,NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Hoe onze Kwart ei-Advertentiën voldoen 30« Jaargang. If®. 8963 Verschijnt dagefijks, behalve op Zon- en Feestdagen. maandag 9 septfmber te<a a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: per BRIE maanden: ^sSfe» J» Van 1-5 regelsCl».! iedere regel meer 10 CU. Bulten het Arrondissement \oor Haarlem J tl- ffiWp^A Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. I.du Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 JL ®-,. i'v) 60 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. 1 1 Al/ouderlijke nummers0.02; 5 Y 3L 5^ 3» 4 n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Iotercoramnnaal Telefoonnammer der Redactie 600 en der Administratie 724* Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentign en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D.^Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Een Same, die ons een advertentie „Dienstbode" opgaf te plaatsen, schrijft ons heden „De advertentie, die ik voor Zaterdag en „Maandag opgaf, behoeft voor laatstgen. dag „niet meer geplaatst te worden, daar in de „betrekking Is voorxfen. Is derhalve dan één- „maal geplaatst." En onze agent te Zandvoort schrijft ons overeen advertentie „Slaapkamertje te huur gevraagd" „Wil dit NIET MECR plaatsen, want de „menschen weten geen raad met de brieven." Wie zijn belang begrijpt, laat dan ook zijn adver tentiën van VRAAG EN AANBOD in onze rubriek van Kwartjes-Advertentiën plaatsen. ,1. UMfc.lt Ut. ï.A 1 UIT t III BLADZIJDEN. ERR STB BT AD. AGENDA DINSDAG 10 SEPTEMBER. Orgelbespeling in de Groote Kerk van 1—2 uur. Circus Corty-Allhoff: Voorstelling. Biosc. Theater Gr. Markt: Voorstel lingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Concerteu. Stadsnieuws J. LONDON. Met leedwezen vernemen wij, dat de architect, de heer London, onze gemeente mei der woon gaat verla ten. Hij vestigt zioh half October, na zijn a.s. huwelijk, te Hilversum. London is de bouwmeester van Velen fraaie gevels in Haarlem en omstreken, do bakkerij in de Ko ningstraat,, het militair tehuis aan den Jansweg, menige villa in de na burige gemeenten en het vermaarde Raadhuis te Halfweg, om maar en kele te noemen. Ook elders heeft hij veel gebouwd en nu, behaLve in en om Haarlem, nog menig werk onderhanden in Gel derland cn te Amsterdam, hetgeen een van do redenen zijDer verhui zing is. FIETSTOCHT. Zondagmorgen maakten een aantal leden der S D. A. P. en vakvereeni: gingen, ongeveer een 20-tal, weder om een fietstocht. De .fietsen waren voorzien van een rood vlaggetje en van een kaart, waarop in roode letters: 17 Septem ber. Roode Dinsdag. Onder het zingen van liederen, en het doen hóoren der bellen, werd al lereerst gefietst door de Pieterkies- buurten, daarna het Leidsohe kwar tier doorkruist, eindelijk reed men nog door eernge straten in de stad, waarna weer werd afgestapt bij het punt van uitgang, het Volksgebouw, „Vooruitgaag'Smedestraat. ZUIVELBEWERKING. In de onlangs gehouden vergade ring van de afd. Haarlem van den Ned. Bond van Arbeiders in hetLand- bouT.