„VIYELLA" SCHOEN CREAM 'l v. d. LAM Co ff Eli' isijs-üiplijes Int. h. de wilde lil Firma DE LUST u SERNi Da stof die prachtig wascht en niet krimi Barteljorisstraat 13-15-1' 7 EOEOKOQPiï ADRES, 1-9 RL Houtstraat l E. M. JAASSMA's VULHAARDE! „Ba Rarseboom" Telefoon 2160 Kruisweg 6 héér John Smith, kortweg aangeduid als „de andere"; Rev. John Smith heeft een vrouw, die luistert naar den naam van Mabel,terwijl „de andere" getrouwd is met Nora. Voor eiken kluchtspelfabrikant het nu een „handomdraaien" om v dit gegeven 3 bedrijven te fabricee- ren; de F ranse he schrijvers Henne- quin, Valabrègue, Ordonoeau en hoe ze verder heeten mogen, hebben reeds uit den treure bewezen. Dte Franschen gaan, wel is waai" dikwijls heel erg over de schreef, maar ze heb ben ten minste „esprit' en je lacht nu en dan behalve om de dolle qui- proquo's ook om een aardig geionden „bon motof oni een geesiigen zet» Maar Mr. Barnley is geen Fransch- man. Hij is het dient gezegd nooit „shocking", deze Engelsche au teur is een door en door fatsoenlijk man, maar, och, hij is zoo goedig naief en soms ook wel wat heel erg flauw. De eenigc aardigheid van De Hertogin van Piccadilly is eigenlijk dat de personen als in een knibbel- spel door elkaar worden geworpen. De schrijver goochelt met mr. Smith, den eerie, en mr. Smith, den andere, dat je er op 't laatst verward in raakt; hij sleept zijn personen soms bij de haren op het tooneel, om ze dadelijk daarna er weer ongegeneerd af te smijten. Geest oordeelde mr. Barnley voor een klucht blijkbaar overbodige luxe en daar het publiek dien hoogen eisch blijkbaar ook niet aan den auteur heeft gesteld, kan C.remer over den avond van gisteren meer dan tevreden zijn. Er is onbedaarlijk gelachen om el die persoonsverwarnngeu „a la minule" en de groote bijval, dien het stuk mocht inoogsten, zal den lieer Bossard zeker de overtuiging hebben geschonken, dat hij den dilettanten in Nederland een dienst heeft bewes met De Hertogin van Piccadilly in een Hollandseh kleed te steken. Voor de werkende leden van „Cre- mer" was deze klucht een fortuintje; du stuk ging niet boven hun krach ten, zoodat zij er heel aardig en vlot Bpel in hebben kunnen laten zien. Wel waren deze „Misters en Misses' oi vcrvalschtc Haarlemmers, maar wie let er op zoo'n kleinigheid, hi| hartelijk lacht? En wat doet het er in dit stuk tenslotte toe, of mr. Smith op Leicester Square dan wel ir. de Barteljorisstraat bij ongeluk in den mist tegen een actrice aanbonst. Met lust en ernst en onder goede lei ding is deze klucht ingestudeerd. Soms hadden de dames het ach ter de coulissen blijkbaar druk en kwamen ze daardoor wel eens wat laat op, maar bij dit spel vai. „zoo zie je me eu zoo zie je i niet", zullen wij dit maar vergeven Het beste vonden wij den heer Ha- munu als' mi-, Smith, de „andere". Een beetje meer „droge leukheid" zou de figuur misschien ten goede siju gekomen, maar het is reeds veel voor een dilettant om met zoo'n pret tige gemakkelijkheid zulk een rol te kunnen spelen. De heer Hamann sleepte door zijn jolig en vlug spel, de anderen mee, als die eens trainee- ren wilden. De heer Stokhuysen Jr., maakte van'den Rev. John Smith een aardig type; hij chargeerde bijna niet en dat was een groote verdienste. En wat had hij zich een aardigen kop ge- maaktl Wij zullen niet alle werkende le den afzonderlijk noemen; ze hebben allen de een meer, de ander min der meegewerkt om een goed ge heel te krijgen. Er zat SQhot en gang in het bewegen op de planken. Als de vereeniging „Cremer" zoo doorgaat, en ik hoorde reeds zoo iets mompelen van nieuwe en zéér goede krachten dan kan het een aardig seizoen voor haar