NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, Mo. 89F6 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. zaterdag 5 October tdia a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: PEI* DRIE MAANDEN: ^18111? JskiT Van 1-5 re£e,s 50 Cts'J 'edere regel meer 10 Cts- Buiten het Arrondissement Voor Haarlem Haarlem van I -5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reeel. Voor de dorpen m den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Jff j j(pw\\i Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.6a KV k- Tj 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Afzonderlijke nummers0.02H ÏJ«fc v* 5K s ri„ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.371^ Redactie en Administratie? Groote Houtstraat 53. n J* de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Loureus Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. L>è*> Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon in tere. 6229. DIT NUMMER BES I AA I' UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EKHSI E lil AD. AüfcNDA ZONDAG 6 OCTOBER. Schouwburg: Optieden van Solser en LI esse. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen Alberts Frères, 2 en 8 uur. Culé De Karseboom: Cursusverga- dering „De Dageraad," 10 1/2 uur voorm. -Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Bioscoop Modern: Voorstelling. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Rusthoek, Bloemerdaal: Matnée, 2 1/2 uur. Duin en Daal, Btoemondaal: Con certen. MAANDAG 7 OCTOBER. Schouwburg: Openingsvoorstelling J. .1. Cremer, 8 uur. De Kroon: Voorstelling door de N. V. Tooneelvereeniging, 8 uur. Huishoudschool: Lezing over vrou- wenkleeding door Mevr. Thierbach, 8 uur. Gebouw H. J. V.: Lezing door Dr. De Hartog, 8 uur. Sue. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. B osc. Theater. Gr. Markt: Voor- stelhng. Bioscoop Modern: Voorstelling. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Concerten. Om Ons Heen. In het Deia-» chad van dit num mer vinden ouze lezeis een artikel: „Coöperatie in Autcuicbiexen en Jaent- gevveren", in de rubriek Om 'Jus Heen. E. A. CATS. Alen schrijft ons Onze stadgenoot, ue violist E. A. Cats, die reecis eenige malen van zijn gioote bekwaamheid op dit instru ment heeft blijk gegeven, zal eerst daags een soiree luusicale geven. D.t- uiaai heelt hij zich de ïneueworking verzekerd van mevrouw C. E. de Vo gel. sopraan-zangeres, en van mejuf frouw Fanny Gelbart, pianiste. Beide dames zijn voor ons Haarlemmers geen onteigenden. De gcede teoordee- lingen, die den heer Cats steeds ten deel vielen, zullen het succes van dit concert zeker waarborgen. MUSEUM VAN KUNSTNIJVER HEID. De tentoonstelling van Silhouetten, die thans in het Museum van Kunst nijverheid geopend is, trekt zeer veel belangstelling. Uit verschillende plaatsen van ons land werden inzen dingen ontvangen, zoodat de meeste typen zoowel die van met kleuren op gewerkte silhouetten, als illustratieve voorstellingen, en de meeste bewer kelijke en eenvoudige uilknipsels ver tegenwoordigd zijn. De tentoonstelling zal tot het einde lezer maand geopend blijvd Plattegrond. De heer G. W. Groeneveld alhier geeft een plattegrond Van Haarlem uit, waarop hij maar vast het jaar tal 1913 zet. De kaart is, begrijpelij kerwijs, oo kin ander opzicht haar tijd vooruit: ze duidt de electrische tramlijnen aan, die groeiende zijn in 't midden van de stad en ontworpen straten in diverse kwartieren. Hoop vol is een terrein aan de Oostzijde, bij de Leidscbevaart, a'dus gemerirt: „terrein bestemd voor speeltuin." liet is wel een duidelijke platte grond. die ons hier geleverd wordt en gelukkig staan de onvermijdelijke advertentiën op den achterkant, waar ze niemand hinderen. Alleen