NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, Wo. 8939 Verschijnt dagelijks; behalve op Zou- en Feestdagen. WOENSDAG 9 OCTOBER i*13 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ïpial Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 JAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland 1.65 ^g/-i|r 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. CeïüustTeercf Zondagsblad, 'voor Haarlem' 1 1 1 1 1 (Up! Redactte en Atoi"is(rafie; Houtstraat 53. jj de omstreken en iranco per post „0.45 IntercommnnaalTelefoonnunifüer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeor J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaalsin* van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoón interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BT AD. AGENDA DONDERDAG 10 OCTOBER. Orgelbespeling in de Groot© kerk, Schouwburg: Bioscoopvoorstelling. Soc. Vereen:ging: Bioscoopvoorstel ling. Bioscoop Modern: Voorstelling. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel- ling. Hotel Duin en Daal, Bloemend-aal: Concerten. Stadsnieuws OmOrslIes.. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Reclame in het landschap", in de rubriek Om Ons Heen. NED. OPERA EN OPERETTE. Over de opvoering van „Mignon' die gisterenavond in den Schouw burg door de n. V. „Ned. Opera en Operette" werd gegeven, valt weinig belangrijks te zeggen. Het beste ge deelte van deze voorstelling danken •wij aan mej. Marie Thorns, een jeug dige zangeres met een omvangrijke stem, die vooral in het medium en het lagere register heel warm en sym pathiek klinkt. Zij zong o.a. de ope- nings-scëne van het tweede tafereel der 2e acte op een wijze die van he slist muzikaal-dramatiseh talent ge tuigde. Trouwens de heele. Mignon-fi- guur werd door haar, in uiterlijke verschijning zoowel als in spel misschien dan wat bestudeerd op hoogst verdienstelijke wijze weerge geven. Juist in deze beide opzichten stelde de nieuwe tenor, Dr. Paul Mar cel ons teleur. Ook zijn eigenaardige, deels gebrekkige uitspraak, was vooral in den gesproken tekst hin derlijk. Overigens geven wij hem gaarne de eer sommige gedeelten van zijn dankbare partij b.v. het le ta- gemeentewege met bijdragen van par- lereel van het 2e bedrijf mooi en liculieren, heeft thans haar rapport toezonden. De commissie bestond uit de hceren: Vincent Loosjes, Ernst H. Krelage, P. Tjoenk Willink, H. B. Weyland Jr. en L. Mcdoo. Eerst deelt de commissie mee, het tweede bevat een keus uit zijn liederen. Een mooicn avond zal bet wedor- optreden van den fijn-voelenden, ge- zond-humoristischen Vlaamsehe n toond chter ons weer brengen! Mishandeling. In de Ravelingsteeg is D. V. mis handeld door L., die "m een klap in z'n gezicht gaf, zoodat zijn wang op zwol. Pupa L., die daarna arriveerde, gaf V. ten overvloede nog een opstop per met een beaemsteeL Te water Hedenmorgen omstreeks 10 uur ge raakte door het schrikken van het paard, een wagen beladen met groen ten, met bestuurder en paard in een breede sloot aan de Zandvoortsche- laan. Met vereende krachten van toe geschoten personen werd alles weer op het droge gebracht. STUKKEN VAN DEN RAAD. Gebruik van gemeente grond. Do N.-Z.