1 ^fan houfen's Caca© Noff eenige goede doorbraken van IJ. F. C.. meestal ondernomen door Van Straten, loopen veelal op buiten spel uit. Rust 1—0. Heemstede begint daarna met vuur aan te vallen, maar op onbegrijpelijke wijze blijft de gelijkmaker uit. Een maal denken we Luntz nog te zien scoren, als hij van zijn doel in zijn eentje liet geheele veld overgaat, en mi et een goed gericht schot besluit, maar de keeper van Heemstede weet scoren te voorkomen. Het laatste kwartier is bet oen heen en weer trappen zonder het minste samenspel en als scheidsrechter Kooy- man tijd fluit,, hoeft IJ. F. C. met 1—0 gewonnen. B. V. V. II—H, F. C. IV. Bloemendaal heeft vier invallers, terwijl II. F. C. ook niet geheel vol tallig is. H. F. C. pakt dadelijk goed nan, maar vindt de witte achterhoede in conditie, zo weet dan ook niet te doelpunten. Ook de blauw-witte ach terhoede is niet mis toch krijgt B. V. V, eenige eenvoudige kansen om de leiding te nemen, maar door slecht schieten gaan ze verloren. Bij H. F. C. lukt bet evenmin en met de rust is het •lan ook nog 0—0. Na.de rust is de wedstrijd een saaie vertooning, waarbij hoofdzakelijk in 't midden gespoeld wordt. Als het spel eens verplaatst wordt, zitten da delijk de achterhoeden er goed tus- schen en deze blijven dan ook de voorhoeden tot bet einde de baas. Einde 0—0. V. V. C. II—V. V. II. II, 2—8. Reeds dadelijk blijkt, dat V. V. C. ditmaal niet zoo gemakkelijk eene overwinning boeken zal. Beurtelings worden de doelverdedi- gers beproefd, doch beiden weten voorloopig hun doel schoon te hou den, totdat een der V. V. C.'ers bin nen de beruchte lijnen wordt geno men en de daarvoor toegekende penal ty in een dcelnunt wordt omgezet. (1-0). Na de rust is V. V. II. zelfs sterker, maar toch weet V. V. C. haar leiding nog te lergrooten, wederom door een strafschop, die Rustman weer on houdbaar inkogelt. Geholpen door den wind gaat V. V. H nu fanatiek aanvallen en heeft in derdaad succes, want als de scheids rechter het einde aankondigt, is deze wedstrijd in een gelijk spel geëindigd. HA \RLEM VI—EDO IV 1—4. Na hun goed spel tegen II .F. C. VI hadden wij Haarlem VI een beteren uitslag toegedacht. Edo-is van het begin af sterker, en liet duurt niet lang of de Haarlem doelman mag den bal uit het net ha len. Voor rust doelpunt Edo nog twee maal, waartegenover de jongste gar de der roodbroeken maar één tègen- punt weet te stellen. Na de pauze verdedigen de Haar lemmers hardnekkig, zoodat het Edo nog maar eens gelukt te doelpunten. Einde 4—1. P. ,1. II—SCHOTEN II. Daar de scheidsrechter Kooiman absent was en het veld zeer drassig, werd deze wedstrijd opnieuw uitge steld, 3e KLASSE. B. V. V. Ill—HEEMSTEDE III. Heemstede heeft slechts tien man, Bloemendaal telt enkele invallers. Het begin is voor B. V. V. en reeds spoedig weet de binnenrechts door een fout van den keeper zijn partij de leiding te geven (1—0). Gesteund door den sterken wind is Heemstede eenigszins sterker, maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Met de rust is het dan ook pog 1—0. Kort na half time krijgt B. V. V. een penalty, die den keeper in de handen geschoten wordt. Toch weet Bloemendaal haar voor sprong te vergrooten; twee keurige doelpunten worden er nog bijgevoegd en B. V. V. wint welverdiend met 3-0. HAARLEM V—F. C. A. III, 3-0. De roodbroeken zijn dadelijk in. de -meerderheid en blijven dit ook gedu rende den gelieelen wedstrijd. Voor rust weet Spiekerman van een slecht wegwerken van den F. G. A.