in «Je HerV. Kerk niet zou kunnen be spelen, ontkent hij. Jlij zou liet zich zelf kunnen indenken, dat men er ceu mechanisch muziekinstrument voor nam. De heer THIEL Een pianola 1 De heer VAN STYRUM meent ook, dal de Raad vrij is te benoemen wie bij daarvoor geschikt acht, zonder acht te slaan op de godsdienstige ge zindheid van den sollicitant. Men hoeft geen orthodox persoon aan te stellen. Men zou ook kunnen nemen iemand behoorend tot de Lutnerschc kerk, of iemand, die modern-Her vormd i3. Do heer THIEL: Een Roomscho! Dc heer VAN STYRUM: Laat u mij 'even uitpraten. Spr. zegt dus niet in te zien, waar om men hier zulk eon boom over deze zaak opzet. Het is theoretisch natuur lijk mogelijk dat men een Roomsch- Katholick kiest. Maar practisch toch niet. Men heeft hier in den Raad te hi a ken met verstandige menschen. De heer SCHRAM betreurt het, dat de lieer Thiol hier den naam van Mej. Barbas heeft genoemd. 1-lij komt op, tegen wat de heer Tjoenk Willink beweerde, dat het er niet op aankomt, wie het orgel bespeelt, omdat men het desnoods door een mechanisch instrument zou kunnen laten doen. Dat acht spr. onmoge lijk. De gemeente kan niet met hart en ziel zingen bij mechanische mu ziek. De heer TIIIEL oordeelt het ge heel onmogelijk, dat het orgel mecha nisch kan bespeeld worden, als de heer Tjeenk Willink zeide. Dc woor den van den heer Tjeenk Willink de den to kort aan den ernst van de zaak, waarover het gaat. Spr. meent vervolgens, dat de gods dienstoefening eïscht, dat daar een persoon het orgel bespeelt, die geheel- en-al aan die godsdienstoefening kan deelnemen. Wanneer men de over- ienkomst van 1816 juist intrepre- teert, dan moet men aan de Hervorm de Gemeente een orgel geven.dat, bespeeld wordt door een per soon, die dat doet in den geest der kerk. Doet men dit niet, dan handelt men tegenover den contrac tant onjuist. Volgens de overeen komst moet men dus handelen, zoo- als men volgens spreker niet mag doen. Wat aangaat de opmerkingen van den heer Van Styrum, houdt spr. vol, dat de Juridische Commissie niet op de hoofdzaak der motie is inge gaan. Die hoofdzaak is: de benoeming van den kerkel. organist hoort meer thuis bij de Kerkel. Gemeente. Daar op is de Commissie niet ingegaan. Er wordt nu wel gepraat over de bij zaak, maar niet over de hoofdzaak. De heer VAN STYRUM merkt op, dat het moeilijk zal uit te maken val len, wie een mogelijk defect aan het orgel zou veroorzaakt hebben, de or ganist door de Burg. gemeente, of do hulporganist door de Kerikel. gemeen te benoemd. Daarom is het beter de benoeming in één hand te houden. Wat betreft het voorbijgaan der hoofdzaak, vestigt spr. de aandacht er op, «lat niet de Raad, maar B. en W. aan de Comm. advies 'hebben ge vraagd. De Commissie heeft daarom haar plicht, niet verzaakt. Spr. merkt op, dat de Psalmen en gezangen, die ge speeld worden hij de godsdienstoefe ningen, ook gezongen worden door 'Protestanten, die niet tot de Herv. 'kerk bobooren. Deze andere protestanten kunnen dus ook zeer goed den dienst bege leiden. De heer Van Stynnn legt er den nadruk op, «lat de béér Tiiiel in twee de instantie heeft laten vallen, dat do 'kerkel. organist van dezelfde rich ting der gezindte moet zijn. Toen meende hij, dat het voldoende was iemand te benoemen, die tot de zelfde gezindte behoort, als de kerk, waarin hij dienst moet doen. De heer TJEENK WILLINK be treurt 'het. dat men zijn woorden ver keerd heeft opgevat. Hij meende in derdaad, dat een me chants oh instru ment het orgel zou kunnen bespelen. Do organist verstaat geen tittel of jota van den dienst. Doch als de heer Schram zegt, dat de organist er met