Voor onze Geabonneerden. NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, No. 9013 Verschijnt dagelijks, bafaatsa op Zoo- en Feestdagen. WOENSDAG 6 NOVEMBER 401S A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: Voor Haarlem PER DR'E MAANDEN: - Van 1—5 re2e,s 50 Cts-I iedere reêeI meer 10 Cts- Buiten het Arrondissement v oi naanem 1AJ .,-A-> Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent Der repel ,oor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ,s (torn der Bij Abónneraerd aanzienlijk rabat. P 8 gemeente; Lou V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. Der Dlaatsin? Franco per post door Nederland1.65 &J WlHw50 Cts. voor 3 plaatsingln a contant P piaawing, Ai onderhjke nummers0.02 K V ij&V §y?U#'II n 8 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 IntercomraanaaITelefoonnummerderRedactie600enderAdministratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directenr J. C. PEEREBOOM.Drnkfarij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Door eene overeenkomst zijn wij in staat aan onze abonné's, voor zoover de voorraad kaarten strekt, toegang te verschaften tot een concert van het volledig HAARLEMSCH MUZIEKKORPS onder directie van den Heer C. P W. Kriens op Woensdag 13 November a. s. Zeshonderd plaatsen in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging zijn te onzer beschikking gesteld. Op den in het vorig nummer algedrukten Bon kan een Abonné hoogstens twee plaatsen, tegen betaling van 12V1 cents per plaats, afhalen op heden Woensdagavond 6 November, tusschen 7 en 10 uur, aan de Sociëteit Vereeniging, ingang Concertzaal, voor zoover, wij herhalen het, da voorraad strekt. DE ADMINISTRATIE. ISKKSI B Bf AD. AütNDA DONDERDAG 7 NOVEMBER. Orgelbespeling in de Groote kerk, van 2—3 uur. Scnouwburg: Op.reden van Solser en Ilesse, 8 uur. De Kroon: Concert Pisuisseen Blok zijl, 8 uur. Brongebouw: Bioscoopvoorstelli Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Bioscoop Modern: Voorstelling. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Stadsnieuws DE NIEUWE BURGEMEESTER. Onze nieuwe Burgemeester, Jbi Mr. W. B. Sandberg, zal op Woens dag 13 November, 's morgens van 10 1/2 tot 12 uur en 's middags van 2 tot 4 uur een audiëntie in t stadhuis houden, voor autoriteiten, commis sies en particulieren, die met hem willen kennis inaken. Van nu al bestaat er reeds gelegen heid zich voor deze audiëntie te laten inschrijven bij de beden in het stad huis. Er wordt dringend verzocht daaraan te voldoea, ten einde een re- gelmat'ge opvolging te verkrijgen, zoodat men niet genoodzaakt zal zijn lang te wachten. ALGEM. NED. AMBTENAARSBOND. Men schrijft ons: Maandagavond vergaderde de afd. Haarlem van bovengenoemden bond in café „De Karseboonv' alhier. Bij de puntsgewijze behandelde agenda kwam vooral naar voren de actie voor huisbezoek, waaraan dezen winter veel gedaan zal moeten wor den. Voor dit doel schreef de Bonds- secretaressc, Mevr. M. Niermeijer, ambtenaar bij de Rijksverzekerings bank eene brochure: „Onze toe komst", een waarschuwend woord aan alle ambtenaren in dienst van Rijk, Provincie en Gemeente. In deze brochure wordt op rele punten de wenschelijkheid aan getoond van aansluiting in éene gron- te organisatie. Bovendien heeft de Bond een eigen orgaan, dat 2 maal 'smaands verschijnt. Verder werd besloten een sympa thiebetuiging in te dienen met het doel en streven van den Algem. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedien den inzake hun adres voor verplichte wirkelsluiting, omdat deze bond, ge lijk de A. N. A. B., hiermede beoogt verbetering op maatschappelijk ge bied voor zijne leden. Bij de rondvraag betoogden eenige leden de wenschelijkheid van eene openbare vergadering. Nadat door het bestuur was toege zegd, dat zooveel mogelijk stappen in deze lichting zouden worden ge daan, waarbij dan een zeer actueel punt zal worden behandeld, werd de vergadering gesloten. Verkeerde maat. Gisterenmiddag werd in de Gier straat door een politie-agent proces- verbual opgemaakt, tegen een groen te-koopman, die mat met een maat, welke reeds lang afgekeurd was. Een j duur grapje voor den man, die zijn maat verbeurd zag, en bovendien nog boete zal moeten betalen. E x a m e n vrije- en orde-oefenin gen. Te Amsterdam zijn geslaagd niej. J, van Bantzig van Haarlem oa de heer P. C. Waardijk van Be- Verwijk. Prins Hendrik op jacht. Prins Hendrik neemt ueze maand deel aan eenige jachtpartijen hier in de omstreken van Haarlem 18 No vember bsj Baron van Tuyll van Se- rooskerken in de Heemskerker duinen 19 November bij den heer G. van der Vliet op Vaart en Du n te Over- veen; 20 November bij den oud-minis ter Crerner op Duin en Kruidberg, Santpoort. Uitgesteld. Ten teeken van rouw is het jaar feest van de afd. Haarlem van de Nat. Chr. Geheel-Onth. Ver. op Don derdag a.s. tot nader order uitgesteld, wegens het overlijden van us. F. Kampstra. Tragisch. Toen Dinsdagmiddag de trein van 2 uur 20 min. uit Den Haag alhier aankwam, werd .een bejaard heer uit een coupé gedragen, die door een be roerte was getroffen. De ongelukkige leefde nog en werd in een der wachtkamers binnengedragen. De politie werd met het ongeval in ken nis gesteld. BOND VAN TECHNICI. Men meldt ons: In de Dinsdagavond gehouden le denvergadering van de afd. Haarlem van den Bond van Technici, werd, na afdoening van eenige huishoude lijke zaken, door het lid den heer G. v. Eek een zeer interessante causerie gehouden over: Electrische gloeilam pen en de fabricage daarvan. Diefstal van gas. Wegens dit feit is P. B. in de Tul penstraat door de politie geverbali seerd. Brandalarm! Dinsdagmiddag werd de brand weer gealarmeerd, 't Vuur woedde in een woning in de Van Marumstraat (29 rood). Jetje en 't verdere materi eel rukten uit, de staf van de brand weer verscheen ter plaatse, en er voerdat de brand zich had be perkt tot het vlamvatten van 'n luier, die over een kachel hing, en dat met een emmer water de blussching al was bewerkstelligd 1 Staf, personeel. Jetje enz. gingen .aar weer huisloe. Door den architect C. L. M. Rob bers werd Dinsdag onderhands aan besteed het bouwen van een geslicht voor ouden van dagen, annex Zus- torshuis met scholen, te Limmen (N.-H.). Ingeschreven werd door: Joh. Verberne te Westerblokker, voor 57077; J. M. Henselman te Limmen, voor 54888; V. Pb. Braun en Zoon, Beverwijk, 51978; Th. M. v. Deursen, Haarlem, 51638; Job .Bos, te Limmen, voor ƒ50590; P. Burgering, te Uu- dorp, voor ƒ50091; J. B. Verstraeten, Alkmaar, 48150; G. Kabel, te Castri- cum, voor 44000. Kiekjes van 't Kantongsracbt Een eigenaardige q uaestie. Een der eerste zaakjes, die heden aan 't oordeel van. onzen magistraat werden onderwerpen, was wel eigen aardig. Een 14-jarig meisje was in dienst van een onzer Haarienuneroliefahri- kanten. Blijkbaar had ze 't daar niet naar den zin, althans op een Zaterdag avond, toen zo 't verdiende weekloon ontvangen had, verdween ze en kwam niet meer terug. Dat is natuurlijk in strijd met de wet op het Arbeidscontract. Het meisje had de; patroon een week van te voren moeten waarschuwen. Nu ze dit niet had gedaan, kreeg de patroon 't recht van haar of haar ouders een schadevergoeding ten bedrage van een week loon, te eïschen. Maar... waar niet is, verliest zelfs de keizer zijn recht 1 Ga tegen een arm fabrieksmeisje eens een civiele actie instellen I Maar deze patroon wist er iets an ders op en legde de Arbeidswet en de wet op 't Arbeidscontract eigenaardig uit. Later, een maand na haar wegloo- pen bij den Haarlemmerolie-maker, was ze in dienst gegaan bij een ande ren