HEERLIJK OPWEKKEND, EEN ZONDERLING GEVAL. Dezer dagen werd gemeld, dat het tijk van een manspersoon te Ululel oord was aangespoeld. Nader verluidt het „D. v. N." nog hierover: Eenige /polderwerkers waren aan den buitendijk van den lvurolinapol- dor werkzaam om de schade te her stellen, welke dezen dijk met den laatsten storm heeft gekregen. Des middags onder schafttijd liepen de werklui op en neer lungs den dijk, om zich warm te houden, terwijl ze hun boterham aten. Eén van hen zag op eenigen afstand togen den dijk een man liggen, en meende, dat die daar lag te slapen. Naderbij geko men, bleek het Lot hun schrik een lijk te zijn, dat hij vloed was aangespoeld 8n daar aan den dijk was achterge bleven, toen het weer ebbe werd. De heer W., landbouwer, liet den drenke ling met zijn kar naar het dorp ver voeren. Dit alles is niets buitengewoons. Maar nu komt het vreemde van het geval. Op het lijk werd n.l. totaal niets bevonden, dat aanleiding kon geveu omtrent de herkomst ervan. Geen en kel briefje of stuk papier, nergens een naam of initiaal, geen portemon- naio. Niets daarvan. Wat men er op vond, was een lucifersdoosje, met een paar lucifers er in, en een zakmesje. En 't vreemdst van alles was, dat in de zakken een paar groote steenen zaten; een mopsteen en een waal steen, terwijl de pet stevig tusschen het vest en de andere kleeren was ingestopt. Wel vreemd. Dc man was tamelijk goed gekleed. Het lijk was nog geheel gaaf en onge schonden, zoodat het blijkbaar nog niet lang in het water had gelegen. Eenige weken geleden verdronk al hier schipper Tabak met zijn vrouw. Diens familie, woonachtig te Delfzijl, werd telegrafisch verwittigd. Deze kwam direct over, doch heeft het lijk niet als dat van hun bloedver want herkend. Men wil aannemen, dat het lijk eerst ergens anders is aangespoeld of opgepikt, beroofd werd en vervol gens met steenen bezwaard, weer te water is gelaten, in de hoop, dat het niet meer aan de oppervlakte zou verschijnen. Dus zou er lijkberooving in het spel zijn. I-let lijk is op het algemeen kerk hof begraven. ONTVOERING. Do politie te Maastricht heeft zich bezig gehouden met de opsporing van een man, die een tweejarig kind zou hebben ontvreemd. De feiten komen in 't kort hierop neer. Te Luik werd de echtscheiding uitgesproken tus schen een paartje; het tweejarig zoontje werd der moeder toegewe zen; overeengekomen werd dat de va der gedurende eenigen lijd het kind nog zou mogen bezoeken. Op het eind der vorige week heeft de vader het kind tijdens een bezoek in zijn bézit weten te krijgen, is in een gereed staande auto gestapt en vervolgens met zijn kind buitenslands gevlucht. Ilij heeft overnacht met het kind in een hotel te Maastricht, en is sedert spoorloos verdwenen. De politie zet haar onderzoekingen voort, zoo meldt de „Tijd". MOSSELEN VOOR SOLDATEN. Het plan bestaat, aan do manschap pen van het garnizoen te Assen een maal per week mosselen in plaats van vleesch te verstrekken. Aan de deelne mers van die menages moet gevraagd worden, in hoeverre zij zulks op prijs stellen. (N. P. Gron. Ct.) DE SPOORWEGVERBINDINGEN OM AMSTERDAM. In aansluiting op hetgeen door den Minister v. Waterstaat in zijn Me morie van Antwoord wordt gezegd over de verbetering van de spoorweg toestanden om Amsterdam men zie ons blad Yan Dinsdag kan het Hbld. mededeelen, dat door het ge meentebestuur van Amsterdam reeds een antwoord aan den Minister is gezonden naar aanleiding van het aan het gemeentebestuur toegezonden plan, waarin, zooalB men weet, de aanvankelijke ontworpen ceintuur baan om de stad is uitgeschakeld en waarvan de kosten ongeveer vijf-en- twintig