fOB3ri> NÏEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, Ne, 9024 Verschijnt dagefrjks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 19 NOVEMBER ISIS A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTEN TI ËN: Voor Haarlem PER DRIE MAANDEN) JSggT«jjjf „Van 1—5 regels 60 Cts.j iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement V°° eemee°tef^'nt'gewiigd Is ('kom te lf kbm^meTsSl^krate'™1* 30"8el- Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. omstoten en tanco po- pos» ,0.45 IntercommunaalTelefoonnooimerderRe(lactie600en derA<lministratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.a><a~ ^gjjg Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA WOENSDAG 20 NOVEMBER. Schouwburg: Voorstelling door de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel, 8 uur. De Kroon: Pianorecital door Carl Friedberg, 8 uur. Brongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor- etellingen. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel lingen. Heemstede, Café Landzicht: Lezing door den heer J. K. Budde, 7 uur. Veisen: Gemeenteraadsvergadering, 1 1/4 uur. Stadsnieuws OmOnsïïeen. In het Tweede Blad van dit num mer vintien onze lezers een artikel „Over onze tramdiensten", in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. DE DIRECTEUR VAN HET ELEC- TRICITEITSBEDRIJF. B. en W. stellen voor, den heer J. A. Reus met ingang van 1 Januari de finitief te benoemen tot directeur van het gemeente-electriciteitsbedrijf, op een jaarwedde van /3000. PLUIMVEETENTOONSTELLING. Naar aanleiding van een request der afd. Haarlem van de vereen, tot bevordering van pluimveehouderij" en tamme konijnen-teelt in Nederland. 6tcllcn B. en W. voor, om voor de van 20—22 Dec. a.s. in de Sociëteit Ver- eeniging te houden pluimveetentoon- Btelling, een som van 30 voor me dailles beschikbaar te stellen. DE MUSEUMCOMMISSIE. De Comm. van Toezicht op het Ge meentelijk Museum beveelt voor de vacature, die den len Januari in het college ontstaat door de periodieke af treding des heeren E. H. Krelage, de heeren E. II. Krelage en dr. J. Tim mer voor een benoeming aan. EERVOL ONTSLAG. De heer D. H. Prins Jr. verzoekt om eervol ontslag als onderwijzer aan school nr. 9, wegens zijn benoeming te Apeldoorn. Op de gronden van Mevr. de Wed. J. H. Krelage en den heer E. II. Kre lage is een nieuwe straat geprojecteerd ten Zuiden e.' iu het verlengde van het Voorhehr-plein. Aan de eigenaars is vroeger vergunning verleend om den grond, beioodigd voor deze straat voor bouwterrein uit te geven. B. en W. achten het nu billijk dezen grond van de eigenaars aan te koopen. Zij stellen daarom voor te koopen 540 vierk. M. tegen f 12 per vierk. M. De kosten voor openbare werken be dragen f 3000. ORGELBESPELING in do Groote- of Sint-Bavokerk al hier, op Donderdag 21 Nov. 1912, des nam. van 2—3 uur, door den Heer Louis Robert. la. Choral vorspiel „Nun konim' der Heiden Heiland", J. S. Bach, b. Choralvórspiel „Wach auf, ruft Uns die Stiinme, J. S. Bacih. 2. Fuge C-dur, D. Buxtehude. 3. Andante uit 6de Sonate, FeKx Mendel ssofo.n-Bart.hold y 4. Chant de Maün, Alex. Guilmant. 5. Suite, Felix Borowski. a. Prélude. b. Toccata. c. Méd Ration, Elégie. d. Mai'ohe Solennelle (1ste uit voering in Nederland), LICHTBEELDENAVOND. Door den kring van Vrienden voor de Inwendige Zending „Ezra", zal de ze week een lichtbeeldenavond wor den georganiseerd in het gebouw dei Haarl. Jongclingsvereeniging, Lange Margarethaslraat, des middags voor kinderen, des avonds voor volwasse nen. De kinderen krijgen een geïllus treerd boekje, de ouderen eenige boek jes en een tekst. Vereeniging van Indus- Irieelen. Voor de Verceriging van Industriee- len en Kooplieden op bouwkundig ge bied, houdt Mr. A. W. Kamp. uit Den Haag,- pen