zou het duidelijker en logi scher zijn, wanneer al de bestaande bouwplannen (plannen van uitbrei ding) in dezelfde kleur waren gehou den. Een er van is groen eh de rest bleef ongekleurd, wat het zoeken be lemmert. GEN ATÜR AT.TSEERD. De heer M. E. F. Klaje, stoffenver ver te Haarlem is als Nederlander genaturaliseerd. Insiantanées. Vraaggesprek ?an den i OVER MALARLA. In onze stad zijn voor eenigen tijd veel gevallen van malaria voorgeko men. We zijn daarover eens gaan pralen met een deskundige. Is het aartal gevallen van de ziekte veel greoter dan gewoonlijk hebben we gevraagd. U moet bedenken, zei onze infor- mator, dat de aangifte van malaria- gevallen niet voorgeschreven is, zoo als dat met besmettelijke ziekten ge beurt. Maar toch kan men wel vast stellen, dat er meer gevallen voorge komen zijn dan arders. Sommigen schrijven het heer- schen dezer ziekt; toe aan het opbre ken van de straten in het centrum der stad en het vervuiler, der stadsgrach ten, merkten we op. Ja. zei onze verteller, zoo heet het altijd in den volksmond, maar ik zou niet kunneu begrijpen, "hoe daartus- schen verband mogelijk is. Zooals weet, wordt da-malaria veroorzaakt door muggen, niet de gewone mug, maar door de arophelessoorten. Deze zijn gemakkelijk te herkennen. De ge wone culex pipiens zit in rust met haar zes pooten tegen de muren enz., ter wijl het lichaam evenwijdig is met het vlak, waartegen da poefen staan. Een anopheles daarentegen heeft het lijf dan schuin naar benden gericht, en staat a. h. w. met den kop tusschen de voorste pooten. Dat het opbreken der straten en de grondwerken oorzaak zou zijn van de ziekte is niet mogelijk, want dan zou men moeten veronderstellen, dat de larven onder de straat zouden geleefd hebben. En dit kan toch niet. Trou wens, indien de werken in het cen trum der stad aanleiding zouden ge geven hebben tot het uitbreken van de malaria, dau zou de ziekte in het midden der stad ook het ergste moe ten heeischen. En dien indruk heb ik niet gekregen, eer het tegendeel. En de stadsgrachten kunnen daar ook weinig mee uitstaande hebben. De uia- 1 aria-mug legt eieren in geheel stil staande poelen. We hebben eenige ja ren geleden zoo'n moerassig stuk grond bij de Zuidpolderstiaat gehad. Dat was een uitstekende kweekplaats voor malaria-n.uggen Maar de wate ren in de stad zijn, zcoal niet slroo- mend, toch votrldurend in beweging. En dan, er leeft visch in. Die is de vijand van de lanen. In Italië, waar de malaria son mige streken bijna on bewoonbaar maakt, heeft men ter ver nietiging der larven visch in het wa ter gebracht. Is het voorkomen van malaria gemakkelijk vast te stellen? Neen, dat is alleen door micros copisch onderzoek mogelijk. Onder den koortsaanval ontwikkelen zich bij den door de mug gestokene in de roode bloedlichaampjes zeer kleine wezentjes. Deze beschadigen of ver nietigen zelfs deze bloedlichaampjes en verdeelen zich kort voor een nieu wen koortsaanval in 12 tot 20 li chaampjes, en elk dezer nieuwe plas- mod iën gedraagt zich weer als een n'euw wezentje, dat de bloedlichaam pjes aantast. Men moet niet te gauw denken, dat men malaria heeft. Sommige men- schen, die zich wat konrtsïe vcelen, denken maar dadelijk, dat zij malaria hebben. Een van de kenmerken is. dat do koorts zich na een bennnlde® tiid weer herhaalt, h.v. no 48 of 7? uren. Is er geen bepaalde oorzaak aan te wijzen voor het feit, dot de ziekte dit jaar meer voorkwam, dan an ders? Neen, dat is niet te zeffcren. Er r's wel onderzoek gedaan, of er dit jaar meer muggen waren, dan an ders, maar dien indruk hehben we niet gekregen. Is de malariamug hier wel eens gevonden? Voor 'zoover mij bekend neet, maar w el eens te Heemstede. En wat kan er tegen de versprei