NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, ïf«>. 9023 Verschijnt dagelijks, behaiao op Zon- ee Feestdagen. maandag is november t»ia a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Vonr Haarlem PER °RIE MAANDEN: -9n K$§L Van 1—5 rege,s 50 Cls": 'edere re2e! meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement \r i a' 'i 'i •- Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per rece! Voor de dorpen in dei. omirek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. P gemeente).. "Jee Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. oer olaaWne* Franco per post door Nederland„1.65 <&Jg "8®", BST50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant. 8 8 P plaaamS. Atzonderhike nummers0.02 H V S§tV rjs" u Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Yx Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. n de omstreken en franco per post - „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NtJMMER BESTAAT UIT ACIIT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 19 NOVEMBER, Orgelbespeling in do Groote Kerk Van 1—2 uur. Soc. Vereeniging: Bachconcert. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling. De Kroon: Too neeL weds Ir ij d Jacob Van Lennep, 8 uur. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Stadsnieuws KOLONIAAL MUSEUM. Aan de stemming bij referendum pver do vervroegde overdracht van het Koloniaal Museum aan liet Koloniaal Instituut, namelijk met 1 Januari 1913, hebben deelgenomen 19 depar tementen en 57 donateurs, die zich al len vóór het voorstel hebben ver klaard. Er werden geeu stemmen tegen uit gebracht, zoodat het voorstel van het Hoofdbestuur, naar wij in het Tijd schrift der Maats, van Nijverheid le zen, met algemeene stemmen aange komen is. ZANG EN VRIENDSCHAP. De koninklijke liedertafel heeft een schrijven ontvangen van den heer J. A. Presburg to Amsterdam, waarin deze zijn tevredenheid en erkentelijk heid uitspreekt over de uitvoering van zijn koorwerk „de Zondvloed" op Dins- dag j.l. „Het genot mij verschaft, door mij in do gelegenheid te stellen mijn werk nog eens te mogen hooren vertolken, stel ik op hoogen prijs en zal mij lang in aangename herinnering blijven. Een woord van lof wil ik gaarne hier bij voegen voer de Heeren zangers, welke door hunne groots toewijding en het vele repeteeren de uitvoering zoo schitterend deden helpen slagen. Voor den talentvollen heer W. Ro bert mijn hoogachting en compliment voor de hoogst artistieke wijze, waar op hij mijn werk heeft weten uit te. voeren." De componist wenscht ten slotte, dat voor de liedertafel en haar directeur j „de Zondvloed" raogc worden een „overvloed" van succes. DE ROODE-KRUIS-- TRANSPORTCOLONNE. Vrijdagavond te 8 uur hield deze ver- aeniging een algemeene vergadering in de militaire ziekenïnrichtlng alhier, onder leiding van haar voorzitter Dr. Hiensch. Besloten werd van heden af icdcron Dinsdagavond voor allo leden een cursus te houden tot het behande len van het theoretisch gedeelte voor het verleenen van eerste hulp bij on gelukken. Voorts zullen op Woensdag, en Don derdagavond in 2 klassen practise lie lessen plaats hebben in verband aan- leggen en het transport van gewon den. Eén der leden van het plaatselijk comité, de heer Ten Hóute de Lange en de heer Steffélaar, plaatsvervan gend leider der Transportcolonne, wa ren mede tegen woordigt. In deze vergadering werd bij mondo van den heer Ten Iioute de Lange aan Er. Hiensch namens deleden der Ver-, eeniging aangebeden een fraai album, bevattende een dertigtal foto's van de zoo geslaagde Roode-Kruis-oefening op 26 September jl.. die onder leiding van Dr. Hiensch alhier heeft plaats ge had. Ten zeerste verrast met deze mooie j herinnering, dankte Dr. Hiensch recht I hartelijk. Jongelingsvereeniging. