\vaArVan 3© ülterstlinks ©en handje heeft. Maar het schieten is ook al niet best, terwijl zuiver plaatsen door den ïivlnd onmogelijk is. Vóór de rust blijft 'Üo score blank. Nauwelijks is afgetrapt, of het is weder R. C. A., dat den eersten aan val doet. Een corner levert niets op. J-Ieemstede herstelt zich, en is dan ,'weer sterker, maar de verdediging van ft. C. A. kan door het laksche spel van Heemstede scorer voorkomen. Weer 'een algemeen opdringen van Heemste de, waarvan de linksbuiten van R. C. A. handig profiteert om voor de zoo- iyeelste maal dooc te breken. Ec-n klei ne- schermutseling voor doel volgt en Voordenhake moet visschen (0—1). R. C. A. legt zich dan op verdedigen toe, wat bijzonder lukt. Hoe ook Heemstede opdringt en het doel beko gelt het geeft niets. De keeper redt steeds, terwijl het heele team vóór1 'doel staat. Zoodat, als tijd gefloten wordt, R. C. A, zeer gelukkig wint. WORMERVEERH. S. V. Met één-invaller trokken de rood- witten naar Wormerveer, om hun con currente van het vorige seizoen te be kampen. Een dichte haag van toeschouwers rondom het terrein is aanwezig, als scheidsrechter Blanken het aanvangs- 3ein geeft. Wormerveer speelt met den schuin op het veld staanden wind en de zon rnee en is daardoor terstond sterker. Ettelijke malen redt de ver dediging op het laatste moment, ter wijl het schieten der gastheeren niet zuiver is. De enkele doorbraken der H. S. V.-voorhoede zijn door het opdrin gen der achterhoede van Wormerveer steeds gevaarlijk, maar hier zuiveren de backs met forsche trappen liet ter rein. Als er ruim een kwartier gespeeld is, neemt Wormerveer plotseling de leiding .door een ver en hard schot, waarnaar de H. S. V.-keeper tever geefs slaat. Dit blijkt een aansporing voor de Haarlemmers om wat beier aan te pakken. Dirk passeert kort daarop de verdediging en de stand is weer gelijk. Eenige voorzetten van den rechtsbuiten van Wormerveer worden onderschept of naast getrapt en dan is de H. S. V.-vcorhoede weer aan de beurt. Uit een scrimmage op de doel lijn leidt H. S. V. plotseling met 2—1. Dit blijkt Wormerveer te sterk, en door een heel hard schot wordt de stand weer gelijk, terwijl kort daarop de linlcerwing van Wormerveer de lei dende goal maakt, die de H. S. V.-kee- per met eenige moeit© had kunnen houden. Nadat de I-I. S. V.-voorlioede eenige moeilijke kansen onbenut heeft gelaten, is het rusten. (3—2). Dadelijk na den aanvang treedt H. S. V. krachtig op, en blijkt tevens weer het groote voordeel van met wind mee te spelen. Steeds zweeft de bal om of nabij het W. F. C.-doel, maar de achterhoede is hier op haar post, De rechtsbuiten van H. S. V. en de haif-backlmi© geven thans hun bes te spel. Als de rood-witte voorhoede een corner weel te fcrceeren, worden uit een scrimmage de partijen op ge lijken voet gebracht. Een harde strijd om de leiding ont spint zich, maar de achterhoeden van beide partijen blijven d© baas, hoewel H. S. V. met een schutter in haar voorhoede stellig gewonnen had. Thans blijft het 33 en heeft H. S. V. weer een punt veroverd. En dat op een zeer sterken tegenstander 1 BLOEMENDAAL—Z. V. V., 1—0. Bloemendaal komt met enkele in vallers uit, en brengt het volgende elftal op de been: Spaan, Stals, v. Kessel, Veldhoven, v. d. Berg, Wensing, „Hippos", de Vilder, Hartog, Fris, Stuurman. Ook Z. V. V. heeft eenige invallers. Z. V. V. wint den toss en verkiest met den stevigen wind mee te spelen. Bloemendaal is dadelijk in de meer derheid, maar de geheele Zaandam- sche achterhoede werkt als een paard en weet aldus voorloopig scoren te voorkomen. Do witte voorhoede huist voortdu rend voor het Z. V. V.