millioen zullen bedragen. Het gemeentebestuur heeft zich, bij dat antwoord, in hoofdzaak met de plannen vereenigd, doch heeft ge meend bezwaat te moeten maken te gen de door den Minister voorgestel de bijdrage der. gemeente van onge veer vier en een half m:llioen. Deze bijdrage konu aan het gemeentebe stuur te hoog voor. DE SPELL1NGQUAESTIE. Verschenen is het eerste gedeelte van Kritiek op het verslag van de Slaalskommissie in zake de spelling kwestie, samengesteld op uitnoodi- ging van het Hoofdbestuur der Ver- eeniging tot vereenvoudiging van on ze schrijftaal. De „GELDERLAND". Ingevolge een kennisgeving van het marinebestiiur aan den comman dant van het pantserschip „Gelder land" in de wateren van Konstanti- nopel, zullen de adelborsten van het Koninklijk Instituut der Marine, die aan boord van dien bodem voor den Balknnkrijg een oefenir:getocht cp de M ddellandsche Zee maakten, over land naar Nieuwediep moeten tenig- fceeren. De terugreis wordt zoo gere geld, dat zij aldaar tegen iy Decem ber weer aanwezig zijn, ten einde met de gewone Kerslvacunlie huis waarts le gaan en na afloop hun stu die aan het Instituut Ie hervatten. MINISTER TA LM A TE GRONINGEN Minister Talma, vergezeld van den directeur-generaal van den arbeid, den heer IJsselstein, bezocht Dónsdag de aardappelmeelfaibr ek van Donden te Foxhol om de proeven van de Staatscommissie voor reiniging van het fabrieksafvalwater in oogen- echouw te nemen. Mr. II. E. Oviag, lid, en de heer H. Kessener, techno loog der commissie, gaven inlichtin gen, Bij genoemde fabriek zijn septic- lanks, die uit de geheele hoeveelheid afvalwater 85 procent der verontrei niging verwijderen. Van Groningen werd de tocht per auto gedaan, Na terugkeer in Gro ningen werd de nieuwe middelbare landbouwschool bezocht. GNiDERWIJZERSriMRECTEUREN VAN ZANGVEREENIGINGEN. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben op desbetreffende verzoeken van onderwijzers bij het openbaar of bijzonder onderwijs beslist, dat zij geen vergunning van hun college be hoeven om de betrekking van direc teur eener zangvereeniging waar te nemen. VERLICHTING DEFECT. Men meldt uit Groningen aan do Tel., dat daar Maandagavond door een defect aan een der hoofdkabels van Jiet electrische verlichtingsnet verscheidene perceelen gedurende 2 uren verstoken bleven van hun gewo ne verlichting.- Tal vaai winkels, voor al oji de Visclnnarkt en in de lleeren- straat moesten bij kaarslicht, hun klanten bedienen, hetgeen bij de St. Nicolaasdirukte zeer lastig was en in sommige restaurants zaten de gasten bij 'n kaarsje hun middagmaal te ge bruiken. ALGEMEEN KIESRECHT. Door het hoofdbestuur van de Ne derlandse he Vereeniging tot afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken is volgens de Tel. aan de Koningin een adres gezonden, waarin II. M. ver zocht wordt Harerzijds de noodiige stappen te doen, die kunnen leiden tot de invoering van het enkelvoudig algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen. EEN TREURIG ONGELUK had, naar de N. R. Ct. meldt, bij de Halerbrug te Beilen plaats. Een 6-ja- rig dochtertje van den machinist Vee- ning, werkzaam met de baggerma chine in het Oranjekanaal aldaar, ging voor de aardigheid op een in be weging zijnden wagen (wipkar) van den landbouwer Waterbolk zitten, viel van de kar en kwam onder een der raderen terecht. Zwaar aan het hoofd verwond werd ze opgenomen en voordat er geneeskundige hulp kwam was zij reeds overleden. GEVALLEN. De 83-jarige J. Yredenburg to Rot terdam, was Zondagavond 8 uur, be zig op een ladder de lantaarn ami te steken aan den ingang van het hofje, alwaar hij woonachtig