SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal. Hook.ey .iSLtlxletleXs. ^ol3.1eteix. in Haarlem's Dagblad» MaiiüriantiseuB Voetbaliisnd. Westelijke 1 e Klasse. H. F. C.—H. B. S„ 3—1. De nieuwe op stel ling is werkelijk een gelukkige vondst gebleken en wat meer zegt er is 'hard on enthou siast gewerkt door heel het blauw witte elftal. De nieuwe tribune, die óók 'n succes was en die een prachtig uitzicht over het speelveld geeft, heeft gedaverd van 't applaus eu getrappel van de opgewonden H. F. C.-aanhan gers. Als rt gevaarte lieelemaal vol tooid is, de overtollige eindjes plank, die er nu nog uitsteken, verwijderd zijn en 'n stemmig verfje 't kleurt, zal de tribune een sieraad van liet terrein zijn. Het publiek is weer in massa opge komen, en als begonnen wordt, staat het zwart langs de lijntjes. De tribu ne, „op den groei" berekend, is nog ©en beetje te groot. H. F. C. komt volledig, H. B. S. met twee invallers in ~t veld, en 'tvalt ieder dadelijk op, dat ditmaal eens niet de tegenpartij 'n physiek over wicht op H. F. C. zal hebben. Het Kaagsche elftal is nog heel wai lich ter en jonger dan dat der Spanjaurds- lar.ers. De opstellingen zijn H. F. C. Steup, La Bastide, Ben Verwey, De Klerck. v. d. Nagel, Leo Verwey. J. Francken, H. Francken, Seignelle, Van Dolden, Gravelaar. H. B. S Bonman, Denis, De Grneff, Hissink, Van Rannard. Synja, Boutmy, Boreel, Valkenburg, v. Vreeswijk, Van Trotsenburg. II. F. C. toont dadelijk don w;I van- to winnen. Er wordt snel gespee'.l, vlag „op dei. bul gezeten", en TI. ft. S. wordt dadelijk" teruggedrongen. Er wordt steeds op de Haagscke helft ge speeld er. de Iiaarlemsche aanva' is verrassend-hand'ig aan 't combineo ren. Seignette, die werkt als oen paard, doet hee-1 goede dingen en de Francken's zijn als rechtervleugel niet minder op dreef dan links. Maar de zvvarto verdediging houdt zich staande, en al wordt er af en toe slecht getrapt en begaan de Hage naars '11 tactische fout door Grave laar geregeld ongedekt te laten waarvan hij uitstekend profiteert door meermalen voor te zetten dat achterhoedespel is lang niet slecht. De enkele uitvallen van II. B. S. wordeu bedorven door de onhandig heid van De Graeff, en 't publiek is in afwachting van H. F. C.'s eerste goal als juist het omgekeerde gebeurt. Op een moment, dat de H. F. C.-bucks ■ver opgedrongen zijn, komt de bal van rechis bij den kleinen linksbin nen Dênis terecht Die schiet van korten afstand. Steup stopt schitte rend, maar kan niet wegwerken en handig werkt de H. B. S.'er den bal via den paal in 't doel (0—1). H. B. S. leidtTeleurstelling op de tribune 1 Er is pas 'n kwartiertje gespeeld, en H. F. C. blijft de aanvallende par tij Voorzetten van links en rechis komen voor het Haagsche doel, inaar steeds wordt op het laatste moment naar Mannus gespeeld.— en die is z'n schot vandaag kwijtHij schiet over hei doel, er naast, tegen do backs aan maar kan de goede rich ting niet vinden, 'n Mooien kopbal van Seignette wordt door Van Trot senburg niet minder mooi gestopt, en Van der Nagel heeft pech als hij met een hard, hoog schot den zijpaal raakt. Togen half time begint de H. B. S.