zijn go'hoele gevoel bij moet zijnj dan buigt hij zich wel ivoor de autoriteit van den heer Schram, maar hij oordeelt toch, dat een goed artist de melodieën van Psalmen en Gezangen kan spelen. De heer THIEL komt er tegen op, dat de heer Van Styrum dikke woor den gaat maken. Spr. heeft niet be weerd, dat de Juridische Commissie haar eersten plicht heeft verzanikt, maar hij betreurde het, dat zulk een uitstekend stelletje juristen de hoofd zaak dor motie voorbijging. Spr. laakt iiet, dat de heer Van Styrum spr. heeft besobuldïgd van Juridi sche sport" te beoefenen. Spr. wacht een dergelijke aanmerking niet af van den heer Van Styrum, al is 'hij nu ook 'het oudste Raadelaiö. Ook be strijdt spr. het, dat de heer Van Sty rum meende, dat spr. thans eerst kwam met „grof geschut". Dat is niet waar, want spr. heeft een vorig maai hetzelfde gezegd als nu. Wat nu aangaat de gedeelde ver antwoordelijkheid, meitktspr. op, dat do gemeente nu alle beschadigingen moet betalen. Welk bezwaar is er nu tegen, dat de gemeente eens een be- 'so'aadiging "zou moeten doen herstel len, hoewel die niet door een Gemeen te-ambtenaar veroorzaakt was. Wat do heer Thiel juist verkeerd Vindt, is dit, dat do Kerkelijke ge meente het wel aardig schijnt te vin den deze relatie met don Raad van ïlaar.em te onderhouden. Do heer SCHRAM komt op tegen 'de bewering van. den heer TJ. Wil link. dat hot den organist onver schillig kan zijn, zelfs of er in t IIol- landsch dan wel in het Hebreeuwsoü wordt gepreekt. De Ikerkel. organist heeft immers do woorden van de Psalmen ook voor zich. Do heer BREGONJE komt ook op •gen de woorden „juridische sport". die door de vöórstellers «Ier motie 'bedreven zou zijn. Spr. vindt de on derhavige zaak eeno zeer ernstige. Spr. is lid van do NederL Herv. ge meente en stelt dit lidmaatschop op prijs. De heer VAN STYRUM neemt de woorden „juridische sport'terug. Hij heeft daarmee niets onaangenaams bedoeld (Applaus). Overigens handhaaft spr. zijn be zwaar tegen de motie-Thiol c.s. De VOORZITTER beeft met den heer Thiel wel veel vertrouwen in kerkvoogden der Nederl. llerv. ge meente, maar om dit vertrouwen zoo ver uit te breiden om Voorgoed Ihet benoemingsrecht uit handen te geven, dat vindt spreker wat erg. Voorts meent die Voorzitter, dat do voorstellers «Ier motie, door uit dien geest der overeenkomst van 1817 te gaan redeneeren, daardoor toegeven niet sterk te staan. Spr. meent, «Lat ile opstellers der overeenkomst van 1817 wel niet zulke kinderen zullen geweest zijn, dat zij niet zouden heb ben voorgeschreven dat de organist ee:i Protestant moot zijn, als zij «lat inderdaad wilden. De heer THIEL verdedigt «le motie nader tegenover de meening van «len Voorzitter. Het uix-handen-geven der bevoegdheid geschiedt niet in die mate als de Voorzitter meent. De heer LASSCHUIT vraagt het woord. De VOORZITTER ontraadt den heer Lo&schuit nog over deze zaak te spre ken. (gelach). De motie-Thiel wondt in stemming gebracht en verworpen met 16 tegen 15 stemmen, die der heeren: Timmer, PhieJj Bregonje, Merens, Van de Kamp, Kleijnenberg, Nagt zaam, Rinkema, Modoo, Schram, Weyland, Slingenberg,' Losstóhuit, Welsenaar en Schireuders. De lieer De Breuk blijft, als kerk voogd, buiten stemming, evenals bij de stemming óver liet eerste deel van het voorstel van B. en W., dat a an- genomen wordt mei 2-1 tegen 10 stemmen, die der heeren Thiel, Bre gonje, Merens. Van de Kamp, Kleynen- berg, Nagtzaam, Rinkema, Slingetf- berg, Lasschuit en Welsenaar. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Naar aanleiding van een opmerking van den h«?er SCHRAM zal iri de rege ling gesproken worden van een o r- ganis t(e), om ook de benoeming ecner vrouwelijke organist mogelijk te maken. PUNT 8. B. en W. stellen voor, om de bepa lingen omtrent de reeds toegestane vergoeding van ambtsklecdiug, aan do zes boden ter secretarie in de ver ordening op te nemen. De heer TUIJSSEN komt er tegen op, dat men dezen tijdelijke n maatre gel definitieve kracht gaat geven. Dat is niet de bedoeling van den ltaad ge weest, Men wilde deze zaak «lefinitief regelen na de verbouwing van liet Stadhuis, in een mooi Suidh'uis wil men mooie bodes hebben. Do heer KRUSÈMAN acht do wijzi ging der verordening- noodig, ook om dat deze toelage dan meerekent bij de bepaling van hét pensioen. De VOORZIT! Eli zegt eveneens, dat het noodig is, dat dit voorstel wordt aangenomen. Wanneer men later de verordening wil wijzigen, dan kan men dit irnmeri wel doen. Wat de verbouwing van het Stadhuis aan gaat, als dit geschiedt, zal wel meer veranderen. De heer THUSSEN merkt op, dat in elk geval het artikel zoo moet geredi geerd worden, dat dj ambtenaren de vergoeding voor de kleeding krijgen. De heer TJEENK WILLINK is het daarmee eens. Hij dient nu een amen dement in, waarin de toelago wordt toegestaan aan hen, wien geen boven- kleeding verstrekt wordt, De VOORZITTER heeft geen ander bezwaar tegen dit amendement, dan «le overbodigheid. De heer KRLSEMAN is tegen het amendement, want wat moet men doen, als er iemand is, die alleen een uniformjas en -pet krijgt en geen pan talon Moet hij dan geen toelage krij gen (Gelach.) Het amendement-Tjeenlc Willink wordt verworpen met 23 tegen 9 stem men. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. PUNT 9. Door den heer Breda Kleynenberg is voorgesteld de wedde regeling van den Directeur van de Arbeidsbeurs te handhaven op een bedrag van f 800 f 1200. maar f 50 te geven per jaar tot een maximum van f 403 voor elk uur per jaar, dat de beurs langer dan drie uren per dag ia opengesteld. B. en W. hadden voorgesteld het salaris te bepalen op f 1600 tot f 1900 en zij handhaven dit voorstel, omdat de Directeur geheel bezet is door «lit werk. Des morgens houdt hij beurs, des middags doet hij bezoek bij be langhebbenden en des avonds moeten de gegevens uitgewerkt. Do heer THIEL stelt voor, om aan den Directeur van de Arbeidsbeurs een jaarwedde to geven van f 1200 tot f 1600. Hij acht een verbetering dezer wedde gewensclit, want de werkkring heeft zich uitgebreid, maar niet zoo zeer, dat een wedde van 1600 tot, /19JJ0 geoorloofd is. Spr. acht zijn voorstel beter dan dat van den heer Kleynen berg, daar het niet goed is de verhoo gingen af to laten hargen van het aan tal bureau-uren. Do heer KLEYNENBERG acht het voorstel van den heer Thiel ook beter, dan het zijne. Daarom trekt spr. zijn voorstel in. De heer HULSWTT vestigt er de aan dacht op, dat de Arbeidsbeurs goed werkt. Men heeft nu een goeden di recteur, die voor alle volgenden een voorbeeld is. Hij heeft ook buiten de kantoor-uren veel werk, nl. conferen ties met werkgevers, het wegbrengen van personen, die in andere landen gaan wonen. (Gelach.) De heer THIEL nierkt op, dat hij Jöet ziin voorstel «een afbreuk wil doen aan 'de bekwaamheid van 'den directeur. Maar hij acht do Beurs nog niet zoo uitgebreid, dat een wedde, als B. en W. willen, geoorloofd is. Het voorstel-Thïe! wordt aangeno men met 26 tegen 6 stemmen, dio der heeren Hulswit, Loosjes, De Breuk, Kruseman, Heerkens Tliijssen en Le vert. PUNT 10. Voorstel tot wijziging der verorde ning regelende aanstelling, ontslag en bezoldiging Havenmeester-inspec teur en van «le verordening tot aam>- stelling en bezoldiging van brug wachters. Wordt