- en Zuivelbedrijf, werd door den neer A. Nagtzaani de beteekenis uiteengezet van den Rooden Dinsdag. Op duidelijke wijze betoogde spre ker het verband tusschen de arbei dersbeweging en het Algemeen Kies recht. Besloten werd tot het zonden van 6 afgevaardigden naar Den Haag op \1 Sept. a.s., den Rooden Dinsdag. TIMMERLIEDENBOND. De afd. Haarlem van den Tiinmer- Jiedenhond „Door Eendradht Verbe tering", besloot in haar laatstgehou den vergadering tot het zonden van 4 afgevaardigden naar den Rooden Dinsdag en tevens f 15 uit te trek ken ter dekking van do onkosten van hen, welke ook nog naar den Rooden Dinsdag willen. ONDERLINGE VECHTPARTIJ. Zondagvoormiddag tusschen 11 en 11 1/2 uur waren vier personen aan het vechten op den Burgwal, een kwam met hel hoofd te vallen door een ruit van nerceel no. 25, bewoond door den werkman M., waardoor hij een blauw oog opliep. S. D. A. P. Door do leden der S. D. A. P. wordt voor de a.s. verkiezing al reeds huis bezoek gedaan, waarvoor boekjes worden verstrekt. Gunning b 0 u w H. B. S c h 0 ol. B. en W. deelen mede, dat het bou wen van eene Hoogere Burgerschool met Handelsschool en Burgeravond school op een terrein aan de Zijl vest door hen is gegund aan de firma Groenenberg, Kruithof en Sloet, Zwolle. WIJK VER EENIGING. De Staatscourant bevat de goedge keurde statuten van do Nederlandseh- Hervormde Wijkvereeniging „Wijk 1' te Haarlem, Zij stelt zich ten doel de behartiging van de godsdienstige, zedelijke en stoffelijke belangen van de bewoners van wijk der Nederlandsch-Her- vormdc gemeente. Zij tracht haar doe* te bereiken door: a. het houden van samenkomsten b. liet verzorgen en helpen van ar men en zieken, en c. alle andere wettige middelen, die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. RAADSVERKIEZING. Donderdagf vergadert de Liberale Unie tot het stellen van candidaten voor de a. s. raadsverkiezingen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: H. H. v. Bilderbeek, N. Groen markt 5, een hondje; Bureau van Politie, een ceintuur met gesp; A. Kreuiter, Oranjekade 19, een roode halsketting; F. J. v. Burkum, Wil- hehniuapark 11, een broche; P. van El, Smedestraat 34 rood, een arm band; G. Reinalda, Klein Heiligland 77, een paar oorbelletjes; Th, Spoor, Gen. de Wetstraat 10 rood, een steekbijtel; A. do Jong, Beeksteeg 3, een hangslot met ketting; J. Teuuen- broek, Eendjcspoortstraat 19, een ro zenkrans. Diefstallen. Niet minder dan vier diefstallen ontleenen we vandaag aan het politie rapport. 'ion eerste is tusschen 4 en 8 Sep tember uit het perceel Botermarkt 4 een zilveren horloge ontvreemd. Verder verdween Zaterdagmiddag tusschen vier en zes uur een offerbus voor de tuberculosebestrijding, in houdende 1.50 f2, uit een winkel in de Groote Houtstraat. Uit de huiskamer van de woning des hoeren M. S. op den Koninginne weg werd een portemonnaie met 5 ontvreemd. Een meisje, zekere A. F., is deswege aangehouden. In het perceel Kleine Houtstraat 41 a, bewoond door inej. P., heeft men zich Zondag tusschen twee uur 's middags en elf uur 'b avonds toe gang verschaft door opensluiting, en alle laden en kasten nagezocht. Uit een gekLbakje en een doosje werd resp, 5 en 3,85 weggenomen, uit een kast een gouden ring met dia manten, en tenslotte namen do bezoe kers nog een doublé horlogeketting ea. Een bedrag van ongeveer 90 heb ben xe laten liggen. Verregaand baldadig. Zaterdagmiddag liep, of, boter ge zegd, zwaaide op den Schalkwijker- weg een man huiswaarts, Hij had stevig aan Bacchus geofferd, zijn zuurverdiende penningen in drasnk omgezet. En van het geld, dat hij nog over had, vielen centen zoo nu en dan uit zijn zak op den grond. Het duurde niet lang, of de jeugd, die den overkant van het Zuider Bui tenspaarne als een vrij gevochten land beschouwt, omdat heel zelden een politieman passeert de lan taarns daar zijn daD ook een groot deel van het jaar zonder glazen merkte den zwaaienden man al heel spoedig op, en begon de achtervol ging. Eerst schreeuwen en tieren en sar ren en toen aan de jeugdige achter volgers bleek, dat de man niet in staat was, hun iets terug le doen, begonnen ze oem