Vermelding verdient nog een Hand achot van IJ. F. C., dat v. d. Blom prachtig uit het doel kopte. BLOEMENDAAL II—EDO m. Vanneer scheidsrechter Polder vaart beginnen blaast stellen beide elf lallen zich met één invaller op. Het be gin is dadelijk voor Bloemendaal. Een van de E. D. O -backs zondigt in het beruchte gebied en de strafschop wordt door Stuurman benut (10). De uitvallen van Edo lijden schip breuk op de goede verdediging van Bloemendaal. Rust 1—0. Bloemendaal heeft nu wind tegen, maar pakt flink aan, waardoor zij sterker blijft. Ten slotte geeft Etlong met een keihard schot den keeper het nakijken (20;. Daarna weer een opbrengen van Bloemendaal en Ides maakt uit een center een keurig doelpunt (3—0). Bloemendaal wint met 3—0. Haar doel is na 6 matches nog steeds ondoor- boord gebleven. S. V. V. II—Heemstede II, 1—0. Beide elftallen stellen zich volledig op. Dadelijk na het begin ontwikkelt zich een vlug spel aan weerszijden, met S. V. V. iets in de meerderheid. De voorhoede speelt mooi. samen en doet telkens goede schoten op het Ileemstede-doel, dat de keeper even wel weet schoon te houden. Ook Heem stede breekt nu en dan mooi door, maar stuit op de achterhoede van S. V. V., en de keeper werkt de enkele ballen, die hij krijgt, goed weg. Spoe dig is het rusten en de stand 0—0. Er wordt weer begonnen en S. V. V. zet er alles op om te doelpunten. Einde lijk gelukt het, als de rechtsbuiten mooi voorzet. De midden-voor is op zijn plaat3 en geeft S. V. V. de lei ding. Heemstede zet er nu alles op om gelijk Ie maken, maar het gelukt niet. Spoedig daarop is het tijd en S. V. V. II wint met 10. V. V. H. II—P. J..JI. 4—1. Ms de scheidsrechter beginnen laat, s'.°llen beide elftallen zich volledig op. 't Begin is geheel voor P. J. Deze weet dit onk spoedig in een doelpunt te uiten. Als weer afgetrapt is, krijgt P. I. weder den bal, ir.aar heeft dan pech, doordat de rechtsbuiten vlak vóór doel tegen den keeper aan schiet. Dan weet V. V. H. het leder te bemach tigen, breekt door en de midden-voor maakt onhoudbaar gelijk. Met dezen stand wordt gedraaid, dan gaat 't spel eerst gelijk op, maar spoedig is V. V. H. de meerdere. Zij weet den stand zelfs te vergrooten. Nu verslapt P. J. geheel., en het duurt niet lang, of V. V. ii. maakt een doei- ount. Dan breekt de P. J.-voorhoede wederom door, maar weer hebben ze pech. Als V. V. H. nog een doelpunt uiaakt, heeft Hercules met 4—1 ge wonnen. Bij V. V. H. waren allen in goede conditie. Bij P. J. «aren allen ook aardig op dreef, maar de samenwer king was nog ver te zoeken. Darde Klasse. HEEMSTEDE III—GEEL WIT, 4—0. Onder leiding van den heer Ras wordt ,om 2 uur aangevangen. Heemstede, die eerst niet wind mee speelt, heeft, behoudens een enkele doorbraak der G. W.'ers het spel in handen, maar de backs van Geel-Wit, ea in hoofdzaak R. Snoek, die een uitstekende back is, weten voorioopig scoren te voorkomen. Als een der Geel-Wit'ers hands maakt, binnen de gevreesde lijnen, neemt Koelemeijer \oor II. uit den stiafschop de leiding. Nadat eenige mooie (kansen voor H. door te laksch spel der voorhoede ge mist zijn, weet Wiliemse den keeper, die uitgeloopen is, le passeeren, en plaatst den bal in het verlaten doel, (2—0.) Voor rust komt in dezen stand geen verander ng. Als