fabriekseigenaar. Maar nu de Arbeidswet Elke per soon onder d 17 jaar moet, wil hij (zijl bij een baas gaan werken, in 't bezit ziju van een arbeidskaart, afge geven door het gemeentebestuur. Voor eik kind werd evenwel slechts één kaart afgegever. Verandert een jeug dige werker(ster) van baas, dan moet hij (zij) de kaan. bij den gewezen pa troon halen en afgeven bij den nieu wen werkgever. Nu kwam 't mei.sje bij den Haarlem- merolie-man terug om haar arbeids kaart. De baas Ik geef de kaart niet, want ons arbeidscoi tract is nog niet ver broken. De inspecteur van den arbeid kwam er aan ie pas. maar de Haarlemmer - olie-man bleef weigeren. Eerst als het meisje haar betrekking opzegt en Lij dadelijk vertrek een week loon als schadevergoeding geeft, krijgt ze haar arbeidskaart terug, zoo zei hij. De inspecteur van den arbeid liet 't er niet bij. 't Gevolg was, dat de Haar- lemmerolie-man nu voor den Kanton rechter stond, omdat het ongemoti veerd weigeren der afgifte van zoo'n kaart een strafbaar feit is. Beklaagde verzekerde den Kanton rechter, dat het hier wel een gemoti veerde weigering was. Uit 't getuigenverhoor bleek, dat het meisje een nieuwe arbeidskaart ge kregen ha<l Beklaagde Dot is niet in orde. In de wet staat, dat alleen in b ij z 0 n- e r e gevallet, een tweede kaart ge geven mag worden. De ambtenaar van 't Openbaar Mi nisterie meende, dat beklaagde de wet verkeerd uitleg:. Ais een werknemer wegblijft, verbreekt hij 't arbeidscon tract en moet de kaart teruggegeven worden. De eisch luidde 1 gulden boete of 1 dag hechtenis. Beklaagde bleef bij zijn redeneering en zei, dut 't heru.te doen was om een principieele beslissing uit te lokken. De Kantonrechter zal nu in deze zaak een uitspraak moeten doen. Gaat Z.E.A, mede met. de redeneering van den beklaagde, dan krijgen de werk gevers van jeugdige werklieden -een groote macht in handen om op te tre den tegen de jongens en meisjes, die 't arbeidscontract schenden. Dit zal hun dat wil zeggen de patroons ze ker niet onwelkom zijn. De volgende week zal blijken hoe de Kantonrechter over de quaestie denkt. Verboden zang. In den tijd, dat Talma's Bakkers wet het onderwerp van 't gesprek was, werd op cc1 Zondagochtend in t Brongebouw alhier een vergadering gehouden vanwege den bakkersgezel- lenbond. Als spreker trad op Mr. P. J. Troelstra. De 'burgemeester had den pachter van 't Brongebouw vergunning gege ven tot het houden eener vergadering. Er kwamen evenwel een muziek- en ook een zangvereniging, die zich daar ter opluistering wilden laten hooren. Dit mocht evenwel niet zonder vergunning van den burgemeester. De inspecteur van politie kwam naar den pachter van 't Brongebouw, den heer Van Ooit, en protesteerde. 't Is den heer Van Oort gelukt het bestuur te overreden van de muziek uitvoering af te z:en, maar de „Stem des Volks" heeft toch eenige liederen gezongen. Nu stond de heer Van Oort terecht wegens het doen houden van een open bare zanguitvoering zonder vergun ning. Beklaagde zei, dat hij machteloos stond. De Bron-zaal was geheel gevuld met bezoekers. Handelend optreden der politie zou slechts ongeregeldhe den ten gevolge gehad hebben. De inspecteur als getuige gehoord, verklaarde dit laatste ook. De ambtenaar van 't O. M. zag dit nu ook in en vroeg ontslag van rechts vervolging. Een scherpziende agent. Een jonge man had met een motor fiets gereden. Hij was bekeurd om dat hij zonder rijbewijs getuft had. De kantonrechter: hoe zag de veld wachter, dat u geen rijbewijs had. Beklaagde: hij zei, dat hij 't aan mijn neus kon zien. (Gelach op de tribune.) De ambtenaar van 't O. M. sloeg den kantonrechter voor beklaagde tot 5 gulden boete te veroordeelen. De veldwachter was niet als getui ge gedagvaard, 't Was jammer, want anders hadden we een dienaar van den Hermandad gezien, die aan ie mands gezicht kan zien, of hij een rij bewijs in den zak neeft. Een meevallertje. Een poelierlje uit Beverwijk was gedagvaard, omdat bij zijn hond zon der penning had laten* losloopen. 