-doel, zonder te kunnen doelpunten, 't Spel is erg iaksch, vooral van de zijde der Bloe- mendaal-voorhoede. De linkshalf van Z. V. V. speelt uitstekend. Als er een kwartier gespeeld is, doelpunt Har- log, na eenige spelers gepasseerd te hebben, 10. Ondanks den steun van den wind komt de Zaandamsche voor hoede niet vaalt'over de helft. Veld hoven en Van den Bergh hebben hun tegenpartij volkomen in hun macht, zoodat de Bloemènda al-voorhoede voortdurend aan 't werk is, maar zoo langzaam speelt, dat zij niet kan doelpunten, hoewel ze verscheiden kansen krijgt. Rust 1—0. Na de rust hetzelfde spel als er voor. Eenmaal denken we Z. V. V. te zien gelijk maken, als v. Kessel op den uitgeloopen keeper terug speelt en JéiO den bal ternauwernood weet tc krijgen. In den stand komt, on danks groote meerderheid van de witten, geen verandering meer, zoo dal B. V. V. met 10 wint, en nu no. 1 in haar afdeeling staat. Bij Z. V. V. presteerde de voorhoe de niet veel. De achterhoede was goed. Bij Bloemendaal.was de voorhoede te langzaam, terwijl de achterhoede niet veel tc doen kreeg, maar overi gens goed speelde. Haarissischa VeettoUWBl H. V. B. 1© KLASSE. HAARLEM III—KL. HAARLEM 4-0. De roodbroeken brengen een zeer onvolledige combinatie in het veld, maar desondanks zijn zij dadelijk in de meerderheid. Voor doel speelt de voorhoede echter zwak, zoodat do Klein-Iiaarlem-achlerhoedo geruimon tijd doelpunten kan voorkomen. Even vóór rust weet F. Hartog handig om een paar achterhoedespelers heen te draaien en keurig te doelpunten (10). Na de pauze is het pleit spoedig be slecht. Na een paar minuten werkt F. Hartog handig den hal in het net en vlak hierop komen no. 3 en 4, resp. van de voeten van L. Hartog en F.' Veen .Vooral het laatste doelpunt is een keurig stukje werk van den vete raan Veen. Klein Haarlem speelt een: verloren spel, maar weet verdere on heilen te voorkomen, zoodat de rood broeken op Hun gemak' met 4—0 win nen. P. J.KINHEIM. 1—3. Daar scheidsrechter Van Eekhout slechts schittert door afwezigheid, stellen de aanvoerders een anderen arbiter aan. Dadelijk na den aftrap vliegt de Kinheïm-voorhoede op het P. J.-doel af, en de backs, die elkander niet be grijpen, laten den middenvoor loopen, die deze kans dan ook goed benut. Ten tweede male herhaalt dit zich, en de stand is binnen 5 minuten 0—2. Dit kost P. J. de overwinning, want verder heeft zij geregeld bet beste van 't spel. Maar bij afwezigheid van een goeden schutter, kan zij slechts één maal het Kinheim-doel doorboren, wat voor halftime geschiedt door Elfers. Na de rust is P. J. voortdurend in de meerderheid, maar geheel Kinheim verdedigt fanatiek. Een zeldzaamheid is het toch zeker wel, dat een keeper 2 strafschoppen in één wedstrijd houdt, en zulk een zeldzaamheid geeft keeper Persoon van P. J. te zien. Heel mooi weet hij twee door hands ont stane penalty's uit z'n doel te houden. Even daarna valt een Kinheïm-back P. J.'s midden-voor unfair aan en voorkomt daardoor een zekere goal. Ook deze penalty heeft niet het ge- wenschte succes. Hier is het de boven lat, die redt. Kinheim scoort op geluk kige wijze nog een derde goal, waarna het spoedig time is en P. J. haar 2en bondswedstrijd zeer onverdiend ver loren heeft. M. i. is er met zulk een elftal nog wel iets te bereiken, als nog wat beter in het schieten geoefend wordt. V. V. C. I—H. S, V. II. 13-1. In den beginne gaat het spel vrijwel gelijk op, maar langzamerhand neemt V. V. C. het spel in handen, en het duurt dan ook niet lang of de H. S. V.