- di ?lverdediger te profiteeren en voor zijn elftal de leiding te veroveren. Daarna houden de gasten langen tijd stand, maar kort voor het eind moeten zij voor de overmacht zwich ten en zijn het Cransberg en Stepban die den stand op 3—0 in het voordeel der thuisclub brengen. Het spel van W. Bakker viel in het bijzonder op. H. F. C. V—HERCULES III, 7—0. Aan de Spanjaardslaan werd deze ontmoeting voor de derde klasse van den II. V. B. gespeeld. II. F. C. is in de meerderheid en scoort, er lustig op los. Voor half time wisten de H. F. C.'ers vier maal, na do rust, nog drie maal het Hercules- docl te vinden. Zoo eindigde deze ont moeting in een welverdiende H. F. C.- overwinning. Voetbalnieuws. IIET NEDERLANDSCH ELFTAL. liet Nederlandsch elftal, dat Zon dag 17 November a.s. te Leipzig te gen Duitschland zal spelen, werd gis teren aldus samengesteld (naar de „M. Ct." meldt): Doe): M. J. G'öbel (Vitesse). Achter: D. Wijnveldt (U. D.). J. Bouman (D. F. C.). Midden: L. Bosschart (Quick). J. M. de Korver (Sparta). D. Lotsy (D. F. C) Vooi: J. van Breda Kolff (H. V. V.). Jur Haak (Haarlem). H. J. M. Francken (H. F. C.). J. Vos V. V.). N. Bouvy (D, F, C) We komen op cleze elftal-verkiezing" nader terug. VOETBAL TE HILLEGOM. De voetbalwedstrijd tusschen Lugdu- num II van Leiden tegen H.ilegom II, op het terrein aan den Loosterweg I gespeeld, is door de Hiliegommer verloren met 9—0. Bij de rust was de stand 4—0. De verleden week gespeelde- match L. V. V. II van LeidenHillegom I 21) is ingevolge protest van Hille gom I ïfoor don Leidschen Voetbal bond ongeldig vetklaard. VOETBAL IN ENGELAND. In do hoogste Engelscho afdeeling waren Zaterdag do uitslagen Blackburn Rovers v. Bolton Wand., 6-0. Bradford C. v. Woolwich A., 3—1. Derby County v. Liverpool, 4—2. Evorton v. Newcastle United, 0—6. Manchester City v. Chelsea, 2—0. Middlesbrough v. Manchester U., 32. Sheffield Wed. v. Sheffield U., 1—0. Sunderland v. Notts County, 4—0. Tottenham Hotspur v. Aston Villa, 3-3. v. Oldham Afch., VOETBAL IN BELGIS. BRUSSEL—BRUGGE. In België werden gisteren geen le klasse competities gespeeld. Do wed strijd BrusselBrugge eindigde in 'n overwinning voor de Bruggenaren met 3—1. (M. Ct.) Hookey DE UITSLAGEN. Gisteren namen de hockey-compe- tities een aanvang. De uitslagen lui den: le klasse. Togo—Amsterdam, 4—1. Haarlem—Hilversum, 23. De Musscheu—Odis, 3—2. Reserve le klasse. Odis IIDe Musschen II, 3—0. 3e klasse. Gooische II. C.Utrecht, 4—3. DE MUSSCHEN I—ODIS I, 3—2. Mat een zeer gehavend elftal heb ben de Musschen het seizoen geopend. Verschillende goede krachten als Rasch en Jolles ontbraken op het ap pèl. De laatste werd vervangen door den ex-Amsterdam-keeper Muller, die niet voor zijn voorganger onderdeed. Met den sterken wind tegen zijn de Musschen in den beginne niet bijzon der op dreef. Reeds binnen enkele mi nuten wordt een corner op hun doei genomen, die echter op niets uitloopt. Dan gaat het spel meer gelijk op met nu eens de Hagenaars, dan weer de Haarlemmers in de meerderheid. Bei de verdedigingen zijn in goede con ditie vooral de keepers doen goed werk. Nadat Van Lennep eerst een prachtkans heeft gemist, weet dezelf de speler uit een fout van den Haag- schen doelman