aangehouden, PUNT 11. De Raad besloot 6 November /5ÓOO extra-subsidie te geven aan „Haar- lemsch Muziekkorps", evenwel op na der te bepalen voorwaarden. De heer Modoo opperde in de Raadsvergadering het denkbeeld, om het Muziekkorps voor het meerdere van het subsidie extra-concerten te doen geven. B. en W. stellen nu voor, in overleg met dc Commissie van het Muziek korps en met den heer Kriens, om te bepalen, dat tusschen 1 Mof en 1 No vember 49 openbare uilvoeringen zul len worden gegeven, dat in Januari, Februari, November en December één volksconcert per maand zal gege ven worden in de „Vereeniging" of het „Brongebouw", n.l. des Zondagsmid dags van half 3 tot 4 uur. Als toe gangsprijs kan de heer Kriens hoog stens 10 cents per persoon vragen. De kosten van zaal huur enz. komen voor rekening van den heer Kriens. In de overeenkomst, die op het oogenblik geldt, is bepaald, dat tus schen 1 Mei en 1 November 40 open bare uitvoeringen worden gegeven. Volgens de nieuwe overeenkomst, zal Haarjemsch Muziekkorps dus negen concerten buiten en vie r concerten in een zaal moeten geven. Do heer MODOO is voor aanhouding met het oog op de vorming dér Orkest vereniging. De heer KRUSEMAN is niet gauw verbaasd, als de heer Modoo heeft ge sproken. (Gelach.) Maar thans is spr. dat toch wel. Want op voorstel van den heer Modoo komen B. en W. thans met nadere voorwaarden en nu wil de heer Modoo de zaak aanhouden. Dat begrijpt spr. niet. De heer KLEYNENBERG moet in de gegeven omstandigheden adviseeren tot aanneming van het voorstel tot aanhouding. Ais de zaak der Orkest- vereeniging niet tot stand komt, dan moet de heer Kriens het subsidie van 15000 weigeren. Spr. zou daarom dit punt willen aanhouden tot dc vol gende vergadering. Dan weet men of de vereeniging er al dan niet komt. De heer RINKEMA deelt mee, dat Maandagavond beslist zal worden over het tot stardkomen der Orkest vereniging. Wanneer de vereeniging er niet komt, wanneer het dus blijkt, dat do ingezetenen zoo weinig belang stelling voor het Muziekkorps gevoe len, dan zal spreker de eerste zijn, om te stemmen teger. een verhoogd sub- sidie.' Want indien dit het geval is, moet men bet korps maar liever op heffen en nu-en-dan eei^pa.ar honderd gulden uittrekken voor een. concert. Spr. deelt mee, dat er voor Maan dag nog eenige honderden leden moe ten toetreden, zal de voreeinging tot stand komen. De (heer VAN STYRUM is toch te gen. aanhouding. De 'heer Kriens heeft recht om vóór 1 Januari te we ten, waar hij aan toe is. De hoer THIEL onderschrijft «ie meening van «len (heer Van Styrum. Spr. meent, dat tegen een beslissing nu ook geen bezwaar bestaat, want B. en W. behoeven de overeenkomst met den beer Kriens niet af te slui ten, voor men weet, hoe het met de Oitkestvereeniging zul gaan. De VOORZITTER merkt op, dat B. en W. den heer Kriens er niet zullen laten inloopen. Het voorstel van B. en W. wordt thaDs aangenomen. PUNT 12, B. en W. stollen een gewijzigd ta rief van den onderstand aan bedoel den voor. Do geldelijke uitkéeringen zijn, wegens de veranderde omstan digheden verhoogd. De heer DE BRAAL vraagt, can geen zeegras te gebruiken voor bed- vulEng en om mogelijk te maken, dat de eieren voor kraamvrouwen ooib kunnen vervangen wonden door een geldsbedrag, daar sommigen mfiet van eieren houden. De VOORZITTER geeft in overwe ging deze voorstellen te béiumdelen tegelijk met de voorstellen, die de heer Nagtzaam zal indienen. De "heer DE BRAAL legt aidll daar bij neer. De heer KRUSEMAN merkt op. dat men eerst de Commissio van het Arm bestuur over «leze zaak moet hooren. i Men heeft indertijd eens bij een be doeling van kraamvrouwen