literaire voordracht. Op 't programma staan fragmenten van Ib sen, Thoma, Tsjeehof, Von Schlicht en Urbay. Instantanées. Vraaggesprek van den dag. OVER DE ASPHALTEER1NG VAN DE BARTEUOR1SSTRAAT. Een van de bewoners der Bartel- jorisstraat, de heer A. 11. We:jburg, heelt ons zijn indrukken over het as phalt meegedeeld. Hoe bevalt het in de practij'k? vroegen we. Uitstekend, antwoordde de heer Weijburg, de twee groote bezwaren tegen de keibestrating, worden door het asphalt ondervangen. We nebben geen last meer in den winkel van het hinderlijk lawaai van de rij- en voer tuigen en de puien worden niet lan ger ondergespat. Alleen, de gemeente- reiniging schijnt de straat schoon te spuiten en dat ook te deen met de trottoirs. Daardoor loopen de kelder gaten vol en bederft het goed, dat we in onze kelders geborgen hebben. Dus is 't lawaai veel vermin derd? Zeer veel, maai' t zou nog meer kunnen zijm wanneer men de hout blokjes langs de rails met een as phalt,laagje bedekte. Nu veroorzaakt dat hout nog geruisoh. Als m'n in- liohtingen juist zijn, is men ook van plan dat te doen, maar daarmee moet mem wachten tot het bout eens goed droog is. Bij mat weer veroorzaken diie blok jes ook plassen, doordat zij niet over al vlak liggen. En hoe staat (het met den trot- toirhoek Ba,Tileljorisstraat—Groote Markt? Die blij'ft altijd even gevaarlijk, Het trottoir is veel te amal. Van de tien keer, botst men er zes malen te gen iemand anders op. Als de eleatrische tram daar snel aankomt rijden, vreezen we voor on gelukken. Extra-bedeeling. Morgen, Woensdag, is het voor de door de Diaconie bedeelde huisgezin nen een beste dag. Dan zal een extra- bedeeling plaats virden het bestuur werd daartoe in staat gesteld door een gift van den oud-burgemeester Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den. Niet minder dan 600 pond spek, 16 H.L. boonen, 600 pond Geldersche worst, en 16 H.L. rijst zullen onder drie honderd arme gezinnen verdeeld worden. Bloeiende rozen. Als zeldzaamheid kan worden degedeeld, dat op de algemeenc be graafplaats alhier nog rozenboomen in vollen bloei staan. A. N. W. B. Door den algemeen Nederlandschcn Wielrijders Bond is de goede maatre gel genomen om thans ook te Sloter- dijk een waarschuwingsbord te plaat sen, waaroD met twee witle kruislij nen de aandacht wordt gevestigd op de tramlijn, die daar den straatweg kruist. Meermalen zijn wielrijders of automobilisten daar bijna met de tram in botsing geweest. B o 't s i n g. Gistermiddag omstreeks half vijf had in de Spuistraat te Amsterdam een botsing plaats tusschen twee E. S. M. wagens, doordat de achterste wagen op do voorgaande gleed. Per soonlijke ongelukken vielen daarbij niet voor. Alleen wat materieele scha de was het gevolg. VEREENIGING „HAERLEM". Do leden der vereeniging „Haer- lem" zijn door hun bestuur tegen a.s. Zaterdagmiddag (23 Nov.) uitgenoo- digd tot een oudheidkundige wande ling. Bezichtigd zullen worden het Museum van Stolk, de Vleeschhal en de kerkeraadskamer der Evangelisch Luthersche Gemeente. MINDER PRETTIGE ONTDEKKING. Een vrouwtje van buiten zou gis terenmiddag ter hoogte van de cava- lerie-kazcrne de tram opwachten in de richting Veisen, om met haar drie jarig dochtertje daarmede huiswaarts te gaan. Zij raakte in gesprek met een goede kennis en dacht niet meer aan haar dochtertje. Toen de tram kwam, was het dochtertje zoek, dat zij na lang zoeken in een zijstraat terug vond. De tram was intusschen al lang vertrokken. R ij w i e 1 d i e f s t a 1. Uit een huis in de Kenaustraat werd een rijwiel, eigendom van den heer J. \V. E., vermist. Vooruitgang. Aan het jaarverslag van do Coöpe ratieve Broodbakkerij en Verbruiks- voreeniging „Vooruitgang", zoo pas verschenen, ontleenen wij het vol gende Het verslag