-Hollandsche Tr M. heeft voor het gebruik van openbaren meentegrond aan de Hooigracht en Friese he Varkenmarkt voor bet op slaan van spoorstaven, f 675 aan de gemeentekas betaald. De maatschap pij verzoekt dezo opslagplaats koste loos te mogen gebruiken, omdat het ■in het belang der gemeente is, dat de rails voor den tramaanleg zoo lang mogelijk op de opslagplaats blijven en niet langs de openbare wegen ge legd worden. B. en W. stellen voor dit verzoek van de hand te wijzen, omdat de doelde belastingverordening op bet gebruik van gemeentegrond toewij zing van liet verzoek niet toeJaat. echt muzikaal te hebben gezongen. Mevr. Engelen—Sewing zong en speelde vooral niet beter dan wij bet al menigmaal van haar hebben bijge woond. Er lag dunkt me in heel haar prestatie iets mats en afgetrokkens alsof ze er eigenlijk maar half bij was. Toch had zij met haar colora tuur en de lange, hooge trillers in OpsnbarB Leeszaal. De raadscommissie, benoemd een onderzoek in to stellen omtrent de mogelijkheid van oprichting eener openbare leeszaal in deze gemeente, hetzij door particulier initiatief, ge steund door de gemeente, hetzij van lijkheid van verandering reeds vast stond, ook met het oog op het brand gevaar. 'in haar tegenwoordigen boe kenschat en met de bestaande organi satie zou de bibliotheek een bijzonder goeden en breeden gTondslag kunnen leveren voor de beoogde openbare leeszaal, ook al voldoei zij op dit oogonblik niet in alle opzichten als hulpmiddel ter eigen ontwikkeling en ontspanning voor een ieder, gelijk een openbare leeszaal moet doen. Aan het leesmuseum ontbreekt het karakter van openbaarheid. Boven dien bestaat het bezit dezer inrich ting behalve uit een belangrijke reeks tijdschriften, bijna uitsluitend uit werken op belletlristisch gebied. Voor een openbare leeszaal kan zoo'n in richting een zeer gewenschtc aanvul ling zijn. Voorts vallen nog te vermelden de teclinisehe boekerij der Mij. van Nij verheid, de Volksbibliotheek, die al leen werken in 't Nedcrlandsch be vat, en de bibliotheken van Tcyler en van de Holl. Maatsch. van Weten schappen, in hoofdzaak bestaande uit boeken op het gebied der exato we tenschappen. -Al deze bibliotheken zijn in zekeren zin openbaar. De tegenwoordige gemeente-biblio theek kan het best ais uitgangspunt dienen voor de op te richten openba re leeszaal. Niet alleen de noodzake lijkheid van andere huisvesting, maar nok en voornamelijk haar aanzienlij ke boekenschat wijst haar als aan- knnopjngspnnt aan. Dit uitgangspunt heeft ten deelehet antwoord der commissie op de vraag: particuliere of gemeentelijke instel ling? bepaald. Het ligt immera voor de hand dat er zeer gewichtige rede nen zouden moeten bestaan om den inhoud der gemeentelijke bibliotheek aan een particuliere instelling toe te vertrouwen. Zoodanige reden weet de commissie niet aan te voeren. Boven dien nog andere argumenten drin gen aan op gemeente-exploitatie, Bfj de andere openbare leeszalen door particulier- of vereenigingsinitiatief in het leven geroepen, vormt de over heidssubsidie eigenlijk de basis van een behoorlijke exploitatie, want de particuliere bijdragen zijn niet groot. Toch zal bij gemeente-exploitatie de steun van particulieren niet gemist kunnen worden. Naar een vorm voor deze samenwerking beeft de commis sie gezocht. In de eerste piaats zullen de ge meente-bibliothecaris en zijn ambte naren aan de nieuwe instelling ver bonden dienen le worden. Voorts gel de, dat de verantwoordelijkheid der [openbare leeszaal bij B. en W. blijft berusten. Daarnevens ware echter een in ons land op liet gebied der open- - colletje van commissarissen in te stel bare leeszalen wordt aangetroffen. len, welks leden te benoemen door. Openbare leeszalen bestaan hier te maar njet uilsluitend uit den raad. het tweede bedrijf, veel succes. De lande m Dordrecht, s-Gravenliage, Bedoeld college zau