zijn club de leiding te geven, 10. Odis komt nu onstuimig opzetten en slaagde er in door haar rechts-buiten op fraa maken. Rust gaat in met In de tweede helft spelen de Haar lemmers iets beter, doch door off side staan, gaan verschillende kansen ver loren. Ongeveer een kwartier is ge speeld, als de Musschen vrij onver wachts de leiding hernemen. Wéér is dit het sein voor Odis om eens flink aan te pakken en het gelukt haar dan ook een tweede punt te maken, 2—2. Een buitengewoon spannende strijd ontstaat nu. De Musschen zijn sterker en haast niet van de llaagsche helft af te krijgen, maar Odis verdedigt meesterlijk. Eindelijk weten de Haar lemmers door haar rechts-binnen den stand op 32 te brengen. De tijd is te kort voor Odis om nog gelijk te maken. Het einde van dezen spannen den wedstrijd komt dan ook met een welverdiende overwinning der Mus schen. MUSSCHEN II—ODIS II. Minder goed dan liet eerste elftal bracht het tweede het er af. De spe lers waren niet aan elkaar gewend, zoodat het elftal geen geheel vorm de. Dadelijk blijkt het, dat de Hage naars veel sterker zijn, en liet is vooral aan Kouwenaar te danken, dat er voorloopig niet goscoord wordt. Toch is de pressie op het Musschen- doel te groot en Franken moet voor een goeagericht schot zwichten, 1-0. "agenaars blijven aanvallen, maar door goed verdedigen der gas ten blijft scoren uit en rust komt met 0-1. da rust hebben de Musschen zich in het geheel niet hersteld, maar spelen eerder minder, wat ten gevol- heeft dat de Hagenaars hun ■orsprong vergrooten, 2—0. De Musschen geven nu een beter samenspel te zien. Zij nade-ren eeni ge keeren het Haagsche doel, maar hun uitvallen zijn ongevaarlijk. Ge heel anders is dit bij de tegenpartij spoedig is dan ook de stand op 30 gebracht. Dan wordt nog eoni- tijd heen- en weergeslagen en blijft de stand onveranderd. Het Musschen-elftal speelde veel minder dan de vorige week op den Ilaag- schen hockeydag, en zooals gezegd, hun nederlaag is vo< il te wijten aan gebrek aan samenspel. HAARLEM I—HILVERSUM. Ook onze tweede eerste klasser bracht het er vrij slecht af. Toch zou gelijk spel verhouding beter heb ben weers. g-en. Als de scheidsrecl' blaast stelt I-Iaarlem rii op: beginnen uls volgt Van Visser, v. Waveren, v. Gogh, Bijleveld, Bartelink, Toulon v. d. Koog, Kool, De Voogd, Quarlos van Ufford, v. Styrum, Donker. Haarlem is dadelijk veel sterker en doet verscheidene gevaarlijke door braken, die echter alle door den kee per gekeerd worden. Ook het baclcstel van Hilversum speelt verdienstelijk Toch weet Voogd uit een scrimage voor doel Haarlem de leiding to be zorgen. Hilversum houdt evenwel goed vol en vooral v. Boo ven valt op. Zij kunnen echter niet doelpunten en na goed spel van Kool moeten zij voor de 2e maal, door Voogd, hun goal doorboord zien, 2—0. Tot rust kamt hierin geen verandering. 