Geel-Wit den wind in den rog heeft, zijn de partijen meer verdeeld, maar H. blijft voor doel het gevaar- lij kste» Ook begaat de keeper van G. W. menigmaal de fout te ver uit te loo- pen. waarbij eens Wiliemse hem we der passeert, en den bal door doel wil drijven. Snoek echter redt. E-ven later herstelt Wiliemse zijn fout, door op bepaald fraaie wijze onhoudbaar in 't hoekje te plaatsen (3—0.) G. W. zet ar alles op de eer te redden, for ceer «enige corners, breekt mooi door, maar "t lukt de achterhoede te redden. Op eens een mooie ren van Van Be itel langs 't lijntje, hij zet mooi voor en v. Deuraeü geeft den keeper geen kans (40.) Tot het laatst toe zwoegen beide partijen om nog te scoren, maar de verdedig ngen blijven verder meester van 't ierrein, en als tijd gefloten wordt, wint Heemstede met 40. H. F. C. VI—H F. C. VII. 4—, Zoonis te verwachten was, hebben de oudere II. F. C.'ers gewonnen, maar het zevend? heeft zich dapper verdedigd. Met dc rust is de stand 2—0, Na de hervatting maakt H. F. C. VII een tegenpunt uit een penalty, die goed genomen wordt. H F. C. VI maakt er nog 2 bij, zoo eindigt deze spannende kamp in een 4—l-ov«rwimiing voor het zesde. HAARLEM VI—F. C. A. IV, 14—a Fen spel van kat en muis. Haarlem VI liet een goed combinatiespel zien. waartegen F. C. A. IV geen oogenblik Opgewassen was. Voor rust gingen er zeven in en na rust een gelijk aantal. Spiekerman en Van Aenho't on derscheidden zich door ieder ii: doel punten te maken. II. S. V. Ill— II. F. C. V. Bij den aanvang telt H. F. C. tien spelers, ierwijl II. S. V. slechts 9 man in het veld brengt. De blanw-witten nemen terstond het 6pel in handen en de II. S. V.-achter- hoede krijgt het zwaar te verantwoor den» Uit een doorbraak van de linker- wing van H. S.- V. Scoort Piet het eerst en zooals later blijkt 't ©enig ste doelpunt voor de rood witten. H. F. C. maakt kort daarop gelijk en weet den stand successievelijk, tot op te voeren. Daarna is het rus ten. In de tweede helft blijken de vlugge H. F. C.'ers den rood-witten weer de s en het einde komt met een wel verdiende overwinning van 8—1 voor de gasten. Bij H. F. C. blonk Wegerif uit. V. V. H. III—F. C. A. III. 1—11. Alcides is voltallig, V. V. H. ver schijnt met 9 man, F. C. A. is voortdu rend sterker en weet voor rust 6 maal te doelpunten, waartegenover V. V. H. door haar middenvoor een punt stelt. Na rust hetzelfde spelletje, met 't ge volg, dat Alcides met 11—1 wint. Ie KLASSE H. V. B. KINHEIMS. V. V., 4—2. De eerste nederlaag is S. V. V. gis teren toegebracht. Kinheim he oft gedaan wat tot dus ver in dit se-zoen geen andere club gelukte. Met 4—2 wist zij de over winning te behalen op het gevreesde Schoten. V. V. C. .komlt door dezen uitslag öp de eerste plaats te staan en zal Kinheim zeker danlkbaar zijn voor deze beleefdheid. Het spel zelf was zeer de moeite waard daar men elkaar n.iet veel toe gaf. Met rust is de stand 2—2. Dan wordt gedraaid, speelt Schoten voor den wind en z et het er uit of dit haar geluk zal worden. Kinheim geeft ech ter weer een verrassing. Juist nu zet zij goed op en brengt den stand op 4—2. Dit wordt S. V. V. to bar. Zij tracht het spel te forceeren, maar tevergeefs. Geslagen gaan zij huiswaarts. F. C. ALCIDES I—KL. HAARLEM. 