dit ge had, dat er alleen oude vrouwen kwa men. (gelach). Da heer BREGONJJE vraagt, of op grond van ouderdomsgebreken ook onderstand wordt gegeven. De geneesiioereii oordeedem hier ver schillend over. De VOORZITTEPi deelt mee, idiat B. en W. deze zaak zullen onderzoeken. De 'heer VAN DEN BERG merkt op, dat deze zaak er meer eon is van het Armbestuur, dan van do geneeöbee- ren. Overigens ikan ouderdomszwak te niet als gebrek worden aange merkt. liet voorstel van B. en W. wordt thans aangenomen.' PUNT 13. B. en W. vragen een crediet van f 12.500 voor de verbouwing van school no. 7. De school wordt uitge breid met twee leslokalen (voor de nieuwe 7de klasse) en het gymnastiek lokaal wordt verplaatst. In deze som Is f 2600 begrepen voor aanschaffing van leermiddelen. Aldus wordt besloten, PUNT 11. De Gemeente-werkman W. 'do Vink meent, dat hem ten onrechte oen loonsverliooging is ingehouden. B. en W. «leele.. mede, dat dit niot liet geval is. De loonsverhooging is in gehouden. omdat de werkman eenige jaren geleden gestraft is door achter uitzetting in loon. De (heer NAGTZAAM deelt mede, dat "t niet juist is, dat de Vink na zijn straf ander werk heeft gekre gen. ïlij was eensfc lonnenwerker- schuiten voerder en is altijd op de schuiten en als tonnen werker werk zaam gebleven. Spr. merkt voorts op, dat de man door achteruitzetting in loon genoegzaam gestraft is en nu niet vertier mag gestraft worden door onthouding eener loonsveifooogróg. Spreker dient een motie in om aan B .en W. te verzoeken de looneverinoö- ging nog too te 'kennen. Do 'heer DE BREUK (wethouder) ontkent., dat. de man (hetzelfde werk heeft behouden. Hij was eerst baas van een ploeg werkvolk. Dit baas schap is hem ontnomen. De beer THIEL merkt op, dat het dienstig zal zijn, dat de heer Nagt zaam zijn motie terugneemt en eerst onderzoekt, of de Vink werkelijk geen ander werk heeft gekregen. Is dat inderdaad wel zoo. dan is een besluit door B. en W. genomen, verkeerd uitgevoerd en is er aanleiding, om voor te stellen aan de Vink een scha devergoeding le geven. Da VOORZITTER act. uiteen, dat heit liier minder gaat over (het. wenk, dan wel over de betrekking. Een eer ste en' een tweede luitenant bv ver lichten hetzelfde werk en zij bóklee- den toch verschillende betrekkingen. De heer THIEL zet uiteen, dat hij dit niet heeft bedoeld. Als men den man zijn baasschap heeft ontnomen, is hem ander werk opgedragen. Volgens den heer Nagtzaam nu, 'heeft de man altijd (hetzelfde werk gedaan. De heer DE BREUK merkt op, dat De Vdnlk wel degelijk een andere be trekking is gegeven. Dajt weet 'hij zelf ook wei. Bij zijn straf fang iheeft hij zidh niet beroepen op de kern, wel een bewijs, dat (hij weet, dat hij schuld bad. De lieer NAGTZAAM ziet wel in, dat hij onder deze omstandigheden weinig kans heeft zijn motie aange nomen te krijgen. Hij trekt daarom zijn voorstel in, zich de vrijheid voor behoudend later nog met een voor- stol te komen. Het voorstel van B. en W. wondt aangenomen. PUNT 15. Op grond van ©en arrest van «len Hoogen Raad van 13 Mei 1912 merken B. en W. op, dat enkel© Christelijke feestdagen dat karakter hebben ver loren. Door de Roomsch-Katholieken worden, blijkens ©en uitspraak van den Paus, de tweede feestdagen ni©t meer. alsChristelijke, feestdagener kend. In de verschillend© verordeningen op gemeente-instellingen staat, dat die geslöton zijn op algemeen-erkende Christelijke feestdagen en in de loon regelingen der gemeentewerklieden wordt ook gesproken van algemeen- erkende Christelijke feestdagen. Om nu te maken, dat de toestand blijft zooals hij nu is, stellen B. en W. voor, om in deze