is. Enkele jon- cens uit de buurt, die in de gang, die naar het hofje leidt, aan het stoei en waren, hadden niet opgemerkt, dat Vredenburg op een ladder stond 3ii liepen (leze onderuit, waardoor V. met hel, hoofd op de steenen sloeg. Een dokter wiens hulp werd in ge roepen kon slechts den dood consta- teeren in de woning van V., waar de ongelukkige wüs binnengedragen. De bejaarde man had In zijn val een schedelbreuk bekomen, zoo meldt de Tel. TREKHONDEN. I-fet hoofdbestuur van dien Aniti- Trekliondenbond heeft een adres ge zonden aan de Tweede Kamer waar in wordt gezegd: dat het met leedwezen en verwon dering kennis heeft genomen, dat op de begrootïng gelden zijn uitgetrok ken voor subsidien en andere uitga ven ten behoeve van de fokkerij van trekhonden; dat 't van meening is, dat de "hond niet als trekdier mag worden, ge bruikt en dat bet verleenen van gel den om te bevorderen dat de hond voor dat doel geschikt wordt, niet in •het algemeen belang kan worden ge acht; dat de hond door zijn gestalte, na tuurlijke houding, zijn loop in vrij heid, zijn lichaamsbouw, zijn niet gezoolde of gehoornde week© voeten ongeschikt is als trekdier, terwijl ook de voelen door hunne zachte kussens niet bestand zijn tegen do wrijving, door liet aanzetten van de vracht 'eroorzaakt; dat hel lijden van de trekhonden do algemeen© verontwaardiging op wekt van de vreemdelingen die ons land bezoeken, omdat zij niet gewend zijn aan het zien gebruiken van hon den als trekkracht; dat b.v. in Engeland, waar vroeger pok trekhonden werden gebru-kt, thans wettelijk het gebruik van hon den als trekkracht is verboden. Adressant verzoekt do gevraagde gelden niet toe te staan, om daar door te doen blijken, dat de Kamer 'het gebruik van den hond als trek dier niet langer wettelijk wil sanc- tionneeren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cts. per regel. Letteren en Kunst Aan het gezelschap der N'aamlooze •Vonnootschap „Tooneelvereendging" artistieke leiders Heyennans Ver kade, is nog verbonden mejuffrouw Elze van Duy.n, Stadsnieuws GEREF. KERKEN. Het beroep naar de Geref. kerk te Bussum is, naar de N. R. Ct. meldt, aangenomen door ds. A. J. Mulder te Klundert vroeger te Haarlem woon achtig. EEN ZELDZAAMHEID. Bij den vogelhandolaar Otte, KL. Houtstraat kan men ruig broeiende kanaries zien. Voor dezen tijd van 't •'nar is 't een zeldzaamheid, KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze Ier kennis dat het op deu 2Oen November jl. executoir ver klaard kohier no. 6 op de Bedrijfs belasting dezer Gemeente, dienst 1912- 1913, aan den ontvanger der directe l>elastmgen is te rhand gesteld. 13 STEEDS EEN KOP Rubriek voor Vragen Geabonneérdon hebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Hnarlom's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Van ouders die in ge meenschap van goederen zijn ge trouwd, k-omt een te overlijden. De overblijvende ouder en de kinderen komen overeen dat het gemeenschap pelijk bezit, in zijn geheel zal blijven en da overievende ouder beheerder zal. zijn. Kan nu een der kinderen voor on geveer het hem toekomende deel hy potheek nemen, op 't geheele onver deelde bezit wanneer dat vast „onroe rend" goed is? Zoo ja, kan die hypotheek genomen worden zonder medeweten van do overleven dé onder, en de oVeiige kin deren? \V'a,ar lean in en "té "weten ko men of het onverdeeld bezit al of niet op die wijze bezwaard, is? ANTWOORD. liet bewuste kind kan zijn onverdeeld aandeel in het om-oerend goed mot hypotheek be zwaren, en wel zonder medewerking van de overlevonde ouder of andere kinderen. Tegen betaling der kosten kan men ten typothcekkantore (voor Haarlem aan de Nieuwe Gracht)hieromtrent informeeren Kerk en School HET OUDE VADERLANDSCHE RECHT. Dinsdagmiddag aanvaardde mr. J. G. C. Joositing, Rijksarchivaris in Drente, het privaat-docentschap aan de Rijksuniversiteit te Groningen in 'hét oude vaderlandsche recht, met een rede over de clausule ,,'bij de ratae Gods". PROF. H. J. D. BODENSTEIN. Maandag 9 December zal prof. H. J. D. Bodenstein, de nieuwbenoemde hoogleeraar in het Romeinsch-Hol- landsch recht bij de Amsteidamsche Universiteit, izijn aimbt aalnvaarden door het uitspreken eener rede in do aula. EEN JUBILé. „De Tijd" meldt: Den 9den December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat door Z. D. 11. Mgr. Bottemanne in het Bisdom Haarlem de eerste inspecteur vau het R.-K. Bijzonder Onderwijs werd be noemd in den persoon van den Z.Eerw. heer J. J. Thunnissen, destijds rector van het St. Jacobsgodshuis te Haarlem, thans pastoor der kerk van het H. Hart in de Vondelstraat te Am sterdam. Wij kunnen liet ons niet anders voorstellen, of op 9 December a.s, zul van de zijde der R.-K. onderwijzers en van allen, die belang stellen in het R.-K. Bijzonder Onderwijs, menig blijk van belangstelling gegeven wor den aan pastoor Thunnissen, w liet gegeven zij nog lange jarèn zijne gewichtige functie te mogen uiLoefe- Koloniën EEN ERNSTIG JACHTONGELUK. De ,,N. Sr, Ct." meldt 1 Nov. gingen de hoeren J. A. Kluijt, chemiker vau de suikerfabriek Djorn- bang, Ludwig, weegbr ug-em ploy diens vadec en oen inlander, allo vier gewapend met dubbelloop-jachtgewe ren, op de tjelengjacht. Geen van het troepje, dat 's morgens vroolijk en welgemoed er op uittrok, om den Zon dag op aangename wijze met de jacht- sport door te brengen, kon het minste vermoeden gehad hebben van een on gelukkig verloop vau hun tocht. s Middags kw am het gezelschap te- rug, d. w. z. do heeren Ludwig, va- I der en zoon en de inlander, die op een 1 haastig geïmproviseede baar hun mak ker Kluijt droegen, morsdood. Een looper was deze door lvet linkeroog in de hersens gedrongen de ongelukkl ge moet op slag gedood zijn. Wie het fatale schot gelost heeft, on der welke omstandigheden dit is ge lost, is on3 onbekend. De justitie heeft de zaak in handen, en heeft voorloopig beslag gelegd op de 4 geweren. Kluijt, een jonge man van nauwe lijks 22 jaar oud, was op de fabriek zoowel bij zijn superieuren als bij zijn collega's, een geziene persoonlijkheid. Geen wonder dus, dat de geheele fa briek onder den indruk is van hel on geluk, dat den jongen man getroffen heeft. Ook voelt men algemeens deernis met de ouders van het slachtoffer, die in allerijl op het noodlottige nieuws zijn overgekomen. Gematigd Nieuws UIT I-IET LAND DER TYPHONEN. Wederom'bracht de telegraaf het bericht van verschr iklkel ij k© verwoes tingen, die door eéri typhóon in den Philippijnschen arbhipèl werden aan gericht.- Het is nauwelijks anderhalve maand geledon dat een dergelijke ramp de, ten zuiden van Luren gele gen, onder den gemeeusohappeüjken naam van de Visaya's, bekende eilan den trof. De groep der Visaya's, gelegen tus schen Luren en Mindanao, omvat een aantal eilanden, waarvan Samar, Ley te, Bchol, Cebu, Negros en Pa- nay de voornaamste zijn. Den 15en October weid die groep door een typhoon bezocht, die inzon derheid op Cebu en Negros groote verwoestingen aanrichtte, thans wa ren het de eilanden Ley te en Panay, die het 't zwaarst moesten ontgelden. Uit de uitvoerige berichten over de ramp van October blijkt dat door deu storm de stad Celbu grootendeels ver nield weid, ten gevolge van een vloedgolf en van bet builen de oevers lieden van de Guadelupe-rivïer. In