3—1. Wegens te laat komen van scheids rechter Kooien kan bovengenoemde wedstrijd eerst te 11 uur aanvangen. Klein-Haarlem brengt den bal" aan het rollen en bestookt direct het Alei- des-doel, doch vindt in de achterhoede van Alcides een niet te geringschatten tegenstander, waai speciaal Bloem- heuvel door zijn tactisch backspel op den voorgrond treedt. De Alcides-vcorhoede begint zich nu wat beter te roeren. Menige aanval, meestal door links geleid, wordt onder nomen, doch tot doelpunten kan zij niet komen, integendeel, bij een door braak weet Klein-Haarlem's midden voor het lede? langs André te jagen. Alcides traclic nu gelijk te maken, doch keeper Schoon houdt de hardste schoten uit zijn doeL Toch gelukt het gelijk te maken, mooi combinatiespel. Hierna is het rusten, Na de hervatting is Alcides, behou dens enkele uitvallen der Kleïh-Haar- lem-voorhoede, voortdurend de ster kere, doch doelpunten blijft uit. Een kwartier vóór tijd weet Alcides de leiding te nemen. Na den aftrap wordt de bal bemach tigd door Alcides. dat nog punt maakt en met 3—1 wint. HUZAREN V. V.—H. S. V. II. 7—1. Wanneer aantreden geblazen wordt, verschijnt de" H. S. V. slechts niet ne gen man. Daaraan danken de militai ren dan ook hun groote overwmm" De II. S. V. geeft echter vóór de rust goed partij en weet zelfs, hoewel de H. V. V. steeds de overhand heeft, een enkele maal door te breken. Zoo zien we eens een H. S. V.'er voor open doel komen, maar de nieuwe keeper van de huzaren weet te redden. Het overwicht, der militairen wordt dan voor de rust uitgedrukt door een paar goede goals van den rechtsbuiten, zoodat de rust ingaat met 2—0 voor II. V. V. Na half time heeft II. S. V. nog minder in te brengen. De huzaren voeren de score op tot 7—0 door goede schoten van Hufman, Smiet en Klein. Dan komt kort vóór het einde de II. S. V. nog eens los en het gelukt den rechtsbui ten' het eenige tegenpuntje te maken, liet einde komt dus met een 71-over- winning der militairen. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. E. D. O. 4—S. D. W. 0—7. Even 10 uur laat scheidsrechter Van Visrsen beginnen. E. D. O. en S. D. \V. si>elen voor do rust met 10 man. Direct na den aftrap valt S. D. W. on stuimig aan en maakt een E. D. O.- mau hands binnen strafschopgebied. Boerwinkel plaatst zich achter den bal en de oranje-witten leiden al. S. W. brengt den stand tot rust op tot 5-0. Na de rust komen de Edo-spelers wat opzetten, doch stuiten op do oran je-backs. Het spel verplaatst zich vlug, uil een Vöürze, van links maakt de binnenrechts de 6de goal, spoedig vol -' i door no. 7. Do Edo-lui zetten er all*iip, om de eer te redden, doch het mag hun nk-' gelukken. Als scheidsrechter laat eindigen, wint S. D. W. met 70. Koeiïey. Eerste Klasse. H. II. V. I—MUSSCHEN I. De Musschen hebben VaLken v in hun gelederen, inplaats van Van Sousbeek. Verder het gewone elftal. Dadelijk na den bully bestormende Mussohen het Haagsche doel, maar keeper Van den Bosch is in actie en keert een goed schot van Valken. Vogels blijven echter aanvallen en huil werk wordt beloond, want na mooi samenspel weet Van Lennop Jr. met eon hard schot te scoren (1—0). De Hagenaars werken hard, muar'de Musschen blijven aanvallen. Ze heb ben zelfs pech als Mie! Boissevain uit een strafbully hard tegen den paal schiet