loopt over het tijdvak 1 September 3911—31 Aug. 1912. Allereerst wordt in herinnering ge bracht, dat dé Coöperatie op 9 October 121/2 jaar geleden het eerste brood de bakkerij uitzond. In 't algemeen genomen stegen de omzetten met eenige duizenden gul dens. De vermeerderde omzet der bak kerij was oorzaak, dat een derde oven, grooler dan de vorige, werd bijgebouwd, en dat is aangeschaft een kneedmachine met troggen, die elec- trisch wordt bewogen. De afdeeling kruidenierszaak was nog niet zooals het bestuur dit wenschfe, wel steeg de omzet, maar niet de winst. De winkel in de Oranjestraat lever de eenige moeilijkheden met den win kelhouder, waar evenwel spoedig ver andering in werd gebracht, zoodat do toestand nu weer goed geregeld is. De proef, genomen met de afdeeling Manufacturen, mocht als geslaagd be schouwd worden, en tracht het be stuur dan ook deze afdeeling onder te brengen ineen flinken"winkel, daar deze zaak nu nog wordt gedreven in een kamer achter het kantoor. Eveneens is daaraan verbonden een spaarfonds. Overwogen werd de oprichting van een afdeeling Ziekenfonds en van een melkzaak. In het afgeloopen boekjaar werden 19 bestuurs- en 3 algeineene vergade ringen gehouden. Er is aangeschaft een speculaas- snijmachine. Overwogen wordt vervolgens nog, om de zaak in de Wijngaardstraat te verbouwen, waardoor meer ruimte wordt verkregen voor de karren, ter wijl er zal worden aangebracht een kleedlokaal met douche-bad, ban dien ste van het personeel. Voor de noodhulpen aan de bakkerij werd dit jaar in het loon een veran dering gebracht. Aan het personeel werd een tijdelijke toeslag verleend, voor eenige maanden. Deelgenomen werd dit jaar door het zenden van afgevaardigden aande Kiesrechtbetooging, betooging voor af- schaffing va.n nachtarbeid, betooging j voor local option (pl. keuze), van de Ned. Vereen, tot afsch. van alcoholi sche dranken en Meibetooging. De ziekteverzekering van het perso neel is thans in eigen bekeer geno men. Het aantal leden bedroeg op 31 Aug. 1911 857 leden, welk aantal is geste^ gen, door toetreding van 232 nieuwe leden, terwijl er 137 bedankten, tot 952 leden. De inkoopen bij de Haadelskamer van den Ned. Coöp. Bond, bedroegen dit jaar de som van f 27739.74. De toelating van de vrouwen aJs lid is opgeschort, totdat de ledenverga dering zal hebben beslist Do pogingen, door het bestuur ge daan, om dit jaar iets te kunnen doen voor de kinderen der leden, is in zoo verre geslaagd, dat thans cursussen worden gegeven onder leiding van eenige onderwijzers en onderwijzeres sen, in slöjd en handenarbeid voor meisjes, terwijl er eveneens oen zangkoor bestaat. Uit het fonds voor de arbeidersbe weging werd beschikbaar gesteld beding van ruim f 630. In het bestuur kwam geen verande ring, wel in de commissarissen. Aan het einde van hol boelkjaar be dankte de heer L. J. C. Poppe, wegens drukke werkzaamheden als bestuur der. De omzet van de afdeeling bakke rij, die bet vorig boekjaar f 50827.34 bedroeg, steeg dit jaar met f 4887.56, zoodat de omzet thans bedraagt f 55714.90. 87 gratis krentenbrood en werden in hot afgeloopen jaar verstrakt. De omzet van de afdeeling kriiide- nierszoak, die bet vorig boekjaar f 33261.06 bedroeg, steeg dit jaar met een bedrag 'van f 5298.08 1/2, de omzet bedraagt thans f 38559.14 1/2. Het gebouw Vooruitgang, Smede- s traaf., dat thans door de coöperatie wordt geëxploiteerd als proef, leverde de twee verstreken kwartalen een verlies op van i 41.85, plus de helft van de kosten aan herstellingen, die totaal bedroegen f 94. De omzetten van het buffet waren beter dan van het voorgaande jaar. Van de Bibliotheek, eveneens geves tigd in bovengenoemd gebouw, liep het ledental dit jaar een weinig te rug. Getracht wordi een kinderbi bliotheek op te richten. Donk wordt gebracht aan een drietal helper's, de heeren Klos, Hoogerbeets en Keer- wolf. Het verslag van de Muzïekvereeni- gimg „Vooruitgang" vermeldt o.a. dat er dit jaar 14 leden vertrokken, ter wijl 16 leden toetraden. De vereeni ging hoeft thans 450 kunstlievende leden. In het bestuur kwam eenige veran dering, als voorzitter bedankte de heer Hariot, in diens plaats werd ge kozen de heer J. Tames, die eveneens bedankte, waarvoor werd benoemd de heer G. Hoffschlag. 