verordeningen niet te spreken van algemeen-erkende Christelijke feestdagen, maar van Zondag, den tweedon Paaschdag, den Hemelvaartsdag, den tweeden Pink sterdag. de beide Kerstdagen, enz. De lieer DE JONG maakt bezwaar tegen samenkoppeling van «Ie Chris telijke feestdagen met den lvermis- Maandag. Hij stelt daarom voor het woord Kermds-Maandag te litihten uit deze verordening en B. en W. vrij te la ten dezen dag vrij te geven aan de werlkiieden. Voorts wil 1 vragen, om dien Maardag ook vrij te geven aan het personeel der Bank van Leening, om te voorkomen, dat panden ge maakt worden, ten einde het geld daarvoor verkregen, te verbrassen. De VOORZITTER kan zich begrij pen, dat men bezwaar heeft tegen den bestaand-en term, nl. „Christel, feest dagen en daarmee gelijkgestelde da gen." Want dian steit men dien ker- mis-Maandag gelijk met de Christ, feestdagen. Maar nu wil men dit juist veranderen en niet meer over Chmïsfc. feestdagen spreken. De heer KLEIJNENBERG is er te gen, om liet aantal vrije dagen te verminderen. Dat is juist zoon groo- te vreugde voor den arbeider, dat er behalve liet gewone verlof nog eenige andere vrije dagen zijn. En die moe ten er zijn, hoe meer, hoe beter. De lieer SCHRAM houdt een plei dooi voor den vrijen Kenmis-Maanr- dag, di© men elders gaat doorbren gen «n niet op de kermis. De heer DE JONG bedoelt niet het aantal vrije dagen te verminderen. De VOORZITTER vraagt, om de aangelegenheid betreffende den vrijen Maandag van de Bank van Leening te brengen in de Commissie. De heer DE JONG trekt thans zijn voorstel omtrent den tweeden Kermis- Mqandag in. 'Het voorstel van B, en W. wordt aangenomen,. PUNT 16. B. en W'. stellen voor den heer C. J, Gonnet eervol ontslag te vexleeneu, wegens het bereiken van den 70-jari- gen leeftijd. De VOORZITTER brengt onder ap plaus van de'i Raad hulde aan de werkzaamheid van den heer Gonnet. Do heer NAGTZAAM heeft tot zijn verbazing gemerkt, dat men, behalve het gewone „eervol ontslag" nu gaat invoeren het „oi tslag op de meest eer volle wij zo". Spr. wil niets afdoen aan do be kwaamheid van don heer Gonnet, maar als men later eens een verdien stelijk ambtenaar gewoon „eervol ont slag" verleent, moet luj wel denken, dat hij zijn werk niet zoo goed heeft gedaan, als de heer Gonnet. De VOORZITTER vindt het juist zoo aangenaam op dezi wijze een verdien stelijk ambtenaar te eeren, bij zijn heengaan. Als anderen ook zoo geëerd willen worden, wel, dan moeten zij het er maar naar maken. De lieer NAGTZAAM handhaaft zijn bezwaar, maar wil geen voorstel in dienen. De hoer VAN STYRUM vindt liet zeer goed, dat de heer Nagtzaam geen voorstel van zijn bezwaar maakt. Maar er is veel waars in zijn redenee ring. Daarom verzoekt hij B. en W. sober te zijn in hun loftuiting In een Raadsbesluit, De lieer VAN DEN BERG ziet geen bezwaar in deze loffelijke vermelding. Bij promoveeren kan men ook slagen, gewoon, cum laude, maxima cum lau- deen summum maxima cum laude. Do heer VISSER meent, dat de heer Nagtzaam zichzelf tegenspreekt. Spr. ziet er geen verschil in, of men in het Raadsbesluit op loffelijke wijze van den heengaanden ambtenaar spreekt, dan wel in een redevoering in de zitting. Het „ontslag op de meest eervolle wijze" wordt verleend. PUNT 17. Aanbeveling van Connnissarlsen ter Gtads-A pot heek, benoeming van een Commissaris. Voorgedragen worden Dr. L. C. Pi'oot en Dr. M. C. A. Bijleveld. Benoemd wordt Dr. L. C. Proot. PUNT 18. Benoeming var-, een lid der Com missie van toezicht op liet Haarlem's Muziekkorps (afIr. Dr. H. D. Kruse man). Benoemd wordt Dr. II. D. Rruee- nrnn. PUNT 10. Benoeming van een lid der Com missie