ziin 70-sten verjaar dag van vele zijden ook uit zijn go-1 boorteplaats Middelharnis geluk-' wenschen en bloemen ontvangen. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „Pak me mee" van 7 Sept. 1912 be val: Madame Steinheil. De storm in den nacht van 26 op 27 Augustus. Ons Prinsesje. Een nieuw spelle tje. Een kikvorschkop. Helden feiten uit het leven van Ridders dor Militaire Willemsorde. De nood in West-lndië. Laatste Berichten ERNSTIG ONGELUK. Men seint ons uit Utrecht: Bij de oefeningen met een tonvlot in de gracht van het fort Vossegat zijn van 16 infanteristen van het 2de en 3de regiment zes man verdronken, waaronder de korporaals Mukka en Apol, uit Den Bosch, en de miliciens Van Gorp en Lauwerso, de laatste uit Domburg. Burgerlijke Stand j HAARLEM. GETROUWD: 5 Sept. J. Smit en M. C. J. Meijer; P. Vaster en A. M. Hijkoop; M. Prins en J. Doornekamp; II. Belgraver on J. D. Stobbe. BEVALLEN: 2 Sept. C. J. M. de N ijs—van Wort <L 4 A. Lijuzaat—Steenkist z. M. J. van LindenHenderson z. 5 H. v. d. Vlootde Graaf z. 3 IL Bruins Edens z. OVERLEDEN: 4 SepL J., 13 jaren, dochter van H. van Leeuwen, Spaarne; 5 J. G., 2 jaren, dochter van D. Voetelink, Melkboers teeg. Amsterciamschs Beurs. Openingskoersen van 5 Sepetrobor 1912, LABOÜCHEKK t.u ,s BANK 21/2 Certific. N. W. S. 6611/66-67. ZUiD-AMERIKAANSCHfc. STAATS FONDS FN. C. Peru 12 1/4—'7/16, Pref. Peru 611/4. 1ABAKSAANDEELEN. Iets hooeer. Deli Maatschappij 599—600, Rotter dam Deli 412, Senembah 588. RUBBER-AANDEELEN. A rust. Rubber 232—3. PETKOLEUM-AANDEELEN. Prijshoudend. Russische soorten la ger. Koninklijke Petr. 5191/2—81 ƒ2. Dordtsche Olie 165, Moeara Eniin 2193/4, Geconsolideerde 2656 1/2, Sumutra Palembang 190 3/4, Orion 1191/4, Intern. Ruin. Petr. 168—9, C. Schib. 321/2, Pref. Schib. 26, Rlhi Eyibat 211/2 M1JNAANDEELEN. O. Borneo 62 1/2, Cultuur Vorsten landen 1611/2, Winstbew. 13G50, Redjang Lebong 250, Great Collar 1031/24, Ned. Ind. Handelsbank 217 1/2, Hide en Leather 27 1/4. AMERIKAANSCHE MARKT prijs houdend. Atchison Topeka 110, Denver 221/4, Erie 361/8, Kansas 27 1/4, Pre ferente 611/4, M-ssouri 28 5/8, 3/4, On tario 37, Rock Island 26 3/8, Southern Rails 30 5/16, Union Pac. 170, C. Wa bash 5 1/8, Steel 73 3/4, Carren 611/4, C. Marine's 51/4, Preferente 20 1/4, Amalgamated 86 3/8, C. Cigars 56 1/2, Com. Can. 38 1/2, C. Stem", miii. tj 1/2 Pref. i<L 63 3/4, Pittsburg Coal 24 3/4, Un. Copper 2, Central Leather 30 1/4. Telegrammen MUNGASONTPLOFFING. BéTHUNE, 4 September. (Reuter). Twee der gewonden zijn in het zie kenhuis te Bruav overleden. DE FRANSCH-SPAANSCHE ONDER HANDELINGEN. PARLIS, 5 September. (Reuter). De „Gaulois" verneemt uit St. Sebas- tiaan. dat de Fransch-Spaunsche on derhandelingen voor het oogenblik gestaakt zijn, daar Frankrijk eerst voldoening eïscht voor de incidenten van Mogador en Mazagan. REVOLVERHELDEN. GENUA. 4 September. (Reutor). He denavond schoten drio mannen in de Via Venti Settembre met een revolver een tramcontroleur dood. Agenten van politie achtervolgden de moordenaars. Een gevecht ont- stond, waarin een der aanvallers en twee agenten werden gedood, twee I caribiniers en drio agenten werden I gewond. De beide andere moorde naars, van wie een gewond is, wer den gearresteerd. C.IIbld-"). 400ste Staatsloterij. 