worden. J. B. SCHUIL. Eerste voorstelling van de Nieuwe ftedcrlandsche Tooneelvereeiiigiug te Haarlem. Om acht uur was er voor de eerste •Voorstelling van het Heijermansche en Verkadesche gezelschap een pu bliek bijeen, dat men gewoon is te zien bij de Rotterdammers en het Nederlandsch, maar vroeger niet de opvoeringen der oude Tooneelvereeni- ging placht te bezoeken. De namen- trits Heijermans-Verkade-Querido deed 'm dit waarschijnlijk De laatste zou hier ook een inlei- dingstoespraakje houden, evenals hij de tweede voorstelling te Amster dam. in het eerste kwartier hoorde den heer Querido nog niet, want zooveel tijd verliep er tusschen het rijzen van liet brandscherm en oprollen van het tooneeldoek. Toen kwam de proloog-spreker met zijn vriendelijkst gezicht achter het tafel tje, legde den lezenaar naast zich op den grond en las zittend zijn ge moedelijk vertoogje voor over de noodzakelijkheid van het herstellen van den baud tussclien publiek en tconeelisten en hoe de dagbladkritiek daarbij den schouwburgbezoeker van dienst kan zijn, als hij zicli maar hoedt voor klakkeloos napraten en zelf het gehoorde-en-gezi/ne verwerkt tot een eigenen indruk. Daarbij liet hij niet na het publiek een Jichle vermaning toe te dienen over zijn zucht naar lichte en amuseerende kost. De lieer Querido (zeg: Kerido, le zer 1 die artïsten hebben alevel raars) oogstte desondanks een plausje. Over Striiidberg'8 „Freule Julie" kan ik kort zijn. De heer Schuil heeft er na de première te Amsterdam reeds het zijne van gezegd. Ook hier zat het publiek er vreemd voor. Er was verwondering, soms zelfs verbijs tering in de zaal. Zelfs hoorden we uitroepen van afgrijzen in de meest- cynische spel-momenten. Willem van der Veer werd met een krans gelauwerd en Mien Erfmann gehuldigd met een fraai bloemstuk. Na het falen van „De dwaas en de dood" te Amsterdam, heeft men als oastukje „Moreele kracht" van FelLx Salten gekozen, evenzeer een merk waardig stuk, al3 „Freule Julie". In een spannend-van-handeling ge schreven tooneeltje, waarin de cli max scherp is volgehouden, stelt Sal ten het geval van een vc-rweekelijkt jong edelman, die door zijn levens wijze zichzelf ten gronde richt. Wan neer zijn zwager, in zijn qualiteit van geneesheer, hem meedeelt, dat hij nog zes maanden to leven heeft, is hij wanhopig. Doch als zijn geneesheer hem vermaant een mun tc zijn en zegt, dat hij voor-zich steeds gereed is, om den dood onder de oogen te zien, steunende op zijn moreelo kracht, krijgt de jong© Freiherr duivelachtige gedachte, om zich door z'n zwager een les iu „moreele kracht" te doen geven. Met zijn revolver op den geneesheer gericht, koudigt hij dezen aan dat hij hem over vijftien minuten zal dood schieten en in dit kwartier van den doctor wil leeren, hoe men stérk-vun- kracht het sterven verbeidt. De nu volgende scène is een prach tige psychologische klimming van de gevoelens, die Dr. Neustift beheer- schen. Eerst de gedachte aan een grap, dan de poging om Hugo door zijn houding te imponeeren, voorts het wanhopig smeeken orn genade, tot hij eindelijk, als de vijftien minu ten om zijn bewusteloos neervalt. .Ik dacht wel," zegt Hugo dan, „dat dit die moreele kracht was." Verkade speelde den ontzenuwden weekeling op goede wijze. Sommige hoekige gebaren en gezwollen volle- mondsklauken heeft hij echter nog niet kunnen of willen? afleercn. Van der Veer, als de geneesheer, die vooral in de revolver-seènc moeilijk werk had, voldeed ook in dit stukje uitstekend. De meubilecring van het adellijk •erblijf leek wel wat sober en het stil staande allergewoonste regulateurs klokje aan den wand hier niet op plaats. AD INTERIM. Militaire