tot taak hebben „Lolnario" van den heer Nieuwenhui-Leiden, Alkmaar, Hilversum, Utrecht, 3 en \y. Van advies te dienen in alle zen was 111 zang en uitbeelding heel Apeldoorn, Zutphen, Groningen, zaitcn betreffende de openbare lees- scnappelijk. Alleen slelde Inj onze Leeuwarden, Sneek, Appiogedam en zaa]j aanbevclenswaard schijnt het ooren nog al op do proef door te iaag Rotterdam. Daarvan is alleen die teaan commissie evenwel, dat iiel intoiieeren. Rotterdam een gemeentelijke instel- toezicht op de keuze en den aankoop Het orkest dezen keer niet het ling, de overige gaan uit van partieu- onze speelde met animo en had lier initiatief Met uitzondering van menig zeer goed oogenblik. Het werd de inrichting te Appingedam genieten handig en levendig aangevoerd door deze laatste alle gemeente-subsidie Ln linn rlh-io-nnt. Dr. Oskar Becker, die er «lan -vorm van een iaarliiksche bi:i- boeken enz. binnen de gestelde financiéele grenzen geheel aan commissarissen blijve ovcrgelater De commissie heeft zich ook bezig gehouden met een bespreking van Ut plaats waar de instelling ware te vestigen. Op zich zelf zouden verschillende plaatsen als geschikt in aanmerking den dirigent Dl'. Uskar Becker, die er d&n vorm van oen jaarlijksche bij gewoonlijk ook zeer wel in slaagde de druge, soms met genot van vrije huis- mensclien op hel tooneel tot een goed vesting. De gemeente Rotterdam ex- aansluitend en soms zelfs zeer effect- j.ploileert haar leeszalen zonuer er- Tijk ensemble te brengen. j-kende medewerking van porticulie- 00 De zaal was behalve op de stal- reu, terwijl door haar tot nu toe oven-komen, het perceel in de Kruisstraat, les en balconplaatscn zeer goed min subsidie van bet rijk werd aan-het terrein van de H. B. S. aan de bezet. gevraagd. Bekend is, dat de rijks-Jacobijnestraat, de nog aan de Zijl- PII1L1P LOOTb. regeeriug zich tegenwoordig de zaak Vest beschikbare ruimte en liet ter- Jdor opeiicare leeszalen ook aantrekt rein van de voormalige kweekerij aan Engelse he lezingen. en rijkssubsidie in uitzicht stelt voor de Bolhuizen. Onder de auspiciën van de ,IIol- ihrichtiugen van dien aard, nuts de Naar de wethouder, de heer Loos- lautt Bntish American Club" die betrokken gemeente eveneens subsi- jes, meedeelde, zijn eerlang voorstel- SU- Alan Johnstone, Bmsch gezant, "trwijl natuurlijk ook een ge- jeI, van B. en W te verwachten met en den Hon Lloyd Bryce Amen- meen lelijke instelling in nei genot betrekking tot de bestemming van kanneph ov-7 .ni in Hon lia iff nk he-van rilkssubsidie kan' worden gesteld, het perceel aan de Kruisstraat en ShfS^hSt? -" Sn Het genot van rijkssubsidie erkt „oeijte, gebouw der H. B. S,in de Engelsche lezingen beraamd, in ver- de vrijheid der instelling 111 zooverre, Jacobijnestraat na de ontruiming die- schiiïenue stedeb, ook te Haarlem, dat jongelieden beneden dc 18 jaar inmen om tijdens ae verbouwing van durende het winterseizoen. d- leeszalen met mogen worden toe- een der scholen voor lager onderwijs, I gelaten, tenzij met toestemming van I de leerlingen dier school te liuisves- EMIEL HULLEBROECK. I ouders ol voogden, en dat des Zou- ten, terwijl laatstgenoemd gebouw dags gedurende den voormiddag devoorts in aanmerking komt om tij- A.s. Maandagavond houdt Emiel i leeszalen gesloten moeten zijn, terwijl dens de verbouwing van het raadhuis Hullebroeck, de gevierde Vlaamsehe voorts alle moreel schadelijke en alle te dienen tot tijdelijk onderdak voor zanger en toondichter, zijn 100ste zuiver propagandistische lectuur 1 verschillende