't Proces-verbaal van den veldwach ter werd voorgelezen. Beklaagde: ik weet niet of m'n hond heeft losgeloopen, alles heb ik van hooren zeggen. De ambtenaar van 't O. M. eischte 2 gulden boete. Beklaagde: 't is wel wat veel. De kantonrechter gaf 't was een verrassing dadelijk vonnis en sprak beklaagde vrij, omdat in rech ter. niet bewezen was, dat de bewuste hond van dezen beklaagde was. Snel recht I Autovallen. In de bebouwde kom van Saptpoort mag door automobielen en motor fietsen niet meer dan 12 K.M. in het uur gereden worden. Veldwachters staan met chronome ters achter de boomen om de snel rijders te bekeuren. Tegen een motorfietser die 27 K.M. had gereden, werd 5 gulden boe te geëischt en tegen een automobilist die ook in een 27 KM. vaart voorbij si-orde, 1U gulden. De luf-tui-nicuschen mopperden ge ducht over deze auto-vallen. Door schade wijs. Een winkelier te Zandvoort had 'n fietsende Joop -jongen. De jongen reeü zonder bel en deswege werd de baas als de verantwoordelijke per soon bekeurd. De jongen werd als getuige ge hoord. 11 ij had vaak aan zijn baas om een bel gevraagd, maar eerst nadat hij drie Keer bekeurd was, is de nieuwe bel er gekomen. Tegen den bardleerschen baas werd 3 gulden boete geèischt. Een bel is goedkooper. KEES. Uitspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan N. Z., te Egmond aan Zee, en 2 an deren, overtreding Woningwet, 5 •boete of twee dagen hechtenis, ƒ2 boete of twee dagen hechtenis, en ƒ1 boete of een dag hechtenis. K. P., te Wijk aan Zee, overtreding Jachtwet, 3 boete of drie dagen hech tenis. D. R., te Spaarndam, en 2 anderen, overtreding Visscherijwet, 5 boete of drie dagen hechtenis, en ƒ1 boete of een dag hechtenis. J. M. H., te Velsen, en 3 anderen, overtreding Leerplichtwet, ƒ3 boete of drie dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis. P. van H., te Haarlemmermeer, en 2 anderen, nachtrumoer verwekken, ƒ3 boete of drie dagen hecht. R. B-, te Haarlem, en 7 anderen, loopen op verboden grond, 3 bcv>te of drie dagen hochienis. J. C. P., te Haarlem, overtreding Melkverordening Haarlem, 5 boete io drie dagen hechtenis. IL de V., te Haarlem, en 35 ande ren, overtreding Politieverordening Haarlem, 20 boete of twintig dagen hechtenis, 3 boete of twee dagen hechtenis, 2 boete of twee dagen hechtenis, 2 boete of een dag hech tenis en 1 boete of een dag hecht. D. de L., te Amsterdam, overtre ding Politieverordening Wijk aan Zee en Duiihn, 1 boete of een dag hechtenis. J. B., te Beverwijk, en 2 anderen, overtreding Politieverordening Bever wijk, 1 boete of een dag hecht. J. J. V., te Velsen, en 5 anderen, overtreding Politieverordening Vel sen, ƒ3 boete of drie dagen hechtenis, ƒ2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. A. M., te Bloemendaal, overtreding Politieverordening Bloemendaal, 2 boete of twee dagen hechtenis. A. P„ te Velsen, en 13 anderen, overtreding Motor- en Rij wiel-Regle ment, 2 boete of twee dagen hechte nis en 1 boete of een dag hecht. Overdreven klacht. Een lezer beklaagt zich bij ons over het optreden van een politieagent tij dens het orgelconcert gistermiddag i,i de Groote Kerk. Hij vertelt van een sleclit-ter-been- zijnd bezoeker, die door den agent zou zijn „aangegrepen", „op den grond geslingerd" en „letterlijk de kerk uit gesmeten", toen hij niet voldeed aan het bevel, om bij den ingang te blijven staan, terwijl het orgel bespeeld werd. We hebben inlichtingen ingewon nen bij den kerkeknecht niet den koster op wien de inzender zich beroept. Deze deelde ons mee, dat de zaak zeer overdreven was voo: steld. Het geval