- doelman ziet no. 1 in zijn doel verdwij nen. Nadat weer is afgetrapt, neemt TI. S. V. den bal mede en weet mooi samenspelend een tegenpunt te forcee- ren. Dan is het evenwel met de roe ei witten gedaan en gedurende de rest van den wedstrijd wordt dan hoofd zakelijk op IT. S. V.'s helft gespeeld. Successievelijk voert V. V. C. den stand dan op tot 13—1, waarvan Akkerman er 5, Tijseling 4, Crayé 2, Snoeks 1 en Van Abs 1 voor hunne rekening nemen. Het einde van dezen saaien wedstrijd komt dus met een 13-1-over- winning voor de V. V. C. EDO II—V. V. TI., 1—0. Beide elftallen spelen een werkelijk goed spel, en we bemerken bij de jongere E.D.O.-generatie, dat de goe de leiding dit elftal zeer ten goede komt. Voor de rust speelt V. V. H. met wind mede en heeft hierdoor wel de overhand, maar 't gelukt haar niet een punt te bemachtigen, deels door het slechte schieten, deels door het zeer goede verdedigen van Edo II. Na de hervatting heeft Edo het voordeel van den wind, en is gedurig sterker, 't Gelukt haar door den midden-voor de leiding te nemen, die zij tot het einde weet te behouden. ALCIDES I—H. F. C. III. 2-1. Alcides trapt af, is direct de ster kere, en sluit het met 10 man spelen de H. F. C. geheel in. Toch kan zij dit overwicht niet spoe dig in doelpunten uitdrukken, daar de H. F. C.-kèeper haast niet te passec- ren is. De vier H. F. C.-voorspelers kunnen zich niet door de zeker en hard wer kende Alcides' achterhoede heenver ken, waarin vooral het goede spel van Bloémheuvel als rechtshalf opvalt. Ongeveer 10 minuten na het begin gelukt het Puk vcor Alcides te doel punten en deze speler herhaalt kort daarna dit nog eens, zoodoende den stand op 2—0 brengende. Na de hervatting een overrompeling van de Alcides-aehterhoede, ettelijke schoten worde i op het doel gelost, maar Van TIeniert geeft niet thuis en zendt de hardste schoten geregeld re tour. Eens denken wij TI. F. C. te zien doelpunten, maar de keeper is op zijn post en weet den bal corner te werken. De Alcides voorhoede ziet, dat het zoo niet gaat en begint zich hoe lan ger hoe meer te roeren, maar doel punten blijft uit. Vele kansen worden verknoeid, terwijl keeper Sypesteyn uitstekend werk doet. Bij een scrim mage voor het Alcides-doel trapt een harer spelers in eigen doel. Nu wil H. F. C. gelijk maken, maar het kan haar niet gelukken. De links binnen mist een paar gemakkelijke kansen, 't Einde komt met 21 voor Alcides. 2e KLASSE H. V. B. HAARLEM IV—EDO III 6-2. Edo III begint niet slecht en spoedig neemt zij dan ook de leiding. De vreugde is echter van korten duur, want na eenige minuten weet captain Homberg op goede wijze de partijen op gelijken voet te brengen. Weer is het Edo III, dat de leiding herovert, maar de roodbroeken geven zich niet gewonnen en met rust zijn zij reeds met 3—2 in het voordeel. Na de pauze hebben de gasten niet veel meer in te brengen. Nog drie maal ziet de Edo-doelman zich gepas seerd, zonder dat zijn partij ook maar eenig succesje kan boeken. Tiet einde komt met een welverdiende 62-over- winniDg der roodbroeken. V. V. C. II—HEEMSTEDE II. 5—1. Onder leiding van scheidsrechter Kooien trapt Heemstede tegen den vrij sterken wind af en al dadelijk over rompelt V. V. C. de achterhoede van Heemstede en heeft spoedig de lei ding. Dan begint Heemstede zich wat los te werken, maar de achterhoede der blauwwitten doet telkens den bal weder naar haar voorhoede verhui zen, waardoor V. V. C., geholpen door den wind, gedurende de eerste helft superieur is. Harren besluit een mooie dribbling met een fraai schot, terwijl Rustman even later voor no. 3 zorgt. Heemstede komt nu weer een beetje in actie, maar de backs van V. V. C. zijn het groote struikel blok. Uit een mcoien voorzet van Rustman maakt V. d. Meulen V. V. C.'s 4de doelpunt. Eén minuut vóór rust doet Heen.stede een mooieu uit val en brengt den stand op 41. Ook na halftime is V. V. C. sterker, maar weet nog maar éénmaal te doel punten, zoodat