bureaux. moet worden geweerd, van iedere Aan de Zijlvest is intusschcn richting lectuur aanwezig moet zijn, grcmd verkocht voor de kerk der Chr. en niet roman-literatuur en kranten, 1 Geref. Gemeente. Alleen blijft dus maar lectuur, waaruit de bezoekers j 0VCr het terrein aan de Rolhuizen. iets kunnen leeren, de hoofdzaak net is een rustig punt met belichting voordracht in ons land, dio tevens zijn derde te Haarlem is. Want Hullebroeck zal ihier optre den, voor de afd. Haarlem van bet Alg. Ned. Verbond, in de concert zaal van De Kroon. In 't voorjaar van '1904 en nu kort geleden, iin Maart van dit jaar, kwam do Gentsche kunstenaar den Haarlemmers een avond iets mee dea len van zijn liederen van Vlaamsehe lei te, van zijn minneliederen en volkszangen. En .hij verstond het, zijn gehoor te boeien en mede te slepen, opgaande in zijn bijzonder en zoo aantrekkelij ke kunst. Ditmaal zal hij optreden met een Voor Haarlem nieuw répertoire: het oud-Vlaamscho volkslied. Dit vormt het eerste deel van zijn programma; moei vormen. Het komt aan de commissie voor, dat deze beperking in geen enkel op zicht nadeclig kan zijn. De gemeente Haarlem heeft om trent de vraag over de wenschelijk- heid eener openbare leeszaal hier ter alle zijden, voldoende centraal ge legen en in de onmiddellijke nabij heid van een tramhalte. Den directeur van O. W. is ver zocht in overleg met den gemeente- bibliothecaris, een schetsplan voor een gebouw voor openbare leeszaal met slede reeds in bevestigenden zin be-1 bibliotheek en conciërgewoning antwoord, door de instelling der de Rolhuizen te ontwerpen. Zoodanig commissie. De commissie is ook een- plan legt de commissie over. Daarin stemmig tot de uitspraak gekomen, zijn volgens de wenschen der coin- dat de oprichting van een openbare missie opgenomen: een vestiaire, een leeszaal in het belang der gemeente leeszaal voor kranten, een leeszaal is te achten. I voor periodieken en andere lectuur, De commissie gaat na wat Haarlem een rotonde voor uitleenwerkcn, een op het gebied van lectuur aan de bur- studiezaaltje, een kamer voor den hl- gerij biedt en wat daaraan ont- bliothecaris en een lokaal voor adini- breekt. j nistratie, een bestuur- of commissi- De stadsbibliotheek heeft onvoldoen- kamer en een lokaal voor het ten toon de localiteiten, zoodat de noodzake- stellen van tijdelijke collecties, voorts natuurlijk een boekenmagazijn. Het boekenmagazijn heeft 4 verdiepingen, naar de thans geldende eischen brandvrij ingericht, is berekend op ruim 100.000 boekdeclen; G0.000 wor den door de gemeente ingebracht. Na beraadslaging heeft de commis sie ook de kranteulectuur toegelaten, evenwel in een aparte leeszaal, omdat deze toch altijd eenigszins storend op de gewone leeszaal werkt. Het lokaal voor lijdelijke collecties, is bestemd om daar neder te leggen wat zich in verband met belangrijke gebeurtenissen van den dag, natlona- of plaatselijke herinneringsdagen enz., in de boekerij bevindt. Wellicht zou dit lokaal ook geschikt zijn voor een blijvende plaats voor de z.g. Cos- teriana. De bouw en inrichting zullen naar •aming een uitgaaf vergen van 121.0U0, waaronder 1G.OUO voor meubelen begrepen is. Maar daarmee is dan tevens bekostigd de nieuwe be hoorlijke huisvesting van de stadsbi bliotheek, die toch noodzakelijk was. Aanvulling van 't peisoueel der bi bliotheek met een 3den assistent wordt door den bibliothecaris noodig ge acht, verder een magazijnbediende en een binder. Mede in verband met den avond dienst zouden de assistenten een