de haven werden niet minder dan 42 vaartuigen, waaronder 12 stoomschepen en 8 stoombarkassen, geiieel vernield of zwaar beschadigd. Een opmerkelijk geval betrof een stoombarkas, d:e door den storm tot zinken werd gebracht, en (oen weer kwam bovendrijven zonder de machi ne, die op onverklaarbare wijze uit de romp werd gerukt. Op de kust van Negros verging no's het stoomschip „Tayabtis", waarbij 19 van de 34 passagiers aan boord van dat schip om het leven kwamen, onder anderen een jonge Amerikaan- sche, die nog' door de golven op de kust van Negros aan land gespeeld werd maar toen door een krokodil werd aangevallen. Het beest bracht haar eene afgrijselijke verwondering in liet heen toe, tengevolge waarvan zij spoedig overleed. Volgons mededeelingen van den ha venmeester van Cebu, Bennett begon de typhoon in den avond van den lóen October op te steken en bleef de wind, met een gemiddelde kracht van 140 zeemijlen in het uux, tot den vroegen morgen van den volgenden dag doorwaaien. Tegelijk plaste een zware regen neer, waarvan men zich een denkbeeld kan vormen, wan neer men verneemt dat in twaalf uren tijids 500 millimeter water viel. Nauwelijks was de storm bedaard toen een nieuiwe ramp over Cebu werd gebracht. Plotseling zag de ver schrikte bevolking de lucht verduis terd door groote zwermen sprinkha nen, die wat van den oogst op Cebu nog was overgebleven, kwamen ver nielen. Cebu werd Wel zwaur bezocht, daar de bevolking nu in een j'aar tijds een hongersnood, gedeeltelijke vernieling van den eersten oogst door sprinkha nen en geheele vernieling van den tweeden oogst door een typhoon en sprinkhanen doormaakte. Groot was. dus de materieel© scha de, die de typhoon van October op eilanden der Visa y a aanrichtte, ook vele rnenschemlevens gingen daarbij verloren in de stad Cebu alleen meer dan honderd maar nog groo- ter afmetingen blijkt de ramp te heb ben gehad die nu in hoofdzaak de eilanden Leyte en Panay trof. Meer dan 15000 mensclien toch zou den bij die laatste ramp zijn omge komen of verwond, terwijl de hoofd stad van Leyte, Tailoban, en Capiz op Panay werden verwoest. ERNSTIG ONGELUK BIJ EEN DU1TSCII REGIMENT GRENADIERS. Uit Berlijn wordt aan de Tel. ge seind De negende compagnie van het Eli- 'zabeth-reg.. garde grenadiers werd door een ernstig ongeval getroffen. Elan wagen, waarvan liet paard schuw was geworden, reed achter op de com pagnie in. Vier man werden zwaar gewond en moesten in liet hospitaal onmiddellijk geöperoerd worden. Drie anderen werden licht gewond. EEN BEGRAFENISSTOET DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Uit Johannesburg wordt aan de Tel. geseind Een begrafenisstoet werd door den bliksem getroffen. Twintig personen werden gedood en zestien ge wond, van wie vijf zwaar. MOORD UIT IJVERZUCHT. Een negerin lieeft een jonge loo- neelspeelster te Bloomsbury uit ijver zucht doodgeschoten. In een pension woonden verscheidene theater-artis- ten bijeen, o.a. ook een gezelschap negerzangers. Toen de negerfamilie vertrekken zou, werd een afscheids feestje gegeven, waaraan alle huisge- noolen deelnamen. Na afloop zat een jonge tooneelspeelster, Jassie Mac kintosh, met een vriendin wat na te praten en plannen té beramen voor een uitstapje, waaraan ook de diri gent van de neger-zangers deelne men zou. Plotseling kroop een groote negerin onder tafel uit en loste ver scheidene revolverschoten op de jon ge tooneelspeelster. Zij werd door twee schoten doodelijk getroffen. De moordenares vluchtte de straat op en werd daar ontwapend en gevangen genomen. Zij heeft bekend de daad uit ijverzucht bedreven te hebben, zoo vertelt 't