4 gecombineerde uitvoeringen wer den gegeven, in samenwerking inet de Tooneel vereen, van denzelfden naam, 4 maal word medewerking verleend. Do winst In de afdeeling bakkerij bedroeg dit jaar f 6754.55, het vorig jaar f 5821.35 1/2. De afdeeling kruidenierswaren gaf dit jaar een tekort. De omzet van de afdeeling Manu facturen bedroeg f 1462.92. Schimmenspel. Het Schimmenspel van Ko Doncker „De Liefde door alle tijden" heeft ook gisteravond weer veel succes gehad. De foyer van de Kroon was geheel be zet. Vrijdag wordt de derde voorstel ling gegeven. Diefstal vaneen kater! Een juffrouw in de Doelstraat heeft aangifte gedaan van 't schrikbarend feit, dat gestolen is'r kater 1 INVITATIE-CONCERT. Zooals do lezers van dit blad kun nen welen, heeft de heer Abr. van der Velden, muziekleeraar alhier, in zijn woning in het Rpperdapark een mi niatuur-muziekzaal doen ïnriohten, hoofdzakelijk om zijn leerlingen in de gelegenheid te stellen nu en dan een muziekuitvoering van intiem karak ter bij te wonen of ook zelf te geven, waarbij dan eventueel ouders of an dere belangstellenden als „publiek" kunnen worden u'tgenoodigd. Dit zaaltje dan zou Maandagavond wor den ingewijd of feestelijk geopend. en hoe kon de heer V. d. Velden Jat al beter doen, dan in den vorm van een muziekuitvoering, een invitatie- concert, waar de gemoodigden, al ge nietende van wat het programma zou opleveren, zich in het gevulde lokaal zouden kunnen overtuigen van de doelmatigheid en de gunstige acous- •üek vooral van bet zaaltje. Wat dit laatste betreft mag men inderdaad den heer v. d. Velden en z'n archi tect gelukwenschen. De geiuids- voortplanting laat niets Ie wenschen over en de mooie Ibach-salonvleugel, waarvan de heer v. d. V. de gelukkige bezitter is, komt in z'n nieuw ver blijf uitmuntend tot zijn recht Wat het invitatie-concert betreft, daarover zal ik maar enkele woorden zeggen, maar dat kunnen dan ook leuter woorden van lof zijn. Ja, streng ge nomen kon ik volstaan met het noe men alleen der namen van hen wier medewerking voor deze gelegenheid verzocht en verkregen was. Het wa ren rnej. Heimine Seholten en de heer E. A. Cats onze begaafde Haailèmsohe zangeres en de welbe kend© hoogstverdïenstelijke violist. Bovendien deed de gastheer zelf zich als solo-pian.st en begeleider hooren. Bij mijn aankomst had hij judst de soiréè geopend met een sonate (op. 14 no. 1) van Beethoven en later hoor de ik hem op technisch correcte en fijngevoelig muzikale wijze een „Ara besque" van Debussy en eenige viool- en liederenbegeleidingen speten een en ander zeker tot voldoening niet minder van zijn partners dan van de oehoorders. Van den heer Cats hoorde ik o.a. een meesterlijke voordracht van een Sonate van Han del, en mej. Scholten boeide haar auditorium door de voortreffelijke voordracht van liederen van Papini, Schubert, Schumann, Brahms e. a. De genoodigden, die het zaaltje geheel vulden zullen den 'heer v. d. Velden ongetwijfeld dankbaar zijn voor deze gracieuselijk aangeboden en in elk opzicht welgeslaagden kunstavond. PHILIP LOOTS. NEDERL. DROGISTEN-BOND. Zondag houdt deze Bond een pro- pagandavergadering in café Brink- Ge v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: Heins* Ridderstraat, een geit. W. J. Bloemens, villa „Berg en Dal", Overveen bij het station, c-en hond. J. Booda, Parklaan 21, een pakje waarin wol, breinaalden, veters en knoopjes. J. Harteudorf, Breestr. 