jaarwedde behooren te genieten van 1" 800 tot f 14C0, terwijl de binder met f 750—f 900 en de concierge met bv. f G00 tot f 800 kunnen worden gesa larieerd. Voor den bibliothecaris behoeft naar de commissie kan mededeelen, de jaarwedde niet verhoogd te wor den. Op het beschikbaar zijn van cenige volontairs-assistenten kan gevoege lijk worden gerekend. Voor het aanschaffen van boeken en tijdschriften moet, naar de com missie meent, f 3500 per jaar worden uitgetrokken. Van particulieren worden schen kingen en legaten in den vorm van boeken, boekerijen en geld verwacht. Voorts is de mogelijkheid niet uit gesloten dat eenige der genoemde leesgelegenneden in deze go ach in de gemeentelijke leeszaal op eenigerleï wijze zullen oplossen of daarmee coinbiaeeren. Naar ue com missie meent is zoon denkbeeld reeds bij het bestuur van het Leesmuseum in ernstige overweging. Wat de jaarlijksel:e kosten betreft, stelt de commissie zich den steun van particulieren bopaoJdelij-k voor als zorg voor de regelmatige uitbrei ding van den boekenschat in dier voege, dat van het bovengenoemde bedrag van f 3500 per jaar voor aan schaffing van boeken en tijdschriften op f 25G0 als jaarlijksche bijdrage van particulieren wordt gerekend, zoodat de bijdrage uit de gemeentekas voor dit doel op f 1000 zou zijn te stellen. Mocht deze verwachting niet uitko men, dan moet de post evenredig worden verminderd. Wenschelijk zal het zijn dat de in woners der buitengemeenten, die na tuurlijk van de instelling gebruik kunnen maken, de kosten heipon dra gen. Daartoe zal in de eerste plaats de na te noemen particuliere veree- niging zich moeten beijveren, onder bedoelde categorie van belanghebben den leden te werven. Daarnaast is overwogen het denk beeld, voor uitleening van boeken lid maatschap der vereeni.ging verplich tend te stellen, waarbij dan de mini mum-contributie zeer laag, b.v. £5 cent per jaar, ware te stellen. Een bezwaar tegen dit stolsel is, dat dan vrijwel ieder Lid zich vergenoegt met die minimum-contributie te betalen, gelijk nu bv. te 's-Gravenihage. De commissie beveelt meer aan voor uitleening van boeken in den regel leeskaarlen tegen lagen prijs en af gescheiden van het lidmaatschap der vereeniging uit te geven. Reeds voordat beltend werd dat een voorstel zou worden gedaan tot in stelling eener raadscommissie, was uit de verschillende kiesverenigin gen en zooveel mogelijk uit alle stroo mingen een commissie gevormd voor de openbare leeszaal. Ilct ligt nu in de voorloopige bedoeling dezer com missie om, ais de openbare leeszaal door de gemeente wordt opgericht, een vereeniging in H leven te roepen, die op nader overeen te komen wijze zal medewerken aan de uitbreiding der leeszaal, waartegenover dan ee- nigen Invloed op bet bestuur der in richting wordt gewenscht. Op het oo genblik is het voor bedoelde commis sie natuurlijk niet mogelijk verdere stappen te doen; zij wacht bet besluit in den raad af. De rijkssub»die kan niet meer dan 3/10 der inkomsten bedragen, volgens den gebruikt-lijken maat staf; de rijkssubsidie is door de com missie begroot op f 60WX de bijdrage der gemeente op f 11.540, van parti culieren f 2500, leeegelden enz. f 50, verkoop papier f 25, andere ontvang sten f 25. Do totaal in komsten zijn dan f 20.200, de totaal uitgaven zijn ook geraamd op f 20.200, met f 70 voor onvoorziene uitgaven. De commissie stelt derhalve voor te besluiten: Ie. t-e bepalen, dat de gemeentelijke bibliotheek zal worden uitgebreid en ingericht tot eene van gemeentewege in stand te