1 Na de thee zijn de rollen geheet omgekeerd en vrij spoedig is de stand door van Benthem op 21 gebracht. Zelfs weet Hilversum na goed samen spel gelijk te maken. Nu is Haarlem weer aan de beurt. Vooral Kool doet schitterend werk, maar Haarlem schijnt niet te mogen winnen. Eens blijft de pal op dc Hilversumsche doellat waggelen, kort daarop schiet Kool over den uitgeloopen keeper, en om de pech te vergrooten, maakt Mo- INGEZONDEN MEDEDEET.INGEN 3D FR per rvwcT. Munt uit: doorgroote voedzaamheid door zuiveren cacaosmaak door voordeeligheid (om= dat zoo weinig noodig is voor een heerlijken pittigen kop chocolade) santo door goed inloopen voor Hil versum het winnende punt, 23. Als tijd gefloten wordt, heeft Haarlem onverdiend verloren. Onder hen wa ren vooral Voogd en Kool dc besten. AtMotiek. ATHLETIEK EN WORSTELCLUB „DOOR OEFENING KRACHT". „Door oefening Kracht" vierde Za terdagavond in haar clubgebouw aan de Botermarkt haar vierjarig bestaan. De voorzitter, de heer P. F. Sernee, heette de leden mei hun dames harte lijk welkom en constateerde met ge noegen, dat de club steeds vooruit gaande is, zoowel financieel als in le dental. Daarna had de prijsuitdeeling plaats der onlangs gehouden wedstrij den, om het clubkampioenschap. De uitslagen zijn le Afdeeling gewichtsheffen le prijs P. Mollema 2e pr. B. Keu- 3e pr. W. v. d. Water. 2e Afdeeling gewichtsheffen le prijs Vierwind 2e Mozeman 3e pr. Nagel4e pr. Aandekerk. Afdeeling worstelen le prijs P. Mollema. Om den 2en en 'Óen prijs zal Zondag a. s. gekampt worden tusschen de hee- ren v. Brugge en Lijuzaat. Een geanimeerd bal, dat tot laat in den nacht duurde, besloot de feeste lijkheden. Sehletea NIMROD. Zondag hielt de afdeeling Haarlem an de Kon. Nederl. Jachtvereeniging „Nimrod" haar sluitingswedstrijd van dit seizoen. Zooals te verwachten was, was de opkomst uitstekend en liet de animo niets ta wer.schen over. Na het proefschieten werd een aanvang ge maakt met den eersten wedstrijd. Match 5 pigeons. Ta één serie. Hoog vliegers. Afstand 14 meter, voor hen, die nog geen eerste i prijs hebben ge wonnen. Uitslagle prijs, kunstvoorvWp, uitgeloofd door den heer J. C. Buiige, den heer E. L. I.. Baron van Tuyll van Serooskerken, Wassenaar 2e prijs, 40 pCt. der inleggelden, den heer Jhr. li. Deulz van Lei,nep, Heemstede 3e prijs, 30 pCt. der inleggelden, den heer H. Smidt van Gelder, Bennebroek. De uitslag van den tweeden wed strijd (leger.vliegers) was: le prijs, kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer F. Breitenstein, den heer C. AL Virulii. Amsterdam2e pr. 40 pCt. der inleggelden. den heer E. L. L. Baron van Tuyll van Serooskerken, Wassenaar 3e prijs, 30 pCt. der inleg- gelden, den heer F. Breitenstein, Aer- denhout. Hierna werd het déjeuner gebruikt, om te half drie een aanvang te maken met den derden wedstrijd. Match 20 pigeons (10 laag- en 10 half hoogvliegers). In vier series van 5 pi geons le prijs, wisselbeker, uitgeloofd door de heeren H. Smidt van Gelder en J. W. Wilson, Mr. X., Bloemendaal. Aan gezien de wisselbeker ook het vorig jaar door Mr. X. werd gewonnen, wordt Jcze taans zijn definitief eigen dom. 2e prijs, 40 pCt. der inleggelden, den heer J. A. Laan. Bloemendaal 3e prijs, 30 pCt. der inleggelden, ge deeld door de heeren F. Breitenstein, R. de Fauvago en H. Luden. Vierde wedstrijd. Match 10 pigeons; in twee series van 5 pigeon?. Laagvlie gers. Afstand 12 meter. le prijs, kunstvoorwerp, uitgeloofd door den" heer J v. d. Kop, den heer H. Luden, Overveen 2e prijs, 40 pCt. der inlegc-lden, den heer J. v. d. Kop, Over veen 3e prijs, 30 pCt. der inleggelden, gedeeld door de heeren Jhr. H. Deutz van Lennep en R. \yilson. We zouden het verslag van deze uit stekend geslaagde wedstrijden niet gaarne eindigen zonder even te me- moroeren, dat de bekende baan-opzich- ter, den lieer H. van ©verdingen, S's_ tereii juist zijn zeventigsten verjaar dag herdacht. Dat deze dag niet onop gemerkt zou voorbij gaan, liet zich aanzien. Door het ondergeschikte baan-personeel werd de jubilaris ver rast met een prachtige bouquet op zijn lessenaar, terwijl hij later op den dag door alle leden hartelijk werd gecom plimenteerd. Tijdens het déjeuner her dacht de heer G. v. d. Vliet de verdien sten van den heer Van Everdingen, die nu reeds 23 jaar met de meeste op gewektheid en accuratesse deze taak vervuld. Hem werd als blijk van waar deering een enveloppe met inhoud aangeboden. ;en de gymnasten aan het werk. Er w as veel gced werk te zien o.a. de irije en staalorieningen der hoofd- afdeeling, liet trompliii-Loigspiingen door de meisjes en de oefeningen aan de brug. Ook de vrije oefeningen der meisjes werden bewonderd. Na de pauze werd aan ringen en rek gewerkt Aan iie/e toestellen werd ook veel goeds verricht. De heer A. M. Yr. gt zorgde vooreen prettige afwisseling in voordracht- vorm. Mooe marmergroepen sloten het gyinuastiekprogram en openden hei. nafeest van het bal. Stadsnieaws ,/BATO". De gymnastiekvereenigarag „Bato' gaf Zaterdagavond de jaarlij-ksche uit voering in liet Brongebouw. Nadat de heer H. G. A. Jansen de vele aanwezigen had toegesproken, VROUWEN KIESRECHT. In den aanvang van December zal de heer Herman Snijders, voorzitter den V-rijz.-Dem. Rond, in openba re vergadering voor de afdeel ng Haar lem van den Ned. Bond voor Vrou wenkiesrecht spieken. Het Tooneel DE AFGEVAARDIGDE VAN BOM- BIGNAC, blijspel in 3 bedrijven van Alex Bisson door de N.V'. „Het Tooneel". Zaterdagavond waren de stiefkin deren van den heer Roy aards in on zen schouwburg aan liet woord. Bij het eerste sclieniKtp'halen was dit al merkbaar: meubels van de rommel kamer en gordijnen van een uitdra ger iln het salon van den Franschen graaf de Chantelaur. En van de edel lieden, die zich in dit (kasteel bewo gen, zou men ook niet op het gezicht hebben gezegd, dat hun voer vaderen aan de -kruistochten hadden deelgenomen. Misschien zal men mij opmerken, dat een ras kan verbaste reu en er ook in Frankrijk wel gra ven rondloopen, aan wier neuzen "net niet zoo dadelijk is te zien, dat blauw bloed doorheen stroomt geef ook toe, dat de smaak van zoo'n landedelman nu just niet zoo ver fijnd behoeft te zijn als die van een kunstzinnig regisseur, maar toch in een schouwburg zie ik liever geen graaf, die zijn voorvaderen ongemo tiveerd verloochent en ik neem het hem bepaald kwalijk, als hij ons niet in een behoorlijk salon ontvangt. Ik zou dit ni sschien niet eens zoo hebben opgemerkt, als de stiefvader van deze kinderen ons zelf niet zoo herhaaldelijk had verwend. Wij meenen, dat 'n markies de la Seiglière ook wel een weinig al is het maar 'n ietsje van zijn rij! dom en zijn luxe aan zijn ras- standgenoot, den graaf de Chante laur kon afstaan. De Afgevaardigde van Bombignac van den onlangs overleden schrijver Alex Bisson is een wel wat verouderd, maar toch niet onverdienstelijk blïj- spelletje. De graaf de Chantelaur wil 'n snoepreisje maken naar Parijs, maar weet geen behoorlijke reden om zoo'n uitstapje tegenover zijn vrouw en zijn schoonmoeder te mo- tiveeren. Dan komt als een reddende engel zijn vriend, de graaf De Morard, die hem de candidatuur aanbiedt van het district Bombignac. Bonnbgnac in het "Zuiden van