was, dat de alecht-ter- been--zijnde bezoeker op het verzoek wan. den agent, om te willen blijven staan, ten antwoord gal ..Onzin, vroeger mocht je altijd doorloopen". Toen hij toch verder wilde gaan, greep de agent hem bij den arm, waardoor de bezoeker, door z'n slecht-ter-beon-zijn, op de knie viel. De agent hielp hem toen op en schoof hem het portaal in, omdat de man op luiden toon z'n ongenoegen over het gebeurde te kennen gaf. In het portaal is hem toen duidelijk gemaakt, dat hij niet loopen mocht onder het orgelspel. Later is de bezoeker weer in de kerk toegelaten. Z. i. treft den agent- geen blaam, maar ligt de schuld geheel bij den be zoeker, die niet wilde voldoen aan het gegeven bevel. Geslaagd. Voor het examen van Israëlietisch godsdienstonderwijzer van den laag- sten rang, te Amsterdam gehouden, is (volgens de „N. R. Ct.") geslaagd de heer S. Petzon, te Haarlem. 'n Been gebroken. De 68-jarige J. H. viel op de binnen plaats van een huis in de Zijlstraat vaneen laddertje, en brak z'n rechter heupbeen. Hij werd per politiebran- card naar liet gesticht St. Joannes de Deo vervoerd. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). (Jit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Slachten zonder vergunning. Tegen W. J., die zonder vergun ning van B. on W. dezer gemeente, aan den ringdijk bij Hillegom een slachtplaats houdt, waarin niet alleen nij zelf van tijd tot tijd slacht, maar ook aan anderen gelegenheid geeft te -lachten, werd in de gisteren gehou den zitting van bet Kantongerecht, niet minder dan 3 weken hechtenis geèischt. Vernieling. Bij v. d. F. aan den Ringdijk bij Halfweg, werd Zondagavond door een oescbonken persoon, F. M. genaamd, cii stuk van een ijzeren schoorsteen ,/zetieliik door de glasruiten gewor pen. Een paar groote glasruiten wer den geheel verbrijzeld. Men kan zich jen schrik van de bewoners voor stellen, toen zij zoo opeens in hun zondagsrust werden gestoord. Do politie heeft getuigen opgespoord en tegen F. M. proces-verbaal opgemaakt. Bij het omdraaien geraakte giste renavond de bode Ceelen met vracht wagen en twee paarden in den Kruistocht nabij Hoofddorp te water. De wagen liep er achteruit in, door dat de paarden niet vooruit wilden. Met behulp van vele nieuwsgierigen werd alle-s gelukkig gered. Behalve eenige schade aan het gerij, werd ook nog eenige schade toegeuracht aan goederen van anderen, die hij nog moest bezorgen. binnenland NAAIl DEN BALKAN. Zuster C. A. den Hartigh, gewezen verpleegster in liet Wilhelmina-gast- huis te Amsterdam en mej. J. v. d. Scharp, medisch studente le Leiden, zijn gisterenavond nog vertrokken met bestemming naar Griekenland, om zich te Bnndisi te voegen bij de ambulance onder leiding van dr. Bie- rens de Haan. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Konk. besluit zijn benoemd: tot ontva reg. en dom. te Delft, jhr. A. A. A. Stoop, thans id. te Gouda, met intr van zijne benoeming tot id. te Schiedam; tot id. te Schiedam, L. v. 't Sant, thans id. te Amersfoort; tot id. te Gouda, R. Wessels Boer, thans ontv. reg. voor de gerecht, akten en der dom. te Groningen; tot ontv. reg. en dom. te Groenlo, P. J. A. Adr.ani, thans id. te Elburg. Is, met ing. van 16 Dec., benoemd tot dir. van het post- en telegraafk. te Winschoten, C. Dronkers, thans id. te Doesburg. Is aan den hoofdcommies bij de Perm. Mil. Spoorwegcommissie W. F. Kappers, met ing. van 11 Nov., den datum waarop gemelde commissie zal hebben opgehouden te bestaan, eer vol ontslag uit deze betrekking \er- leend en met ingang van voorat, da tum. benoemd tot hoofdcommies bij het Dep. van Oorlog; en is aan den bode bij de Perm. Mil. Spoorweg- cornm. J. P. Gestman, met ing. van gem. datum, eervol ontslag uit zijne betrekking verleend. Is, met ing. van 1 Oct.., aan E. C. Cornelissen, wed. gep. stoker 1ste kl. B Zoon, een pensioen verleend van f 180 's jaars. Bij res. v. d. Min. v. Kol. zijn gest.. ter besch. v. d. G-G. van Ned.