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de Haarl. Jongel. Ver een. Pred. 12 vers la werd tot 2e-secre- taris gekozen de heer Van Ilinten, in plaats van den heer J. Brouwer, dio als zoodanig bedankt had. Besloten werd dezen winter een paar openbare vergaderingen te houden. Ontslag aangevraagd. Door den agent van politie le klasse C. H. Voctelink is wegens lichamelijko ongesteldheid tcgeD 1 Januari a. s. eervol ontslag uit zijn betrekking aan gevraagd. Iets nieuws. Zaterdagavond ia hier een kruide nierswinkel gecpend met muziek. Een lieel muziekkorps zat boven in do voorkamer en speelde met open ra men er lustig op los. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de Openb. Lagere School te Rhenen is benoemd Mej. A. A. den Harloah. alhier DS. C. J. v. PAASSEN. te Haarlem is benoemd lot secundus •van het Prov. kerkbestuur in Noord- Holland, MUZIEKVEREEN. CRESCENDO. (Spoorkorps). Men schrijft ons: Onder de te Haarlem populair go- worden muziekvereenigingen mag zeer zeker wel het' Spoorkorps „Cres cendo" genoemd worden. Deze be trekkelijk jonge vereeniging mag zich in eene groote belangstelling van het publiek verheugen, wat wel hierin baar oorzaak vindt, dat do leden bij diet geregeld reizend publiek bekend zijn. Onder hen zijn dan ook een groot aantal donateurs, die zoowel op linantieel als ander gebied de vereoni ging steunen. Iemand, die veel belang in Crescendo stelt, heeft oen fraaie ledenlijst geteekend, die den toeke- naar tot eer strekt. In het sigaren magazijn Borneo, van den heer Sti- nis. Kruisweg no. 23 hook Molen straat is deze lijst tentoongesteld. Do vereeniging verdient in alle op zichten den steun dien men haar geeft wijl de leden, na het verriohten van hun zware taal?, als spoorwegbeamb te, zich met ijver op de muziekstudie toeleggen, teneinde goede muziek ten gehoore te kunnen brengen, waarin zij, zooals haar uitvoeringen bewij zen, steeds slaagde. „MARS". De vereermgimg „Mars"' heeft Za terdagavond een van d'ie gezellige onderaf ficiersf eesten gegeven, waar van zij zoo het geheim bezill. In den schouwburg heerschte dear g-dheelen avond een opgewekte loon. Dat lag zeker ook naast den aan genomen onderlingen geest aan .ie afwisseling, waarmede het program ma was samengesteld. Gymnastiek oefeningen en schermen, Ihoe fraai dde ook kunnen, zijn, vermogen niet altijd uren achtereen de aandacht 'te boeien.' Een aardige variatie waren dan ook de groepen levende beelden, voor stellende den zang, de smart, als de zwaluw vertrekt en de Rust. Deze groepen werden gegeven door de le den van de vereeniging zelve. Do standen en groepeeringen wa ren zeer fraah Het effect van het ge heel werd veilhoogd door een koor, dat toepasselijke zangen zong. Dit nummer had veel succes. Voor de pauze weiden een serie goedo vrije oefeningen en correct werk aan brug en rek uitgevoerd. Verder muziek en een schexmpartij. Na de pauze werd een aardig kluchtje „Daar is Oom" gespeeld; daarna was het bal. Ds. VAN BROEKHUIZEN. Zondagmorgen preekte Ds. Van Broekhuizen voor een vollo Groote Kerk. De roep van den eenvoudigen prediker, die bier ter stede ook tijdens den Boerenoorlog heeft gesproken, was in herinnering gebleven en nu weer gewekt door zijn voordracht voor Ihet Alg. Nederi. "Verbond. Do Zuid-Afri'kaanscho predikant sprak naar aanleiding van de Psalm woorden: „Verlaat niet, wat uw hand begon, 0 levensbron, wilt bijstand zouden" en Mattheua 8 25: „Heer, bdhoedlt ons, wij vergaan!" Aan den uitgang der kerk weid een collecte geihtouden ten bate eener Hol- landsehe leeszaal te Pretoria. De eer ste gift bedroeg f 50. De opbrengst is nog niet mee te deelen, daar het geld eerst Woensdag wordt uitgeteld. WAAR VOOR GELD. Naar aanleiding van een vorig Om Ons Ileen over Haarlemsch Muziek korps schrijft, een van onze lezers, dot hij wel gaarne middagconcerten zou zien, bijvoorbeeld op Woensdag, van half vier tot vijf uur, in den Hout. Inzender stelt zich daarvan bevorde ring