te gooien mei kieuie en groote steeuen, zoodanig, dat de man weldra één en al bloed was. Hij kreeg gaten m het hoofd en diepe wonnen in zijn gezicht en viel eindelijk voor de boerderij van den heer hartgermk neer, waar hem ver dere tii dl p weixl verstrekt. De jeugd had inmiudeis do plaat gepoeust. Vreemd en laf tevens is het, dat de wielrijders, die op dat oogenblik den Schaifcw ijker weg passeeiden, het met voor den beschonkene opnamen. Onze zegsman, die aan de overzijde van liet Spaarue die verregaande bal dadigheid lijdelijk moest aanzien, sprang echter op do fiets en reed om. Maar toen hij op de plaats was aan gekomen, was de man al bloedend verwond en de jeugd in aftocht. Wat kon onze zegsman nu nog doenDen juist passeerenden gemeenteveld wachter van Haarlemmerliede en Spaurn wonde Kroon van het voorge vallene mededeeling doen en hem de daders, die in de richting van de Dub bele Buurt vluchtten, aanwijzen. „Eerst moet ik den mishandelde zien luidde des veldwachters ant woord, „en dan zullen we verder han delen." Eu hij ging naar de boerderij van den heer llartgerink. Het is te hopen, dat de Haarlem- sche recherche in deze zaak nog eens een ernstig onderzoek zal instellen, opdat de jeugd den Schalkwijkerweg voortaan met meer bescliouwe als een terrein van verregaande vernielzucht en baldadigheid. ONGELUK. Zaterdagmiddag had aan de Centr. Werkplaats een gasontploffing plaats in een der wagens der Centr. Werk plaats. De wagen was door een lek vol gas geloopen en toen de arbeider W. Kuit in den wagen kwam met licht had do ontploffing plaats, waardoor hij hevige brandwonden kreeg aan gezicht en handen. In liet &t. Eliza beth's Gasthuis werd bij verbenden. Aanranding. Zondagmiddag half 3 waren 3 op geschoten knapen aan het vechten in de Groote Houtstraat bij de Cornelis- steeg: zij bemoeilijkten een net jongmensch en namen ten slotte zijn wandelstok af, waarmede zij hem verwondden aan het oor; toen de poli tie kwam, namen de 3 helden de vlucht. Een onderzoek wordt inge steld DRINKIIAL. De drinkhal is gisteren door 43 be zoekers bezocht. ZITDAG CONSUL-GENERAAL TE HONGKONG. De consul-generaal te Hongkong met verlof hier te lande, de heer J. H. de Reus, zal in de voornaamste Nc-derlandsche industrie- en handels centra zitdagen houden voor belang hebbenden bij den handel op zijn res sort. De Kamer van Koophandel en Fa brieken maakt bekend, dat de heer De Reus te Haarlem, voor belangheb benden te spreken zal zijn op Zater dag 14 September a.s.. des voormid- dags van 1012 uur ten stadhuize. Bioscoop Modern. In de bioecoop „Modern" in de Bar- teljorisstraat is thans een rijk pro gramma te zien. Als hoofdnummer gaat „Het raad- sl des levens", een (volgens 1 pro gramma) spannend sensatiedrama in 3 acten. Dan zijn er nog vele aardige beel denreeksen, 0. a. „Contran als mu zikant", „Onésime, de liefde roept u", en „do verhuizing van Artene". Ook in dc bioscoop-courant is veel moois te zien, o. a. kijkjes van 't bezoek van i koningin aan Parijs. De Roode Kruis Trans portcolonne. Zondag-in orge'. om 10 uur hield op- gemelde vereeniging een bijeenkomst in de militaire ziekeniorichting alhier ten einde onder leiding van haren voorzitter, der officier van gezondh., dr. Hiensch, een oefening te houden in de verzorging en het transport van gewonden Verschillende patiënten werden ver benden en daarna op de z.g. eenheids- brancards tot vervoer gereed gezet. Door de Amsterdamsche Rijtuig maatschappij was voor deze oefening In de ziekeninr-chting beschikbaar ge steld een groote platte wagen met een paard bespannen. Weldra was deze wagen door enkele leden met behulp van een houten raam ineericht tot vervoer van 4 liggende patiënten Reoefend werd het op- en afladen der patiënten en zeker is dat als ge volg van deze nuttige oefening de vaardigheid der leden daarin aanmer kelijk is vergroot De oefening werd bijgewoond door het eerelid der vereeniging den heer Ten Houte de Lange. Aan het eind der oefening werd de colonne geformeerd cn onder veel be langstelling van de zijde van het pu bliek gereden naar de Nassaulaan, waar eenige kiekje.