ding der ziekte gedaan worden? Raad u onder meer den men- schen aan, dat zij des winters alle muggen dooden die in de ihu'.zen zijn. Er zijn .muggen, die overwinteren. Zij kruipen dan meest in kelders en zitten daar tegen de muren. Ze zijn daar gemakkelijk te vangen. Baden. In het douchebadbuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week STUKKEN VAN DEN RAAD. E. A. de Kaay en Zoon verzoeken voortaan ook 't weghalen van oud na pier, oud blik, oude schoenen en oud linoleum van de gemeentereiiiiging niet meer ondershands maar publick aan te besteden, om een eerlijke con currentie te bevorderen. B. en \Y. stellen voor dit verzoek van de hand te wijzen. De adviezen over deze quaestie liggen voor den raad ter inzage. Tijdelijke leerkracht ein. Tot onderwijzeres aan schoei IV al hier is aangesteld mej. L. Seaneyns. R ij vv i e 1 d i e f s t a 1. A. S. H., uit de Molenstraat, deed aangifte van de verm.ssiug van een rijwiel, dat hij bij de Lakcnkoopers- straat had laten staan. Kras! Een politieagent vond vannacht om drie uur vóór een huis op de Kin- derhuisvest een moto f ets slaan. Hij nam het vehikel in veilige bewaring, en braoht het naar het bureau. Later bleek dat men vergeten had, het in huis te halenl Raadsverkiezing. U t een bericht in „de Volksstem" blijkt, dat de afd. Haarlem van den Bond van Christen-socialisten de Candida ten van de S. D. A. P., de heeren Van Everdingen en Nagtzaam, steunt. Drankbereiders. In de afgeloopen week had een ver gadering plaats van Mineraalwater- fabrikanten en B-iennandelareci al hier, met het nfdeeJinigstestuur van den Bond van Drankbereiders, en één hoofdbestuurder. Door de aid. van don Bond van Drankbereiders waren een drietal verzoeken ingediend, en wel cm e.n minimumloon des winters van f 12, des zomers van f 13; geen Zonuags- ai-beid en een werktijd van de's zo mers 12 uur, des winters 10 uur. Door de afd. waren intijds inlich tingen vergaard van die patroons, die niet aangesloten zijn bij hen Bond van Mineraalw. fabr. en Bjeri.ande- laren en daaruit was gebleken, dat de toestand daar met veel verschilde met dien van de georganiseearde pa troons. Besloten werd, naar aanleiding de zer conferentie, waar de teer Kruit, hoofdbestuurder van den Bond van Drankbereiders de vei-zoeken toe lichtte, dat het minimumloon gedu rende de wintermaanden met f 1 zal worden verhoogd, en dat de overuren des zomers, afzonderlijk zullen wor den berekend. Ook het tweede en derde verzoek werd ingewiltgd. In beginsel wend nog overeenge komen een collectief contract aan te gaan. Beëdiging Officieren. De nieuw benoemde 2e-luitenants Eldermans, Brouwer en Raat, van het 10de regiment infanterie, zijn he denmorgen voor het front der troe pen beëedigd en in functie gesteld. Daartoe was te half twaalf de troep met ingetreden vaandel en het mu ziekkorps opaesteld op de binnen plaats der kazerne, onder bevel va.n den kapitein Van der Pant. Nadat de troep door den regiments commandant kolonel Jhr. Van Speng- ler was geïnspecteerd en de gewone eerbewijzen hadden p'aats eehad. deed de kapitein-adjudant voorlezing van het Koninklijk besluit, waarbij de nieuwe officieren werden be noemd. Vervolgens werden zij door den re giments-commandant gewezen op het gewicht van den eed en aan hun de beteekenis er van in onderdeden toegelicht Nadat de luitenants zich daarna bereid hadden verklaard, den eed af te leggen, geschiedde zulks beurte- door de troepen gedefileerd, de nieu we officieren werden aan 't officiers korps en aan den troep voorgesteld, j en hiermede was de plechtigheid ten ei nde. Eenige familieleden der nieuwe of ficieren woonden die bij. G e v. Voorwerpen: Terug fce bekomen bij: P. Boogaard, Spaarnwouderstr. 