het einde komt met een 5I-overwinning der V. V. C.'ers. ALCIDES n—BLOEMENDAAL II. 0-4. Bloemendaal verschijnt met 9 man, 't geen haar niet belet, geregeld ster ker te zijn. Wel doet Alcides wanho pige poging©-, ont te doelpunten, maar vorder dan de backs komt het niet, ter wijl in laatste instantie de keeper heel goed. werk verricht. Tol rust weet Alcides de score blank te houden, maar na do rust zijn de 9 Bloemendalers niet meer te houden. Nielen zorgt voor het le punt met een effect-bal, welko over de banden van 'den keeper in het doel belandt. Bloemendaal weet nog 3 maal te doelpunten, zoodoende een fraaie over winning boekende met 40. UITGESTELDE WEDSTRIJDEN. Wegens onbespeelbaarheid van het terrein konden de wedstrijden Huza ren V. V.—S. V. V. en V. W.—Bloe mendaal III niet doorgaan. VrioEdscbappelIjke Wedstrljdan II. B. S. ME 1' 5 j. c.—HANDELS SCHOOL, 6—3. L.l. Zaterdag had deze jaarlijiksche schoolwed strijd plaats op het H. F. C.-terrein. Velen, ook verscheide ne leeraren waren aanwezig orn hun ne favorieten aan te moedigen. Even als verleden jaar weid gestreden om een plaque, die de N. B. v. L. O. be schikbaar had gc-steld. Omstreeks twee uuir stellen beide partijen zich onder leiding van scheidsrechter IT. E. Boissevain als volgt op: (De Handelsschool miste B, Verwey, waardoor se zeer zwaar ge- handioapt was). H. B. S.: P. Angenent, B. ten Bruggen Cate, T. Boissevain, A. de Vilder, J. Oei, A. v. Heckers, L. Reydon, J. Oostenbroek, F. Har tog, C. Mesman, B. Landman. Handelsschool: P. Bovrillon, F. Homberg, J. Daudey, J. Visser, B. Kernkamp, F. Suiter, P. Sypestiain, L. ten Brug gen Gate, J. Keyser, A. Maas, J. Sobolte. Als Oostenibroek den bal aan het rollen heeft gebracht wordt aan bei de kanten in dén beginne verschrik kelijk geknoeid. Een gunstige uitzondering maakt •hierop de vooriioedie van de H. B. S. Daartegen (heeft de Handelsschool weinig in te brengen. Toch koe ut het eerste doelpunt voor laatstgenoemde schooi Maar spoedig maakt Iteyuon zeer handig uit oen misverstand ge lijk (11). Kort daarop maakt Maas freekick in het penalty gebied. Boissevain plaatst zich achter den bal en no. 2 zit in 'het net. Het geknoei in de achterhoede der Handelsschool blijft aanhouden met het gevolg dat na een half uur spe- lens Oostenbroak en Hartog den stand op 41 hebben gebracht. Er wordt nu van opstelling veran derd. Voor hiadf time geluikt het de Handelsschool nog, den achterstand door een mooi boogschot van Daudey te verminderen (42). Na rust komt de Handelsschool ei genlijk eerst los, maar het geluk ;s ook geheel niet niet haar. Verscheide ne sc-hoten komen juist tegen zij- of bovenlat. Toch laat ze zich niet ontmoedi gen en eindelijk zit no. 3 in het net (4-3.) Er schijnt eenige spanning in te zullen komen, en het publieik spant de stembanden ter dege in. Een tijdlang komt in den stand geen verandering, dan werkt de H. B. S. zich weer los en voordat iemand er aan denkt, moet Scholte voor den 5en keer visschen (53). De TL B. S. blijft steeds aanvallen en de Handels school-achterhoede raakt ziohtbaar vermoeid. Om de score nog wat op te voeren, maakt llartog door zeer snel inloopen, de 6e en laatste goal (63). Als tijd gefloten wordt, heeft de H. B. S. welverdiend, maar eenigszins geflatteerd gewonnen. Het elftal zat zeer goed in elkaar en de voorhoede was zeer snel en handig. Bij het H andelssohool-elf tal kon men duidelijk raerken, dat de spelers niet aan elkander gewend waren. De competitie-wedstrijd van L. V. V. II, Leiden, en Hillegom I, beide in den Leidschen Voetbalbond spelen de. eindigde gisteren na een span- nenden strijd met 21 voor de Leide- naars. VaetöalnleawE. VOETBAL IN HET BUITENLAND. De uitslagen van de Zaterdag in de hoogste Engelsche afdeeling gespeelde wedstrijden zijn LiverpoolBlaclcburn Rovers 41. Manchester UnitedTottenham 2—0 Bolton WanderersSheffield Wed nesday 30. Oldham AthleticManchester City 2-1. Aston VillaDerby County 5—1. Notts CountyMiddlesbrough 31- Sheffield United—Everton 4—1. Newcastle United-West Bromwich Albion 1—1. Woolwich ArsenalSunderland 1-3. ChelseaBradford City 0—3. De uitslagen van Zondag luiden Daring—Racing 2—0. Union St. Gill.