- werden gemaakt. Alle leden droegen de uniformpet en den armband met het roode kruis. Politiediploraa. Voor 't diploma slaagde te Utrecht do agent C. J. W. Laan te Haarlem. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 13 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, wa genmaker, 1 meubelmaker, mo delmaker, 2 metselaars, 5 opper lieden, stucadoors, 1 witters, 8 machinebankwerkers, 1 monteurs, 4 grofbankwerkere, 1 metaaldraaiers 1 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 8 burgersmeden, machinisten, 5 sto kers, 1 electriciens, instrument makers, 1 koperbankwerkers, 9 ko perslagers, 2 loodgieters, 1 schoen, maker, zadelmaker, 1 kleerma kers, 17 schilders, 1 behangers, 1 stoffeerder, bloemisten, tuin lieden, 1 grondwerkers, 2 bakkers 1 banketbakker, 1 slager, 2 krui- deuiersbedienden, 8 keliners, 10 ma. gazijnknechts, 14 loopknechts, 2 huis knechts, 1 sigarenmakers, 4 kantoor bedienden, 2 boekdrukkers, 2 letter zetter, lithograaf, binders, 19 losse werklieden dienstboden, i9 werksters, 1 naaisters, 1 kook sters, 8 huishoudsters, 3 vrou welijke kantoorbedienden, win keijuffrouwen, steenhouwers, voegers, 4 Koetsiers en voerlieden Vergadering afd Haarlem B. v. N. O. Zaterdagavond vergaderde do aid. Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwijzers. Er werd besloten 120 uit te trekken voor de stakende glas-1 blazers en twee afgevaardigden naar de kiesrechtmeeting te zenden. Een commissie voor liet SL Nicolaasfoest en een voor den feestavond zal worden aangewezen door het bestuur. Op den beschrijvingsbrief voor de Alg. verga dering zal door do afd. het voorstel ge bracht worden om door den Bond het volgend jaar afgevaardigden paar de kiesrechtbetooging te zenden In Haarlemmerliede en Spaarnwou- do wordt voor betere salarieering ge adresseerd. Uit de Rechtszaal Vervalschlog van een paspoort ioor oan burgemeester. Heden stond voor onze rechtbank terecht Jhr. mr. C. A. E 1 i a s bur gemeester van Zaandam, wien ten laste gelegd was, dat hij „in de le helft van 1911 te Zaandam, Huarlem of elders in Nederland, heeft doen valse heli jk opmaken een reispas, door als burgemeester der gemeente Zaandam bij een door hem onderteo- kendo missive, gericht aan den Com missaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland, ten behoeve van den ingezetene van Zaandam, Jhr. Jan Maurits Elias, aan de Neder- landsche regeering een huitenland- sclten reispas voor 'n reis naar Rus land aan te vragen, bij welke missi ve zooals hij wist, tevens waren ge voegd de voor het opmaken van den reispas benoodlgde verklaring en op gave, welke opgave gelijk hij wast den leeftijd van den betrokken in gezetene, in strijd met de waarheid, als 21 jaar in plaats van als 17 ja ren vermeldde, op welk een en ander (in overeenstemming met een alge meen door den betrokken Ned. mi nister verstrekte opdracht) die Com missaris of van zijnentwege een of meer auderen, allen te goeder trouw, afgaande op de als gemeld verstrekte opgave, een reispas als bedoeld heb ben opgemaakt, waarin de leeftijd van jhr. J. M. Elias voornoemd, ln strijd met de