Zaken. De lc-luitenant R. Wilson, van het 2de depot huzaren te Haarlem, overgeplaatst naar Leiden en belast met het commando over het detache ment huzaren aldaar. SPOORBRUG OVER DE AMSTER- DAMSCHE VAART. Nog steeds is die brug niet voldoen de op te heffen; voortdurend wor.lt aan gewerkt. Mot beladen pulpschuiten weten de schippers er onder door te komen, zij het dan ook met moeite. Aanbesteding. Bij onderlmndsche aanbesteding is door den architect J. Maehielse opge dragen aan den aannemer J. Kroon Diest het perceel Spaarne 54 amoveeren en weder op tc bouwen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 30 Cts. per regel. Goede Raad. Indien gij niet voldoende purgeert, koop een flesch HUNYADI JóNOS (let op den naam) en neem eiken mor gen, op Uw nuchtere maag, een wijn glas van dit water. De resultaten zijn uitstekend en gij behoeft in geen en kel opzieht Uw levenswijze te veran deren. Uit de Omstreken HEEMSTEDE, Gasfabriek. Voor de betrekking van boekhouder aan do gemeente-gasfabriek alhier hebben zich ruim 60 sollicitanten aan- gemeld» HAARLEMMERMEER. i Weinig vreemd werkvolk. Gedurende de bietencampagne is er i dezen polder niet zooveel vreemd werkvolk als andere jaren. De boeren zitten daardoor erg onthand, vooral omdat het begin der campagne toch al later is dan anders, terwijl er veel meer bieten zijn geteeld. Er worden dan oali zeer hooge daghuren ver diend, hetgeen voor dc arbeiders ©enigszins de schade verzacht, die zij door den natten zomer hebben gele den. Als het weer nu maar wat moc- workt, dan hopen de landbouwers het nog wel klaar te spelen met het woi- nige werkvolk, maar slaat, liet tegen, dan is het nog niet te overzien, hoe zij zicli er door heen moeten werken. GR. LJPOLDER. Ten nadeele van den 'landbouwer J. van S. zijn gisterennacht uit een ge sloten hok 13 kippen en een haan ont vreemd. leeren om een cor.siant 3e kl. spel kunnen leveren. A. s. Zondag H. S. V.—Bloemendaal. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. HEEMSTEDE—STEEDS VOORWAARTS. Hoewel deze wedstrijd voor de com petitie gespeeld moest worden, w; scheidsrechter niet opgekomen, weid om 2.30 een vriendschappelijk partijtje aangevangen, met een Am- sterdanischen supporter als scheids rechter. Heemstede»wint den toss. en speelt, eerst tegen zon in. S. V. zit direct goed op den bal en loont dadelijk de meer dere te zijn, terwijl Heemstede heel slecht op dreef is. Al direct moet de Heemstede-keeper handelend opli den, wat hij naar liehooren doet. I kwartier weet S. V. de leiding te nemen. Nauwelijks is uitgetrapt of de Heem- steedsche keeper moet ul weer optre- De bal .gaat juist over. Eenmaal heeft Heemstede pech, als uit een mooien voorzet juist overgekept wordt 10 min. vóór rust vult Pcrry uit, en speelt H. met 10 man verder, wat aan het spel van Heemstede veel afbreuk doet. want ovc** den verderen speellij' is het een uitzondering als het S. V. doel iu gevaar gebracht wordt. Rust 0-1. a halftime valt Heemstede cenige malen goed aan. en in die periode had zij zeker een tegenpunl verdiend. Spoedig verslapt Heemstede weer. waarvan S. V. profiteert door haar tegenpartij, behoudens een enkelen uitval, totaal in te sluiten. De keeper is evenwel uitstekend op dreef. S staat gedurig buitenspel, maar scheidsrechter schijnt dit niet te zien. Als de backs van Heemstede schijnen te vergeten, dat zij aan 't voetballen zijn, komt de middenvoor van S. V. met den bal aan, gaat hen kalm voor bij en geeft Voordenhake geen kans (0—2). Dan verlaat .ook Hekkert het veld, en is Heemstede met 9 man, ge lukkig voor hen is ernog maar 10 min. te spelen. Als de bir.rer rechts in buitenspel- positie even voor doel staat, zet links voor en heeft luj een gemakkelijke taak met no. 3 in te zetten. Spoedig volgt no. 4. Zoo eindigde dit saaie Heemstede- spel tegen liet zeer goede combinatie spel van Steeds Voorwaarts ir elverdiende 4—O-overwinning der Amstordummers. Land- en Tuinbouw Sport en Wedstrijden 3e KL. NED. VOETBAL-BOND. H. S. V.