- voorhoede meer aandeel in 't spel te nemen, maar bepaald gevaarlijk is zij niet, en enkele gemakkeiijk-te- houden schoten worden door Steup goed behandeld. Als gerust wordt, heeft IL B. S. nctg haar (onverdiende) 10 leiding, maar ieder voelt, dat de wedstrijd voor H. F. C. nog lang niet verlo ren is. Bij de hervatting ontbreekt Bout my, die een tijdje vóór rust in botsing is gekomen, bij I-I. B, S. Een invaller verschijnt later nog. Er wordt door de Wauwwitton weer stevig aangepakt. Evenals lijdens het laatste gedeelte vóór rust speelt Mannus weer mid denvoor en Seignette rechtsbinnen. H. F. C.'s linkerwing is nu verras send op dreef en wordt daarin wel ecnigszins geholpen door het zwakke spel van den Haagschen rechtshalf, Kleine Gravelaar loopt „als 'n kieft" langs de lijn, en Paul van Delden is onvermoeid aan 't doorzetten. Bo vendien snappen ze mekaar goed, en spelen handig samen. 'n Minuut of tien is er gespeeld als Van Delden binnen penaltygobied weer eens den bal krijgt. Hier ben ik met den bal, en daar is 't hok, waar dat ding in moet denkl-ie zeker. En dus moet. wat er tus- schen staat, opzij Van Delden weet er zich op z'n ste vige, origineele manier tusschendoor te werken, komt in botsing met Van Trotsenburg maar met een vluggen omhaal deponeert-ie den bal in het ander© hoekje van 't doel (1—1). H. F. C. werkt enthousiast door, en leder ziei, dot er gewonnen zal wor den. Van Dellen, blijkbaar aange moedigd door z'n succes, zit de zwarte verdedigers voortdurend in 't vaar water. En als na 'n paar minuten ver der spelens Gravelaar hem heel han dig den bal voor de voeten legt maakt H. F. C.'s verrassende linksbinnen met een laag schot z'n tweede doel punt (2—1). Het publiek maakt een leven als een oordeel. Van Delden gaat weer full speed af, droomt zeker al van den hattrick. Maar zoover brengt-ie het toch niet. Valkenburg cum suis weten nu lan gen tijd don steeds terugkeerenden H. F. C.-aanval te weerstaan. Bij een doorbraak van H. B. S. stopt Steup vallend een laag schot van Hissink. Het schijnt daarna, dat in den stand geen verandering meer zal ko men, want bet spel verlangzaamt wat. Maar 'n paar minuten vóór tijd benut Jacques Francken nog een goede kans en met een 3—1 overwinning voor H. F. C. komt het einde van een goed» gespeelden, vluggen wedstrijd, die de H. F. C.'ers en hun aanhangers weer nieuwen meed heeft gegeven. De spelers krijgen 'n ware ovatie. Behalve De Klerck en Mannus. die blijkbaar 'n off-day hadden, voldeden alle Iiaarlemsche spelers goed. Man nus was wel weer, als immer, de stuwkracht in de voorhoede, maar z'n schot mankeerde totaal en hij bracht hei niet verder dan een schot ui oen leeg doel, dat nog als offside- doeipunt werd geannuleerd (een du bieus geval). Seignette is 'u harde werker, en plaatst heel goed, zoodat hij in een goede omgeving ook een zeer bruik bare kracht is. Af en toe maakt een klein surplus in lichaamsgewicht hem wat te langzaam, en z'n spel was Zondag t e onzelfzuchtig. Want als-ie een kans kreeg, centerde hij meestal nog. Do aanvangs-opslelling voldeed me beter, dan toen Mannus middenvoor ging spelen. Leo Verwey, La Bastide en de vleu gelspelers dienon nog speciaal ver meld te worden, terwijl Van der Na gel heel verdienstelijk speelde, maar veel te veel pingelde en daardoor het spel tegenhield. Ben Verwey speelde een voldoende partij back. Bij H. B. S. mogen de; doelman, Valkenburg, Boutmy en Dénis spe ciaal worden genoemd. Rechtshalf, rechtsback, linksbuiten en midden voor waren zwakjes. Mutters leidde uitstekend. ROBERT P. - V. O. C.—HAARLEM. 