en de bal achtergaak. Valken heeft echter meer geluk dan Boi vain, die. na de backs gepasseerd te zijn, dien keeper het nakijken geeft. Even later doet Van Lannep hetzelf de en er wordt gedraaid met ©en voorsprong van 3—0 voor de Mus schen. Na de rust werken de Hagenaars hard, en het gelukt hun werkelijk na eon scrimmage voor doel te scoren. (31). Zü kunnen eohter den achter- fNGEZONDEN MEDICDEET-lNtjeiv i, -in ria per resrev stand niot verminderen en om de kroon op het werk te zetten, maakt Van Lennep zijn 3de en der Musschen 4de goal (41). Dit schudt H. II. V. wakker en kort daarop brengt v. d. Brandeler, een oud-Miisschenspelor, den stand op Hierin komt geen verandering •r, zoodat de Musschen hun twee de overwinning boeken. Dit lieert hen weer op de eerste plaats gebracht. Bij de Hagenaars waren vooral de backs en keeper- goc-d. Van de Mus schen mogen Van Lennep Jr., die schitterend speelde, E Boissevain en Valken genoemd worden. De scheids rechter voldeed. HOCKEY (NED. HOCKEYBOND. RESERVE le KLASSE: MUSSCHEN II—H. H. V. II, 2—1. Deze geanimeerde wedstrijd werd door de jongere Musschen na veel mos be met 21 gewonnen. Direct na het begin ontspint zich een vlug spel, met do Mussohen iets in de meerderheid. De Haagsche ach terhoede is evenwel in goeden vorm, en voorioopig blijft de score blank. De uitvallen der gasten hebben even min succes. Langzamerhand weten de Musschen zich dan meester van 't terrein te maken en uit een scrimma ge voor goal scoort Bienfait met een mooi hard schot. Geenszins ontmoedigd valt de Haag sche weer aan. maar vooral door het sublieme verdedigen van Boon, leidt ■hun opdringen tot geen resultaat. Deze periode van Haagsch over wicht duurt niet lang en als Nieuw- kuyk den bal vrij krijgt, zendt hij een tain i^chiot in waarover de keeper heen trapt. (2—0). Weldra fluit de scheidsrechter voor rusten. Na de hervatting krijgen de Mus schen den vrij sterken wind tegen en H. 11. V. neemt het spel in handen. Het duurt niet lang of inet een te- genpunt wondt haar werken beloond. Nu vangt een spanner.de strijd aan. De Hagenaars doen alle moeite om gelijk te maken, maar de roodhon den n:et minder om dit te voortkomen. Zelfs ontstaan er nog enkele gevaar lijk" momenten voor H. H. V.'s doei. D>.< svand blijft onveranderd en de Musschen winnen welverdiend, Van de Hagenaars mogen de madden-half- back en rechtsbinnen genoemd worden, terwijl aan de andere zijde Boon ou Bienfait het incest op den voorgrond traden. HAARL. HOCK0Ï-BOND. MUSSCHEN III—MUSSCHEN IV 5-3. Om 2 uur stellen de volgende elfial- len zich op, onder de correcte leiding van den heer Van Stolk. Musschen BI: v. Oorden. Resell, Beets Sr. Scheffer Sr., Kouwenaar, Loosjes, Silleru, Spieringh, Schwartz, v. Bever- voerde, v. d. Muller, Musschen IV: S. Elias, Reinhold, Versfeit, v. Nieuw- kuyk Jr., Elhorst, Wentholt, de Clercq, Scheffer Jr. Beets Jr.. Temminck, Guépïn. Beide elftallen hebben eenige inval lers. Dadelijk nemen do oudere Musschen de overhand, doch door het goede spel der jongere vcgels, duurt het nog oen;gen tijd. voordat zij de leiding ne men. uit een strafbully. Spoedig hierop vergroot Schwartz de leiding met een goed schot (2—0). Het spel gaat nu tegen elkaar op, toch moet het „vierde" zich hoofdza kelijk op verdedigen