van het vreemdelingenverkeer voor velen zouden dan rustig kun nen genieten en voor hen, die kinderen begeleiden, zou het een groote aun- trekkelijkheïi wezen. Propagianda-fe'cstavoüd. Door de Jongo Vooruitstrevend© Vrijzinnigen zal deze maand een pro- paganda-feestavond worden gegeven, waaa- de uitgenoodigden zullen wor den gewezen op hetgeen deze vereeni ging wiL Ook zal worden opgevoerd een too- neelstukje en zal een bekende dame eemige voordrachten houden. Carl Friedberg.: Men schrijft ons Eerstdaags zal de beroemde pianist Carl Friedberg ean Piano-Recital ge- OPRICHTING DEBATING-CLUB. Was in een vorige vergadering onze Debating-club in zoover reeds opge richt, dat een bestuur werd gekozen en de statuten werden vastgesteld, Donderdagavond jl. was het de eerste vergadering waarop allen, die zich als lid hadden opgegeven, bijeenkwamen, om den eersten spreker, die de reeks van avonden zou openen, te hooren. I Met den Christelijken groet opende do voorzitter, de ZeerEerw. Heer L. van der Berg dezen avond, wees in korte maar duidelijke woorden op het nut van een Debating-club voor den Middenstand, om daarna zelf op het spreekgestoelte plaats te nemen en gedurende een half uur op pret- tig-onderhoudende wijze te spreken over: de sociale kwestie. Hierna ont spon zich een debat, totdat de tijd voor spreken en debatteeren, volgens de statuten bepaald, verstreken was. Deze eerste avcfnd had zonder twij fel een gezellig verloop en wanneer nu de leden steeds getrouw opkomen en ieder op zijn beurt weet, wat de ZeerEerw. voorzitter op dezen eersten avond opmerkte, nl. het „met-dui ven" op zij zetten en als de avond daar is. ieder zijn spreekbeurt naar best vermogen vervult, dan zal deze debating-cuirsus ongetwijfeld zijn vruchten wel afwerpen. Door het oprichten van een kleine Bibliotheek, waarin de werken van „Futura" en de serie „Geloof en We tenschap" geplaatst zijn is het" den leden reeds gemakkelijk gemaakt om een onderwerp te kiezen of het geko zene nader te bestudeeren. (Haarl. Hanze). Tooneeluitvoering. Als solisten zullen aan do Tooneel uitvoering, te geven door de Geheol- onthouders-tooneelvereeniging Nieuw Leven, medewerken, de heer P. W. Kaptijn, viool, en mej. Louise Soelens, begeleiding. Eveneens werkt mede de zangver- eeniging De Korenbloem, onder lei ding van den directeur, den hoor Kerkhoff. LANGE BRUG. Thans is de Lange brug zoover her steld. dat de passage voor voertuigen weer ongehinderd kan plaats vinden; de passage was een tweetal ochten den. heel in de vroegte nog ge stremd, omdat het noodig was geble ken, dat er eenige nachten werd ge arbeid aan het vastleggen der rails aan do eindpunten der brug. Do rails zijn geheel vernieuwd en beter gefun deerd. Nu moeten de trottoirs nog een ver nieuwing ondergaan, doch daardoor zal do passage voor voertuigen niet gehinderd worden, wat voor de velen, die do brug moeien passeeren een ge noegen is, en hun den omweg over de Melk brug uitspaart. PROP AGANDA-FEESTA VOND. Do afd. Haarlem van den Nationa- len Bond van handels- en kantoorbe dienden „Mercurius", gaf Zaterdag avond in de bovenzaal der Vereeni ging de jaariijksche propaganda-feest- avond. Deze was buitengewoon goed bezet. 't Was ook een aardige avond. Na dat de voorzitter een openingsrede ge houden had, om aan te dringen op de noodzakelijkheid van organisatie, werd een aardig programma afge werkt. Mevrouw E. J. Emrïk—Lehmana zong met haar lieve sopraan-stem acht mooie liederen, waarvan vooral „Madonna-kindje" van Cath. v. Hen nes en „Ontwaken" van Gottfried Mann veel succes hadden. Het luid applaus na elk nummer was door de zangeres zeker verdiend. De heer B. G. Serné speelde eenige vioolsoli en blijkens de luide bijvals betuigingen waren de aanwezigen daarover zeer voldaan. „Humoreske" van Ant. Dvorük werd o a. zeer goecl door hem gespeeld. De piano-begeleiding was in handen van