— Antw. F. C. 4—1. BeerschotVerviers 3—2. R. C. Gaud—F. C. Liègeois 3—0. C. Brugeois—Excelsior 3—2. Standard—C. S. Brugeois 01, Hookey. VAN DEN HAAGSCIIEN HOCKEYDAG. ODIS—MUSSCI-IEN II. 2-0. De jonge vogels" bieden uitstekend weerstand, wat het resultaat trouwens wel bewijst. Hardnekkig wordt verde digd. De Hagenaars hebben hun vorm ook nog niet te pakken. De Bruyn Kops maakt hier alleen een uitzonde ring op. Toch wordt de Haagsche pres sie tc groot en met een welgericht schot neemt .Odis de leiding. Als ze dan ook nog een tweede goal gemaakt heeft, schijnt ze zich te willen sparen voor de komende wedstrijden, en zoo blijft het 2—0. ODIS—BLOEMENDAAL. 6-0. De Bloemerdalei'9 missen verschei dene spelers, e ook zijn de Odis-spe- lers er nu meer „ii gekomen". Toch verontschuldigt dit niet de groote ne derlaag. .De Hagenaars zijn voortdu rend sterker. Het heele Bloemendaai- team faalt wonhopig en hoewel IJzer man nog eenige i tijd weerstand biedt, moet hij toch tenslotte zwichten en voeren de zwarten regelmatig de score op tot 6. MUSSCIIEN—UTRECHT. 3—2. De Musschen hebben, mede door kwesties met den N. U. B.. een heel ander elftal dan her laatste seizoen. Ook schijnen z-: nog niet allemaal aan elkaar gewend te wezen, tenminste het spel staat op geen hoog pijl. De Stich tenaren, die reeds een vermoeienden wedstrijd hebber gespeeld, bieden goed weerstand. Tot tweemaal toe krijgen de vogels de leiding, tot twee maal toe maakt Utrecht gelijk. Bij de verlenging leveren de Musschen ech ter een uitstekend spel en spoedig heb ben ze ten derde male de leiding ver overd. MUSSCHEN—APELDOORN. 3—1. De vogels spelen thans een heel wat beter spel en ofschoon de Veluwers een paar invallers hebben, krijgen we toch een sparu enden strijd te zien. Voor rust gelukt het den rood-witten slechts eenmaal om te scoren. Na de thee maken de Apeldoorners spoedig gelijk. Nu komt de Müsschen- voorhoede echter los en door v. Len- nep en Tideman voert ze de score op tot 3—1. TOGO—MUSSCHEN. 3—0. Nadat de Musschen de tweede en derde ronde .goed doorgekomen zijn, stranden ze tenslotte op een concur rent van het laatstleden seizoen. De Togocombinatie. is in één woord schit terend en vormt een uitstekend geheel. Bij de Musschen is v. Groningen uit gevallen. Bienfait vervangt liern ech ter goed. Een spar.neude strijd ontwik kelt zich nu, roet TogG iets in de meer derheid dojr goed verdedigen der Musschen kunnen de Hagenaars vóór half-lime echta- slechts éen keer sco ren. Na rust dezelfde spannende strijd. Toch is Togo de meerdere en weldra is het Musscber.-doel ten tweeden ma le doorboord. Wei probeeren de Mus schen den achterstand te verkleinen, maar de blau w-witte achterhoede is te goed, en als de Hagenaars dan nog een derde goaltje aan hun serie toevoe gen, zijn de rccdwitten een geslagen team. Zondag wordt dc finale gespeeld tus- scheu Togo eti Amsterdam. 