toeleggen. Voor de rust ge6ft Spieringh voor de derde maa'l Guépin hot nakijken (30), terwijl even hierna Temminck uit een strafbully tegenscoort (3—1). Na de rust zijn eerst de Musschen III sterker, doch na keurig spel ge lukt het Elhorst den achterstand te verkleinen, terwijl spoedig hierop maal en A. W. tweemaal de korf te vinden. Na rust een overwicht van W. gedurende het eerste kwartier, waardoor zij een oogenblik leidt met 5-4. Dan weer een opzetten van H. O. C., dat de leiding herneemt, om ten slotte te winnen met 85. H. O. C. I -A. W. I, 38 Niet zoo gelukkig waB het eerste H. O C.-twaalftal. dat met een 8-3- r.-ederlaag uit Amsterdam terugkeer de half-time reeds 61 ken in acht nemen. En zij kan niet opzeggen, dun tegen het begin van het nieuwe kwartaal. VRAAG. Is Beverwijk een stad of een rlorn. Is het een stad wanneer is zij dan als zoodanig verheven? ANTWOORD. Officieel bestaat er geen verschil tusschen dorpen en ste den. Beverwijk wordt echter als een dorp beschouwd. In den regel noemt men de plaatsen, die vroeger muren gehad hebben, steden. VRAAG. Hoe kan iemand, die Stond het t in haar nadeel, na rust maakten bei-1 eenigen'Tijd op "een kantoor" geweest de partijen nog twee punten, zoodat, I jSj ^och ceen diploma, heeft, een be toen Mej% Nijland, die dezen wedstrijd trekking krijgen in Ned. Oost-Indiè. ANTWOORD. Er zijn te Amsler- uitstekend leidde, het einde blies, A. W. ietwat geflatteerd won met 8—3. D. E. D. II—SWIFT. 8—7. Men schrijft ons uit Zandvcort Een slecht terrein, onhebbelijk pu bliek, ruw spel en een scheidsrechter, die voor hei eerst optrad waren Swift's ondervindingen in Amsterdam. Als de heer Hop orn twee uur laat beginnen, ontwikkelt zich een vlug dam wet plauLsii gsbureaux voor dië. De adressen daarvan kunnen we echter niet opgeven. VRAAG. Hoeveel keer heeft 1L F. C. in den loop van het vorige sei zoen op den voorgrond gestaan.' ANTWOORD. Be bedoeling viu» den geachte:i inzender is ons niet recht duidelijk. Wat is ,.de voor- spel. met Swllt verreweg de „teerdere,grond-., «rste plaats com. hetgeen ze spoedig weet uit te drukten p=,ltieiljstK 0lA de ll>eale de der- in een voorsprong van 3—1. I de en de vierde? - j tro üu ere vierde? eiI?de.ijk opzet-1 Wel kunnen we mededeel en dat ten, en weet. flink geholpen doorj H F c I gedurende den loop van het Dan komt D. Fortuna, vóór de rust nog 3 puntjes te maken. Rust 4- 3 voor D. E. D. Na de rust beginner, de Amsterdammers zeer unfair te spelen, waar Swïft forsch te genover staat. Do scheidsrechter treedt onvoldoende op en D. E. D. weet ;ore tot 6—4 op te voeren, onder gejoel van hot publiek. Dan maakt Swift weer gelijk, en r.eemt do leiding 7—6. Hierop maakt D. E. D. nog "2 puntjes, en als het einde komt, heeft Swift, niettegenstaande haar harde werken, onverdiend met 7—8 verloren. Reinhold dc partijen op gelijken voet brengt (3—3). Nu worden de oudere Musschen sterker en nemen het spei geheel handen. Spieringh herneemt de lei ding voor hen, terwijl Rusch uit strafbully de overwinning tot zeker heid brengt (3—3). Spoedig hierop het tijd en hebben de Musschen IV eere verleren Bij hen blonken uit Beets, De Clercq en Scheffer Jr.. ter ijl bij het derde Spieringh en Schwartz de beste nwaren. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. BLOEMENDAAL—DE SAXENBUR GERS. 7—1. Zondagmiddag ontmoette Bloemen daal voor het eerst haar zusterveree- nïging ,,dc Saxenburgers", een mixed- Tereeniging. die nu met een heeren elftal uitkwam,. Bloemendaal kwam uit met een on volledig elftal, doch was den heelen wedstrijd sterker Al spoedig weet Geyl door goed ir-loopen de score te openen, doch dank zij het goede ver dedigen van speciaal Veth en den keeper Po vel kunnen de Bloemenda lers voor de rust nog maar eens het net vinden. Na de hervatting heeft de Bloemen dag'-voor hoed© meer succes Eerst weet Molière, door de verdediging te loopen en daarop vergroot Geyl de uit een strafbully. Door een fout der verdediging, die een slechten dag heeft, gelukt liet Plate voor „de Saxen burgers" tegen te scoren. (4—1). Nu is Bloemendaal aai houdend aanvallend. Eenige corners worden door Geyl al lerfraaist in eens „genomen", doch even ovor de lat geslagen. Toch weet deze speler nog 3 maal met mooie schoten Povel te passeeren, zoodat het einde komt met een alleszins verdien- 71-overwinning. Zooals gereed had de Bloemendaal-achterhoedc een slechten dag. De voorhoede combi neerde soms uitstekend. Vooral Geyl, die 6 goals maakte, mag genoemd worden. D« aaxenburgers speelden soms wel aardig, doch mc-esten sieeds voor de Bloemendalers zwichten. Vetli speelde ni goede partij back. Na goede oefening zal dit elftal nog wel eens wat kunnen bereiken. HAARLEM II EN III COMB.— BLOEMENDAAL 111. 0—13. De jeugdige Bloemendalers hadden ook succes tegen een Haarlem-combi natie. Slechts met 10 man spelend, we ten zo vóór de rust G maai het net te vinden. André de ia Porte was de ge lukkige maker van dit zestal. Bloe mendaal was aanhoudend sterker, zoodat de achterhoede niets te doen kreeg. Na de rust worden er eenige wijzi gingen in het 10-tal gebracht. André de la Porie maakt nog 2 goals eu laat dan de eer aan zijn medespelers over, die hiervan dankbaar profitee- ren en er nog 5 bij maken. De Haar lemmers kunnen het Bloemendaal net maar niet bereiken en de keeper wordt op non-activiteit gesteld. Zoo eindigde dit geanimeerde par tijtje iii een 13—0 overwinning voor Bloemendaal III. AERDEN1IOUT—AMSTERDAM, 0—1. Deze wedstrijd tusschen twee da mes-elftallen werd Zaterdag te Aer- denhoul gespeeld. Amsterdam kwam vrijwel volledig op, terwijl de thuis club verscheidene invallers telde, o.a. voor de middenvoor en de beide vleu gels. Voor half-time weet Amsterdam de leiding te nemen door een fout van een der Aerdenhoui-dames. Aer- denhout is voor half-time sterker, maar kan door haar slechte voorhoe de niet scoren. Na rust is Amsterdam in de meerderheid, maar door taai verdedigen van Aerdeuhout blijft de stand 10. Bij Amsterdam blonken uit Mej. In- genhoes en Mevr. Smithuizen, bij Aer deuhout Mej. Cnoop Koopmaus en de dames A. en S. Hijner. Korfbal. H. O. C. II—A. W. II, 8—5. Een zege voor de Haarlemmers, die de derde klasse goed begonnen zijn. wedstrijdseizoen 1911-1912 steeds de bovenste helft van de ranglijst stond, ©n tei slotte met 10 overwin ningen en 8 nederlagen (20 punten dus) op de vierde plaats eindigde, met ©en doc-lpumten-gerniddelde van 49—35. Haarlem stond met 16 punten op de 7e plaat». VRAAG. Heeft een patroon het recht 't salaris van een zieken knecht die het werk