0—3. Een terrein, dat alleen wat afme tingen betreft, aan de eisciien van een eerste klas voetbalveld voldeed, maar overigens op een modderpoel geleek, een volledig V. O. C. tegenover Haar lem met vier invallers, ziedaar ecnige argumenten, die de algemeene ver wachtingen va een Haarlem-neder laag deden rechtvaardigen. Hoe ge heel anders is het echter geloopen. V. O. C. speelde goed, werkte energiek lot het laatst toe, maar Haarlem... dat was af. Geheel hebben de spelers zich over terreinmoeilijkheden heengezet, er is met een vuur gespeeld, zooals.... ja, zooals Haarlem ons dat slechts kan laten zien, als het wiL E11 het wilde. Precies twee uur wordt onder de uitmuntende leiding van scheidsrech ter Groothof! begennen. V. O. C. ver schijnt met D. Hagen, W. BroLger, N. v. Prooye, G. Steuger, J. v. d. Sluis, Arn. Hórburger, G. Brandt, H. Reidt, C. v. d. Sluis, Ant. Hórburger, T. Kuntze, terwijl Haarlem in 't veld brengt J. Oostenbroek, J. Haak, S. Veen, M. Houtkooper, K. Heim, J. Smit, B. Healy, P. Angenent, Ch. Wilhelm. R. Serné, W. v. Eek De Rotterdammers hebben den toss verloren en trappen tegen wind in of. De eerste oogenblikken zijn voor hen, maar spoedig' neemt het Haarlem- quintet den aanval over en dringen steeds dieper in de vijandelijke ach terhoede door. Deze is evenwel voor haar taak berekend, vooral Bronger is op dreef. Het spel is tamelijk wel verdeeld en nu eens zien we Wilhelm en Serné in actie, terwijl een volgend oogenblik Bronger en v. Prooye alle zeilen bij moeten zetten. Langzamer hand worden de Haarlemmers mees ter van het terrein. De voorhoede combineert schitterend, maar doordat de spelers soms tot aan hunne enkels In de modde1' zitten worden weinig gevaarlijke schoter-. gelost. Steeds komt Haarlem terug, maar op 't beslis send moment i3 er altijd een V. O. C.- beon aanwezig om den bal naar het andere einde te doen verhuizen. Af en toe brengen de gastheeren een bezoek aan der gasten heiligdom, maar de Haarlem-verdediging is in zoo groot- sciien vorm, dat aan scoren hier nie* te denken valt. De drie invallers vol deden uitstekend, vcoral Serné zien we weer op van ouds bekende wijze aan het werk. De tijd verloopt evenwel zonder dat Haarlem het tot doelpunten weet te brengen. Wel werkt captain Veen als een paard, wél passeert Jur Ilaak soms zijn tegenstanders alsof ze er niet staan maar de puntjes laten op zich wachten, en daar is het toch maar om te doen. Op de meest onver wachte wijze krijgt Haarlem dan de leiding. Na algemeen opbrengen schiet Houtkooper in, v. d. Sluis kan zijn handen niet thuis houden, de bal rolt door en wordt achter 'do lijn door v. Prooye weggewerkt. Dit laatste kon Groothof! echter niet voldoende beoor- deelen en daarom geeft hij zeer terecht een strafschop. Jur plaatst zich ach ter den bal en met een irriteerend zacht, doch zuive» gemikt rolletje be landt de bal in het net, terwijl Ilagen juist in den anderen hoek ligt. V. O. C. laat zich niet ontmoedigen en Au- ton Hórburger glijdt handig door de Iiaarlem-uchlerhcede heen. Op 't laatste moment komt Wilhelm hem op zijn weg en is zijn kans verkeken. V. d. Sluis en Reidt spelen goed sa men, rnanr vinden in Ilealy een on overkomelijk struikelblok. De En- gelschman spoelde gisteren weer een spel, dal hem zeker door weinigen verbeterd kan worden. Na deze korte periode van Rotterdamsch over wicht, waarin v. Eek éénmaal slechts met de grootste moeite een mooi schot v. Brandt er uit weet to houden, gaat Haarlem cr weer van door. Do rechterwing brengt mooi op. Hagen meent door uitloopen het gevaar te kunnen afweren maar Heiin scliiet hard langs hem heen en Haarlem zou zeker een tweede puntje gemaakt hebben, had niet Arnold Horburger plaats in het ledige doel genomen en den bal nog juist weggewerkt. Een fraai stukje werk van den internatio naal. Nadat Haarlem nog eenige hoek