—AMSTEL. Klokslag 2 uur laat scheidsrechter Heïjnert aanvangen, 't Begin is ter stand voor de gasten fraai ccmbinec- rend naderen ze telkens en telkens het rood-witte doel, maar dour slecht ook op schieten en veel off side staan, gaan den uit de Rïjksproefvelden mogen EEN GROOTE FOUT. Een groote fout is het eenzijdige mesten, waaraan vele land- en tuin bouwers zich nog schuldig maken. Een fout, welke zelfs nog meer voor komt dan voorheen, of juister: een direct gevolg is van het kunstmest- gebruik, waar dit nog niet met oor deel, met kennis van zaken geschiedt. Vroeger gaf men in stalmest of com post, toen dit dc kunistmeststoffen waren, duarin van alle voedingsstof fen wat, ai was het dan ook door de geringe hoeveelheid meest vaak een magere bedeeling. Bij aanwending van kunstmest heeft mén echter meer dan ééne, verschillende meststoffen, noodig, zul de bemestirig volledig zijn. Op vele akkers en in vele tuinen, van nature'misdeeld, móet in de bemes ting gegeven worden: stikstof, phos- phorzuur, kali en kalk. Wordt één dier voedingsstoffen weggelaten, of in onvoldoende mate gegeven, dan vindt het gewas do tafel niet voldoen de gedekt, dan lijdt het min of meer gebrek, en geeft slechts een middel- matigen oogst of nog minder. Dat komt nog al eens voor. Door mis plaatste zuinigheid soms, daar boer of tuinman eens probeeren wil of het niet een keertje met minder kan gaan. Dikwijls evenwel door onkunde, om dat de kunstmestgebruiker de behoef te zijner gewassen en van zijn grond niet keilt. Niet zelden is het de" stikstof, die geheel of ten deele wordt weggelaten. Chili is immers duur, dus: zuinig ex meel En als men erwten, boonen, kla ver, serradella, enz, verbouwt of als voorvruoht heeft gehad, dan zoo meent men is door zulk een vlin derbloemig gewas de grond genoeg zaam verrijkt met stikstof. Jammer, dat dit maar al al te vaak niet wjiar isl En dat de oogst dan die theorie zoo treurig beschaamt. Stikstof is een zeer voornaam be standdeel voor liet eiwit der plant. Het eiwit, waaraan we in hel kracht- voeder zoo groote waarde toekennen. Maar voor de vorming waarvan dan ook de stikstof in dc bemesting niet mag ontbreken. Alle gewassen hebben behoefte daaraan, het eone meer, het andere minder. En niet alleen op den van nature armen zandgrond, maar klei. Een paar voorbeel- kansen verloren. Toch weten ze uit een ver schot de leiding te nemen. Uitgezonderd de centerfonvard spe len de voorhcedespelers van H. S. V. een onvoldoende en lauw spel, waar- dit illustreeren: 1. Bij een proef zandgrond te Wieringen, proefnemer A. Hijblolc, gaf het volledig bemeste perceel ruim 37 H.L. rogge en 6.65 K.G. stroo, het veldje zonder Chili slechts mede de Ainstel-achterhoede totnol j 13 5 H.L. rogge (dus de helft van het geen moeite heeft. Plotseling weten deile) ea 3-35 K.G. stroo. Op 't oog was rood-wilten uit een corner fraai gelijk ei' 8ee" verschil, toch bleek uit de te maken. Maar de Amstelaren blijken °ugst de behoefte aan opneembare meer routine te bezitten dan de Haar-1 stikstof. —2. In dezelfde plaats lever- lemmers. Steeds zweeft de bal voor het"e v°Re<hg bemest per II.A. 240 H.L. H. S. V.