waarheid, werd ver klaard te zijn 21 jaren, een en ander met het oogmerk om dien aldus val- schelijk opgemaakten reispas te ge bruiken, of te doèn gebruiken, als ware hij echt. 6 getuigen waren gedagvaard. Eerst werd beklaagde ondervraagd. De burgemeester beantwoorde, dat de bedoelde reispas voor zijn zoon was. De pas was noodig voor een reis naar Rusland, die gemaakt werd door be klaagde, zijn zoon, en den wethou der van Zaandam, den heer P, La- tenstein. Beklaagde zei te weten, dat in den pas de leeftijd van zijn zoon als 21 jaar was opgegeven. Ook ver klaarde Jhr. mr. Elias, dat de wet houder, do heer Latenstein, met op geving van den onjuisten leeftijd be kend was. Als eerste getuige werd gehoord de heer S. Petri, oud-chef der pro vinciale griffie. Deze gaf een uiteen zetting van den gang van zaken bij de afgifte van Buitenlandsche pas poorten. Van het departement van Buitenlandsche Zaken heeft de pro vinciale griffie altijd een stapeltje blanco-passen in voorraad, ter be spoediging vun de afgifte. Deze blan co-passen zijn van te voren reeds ge- teekend. Beklaagde: met een handteekening of stempel? Getuige (na beschouwing der stuk ken) blijkbaar met een stempel. Ook bleek nog, dat de pas van Jhr. J. M. Elias door den toen fungeeren- den waarnemend-commissaris der Koningin in deze provincie, den heer P. B. J. Ferf, was geleek end. Voort9 zei de heer Petn nog, dat men bij het afgeven van passen op de opgaven van den burgemeester afgaat. Daarop moet men kunnen vertrouwen. Daarna werd gehoord de heer G Hoogsohagen, commies ter secreta rie te Zaandam. Deze verklaarde, dat de burgemeester bij hem geko men was met de boodschap:*de leef tijd van mijn zoon moet wat ouder ingevuld worden, niet 17 maar 21 jaar, dat moet dan maar een schrijffout z ij n. De heer Hoogschagen had deze boodschap aan den hoofdcommies overgebracht. Officier van Justitie: begreep u niet, dat u Iets onbehoor lijks deed? Getuige: Och, Ik beschouwde het als een opdracht van een supe rieur. Beklaagde: Heb Ik eenige pressie uitgeoefend om het stuk on juist in te vullen? Getuige: Van pressie was geen sprake. De heer J. W. J. Diebeis, adjunct commies ter secretarie, heeft de stuk ken voor den pas in orde gemaakt. Hij had opdracht van den heer Hoog- schagen ontvangen. Getuige zei, dat hij later gezien had, dat de leeftijd niet juist was opgegeven. Officier: Waarom hebt u bet stuk valsChelijk Ingevuld? Was het omdat de burgemeester het had ge zegd? Getuige: Daarop kan ik niet antwoorden. Officier (op scherpen toon): Daarop kunt wel antwoorden, u staat hier onder eede. Had u de pas ook valsch ingevuld als een wille keurig men het aan het loket had ge vraagd? Getuige: Zwijgt. Later deelt getuige nog mee, dat de burgemeester de, bij de paspoort- aanvrage gevoegd en, staat van in lichtingen niet heeft gezien. De heer Kraan, hoofdcommies ter secretarie, beantwoordde enkele vra gen over de onderteekenln" der ann- vrage voor den pas. De heer P. Latensteln, wethouder war» Zaandam, verklaarde, dut reis naar Rusland ondernomen was, om den Tsaar van Rusland namens de gemeente Zaandam dank te belui- gen voor de aanbieding van het standbeeld. Voor de rciö zijn geen kosten op rekening der gemeente ge maakt, alles is uit eigen zak betaald. Getuige heeft eerst na afloop vin het officieele der reis van de onjuiste opgave geweten. Na de audiëntie had eer. diner bij den Nederlandschen ge zant in Rusland plaats. Tusschen 'f diner en het dessert heeft getuige een sicnartje zitten rooken met den ge zant, onder 4 oogen De ~f>zant zei: is een moeilijkheid met do te vcrleenen onderscheidingen. De