niet kan verrichten, ge heel of gedeeltelijk af te houden. ANTWOORD Deze vraag is niet volledig genoeg. Deel ons eer? mede, wanneer de knecht ziek geworden is en wanneer zij.i loon is ingehouden VRAAG. Mijn zuster gaat met November vertrekken wegens onaan genaamheden .heeft mevr. nu het recht de kermisfooi en haar gods pen ning van haar loon af te houden? ANTWOORD Als mevrouw de betrekking opzegt, mag zij de fooi niet afhouden. VRAAG. Mijn dochter is door sen, gouden, verguld-zilveren en zilve-ziekte genoodzaakt haar betrekkin^ te ren medailles, en uit fraaie kunst-j verlaten. Mevrouw heeft haar de l>e- voorwerpen. trekking reeds opgezegd 14 dagen te Voor den wedstrijd met Hambur- voren. Heeft mevrouw nu het recht de gertelling alleen zijn 10 fraaie kunst- kermisfooi in te houden? voorwerpen uitgeloofd. ANTWOORD. W an neer mevrouw Op Zaterdag 2b Dec. des avonds te opzegt, mag zij de fooi niet afhou- 9 uur, heeft de uitreiking der prijzen dea_ iu de tuinzaal van Café Brinkmann GROOT NATIONAAL KEGELCON COURS. Van 17 November tot en met 22 De cember 1912, wordt op de kegelbanen van café Brinkmann een groot natio naal kegelconcours gehouden, uitge schreven door de kegelclub „Water pas", alhier. Het concours bestaat uit Korps-, Personeel- en Hamburgerlelling-, en Eere-wedslrijden. De prijzen bestaan uit lauwerkran- plaats. Stadsnieuws 25-jarig bestaan. A s. Zaterdagavond zal het zieken fonds van Oud-Roomsch-Katholieke weezen in de groote Vauxhal alhier feestelijk ziju 25-jarig beslaan her- deuken. Rubriek voor Vragen beantwoording vatbaar, ïn te renden bij de Eedactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos geven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niec volledig naam ea woonplaats vaa den inzender Termeiden ordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Is er hier ook gelegen heid een bakeicursu3 mede te maken? M aar moet ik mij dan vervoegen? ANTWOORD. Wend u tot den heer E. S. Frank, 1st© secretaris van den Raad van Bescherming voor den Zuigeling, Emmastraat 88. VRAAG. Ik heb meer dan 40 ja ren snijboonen ingemaakt in eenzelf den pot. Nu is do pekel echter rood gekleurd. Kan dit soms schadelijke gevolgen hebben, als men de snijboo nen eet? ANTWOORD. Dat is ons niet be kend. Weet een onzer lezers dit mis schien? VRAAG. Bestaat in Haarlem ge legenheid tot het volgen (kosteloos) an een cursus in moderne talen? ANTWOORD. De Toynbee-ver- eeniging (Donker© Spaarne) geeft gratis cursussen. VRAAG. Wat is de prijs per dag voor een herstellende in een Sunalo- um te Davos in Zwitserland? ANTWOORD. Het best doet u dit per brief aan het Sanatorium te infor- VRAAG. Bestaat er hier ter ste- j een school of vereeniging waar men het worstelen leeren kan/ ANTWOORD. Die vraag hoort onder de udvertenties thuis. VRAAG. lk ben voor de PI. Dir. Belasting naar het inkomen aange slagen voor 12.25. Kunt u mij ook zeggen hoe dit komt daar ik hel vo rige jaar maar 9.30 betaald heb? ANTWOORD IJ is thans aange slagen voor 750, liet vorig jaar voor f 700.