schoppen heeft genomen, fluit Groot-1 hoff voor rusten Gedurende dezen tij'l hebben de speler? het druk met de klei van schoenen, kleeren en ge zicht af te krabben, want zooals van zelf spreekt, gin^ er rneer dan eens oen over het veld. In de tweede helft komt Haarlem s spel eerst op zijn hoogtepunt. Hoe hard V. O. C. ook werkt, er is geen door komen aan, terwijl in tegendeel de roodblauwe voorhoede door zuiver combinatie-spel vaak hel ergste doet vreezen. Houtkooper krijgt een goede kans, doch zijn schot wordt door Ha gen gestopt.. Scoren kan echter niet uitblijven en als de Imkervleugel snel samenspelend opbrengt, Jur handig naar binnen plaatst en Veen v. Prooye afhoudt, kanjert Houtkooper onhoud baar No. 2 in 't net. Een prachtgoal. Toch heeft Haarlem nog niet gewon nen, want de Rotterdammers geven, zooals van he.i bekend is, niet op. Brandt probeert het soms alleen, maar vindt in Smit een waardig tegenstan der. Op den anderen vleugel moet Ant. Hórburger meer dan eens de meerderheid van Angenent erkennen. Kuntze, die voor 't overige erg tegen viel, krijgt plotseling den bal vrij zendt een hard schot in, dat evenwel op afdoende wijze door Van Eelt wordt verweckt. Even later zendt Brandt een vonijnigen schuiver in, maar weer redt de keeper. Reidt schiet tegen den paal. Overigens valt er weinig gevaar lijks van Rotterdamsche zijde voor en Haarlem komt weer in de moerder- heid. Arigenen; krijgt den bal voor de voeten en waagt ook eens een schot, Hagen weet slechts met moeite te red den en slaat het leder naar de out- lijn, Ooslenbroek geeft aan Jur Haak, die, iu een moeilijke positie staande, Hagen niettemin met een handig schot het nakijken geeft. 30. Nu is de overwinning zeker en Haar lem verslapt wel een beetje, zoodat de achterhoede alle zeilen bij moet zetten om scoren te voorkomen. In deze perio de blinkt vooral Wilhelm uit. Jur Haak helpt ook een handje verdedi gen en zonder dat er verder iets be langrijks gebeurt, geeft Groothof het eindsignaal en hebben onze stadge- nooten volkomen verdiend gewonnen. V. O. C. heeft, zooals gezegd, liard gewerkthun elftal zit goed iu el kaar, maar Zondag had m. i. geen en kele club van Haarlem gewonnen. Het is moeilijk te zeggen wie wel de beste was. Bij de Rotterdammers blonken uit Bronger, Steuger en de llórbur- gers. De vleugelspelers waren, enkele momenten uitgezonderd, matig. Bij Haarlem in de allereerste plaats Hea ly, die soms 01 begrijpelijke dingen verrichtte. In de voorhoede speelde Jur Haak een schitterend spel. Hij is momenteel wel de grootst© voetbal- tecimicus van Nederland. De overige spelers voldeden zonder uitzondering uitstekend eu captain Veen zij een woord van hulde niet onthouden op de wijze waarop hij Zondag zijn elftal met woord en daad ter overwinning voerde. IL V. V.—D. F. C., 2—5. Beide elftallen zijn volledig. Spoe dig neemt D. F. C., met het wuid- voordeöl spelend, door een hard schot van Sunderman de leiding. II. V. V. maakt door De Serrière gelijk, maar dan komt Kleyn D. F. C. weer een voorsprong geven. Na half tinie is het Dordtsoh© elftal ver in de meerderheid, en schoten van Koopman en Bouv-y brengen den stand op 5—1. D. K&ssler maakt dan nog een tegenpunt, en H. V. V. lijdt een zware nederlaag. AJAX—QUICK, 2—1. 