5, een insigne van Hengelaarsbond. J. Vastenouw, Groot Heiligland 42, een horloge. G. Petersen, Spoor-1 jongensjas. J. Hos,1 wegstraat 8, een 2e Zuid-Polderstraat 7, een horloge. J. Heerens, Doelstraat 24 a, een da- mesportemonnaie met inhoud J. Dronsclioten, Holsteinslraat 19, een broche. A. Loos, Prinsen Bolwerk een zakdoek. C. Smit, Gierstraat 37, een hëerenhandschoen. Mej. C. Kortc-kaas, Burgwal 67, een rïjwiellan- iaam. W. Dam, Gen. Joubertstraat 15, een manchetknoop. Mej. L. Kib beling, Leidsche Zijstraat 1, een kiu- dermutsje. J. Koer, Pres. Steyristr. 24, een haarkam. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Legaat. Naar de „Ned." verneemt, heelt mevr. de wed. v. d. VlietBorski, er langs te Bloemendaal overleden, aan de Vereen, lot bevordering der Ho moeopathic f 10.000 vera laakt. HEEMSTEDE. De alhier gehouden Jaarlijfescho winter collecte voor de Netlerd. llerv. diaconie heeft opgebracht de niet on belangrijke som van 980.52. Maandagavond is hier verkooping geweest door notaris D. W. van Nie- kerk, te'Haarlem, van een huis metj erf en tuin, koetshuis en stalling, aan de Kerklaan, en heeft opgebracht f 6300. Kooper was de heer Jansen' Hendriks, makelaar. Een perceel tuin grond, gelegen achter het voorgaan de perceel werd opgehouden voor 2100. HAARLEMMERMEER. Zeldzaamheid. Door K. Lewis, te Nieuw Vennep, werd op zijn land een suikerbiet ge rooid, die de buitengewone lengte heeft van 1 Meter 75 c.M. De rooier, een flink persoon, moest het tegen de biet in lengte afleggen. Voorwaar een zeldzaamheid. Landbouwcursus. De veldarbeid is nog zóó in vollen gang en legt nog zóódanig beslag op ieder en alles, dal de landbouwwin- tercursus te Hoofddorp, die 2 Novem ber is geopend, tot 30 November is ge staakt geworden. Zooiets kwam tót nog toe niet voor. VELSEN. De Staatscourant bevat de statuten van de Naamlooze Vennootschap Maatschappij tot Exploitatie van On roerende goederen „Gemeenschappe lijk bezit" te Velsen. STUKKEN VAN DEN RAAD. Opzichter bij den reinigings dienst." B. en W. stellen voor, over te gaan tot de benoeming van den opzichter bij den reinigingsdienst, de straten en pleinen, en hem een jaarwedde van f 9ÜÖ te geven met periodieke ver heugingen van 100.na 4, S en 12 dienstjaren. Een en ander met dien verstande, dat dienstjaren eventueel in die betrekkuig in tijdelijken dienst doorgebracht, voor deze verhocging meetellen en 100.tegemoetkoming in de huishuur wordt gegeven, wan neer de ambtenaar den leeftijd van 28 jaren heeft bereikt en hetzij hij ge huwd is, hetzij als weduwnaar inwo nende minderjarige kinderen heeft, benevens eene vergoeding van I 50. per jaar, voor hel gebruik van een rij wiel. Ten slotte stellen B. en W. voor, den heer H. Deenhakker in de functie to benoemen. De commies ter secretarie. De raadsleden de heeren Mulder en Sant stellen voor, de jaarwedde van den commies ter secretarie, die chef is over eene afdeeling, te bepalen op 1100, met 3 vierjaarlijksche verhoo gingen van fl00, behoudens de be staande regeling omtrent eventueel bezit der akten M. O. Staatsinrich ting en tegemoetkoming in de huis huur. Het komt hen billijk voor, dat deze ambtenaar die verantwoordelijk is voor het werk zijner afdeeling, een vergoeding daarvoor ontvangt. Uitbreidingsplan. B. en W. stellen den Raad voor, een uitbreidingsplan voor het gedeelte ten Oosten van den Wij kerstraat weg te Wijkeroog vast te stellen. Inrichting van den reinigings dienst. B. en W. dienen ingevolge opdracl 1 van den Raad plannen in tot inricl tine van den reinigingsdienst. Voo de inrichting zijn ontworpena. ees dienstgebouw b. een paardenstalc een bergplaats voor