N. v. d. D. VREESELIJKE BRAND. In Glasgow heeft, volgens 't N. v. d. D., een vrceselijke brand gewoed. Drie straten zijn door de vlammen vernietigd en vooral veel kantoren zijn tot op den grond afgebrand. Vele families hebben have en goed verlo ren, honderden zijn dakloos. Men heeft heil in de politiebureaux moeten onderbrengen. EEN NOODLOTTIGE BRAND. Aan het einde der vorige week lieeft te Elichove, nabij Audenaarde, een zeer noodlottige brand plaats gehad, zoo meldt de „Tel.". Op den Koppenberg, in de nabijheid van genoemd plaatsje, stond geheel afgezonderd van alle andere wonin gen, een huisje, bewoond door den ar beider Tembuijser, diens vrouw en hun drie nog zeer jeugdige kinderen. Tenibuijser-zelf had geruimen tijd in Frankrijk gewerkt en zou binnenkort weer naar huis terugkeeren. Terwijl des nachts de gendarmen van Audenaarde de ronde deden en ook in dé nabijheid van den Koppen berg kwamen, bemerkten zij tusschen de boomen door een schijnsel van vlammen. Terstond gingen zij er op af, om tot de ontdekking te komen, dat de woning van Tembuijser ge heel was afgebrand. Vol hangen vrees begonnen zij met de buren, die op vrij grooten afstand woonden en niets van den brand be merkt hadden, de nog roolcende puin- lioopen te doorzoeken, waar zij wel dra tot hun on teeltenden schrik de geheel verkoolde lijken van vrouw Tembuijser en haar drie kinderen vonden. Geheel Audenaarden is diep onder den indruk van het zoo droeve voor in rugby-voetbal zich een knoeierij schandaal op groot© schaal heeft voorgedaan, zooals dit bij den F. A. bijkans onmogelijk zou zijn. Zaterdag heeft het bestuur van de „Rugby Union" niet minder dan 21 spelers of officials moeten schorsen terwijl een 20-tal werden geroyeerdAan hot licht is gekomen, dat verschillend© rugby-spelers iin het Westen van En geland, o.a. te Plymouth, Devon, Newton enz., geld aannamen ter ver goeding van den tijd, dien zij voor hun club besteedden. Je reinste pro fessionalisme dus; terwijl de gestraf te officials daarvan op de hoogte wa ren en tot deze onzuivere toestanden meewerkten. De Torcjuai Athletic Club werd zelfs geschorst totdat volledige inzage der boeken zal zijn verleend; terwijl op het terrein der Plymouth F. C. nooit of te nimmer meer een officieale rugby-match mag plaat3 vinden. Luchtvaart. OVER HET KANAAL. Do italiaansche vliegenier Manio is Zondag, ondanks een stevigen Z. W.- vvind, van Boulogne-sur-Mer naar Margate gevlogen. De wind bracht hem uit z'n richting, aangezien z'n plan was bij Folkestone te dalen. In- tusschen volbracht hij een traject, dat minstens tweemaal langer was dan iet oorspronkelijk door hem vastge stelde. En dat. in den winter, boven zee. Een inderdaad stout waagstukl (Tel.) CHINEEZENKELLETJES TE HONG KONG. Tijdens den opstand en ook daar na is in China veel geld in omloop ■gebracht, dat zoo goed als slechts no minale waaide heeft. De Electrische Tramweg-maat schappij te Hongkong gaf aan baai- personeel last, dat zoo goed als waar- deloozo Chineesch© geld niet meer in betaling aan te nemen. Onmiddellijk was eene actie onder de Ohineesche bevolking tegen dezen maatn gaande. In de straten werden Ohineesche plakaten aangebracht, waarin de be volking met wraak werd bedreigd, indien zij van de tram gebruik zoude maken. Door het bestuur der kolonie" wer den een aantal manschappen van 't Engelsdh garnizoen als pol.Liediéna- ren in dienst gesteld voor het 'hand haven der rust in de straten en ter bescherming van de tramlijnen. Te Hongkong liep het gerucht een Chineesche samenzwering, welke de vernieling van een der bruggen op de lijn Kanton-Itowloen zou be oogen! Naar Kowloen, de Engelsche nederzetting op liet Ohineesche vas teland tegenover Hongkong, werd politieversterking gezonden. Sport en Wedstrijden Voetbal in Engoland. EEN RUGBY-SCHANDAAL. Rugby pleegt in Engeland gespeeld te worden door meerondeels gegoed© kringen, die dikwijls hun neus voor het ook ten onzent zoo populaire „soccer" ophalen. Vreemd doet het daarom aan, schrijft de Tel., dat juist Stoomvaartberichten KON'. NEDERL. STOOMBOOT-MTJ. Hel st. Fauna, van Midd. Zee naar Amsterdam, passeerde 2 Dec. Gibral tar. Het st. Achilles arriv. 