't Laatstgenoemd© teain won in de demi-finales na loting van Hilversum. Korfbal. ZANDVOORT. K OR F RA LVERGADERIN G. Aanwezig waren 11 leden, toen de voorzitter om half acht de vergade ring opende, en bekend maakte, dat het XI I-tol zal zijn samengesteld als volgt: De dames Driehuizen, Henmse, v. Keoren, v. d. Mije, Verheus en v. d. Werff, en de heeren Hermse, De Jong, v. RijDiberk, Schaap, Water en "Wie ner, terwijl de heer Schaap tot cap tain werd benoemd. Na gehouden stemming werden aangenomen 4 nieuwe leden. Bij de bespreking der wedstrijden deelde de secretaris mede, dat hij een uit- noodiging had ontvangen va.n H. O. C., om Zondag H. O. C. III te willen ontvangen, en dan te spelen tegen Swift II, welke uitnoodigiiig aange nomen werd. Hierop sloot de voorzitter om 10 uur de vergadering. SWIFT-COMB.-H. O. C. III, 5—2. Swift bezit nog geen 2e XI I-tal, en daarom lcwam zij met een cambinat.e van oude en nieuwe leden uit, terwijl ook H. O. G. eenige invallers heeft. Direct vallen beide partijen beur telings aan, maar de verdedigingen werken goed weg, totdat een der Swift-heeren zijn club de leiding be zorgt, en niet lang daarna ten 2en male doelpunt. Dit is H. O. C. toch te bar, en zij valt luid aangemoedigd door eenige supporters, fiinik aan. Toch duurt het tot vlak voor de rust, eer H. O. C. ook weet te doel punten. Rust 21. Na rust een vinnig en zeer leven dig spel aan weerszijden. Toch is ook nu Swift de sterkere, maar het doe len laat te wenschen over. H. O. C. weet eenigszins gelukkig gelijk te maken. Na de vakverwisseling is Swift evenwel weer de meerdere, en na 20 minuten spelens weet een Swift-dame de leiding te 'hernemen, die door een Swift-hesr nog wordt vergroot, (4—2). Het spel is nu voor H. O. C. vrijwel verloren, en als kort voor het einde de captain 'ten derden male doelpunt, heeft Swift welverdiend met 5—2 ge wonnen. SeMetsn SCHIETVEREENIGING „GENE RAAL „VAN MERLEN". Over den stand van den Nationalen Schietwedstrijd op buks en rijkscy- linder op 20 October 1912, korpswed- slrijd Al (max. 500 p.), deelen wij het volgende mede: Ingeschreven is door 7 vereenigin- gen: Schietvereeniging „Prinses Julia na,", Eindhoven, 396 punten. Personeel max. 100 p. Eerste, G. Luijkx, Amsterdam, 95. Eere-wedstrijd, max. 100 p. Eerste, G. Luijkx, Amsterdam, 96, 95. 2e. II. J. Bournan, Haarlem, 96. 4e. TI. J. v. d. Burg, Haarlem, 91. Vaste haan-wedstriid, max. 200 p. le. TI. J. Bouman, Haarlem, 192. Vrije baan, max. 200 p. le. IT. J. v. d. Burg, Haarlem, 198 p. 3e. Paul Roozen, Overveen, 197, 97, 95. 6e, H. H. Koene, De Lie, 196, 95. 7e. H. J. Bouman, Haarlem, 195, 97, 97, 10e. A. F. Bos, Overveen, 192, 95. 13e. L. de Raad, Haarlem, 191. lie. J. Viets, Haarlem, 190, 94. 17e. L. C. J. Jonckbloedt, Haarlem, 189, 93. 18e. B. J. Bots, I-laarlem, 189, 90. 19e. P. H. Kluft, Haarlem, 187 (93, 94). 21e. G. W. C. van Esen, Haarlem, 186. 24e. B. TL Wezenaar, Bloemendaal, 184 (95, 89). 25e. A. J. Lips, Haarlem, 184 (96, 88). 28e. J. A. Tl. Stolk, Haarlem, 180 (91, 89). Dagmedailles. 12 October. 1L J. v. d. Burg, Haar lem, 99 punten. 13 October. IT. IT. Koene, De Lie, 99 punten. 14 October. Paul Roozen, Overveen, 99 punten. Lmebtvaart DOODENLIJST VAN AVIATEURS. F. C. Brugeois—Excelsior 32. Zaterdagmiddag tegen één uur wil de luitenant Beissbarth, die mededeed aan de Zuid-Duitsehe rondvlucht, cp een tweedekker een tusschenlanding doen om den benzine-voorraad aan te vullen. Kort nadat hij met zijn passa gier luitenant Lang weder opgestegen was en de machin.j zich op aanzienlij ke hoogte bevond, werd hij door een windstoot gegrepen, waarop hij recht naar beneden viel. Luitenant Beiss barth en zijn passagier werden onder den motor begraven en op slag ge dood. Uit de Omstreken IJ MUI DEN. Vischvervoer. Zaterdag vergaderden te IJmuiden de visch ban delaren die in hoofd zaak op üu-tschland en België wer ken ter bespreking van maatregelen te treffen tot opheffing -van de steeds grooter wordende ontevredenheid over het vischvervoer naar die lan den. Over dit vervoer, waarover reeds