houden en te besturen openbare leeszaal met bibliotheek; He. Ten behoeve van de stichting van een gebouw voor deze instelling, op het terrein aan de Rolhuizen, ter beschikking van B. en W. te stellen if 121.000. Ille. B. en W. uit te nood'gen te zijner tijd nadere voorstellen op den grondslag van dit rapport ter zake te doen. In een bijlage is een schrijven afge drukt van de heeren Mr. li. R. Rib- bius, voorz., J. L. E. I. Breda Kleynen- berg, Mr. A. Bruch, Dr. Geer, Ls. v. d. Have, Dr. Jong, T. B. Rtorda, J. Straatsma, Mr. A. W. Thónc. II. A. M. v. Veen, Dr. J. A. vor der Hake, J. Joosten, secr. Deze heeren, die verschillende kies- vereenigingen vertegenwoordigen, zijn voornemens een vereeniging le stich ten tot uitbreiding van de mogelijk te stichten leeszaal. Dn Aspttaiteerlngswarken. In ue Barleljorisstraat ligt nu het b6tonbed voor ue asphalleenng. Zoo als we reeds meegedeeld hebben, is er niet één, oualgebruken, betonlaag ge maakt, maar drie strooken. In de ru briek „Vraaggesprekken" is er reeds gewezen, dat deze omstandigheid een unsiuükmg van de asphuliee- ;sproef kan veroorzaken. Onze .nian meenae, dat hel wenschelijk om één uoorloopend bed te ma ken. Nu iedereen het zien kan, dat onuer de raus geeu betonlaag wordt gemaakt, lijkt net ons de tijd, uier nog eens ue aandacht op le vestigen en te herhalen, dal inocnt dezo asphalte©- nngsproel mislukken, deze misluk king niet benoeft toegeschreven worden aan nel asphalt, maar aan de erdeeling van het beiombed in drie doelen. Deze asphalteeringsproef wordt niet -j ue best-mo-gelijke manier geno men. Van 't Kantongerecht Boierzaakjcs bij de VK.01. De een had margarine van den boterhande- Jaar ontvangen 111 een vat, waarop 't woord „margarine" ontbrak. Z'n zus ter, die niet wist, dut de naam er op moest stuan, had uit het niet-gemerk- te vat verkochteen ander was pas margarine gaan verkoopeu, orn aat de natuurboter 200 duur is, en had z'n personeel wel gezond, de boter af te leveren in omslagpapieren met het woord „margarine" er op, behal ve een winkeljuffrouw, die tijdens deze instructie alwezig was De zuivel-visiteur had ai deze men seden betrapt in die uitzonderingsmo menten. Anders verkochten zij altijd hun waar op de voorgeschreven wijze. En wencel ijk waren deze overtreuers slachtoffers van een toeval. Do onverbiddelijke am b ion aar eïsch- te f 10 boete of twee dagen hechtenis. Mee ter goeder trouw was een le verancier van paarden aan de ge meente Veisen ten dienste der Reini ging. Een van die pauiden was in Juni onwel geworden en binnen een uur gestorven. Dit paard was aan een ander verkocht voor ƒ35, die het door den knecht van den eigonaar op ©en wagen naar Spaarndam liet brengen. Echter, zonder dat de voerman het benoodiigde bewijs had, dat dit paard vervoerd mocht worden als ge schikt voor consumptie. Eisch 25 boete of vijf dagen hech- iter.is. Een man mocht een mestverzame- ling houden, op voorwaarde, dat er geen vischafval werd bewuard en dat de mest geregeld werd opgeruimd. Beid© zaken werden overtreden. De buren gooiden de bokking koppen over den muur, verweerde de man zich. Maar het baatte niet veel 5 boete of drie dagen hechtenis. Dan zou ik er haast toe komen, om te gaan zitten, zei de man, want het zit er niet erg aan. UITSPRAKEN. Heden weiden de navolgende uit» spraken gedaan E. ten b., te Beverwijk, overtreding Drankwet, 2 boete of 1 dag hecht. J. R., te Scheten, overtreding Wa penwet, 3 boete of 3 dagen hecht. C. B., te Haarlem er. 3 anderen, overtreding Leerplichtwet, no. 1 