2 Dec. van Palermo le Valencia. Het st. Apollo, van Pillau, naar Amsterdam is 2 Dec. Iiollenau gepas seerd. llet st. Euterpe arriv. 2 Dec. van Malaga te'Lissabon, Het st. Forluna arriv. 2 Dee. van Algiers te Alexandria. Het st. Flora arriveerde 3 Dec. van Pillau t© Amsterdam. Het st. Pollux arriv. 2 Dec. van Amsterdam te Newcastle Hét st. Saturnus vertrok 2 Dee. Vv Algiers na3r Amsterdam. Het st. Uranus arriveerde 3 Dec. van Spanje te Amsterdam. Hot 3t. Vesta vertrok 2 Dec. von Napels naar Syracuse. Het st. Irmgard Horn arriveerde 3 Dec. van Spanje te Amsterdam. Het st. Atlas arriveerde 2 Dcc. van Samos te Cette. Het st. Nerens arriveerde 2 Dec. v. Amsterdam te Wyborg. Hel st. Tellus vertrok 2 Dec. van Smirna naar Amsterdam. liet st. I-Ielené -vertrok 2 Dec. van Amsterdam naar Danzig. Het st. Luna arriveerde 2 Dec. v. Amsterdam te Blyth. Het st. Mars vertrok-3 Dec, van Am sterdam naar Hamburg. 1-Iet st. Niobe arriveerde 3 Dec. van Bordeaux te Amsterdam. Het st. Stella vertrok 3 Dec. van Amsterdam naar de Middell. Zee. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Het st. Montrose, van Batavia n. Amsterdam, passeerde 1 Dec. Perim. Het st. Prias| van Batavia naar Amsterdam, passeerde 1 Doc, Gibral tar. Hel st. Peleus, van Japan en Singa pore naar Londen en Amsterdam, vertrok 30 Nov. van Colombo. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND, llet st. Ambon (uilreds) arriv. 3 De cember te Antwerpen. Het st. Krakatau (uitreis) arriveer de 2 Dec. te Sabang. Het st. Lombok (thuisreis) ds 2 Dec. Garvoèiiio' gepass. I-Iet st/ Flores (uitreis) paseerde 3 December Perim. Ilct st. Vondel (thuisreis) vertrok 2 Dcc. van Sabang, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Wilis (thuisreis) vertrok 2 Deo. van G-braltar en Tanger. Het st. Medan, van Amsterdam n. Java, passeerde 2 Dec. Ouessaut. Het st. Menado, (uitreis) vertrok 2 Dec. van Aden. Het st. Tambora (uitreis), arriveer de 3 Dec. te Port Said. Hel st. Arakan vertrok 3 Dec. van Rotterdam naar Java, via Hamburg. HOLLAND—AMERHvA-LIJN. 1-Iet ©t. Askehall, van Rotterdam naar Philadelphiaarriveerde 2. Dec. te Boston. Het st. Beekbergen, van Montreal naar'Rotterdam, passeerde 2 Dec. 7 uur nam. Lizard. Het st. Callisto, van Rotterdam via Bremen naar Savannah, passeerde 2 Dec. Dungeness. Het st. Tiberius arriv. 2 Dec. van Rolt. te New-York. Het st. Potsdam vertrok 3 Dec. van New-York naar Rotterdam. liet st. Rotterdam (thuisreis) werd 3 Dec., des voorin. 10 u.. draadloos c.a. 270 mijl West. van Ssilly gemeld. KON. WEST-1ND. MAILDIENST, liet st. Prins der Nederlanden (thuisreis) is 3 Dec. des morgens 2 uur Ouesant gepasseerd. DIVERSE STOOMVAARTLIJNEN, liet st. Burgemeister (nl. O.-Afrika) vertrok, 1 Dec. van Napels. Het st. Bielefeld, van Java n. Am sterdam, vertrok 30 Nov. van Bom bay. Het st. Duisburg arriveerde 2 Dec. van Hamburg te Sabang. Het st. Generaal (v. O.-Afrika) arri veerde 1 Dec. te Napels. Het st. Gertrud Woermann (uitreis) vertrok 1 Dec. van Lorenzo Marquez. Het et. Kronprinz (thuisreis) ver» trok 30 Nov.-van Zanzhar.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6