het geheele seizoen klachten zijn ge hoord en ingediend en waarover in zonderheid de afgeloopen week de ontevredenheid haar toppunt bereikte door dien ten gevolge van dit gebrek- k'g vervoer door de handelaren een schade is geleden, die tot in de dui zenden guldens beloopt, vernamen we o.m. het volgende: Herhaaldelijk komt het voor, dat de visch op de Belgische markten te Iaat aankomt en eerst een dag later, dan waarop gerekend is, ten verkoop kan worden aangeboden, hetwelk tot groote schade leidt voor de afzenders. Wat 'hot vervoer naar Duitschland betreft, werd algemeen geconstateerd, dat het in jaren zoo slecht niet was als dit najaar en ook die handelaren klagen steen en been over de enorme schade, die daarvan het gevolg Is. Zoo is het de laatste weken her haaldelijk voorgekomen, dat de visch zendingen naar Duitschland 1 of 2 somtijds drie dagen te laat op hare bestemmingsplaats aankwamen en door het langdurig vervoer geheel zonder ijs waren. Weet men nu, dat de verkoop van visch in Duitschland des Donderdags plaats beeft en zendingen, die Vrij dags en later worden aangebracht, zoogenaamd „zur verfgung" der handelaren worden gesteld en nage noeg waardeloos zijn geworden, dan kan men zich een denkbeeld vormen van de financieel© verliezen, die daarvan het gevolg zijn. Reclames hierover bij de Directie der Holland- sche Spoorweg-Ma atsöhappij brach ten tot nu toe geen verbetering en de vischhandel meent, dat een krachtig ingrijpen van 'hoogerhand dringend nood'ig is, om dezen onhoudbare» toe stand te beaindigen, te meer daar reeds vele Duitsche afnemers om bo vengenoemde redenen IJmuiden den rug hébben toegekeerd en Geestemun- de hun orders opdroegen. Als direct© oorzaken van 'het ge brekkig vischvervoer van IJmuiden werden genoemd gebrek aan goed en voldoende materiaal, gebrek aan vol doend geoefend vast en los personeel voor het vlug inladen der vischzen- dingen en de groote vertragiugen in de doorzendingen aan de grenssta tions, terwijl als indirects ooi-zaak werd genoemd de te lange afleverings termijn, d:© de Spoorwegmaatschap pijen zich de ijlgoedzendingen heb ben voorbehoudenop grond waarvan op het meerendeel der ven-zoeken om schadevergoeding afwijzend wordt beschikt. Zoo bevatte o.a. de Duïtsöhe visch- train van Maandag 1.1. voor de visch- zendingen weder een zeer groot aan tal open steemkoleiiwagens, waarvan de reiniging dikwijls zeer veel te wen schen overlaat, terwijl de beide visch- treinen van Dinsdag daaraan vol gende uitsluitend uit zulke wagens bestond, en nog wel gedeeltelijk zon der dekkleeden waren. Wel is waar worden die wagens voor ze in Duitschland aankomen van dekklee den voorzien, doch dit heeft steeds vertraging en dikwijls het missen dar correspondentie in Duitschland ten gevolge. Bovendien vertrok die trein aanmerkelijk te laat van IJmuiden, waardoor blijkens de kort daarop in gekomen telegrammen de meeste visch zendingen naar Zuid-Duitschland te laat zijn aangekomen en door de ge adresseerden geweigerd, waardoor de schade grooter dan ooit te voren is geweest. Herhaahtelijk is door de vischhandelvereen. aangedrongen op dichte wagens voorzien van Westing- houserem, welke wagens in Duitsch land zonder overgeladen te worden, kunnen worden doorgezonden, doch de Hollandsoho Spoor schijnt niet bij machte te zijn aan dat verzoek te vol- doen. Waar de visscherij dit seizoen uit stekend© resultaten geeft; de visch handel flinke prijzen besteedt-en z'eh duchtig weert om de groote hoeveel heden in binnen- en buitenland le plaatsen en de concurrentie met an dere landen het hoofd te bieden, daar hopen de handelaren dat aan boven genoemde misstand spoedig een eind kome, opdat niet overgegaan behoeve te