Rus sische r-'-ceriig zit met het jougo- mensch, dat wordt te jong geacht voor een decoratie." Getuige heeft dit teen beaamd, want hij was pas van ol. Onder het naar het hotel rijden heeft getuige den burgemeester over hel geval gesproken. De burgemeester zei ioen: ja. maar ik heb wat gesmok keld en mijn zoon 3 12 jaar ouder opgegeven." Ik dacht zoo vervolg de getuige dadelijk, dat is niet goed Om den goeden toon tijdens ou zo reis niet tc vergallen, heb ik er evenwel over gezwegen. President: Waarom dacht u, dat do burgemeester gesmokkeld had? Getuige: Ik dacht om een decoratie voor zijn zoon te krijgen. Beklaagde ontkende dit en vroeg aan getuige: Hadden we de reispas sen noodig om bij.den Tsaar toege laten te worden? Getuige: Ik weet het niet precies. Beklaagde: Weet getuige niet, dat ik bij de aanvaarding der ridderorde voor mijn zoon heb getekend, om dat hij nog minderjarig was? Getuige: Ja, dat is zoo De verdere behandeling der zaak werd hierop verdaagd tot Maandag 1G September te 10 uur. Dan zal nog ge hoerd worden de heer P. B. J. Ferf, die thans nog uitlandig is, maar dan weer terug zal zijn. De heer Ferf heeft den reispas voor Jhr. J. M. Elias geteekend. HET ORGELCONCERT VAN DINSDAG. Zooals onze lezers uit het program- ma van het orgelconcert hebben ver nomen, voort de heer Louis Robert daarop morgen ceu oorspronkelijk Ne- derlaudsch werk uit, namelijk oen sonate van den hoer W. Heijdt, te Nijmegen. Het eerste gedeelte geeft hel rusti ge. breeds deinen, het bij licht- looze lucht geheimnisvol wevend, nu rijzend, dan dalend, nu teeder klagend, dan ontzaglijk dreunend be weeg van het grondlooze diep. Het tweede deel geeft de weemoedi ge droomestemmmg. opgeroepen door hot zachte, gratievolle reien der gol ven in den guldnevelenden schemer, het als een teerdroeve sproke telkens weer aanruischendc avondlied van het naar 't Oosten reeds wegdroomen- do ruim. Terwijl het derde de frisscbe opge wektheid. den krachtig voortstreven- den moed schildert, gewekt door den stuwenden wind en den helderen, zonnigen hemel, he'. hoog opbrui- schen en schuimend beuken der machtige golven tegen den stoeren kielmet aan het einde, even opdoe mend neg, het bewustzijn van het steeds aanwezige mysterie, het diepe geheim nis, verklankt in het eerste deel. NOODLOTTIG ONGELUK. Op het station heeft Zondagmiddag te ruim twaalf uur een noodlottig ongeval plaats gehad. Een machinist, die van het perron stapte en de lijn overstak, om naar een stilstaande rangeermachine te gaan, deed dit on gelukkig juist ap het moment, dat de personentrein uit Amsterdam, die on» 12 uur 6 te Haarlem arriveert, het 8taiion binnenreed. De machinist werd door de locomotief van den bin nenkomenden troin gegrepen, en on der de wielen letterlijk vermorzeld. Hij was onmiddellijk dood. Het lijk werd per brancard weggebracht. De zoo tragisch om het leven geko men machinist heet J. van Berchem. Hij woonde hior Ln Haarlem, Gast huisstraat 12, en was de kostwinner voor zijn vrouw en negen kinderen. Een groot gezin is dus door dit nood lottig ongeval van man en vader be roofd. Nader vernemen we nog, dat de machinist gegrepen is door den Brns- eelschen express. Hij stak bij dec Jansweg over, om een collega te gaan aflossen, die een uur vrij had om te gaan eten. Van Berchem was ruim 19 jaar iix dienst der maatschnppij. Hij stond goed aangeschreven hij zijn chefs. Zijn negen kinderen zijn van 2 tot 17 jaar oud. Het stoffelijk overschot wordt Woensdagmorgen om 10 uur op de R-K. begraafplaats te Schoten ter aarde besteld.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1