den lieer F. de Koning uit Am sterdam, die, ook zeer verdienstelijk, I eenige piano-nummers ten gehoore bracht. Tot 't welslagen van den avond werkten ook mee de heer L. Jansen, die een viertal aardige stukjes voor las. Om ,,'n Bof" van Top Naeff en „Braambessen" van Falkland, is door de hoorders smakelijk gelachen. Een luid applaus loonde den heer Jansen voor zijn mooie voordrachten. Tenslotte was er gelegenheid om te dansen. TERAARDEBESTELLING M. J. HENGEVE-LD Gd En. Vanmiddag om twaalf uur is op do algemeene begraafplaats in allen een voud het stoffelijk overschot van den heer M. J. Ilengevekl G. Jzn., in leven (lislricts'veearts voor het veeartsen ij- kundig staatstoezicht in Noord-Hol land, ter aarde besteld. Vele belangstellenden waren aan de groeve aanwezig en we zagen daar o. d. de heeren dr. Remmelts (inspec teur van het veeartsenijkundig staats toezicht) uit Den Haag, den directeur van het Haariensch© abattoir, den heer Van Oyen, den onderdirecteur van het Amsterdamsche slachthuis, ve le collega's van den overledene en een deputatie van 't bestuur der afd. Haar lem van de vereeniging tegen 1 mis handelen van dieren. Langen tijd had de heer Hengeveld zitting in dat col lege. Aan het graf werd (op verzoek) niet gesproken, terwijl er evenmin bloemen waren. Een familielid dankte voor de bewezen laatste eer. En hiermede was de eenvoudige plechtigheid afgelocpen. VRIJE EN ORDEOEFENINGEN. f Te Amsterdam zijn geslaagd de da- mes A. D. G. Koozeboom te Haarlem en J. Overbeek, te Nieuw-Vennep. Ten nadeele van den kellner A. P- A. V. is Zaterdagavond uit de vesti bule van het café-Dieben een rijwiel ontvreemd. Li q u i da tie. Men meldt ons Li de Zaterdag 1.1 gehouden bui tengewone algemeen© vergadering van aandeelhouders der N. V. Bier brouwerij en ijsfabriek 't Spaarne, werd besloten tot ontbinding der ven nootschap en de liquidatie opgedra gen aan den directeur, behoudens het toezicht, door obligatiehouders door den trustee der obligatielcening en de aan dezen toegevoegde heeren, uit te oefenen. G e v. V o o r w er p en. Terug te bekomen bij: Bureau Ge meentereiniging, een tafeüooper. D. van Vongeren, Korte Margaretha- straat 5, een sok. M. Huyer, Lange Wijngaardstraat 28rood, een dames pa rupluie. J. Sanders, Oranjeboom- straat 133, een portemonnaïc met in houd. J. Keesman, Leidsche straat 57, een gummizeiltje. J. Jansen, Leidschestraat 116, een schakelarm band. W. Heins, Ridderstraat 23, een zweep. Th. Spook, Lange Mo lenstraat 50, een hoedenveer. J. v. Bree, Leidschevaart 38g, een huzaren- kwartiermuts. P. Boogaard, Spaarnwouderstraat 9 c rood, een da -reap-rapluie. i). Damn, Oran jeboomstraat no. 73, een bei tel. J. Sanders, Potgieterstraat 21, een kwartje. G. J. v. d. Berg, Jans straat 87 rood, een portemonnaie met inhoud. N. J. Bloemen, Overveen, villa Bergerdal, een hond. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De jury, d':e op de laatste bijeen komst der Bloemend. Amateursfoto- grafenvereeniging weid benoemd, be staat uit de heeren Mr. Pijnacker Hordijk, Zwarteer en J. C. Vrint SANTPOORT. De afdeeling Santpoort van den Bond voor Staatspensionneering heeft in haar vergadering van 15 dezer haar afkeuring uitgesproken over „het op dringen van een wet aan de arbeiders klasse. die onder den schijn van ouderdoms- en invaliditeits-verzeke- ring ondragelijke lasten aan het ar beidersgezin oplegt." Do afdeeling koos tot secretaris den heer A. Haze voet; in plaats van den lieer Rodenburg, die wegens aan staand vertrek uit de gemeente, had bedankt. HALFWEG. EEN 50-JARIG JUBILEUM. Onze correspondent schrijft Gisteren (Zondag) was hét 50 jaar geleden, dat de heer J. Wils, alhier, in functie trad als voorzanger en voorlezer in de Ned. Herv. Kerk (ge meente Houtrijk en Polanen) en op zichter der Kerkelijke begraafplaats dit zeldzaam jubilé ging niet onopge merkt voorbij. Was