9 c rood, een R. K. kerkboekje. F. Wolf, Ruisdaelstr. 7, een dameshandschoen; C. H. Lands lieer, Zoetestraat 24, een dameetascte Je met inhoud. De Wed. Kok, Gen. Joubertstraat 59, een portcmonnaie met 'Inhoud; J. Blei, Ostadestr. 12, een doublé speldje. H. Korselius, Amsterdamstr. 3 rood, een over schoen. M. Bosselaar, de Clercq- straat 172, een fluitje. J. Weerden burg, Pieiter Kiesstraat 32, een kde- rem tasch met inhoud. J Haes, Wouwermanstraat 50, een rozekrans. (Zie vervolg stadsnieuws under de laatste berichteu). (Jit de Omstreken den motorboot gezcr-ken. De boot ligt buiten den grooten vaargeul. oiHiicHiüIld BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij den kellner van den heer Van Baars, hotel „Welgelegen", te Bloemendaal, een zilveren armband bij Dr. Root- lieb. Bloemendaalscheweg 113 C, een fantasie brocheaan het geslicht Meerenberg, een bloedkoralen hals ketting met gouden slotbij A. van Hcrrik, Doodweg, te Overveen, een halsdoekaan het bureau van politie te Overveen, een R.-K. kerkboekje. Aanstaanden Donderdag worden de vergaderingen weder begonnen der Bloemendaalsche Amateur Fotogra- fen-Vereeniging. In Hotel Welgelegen heeft de bijeenkomst plaats, waarin o. a. de wedstrijd in November zal besproken worden en verder het een en ander zal medegedeeld worden over de magnesium-opnemingen, het geen gevolgd zal worden door een op neming der aanwezige leden met ontwikkeling dier opneming. Het seizoen zet zich dus weder goed in. BENNEBP.OEK. De door de Ohirist. Jongelings-Ver eeniging georganiseerde bioscocp- avond trok Vrijdag zeer veel belang stelling. De ondernemer van der Genne uit Den Haag had pleizier van zijn werk. Des middags had een druk bezochte kindervoorstelling plaats. HAARLEMMERMEER. Verlof verleend. Aan den klerk der posteriien en telegrafie v. d. Marei, werkzaam nan hel Post- en Telegraafkantoor te Hoofddorp, is op zijn verzoek een verlof van zeven maanden verleend. In zijn plaats is tijdelijk naar hier overgeplaatst de heer Max, te Am- i sterdam. Eerste prijs. Op de gehouden keuring van deik- bokKen, ingesteld door den N.-H. Bond van Geitenfekvereenigingen en gehouden te Hoorn, is aan den bok, toebehoorende aan de afd. Hoofd dorp, van genoemden boud, de eerste prijs toegekend. JJMUIDEN. De Staatscourant bevat de statu ten van de Stoomvisscber ij-Mij. „Ni- colaas II" te IJmuiden. Het kapitaal is f 50.000, verdeeld in 5 Oaandeelen van f 1000 elk, van welike aandeeletn er 25 zijn geplaatst en volgestort. Tot directeur is be noemd de ihcer W. Maarleveld. VELSEN. Openbare vergadering van den Ge meenteraad van Velsen op Woensdag 9 October 1912, nam. 1 1/4 uur, ten ge in eentehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Voorstel biibouw aan het gebouw der Rijksnormaallessen. 3. Voorstel tot toekenning van ver goeding voor gebruik van rijwielen door tijdelijke gemeente-opzichters. 4. Adressen a. D. Bo.naap, om schadevergoeding wegens vervroegd sluitingsuur van de b. L. W. Kuiper om betaling eener vordering over 191*. c. Diverse bezwaarschriften tegen demping van de Jan Gijseuvaart d. \V. Schoorl, inzake afwijking rooilijn. 5. Verhuur van grond bij school B aan C. de 'viaijer te IJmuiden. 6. Af- en overschrijving en betaling onvoorzieue uitgaven, begrooting der meente, dienst 1912. 7. Suppletoire begrooting gasbedrijf 1912. 8. Bijbouw gasbedrijf en nadere be paling van den gasprijs. 9. Benoeming van een onderwijze res aan school F. te Santpoort. 