4e KLASSE 4e LIJST. Trekking van 5 September 1912. Hooge Prijzen: 8052 en 9159 ieder t 1000." f 100 1931. Prijzen van /65. 856 4462 702610108 11862 15036 19309 832 4555 713010148 12023 15500 19319 1050 4754 738410178 12024 15755 19402 1192 4888 809510183 12359 15790 19412 1200 4939 334710355 12117 10825 19590 1377 5020 852910068 12607 17135 19923 1434 5182 920610722 12707 17157 20149 2100 5383 9251 10764 12712 17771 20324 2252 5760 927610982 12958 18001 20392 2331 5799 962811040 13211 18016 20491 2748 5827 972811441 13532 18075 20815 2749 58751008811445 13633 18526 20993 4284 633010089 11701 1373L 19258 20997 4333 66441009711728 14007 19262 4e Klasse 3o Lijst: Geemo fouten. AD¥ERTENYIEN Zweodsche Heilgymnastiek en Massage, Janssiraat 12. Telef. 1212 Heden overleed tot onze die pe droefheid onze geliefde Echtgenoot» en zorgzame Moe der, Mejuffrouw MARIA HENRICA JANSEK in den ouderdom van 29 Jaren. R. VERDBL en Kind. SChagchelstraat 17. Haarlem, 4 September 1912. Rouwbezoeken kunnen niet worden afgewacht. Eenige en algemeen© kennis geving. Geen bloemen. Heden overleed tot onze die- po droefheid, onze geliefde Doahter, Zuster en Behuwd zuster, Mejuffrouw «ARIA HENRICA VERDEL gob. JANSEN in den otideixlom van 29 jaren. Uit aller naam: J. J. A. JANSEN. Nieuwe Groenmarkt 17. Eeniige en algemeene kennis geving. Heden overleed tot onze die pe droefheid onze geliefde Be huwddochter en Zuster, Mejuf frouw MARIA HENRICA TERDEL geb. JANSEN in den ouderdom van 29 jaren. Uit aller naam: Wed VERDEL. Kampersingel 14. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed na eeri lang durig en smartelijk dodh ge duldig verdragen lijden, onze geliefde Echtgenoot© en zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Maria Johanna Jonker in den ouderdom van 49 jaar. II. SC HEFFER. J. KESSENS. A. C. KESSENS— VAN BODEGRAVEN. M. S. KESSENS— SCHE1DLER. L. SCHEIDEER, K. KESSENS. II. SCIIEFFER. M. J. SCIIEFFER. W. J. SCIIEFFER. J. A. KESSENS. A. C. KESSENS. Haarlem, 5 Sept 1912. Heden overleed onze Tante, Mejuffrouw HENDRIEKA REES Weduwe van den Heer H. WA- LEWIJN, in den ouderdom van 70 jaar. Namens d© Familie, G. ZWEERS. Haarlem, 4 Sept. 1912. Gierstraat 25 rood. VRIENDIN Ken net meisje vraagt een© nette VRIENDIN, leeftijd 22 jaar, P. G. Zondags vrij. Br., no. 35636, bur. van dit blad. Een R.-K. meisje vraagt oen nette VRIENDIN leeftijd 25 of 27 iaar. Brieven, onder nummer 35629, aan Ihet Bureau van dit Blad. Een R.-K. meisje zoekt een nette VRIENDIN leeftijd 21 of 23 jaar, geen dienstbode. Brieven, onder nummer 35583, aan het Bureau van dit Blad. WINKELJUFFROUW Een net Meisje, 20 jaar, P. G., bied! zich aan voor direct ol later in een rakel, onverschillig welke branche, v. g. g. v. Brieven onder No. 35608 Bur. Ilaarl. Dagblad. Wordt GEVRAAGD met 1 Nov., een eenv., gezonde, beschaafde JUFFROUW P. G., als hulp bij 2 kinderen en In de huishouding. Goed kunnende ver stellen, mazen en stoppen. Fr. br.no. 35648, bur. v. d. blad. ttinderjuffirouw gevr., zoo spoedig mogelijk, P. G., v. g g- v,, goed kuiinendo naaien, ma zen en stoppen, tevens voor hulp in de huishouding. Br. met opg. van leeftijd, no. 35647, bur. van dit blad. Mevrouw VAN TIENHOVEN, Wa genweg 241, vraagt door teleurstel* ling, tegen 1 October, een nette Kinderjuftrouw tevens ter assistentie in de huishou» «lino.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 2