-Indië mr. A. S. Block, om te worden gepl. in rechterl. betrekking en H. Dekker, om te worden benoemd tot commies 3e kl. bij den post-, telegraaf- en te- lephoondienst. HET ROODE KRUIS. De dezer dagen vermelde som van S0.000 voor de Roode-Kruisambulafl ee in Griekenland, is geschonken door een inwoner van Den Haag, die onbekend wenschte te blijven, maar die wegens zijn onderzoekingen en studiën op het gebied der Grieksche archeologie en door zijn herhaald verblijf 111 het land der Hellenen, zich tot dat volk aangetrokken gevoelt. Ter nadere verduidelijking wordt hieraan nog toegevoegd, dat de gever geen deel uitmaakt van de naar Griekenland uitgezonden ambulance. TWEEDE KAMER. Men seint ods De replieken over de InvaliditeitS* en Ouderdorr.sverzekering werden ver volgd. De heer De Klerk zette zijn re de voort. Daarna kwam Mr. Troelstra aan het woorü, doch van afwachting in de replieken der rechterzijde en van anderen, die achterwege bleven, of af wezig waren, niet voorbereid, stelde hij een motie voor tot schorsing tot na de pauze. Bij de stemming daarover bleken slechts 3'J leden aanwezig te zijn. De vergadering werd verdaagd tot één uur. MOORDAANSLAG EN POGING TOT ZTLFMOORD. Gisteravond schoot zekere Van den Broek, een 50-jarig weduwnaar, op den Oeverenwal te Maastricht twee schoten uit een revolver op de 17-jari- ge Maria Koumans. Zij werd levensge vaarlijk gewond zij kreeg twee ko gels in 't hoofd. De dader richtte daar na het wapen tegen zich zelf en schoof zich eveneens twee kegels in het hoofd, zoodat ook hij levensgevaarlijk ge wond is. Beide slachtoffers werden naar het hospitaal vervoerd. (Tel.) TUSSCHEN MAN EN VROUW. De Haagsche politie heeft een vrouw aangehouden, die verdacht wordt haar man met een mes wonden ii> de borst te hebben toegebracht. De vrouw beweert, dat de man dronken thuis was gekomen en haar toen eerst had geslagen. De man is levensgevaarlijk gewond en is naar 't ziekenhuis overgebracht. Het Hbld. schrijft: De Chnstelijk-Historischen in hei district Ommen zijn voornemens bij de nïouwc verkiezing voor de Tweede Kamer candidaat te stellen den heer W. J. M. Engelberts. Nederduitsch Hervormd predikant te Amsterdam, vroeger te Don Ilam (Overijsel). Wij hebben ons naar aanleiding van het bericht, dat dr. Engelberts in Ommen de candidaat zou ziju van de Ohr. Bisterischen, tot dezen ge wend. Hij deelde ons mede, dat hem van een voornemen tot candidaatstel- ling niets bekend was. De heer En gelberts herinnerde ons er aan, dat hij in 1905 de candidaat van Christ.- Ilistorischen en liberalen was geweest bij de periodieke verkiezingen van dat jaar. (De heer Van Alphen, n -r.f werd toen met 4111 stemmen geko zen, op dr. Engelberts werden 307$ stemmen uitgebracht). Over het eventueel aannemen van een candidatuur wenschte dr. Engel berts zich absoluut ntet uit te laten. EEN OPENBAAR SLACHTHUIS. De gemeenten Hilversum en Bns- sum hebben indertijd een commissie benoemd om de mogelijkheid te on derzoeken een gemeenschappelijk openbaar slachthuis op te richten. Deze commissie adviseert thans om tot de oprichting over te gaan, omdat haar onderzoek gunstig is afgeloopen. Het slachthuis zal zonder verlies kun nen werken. JACHTONGELUK, Men seint ons uit Berlijn: Aan de Berliner Morgenpost worïl uit Weenen geseind, dat de Neder- landsche legatiesecretaris Jhr. Van Weede, zoon van den Nederlandschen gezant in Weenen, Jhr. Mr. W. M. v. Weede gisteren een lading schroot uit de buks van een der deelnemers aan de jacht getroffen is en zwaar werd gewond. Een deel der lading kwam ln een der longen terecht.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1