Zaterdagavond reeds door het college van Kerkvoogden als blijk van waardeering voor den ijver en de toewijding, steeds en nog door den jubilaris betoond, een enveloppe met inhoud aangeboden. Zondag herdacht Ds. Bal jon de gebeurtenis in de kerk en word de heer W. hartelijk toege- j sprokenzijn katheder was ver- j sierd, liet kerkorgel gaf met viool- begeleiding een feestnummer. Aan huis kwamen velen persoonlijk gelukwenschen, waaronder eene com missi o uit de ingezetenen, die hem ook eene enveloppe met belangrijken in houd aanbood. Meer geschenken, bloemstukken en tal van schriftelij lie gelukwenschen ontving de zoo alge meen geachte jubilaris zoowel Zater dag als Zondag, uit de omgeving en I van elders. Aangenaam is Eet ons, hierbij nog te kunnen vermelden, dat de hoer Wils, ondanks zijn 78-jarigen leeftijd, genoemde betrekkingen nog met ijver en toewijding vervult en hij als voor zanger, door zijn nog zoo krachtige, vaste stem algemeen de aandacht trekt. De Landbouwcursus alhier bezocht de suikerfabriek met zijn leer aar, den heer Huisman, en werd daarbij rond geleid door de heeien C. van Rossum en De Cock, welk bezoek in eenige lessen was voorbereid. Reeds bij het eerst uitgebrachte be roep, is de Gereformeerde gemeente alhier van een predikant voorzien; ds. Groenewegen te Nijverdal heeft n.l. hel beroep naar hier aangeno- UMUIDEN. Voor 't examen wiskunde L. O. Is geslaagd de heer T. v. Popta te IJ- muïden. ZANDVOORT. Aan den Gemeente-secretaris alhier is een verlof verleend van drie we ken, ingaande 18 November 1912. De cursus 1912/1913 van het herha- lir.gsonderwijs alhier, is aangevangen met 18 leerlingen, 13 jongens en 5 meisjes. Op voorstel van den predikant al hier is het kerkelijk zangkoor ont bonden. Sport en Wedstrijden INSTALLATIE KENNEMER- PADVINDERS. Zondagmiddag 3 uur vond d© plech tige installatie plaats van 21 nieuw© padvinders, in den tuin van het Bron gebouw, welwillend afgestaan dooi den iheer Germans, Niettegenstaande 't minder gunsti ge weder, waren de Haags che Jonge Verkenners, deels per spoor en deels per fiets gekomen en een troepje Am sterdamsche padvinders was komen marcheeren. Het geheel werd opgesteld op de Dreef en marcheerde 10 minniten voor 3 naar den Brontuin op, waar onder de veranda het geheele bestuur van de Kenn. Padvinders aanwezig was. Dr. J. W. H. Leuring en de heer Vie- Ivoff, beiden u/'.t den Haag, de heer II. Menalda v. Schouwenburg, secre taris der Utrech'sche Padvinders en •tal van ouders en belangslellendsn. De muziekvereeuiging „Crescendo" onder leiding van haar krangen di recteur, den heer W. H. Hofmeester, bracht er spoedig stemming in. De regen 'hield aan en de jongens, aanvankelijk in carré voor de veran da opgesteld, moesten nog even daar onder schuilen. Voor de installatie werden zij we der naar buiten gebraoht en opge steld en zette Crescendo een krachtig Wilhelmus in, daJt niet naliet indruk op de omgeving achter te laten, zoo keurig werd dit uitgevoerd. Do voorzitter der Kennemer Pad vinders, de 'heer J. v. d. Kop, sprak, daarna de Padvinders toe. Hij bracht een. woord van dank aan do Ha agsche Jonge Verkenners en de Amsterdamsche padvinders voor hun tegenwoordigheid en wees de a.s. niou we padvinders op 'hunne verplichtin gen. Indien zij nakwamen wat zij straks zouden beloven, dan kon hei niet an ders, of zij zouden tot deugdelijke burgers opgroeien. De hoofdleider las daarna de wet der Kennemer Padvinders voor, waar na de nieuwelingen in groepen van 5, de belofte in handen van den hoofd leider aflegden. De voorzitter wenschte de knapen geluk met 'hunne installatie, waarna hij een afscheidswoord richtte tot den verftrekkenden leider, de 'heer F. ler Haak; hij dankte hem voor al hetgeen hij in het belang der IL P. gedaan had en wenschte hem voorspoed in zijn nieuwe betrekking. De leiders Dr. Boissevain en Reij- nen werden