'n Paar minuten na 't begin neemt Ajax uit een vrijen schop voor d.oel door GUissen de leiding. Japiksa maakt na een half uur spelens gelijk, en rust komt met 1—1. Na half time brengt Kooy op, en schiet den bui via Bosscliart in liet doel. Quick heeft geen geluk bij hare pogingen, om gelijk te maken, en de Amsterdammers winnen tenslotte mot 2—1, VELOC1TAS—SPARTA, 14. Vóór half time is Sparta sterker. De Groot maakt drie goals aohtereen, en even na de hervatting brengt hij zelfs den stand op 4—0. Daarna trapt een Spartaan in eigen doel. Velocitas valt heftig aan, om den achterstand te ver kleinen, maar heeft geen sueces meer eu verliest met 14. DB N. V. B.-UITSLAGEN. Een goede dag voor de Haarlemscho clubs H. F. C. heeft zich hersteld van de geleden échecs, door een flinke en ver diende overwinning en Haarlem gaat op het goede pad voort en is er nu zelfs in geslaagd, met een zeer incom pleet elftal, zonder captain de Wolff, V. O. C. in Rotterdam te slaan. Na liet slechte competitie-begin in Den Haag speelt Haarlem in ongekenden vorm, en staat nu op de tweede plaats Gaat dat zoo door 't Zou een vreemd ge val voor Haarlem wezen, dat 't gewoon was, om de veertien dagen van vorm te wisselen Ajax is ook al uit z'n slof geschoten. Na achtereenvolgens door II. V. V. en V. O. C. verpletterd te zijn, heeft het Amsterdarnsche elftal beter werk ge daan, en plotseling Quick geklopt, 't Geen bewijst, dat er dit jaar toch weer weinig krachtsverschil lusschcn de elf tallen bestaat H. V. V. viel leelijk tegen en moest op eigen terreiu met 25 voor D. F. C. de vlag strijken. Sparta won, zoo als te voorzien was, in Breda. Over 't geheel was 't toch een dag van verrassingen, deze Zondag De stand ir de West le klasse is nu iissif si Sparta 5 4 1 0 9 22—6 Haarlem 5 3 117 179 D. F. C. 5 3 117 17-13 V. O. C. 3 2 0 1 4 8-5 Quick 5 2 0 3 4 9-9 IL B. S. 5 1 2 2 4 9-10 H. F. C. 5 2 0 3 4 11—20 Ajax 5 2 0 3 4 8—16 H. V. V. 4 112 3 12-11 Velocitas 4 0 0 4 0 2—16 In de Oostelijke le klasse waren de resultaten Quick—G. V. C. 1-0. TubantïaU. D. 10. Go ahead—P. W. 1—2. VitesseWilhelmina 1—2. Eu hier is de stand nu U. D. Wilhelmina Vitesse Tubantia Go-Ahead Quick W. G. V. C. ut ii 4 3 0 1 6 •o gé t 2 13—5 55 11—4 13-5 5 2 12 5 7—8 4 2 0 2 4 5—7 5-16 5 10 4 2 4 0 0 4 0 0-9 0.- West. reserve lo Klasse: Sparta II—Velocitas II, 50, we geus niet opkomen. Haarlem H—V. O. C. H, 5—1. H. B. S. II—H. F. C. II, 1—0. A. F. C. II—H. V. V. II, 0—1. Quick IIHercules II, 5—0, wegens niet opkomen. HAARLEM II—V. O. C. II, 5—1. Niettegenstaande Haarlem 4 haner beste spelers miste, wist ze to Oh meit het volgende elftal: j. Schol-te, M. Visser, A. Maas, J. Peper, J. Muiier, K. Hordijk, G. Heim, J. Krayenhrinck, J. S-chra- vandijk, J. Bijleveld, P. v. Dappeien, een schitterende overwinning op het sterk verschenen V. O. C.-elftal te be halen. Nadat langen tijd op scheidsrechter De Waard gewacht was, kon einde lijk ruim 2 uur de wedstrijd een aan- Haarleon heeft voor rust ©enigszins den wind in 't voordeel, zoodat zij dan ook dadelijk de sterkere is. Hoewel dit voorloopig met in doel punten wordt uiigedirukt, kan men dadelijk van de voorhoede meer ver wachten dan de vor'ge week. Haar samenspel is zeer snel on goede schoten worden dikwijls naar bet vijandelijk deel gezonden. De V. O. C.