Frankrijk, naijlen ver van het kasteel verwijderd; nie mand kent daar de Ghanfcelaur, en het is dus niet denkbaar, dat bij ver kozen zal worden; ergo neemt hij de candidatuur aan voor Bombigi is na een 'half uur reeds op naar Parijs. Naar Bombignac gaat voor hem Pinteau, zijn secretaris, om onder den naam van zijn adellijken ■heer te trachten 50 royali stische stem men bij elkaar te trommelen. Dat gegeven is niet fonkelnieuw en het zal u dan ook niet moeilijk vallen de Intrige zelf verder uit te werken. Do Chantelaur wordt tot verbazin! van allen met een meerderheid van 1500 stemmen tot Kamerlid gekozen, doch niet als royalist, maar en di1 is een aardige vondst als socia list. Pinteau had zich in het vuur van de verkiezingscampagne door zijn revolutionnaïre ideêen laten mee- sleepen en geheel vergeten, dat een de Chantelaur minder dweepte met de omwenteling van 1789 dan een Pinteau. Het spreekt vanzelf, dat de gTaaf bij zijn komst uit Parijs oefc nog j dank zij Pinteau een vrouw u£t - Bomibignac als surprise thuis krijgt. Klokslag 10 uur was de Chantelaur echter al met zijn vrouw en zijn schoonmoeder verzoend en stond het publiek, tevreden en voldaan, weer op straat. Mijn oprechte hulde en dank voor zoo'n „vlotte bediening" aan den regisseur Hermann Schwab. Zooals men ziet, het is een Llijspel- letje zonder pretenties, geschreven en kel en alleen met 't doel om de men- schen 'n beetje te amuseeren. Een ou de, wel wat versleten truc, 'n paar beproefde standaard-types, als do niais, de bedriegende en bedrogen echtgenoot en do schoonmoeder hoeveel verpli chtingen hebben blij spelschrijvers niet tegenover de schoonmoeder! eenige geestige zet ten en een vlot „prettig verloop, dat is alles, wat wij er van zeggen ku-n- Het publiek heeft zich zeer goed ermaakt en de spelers na ellk bedrijf hartelijk toegeklapt; aan beide zij den van het voetlicht kon men dus tevreden zijn. Dat het spel over het algemeen te burgerlijk was, dat Chantelaur, Mo rard en Vergettes heel weinig van Fransche graven hadden en Helène zelfs niet eens eon Hollandsche actri ce kan worden genoemd, heeft men zeker over bet hoofd gezien bij de waardeering van het geestige spel van Ko Arnoldi, die van den secreta ris Pinteau een lieel aardig type maakte. Ko Arnoldi droeg dam ook het heele stuk. •eer Hermaan Schwab is s zdker een knap acteur, maar hij kan zijn talent niet forceeren; een jong* graaf de Chantelaur ligt nu eenmaal niet in zijn lijn. En de heer Daan van Ollefen en een niais, dat zijn er tv vooral als die ra ais graaf de Verget tes heet Als geheel dus een voorstelling, die het pubhek heeft vermaakt, maar den vitterigen recensent vrij onvoldaan heeft gelaten. J. B. SCHUIL. VRIJE- EN ORDE-OEFENINGEN. Te Amsterdam zijn geslaagd de da mes B. Kaiser en O. T. C. Stades, te Haarlem en de heeren J. W. Vosse- belt. J. Schotman en H. J. Marinus, te Haarlem. VEILING. Uitslag der veiling van onroerende goederen in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw' te Haarlem, op Za terdag 26 October, des avonds na uur. ,5 Nos. 1—4. Vier heerenhuizen met >or- en achtertuinen aan den Ko ninginneweg, als: 1. Get. no. 32, J. Blansert qq. f 7540. 2. Get. no. 34, W. van Santé, qq. f 7720.—. 3. Get. no. 36, J. C. Duijs, f 7795. 4. Get. no. 38 ,F. J. Erdtsieck qq. f 7495.—. 