Worden tot het bieden van lagere prijzen, ten einde per saldo de risico's beter te kunnen dragen en een kleine wönst te behalen. Voor een gezonde ontwikkeling van hel bedrijf, dat voor ons land van zoo groote beteekenis is, zou een krachtig ingrijpen van be voegde autoriteiten zeer gewenscht zijn. De Commissaris der Koningin heeft aan den heer R. de Croes alhier op verzoek eervol ontslag verleend als lid van de gezondheidscommissie. Letteren en Kunst „NED. FOTOGRAFEN KUNST KRING". Te Amsterdam is Zaterdag een ex positie geopend van den „Nederland- schen Fotografen-Kunstkring". De collectie bevat ruim 200 werken, welke reeds in Den Haag tentoonge steld waren. De opening der tentoonstelling ge schiedde met een toespraak van den voorzitter der N. F. K., den heer P. Clausing Jr., uit Haarlem. Vervolgens sprak de heer Th. F. A. Delprat, er op wijzende, dat in de protographie steeds gestreefd wordt naar grooter volmaaktheid. Spreker roemde de broederlijke samenwer king tusschen de vakphotogaphen en amateurs. De heer Bispinck complimenteerde, namens de „Ned. Amateursfotografen Vereeniging" daarop den voorzitter met het 10-jarig bestaan van den N. F. K. en bood hem een krans aan. Binnenland "WETHOUDER DUIJS. In de eerste vergadering van B. en W. van Zaandam, na de verkiezing van den heer Duys als wethouder, is besloten hem de leiding der gasfa briek op te dragen. Zijn ambtsvoor ganger, de heer Van Hoik, was ook wethouder voor dezen tak van dienst, (TeL) DE VERKIEZINGSSTRIJD TE OMMEN. De volgende motie is aangenomen: Het bestuur der christ.-hist. kies- vereeniging „Koningin en Vader land", te Nijverdal verklaart, dat de candidaat, gesteld door het centraal comité der Ghrist.ITst. Unie in het hoofdkiesdistrict Ommen, volkomen overeenkomstig haar recht is gepro clameerd; betreurt de onkies che handelwijze van het bestuur van het provinciaal comité; besluit: om zich los te voelen van het prov. comité en die schakel van organisa tie der Chr.-lTist. Unie met te erken nen, tenzij weldra door een onpartij dige commissie de ongeregeldheden naar waarheid onderzocht worden. EEN TRAMBOTSING. Zaterdag is de van Puttershoek komende stoomtram der R. T. M. aan da halte Blaakscbedijk bij Rot terdam op een trein van bieten wa gens geloopen. De stoomtram be stond uit de locomotief, een postwa gen, een passagierswagen en een met melk geladen goederenwagen. De locomotief sloeg door den schok uit het spoor, maar bleef op den dijk staan; niet alzoo de volgwagens, wel ke dwars tegen den dijk kwamen te hangen, vastgehouden door de kop- pelkétfcingen, die gelukkig niet bra ken. Door het verbrijzelde glas werd een 12-tal passagiers verwond, maar niet ernstig. Ook de materieel© scha de zo! wel. meevallen. Mof een half uur vertraging konden de passagiers met een andereri trein naar Rotter dam gebracht worden. GEMEENTEWF.RKPLAATS VOOR ARBEIDERS IN HUISINDU STRIE WERKZAAM. De Amsterdnmsche Best u nir.lere- hond heeft een adres verzonden aan den Amsterdamsohen gemeenteraad waarin wordt aangedrongen op het nemen van een proef met een ge meentelijke werkplaats voor arbei ders en kleine werkgevers, in huis industrie werkzaam. De bedoeling van adressant is, dat cl© gemeente in deze werkplaats te gen zeer laag tarief ruimte zal af staan, en voor degenen, die dat wen schen, tevens kracht en werktuigen. NEDERLAND EN DE OORLOG. Men vernoemt, dat Nederland tij dens den oorlog in den Balkan een strikte onzijdigheid zal bevaren. De neutrafl3teitevecrklanLnig zhl weldra ambtelijk worden medegedeeld. HOF VAN ARBITRAGE. Maandag 28 October zal de behan deling van de Russ'sdh-Turkscke ar bitragezaak. betreffende de verschaf*

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7