— VRAAG. Ik ben 1 Nov. in dienst getreden en wil mijn dienst nu laten. Kan ix vertrekken als ik mijn huurpenning verdiend heb? Wanneer kan ik weggaan? ANTWOORD. U kunt met ■weken opzeggen tegen 1 Februari. VRAAG. Hoe lang moet uien de gemeente Doesburg woonachtig zijn om aldaar te kunnen trouwen? ANTW OORD. Hoe lang inen er woont, doet niets ter zake. VRAAG. Waar moet ik mij ver voegen, om bij de electr. trein, welke in de stad wordt aangelegd geplaatst te worden? ANTWOORD. Kaïnpersing ei n. 2, aan liet kantoor der Noord-Zuid- Hollandsche txamwegmaatschuppij. VRAAG."Kan een meisje haar dienst opzeggen met teruggave van haar Godsperning? i ANTW OORD. Zü moet natuur- Yoor half-time weet H. O. C. vier- lijk ook den opzegtermijn van zes we- VRAAG. Warneer een knecht een paar dagen door ziekte is ver hinderd te werken en de patroon is daarvan zelf overtuigd, iieeft de knecht dan het recht op het volle weekloon, als hij voor vast is aange nomen? ANTWOORD. Ja. VRAAG. Ik heb een paar geel katoenen gordijnen, waarin het weer zit. Is er een middel om dit er uit te krijgen? ANTWOORD Wij weten er geen. Stuurt u de gordijnen eens naar een chemische wasscherij. VRAAG. Een meisje wordt per 3 maanden gehuurd. Zij wil echter be slist niet langer dan 1 mnd. in haar dienst blijven. Wie moet haar nu den godspenning betalen. Heeft de pa troon het recht deze van haar loon af te houden? ANTWOORD Als er geen grond i ge redenen zij-., moet hei meisje met 6 weken opzeggen tegen het nieuwe kwartaal. Blijft zij niet langer dan drie maanden, dan mag de patroon den godspenning afhouden. VRAAG. Heeft iemand het recht in een contract, dat geteekend is. nog iets veranderen, zonder diengene er kennis van te geven, die het onder teekend heeft? ANTWOORD Neen zeker niet. Maar schaden kan het niet. wanneer, zooals gebruikelijk is, twee exempla ren van het contract bestaan. De te genpartij heeft dan in elk geval liet goede contract, waartegen de auder niets kan uitrichten. VRAAG. 1 Augustus ben ik in betrekking gegaan en heb toen den godspeiining ontvangen. Den 3den No vember ben i-c echter weder vertrok ken en mevr. heeft mij nu den gods penning afgehouden. Heeft zij daar het recht toe? ANTWOORD. Als u de betrekking hebt opgezegd, kan mevrouw deo godspenning afhouden. VRAAG. Iemand heeft schuld. Hij kan deze niet geheel afdoen, maar doet dit gedeeltelijk. De schuldeischei wil dit echter niet aannemen. Kan de schuldenaar nu vervolgd worden? ANTWOORD. Ja, maar nis een minnelijke schikking mogelijk is, zal de kantonrechtei daf wel aanraden. VRAAG. Welke voetbalclub heeft in het vorige seizoen den Holdertbe- ker gewonnen? Welke clubs kwamen in den eindstrijd uit? .ANTWOORD. „Haarlem" won den beker in den eind-wedstrijd niet .Vitesse" uit Arr.hem, met 2—0. Vervolg Binnenland. HET CONFLICT IN DE KLEEDING- INDUSTRIE TE AMSTER DAM OPGELOST. Dank zij het bemiddelend optreden der Kamer van Arbeid voor de Con fectiebedrijven Is het conflict in de kledingindustrie opgelost. Bekte par. tijen zijn tot overeenstemming ge raakt over een Arbeidsovereenkomst. Het werk zal deze week worden her val. Naar men verneeeml moeten bij de firma Hertzberger nog eenige bezwa ren omtrent liet terugnemen van per soneel uit den weg vjorden. geruimd. MET DE NED.-GRIEKSCHE AMBULANCE. Een lid van de Nederlandsche Ron de-Kruis-ambulance, die naar Grie land op weg is, schrijft aan 't Hbld. uit Brindisi Van ons vertrek uit Den Haag heb ben de lezers van dit blad natuurlyk

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7