van onderzoek aanleg spoor- en overt aadlraven (vacature-Mr. Spoor). Na herstemming tusschen de hee ren E. II. Krelage en J. H. Thieil, na tweede vrije stemming wordt geko zen de beer E. H. Krelage. PUNT 20. Benoeming van een lid der Com missie inzake art 166 gemeentewet (vacature-Mr. Job. Spc-or). Gekozen wordt Mr. J. H. Thiel. PUNT 21. Benoeming van een lid der Com missie van bijstand in liet beheer der gerneente-financiën (vacature-Mr. Joh. Spoor). Gekozen wordt Mr. M. Slingehberg. PUNT 22. Benoeming van een lid der Com missaris Bank van Leening (vacature- Mr. Joh. Spoor). Gekozen werd de heer J. Scbrcu- deus bij tweede vrije stemming. PUNT 23. Verzoekschrift Dr. A. E. ten Oever herbenoeming gem. geneeskundige. Dr. "A. E, ten Oever wordt herbe noemd. PUNT 24. De heer H. van den Berg, gemeenle- goneeskundige, verzoekt als zoodanig herbenoemd te worden. De lieer H. van den Berg wordt herbenoemd. PUNT 25. In de vacalure-Mr. S. H. Veiling Meinesz bevelen regenten van het SL Elisabeths gasthuis aan: lo. den lieer S. II. Veniug Meinesz, 2o. Mr. dr. H. R. Ribbius. Benoemd wordt de 'heer Mr. S. H. Veiling Meinesz. PUNT 26. In de vacature-F. C. Dufour be veelt de Commissie van toezicht, op het M. O. aan: lo. den heer Mr. M, W. Scheltema, 2o. den heer C. L. W. van IJsondijk. Voor de vacature-Mr. J. Dijckmees- tcr zal zoodia mogeiijk worden inge zonden. Benoemd wordt Mr. M. W. Schel tema. Rondvraag. De heer VISSER vraagt, wanneer de nadere regeling, omschreven in art. 20 van het Werkliedenreglement, tot stand zal komen. Het gebeurt wel, dat des Zondags 14 uren en meer door sommige werklie den, voor wie een r.adere regeling is toegezegd, moet gewerkt worden. Het is nu reeds 1 1/2 jaar, dat de men schen werken zonder dat een nadere regeiing is getroffen. De heer HULSWIT deelt mee, dat het Raadsbesluit wel is vastgesteld, maar er is quaestie gerezen over de toepassing van dit besluit tusschen di rectie en werklieden der Centrale. Wegens de scheiding van Gas- en Electriciteitsbedrijf heeft men ge meend, de Centrale eerst een tijd lang gescheiden te laten doorwerken. Daar om is de zaak langer vertraagd, dan B. en W. wilden De regeling zal nu spoedig haar beslag krijgen. Do lieer MERENS klaagt over de omhakking vap het plantsoen op het Flóraplein. Dat is een radicale omliak- king, waarmee spr. echter niet bewe ren wil, dot deze niet goed is. Maar, waar'lias' de' dooiden! ijst Is vastgesteld en de Commissie voor dam Hout en de Plantsoenen toen de reor ganisatie op 't Flóraplein niet noodig achtte, vindt spr, 'het vreemd, dat de heer Springer deze hoornen nu laat omhakken, te meer, omdat dit is ge schied buiten de Commissie om. Spr. is van. oordeel, dat het goed ds, wan neer B. en W. den heer Springer niet uit het oog verliezen bij t omhakken van boomen. (gelach). De VOORZITTER deelt mede, dat do7.e zaak onderzocht is. De heer Springer was van meaning, dat deze (kleine boompjes niet op de <iw oden- lijst behoefden geplaatst te worden. B. en W. hebben den 'heer Sprin ger echter meegedeeld, dat het niet goed is, wanneer hij aan zich (houdt te bepalen, welke boomen al dan t op de doodenlijst moeten komen. De heer MERENS dankt voor meedeeling. De heer TIMMER constateert, ij de proef met de nieuwe inricbjj der Raadszaal spr. goed heeft daan. Hij hoopt, dat deze inricht; zoo zal bestendigd blijven. Dc zitting wordt om ihalf zeven: sloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGE] a 30 Cts. per regel. Om lang ta LEVEN, es ALTIJD BEZOND tl blijven gebruike mes ptUSt Koloniën PEST OP JAVA'. Blijikene een ontvangen telegrï van den gouverneur-generaal van N Jndië is de besmetverklaring van S:; rabaja wegens pest, die den loden zer werd opgeheven, «len 17den de. wederom uitgevaardigd. Steomvaartberfchten KON. NEDERL. STOOMBOOT-Mll Het st. Pomona arrireerde 18 Dc. van Hamburg te Amsterdam, .Het st. Vul conus, van Barry nar Alicante, passeerde 17 Dec. Gibra! •tar. Hot st. Clio arriv. 