-keeper staai echter steeds op zijn plaats en bezweert voorloopig al le gevaar. Zoo gaat dit ge ruimen tijd voort, tot dat eindelijk Krayenbrinck succes heeft, als hij met een reusachtig hard schot Hoek "het nakijken geeft (10). V. O. C. doet wel moeit© gelijk te maken, doch de roodgebroekte achter hoede geeft niet thuis. Het is vooral wear Visser, dfie meit stevige trap pen het terrein steeds zuivert. Voor rust weet Schravendij'k nog zeer han dig de score te verhoogen, zocdat met 20 in bet voordeel van Haarlem, na een korte rust weer opnieuw wordt aangevangen. Nauwelijks is afgetrapt of V. O. C. is zoo vriendelijk Haarlem als bet ware een 3e punt cadeau te geven. De voorhoede is niet meer le hou den. Ettelijke aanvallen worden on dernomen en onder uitbundig gejuich' schiet Heim de 4e goal in het net (4—0.) Dit wordt V. O. C. todh wol te kras en Scfoolte moet dikwijls 'hande land optreden. Door tijdig uitloopen, gelukt het V. O. C. dan een tegen punt te maken. (41). Hierdoor aangemoedigd, blijft zo oen poos aan bet woord, maar door goed verdedigen is verder tegensco- ren uitgesloten. Bijleveld zorgt nog voor no. 5 na zeer goed opbrengen van de voorhoe de, Visser schiet jammerlijk een ne- nalty hoog over. De overwinning 51 was volkomen verdiend. Bij Haarlem mag vooral de voor hoede genoemd worden, terwijl bij V. O. C. de keeper en de vleugelspelers uitblonken. H. B. S. II—H. F. C II, 1-0. H. F. C. II zonder Bollée, Berg en Seignette stelt zich aldus op- II. v. d. Wcerd, Oei, Adé Kei-vel, J. v. d. Weerd, Sypeslein, Romimelts, Looyen, Wackwitz, Boissevan, Bre mer, T. Kervel. II. B. S. II wint den toss en speelt eerst met den vrij hevf.gen wind in den rug. Beid© partijen wegen even wel onmiddellijk goed tegen elkaar op. Aan beide zijden wordt vüug ge speeld en beider doelen verkeeren beurtelings in gevaar. Langzamer hand wordt II. F. C. II sterker. Evenwel hebben zij zeer met pech te kampen, doordat verscheiden© goe de schoten telkens juist naast of te gen de palen terecht komen. IL B. S. II onderneemt van tijd tot tijd meni- gen gevaarlijken aanval, maar H. F. C.'s achterhoede is op dreef. Ook houdt v. d. Weerd eenige schoten keu rig uit z'n doel. Zoo breekt rust aan zonder dat er gedoelpunt is. Hierna krijgt H. F. C. II wind me de en wordt overwegend sterker. Het H. B. S.-doel ontkomt menigmaal op zeer gelukkige wijze aan doorbo ring. Na langen tijd op II. B. S. helft gespeeld te hébben weten de Hage naars zich los te werken en wordt H. F. C.'s achterhoede aan het werk ge zet. Deze verricht dit naar behooren. Bij een der H. B. S.-uitvallen loopt v. d. Weerd uit, de linksbinnen der Ha genaars krijgt den bal en het kost hem geen moeite dien in het verla ten doc-1 te frappen. Zoo verkrijgt H. B. S. II vrij onverwacht de leiding. Iloe II. F. C. II nu ook werkt, zij brengen het niet tot doelpunten. Bre mer inist tot tweemaal toe een pracht kans. Sypestein zal het eens in de voorhoede gaan probeeren, alles zon der succes. Zoo verstrijkt langzamer hand de tijd zonder dat de gelijkma ker komt en als tijd gefloten word't heeft H. B. S. II vrij gelukkig met 10 gewonnen. Zooals gezegd H. F. C. II speelde goed en met een weinig meer geluk zouden zij bet ook zeer zeker tot de overwinning gébracht hebben. West. 2e Klasse: V. U. C.Allen Weerbaar 0—2. E. D. O.—R. F. C. 1-0. Dordrecht—Neptunus 0—0. A. F. C.—D. V. V. 1—1. Achilles—Ajax 1—1. Xerxes—Concordia 1—3. D. V. S.—Unites 3—0. Volharding—V. V, A., 0—a U. V. V.— R. A. P., 2—2. Hercules—Kampong, 0—L E. D. O. I—R. F. C.t 1-0. Tegen de Rotterdamsche F. C. speelde E. D. O. haar eersten thuis wedstrijd. R. F. C. wint den toss en heeft eerst het voordeel van den recht over het veld staanden wind. Toch is zij gedurig de mindere. De aanvallen van R. F. C. worden geregeld door de zeer goed spelende E. D. O.-achter hoede afgeslagen. Uit een der vele E. D. O.-aanvallen doelpunt de mid denvoor onhoudbaar. Rust 1—0. Na. de hervatting heeft E. D. O. het voordeel von den wind en sluit hel géhcele R. F. C.