10. Belastingzaken. IJMUIDEN. Motorboot gezonken. Langszijde var den laststeiger in het Noordzee-kanaal nabij Velsen, is een in lossing zijnde met cement bela DE WA I EHLEiDiNG TE DELFT. Na lange discussie heelt de raad van Del It met 17 tegeu G stemmen besloten de ove.e^nko.ust met Schie dam niet voort te zeiten, maar de ei gen winplaats te Monster uit te brei- uen volgens de plannen \an Prof. van Iterson. AUTEURSWET. De Staatscourant bevat deze wet, 1 Nov. treedt ze nu in werking. AMSTERDAMSCHE GEMEENTE ZAKEN. B. en W. van Amsterdam stellen voor op een deel van *t Tolhuis-ter rein een paviljoen met terrussen te bouwen, die een ruim geaoht geven op 't havengebied en op het ander© deel geboomte te planten. De koeten zijn f 170.00(1, maar B. en W. ver wachten dat <le huur aan een pach ter wel f 5000 per jaar zal opbrengen, terwijl er kans is dat de Kon. Ned. zeil- en roeivereeniging alleen reeds een deel van het terrein zal buren voor een jaohthaven voor f 5000 per jaar. In verband met de internationale tentoonstelling op scheepvaartgebied stellen B. en W'. voor reeds thans de Tolhuis-terreinen op te hoogen. (daar voor is f 90.000 noodig), en deze ter reinen voor de tentoonstelling be- schikhaar te stellen. Tevens vragen B. en W. f 10.000 om de gemeente te laten exposeeren op deze tentoonstel ling. NEDERLANDSCHE HEIDE MAATSCHAPPIJ. Het publiek afvisschen van de vij vers der Noderlandsche Iloide-Mnat- schappii te Vaassen zal dit jaar plaats vinden op Dinsdag 15 October n.s. Er zal dien dag door het personeel ge vischt worden op karper, zeelt, san- der, forel en goudwinde. Bezoekers, die per spoor Komeu, doeu het besi af te slappen aan ue halte Ernst van den Locaal-Spoorvveg Apeldoorn-Hat- tem. De vijvers liggen op ongeveer een kwartier gaans van deze halte. EEN BATAKKER, DIE DE NEDERL. HOOFDAKTE HAALT. 't „Vad." meldt: R. Soelan C. ap., de Bataksche on derwijzer, die voor acht jaar onge veer naar Nederland kwam, met net deel hier het examen voor ambteuaar B.B. te doen, doch op aanraden van invloedrijke zijde ging studeeren voor de hoofdakte, is 2* Sept. j.J. er in ge slaagd deze te behalen. Hij is de eer ste der in Nederland studeerende in landers, die zich deze bevoegdheid heeft weten te verwerven, terwijl hij in 1911 te Leiden ook de akte voor 't Maleisch haalde en de laatste jaren als lecraar voor deze taal aan de handelsscholen te Rotterdam en Haar lem werkzaam was. De heer R. Boetan C. Sp. hoopt nu weldra naar zijn geboorteland terug te kecren en daar in het belang van zijn landgenooten werkzaam te zijn. Ongetwijfeld zal de regeering dezen kranigen man, die bewezen heeft met lofwaardige volharding de bereiking van zijn doel na te streven, daartoe op de best mogelijke wijze in de gele genheid stellen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij kon. besluit is vice admiraal G. F. Tydeman 'benoemd tot lid van de commissie, aan welke is opgedragen om de inrichting van de verdediging van Netl.-lndië zoo te land als ter zee, van eeu staatkundig, technisch en financieel standpunt in beschouwing te nemen. Is bij den geneeskundigen dienst van het leger in Ned -Indié benoemd en aangesteld tot tijdelijk officier van gezondheid 2e kh, dr. A. Kselik. KAMERCANDIDATEN DER S. D. P. In de huishoudelijke vergadering van de afd. Amsterdam der S. D. P is besloten, naar de „Tribune" meldt, dat overeenkomstig het advies der verkie- zings-conferentie de afd. in Amster dam II, III, VIII en IX aan de ver kiezingen zal deelnemen. Candidaat gesteld werden voor Arnst. II dr. LI. Gorter, voor lil D. J. Wijnkoop, voor VIII mr. 11. W. J. Sannes en voor IX D. J. Wijnkoop. FRAUDE? In „Het Volk" komt de mededeeling voor, dat naar 't beheer van den marktmeester te Bussum, die reeds als lid van het Burgerlijk Armbestuur is geschorst, een justitieel onderzoek" wordt ingesteld. De „Htild."correspondent te Bus sum merkt daarbij het volgende op: Er schijnen ernstige vermoedens ta bestaan dat de heer H fraude zou hebben gepleegd in zijn functi als marktmeester. Hij