17 Dec, van Li vorno te Sevi'Ila, Het st. Europa arriv. 17 Dec, va: Tarragona te Valencia. Het st. Flora vertr. 17 Dec, va: Neufahrwassex naar Amsterdam. Het st. Pollux amv. 17 Dec. val Newcastle te Algiers. Het stoomschip Iris arriveerde ij December van Stettin te Amsterdam, Het stoomschip Noreus orriveonü 19 December van Stettin te Amsta dam. Het stoomschip Bacchus arriveert' 18 Dec. van Zant© te Algiers Het stoomschip Minerva vertrok S Dec. van Nicolaieff naar Marseille Het stoomschip PJuto arriveerde!! Dec. .van Piraeus le Nauplia. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND Het st. Oranje (uitreis) arriv. li Dec. te Genua. Het st. Sumatra (uitreis) verltó 17 Deo. van Djeddah. Het stoomschip Ambon (uitreis) pas seerde IS Dec. Pantellaria. Het stoomschip Koningin der Na derlanden (thuisreis) vertrok 17 De- van Sabang. Het stoomschip Kambangan (thuis reis) arriveerde 18 December te Co lombo. Het stoomschip Karimoen (uitrei/ is 18 Dec. Carvooiro. gepasseerd. Het stoomschip Lombok (uitreis) ii 18 Dec. Dungeness gepasseerd. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het et. Arakan (uitreis) paseeenK 18 Dec. Dungeness. Het st. Bogor (thuisreis) arriveer de 18 Dec. te Suez. Het st. Djocja vertrdk 18 Dec. vai Rotterdam naar Batavia. Het st. Palembang (thuisreis) ver trok 17 Dec. van Marseille. Het st. Ternate vertrok 16 Dee. vat Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Sindoro (uitrek' vertrok 18 December van Southouip ton. Het stoomschip Besoeki (thuisreis passeerde 18 Dec. Bevezier. Het stoomschip Tabanan (thuisreis) passeerde 17 Dec. Finisterre. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het st. Andijk, van Rotterdam nnor New-Orleans, vertrok 17 Dec. vat Puesto Mexico. Het stoomschip Nieuw Amsterdam, van New-York naar Rotterdam, ver trok 18 December, 's middags 1 u, l! nl., van Plymouth. Het st. Sommelsdijk, van Rottert naar Cuba, Mexico enNew-Orleans. arriveerde 18 Dec. te Antwerpen. Hot st. Zuiderdijk, van Philadel phia naar Rotterdam, passeerde 1) Dec. 8 uur 30 voorm. Prawlepoint. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Het stoomschip Montrose, van Javi naar Amsterdam, is 18 December, des middags 12 uur 30 m. Ouessant gepai- soerd. Het st. Sarpedon, van Java. naar Amsterdam, arriveerde 17 Dec. V Suez. Het sit. Theseus, van Japan en Sin gapore, passeerde 17 Dec. Perim. Het st Tydeus, vertrok 16 Dec. vaa Batavia naar Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Frisia vertrok 1) December van Amsterdam naar Bue nos-Ayres. Het stoomschip Hollandia (uitreis) arriveerde 17 December te Santos; zetje denzelfden dag de reis voort. KON. "WEST-IND. MAILDIENST. Het stoomschip Prins Willem IV (thuisreis) arriveerde 18 December, «les midd. 3 u. 30 m. te Havre. DIVERSE STOOMVAARTLIJNEN, Het st.Yorck, van Japan en Sin gapore naar Amsterdam, arriveerde 18 Dec. te Suez. Het st. Offenbach, van Java naaf Amsterdam, vertrok- 16 Dec. van Pi nang. Het st. Prinz Ei tel Fried rich, vaa Japan en Singapore naar Amsterd., arriveerde 18 Dec. te Antwerpen. Het st. Tabora (uitreis) vertrók 15 Dec. van Delagoabaai. Het stoomschip Auswald, naar O. Afrika, vertrok 18 December vaa Antwerpen. Het stoomschip Bügermeister (uit reis) arriveerde 17 December te KU" limiini.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10