-elftal in. Maar nu alle Rotterdammers verdedigen, is het moeilijk, de leiding te vergrootcn. Nu bleef de stand 1—0. West. 3 e Klasse: W. F. C.Bloemendaal, 5—0. Holland—H. S. V., 2—0. Hoorn: HoUandia—Heemstede, 41. Amsterdam: Wilhelmina Vooruit Z. V. V., terrein afgekeurd. W. F. C.— BLOEMENDAAL, 5—0. De witten spelen eerst met den ste- vigen wind mede en ondernemen dan ook enkele aanvallen, die evenwel door slecht schieten op niets uitloo pen. Dan zet de snelle linksbuiten van de Zaanlanders zich in beweging, geeft een mooien voorzet, Spaan loopt uit, maar valt in de modder, een doelworstelïng en.... 't is 1—0. Hoe B V. V. ook werkt, alles mislukt. Weer komt W. F. C.'s linksbuiten opzetten, passeert snel eenige spelers en vergroot met een keihard schot den Wormerveerschen voorsprong. Rust 2-0. Na de rust is B. V. V. geruimen tijd sterker. De voorhoode-menschen doen 't elk alleen, waardoor succes uit blijft. Als W. F. C. een corner ten drol valt, wordt die in een doelpunt omgezet (3—0). Spoedigt komt dan No. 4 uit een doelworstelïng. Dan gaat het eenigeu tijd gelijk op. Vaak is de witte (nu zwarte) voorhoede dicht bij 't W. F. C.-doel, maar de uitstekende keeper weet doelpunten te voorkomen. De uitvallen van Wormervecr zijn, hoe wel niet talrijk, gevaarlijk. Als de linksbuiten eens goed voorzet, maakt zijn college aan de rechterzijde met een keihard en keurig schot de vijfde en laatste goal. Voorzeker is de uitslag geflatteerd. B. V. V. had wel enkele tegen-puntjes verdiend. Ze kon evenwel niet op zoo'n modderig terrein spelen. HOLLAND—II. S. V. Niettegenstaande het regenachtige weer is er een vrij talrijk publiek op gekomen, om de clubs te zien kampen. Klokslag 2 uur trapt H. S. V. af, eerst komt een heen en weer getrap in 't midden, dan neemt Holland den bal mee en doet de eerste minuten heftige aanvallen op het H. S. V.- doel. Tot scoren weet Holland het voorloopig niet te brengen, dank zij den H. S. V.-keeper en het niet mee- loopen van de Holland-binnenspelers. De aanvallen van II. S. V,, behoudens enkele geleid door de rechterwing, zijn ongevaarlijk. De achterhoed© van Holland speelt een forsch, maar fair spel, waartegen de voorhoede der gas ten niet is opgewassen. Holland neemt na een half uur do leiding door oen font in de TI. S. V.- achterhoede. Verdiend hadden de gasthoeren de leiding zeker. Na de rust is er, behalve slecht spul, regen en nog eens regen. De wind giert over het veld en maakt het com bi neeren moeilijk. Wel doet II. S. V. nog ©enige ge vaarlijke aanvallen op hot vijandelij ke doel, maar door ontactisch spel gaan ook deze kansen verloren, Even vóór tijd trapt de H. S. V. keeper over een rollertje heen en Hol. land heeft met 2—0 gewonnen. Do Alkrnaarders waren allen vrij goed, met den linksbinnen als de beste. De II. S. V.'ers haddeu hun dag nietde backs, keeper en rechts half maakten hierop alleen een uit. zondering. Eaariemschs Tsettaliiaid. le Klasse. H. F. C. IU—KLEIN HAARLEM I, 6—1. Op het tweede veld van H F. C. stellen de twee elftallen zich op. Di rect ontwikkelt zich een vlug spel, met IL F. C. iets in de meerderheid. De biauw-witto voorhoede, goed ge steund door de halfback-linie, viel, goed samenspelend, aan. Vóór de rust trapten de bluuwwïtten 3 ballen in het Klein Haarlem-doel. Na de hervatting is H. F. C. nog sterker, en weet dan ook spoedig nog een 2-tal aan het goal-aantal toe te voegen. Dan scoort Klein Haarlem plotseling uit ©en doorbraak haar eenigste doel punt. Even vóór het einde maakte II. F C. met een mooi schot haar half dozijn vol. Het H. F. C.