ƒ3 boete of 3 dagen hecht., de anderen 1 boete of 1 dag hecht. J. van D.. ei J. K., te Veisen, over tredingen Arbeidswet, 5 maal ƒ3 boe te of 5 maal 2 dagen bechf. de \V. te Beverwijk en 3 an deren. verwekken van nachtrumoer, No. 1 1 boete o' 1 dag hecht., de an deren 3 boete of 3 daaen hecht. J .E., te Veisen, en 23 anderen, loo- pen op verbode 1 grond, f2 boete of 3 dagen hecht., 2 boete of 2 dagen li., 1 boete of 1 dag hecht., en 0.50 boe te of 1 dag hecht., G. \V., te Amster dam, vrijgesproken. H. D., (e Haarlem, overtreding po litieverordening Haarlem, 5 boete of 2 dagen hecht. C. .1. J. te Beverwijk en A. P. te N - Amstel, overtreding Motonerordening Veisen, no. 1 10 boete ol 5 dagen h., 110. 2 3 boete of 3 dagen hecht. G. P N., en 3 anderen, te Haarlem mermeer, overtreding Verkeersveror- dening Rloemendaal, ƒ0.50 boete of 1 dag hepht J. W., te Helder, overtreding Regle ment Visschershaven, 10 boete of 3 dagen hecht L. C. V.. te 's-Gravenhage, overtre ding Motorkenteekenbesluit, 1 boete of 1 dag hecht M. K. A.. te Brenkelen, overtreding W. van- Molorwet, 2 maal 10 boete of 2 maal de 5 dagen hecht J. E. M., te Haarlem, en 11 anderen, overt red incr Motor- en Rijwielrcgle- ment, ƒ2 boete ol 2 dagen hecht., ƒ1 boete of 1 dag hecht-, en 0.50 boete of 1 dag hecht, Voorts werden er nog 39 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21, IV en 3 dagen hecht., 10 boete of 3 dagen hecht., ƒ5 boete of 3 dagen hecht, 3 boete of 3 dagor hecht en ƒ2 boete of 2 dagen li. Opstootjes. Men meldt ons: Hedenmorgen veroorzaakte de vrouw, die haar man geregeld onder toevloed van scheldwoorden naar de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. volgt, weder veel oploopjes. Op de Arnsterdamsche Poortbrug kwam het zelfs tot een botsing, waarbij de vrouw door het gedrang haar hoofd deksel kwijt raakte. Die tooneele.n ko men vaak voor. Zou de politie hier niets aan kunnen doen? G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Stavop nius, Waldeck Pyrmontstraat 5, een duif. A. Reevers, N. Kruisstraat 11, een damesbont. H. Meus, Waldeck Pyrmontstr. 43, een porlemonuaie m. inhoud. J. Mors, Korte Poellaau 29B, een broche. L. v. Meurs, Oranjebooinstraat 23 B, een rozen krans in étui. H. Bonker, Gen. Botha straat 53, Schoten, een taschjo met inhoud. A. E. de Mauker, Oran jebooinstraat 133a, een porteinonnuie met inhoud. G. Horn, Brouwersstr. 29. een hondenmuilkorf. M. Snoek, Olieslagerslaan 5, een armband. Chr. Schreuer, Zuidpolderstraat 53, een damesringetje. H. Reis, Rol landstraat 10, een medaillon waarin twee portretten. S. Vesseling, Brouwersstraat 104, een schoolboek.. Th. J. Jansen, Gen. de la Reystr. 101, een ceintuur. (Zie vervolg stadsnieuws ouder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De heer W. U. G. Reinders, te Bloe mend aal. heeft gisteren met gunstig gevolg liet propaed. examen werk tuigbouwkunde aan de Technische Hcogescliool te Delft afgelegd. Jubileum. Heden herdaeht de heer C. Fris on der vele blijken van sympathie zoo wel van de zijde der patroons als van werklieden, het feit, dat hij der tig jaar lang op de stoombleekerij van den lieer Bijvoet in dienst was. De jubilaris is daar meesterkneoht. HEEMSTEDE. Bij het gisteren gehouden concours van trekhonden, door de afdeeling Heemstede op de buitenplaats Meer- enberg alhier gehouden, werd dooi Jhr. C. j. Meyer, kapitein der grena diers en jagers, de beste der aanwe zige trekhonden gekocht, ter vervoer voor mitrailleurs.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1