-doel. waar de achtérspelersaardappelen, het veld zonder met groote mceite zoo nu en dan op-; P,,,ma?' ?was luchling brengen. De pressie blijkthet. aan etik- evenwel te groot en Amstel weet weeretof het grootst. - 3 Te Wogmeer bij do leiding te nemen. Hiermede treedt i*-" Ko'S: °P kleigrond bracht het per- de rust in cee' niel c"1" °P; 423 H-I-*- groote en H. S. V.', dat na rust do zon in den! 57 H'V' klei,ue dat4 zon" rug heeft, treedt terstond aanvallend *gCluh: Kl, op, maar een goed geheel is er niet. Geen wonder daarom, dat Amstel de overhand neemt en gedurende een kwartier de H. S. V. insluit. Uit één der doorbraken van de linkerwing van H. S. V. weet do middenvoor den ge lijkmaker ln het net te deponeeren. Gedurende de laatste 1(1 minuten i6 het stiel van beide partijen vrij zenuw achtig. Amatel tracht het spel te for- ceeren, maar de backs van H. S. V. zijn op hun qui vive. Ieder denkt dan ook, dat het einde een gelijk spel zal opleveren, als uit den laatsten trap van den wedstrijd een der Amstelaren den bal onhoudbaar in het doel kopt, waarmede hij voor zijn vereeniging 2 kostbare puntjes in de wacht sleept. Amstel speelde een goed 3e klasse spel, zonder meer. H. S. V. is een nieuwelinge, die nos heel wat moet 351/2 H.L. kleine en kriel. Verschil alzoo: 83 H.L. groote en 211/2 H.L. kleine! De Rijkslandbouvleeraar ge tuigt dan ook: „De stikstofmest heeft hier de grootste uitwerking gehad." Men trekke leering uit deze resul taten! C. B. Gemengd Nieuws AUTO-ONGELUK. Te Philadelphia heeft in het Fair- mont-park een ijselijk autoongeluk plaats gehad. Op een 'kruisweg kwamen twee met groote snelheid rijdende auto's met elkander in botsing, de machines werden vernield en de inzittenden den wee opgeslingerd. Vijf seconden, nadat het ongeluk was gebeurd, reed een derde auto te gen de brukslukken van de andere aan en werd eveneens verbrijzeld. Acbt personen, waarvan zes tot de voornaamste zakenmenschen van de stad behooren, zijn om het leven ge komen, een negende is naai- het zie kenhuis vervoerd; men vreest echter, dat ook hij er bet leven bij zal in schieten. VROUWEN ALS TREINCONDUCTEURS. Te Philadelphia zijn proefnemingen gedaan met de aanstelling van vrou wen als treix conducteurs en er is daarbij zooveel succes verkregen, dat de maatschappij, welke deze proefne mingen deed, voornemens moet zijn om op enkele harer lijnen, de manne lijke conducteurs door vrouwelijke te vervangen. Do vrouwen zouden een weekloon krijger van 12 dollars, ter wijl den mannen 18 a 19 dollai-s wordt betaald en zoo hoopt de maatschappij op een aanzienlijke besparing Het mannelijk personeel dreigt nu evenwel inet staking, indien de plan nen worden doorgezet. Rechtszaken BUITENLAXDSCHE OPLICHTERS. Maandag deed de Amsierdamsche rechtbank uitspraak in de zaak tegen de buitenlanders Robert W illiam C. en John O., die terechtgestaan heb ben wegens oplichting van den heer J. W. Johnston uit Canada. De be kende vertrouwensquaestïe stellende, wisten zij dezen op te lichten voor een portefeuille, inhoudende pl.m. 70 pond sterling, en een gouden horloge met gouden ketting. De beide beklaagden werden veroor deeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaren, overeenkom stig den eisch van liet M. De grootste keuze In StoomvaartbericMen Het st. Menado arriv. 7 Oct. van Java te Rotterdam. Het st. Koning Willem I, v. Am sterdam naar Batavia passeerde 6 Oct. Perim. Het st. Kirakatau, v. Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Oct. van Port Said. Het st. Grotius, v. Batavia naar Amsterdam, passeerde 6 Oot. Oues- sant. Het st. Rembrandt arriveerde 6 Oct. v. Amsterdam te Batavia. Het st. Nias, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 Oct. Point de Gulle. Het st. Prins Willem V, v. Anister-1 dam naar Paramaribo, vertrok 5 Oct. van Madeira. Het st. Prins Frederik Hendrik, v. Paramaribo naar Amsterdam, arri veerde 5 Oei. 7 u. nam. te Havre. Het st. Sirius vertrok 6 Oct. van Paramaribo naar Amsterdam. Het st. Prins Maurits vertrok 4 Oct. van New-York naar West-Indie. Het st. Amstelland vertrok 6 Oct. Buenos-Ayres naar Amsterdam. Het st. Eemland, v. Amsterdam n. Buenos-Ayres, arriveerde 5 Oct. te Rio Janeiro. Het st. Zaanland, v. Amsterdam n. Buenos Ayres, is 6 Oct. Dun gen ess gepasseerd. Het st. Zeelandia, v. Buenos-Ayres n. Amsterdam., vertrok 6 Oct. van Montevideo. 5 Het st. Kediri, v. Rotterdam naar Java, pass. 6 Oct. voorin. 4 u. Gibral tar. Het st. Rindjuni, v. Rotterdam ix. Java, arriv. 6 Oct. te Southampton. Het st. Ternate, v. Rotterdam naar Java, pass. 6 Oct. nam Perim. Het st. Bogor, van Hamburg en Antwerpen naai* Java, pass. 6 Oct. oomi. Pertim. Het st. Palemlbang, v. Java naar Rotterdam, vertrok 6 Oct. v. Batavia. Het st. Tantalus, v. Java naar Am sterdam, pass. 5 Oct. Gibraltar'. Hel st. Kambangan, v. Amsterdam, Hamburg en Antwerpen naar Java, pass. 6 Oct. V lissin gen. Het st. Prinz Eitel Fried rich, van Rotterdam naar Japan, arriv. 5 Oct. te Colombo. Het st. Lord Sefton (Burg. Lijn) v. Rotterdam via Hamburg naar Savan nah, pass. G Oct. 's middags 12 u. Prawle Point. Het st.. Andijk (Nep. Lijn) vertrok 6 Oct. nam. van Baltimore naar Rot terdam. Het et. Soestdijk, v. Boston n. Rot terdam, vertrok 5 Oct. nam. van Phi ladelphia. Het st. Sloterdiik arriv. 7 Oct. van Philadelphia te Rotterdam. Het st. Zaandijk arriv. 6 Oot. van Baltimore te Rotterdam. Het si. Shahristan (gecharterd dooi de H. A. L.) arriv. 5 Oct. nam. van Rotterdam te Philadelphia. Volgens draadloos, bericht via Crookhaven bevond het st. Rotterdam van Rotterdam naar New-York, zich Oct. des nachts te 12 uur op IK) mijl ten Westen van Scïlly. Het st. Ophir van Java naar Rotter dam, passeerde 7 Oct. Gibraltar en vertrok van Tanger. j Het st. Dardanus, van Amsterdam j naar Java, pesseerde 4 Oct. Sagres. Het st. Vondel, van Amsterdam n. j Java, vertrok 7 Oct van Algiers. Het st. Willehad (Can. Lijn), v. Mon-j treal naar Rotterdam en Hamburg, passeerde 7 Oct. 11 uur 45 min. Li zard. Het st. Tiberius (Can. Lijn), van Rot terdam via Hamburg naar Montreal, arriveerde 6 Oct. nam. te Quebec. Het st. Pallanza (Can. Lijn», van Montreal n. Rotterdam en Hamburg passeerde 7 Oct. nam. 2 uur Scilly. Het st. Rijndam arriveerde 7 Oct oorm. van Rotterdam te New-York, i E. SASSEN Co. OOM MISSIONNAIitS IB BFFÏCTEB. Parklean 14 B. Tal. No. 2001 HAARLEM. Erdal Up to Date Hortha Sirocco Fox Windsor Polishing Everett's Solendid Ecia Voor Wlnktllsrs en Wedarverkoopors tegen fabrieksprijzen. Ons merk SIP" Weggegooid Geld bestead aan ANDERE SIGARENAANSTEKERS. met rood garantiezegel (me lette vooral op het zegel) is ti ©enig® aansteker, welke n jarenlang gebruik nog dien! blijft doen. Wordt mot 12 raaaadgQ schriftelijke garantie geleverd. PRIJS ff 1,50 P£R STUK. Fijn vsrnlkkelfl. ook ln luxe uitvoering, verkrijgbaar: SacüarenmagazSJn „HET ANKER", Groeft© Houtstraat 18. Telefoon 143! Eenigst volledig gesorteerd adres voor ECHT BARNSTEEN EN MEERSCHUIM. Greet® keuzo fijne lederen Sigarenkokers. Mss0azi|n van Tnrenne-Haarflen, Hoeks Gashaarden, Vulkachels ent. Kampervest. 3 - Telefoon 56S Niottegonstaando de vele namaaksels, wordt de vraag n» steeds grootsr. Worden alleen verkocht ln do bekende wlttsdoosji N. B. Z9JFER3 Co., Amsterdar EALEsSS VOOSS BRUILOFTEN - PARTIJEi mei of zonder hilleverlng van Warm» of Kondn Schots Kruisweg 30. Telefoon 2160 Het goedkoopste adres Vulhaarden -- Vulkachel! Petroleumkachels. Tegelplaten. -- Vulemmen

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10