is reeds meerma len door den rechler-commissaris ge hoord. Het onderzoek is echter nog loopende en of er vervolging zal plaats hebben, is nog niet zeker. In zijn functie als lid van het Burg. Armbesl. is hij niet geschorst. Dit kan volgens instructie alleen do Raad, dio daartoe nog niet besloot, althans niet in openbare zitting Wel woont de beer H. sedert eenige weken de zit tingen van het Armbestuur niet meer bij. naar men zegt op verzoek van den burgemeester. Dc fraude schijnt ondekt geduren de de kermis in hc-t laatst van Juni. Of over korten of langen tijd loopt, konden we niet te weten komen. De heer 11. is vele jaren marktmeester en lid van het Armbestuur. Sport en Wedstrijden LUCHTVAART. Fokker's suGces. Men schrijft ons van bevoegde zijdel 'i'er rectificatie en aanvulling der in de bladen voorkomende berichten omtrent den aviateur A. H. G. Fok ker, diene, dat er geen sprake ie van eene automatische-opsthginrich ting aan zijne ééndel:kers. De Fok- ker-ééndekker is automatisch stabiel en heeft daarom geecc stuurinrich ting voer het evenwicht noodig. Aan alle eischen, gesteld door do legerbesturen van Duitschland en Rusland, heeft het voldaan, waar van de gevolgen zullen zijn bestellin gen door die beide landen. Daar ook een besteli ng van 20 ma chines ontvangen is voor Brazilië wordt nu een soort naamlooze ven nootschap gevormd voor het bouwen en exploiteeren van een fabriek te j Johannisfhal en eene filiale in Pe- I tersburg. Dit !natrte. omdat de ma- chines voor Rusland' Russ'sch fabri kaat mo'ten zijn (al gebeurt zulks met, Hollnndsch geld en al kxnen de onder^-o^An uit and°re landen). In Rusland zijn de Mift'ster van Oorlog en andere hooge militaire au toriteiten reeds met Fokker de lucht in geweest. Binnenkort zullen nog een paar zij ner leerlingen hun brevet halen. Een zijner employés heett o.a. op een vlucht Ite Petersburg) van een half uur, voor 't pubhok ziohtbaar 6 I minuten achtereen gei logen met bei de handen los van 't stuur. Fokker s voornemen is ook om bin nenkort (op verzoek) zijn machine n Hendon nabij Londen, te gaan de monstree ren. DE DOODENLIJST. Te Trenton (Amerika) is de vlieger Walsh ten aarischeuwe van een mns- sa publiek van eeu hoogte van 2000 I voet doodgevallen. VOETBAL. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Over zes weken, den 16den Novem ber, speelt Nederland te Leipzig te gen Duitschland, We moeren dan de beste ploeg in T veld sturen en de commissie, die haar heeft samen le stellen, zal dan ook binnenkort met haar arbeid beginnen. In „Het Sport- biad" stelt de heer Grootholf voor, thans 15 spelers te kiezen en uit hen te elfder ure een keuze te doen. Hij schrijft „De keuze der spelers kan alleen wat de voorhoede betreft, eenige moei lijkheden baren, want, wat verdedi gers aangaat, is de keuzo vrij groot. Gó bel komt natuurlijk in het doel en dan heeft men verder voor achter- e:» midden-spelers (in alphabotische volg orde)Bouman, Boutmy, Von Heij den. Do Korver, Otten, Romulus, De Wolff en Wijnveldt als eerste keus en wanneer hiervan spelers verhinderd mochten zijn, noemen we nog Loisy, Van der Nagel, Schoevaart Sr. en Van der Loe als spelers, die we met een gerust hart in het Nederlandsch elftal zouden plaatsen. Wanneer Otten door wat oefening weer geheel de oude is geworden, dan lijkt ons een verdedigingGöbel, Wijnveldt en Otten, Romulus, Do Korver en Bouman een stelletje, waartegen menisre voorhoede zich te pletter zal loopen. De voorhoede haart echter wat meer zorg. N. Bouvy, 'Vcs, Francken en Breda Kolff ztin moeilijk te passee- ren, te meer, daar men uit ervaring weet, dat dit viertal wat voor de goe de zaak over heeft, echter zullen er

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1