-elftal zit goed in el kaar. S. V. V. I-V. V. C. I, 2-2. Als scheidsrechter Kuntze beginnen blaast, stellen beide clubs zich volle dig op. S. V. V. heeft den toss gewon nen en verkiest eerst tegen wind in te spelen. V. V. C. trapt af en beido partijen ontwikkelen een vurig spel, met V. V. C. iets in de meerderheid, die goed gesteund door den wind, gevaarlijke aanvallen onderneemt, maar die geregeld door de verdedi ging van S. V. V. onderbroken wor den. Ais er zoo 20 minuten gespeeld is, zendt de rechtshalf van V. V. C. een schot in, dat net onder do lat in het S. V. V. doel verdwijnt. Dat ont moedigt S. V. V. niet én onstuimig komen zij, ondanks den wind, opzet- ten en werkelijk gelukt het den rechtsbuiten van S. V. V. te doelpun ten. Beide partijen gaan nu gelijk op, maar spoedig is het rusten, 11. Als er weer begonnen wordt, is S. V. V. overweldigend sterker eu bestookt zo onophoudelijk het V. V. C.-doel, maar tot doelpunten kan het maar niet ko men, zoo verstrijkt de tijd, maar ein delijk gelukt bet S. V. V. uit een cor ner haar 2de doelpunt te maken. Maar V. V. C. waagt alles en alles gaat naar voren cu werkelijk door het te ver opdringen van de S. V. V.* backs, weten zij gelijk te maken. Spoedig daarop is het einde, 2—2. F. G. A. I—E. D. O. II- Zondag had bovengenoemde wed strijd te Velsei plaats. E. D. O. trapt af en moet oerst tegen den zwaren wind inspelen, waardoor de bal mees tentijds op E. D. O.'s helft huist. Vijf minuten na het begin doelpunt Alcldes. Hierna wordt het spel zeer ruw. Ve le malen moet gestopt worden voor en kele spelers, wegens opgeloopen bles sure of kennismaking met den grond. Tot rust komt er geen verandering In den stand Bij de hervatting blijkt, dat Aleides haar voorsprong wil behouden. Lang mag haar dit gelukken, maar 20 mi nuten vóór tijd komt de gelijkmaker, geheel onhoudbaar. Bij Aleides wil bet bij de voorhoede maar niet gelukken, het opbrengen is goed, maar schieten op het juiste mo ment ontbreekt. Bij een doorbraak van E. D. O. weet haar linksbuiten (volgens F. C. A. in off sïde-positiej het leder langs Van Hemert te jagen, welk punt de scheids rechter toekent. Aleides geeft niet op, maar het zwoegen der achterhoede geeft niets, daar de voorhoede niet rust. Bij een corner op het Alcides-docl lost de E. D. O.-middenvoor een goed geplaatst schot buiten bereik van den keeper, maar een der Alcides-spelers weet den bal nog uit het doel te kop pen, zoodoende eei zekere goaL voor komende. Hierna trapt een Alcides-speler in eigen -doel, zoodoende deu stand op 3—i brengende. Dan komt het. einde. 2e Klasse. HEEMSTEDE II—IJ, F. C. Heemstede mist Tuin en komt mot slechts 10 man uit, IJ. F. C. is vol* ledig. Beide partijen pakken dadelijk ste vig aan, maar daar I-Ieemstede een man in de voorhoede mist, kan zij voor doel niet voldoende optreden. Do voorhoede van IJ. F. C. en vooral do uïterstlinks M. van Straten, daarente gen brengt menigmaal hot Heemste de-doel in gevaar. Na een half uur heeft IJ. F. C. succes, als do back van Heemstede nog juist ©en bal voor de achterlijn stopt, maar niet kan weg werken. Dekker zet mooi voor en Van Straten scoort onhoudbaar (0—1). Dit ontmoedigt de Ileemsteders geenszins, zij vallen verwoed aan, maar zijn al heel ongelukkig. Van Rooy geeft geheel onverwachts ©en schot, dat juist over het hoekj© gnat, even later schopt Klap juist tegen den schoen van den keeper, die corner maakt.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6