5. Een winkelhuis met achterhuis aan de Barteljorisstraat, get. n. 30, van Lunenburg, 8705- 6. Een woonhuis aan den Kouden- horn, get. no. 60. Een gebouw, waarin pakhuis m. bovenwoning, naast het vorige per ceel aan den Koudenhorn, hoek Val- kensteeg, get. no. 27. 8. Een pakhuis achter het vorige perceel aan de Valkensteeg, get. no. 25. De perceelen nos. 6, 7 en 8 gecom bineerd A. Witkamp, f5360. 9. Een winkelhuis en erf met afzon derlijk opgaande bovenwoning aan de Nassaustraat, get. no. 35. G. P. Geukers Jr., f 1695- 10. Een woon- en winkelhuis en erf te Bloemendaal, aan den Bloemen- daalschen straatweg, get. no. 49. Opgehouden, f 8205. 11. Een woon- en winkelhuis en erf als voren, get. no. 53. Opgehouden, 8255. 12. Een woon- en winkelhuis en erf aan de Raaks, hoek Jacobijnestraat, get. no. 20. Uit de hand verkocht. 13. Een perceel bouwterrein met ge deelte weg aan de Verlengde Velser- straat, bouwterrein, groot 2 A. 86 c.A. i weg, groot 1 A. 41 c.A Opgehouden, f 1205. Nos. 14—15. Twee winkel- en woon huizen met schuren, erven en tuinen, te Wijkeroog, gem. Velsen, aan den Rijksstraatweg, als: 14. Get. no. 101. 15. Get. no. 102. De perceelen nos. 14 en 15 gecom bineerd. Opgehouden f5280. 16. Een woonhuis met schuur, erf en flinken voor- en achtertuin, te Santpoort, gem. Velsen, aan den Rijksstraatweg. Uit de hand verkocht. 17. Een dubbel woon- en winkel huis en erf met tuin, schuur mei stallen en wagenloodsen en ruime inrij, te Santpoort gem. Velsen, aan den Hagelingerweg. get. no. 22. Opgehouden, f4305. 18. Twee huizen met afzonderlijken opgang hebbende bovenwoningen en erven aan de Papentorenvcst, get. no. 28 en in een poort get.' no. 26 A. J. P. Günther, f1115.—. 19. Een huis en erf met tuintje aan de Breestraat, get. no. 24. N. de Bruin, f 1950. 20. Als voren, no. 26. Kroon van Diest, qq. f 1475. 21. Een perceel bouwterrein en weg aan de geprojecteerde Verlengde Vel- serstraat, samen groot 5 A. 69 c.A. 22. Als voren, naast het vorige, sa men groot 5 A. 69 c.A. De perceelen nos. 21 en 22 gecom bineerd. Opgehouden f 1820. 23. Als voren, samen groot 5 A. 8 c.A. Opgehouden f850. 24. Als voren, samen groot 5 A. 59 c.A. Opgehouden. 25. Een winkelhuis mot bovenwo ning en pakhuis aan de Haarlemmer- merliedestraat, get no. 27. G. P. Geukers Jr. f2640.—. BAZAR HOFJE VAN OIRSCHOT. 29 en 30 October en 1 November za'« de Bazar gehouden worden ten be hoeve van den wijkarbeid der Nederl Ilerv. Gemeente in hel Leidsche kwar tier. WIJKGEBOÜW IN DE ESSEN- STRAAT. Het wijkgebouw der Nederl. Ilerv. Gem. in de Essenstraat nadert de voltooiing. Begin November wordt hel geopend, bericht het „Haarl. Predik- beurtenblad". Rubriek voor Vragen Geabouneerden hebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij da Redactie van Haorlem's Dagblad, Grooto Houtstraat 53. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig Daam en woonplaats van den inzender vermelden jnlt geen aandacht geschonken. VRAAG. Mijn kippen hebben er& last van snot. Wat is hieraan te doen? ANTWOORD. De oogen indrup- pelen met een oplossing van 1 pCt. Nitras Argenti geeft geen gevaar; da delijk veegt u de oogen met een lin nen lapje of schoon watje na en brengt er vervolgens met den vinger een weinig Zinkzolf op. Deze kuur dient eens per dag te worden her haald. Voorts door het ochtendvocdei één eetlepel per 10 hoenders van het volgende mengsel: 3 deelen fenegriek, 2 deelen