rollend male rieel d. een magazijne. compost- loodsen, elk berekend op het bergen van 600 700 M3. compostf. een bergplaats (levens droogplaats) van lompen, beenderen, enz. g. een ver brandingsoven h. een gierput voor alle vloeibare stoffeni. een los- en laadsteiger j. draagbaar spoor voor het vervoer op de belt k. een afras tering om 't heele terreinL een nor- tonwelput. Een gedeelte van het terrein isvoof een ontsmettingsinrichtmg gereser veerd. Verder achten B. en W. het noodig, het materieel voor vuilnis-ophalen uit te breiden met 2 vuilniswagens, bekend model1 handwagentje voor straatreiniging1 stoombeerzuigma chine met toebehooren3 tankwa gens 1 handlier1 veegmachine. B. en W. meenen, dat de gemeente zich met het leegen der beerputten moet belasten, en daarvoor een matig recht heffen. Wellicht zal de aan te schaffen beermachine tevens voor stoombrandspuit kunnen worden in gericht, Verder stellen B. en W. den Raad nog voor, eigen paarden aan te schaffen. De kosten van het maken der ge bouwen en andere inrichtingen op het terrein zullen bedragen pl.m. 22.000, De kosten voor het aanschaffen van vijf werkpaarden worden geraamd op pl.m. f3500, terwijl die van het rol lend materiaal worden begroot 1 op 8000. Tenslotte stellen B. en W. den Raad voor, hen te machtigen, het' rollend materiaal aan te koopen en bouwwer ken, voor zoover ijzerconstruciie, on derhands aan te bésf.edèn. Wat betreft de dekking der kosten, verwijzen B. en W. naar het voor de Raadsleden ter visie liggend ontwerp- leeningsbesluit. Inzake de aanschaffing van het rollend materiaal wordt tevens liet desbetreffend advies der commissie van Openbare Werken overgelegd. Uitbreidingsplan Yelseroord. Om tegemoet te komen aan de wen schen, neergelegd in een request van de Amsterüamsche Ballast Mij., stel len B. en W. een wijziging voor in het uitbreidingsplan van Velseroord. De gasprijs. De meerderheid der gascomraissie kan zich niet vereenigen met het voor- stel-Van Rhijn, om den prijs 'van het door de gemeente te betrekben gas instede van op 7, op 5 ets. te bepalen Instructie. B. en W. stellen den Raad voor, een instructie voor den administra teur van hel gemeentelijk gasbedriil vast te stellen. Ambtenaren ter secretarie. B. en "W. stellen voor, de ambte naars jaarwed den te herzien en als volgt vast te stellen Schrijvers naar behoefte f 1 p. dag. Klerken f 500—750 (jaarl. verhoo ging van 50). Adj. commiezen 2de kl. f750—f 950 4 tweejaarl. verhoogingen van f 50L Adj. commiezen 1ste kl. f 1000-/1200. (4 tweejaarl. verhoogingen van f 50.) Commies f1250—f1450 (4 tweejaar- lijksche verhoogingen van f 50). Hoofdcommies f 1500—1800 (4 twee jaarl. verhoogingen van 75). Voor de drie laatste categorieën is vakdiploma verplicht. Voor het onverplichte bezit van hel diploma der Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen wordt eene verhoo- ging genoten van f 50. Voor het bezit van de acte M. O. Staatsinrichting 100. Voor speciale aanstelling als cnel eener afdeeling f 100. De salarissen van den bevolking» agent, den adjunct-commies aan het Bureau Openbare Werken en Bouw- en Woningtoezicht, en deo adjunct" commies ten kantore van (ten ge meénte-ontvanger worden gelijk ge steld met die van adjunct-commies lste klasse. Binnenland DE VERKIEZINGSCAMPAGNE IN OMMEN. Maandagavond trad de candidaat der Centrale Christelijk-Historische Kiesvereoniging. Mr. C. J. A. Bichon van JJsselmonde, te N ij verdal oli spreker op. Iiij verklaarde volgens het ver slag van het „Hbld." dat hij baron Mackay geadviseerd had zijn benoe ming aan te nemen. Tevens had hij toen reeds verklaard, dat hij, zoo baron Mackay mocht bedanken, een oandidatuur wilde aanvaarden. Mr. Bichon van JJsselmonde vm»

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1