geïnstalleerd, waarhij de voorzitter wees op het moeilijke van mot jongens om te gaan, dat zioh niet laat aanleeren, doch waarmede man dienlt geboren te zijn. Niet altijd zaJ 'het voor den wind gaan, doch. hij wenschte aan de nieu we leiders in tijden van teleurstel ling in hun arbeid mat de knapen, kracht en volharding toe. Hierna werden de 2e vaandrigs Roorda v. Ey9inga, G. Schepers, I<V Sturm en K, Lanser met een bijzon der woord geïnstalleerd. De voorziöler wees inzondeilheid op het verblijdende van deze installatie.' Nieuwe banen werden bereid, doch dezen dienden door Jong Nederland zelf te worden aangegeven. In de installatie van deze assistent- leaders zag de voorzitter de eerste stap op den goeden weg. Zij toch waren gevormd uït de pad- vinders; aanvankelijk ais voorman door hunne kameraden gekozen, had den zij a ch sedert zoo onderscheiden, dat zij thans voor 2e vaandrig in aan» merking kwamen. De voorzitter wenschte deze jon gelieden geluk met hunne benoeming, wees hen op hunne verplichtingen en beval den padvinders gehoorzaamheid aan de nieuwe assistenten. De muziek zette thans een „Wierf Neeriands Bloed", gevolgd met het Padvindersli ed in, waarna Dr. J. W. H. Leuring uit Den Haag als verte genwoordiger van het hoofdbestuur van den Nederlandsohen Padvinders- bond, de nieuwe padvinders ge'.uk- wonsclite; spreker was verheugd over de aangename ontvangst en zou van zijn bevindingen bij' het hoofdbestuur kondschap doen. Hij wees de knapen op 'het aantrek kelijke van hun khakipakje, doch; meende, dat de padvindersdeugden onder dat pakje moesten schuilen. Jongens van Jan de Wilt zoo heeten. de Dordtsöhe padvinders, zoo moes ten eigenlijk alle Nederlandsche pad' vinders genoemd kunnen worden. Hij besloot met een driewerf hoera op do nieuwe padvinders, waarna de muziek de knapen tot den tuinuitgnng uitgeleide deed. waarop zij langs Houtplein, Raamsinged, Wilhelmina- straat, Kindenhuisvest, Kenau park, Parklaan en Kruisweg, zich naar 't station begaven, alwaar op het plein afscheid werd genomen van de Haag- sche Jonge Verkenners. De tocht geschiedde met stille trom, en op lasii van de politie moes ten zelfs de kiene groepsvlaggetjes van de stokken worden afgenomen. Een maatregel, die algemeen over dreven werd bevonden. UITSLAGEN. Hockey: VleermuizenCicero's, 3—1, "op liet Musschenveld. VOETBAL- R n. O.—P, J. III, 9—2. Kinheim II—Kennemerland, h2. J. V. V.-K. F. C. Sparia, 1-3. DE N. V. B.-UITSLAGEN. Men seint ons o. a. de volgende uit slagen Oostelijke ve klasse. P. W.—Wühelmina 3—3. Go-ahead—Tubantia 0—4. West. Reservele klasse. Hercules IISparta II 0—2. V. O. C. II—H. B. S. II 3-3. II. V. V. II—IT F. C. II 2-3. Haarlem II—D. F. C. II 4—2. Quick II—Velocitas II 3—2. West. 2e klasse. D. E. C-—Dordrecht 6—1. D. D. O.—V. U. C. 3—1. A. F. C.—Ajax 00. VolhardingKampong 7L AchillesXerxes B—9. D. V. S.—D. V. V. 0—0. Buiten competitie. Ajax (AM.)— Noordelijke Zwaluwen 3—7. Quick (Haag)—U. D. 5—2. R. A. P. 25 JAAR. Bezer dagen heeft de Amsterdam* sche Voetbalvereniging R. A. P. haar 25en verjaardag gevierd. Doze vereeniging is zoo bekend bij ieder Amsterdammer, vooral voor hen, wion de oude voetbalUjd lief was. dat wij eenige regelen zullen wijden ar»D haar roemruchte geschiedenis. Op 14 November 1887 werd R. A. P. geconstitueerd uït de vereeniging van o bestaande Amsterdamsche verecni- gingen, Run, Amstels en Progress. De eerste letters dier drie namen vorm i den den nieuwen naam. De eerste ja- ren van haai- bestaan speelde R. A. P. slechts vriendschappelijke wed strijden, o. m. tegen H. F. C. en met keurige resultaten. 9 Februari 1890 werd door den in 1889 ojigerichten Nederlandsohen Voetbalbond een eerste klasse inge steld, waarin R. A. P., aldra een goede plaats innam. Het jaar 1890-91 bracht R. A. P. op de derde plaats. Het volgend jaar'

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1