witte peper, 1 deel bicarbonat en 1/2 deel bloem van zwa vel. U kunt dit ruim een week voort zetten. VRAAG. Mijn kippen hebben veel last van een natten snaveL Maar zij elen en drinken goed. W'at zou hier aan te doen zijn? ANTWOORD. Waarschijnlijk be gin van snot, zie vórige vraag. VRAAG. Ik heb een jongen hond die "s morgens en 's avonds erg hoest en al een paar dagen niet eet. Hij hoeft dunne ontlasting met wormen- Wat is hier aan te doen? ANTWOORD. Ik zou u raden er zelf niet mede te dokteren, raadpleeg liever een veearts. VRAAG. Mijn dienstbode is se dert October ziek geworden en ik laat haar op mijn kosten verplegen. Zij zal echter, indien zij beter wordt, niet meer kunnen werken. Hoelang moet ik nu de verplegingskosten beialen, e:i hoeveel loon moet ik haar uitkee- ren? ANTWOORD. Gedurende viei weken moet u de verplegingskosten betalen. Het loon gaat daarna nog een betrekkelijk korten tijd door, bv, veertien dagen. VRAAG. Waar kan men boter laten onderzoeken, en op welken dag moet men het inzenden? ANTWOORD. U kunt de boter zenden aan de Rijksseruminrichting te Rotterdam. U kunt dit doen op deu dag, dat u dit verkiest. Wij ontvingen twee vragen een uit Santpoort, S. en een J. v. W. Wij kunnen die niet beantwoorden, om dat deze vragen niet met een hand- teekening voorzien zijn. Redactie. Uit de Omstreken SCHOiEN. Een worstelpartij met een hond. Zaterdagavond omstreeks acht uur passeerde de heer B., woonachtig in de Gen. Cronjéstraat, die straat met zijn box-hond, die plotseling als een verscheurend dier zich wierp op een kie n hondje, dat liij maar niet scheen te willen loslaten, en int us sc hen he vig toetakelde. De heer B., die de honden van el kaar wilde scheiden, lag weldra met beu over de straat te rollen, doch eindelijk had zijn poging succes. Tot slot kwam er nog een woordentwist tusschen den eigenaar van den box hond en eenige omstanders, waarme de de vechtpartij was afgeloojaen. ZANDVOORT. Wachthuisje E. S. 51. Aan de Haarlemsche straat bij Jen tol is een wachthuisje geplaatst, zoo dal wachtende reizigers nu niet meer in regen en wind behoeven te blijven staan, wat zeker een groote verbete ring is. Vervolg Biaoenland. OVERREDEN. Te Nieuweschans is de rangeerder Hoogenboom van een treeplank van een trein gevallen. Hij kwam op de rails te land, zoodat hem twee vingers werden afgereden. Voors had hij nog eenige kneuzingen gekregen. Hij is overgebracht naar het Ziekenhuis le Groningen. Zaterdag werd door de Meierijscht tram op de hoogte van zijweg Dungen, tusschen St. M.-Gestel en Schijndel, een kind van 4 jaren overreden. He' was op slag dood. ONDER DEN TREIN. Op het station Roozendaal is do wisselwachter P. Vermeulen door een trein gegrepen. De man was onmid dellijk dood. VERDRONKEN. Te Beessel is een drie-jarig kind van den heer Rijkel, dat tijdens de af wezigheid der ouders met vuur speel de, verbrand. (Tel.) ONTROUW AMBTENAAR. Op grond van gebleken ernstige onregelmatigheden in het beheer van den marktmeester C. J. H. stellen B. en W. te Bussum, thans voor, hem ontslag ie verleenen met ingang van 1 Nov. (Ubld.) POSTZENDING VERONGELUKT. De postzak, welke Zaterdag met den trein van 5 uur lö uit Amsterdam ver trok, is te Weesp. dtför het uitwerpen onder den trein geraakt. Enkele stuk ken zijn geheel vernield.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7